Schouwen vrijwel geheel overstroomd ,Scholten aardappelmeel contra regeringspolitiek Uit het Rad loprogramma Nieuwsblad van het Noorden van Maandag 2 Februari 1953 - Pagina 3 Laatste berichten over de ramp 34 personen om Het leven gekomen Vanmorgen is via Scheveningen Radio het eerste contact tot stand ge bracht met Schouwen. De toestand blijkt daar uiterst critiek te zijn. Het eiland is nagenoeg geheel over stroomd. Voor zover thans bekend, zijn er 34 personen om het leven ge komen, n.l. 14 in Zierikzee en 20 in de Vierbannenpolder. Vele mensen zijn de verdrinkings dood nabij. Een groot aantal huizen is ingestort, ongeveer 10.000 mensen moeten worden geëvacueerd. Er bestaat dringende behoefte aan rubberboten. De burgemeesters heb ben de hulp ingeroepen van het korps mariniers te Rotterdam. Het eiland is geheel verstoken van drinkwater en de voedselvoorziening is zorgelijk. Er wordt op het ogenblik getracht een noodzender te bouwen om het con tact met de buitenwereld te herstel len. Tien doden in de Krimpenerwaard De dijk in de Krimpenerwaard is ernstig beschadigd. De Stormpolder bij Capelle aan de IJssel is geheel onder water gelopen, waarbij vier per sonen om het leven zijn gekomen. Er is hier geen gas of electriciteit, doch er is voldoende hulp aanwezig. Prinses Wilhelmina naar Kloosterzande Oolc naar Temeuzen en Hoedekenskerke Om kwart voor twaalf hedenmor gen heeft Prinses Wilhelmina onver wachts bezoek gebracht aan het zo zwaar door de overstromingen getrof fen plaatsje Kloosterzande, waar ne gen personen het leven lieten in de vloedgolf. Het was een zeer ontroerend ogen blik toen Prinses Wilhelmina, nadat het gemeentebestuur aan haar was voorgesteld, de gevoelens van deelne ming van Koningin Juliana overbracht aan mevrouw De Smet, waarvan 4 fa milieleden bij Duivenhoek, na de door braak van de dijk, de dood vonden in de golven. De Prinses onderhield zich eveneens met het 80-jarig echtpaar Van Huffel uit Baalhoek, dat op de dag dat het zijn gouden bruiloft dacht te kunnen vieren, door het water uit zijn haardstede werd verdreven. Prinses Wilhelmina bezocht voorts Terneuzen, vanwaar zij per boot naar Hoedekenskerke in Zuid-Beveland overstak. Koninklijke hulp Auto's van de Koningin vervoeren slachtoffers Reeds hedenmorgen is door H. M. de Koningin een groot aantal kleding stukken van haarzelf en van haar ge zin, alsmede een wieg met toebehoren ter beschikking gesteld van de hulp actie van het Roode Kruis. De automobielen van de Koninklijke stallen zijn dag en nacht in de weer voor het vervoeren van de slachtoffers van de ramp. Ook een gedeelte van de evacuatie van het vee wordt door het materieel van de Koninklijke stal len verzorgd. Een millioen van landbouw De georganiseerde landbouw en zui velbereiding heeft een millioen gulden beschikbaar gesteld. Voorlopig komt deze bijdrage uit het Zuivelfonds, dat door de rundveehouderij uit eigen mid delen wordt bijeengebracht. Prins Bernhard komt eerder terug Prins Bernhard, die zich in opdracht der regering in New York bevindt, zal in verband met de gebeurtenissen zijn reisprogram aanmerkelijk inkorten en eerder dan was voorzien in Nederland terugkeren. de 275.000 voor Rampenfonds Het dagelijks bestuur van het N.V.V. (25.000 gulden), de bij het N.V.V. aan gesloten bonden (75.000), de Centrale Arbeiders Verzekeringsbank te Den Haag (f 50.000), de N.V. de Arbeiders pers dagblad het Vrije Volk (f30.000), het Partijbestuur van de Partij van de Arbeid (f 10.000), het hoofdbestuur van de VARA f 10.000), hebben in to taal een bedrag van f 200.000 ter be schikking gesteld van het Nationaal Rampenfonds. De Nederlandse Katholieke Arbei dersbeweging, haar bonden en instel lingen, hebben besloten gezamenlijk f 75.000 bijeen te brengen voor het Nationaal Rampenfonds. Minister-president spreekt Hedenavond voor beide zenders Hedenavond te 20.00 uur zal de Mi nister-President dr W. Drees, over beide zenders een kort woord tot het Nederlandse volk richten. 24 helicopters komen te hulp De territoriale bevelhebber, luite nant-generaal Buurman van Vreeden, heeft meegedeeld, dat men de beschik king zal krijgen over twintig Ameri kaanse hefschroefvliegtuigen en vier helicopters van de Britse marine. Gisteren is een Nederlands hef- schroefvliegtuig te Stellendam geland, doch het moest onverrichterzake terug keren, daar geen der inwoners wenste mee te gaan. Runners van Oder toch gered Reddingboot vond wrak Vanochtend is het de bemanning van de reddingboot Prins Hendrik uit Den Helder gelukt het wrak te vinden van de 1600 brt grote tanklichter Oder van de mij Esso te Hamburg, die was los geslagen van de sleepboot Gulosen- fjord. In de buurt van Texel heeft de Prins Hendrik de opvarenden, 4 Duit sers en 2 Hollanders, van het wrak aan boord genomen. De reddingboot is op weg naar Den Helder. Veendam helpt Vaklieden naar het gebied van de ramp Veendam verdient een woord van hulde voor de wijze waarop daar de hulpactie is aangepakt. Gistermiddag besloten de aannemers met hun personeel naar de plaats van de ramp te vertrekken en 's nachts om twaalf uur vond de start plaats. Onder weg werd hun vanwege het kabinet van de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland meegedeeld, waar zij zich het meest nuttig konden maken. Naast vele aannemers gingen ook de directeur van Gemeentewerken, de heer Van Woerden, en zijn assistent, de heer Eppinga, mee in een autobus, die afgeladen vol was. Een overdekte vrachtwagen van het Expeditiebedrijf Jonker fungeert als kampeerwagen. In deze vrachtauto waren behalve het materiaal van de aannemers en hun helpers ook een door het gemeentebestuur beschikbaar ge stelde kipwagen en 5000 zakken die door het Coöp. Aardappelmeelverkoop- bureau A.V.B. te Veendam waren ver strekt, ingeladen. De heer Jonker heeft met een van zijn vrachtwagens een motorboot van het Zuidlaardermeer naar het getroffen gebied laten vervoeren. Aan het verzoek van de aannemers aan het publiek in Veendam en omge ving om de particuliere werkzaam heden uit te stellen totdat zij terug gekeerd zijn, zal vanzelfsprekend gaarne gevolg worden gegeven. Minister Algera vergaderde Gisteravond heeft nir J. Algera, Mi nister van Verkeer en Waterstaat, met ir A. G. Maris, directeur-generaal van de Rijkswaterstaat en andere autori teiten vergaderd om een inzicht te krijgen in de stand van zaken in ver schillende delen van ons land. Hierbij werden maatregelen beraamd om de getroffen gebieden met spoed hulp te verlenen. Zo werd een groot aantal vrijwilli gers, die hun diensten hadden aange boden, van spaden voorzien en naar verschillende delen van het land ge stuurd, waar het werd ingezet om ga ten in dijken te dichten en het water- kerend vermogen te vergroten. Alle technische diensten van de Provinciale en Rijkswaterstaat wer ken gecoördineerd met andere burger lijke en militaire autoriteiten samen om in de meest bedreigde gebieden hulp te verlenen en de eerstnodige technische maatregelen te nemen. De Blauwe Ruiters De Landelijke Rijvereniging „De Blauwe Ruiters" hield Zaterdagavond in restau rant Bolhuis haar jaarlijkse propaganda- avond onder leiding van de voorzitter, de heer W. Takens. De heer T. Meijer, vice- voorzitter yan de Gron. Bond van Lande lijke Rijverenigingen, hield een propa- gandarede. Opgevoerd werd het toneel stuk „Wat veurbie is, is west" van J. Zijl. Kanst en Wetenschap Haren Interkerkelijke bidstond In de Nederlands Hervormde Kerk van Haren wordt vanavond om acht uur een interkerkelijke bidstond ge houden voor de slachtoffers van de nationale ramp. In deze-dienst zullen voorgaan ds Mondt en da Offerhaus. Huldiging J. Kamp Zaterdagmiddag vond in besloten kring de huldiging plaats van de heer J. Kamp te Haren, die gedurende 40 jaren voorgan ger was van de begrafenisvereniging „Kerspel Haren". Namens het bestuur bood de heer A. Peters zijn gelukwensen aan, welke hij vergezeld deed gaan van een bureaustoel. Het gemeentebestuur was vertegenwoordigd door de burge meester van Haren, mr F. W. van Ket- wich Verschuur, en de gemeentesecretaris, de heer H. v. d. Wal. De burgemeester deelde mede, dat de Koningin de jubilaris de eremedaille van het Huis van Oranje- Nassau had verleend. Vandaag herdenkt de heer G. Bazuin te Haren de dag waarop hij 25 jaar ge leden in dienst trad bij Wiercnga's Tim merbedrijf als timmerman. Sinds 1940 is de jubilaris werkzaam als meesterknecht. Het Hemelbed Uitverkochte schouwburg De voorstelling, die het Rotterdams Toneel gisteravond heeft gegeven in een uitverkochte schouwburg, is een groot succes geworden voor de spelers Lily Bouwmeester en Ko van Dijk. De wijze, waarop dit tweetal Jan de Hartog's „Fourposter" ten tonele brengt, is inderdaad een unieke pres tatie. Het stuk. dat De Hartog heeft opgedragen aan Lily Bouwmeester, die hij zich bij het schrijvén in de vrouwen rol heeft gedacht, kreeg onder regie van Frits van Dijk en door het spel alle kansen. Het is met grote virtuosi teit geschreven en een bewijs, dat niet alleen buitenlandse auteurs het volle dig vakmanschap voor het schrijven van een comedie hebben. Jan de Hartog heeft in zes taferelen, die zich alle in de slaapkamer afspelen, een volledig beeld gegeven van een huwelijksleven, dat zich over 35 jaar (18901925) uit strekt. Sterker nog: zijn dialoog is zo knap geschreven, dat hij nergens wordt tot een praten over dit huwelijk, maar dat hij het volkomen verwezenlijkt mits twee artisten als de genoem den de Hij en de Zij vertolken. Nu kan men tegen dit stuk ook wel bedenkingen hebben. Het is soms wat goedkoop cn te veel op effect bere kend. Er zijn althans in deze voor stelling wel eens wat al te gemakke lijke successen té behalen. Maar tegen over scènes, die naar de klucht zwe men, staan andere, die de lichte toets van het blijspel hebben en waarin de boert plaats maakt voor de humor. De vrouw komt telkens weer als overwin- nares uit de strijd, zelfs als zij tinanciën en bconomie Beperking aardappeluitpoot schaadt particuliere bedrijven" Op de Zaterdag in „Willems" te Gro ningen gehouden jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. W. A. Scholten's Aardappelmeel fabrieken (Foxhol) zijn o.m. de rege ringsmaatregelen tegen de aardappel moeheid door de heer B. G., Kernkamp, president-directeur, besproken. Als be kend, wordt in het verslag van de N.V. over het boekjaar 1951-1952 geschreven over oneerlijke concurrentie, naar aam- leiding van de door de overheid opge legde beperking van de aardappeloogst en de niet-limitering van de bij de orthodoxe coöperatieve aardappelmeel fabrieken bestaande le ver plicht van aardappelen. Hierdoor konden b.v. de Scholten-fabrieken minder aardappe len vermalen dan in 1950-1951. De heer Kernkamp betoogde o.m., dat de over heid de gevolgen van de aardappel- moeheid voor het grootste deel laat neerkomen op één groep. Hij bestreed hierbij niet de maatregelen tegen de moeheid zelf. die hij juist achtte, maar de mogelijkheid, welke de overheid laat aan de coöperaties om ten koste van de particuliere industrie aardappelen te kopen. De boeren mogen hun land nog slechts één maal per drie jaren bepoten met aardappelen, in stee van eenmaal per twee jaren, hetgeen dus neerkomt op een verminderde op brengst van 16 c/o per jaar. De rege ring beperkt dus de totale uitpoot, maar de coöperatieve fabrieken ver lagen niet de levering van de boeren. Er zou zelfs één coöperatieve fabriek zijn, die de leverplicht vergrootte van 400 tot 500 hl: ondanks de 16% minder opbrengst, dus toch 25 meer aan leveringen. Volgens de heer Kern kamp dient sprake te zijn van ponds pondsgewijze verdeling der aardappe len voor èlle fabrieken. Hij stipte in dit verband de tegen stelling aan, die er bestaat in de rege ringspolitiek. Enerzijds wil de regering industrialiseren en daarbij dient zij toch zeker de oude bedrijven op het oog te hebben. Ter andere zijde laat zij toe dat een bestaande onderneming als de onderhavige haar bezetting moet verkleinen. Aan de ene kant vraagt men in Den Haag aan de ondernemers moed oni te investeren en men moedigt dit aan door belastingfaciliteiten; aan de andere kant benadeelt men de par ticuliere bedrijven op unfaire wijze. Scholten is hierdoor b.v. gedwongen aardappelen uit andere delen des lands te rbeteekken, Kost gaat voor de baat Een der aandeelhouders merkte op, dat er de laatste tijd in de N.V. zeer veel is geïnvesteerd, maar dat het dividend beneden de verwachting en beneden dat van goede jaren als '48 en '49 blijft Hij vroeg of er een moment is aan te wijzen, waarop verdere kapi taalsuitgaven gestaakt kunnen worden en er een grotere rentabiliteit komt. Uit het antwoord van de directie bleek, dat zij het eens is met de stel ling dat „investeringen gedaan worden Om nóg winst, geen verlies, te maken". Het bedrijf, waarvan de omzet voor -A voor export wordt gebruikt, zou zeer hoge dividenden kunnen voorstellen, indien in Engeland de importpolitiek liberaler werd aangepakt, Overigens zijn de investeringen nog niet ten ein de. De modernisering is tot dusver reeds zo ver gegaan en zo goed ge slaagd, dat men van een geweldige evo lutie kan spreken. Bij de oogst 1952 1953 heeft men voor het eerst de revenuen van de nieuwe machines kunnen krijgen. De ontwikkeling is in deze industrie een zeer bijzondere: men moet pionier zijn in de dertien weken, dat de campagne duurt en 't geschiedt tegenwoordig, dat machines, die drie jaair gèleden nog modern waren, thans eigenlijk al verouderd zijn. De heer Kernkamp schetste in dit verband de positie der N.V., die zeer liquide is en waarvan de toekomst bij verdergaande modernisering met veel vertrouwen kan worden tegemoet gezien. Het verslag der directie met bijbeho rende balans en verlies- en winstreke ning werd goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 7 waarvan 4 in stocks. Het gehele interim-dividend van 5 valt, zo werd door de presi dent-commissaris. de heer J. Wilder- vanck, meegedeeld, onder de wet van de herkapitalisatie. voor Dinsdag HILVERSUM I (402 m.) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws, 8.15 Gram.muziek, 9.00 Morgen wijding. 9.15 Sionsliederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Tenor en piano. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouw. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Gram.muziek. 13.20 Metropole Orkest en soliste. 14.00 Zeg eens Amrika14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek, 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek, 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. - ■- .1i o nr\ 1 n gelspjel, 18.50 „Paris vous parle". 18.55 Musette-orkest, 19.20 Verzoekprogramma, 20.00 Nieuws. 20.05 Gevar. programma, 21.15 Lichte muziek. 21,35 Ik weet wat u niet weet. 21.50 Dansmuziek. 22.35 Gr.- muziek, 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws, 23.15 New York Calling, 23.20 Gram.muziek. 24.00 Sluiting. HILVERSUM II (298 m.) KRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muz.. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gr- muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Grammuziek, 10.00 Voor te kleuters. 10.15 Grammuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio, 12.03 Gram.muziek. 12.30 Land- en tuinbouw. 13.00 Nieuws. 13.25 Lunchconcert. 14.00 Klein koor. 14.15 Symphonette-orkest, 14.45 Strijkorkest en solist. 15.30 Ben je zestig?. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Re- gerïngsuitz.. 18.00 Metropole Orkest. 18.20 Sport. 18.30 Voor de jonge mensen. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.15 Uit het boek der boeken. 1930 Gram.muziek, 20.25 De gewone man. 20.30 „Het schoen- makersfeest". hoorspel. 22.4a Avond gebed. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. 24.00 Sluiting. REGIONALE OMROEP NOORD (188 m.) 18.45—19.00 en 19.12—20.00 Fryske ütstjüring. a. „Sterke stikken fan Sweitse Swetser". forhelle foar jong en.... aid troch Sweitse seis, de man dy t eltse wike mear bilibbet as in oar yn. hiel syn libben. b. „Mei rju achtingebrieven fan bïkenden en ünbikenden. 19.0019.10 Onderbreking voor de nieuwsberichten over Hilversum II. 19.10—19.12 Noterin gen van de Korenbeurs te Groningen, 19.12—20.00 Forfolch Fryske utstjurmg. c. „Dübel of neat", in wedstrnd yn ken nis fan it Fryske lan. de Fryske tael en de Fryske skiednis. Twa ploegen ut Snits schijnbaar het onderspit delft en haar voornemen om een late jeugd in vrij heid te genieten, laat varen. Er worden grollen in het stuk ver kocht, er wordt in gehekeld en gespot. Maar wat er gezegd, gedaan en ver teld wordt, kan in elk huwelijk voor komen. Het is soms bijna een repro ductie van de werkelijkheid zonder kunstzinnige interpretatie. Wat het spel betreft, bewonder ik Ko van Dijk als de man en Lily Bouw meester als de vrouw om het hardst. Zij spelen met zoveel schakeringen, dat het een lust is naar hen te kijken en te luisteren. Zij typeren beiden even goed. In het begin zou ik Lily Bouw meester om haar lichte toon en charme de voorkeur geven, maar in de laatste twee taferelen is het weer Ko van Dijk, die domineert. Deze nuance is echter ontstaan door de tekst zelf. Het publiek gaf onomwonden van zijn bewondering en waardering blijk. Een waardering, die zich ook tot lief décor van Lucas Wensing kon uitstrek ken. Juist op deze dag vol ontzetting gaf deze voorstelling een ontspanning van veler diep getroffen gemoed. De col lecte in de pauze door dames-leden van de Grun neger Sproak weerspiegel de ongetwijfeld de dankbaarheid van het publiek, dat het bespaard bleef voor de ramp, die zovele landgenoten heeft getroffen. JAN UBINK. Bonaventura De 100-ste voorstelling Het Rotterdams Toneel onder direc tie van Ko Arnoldi heeft een geluk kige greep gedaan met het op het re pertoire plaatsen "an „Bonaventura". Dat blijkt uit wel uit het feit, dat Za terdagavond voor een uitstekend be zette Stadsschouwburg reeds de hon derdste voorstelling van dit toneelspel van Charlotte Hastings ging. De heer H. Hattuma, lid van het Schouwburgbestuur, wees voor het be gin van de voorstelling op dit „jubi leum" en complimenteerde het gezel schap met het succes. Ook nu heeft men met intense span- ning het verloop van deze originele crime-story gevolgd en vanzelfspre kend was de ontknoping heel anders dan het merendeel der bezoekers die zich in de pauze voorstelde. Het hartelijk applaus, waarmee ac teurs en actrices aan het slot beloond werden, gold speciaal Fientje Berg- hegge, de onschuldig veroordeelde. Nell Knoop (mej. Pierce). Coba Kee ling, de gezellige keukenzuster, en vanzelfsprekend Charlotte Kohier, die met zoveel succes de titelrol vertolkte. Er waren bloemen voor haar en voor Eva Hauck (Martha). Bovendien ont vingen alle medewerkenden een Gro ninger koek. geane de striid oan. Wedstriidlieder is S. J. van der Molen, fragesteller D. A. Tamminga. d. Ut it Lieteboek. Corry Ruiter sjongt. e. „Sa wie dat", foarfallen lit Fryslans skiednis. koart en krêftich forteld troch J. J. Kalma. Nü 8 .Leaver in lytse baes as in greate feint", f „Win- terjounenoeht". in rige radiobylden. Sechte stik: Hwat op aide platen stiet, g. Nei de komeedzie. h. ..Koart om 'e hoeke". nijs fan it kulturele mêd. BUITENLANDSE AETHERKEUR Engeland 'Home Service, 330 m.) 17.00 Schots orkest. 19.20 Anecdotes en muziek. 20.30 Fragmenten „Call me Madam", muziekspel. 22.30 Gevar. progr., 23.30 Pianorecital. Engeland (Light progr. 1500 en 247 m.) 18.30 Verzoekprogramma. 20.30 Hoorspel, 21.00 Gevar. programma, 22.00 Orkest concert, 23.20 Gevar. muziek. Nordwestdeutscher Rundfunk (309 m.) 17,45 Gevar. muziek, 19.30 Gevar. progr., 20.00 Amusementsmuziek, 21.15 Gram. muziek. 22.10 Pianospel. België (Vlaams programma 324 m.) 17.10 Gram.muziek, 17.40 Gram.muziek. 19.40 Gram.muziek. 20.00 Omroeporkest en soliste, 21.15 Ethnische muziek, 22.15 Dansmuziek. 22.45 Gram.muziek. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Maandag 2 Februari Nederl. 1951 (3J) Nederl, '47 (3è> 3 Nederl. '37 3 Dollar-lng. '47 3 Invest.cert. 3 Ned. '62-64 z. Ned. '62-64 m. bel Ned. N.W.S. 2- Indië 1937 A. 3 Inschr Gr.b. '46 3 94li! 95 Bank- en Credietinsteilingen Ned. Handel Mij. 156* 1561 lndustriëele Ondernemingen 30/1 2/2 f 1000.— 94i« üi>S 94* 94U 941i 94* 94} 95} 95* 95]} 9513 9511 95*a 78* 78 ft 94A Rubberondernemingen Amsterdam Rubb 86) 87 J Bandar Rubb. My. 86} 911 Deli-Bat. Rubb.Mij. 98} 98* Scheepvaartmaatschappijen Holl.-Amer. Lijn 136:! 138 Java-China-Jap.lijn 119'. K. N. St.b. Mij. 137 Kon. Paketvaart 1181 Kon. Rott. Lloyd 126', Ned. Sch.v Unie 127* St.v. Mij. NederL 145 138} 120} 126Ü 129J 157 147 Alg. Kunstz. Unie 1631 Bergh's Jurgens 271 v. Berkei's Patent 101 Calvé-Delft 119 Fokker 1071 Gelder Zonen 153* K. N. Hoogovens 158 Ned. Ford 188 Ned. Kabelfabr. 211 Philips Gem. Bez. 162} Philips Cum, P.Wd. 139* Unilever 182} Wilton Feyenoord 168} 1651 271* Suikerondernemingen iHandelsv Amst. 95 96* N.-l. Suiker Unie 8382 Tabaksondernemingen 119 'Deli Batavia My. 1091 112 107} .Deli Mij. 79} 81} 153* Senembah Mij. 73* 73} 157 189 Industriële obligatiën Bergh's-Jurg. 3* 991 Phil. Doll '51 4 102 102 Stokvis Conv 3i 100* Unilever C '49 3* 99 99* Bat. Petr Mij. 3* 99IJ 992 K. Petr conv '50 3*112} 111} Comp. Int. W.L 4 97* 98 Prcmieleuingcn 'Amst. prJ. '51 2*109'. 110 's-Gravenh. 1952 I 109g 109| Idem 1952 II 1071 108 R'dam pr.l. '52 H 2* 106* 106* R'dam prJ '52 2* 110 110* Bank- en Credietinsteilingen |Amst. Bank 168* 168* Holl. Bank Unie 188* 189 R'damsche Bank 159* 159* Twentsche Bank 166} 166* Depottractie bewijzen etc. Nw. N.-A. Hyp.D. 100 99* Industriële Ondernemingen 159* 124* 146* 129} 164 161} 139} 171* Münbouwondernemingen Billiton 2e rubr. 173* 17: Prov. en Gem.lenlngen Amst '47 (3*> 3 97 9! 1662 Gron. '52 I-H 4* 10! iR'dara '38 (3*) 3 9£ Petroieumondernemingen Kon. Petr. Mij. A.317 K. Petr. Mij. OA. 315* Pandbrieven |Gr. Hyp, B. 3* 95* N.H.bk s.K. (3*) 3 9lb 91* Idem serie B 3 91b 91* 3141 West H.b. c. NO 3* 95 313* le N. Sch.v. (3*) 3 85* 85* Alg. Norit Buhrm Papier 109* Centr. Suiker 166* Diepenb. Reigers 80 Heemaf N.V. 172 Heineken 184* Holl. Kunstz. Ind. 93" Ned. Gist en Spir. 200 Kon. Nederl. Zout 267 Kon. Pharm. Broc, 163} Lijempf Autob Vredestein 135', Ned Scheepsbouw 156} Vezelverw 79} Rott Dr.dok Mij. 313} 266 109} 167* 792 163* 129} 135} 156* 77} .Rubb. Vredestein 160 Schokbeton 89 Scholtens Aard.m. 136} 'Stokvis Zn. R.S. 124 Stork Co. 1362 Unilever 7 pet. 147* Unilever 6 pet. 130 Unilever 4 pet. 95g Ver. Blikfabr. 146 Werkspoor s. A. 129} Zwanenberg Org. Electr. en Gasmaatschappijen Aniem Nat. Bezit 70* 69* Handelsondernemingen Intematio 143 143 I Thee-ondernemingen Sedep 62} 64b Diversen Abert Heijn 166 166 Spoor- en Tramwegen |Ned.-Ind. Spoorw 9 9} Amerikaanse Spoorwegen 'Missouri KJ. 63 61 [Canadian Pacific 33 331* Amerikaanse Fondsen Anaconda Bet-hl. Steel [Chrysler General Motors Intern. Nickel Kennecott Rep. Steel Standard Brands U.S. Steel ICïties Service Cont. Oil Shell Union b bieden, t laten. ex-dividend. 43)2 4311 56} 91* 67 A 451 79* 47* 27-ft 422 92* Trekkingslijst Staatsloterij 2e klasse le lijst f30.000: 6031: f5000: 2155; f2000: 19317; f 1500: 5336 19964: f 1000: 10206 10932 16826 16922 18751: f400: 2141 2715 4116 5692 8592 8603 9102 9970 10180 10332 13229 13257 13519 15354 17827: f200: 1077 1258 1293 1673 1959 2355 2538 2571 2660 2727 2792 3157 3472 4021 4192 4759 4990 5031 5146 5782 5988 6103 6157 6429 6479 6482 6489 6653 7139 7252 7458 7584 7991 8088 8586 9014 9052 9254 9396 9467 10273 10328 10410 11390 11763 11958 12454 13171 13919 14604 14646 15348 15541 15592 15834 15874 16464 16567 16906 17206 17319 18405 18433 18461 18713 20335 20376 20514 20515 20628 20841 21801 21853 21928 21992. f40: 1 002 018 022 056 060 073 082 149 151 167 184 185 231 236 277 287 300 317 352 353 364 397 409 431 437 496 503 534 584 590 614 622 624 636 669 700 725 747 755 759 782 794 797 829 831 833 834 868 878 880 884 906 909 917 951 962 987 990 2 015 070 084 095 217 218 227 234 235 255 261 301 307 345 365 380 382 416 431 436 451 485 495 507 509 532 539 546 576 578 583 596 633 646 673 704 707 712 732 791 794 820 836 853 874 885 920 928 951 3 008 018 031 064 069 103 125 175 179 181 195 201 205 210 216 232 245 262 266 272 281 377 397 419 421 457 458 460 471 473 481 488 501 511 527 537 582 588 599 608 613 636 646 709 716 717 753 770 821 827 840 863 880 885 924 934 986 4 009 018 019 028 040 048 052 073 107 124 131 155 159 176 213 229 314 319 358 390 479 492 515 518 543 553 557 574 590 596 717 729 731 751 774 788 798 802 846 850 877 884 905 931 945 996 5 019 046 060 071 094 102 167 171 192 219 242 282 283 345 351 352 381 389 402 442 445 467 471 492 539 550 588 594 613 615 621 632 727 816 828 891 910 943 954 968 971 6 094 101 140 150 173 202 211 226 274 299 302 426 428 440 460 532 572 580 595 626 638 729 765 776 809 812 821 838 841 850 853 901 925 934 951 983 997 7 042 048 114 160 139 199 234 235 246 254 267 284 304 310 334 371 440 462 488 493 507 514 549 592 605 688 704 712 713 716 732 829 857 924 965 993 8 014 056 064 089 113 121 137 139 144 170 215 249 331 368 390 430 444 474 496 525 526 545 593 606 636 695 697 702 776 813 832 884 901 929 994 9 030 059 112 145 154 168 256 270 277 317 341 366 391 409 433 440 556 591 600 609 639 687 724 735 760 777 825 835 844 876 886 919 978 983 999 10 014 022 042 043 044 016 051 067 122 124 135 219 241 258 274 356 367 371 385 393 439 466 473 492 642 677 681 710 728 833 843 870 894 898 965 992 997 11 005 006 021 033 045 057 063 156 187 203 220 261 280 281 298 312 338 354 386 449 476 555 582 616 663 666 671 709 793 804 831 836 842 844 852 896 899 905 950 982. 12 045 057 060 077 092 100 123 139 144 205 213 222 231 257 277 302 312 337 344 356 359 367 383 397 429 456 469 480 483 490 503 506 540 562 575 625 670 676 711 712 728 749 799 817 819 331 832 853 920 914 956 13 010 058 121 123 129 130 182 208 211 227 228 246 258 278 352 360 371 385 390 420 424 437 444 447 448 46S 492 507 586 614 622 632 647 666 713 734 739 747 755 768 775 781 799 802 824 835 916 925 928 14 010 190 224 446 457 663 704 931 941 15 088 390 405 611 649 809 912 16 036 240 266 461 493 732 761 917 920 17 029 435 491 606 624 878 883 18 026 258 271 421 428 605 639 707 712 914 933 19 017 224 244 543 553 765 778 20 011 143 152 343 347 523 618 21 010 1S7 227 457 473 773 828 (Buiten tie) i21 043 054 063 289 329 354 520 528 536 067 080 400 432 542 621 31 763 771 833 150 153 179 440 502 528 727 728 735 930 855 950 063 191 210 274 296 333 563 565 590 812 817 838 155 157 440 441 642 653 836 844 !32 236 310 315 45 569 570 605 '52 754 794 800 991 235 236 379 443 728 730 858 886 951 968 217 220 343 359 627 690 840 848 143 163 174 274 353 379 393 502 515 516 530 553 575 588 668 672 732 781 842 876 877 920 944 973 085 091 115 132 135 219 226 283 284 295 304 310 369 377 486 508 518 524 534 566 583 664 66S 674 676 680 682 692 794 817 823 828 850 876 893 051 081 091 166 168 182 213 214 310 433 453 472 49S 525 527 536 558 582 634 636 664 667 731 745 826 830 891 909 917 931 935 941 024 037 050 057 060 066 123 131 170 175 196 243 266 316 320 338 368 378 443 451 461 493 502 506 664 785 825 847 893 982 984 996 019 047 082 122 127 129 145 166 314 322 325 330 398 402 415 425 485 488 502 608 634 655 661 696 839 893 908 942 954 955 verantwoordelijkheid der Redac- Geen animo op Effecten beurs AMSTERDAM, 2 Februari. Van het gebruikelijke geroezemoes en de drukte op de Amsterdamse Effectenbeurs is van middag niet veel te bespeuren geweest. Allerwege besprak men de nationale ramp en de zaken kwamen op het tweede plan. Veel animo heerste er overigens niet en ook aan het aantal orders was duidelijk te merken, dat men andere dingen aan het hoofd heeft. AKU was evenals Zaterdag vooral voor buitenland se rekening gevraagd. Toen steeg de koers in het telefonisch verkeer 5 punten tot 168, maar vanmiddag werd circa 165'A betaald. Hiertegenover stond aanbod in Kon. Olie, die ruim twee punten lager kwam. Overigens was de industriemarkt nagenoeg prijshoudend. De Scheepvaart- afdeling heeft Vrijdag de teleurstelling van het onveranderde negen procent di vidend der KNSM blijkbaar geheel ver werkt. Vanmiddag was de stemming hier iets beter. De Cultuurmarkt was een fractie hoger voor de voornaamste soor ten. Vooral aandelen Deli tabak goed ge vraagd. De beleggingsmarkt was stil en zonder zaken. Amerikanen onveranderd. Prolongatie 3 procent.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2