n Eisenhowers besluit over Formosa Dulles en Stassen komen alleen maar luisteren Prins Bernhard sprak te New York jaar geleöen Nieuwsblad van het Noorden van Maandag 2 Februari 1953 - Pagina 2 Tsjang-Kai-Sjek gaat „schaduwregeringen" oprichten Het staat thans wel vast, dat de president der Ver. Staten, Eisen hower, vanavond in zijn boodschap over de toestand van zijn land (State of the Union Message) mededeling zal doen over het ont- neutraliseren van Formosa. Buitenlandse regeringen zijn niet van te voren door Eisenhower ge raadpleegd over zijn stap om de Chinese nationalistische strijd krachten in staat te stellen het Chinese vasteland aan te vallen. Dit was niet geschied, zo meldt men uit Washington, omdat de maatregel alleen direct de Amerikaanse strijd krachten de Zevende Vloot en de Chinese nationalisten betreft. De Londense Sunday Times meldt, dat alle Aziatische communistische lei ders opgeroepen zijn voor een spoed vergadering in Peking, teneinde een plan uit te werken tegen mogelijke krachtiger maatregelen van Eisenho wer bij het voeren van oorlog in het Verre Oosten. De vergadering zou staan onder voorzitterschap van Mao Tse-Toeng. Guerilla in China Generaal Tsjang-Kai-Sjek, de Chi nese nationalistische leider op For mosa, is van plan zo wordt uit de Formosaanse hoofdstad Taipeh ge meld „schaduwregeringen" op te richten voor drie provincies op het vasteland van China, namelijk voor Joennan, Foekien en Tsjekiang. Deze provincies zijn gekozen omdat natio nalistische guerillastrijdkrachten deze reeds voor een deel in haar. macht heb ben. Russen naar conferentie over handel tussen Oost- en West-Europa De Sowjet-Unie heeft toegestemd in het houden van een conferentie over de handel tussen Oost- en West-Euro pa, welke op 25 Februari a.s. te Genève zal worden gehouden. Verwacht wordt, dat andere Oosteuropese landen het voorbeeld van de Sowjet-Unie zullen volgen. De Economische Commissie voor Europa van de Ver. Naties heeft verle den jaar Maart aangedrongen op het houden van een dergelijke conferentie. Sneeuwstormen over Zweden en Zwitserland - Tengevolge van een verblindende sneeuwstorm zijn gisteren in Noord- Zweden weg-, spoor- en telefoonver bindingen verbroken. In het midden en Zuiden van het land ondervond het verkeer vertraging tengevolge van zwa re regen- en nattesneeuw-buien. Over de Zwitserse Alpen en de Jura woedden gisteren zware sneeuwstor men met een windkracht van 100 tot 150 kilometer per uur. Boven Bern ontlastte zich Zaterdagavond een hevig onweer, gevolgd door zware sneeuwval. Europi ese van npoo 200.000 spoorwegwagons Te Parijs eindigde Zaterdag de inter nationale vervoerscönferentiè, welke ten doel had de vraagstukken te bestu deren, die zich voordoen als gevolg van de ontwikkeling van de techniek en de bestudering van de behoeften op het gebied van het vervoer per spoor, langs de weg en te water. De ministers van vervoer van Oostenrijk, België, Luxem burg, Nederland, Zwitserland, West- Duitsland en Frankrijk namen er aan deel. De ministers besloten de reeds tussen Frankrijk en West-Duitsland bestaande „pool" van spoorwegwagons uit te brei den tot acht landen. Binnen niet al te lange tijd zou het aantal wagons van de pool tot 200.000 kunnen aangroeien. Er werden voorts 19 internationale wegroutes vastgesteld. Weerrapport voor Europa Volgens het K.N.M.I. te De Bilt was het weer in verschillende grote Euro pese hoofdsteden vanmorgen als volgt: Temp. Weer 7 uur N eerst v.m. in 24 u. Oslo licht bew. -3° C. 6 mm Stockholm sneeuw -2° 4 Kopenhagen sneeuw -0° 0.2 Londen zwaar bew. 3° Brussel sneeuw 2° 6 Paros half bew. 2" 0 Bordeaux onbewolkt -5° 0 Nice onbewolkt 4° 0 Warschau regenbui -2° 1 Zürich sneeuw -o° Wenen zwaar bew. 2° 0 IETS KOUDER Weerverwachting. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond (opge maakt te 10 uur): Veranderlijke be wolking met enkele verspreid optre dende sneeuwbuien. Krachtige 'tot matige, maar voornamelijk langs de Waddenkust tijdelijk harde wind tus sen Noord en Noord-Oost. Iets kouder met plaatselijk lichte vorst in de nacht en ochtend. ZON EN. MAAN Zon morgen op 8.17, onder 17.20. Maan morgen op 22.42, onder 9.17. Saterdag 7 Februari 5.09 uur L.K. BAROMETERSTANDEN van Zaterdag 10 uur tot Maandag 10 uur 10 14 18 22 2 6 10 14 18 22 2 6 10 754 47 45 42 42 41 43 47 50 53 56 59 61 De temperatuur bedroeg heden om 14.30 uur 1 gr. C. (34 gr. F.) minimum temperatuur afgelopen nacht 1 gr. C. (34 gr. F.); maximum temperatuur gis teren 4 gr. C. (39 gr. F.) Neerslag afgelopen etmaal 7 mm. Te Londen werd gisteren ernstige bezorgdheid geuit over Eisenhowers a.s. beslissing inzake Korea. Men meent, dat de maatregel geen militair voordeel zal opleveren, terwijl uit poli tiek oogpunt veel hierdoor kan worden verloren. Hongersnood van zes millioen mensen Door droogte oogst- misluklcingen in India Zes millioen mensen lijden thèns in de plattelandsdistricten bij Bombay (India) honger door de aanhoudende droogte en het mislukken van twee opeenvolgende oogsten. Duizenden verlaten de getroffen ge bieden en men vreest, dat hierdoor de plattelands-economie zal worden ver stoord. Wegens gebrek aan voer wordt veel vee verkocht, geslacht of zonder meer in de steek gelaten. De regering van de Indische staat Bombay heeft reeds 35 millioen ropijen uitgegeven voor hulp en leningen aan de boeren. Voor het bouwen van be vloeiingswerken zijn 27 millioen ropijen uitgetrokken. In het gehele land wor den hulpacties georganiseerd. In een gevangenis in de staat Bombay hebben de gevangenen aangeboden de helft van hun vveekrantsoen af te staan voor de bevolking in de getroffen ge bieden. Vliegtuig in Oceaan gestort 39 mensen aan boord Een Brits lijnvliegtuig met 39 personen aan boord is op 650 km ten Oosten van Gander (New- Foundland) in de Noordelijke At lantische Oceaan gestort, aldus heeft de Canadese luchtmacht medegedeeld. Fantastische opsporing van Nederlandse helderziende De Nederlandse helderziende Peter Hurkos heeft te Madrid een erfenis van 350 millioen pesetas opgespoord. Hij was naar Madrid gegaan, zo heeft hij verteld aan het Belgische blad Gazet van Antwerpen, om een fabelachtig fortuin op te sporen, dat daar nagelaten werd door een zekere Amols in de vorm van goud, juwelen en aandelen. Het berustte in de kluizen van verschil lende Madrileense banken. De enig overlevende erfgenaam, een neëf van Armos die buiten Spanje woont, kon zijn rechten evenwel niet doen gelden wegens het ontbreken van belangrijke documenten. Deze waren namelijk ver dwenen uit de archieven van de be waarder der hypotheken. Peter Hurkos toonde de Gazet van Antwerpen de officiële bewijzen dat hij de documenten heeft teruggevonden. Deze documenten werden verduisterd door een oneerlijke ambtenaar, die thans in de gevangenis zit. Volgens een tussen de erfgenaam en Peter Hurkos gesloten contract ontvangt laatst genoemde vijftig procent van de erfe nis. Rondreis door Europa begonnen te Rome Waarschuwing van Adenauer Zaterdag arriveerden te Rome Dulles, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, - en Stas sen, de directeur van het bureau voor wederzijdse beveiliging, op hun reis langs Westeuropese hoofdsteden. Gisteravond zijn zij doorgevlogen naar Parijs. Dulles zei in de Italiaanse hoofd stad: „Het is thans niet onze be- doeling te praten. Wij willen alleen maar luisteren, opdat onze rege ring haar besluiten kan nemer), rekening houdend met de richting waarin u zelf gaat". Dulles zei voorts: „President Eisen hower laat ons zijn groeten overbren gen aan zijn vele vrienden hier en wenst dat wij ons tot richtsnoer van onze regering op de hoogte stellen van de richting van uw buitenlandse poli tiek. Wij stellen vooral belang in de vorderingen die gemaakt zijn met be trekking tot de Europese verdedigings gemeenschap. Dit moedige en ver strekkende plan, dat door de continen tale landen zelf is opgezet, spreekt tot de verbeelding van het Amerikaanse volk. Onze regering en volksvertegen woordiging beschouwen het als een zeer belangrijk deel van het program voor nauwere samenwerking tussen de landen van de Atlantische Gemeen schap". De Gasperi's lijstje Italië's premier, De Gasperi, over handigde Dulles en Stassen een lijvig dossier, bestemd voor Eisenhower. Hierin wees De Gasperi op 1. Triëst; 2. achterstallige leveran ties van beloofde militaire uitrusting voor de 10 divisies van het Italiaanse leger. Italië heeft beloofd het totaal tegen eind 1953 op 12 te brengen; 3. de Italianen vroegen voorts, of de V.S. meer defensie-orders in Italië zouden willen plaatsen in het belang van de zware en halfzware industrie; 4. ook verzochten zij om verlichting van de Amerikaanse immigrat ie-beperkingen, omdat 5 millioen Italianen waarschijn lijk permanent werkloos zullen blijven als zij niet kunnen emigreren. Na 35 jaar terecht Een in 1918 in Rusland geposte brief kaart is na bijna 35 jaar te hebben rondgezworven eindelijk terecht geko men op het goede adres in het dorpje Roncegno in Italië. De geadresseerde is, aldus United Press, echter al lang dood evenals waarschijnlijk ook haar broer, de afzender, die, toen hij de kaart postte, krijgsgevangene in Rusland was. Nobelprijs voor de vrede voor Truman De Griekse premier Papagos heeft de commissie voor de Nobelprijs voor gesteld de volgende prijs voor de vrede te verlenen aan ex-president Truman, zo is officieel te Athene meegedeeld. V.S. zouden belangstelling kunnen verliezen Adenauer, de Westduitse bondskan selier, waarschuwde gisteren te Berlijn West-Duitsland voor het koesteren van illusies. „De Ver. Staten zouden hwi, belangstelling voor Europa Kunhèn verliezen, wanneer het zich er niet 'op voorbereidde zich gezamenlijk te ver dedigen." De bondskanselier wees een hereni ging van Duitsland op basis van de overeenkomst van Potsdam opnieuw van de hand. Hij verwierp de van sociaal-democratische zijde geuite be schuldiging dat de Westduitse regering Dulles „als lid van hetzelfde schutters gilde" zou hebben gevraagd haar cam pagne voor de bekrachtiging van het Europese legerverdrag en de conven ties van Bonn te steunen. Dat zou een onwaardige handelwijze geweest zijn en dergelijke uitingen deden de toe stand geen goed, aldus Adenauer. Ten aanzien van de vluchtelingen- kwestie zette Adenauer uiteen, dat hij zeer spoedig in verbinding zou treden met de Canadese regering. Hij wil spreken over de mogelijkheid van op neming door Canada van uit Oost- Duitsland gevluchte boeren om daar een aantal jaren hun werk te verrich ten. Prinses Beatrix verjaarde Baarnse jeugd genoot mee van kindercircus Een stralende vijftienjarige Prinses Beatrix fietste Zaterdagmorgen om kwart over acht uit de tuin van het Paleis Soestdijk naar school, want ook voor prinsessen geldt dat het werk bo ven pleziertjes gaat. En zo toog zij welgemoed, ondanks de storm en regen, per fiets naar het Baarns lyceum, waar zij haar dagelijkse taak in de derde klasse begon. Prins Bernhard, die Vrijdagavond naar New York was vertrokken, had die avond zijn dochter reeds met een geschenk verrast. Meer clan 6.000 ver jaar dagsbrie ven en -kaarten had de post vandaag uit Nederland en alle delen der wereld ge bracht. Daarbij waren er vele van emi granten, die de band met Nederland niet verbreken. Geschenken waren er ook weer in groot aantal. Een delegatie van het corps der Ko ninklijke Marechaussee bood onder lei ding van de commandant kolonel W. Kist de prinses een beeld aan, ver vaardigd door de 24-jarige Limburgse beeldhouwer Jos Wong Lun Hing, leer ling ener academie voor beeldende kun sten. Het stelt een danseresje voor en is geïnspireerd op het werk van Degas. Zoals gebruikelijk is, heeft Prinses Beatrix haar verjaardag tezamen met de Baarnse kinderen gevierd. Dit ge beurde in Flora, waar he* kindercircus Elleboog uit Amsterdam op uitnodiging van de Baarnse Oranjevereniging een tweetal voorstellingen gaf. De tweede werd bijgewoond door de Koningin, de jarige Beatrix en haar zusjes Irene en Margriet. Koud weer mei sneeuw- en hagelbuien Afnemende wind. 's Nachts lichte yorst (Van onze weerkundige medewerker) De rampzalige storm, die in het Westen en Zuidwesten van ons land ook gisteren nog de gehele dag bleef woeden, is vannacht tot harde wind afgenomen. Door luchtdrukstijgingen boven Scandinavië en de Noordzee kan de wind nog iets meer naar het Noord oosten draaien, waarmee koude lucht naar onze omgeving zal af stromen. Vandaag zal het weer een guur karakter hebben mét nog een harde wind en enkele regen-, sneeuw- of hagelbuien. In de komende nacht zal de wind afnemen en kan lichte vorst voor komen. Morgen nadert een hogedrukge- bied ons land. met als gevolg tot jhatig afnemende wind, minder buien, zonnit/è period eiï. maar voor al 's nachts kouder met lichte vórst. Man door schrik dood gebleven Brand vernielde café en twee verdiepingen Door nog onbekende oorzaak zijn Zaterdagnacht te Wognum (N.H.) het café De Vier Heemskinderen en twee belendende boerderijen uitgebrand. Een van de veehouders, wiens huis door het vuur was aangetast, is ter plaatse van schrik overleden. Tien brandweercorpsen namen met omstreeks honderdtwintig spuitgasten deel aan de bestrijding van de vlam men, die door de orkaan hevig werden aangewakkerd. Met moeite konden vier andere panden voor het vuur worden gevrijwaard. Tegen zeven uur 's mor gens was de brandweer de situatie meester, maar de brandspuit van Bo- venkarspel bleef in actie voor het na- blussingswerk. Ter gelegenheid van 300-jarig bestaan der stad Aan de vooravond van de 300ste verjaardag van New York hield Prins Bernhard als eregast van deze wereld stad een herdenkingstoespraak in de kerk van St. Markus, die in de Bowery staat te New York. In deze kerk rust het stoffelijk overschot van Pieter Stuyvesant. De Prins zei dankbaar te zijn als ver tegenwoordiger van Koningin Juliana en haar volk de herdenkingsdienst te mogen bijwonen in de kerk, die staat op de plek van de huiskapel van Pieter Stuyvesant, de laatste Nederlandse gouverneur. Dit is een bewijs van de hechte historische banden tussen Ame rika en Nederland, die in drie en een halve eeuw groeiden. De Prins greep terug in de historie tot het jaar 1609 en gaf daarna een uitvoerig overzicht van de ontwikke ling dezer historie in de loop der eeuwen. Prins Bernhard gaf enige voorbeel den van plaats- en familienamen uit deze tijd, die thans nog voorkomen of aanwijsbaar zijn als oorspronkelijk Ne derlands. De Prins sprak tenslotte als zijn diepste geloof en overtuiging uit, „dat gemeenschappelijke cultuur en geza menlijk geloof en streven van de Ver. Stalen en Europa een gemeenschap gebaseerd op een erfgoed, waarin de Nederlanders bevoorrecht zijn met een waardig aandeel zullen leiden tot het bereiken van onze gezamenlijke doelen van vrijheid, vrede en wel vaart" Bezoek aan Washington Prins Bernhard zal in de eerste helft van de volgende week een bezoek van drie dagen aan Washington brengen. Ofschoon er thans nog geen regelin gen zijn getroffen voor een bezoek aan President Eisenhower, schijnt men met zekerheid te mogen aannemen dat de Prins, die een oude vriend van de ge neraal is, op het Witte Huis zal wor den ontvangen. Indien een dergelijke ontmoeting zou plaats vinden, zou deze een strikt per soonlijk karakter dragen, zonder poli tieke betekenis. Begrafenis jhr Bosch Ridder van Rosenthal Op verzoek van de familieleden zal de teraardebestelling van jhr mr dr L. H. N. Bosch Ridder van Rosenthal, oud-Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, oud-burgemeester van Brummen, Groningen en 's-Gra- venhage, morgen, Dinsdag, in alle stilte te Zutphen plaats vinden. De K.L.M.-vliegtuigen Thuisreis: PH-TFE (Utrecht) gezagvoerder Creel, gistermiddag op Schiphol. PH-TDN (Vlaardingen), ge zagvoerder Vlotman, vanochtend in Frankfurt. PH-TDÉ (Eindhoven), ge zagvoerder Krouwel in Genève. PH- TDG (Gouda), vanmorgen uit Djakar ta naar Singapore. PH-TDI (Ensche de), morgenochtend uit Tokio. Uitreis: PH-TDI (Enschede), ge zagvoerder Gould, gisteravond in To kio aangekomen. PH-TDO (Maas tricht), gezagvoerder Hobson, van ochtend uit Amsterdam. PH-TFD (Arnhem), gezagvoerder French, gis teravond uit Manilla naar Biak. PH- TES (Soerabaya), gezagvoerder Bax ter, vanmorgen uit Singapore naar Djakarta. PH-TDD (Delft), gezagvoer der Hoekstra, vanochtend in Bang kok. Emigrantencharters: PH-TLW (Overloon), gezagvoerder Bosman, gistermorgen in Melbourne. PH-TDM (Aalsmeer), gezagvoerder Warnink, vanmorgen in Basra. PH- TAS (Schiedam), gezagvoerder Rob- mach (charter voor Lingstone) van morgen in Brazzaville. Stad en Provincie Ernstig ongeluk te Haren Dame kwam onder auto Mevr. P. Z.N. uit Surhuisterveen wilde vanmorgen de Rijksstraatweg ter hoogte van de Dilgtweg te Haren achter een GDS-bus oversteken. Zij liep pardoes tegen een passerende auto, bestuurd door J. H. uit Wester- bork. Dokter Kruizinga verleende de eerste hulp. Het zwaar gewonde slachtoffer werd per GGD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Massa-ontslag bij Friesch-Groningsche Wegens beëindiging van zes-jarenplan Naar wij vernemen, zal aan ongeveer 150 leden van 't personeel der Friesch- Groningsche Suikerfabriek aan het ein de van de volgende campagne ontslag Wordèn verleend wegens het beëindi gen van het zogenaamde zesjarenplan. Voor de uitvoering van dit plan, dat een grotere mechanisatie in het bedrijf omvatte, was destijds extra personeel aangetrokken. Straks zulien in de Friësch-GroningSche pj-actisch dus evenveel mensen werken als; vóór de invoering van het zesjarenplan. Feestelijkheden Dies VAP afgelast De feestelijkheden ter gelegenheid van de Dies van Vindicat Atque Polit zijn afgelast. De publieke senaatsver gadering in de aula van de universiteit en de receptie daarna gaan wel door. J. E. Huizinga t De heer J. E. Huizinga, oud-directeur van de N.V. D. J. Huizinga's Bank, is te Uithuizen in de ouderdom van 79 jaar overleden. Wijlen de heer Huizinga nam een werkzaam aandeel in het verenigings leven te Uithuizen in. Zo was hij inder tijd een veertig jaar geleden mede oprichter van de plaatselijke Handels vereniging. Hij bekleedde ongeveer der tig jaar het voorzitterschap hiervan, totdat hij op 70-jarige leeftijd deze functie aan een jongere kracht overgaf. Het Nutsdepartement had eveneens zijn volle belangstelling. Met ambitie had hij meermalen zitting in het be stuur van het Departement, waarvan enkele keren als voorzitter. Verder was hij, tot aan zijn overlijden, vele jaren bestuurslid van de Nutsspaarbank en van de Nutshypotheekbank. Ook maak te hij meer dan eens deel uit van het kerkbestuur van de Doopsgezinde Broe derschap. Het stoffelijk overschot zal a.s. Woensdag te Loppersum worden ter- aardebesteld. Woonwagen omgewaaid In de -nacht van Zaterdag op Zondag is te Gaarkeuken een woonwagen, be woond door de winkelier H., omverge worpen door de storm. Hoewel er een gaskachel brandde in de wagen, ont stond er gelukkig geen brand. De heer H. bleef ongedeerd. „De twei vievvies" Men schrijft ons: De G.C.S.V. organi seerde voor ouden van dagen een ge zellige avond, die zeer in de smaak is gevallen. Na een inleidend woord van de voorzitter werden gezamenlijk va derlandse liedjes gezongen. Ook de luier-wedstrijd voor de „opa's" viel zeer in de smaak. In de pauze werd koffie en koek gepresenteerd. Tot slot voerde de toneelvereniging op: „Wel zol 't win nen?" GCSV kan op een zeer geslaagde avond terug zien. Directeur in de zaak, maar thuis. Toen stood er lo het Nieuwsblad: 2 Februari. Zwitsersche wet op de post duiven. De Bondsregeering der Zwitser sche republiek heeft de Bondsver gadering een wet op de postduiven aangeboden. Daarbij is de invoer van postduiven in het Tand verbo den, en evenzoo het africhten van postduiven naar het buitenland door particulieren, een en ander om te voorkomen, dat in tijd van oorlog door middel van een duiven- post vreemde natiën omtrent de verrichtingen in Zwitserland kun nen worden ingelicht. Aan den ge nera Zen staf wordt de uitvoering dezer wet opgedragen. Het depar tement van oorlog zou de bevoegd heid krijgen straffen te bepalen tegen overtreding. Agenda Maandag 2 Februari. 20.00 uur Frigge: Tweede amateurcabaret; conf. Kostja van Katwijk. Dinsdag 3 Februari 20.00 uur Stadsschouwburg: Théatre Hébertot met „Rome n'est plus dans Rome". 20.00 uur Harmonie: Volksconcert G.O.V. Soliste Shural Cherkassky, piano. Bioscopen Beurs: 14.30, 18.30 en 21.00 uur: De man van Colorado (18 j.; Woensd. 14.30 uur: De Furie van de Kongo (14 j.) Cinema: 14.30, 18.30 en 21.00 uur: Iwo Jimo (18 j.) Grand: 15.00, 19.00 en 21.30 uur: De Mijnen van Koning Salomo (alle Ift.) Lux-or: 14.30, 19.00 en 21.15 uur: De Mijnen van Koning Salomo" (alle Ift.) Luxor-Short: 10.3014.20 uur: Nieuws en korte films. Tentoonstellingen Toonzaal tïarrée. Noorderhaven: beeld houwwerk. schilderijen en tekeningen van Bas Galis. De handen ineen voor Beatrix-Oord Enorm drukke feestavond in Harmonie De afdeling Groningen van de Ver eniging tot oprichting en exploitatie van Sanatorium „Beatrix-Oord" orga niseerde Zaterdagavond een zeer ge slaagde feestavond in de Harmonie te Groningen. Traditiegetrouw bracht het VVK-revuegezelschap een vlot pro gramma, dat bij de honderden aanwe zigen zeer in de smaak viel. Dr Har- tog, voorzitter van de Groninger afde ling, en de heer G. J. Schreuder, voor» zitter van de Bond van Oud-patiënten, voerden het woord. Een tombola lever de ruim 1.000 op voor het sanato rium. Op^een gelukstelegram, dat aan Prinses Beatrix werd gezonden, werd nog tijdens de bijeenkomst een ant woord ontvangen. Oorkonde en legpenning van de Commercieele Club In een bijeenkomst van directie en personeel van de N.V. Noordelijk As surantie Kantoor „N.A.S.K.", alhier, werd Zaterdag door enkele bestuurs leden der Commercieele Club de oor konde met legpenning uitgereikt aan de heer A. Westervaarder, die op 1 Februari de dag herdacht dat hij 25 jaar geleden bij genoemde N.V. in dienst trad. Zesde streekconferentie N.U.S.O. De Nederlandse Unie van Speeltuin organisaties hield Zaterdagmiddag in samenwerking met de Speeltuincentra le „Groningen" de zesde streekconfe rentie voor Groningen en Drenthe. Deze bijeenkomst vond plaats in het clubge bouw van „Ons Belang" aan de Zaag- muldersweg. De heer P. C. Faber, di recteur van het gemeentelijk bureau jeugdzorg uit Amsterdam, behandelde het onderwerp „Een zwerftocht door jeugdland, waarbij hij op boeiende wijze zijn deskundige kijk op de histo rie, organisatie, idealistische doelstel lingen en ook op de tekortkomingen gaf. Na de pauze sprak de heer D. Vijl- brief uit Leiden over het „Hoe en waarom van het speeltuinwerk". Volksconcert Morgen zal de Groninger Orkestver eniging onder leiding van Jan v. Epen- huysen wederom een Volksconcert ge ven. Aan dit concert verleent solisti sche medewerking de wereldvermaar de Russische pianist Shura Cherkass ky, die het concert voor piano en or kest in bes van P. I. Tsjaikofski ten gehore zal brengen. Het concert wordt geopend met de eerste uitvoering van de 7e Symphonie van Sibelius, terwijl na de pauze het concert zal worden besloten met de 5e Symphonie van L. van Beethoven. Nutsspaarbank Groningen Over de maand Januari werd bij de Nutsspaarbank te Groningen ingelegd 3.233.229,40 en terugbetaald 1.623.827,69. Er was dus een spaar overschot van 1.609.401,71. Het te goed van de inleggers is thans 67.189.673,10, het aantal inleggingen 118.420. Succesvolle feestavond Zuiderdiep De jaarlijkse feestavond van de buurtvereniging Het Zuiderdiep is, zoals steeds, een groot succes gewor den. De voorzitter, de heer H. Woltjer, riep in zijn openingswoord een speciaal welkom toe aan de ere-leden, de heren Botje en Rinket. Aan het programma werkte een keur van beroeps- en amateur-artisten mee, waarvan we enkele noemen: het jon gensorkest The Blue Stars, The Tropic Hawaiians en de acrobaten The 3 Williams. Kees Manders was de vlotte conferencier, terwijl The Rhythme Club de muziek verzorgde, ook tijdens het geanimeerde bal.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2