Zuivelcoöperaties helpen verveenders in „De Deelen" Dirksen (25 jaar bij SSS) op uitvoering gehuldigd Openluchttheater te Drachten Ons dagelijks weeroverzicht KICK WILSTKA DE WOIVDERMIDVOOR n t Maandag 2 Februari 1953 FRIESE KOERIER 7 Het bestuur van de Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in Friesland heeft besloten dat de verveners in „De Deelen" turf kun nen leveren aan de bij de Bond aangesloten fabrieken. Hierdoor kan een groot kwantum van de nog op het veld staande turf een bestemming krijgen. Tal van gezinnen geraken door deze maatregel „uit de brand". Bij vele kleine bazen noodtoestand Want 80 */e van de bü de Vereniging „Veenderijbelangen De Deelen" aange sloten leden bestaat uit kleine verve ners. Velen van hen hebben dit seizoei nog büna geen turf kunnen verkopen. In de laatstgehouden Statenzitting is de noodtoestand voor het eerst open baar geworden, toen het lid. de heer E de Haan de steun van het Provinciaal bestuur voor deze mensen vroeg. Na dien heeft men kunnen lezen, dat de provincie een millïoen stuks turven heeft gekocht ten behoeve van het Ir Wouda-gemaal te Tacozijl. Het bestuur van Veenderijbelangen. Buitengewoon goed geslaagde muziekuitvoering van A.A.C. GORREDIJK. De jaarlijkse uitvoe ring van de muziekvereniging „AAC" is in tweeërlei opzicht ten zeerste ge slaagd. In de eerste plaats is dit het werk geweest van de dirigent de heer P. Hoekstra, die in kort tijdsbestek de vele jeugdige leden op een behoorlijk muzikaal peil heeft gebracht. Samen met de meer geroutineerden gaven zij een zeer goede vertolking van de ver schillende nummers. In het bijzonder mag genoemd worden „Aquarelles" van Alyre Delhaye. Ook het eerste optreden van het tambourcorps viel zeer te loven. Met name hun discipline! De publieke belangstelling was groot. Evenals vorig jaar trad ook nu weer „De Boerenkapel" op, die weder om een zeer goede indruk achterliet. De heer D. Kussendrager zei in zijn openingswoord dat de vereniging een slechte tijd had doorgemaakt. De moeilijkheden waren gelukkig nu overwonnen. A.A.C. is nu bezig met een actie voor nieuwe instrumenten. Deze actie verloopt prachtig, aldus de heer Kussendrager. De heer Kussendrager kon op de uitvoering nog enkele financiële bij dragen in ontvangst nemen, geschon ken door diverse verenigingen. Mc Carthy ontdekt schandalige dingen De republikeinse senator Joseph Mc Carthy heeft Vrijdag in de Ameri kaanse Senaat verklaard, dat de spe ciale commissie van onderzoek, waar van hij voorzitter is, bezig is „een zeer verontrustende en schandalige toe stand, bij het bureau voor wederzijdse veiligheid" te ontdekken. Dit bureau is belast met de hulp aan het buitenland. De Senaat heeft voor het onderzoek een bedrag van 200.000 dollar goedgekeurd. Volgens Mc Carthy had de commis sie Vrijdag nog ontdekt dat een inko per van de regering een contract met een Europese firma heeft gesloten voor de aankoop van strategische grondstoffen en wel tegen prijzen, die het drievoudige bedragen van de prij zen die op de New Yorkse markt gel den. (A.F.P.). H.B.S.-leerling na stoeipartij overleden Een stoeipartij tussen twee leerlin gen van de H.B.S. te Dordrecht heeft het leven gekost aan de 18-jarige F. K. uit Leerdam. Een 21-jarige medescholier draaide de das van de Leerdammer zo vast om diens nek, dat K. kwam te vallen en daarbij met zijn hoofd de trottoir band raakte. K. -heeft zich toen nog naar zijn klas begeven, maar werd daar onwel, waarna men de jongen naar het ziekenhuis in Dordrecht liet overbrengen. Vandaar is hij naar het ziekenhuis in zijn woonplaats gebracht. Twee Leerdamse medici achtten overbren ging naar Utrecht evenwel noodzake lijk. Tijdens de reis daarheen is het slachtoffer overleden. (A.N.P.). Café en twee boerderijen uitgebrand f 100.000 schade, één dode Door nog onbekende oorzaak zijn in de nacht van Zaterdag op Zondag te Wognum in Noord-Holland het café „De vier Heemskinderen" en twee be lendende boerderijen uitgebrand. Een der betrokken veehouders is van schrik gestorven. Elf brandweercorpsen met 120 spuit gasten namen deel aan de bestrijding van het vuur. dat door de orkaan werd aangewakkerd. Een paard kwam om. De schade wordt op ongeveer honderdduizend gulden geschat. (A.N.P.). Comité belangen noordelijke luisteraars Het comité belangen Noordelijke luisteraars, gevestigd te Winschoten, deelt mede, dat na het voeren van be sprekingen met vertegenwoordigers uit de provincies Groningen, Fries land en Drente, o.m. de navolgende personen bereid zijn gevonden mede zitting te nemen in genoemd comité: dr W. Kok, Leeuwarden, pater Hette- ma, Drachten en dr J. Naarding te Assen. Het comité blijft gevestigd te Win schoten, Bosstraat 1, van waaruit de actie voor betere radio-ontvangst zal worden voortgezet. (A.N.P.). dankbaar voor deze geste, heeft echter ook naar andere wegen gezocht, omdat nog 13 a 14 millioen baggelaars op het land staan. Butagas grote concurrent De vorige herfst en tegen de winter bleek al, dat de verveners met de meeste turf zouden blijven zitten. De oorzaak daarvan moet grotendeels ge zocht worden in het hand over hand toenemende gebruik van Butagas, dat practischer en „schoner" in het gebruik is. De verveners, meest kleine bazen, zagen de winter met zorg tegemoet. Het bestuur van Veenderijbelangen heeft zich verstaan met het gemeente bestuur van Heerenveen, dat alle mo gelijke medewerking heeft toegezegd: wethouder De Haan heeft als Statenlid zijn invloed aangewend. Zijn beroep op de Staten werd gesteund door een rap port, door hem en de heer R. Prikken, directeur van het Arbeidsbureau te Heerenveen, opgemaakt. Aan alle gemeenten in Friesland is een circulaire gestuurd: van de ge meenten Heerenveen, Opsterland en Dokkum zijn reeds toezeggingen ont vangen. Ook heeft het bestuur van Veenderij belangen zich verstaan met het bestuur van de Bond van Coöperatieve Zuivel fabrieken in Friesland. Dit verklaarde zich bereid een proef te nemen en liet 50.000 turven bezorgen bij de zuivelfa briek „Jagtlust" te Oudeschoot. Deze proef is geslaagd, d.w.z. men kan door met turf te stoken, voldoende stoom houden. Hoewel het stoken met kolen econo mischer en voordeliger is, heeft het Bondsbestuur toch besloten, dat alle aangesloten fabrieken turf uit de Dee len zullen afnemen. Het heeft dusdanig gehandeld, om dat hier Friese belangen mee gemoeid zijn. Er heerst een noodtoestand in vele vervenersgezinnen, die door spoedige aankoop van turf gelenigd kan worden. Het element „werkloosheidsbestrij ding" is mede van invloed geweest op het genomen besluit. „De Deelen" toekomstig cultuurgebied Hoewel het dus allereerst om ogen blikkelijke belangen gaat, is het oog op de toekomst gericht. Het veengebied in „De Deelen" be slaat ongeveer 600 a 700 bunder, waar van ongeveer 300 bunder water. In 70 a 80 bunder zit nog klijn, doch de per celen zijn over het gehele gebied ver spreid. Wanneer met medewerking van Overheid en andere instanties getracht zou kunnen worden binnen weinige ja ren deze klijn weg te graven, dan ligt hier meteen een prachtig gebied open ter bestrijding van de werkloosheid. Er zou dan een stuk cultuurgrond kunnen worden aangemaakt, waarop, nadat er boerderijen zijn gesticht, zeker 50 of meer gezinnen arbeid en brood kunnen vinden. Maar dat is een punt van latere zorg. Voorlopig zijn de veengenoten in „De Deelen" geholpen, dank zij begrip voor hun toestand bij Provincie, gemeenten en in laatste instantie bij de zuivel- coöperaties. De leider van de gymnastiek vereniging „S.S.S." te Grouw, de heer E. Dirksen uit Leeuwarden, is op de Zaterdagavond in hotel Oostergoo gehouden uitvoering gehuldigd en onderscheiden. De afgevaardigde van het K.N.G.V., de heer J. D. de Jong uit Leeuwar den, spelde de heer Dirksen de erespeld van het verband op de borst. De voorzitter van „S.S.S.", de heer Th. Terpstra, prikte even la ter het ere-insigne van de Grouw- sterclub naast de pas verkregen speld en deelde mee, dat de ver eniging met algemene stemmen had besloten de heer Dirksen te benoemen tot erelid van „S.S.S." De voorzitter overhandigde de sym pathieke leider voorts een mooi ca deau; twee meisjes boden zijn echtge note bloemen aan. Dit alles gebeurde omdat de heer Dirksen 25 jaar leider van „S.S.S." is geweest en zich gedu rende die tijd uiterst verdienstelijk voor de gymnastiek heeft gemaakt. GYMNASTIEKREVüE. Ter gelegenheid van dit jubileum gaf „S.S.S." Zaterdagavond een uitvoering in hotel Oostergoo. Terwijl de storm over de daken raasde genoten talrijke aanwezigen van het aardige program ma. Voor de pauze waren het vooral de kleuters, jongens en meisjes, die hun kunnen toonden. Tijdens de twee de helft van de avond voerden de ouderen een gymnastiekrevue op, waar zij verschillende flitsen gaven "uit de 25 jarige loopbaan van de heer Scheepvaart straks via Boontjes en Marsdiep? HARLINGEN. Het is helemaal niet verwonderlijk, dat in de secties van de Harlinger gemeenteraad, waarin de be groting 1953 onder de loupe is geno men, de vaarweg door de Boontjes is besproken. Deze vaarweg wordt steeds ondieper, hetgeen voor Harlingen ernstige nade len met zich meebrengt, met name voor het binnenlandse handelsverkeer. Zou het uitdiepen zonder meer af doende resultaat geven, dan zal mis schien een dam moeten worden gelegd om het vaarwater ter plaatse op peil te houden. Hierdoor zouden zich gro tere mogelijkheden voor de Harlinger haven kunnen voordoen, want als de vaarweg op diepte blijft kan misschien de vaarweg door Stortemelk en Pollen- dam vervallen en worden vervangen door die via Boontjes en Marsdiep. Dirksen. Daarbij kwam tot uiting, dat de leden van „S.S.S." het werk van hun leider steeds zeer hebben gewaardeerd en zijn kameraadschappelijke omgang altijd op hoge prijs stellen. WAARDERING. In de toespraken klonk ook veel waardering door voor het werk van de heer Dirksen. De heer Van der Bij voerde namens de Turnkring het woord, de heer Van der Goot namens de gymnastiekvereniging Leeuwarden en de heer A. Hoen uit Hoogezand richtte als oud-voorzitter van „S.SjXP woorden van waardering tot de heer Dirksen. De afgevaardigde van het K.N.G.V. noemde de leider de spil van de vereniging, die „S.S.S." maakte tot een van de sieraden van de kring. De Grouwsters vierden Zaterdag avond niet alleen het jubileum van de heer Dirksen; zij namen ook afscheid van hem. Mede in verband met zijn leeftijd zal hij voorlopig nog alleen als leider optreden van een tweetal ver enigingen te Leeuwarden. „S.S.S." hoopt binnenkort een nieuwe leider te benoemen. Heel IJlst werkt krachtig voor nieuwe muziektent Zaterdagmiddag is in IJlst een bazar gehouden ten bate van de nieuwe mu ziektent, die in totaal 5000,moet kosten. Het was niet de eerste keer dat de hele stad samenwerkte voor dit mooie doel. Vorig jaar was met een collecte en een oliebollen-dag al 1000,bij eengebracht. Het gemeentebestuur heeft een bijdrage van 2500,— gegeven, zo dat er nu nog 1500,moest komen. Het devies „hjoed sil de büter jild jil- de" was dus wel zeer op zijn plaats. De bazar is gehouden in „Het Ge bouw". De voorzitter van het muziek tent-comité, de heer C. Frankena, opende met een enthousiast toespraak je, waarin hij de bezoekers opwekte alles op alles te zetten om de nog ont brekende gelden bij elkaar te brengen. De attracties waren vele: een schiet tent. aantal erwten in een fles raden, een dikke spijker met drie slagen in een bankje slaan, verlotingen, enz. De prij zen leken ook interessant, o.a. 60 stuks droge worst en een drie meter lange bootshaak! De jeugd had de meeste be langstelling voor de grabbelton. Behalve de bazar waren er ook film voorstellingen ten bate van de muziek tent. 's Middags voor schoolkinderen en 's avonds voor ouderen. De ï'ondgang door de stad van het corps kon helaas niet doorgaan. De muzikanten konden niet tegen de har de wind op blazen. Brits passagiersvliegtuig verongelukt; 39 doden Uit Halifax (Canada) wordt gemeld, dat een Brits lijn vliegtuig met 39 per sonen aan boord, naar aangenomen wordt, op 650 km van Gander (New Foundland) in "de noordelijke Atlan tische Oceaan is. gestort. Dit bericht werd doorgegeven door de Canadese luchtmacht. De inzittenden zouden om het leven zijn gekomen. Afscheidsreceptie Nico Bloemendaal LEEUWARDEN. De grote bovenzaal van de Harmonie was Zaterdagmiddag h.aast te klein om alle mensen te be vatten.die gebruik maakten van de ge legenheid om afscheid te nemen van de heer Nico Bloemendaal. Deze moest, als nieuwe" directeur van de Neder landse Vereniging van suikerzieken, op deze dag de talrijke banden die hem met georganiseerd Friesland en Leeu warden verbónden, wegens zijn vertrek naar Den Haag verbreken. Tal van sprekers uit de diverse orga nisaties, waarin de héér Bloemendaal een grote rol heeft gespeeld, hebben zijn werkzaamheid geschetst. Ook had dé scheidende een stroom van geschen ken en bloemen in ontvangst te nemen op deze en de voorgaande dagen. Woor den, bloemen en geschenken waren even zovele getuigenissen van waarde ring en vriendschap. De leiding van deze receptie berustte bij een vertegenwoordiger van de di rectie van Het Vrije Volk uit Amster dam, in dienst waarvan de heer Bloe mendaal de leiding van het Friese bij kantoor gedurende de laatste jaren had gehad. 25 JAAR BIJ DE BELASTINGEN. OOSTERWÖLDE. De heer J. P. Smit. controleur A bij 's Rijksbelastin gen alhier, denkt 20 Februari a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum te vieren. JONGENS BINDEN BALLON AAN PAARDESTAART. SUAMEER. Twee jongens bonden een balonnetje aan de staart van het paard. Het dier werd er angstig van en zette het op een lopen. Hij vloog door prikkeldraden en heggen. Met veel moeite kreeg men het paard tot stilstand. Toen kon de ballon worden verwijderd en kwam. 't beest tot rust. BEEN GEBROKEN. OPEINDE. De veehouder G. Draai- stra is tijdens werkzaamheden in de stal gevallen. Hij brak een enkel. In het ziekenhuis te Drachten is hij op genomen. KRONT.TONGCLUB OP DE HOEVE. DE HOEVE. Alhier is een Kron tjongclub opgericht met aanvankelijk 14 leden. In het bestuur zijn gekozen de dames L. Lenstra en K. Hornstra en de heer J. Punter. DRIJFZAND IN NOORDWOLDERVAART. DE HOEVE. De werkzaamhéden bij het leggen van een duiker onder de Noordwoldervaart alhier ten behoeve van de waterleiding naar Noordwolde worden ernstig gestagneerd door het opdringen van drijfzand. Alles, wat men overdag uitgraaft, is telkens de volgende morgen weer dichtgeslibd. VRIJDAG ELECTRISCH LICHT IN DE HOEVE. DE HOEVE. De laatste hand wordt gelegd aan de electrificatie van onze plaats. Men is nog bezig met de trans formator. Vrijdag om 5 uur zal in café Rudolphus de officiële ingebruikne ming plaats hebben. UITBREIDING HOTEL PRINSEN TE AKKRUM. AKKRUM. Het pand, waarin het le- vensmiddelenbedrijf van de heer K. Oosterhoff was gevestigd, is aange kocht door de heer H. Krekt, de eige naar van hotel Prinsen. Het gebouw grenst aan het hotel; het ligt in de bedoeling het in te richten voor lo geer- en vergaderruimte. AFSCHEID ONDERWIJSKRACHTEN. TJERKWERD. Donderdag is afscheid genomen van de onderwijzeres mej. M. Onvlee en van het hoofd der school, de heer Sj.. Hibma, die hun werk resp. in Bczum en Spekholzerheide (L.) gaan voortzetten. Ds. L. Luteijn sprak 's morgens in school de vertrekkende onderwijzeres namens het schoolbestuur toe, waarna de heer Hibma namens h«t overige personeel hét woord voerde. Uit naam van het schoolbestuur en de kinderen mocht mej. Onvlee een schemerlamp in ontvangst nemen. 's Avonds volgde in „De Harmonie" het afscheid van de heer Hibma. Ook hier voerde ds. Luteijn het woord. Voorts spraken mej. G. de Jong, na mens de Zondagsschoolleiding, de heer Bootsma, voor de mannenvereniging „In dienst der kerk", en de heer E. Reidsma als ouder en uit naam van de Oranjevereniging „Beielkoar Ien" het scheidende hoofd toe. Tal van geschen ken werden aangeboden en toegezegd. De avond, waarvoor een grote be langstelling bestond, werd opgeluisterd met toneelsketches en accordeonmu- ziek. Nieuwe vergadering zal beslissing moeten brengen Een voorlopige commissie, bestaan de uit de heren R. R. Kok, R. Kuiken. E. G. van der Meulen en H. K. Schip pers, heeft op een daartoe van Rotte- valle uitgaand initiatief, een plan ge maakt teneinde te komen tot de bouw en inrichting van een aan moderne eisen voldoend Centrum voor Opem luchtuitvoeringen in Smallingerland. De plannen van deze commissie zijn in een Zaterdagmiddag gehouden ver gadering besproken met tal van ver tegenwoordigers van organisaties uit Smallingerland. De heer II. K. Schippers, bij wie de leiding van de vergadering berustte, zeide dat vele gunstige factoren het thans mogelijk maken om tot sticb ting van het beoogde te komen. De heer J. Atema, eigenaar van hotel Vreewijk, heeft een terrein bij zijn hotel ter beschikking gesteld onder voorwaarde, dat er een goed ingericht centrum komt. Er is zeer zeker be hoefte aan een openluchttheater dat zich leent voor bijeenkomsten van 800 a 1000 personen. Het kan gebruikt worden voor toneeluitvoeringen, con certen e.d. en eventueel is het ook een geschikte gelegenheid voor het hou den van toogdagen. Bij slecht weer is een grote hotelzaal in de naaste om geving aanwezig. Het voorlopige comité, dat thans nog uitsluitend uit Drachtsters be staat, zal aangevuld moeten worden met vertegenwoordigers uit de ande re dorpen van Smallingerland en zo mogelijk uit Ureterp, dat sterk Drachten is georiënteerd. KOSTEN f35.000 a f40.000. Het openluchtcentrum, waaraan men voorlopig de naam „Vreewyk's Beammeskaed" heeft toebedacht, zal ruimte kunnen bieden aan pl.m. 1000 personen en is omgeven door bomen. Er is een podium ontworpen vanplm. 100 m2. De kosten van grondwerk, drainage, zitplaatsen, podium, toilet ten, waterleiding, electriciteit en schil derwerk, worden geraamd op f 35.000 a f40.000. Op een desbetreffende vraag deel- K.N.V.B.-uitslagen 3—0 2—0 2—3 2e klas A; VelocitasGRC Hoogezand—FVC ZwaagwesteindeLSC 2e klas B: VeendamAppingedam WW—Asser Boys EmmenMuntendam EextHSC 4e klas A: MKVBakhuizen CAB—RES Res. Ie klas: Velocitas 2—Achilles 2 Be Quick 2—GVAV 2 Kon. Nederl. Korfbalbond Zuid: Rust RoestPSV OdiloSportlust N.V.V.-INSIGNES UITGEREIKT. AKRUM. In een feestelijke bijeen komst van de afd. Utingeradeel van de Alg. Bond van Ambtenaren is het gouden N.V-V.-insigne voor 40-jarige lidmaatschap uitgereikt aan de heer Tj. Smink. Het zilveren insigne voor 25-jarige lidmaatschap ontvingen de heren S. Rodenburg te Oldeboorn, F. Halma, C. Waterlander en J. Bos te Akkrum en S. K. Boersma te Olde boorn. De insignes met de gebruike lijke oorkonden zijn uitgereikt door de hoofdbestuurder Mulder. De echt genoten van de begiftigden ontvingen ieder zes zwaar verzilverde theelepel tjes. Lytse Sjoerd fan Molenein gaf een vrolijk programma; zijn nummers werden afgewisseld door muziek van de Akkrumer Accordeonclub. HAVENMEESTER IN HARLINGEN JUBILEERT. I-IARLINGEN. Zondag 1 Februari was het een kwarteeuw geleden dat de heer P. Schaap tot havenmeester te Harlingen werd benoemd. Voor zijn benoeming heeft de jubila ris, die Terschellinger van geboorte is. langg tijd als kapitein op de grote vaart gevaren. Buiten zijn ambtelijk leven heeft de heer Schaap zich vooral verdienste lijk gemaakt als bestuurslid van de KNZHRM en de plaatselijke afdeling van Schuttevaer, die door zijn initiatief nieuw leven werd ingeblazen. VEERTIG JAAR IN DIENST BIJ VROOM EN DREESMAN LEEUWARDEN. Hedenmorgen is de heer K. Palstra alhier, chef van de af deling handwerken, wol enz. bij de fir ma Vroom en Dreesman, gehuldigd in verband met zijn 40-jarig jubileum bij deze firma. Geen feuilleton Door de grote toevloed van copy over de Watersnood moest het feuille ton een dag overstaan. Ook Eric de Noorman moest wijken. de de heer Schippers mede, dat het centrum Zondags niet opengesteld zal worden. De consumptieregeling blijft in handen van hotel Vreewijk, maar de bevoegdheid om het openluchtcen trum voor bijeenkomsten beschikbaar te stellen is in handen van de com missie. Deze commissie kan later be ter in een stichting omgezet worden. Het benodigde geld zal gedeeltelijk door de bevolking bijeengebracht moe ten worden, waarbij zo mogelijk een beroep op instellingen en bedrijven zal worden gedaan. NOG GEEN BESLUIT. Omdat een deel van. de aanwezigen enigs2ins gereserveerd tegenover de plannen stonden en van enkele dor pen geen vertegenwoordigers aanwe zig waren, is besloten een werkcom- missie in het leven te roepen die de plannen bij de verenigingen nader zal toelichten, waarna binnenkort een nieuwe bijeenkomst zal plaats hebben om tot een definitief besluit te komen. (Van onze weerkundige medewerker). Barometerstand hedenochtend 8 uur 1014 mb 761 mm). Tendenz stijgend. Temp. max. 3.8 gr. C. (8.2 gr. C.); min. 1.3 gr. C. (3.3 gr. C.) Neerslag 7.4 mm (in twee etmalen 27 mm). Kans op lichte vorst De depressie, die gedurende het weekeinde zulke rampspoedige gevol gen voor ons heeft gehad, is Berlijn in Oostelijke richting gepasseerd. Een hogedrukgebied trekt over Schotland naar het Oosten, terwijl boven Zuid- Scandinavië de luchtdruk voortdurend stijgt. Koudere - lucht uit het Noord oosten zal in ons land de temperatuur geleidelijk doen dalen, waarbij komen de nacht al lichte vorst zal voorko men. Aanvankelijk zijn er nog regen- of sneeuwbuien te verwachten, maar later neemt de kans op neerslag af. In Harlingen werd Zaterdagavond tussen 9 en 10 uur een waterstand van 3.68 meter boven Nieuw-Amsterdams peil bereikt. Daarna zakte het water, om Zondagmorgen tussen 7 en 8 uur weer tot 3.35 meter boven N.A.P. te stijgen. Nog nooit eerder kwam in Harlingen zulk een hoge waterstand voor. HOE HET WORDT (Vanmiddag tot morgenavond).. Wisselend bewolkt met vooral aan vankelijk 'kans op enkele sneeuwbuien. Krachtige tot matige wind tussen. Noordwest en Noordoost. Geleidelijke daling van temperatuur met komende nacht kans op lichte vorst. 127 HENK SPRENGER ^ET u/ILSTRA ALS MN VAlSLElKR .BRAK ER.V0CR.WET NEDERLANDS ELFTAL EEN NlEUVJE VERIO DE NAN SUCCESSEN AAN DE ORANJE PLANNEN VOWLDEN VJEER'NPLOEG DIE MEETELDE ONDER DE VOETBALNATIES !!j LRff'N NBSeiTlEN ACHTERSNYOLGENDE1NTER- IBS LANDWBISTRYDEN DROEG KICK HET ORANJE- jol SHIRT EN SCOCttDE IN TOTAAL 52 /HAAL 2VN NAAM YJAS IEDERE NEDERLANDS*. &EKEND. ER vOERDÖiZQfS LIEDJES ORHBH GEZONGENKORTOM,«y WAS EEN UANtCEAARSLACHTOFEER VOORWS SPORTPERS BJ HELDOR VEREERDERS. T /HAAR KICK STOND HET BEIDE BEUEN STEVIG CVLEGRCMD. -HET SUCCES STEEG HSH NIET NAAR HETHOOTO. HY BEGREEP. DAT ER EEh TYD Zc*J KOMENPAT HY ZYN KrZKSEN 'AAN DE WILGEN /HOEST HANGEN". EN TOCH KWAM "DAT OG&4BLI K NOG EERDER. Jp. DAN HY VERMOED HAD.' DINSDAG 3 FEBRUARI 1953. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7 00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu- ziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8 15 Gramofoonmuziek. 9.00 Morgenwijding. 9 15 Sionsliederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Tenor en piano. (Piano-intermezzi). 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmedede- lingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pi anoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoonmuziek. 13 20 Metropole or kest en soliste. 14.00 „Zeg eens. Amerï- 14.30 Gramofoonmuziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gramofoonmuziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gramofoon muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gra mofoonmuziek. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Reportage of gramofoonmuziek. 18.35 Orgelspel. 18.50 „Paris vous parle". 13.55 Musette- orkest. 19.20 Verzoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.15 Lichte muziek. 21,35 „Ik weet. ik weet wat U niet weef'. 21.50 Dansmu ziek. 22.30 Mededelingen. 22.35 Gramo foonmuziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.2024.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu ziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gra mofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en Li turgische Kalender. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15. Gramofoonmuziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoonmu ziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gra mofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gramo foonmuziek. (12.30—12.33 Land- en tuin- bouwmededelingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Lunchconcert. 14.00 Klein koor. 14.15 Symphonette-ork'est. 14.45 Strijkorkest en solist. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felici taties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuit zending: Drs B. van Eldik: „De econo mische gevolgen van de souvereinniteits- overdracht". 18.00 Metropole orkest. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor jonge mensen. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gramofoonmuziek. 19.15 „Uit het Boek der boeken", causerie. 19.30 Gramofoon muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20-30 „Het schoenmakersfeest", hoorspel. 22.45 Avondgebed en Litur gische kalender. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. (Advertentie) Wordt U gekweld door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot TogaL Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar ge bruik regelmatig Togal. Togal zui vert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4