Smeed liet Top-prestaties ijzer, nu hef heet is! Opleiding tot beroepsonderofficier bij ieger of luchtmacht AKKERTJES 2 OPZICHTERS ADVERTENTIEN Geboren God dy't libben sparret en libben jowt hat üs wer forfclide mei de berte fan in soan en broerke Auke. G. Sytsrna B. Sytsma-Kooistra. Thomas Egbert Hiltje Britsum, 31 Jann. 1953. Heden overleed zacht en kalm in haar Heere en Heiland in het Dia- konessenhuis onze ge liefde dipchter, zuster en tanifce\ Hieke Wartena, in de ouderdom van 42 jaar. Ps. 43 3 en4. Garijp: W. C. Wartena N. Wartena-v. d. Veer Oostermeer: A. Tillema-Wartena D. Tillema S. Jorritsma-Wartena F. S. Jorritsma Garijp: C. Wartena L. Wartena-Helfferich B. Wartena. L'war den, 30 Jan. '53. Cronjéstraat 20. Heden overleed na een smartelijk lijden in het Diakonessenhuis te Leeuwarden mijn beste vriend Tjeerd Kloosterman op de leeftijd van ruim 19 jaar. Dat hij ruste in vrede. Wierd de Vries. Suameer (Zuid), 28 Januari 1953. Op 27 Januari over leed zeer onverwacht onze geachte buur man J. Leutscher in de ouderdom van 49 jaar. Trooste de Here de diepbedroef de familie. Fam.- Westra. Buitenpost, In haar Heiland en Zaligmaker is heden ontslapen, onze gelief de tante en bèhuwd- tante Antje Meiles Oosterhagen, .in de gezegende "ouderdom van 83 jaar. sedert 10 Juni 1944, weduwe van Sipke Ages Wobma. Uit aller naam, H. de Jong- Oosterhagen, Staringlaan 62, Apel doorn. Franeker, 31 Jan. '53. Osingastraat 28 (Ook condoleantie- adres) Dankbetuiging 'Hjirby tankje wy alle- gearre dy't ll Jannewa- ris op hokker wize ek, üs har bilangstelling blike litten ha, Britsum, Jaimewaris. J. H. Njcolay, K. Nicolay-Polet en bern; Kon. Ver. „Oost en Wesf' Afd. Friesland. Di. 3 Febr. '53 in'Amicitia te Leeuwarden, -" causerie door Ir J. E. P. Slaos van de ESSO NEDER LAND N.V. over; „Opsporing, winning en verwerking van aardolie", toegelicht met kleuren-" film. Hierna kleurenfilm van stads- en- natuur schoon in de staat New York. Aanvang 20 uur. Toegang niet-leden 50 ct. Personeel gevraagd Oudehorne Gemeente Heerenveen Het Bestuur- v. d- School m. d. Bijbel te Oudehorne vraagt een Onderwijzeres van pos. Chr. beginselen. (Bev. J en K). Oudehor ne heeft uitstekende bus-, verbindingen met .Hee renveen en Assen. Brie ven met referentiën voor 15 Febr. e.k. aan het Hoofd der School. Gevraagd aan de Gexef. school te Wierum per 1! Maart lijdelijk Onderwijzer voor pl.m. een jaar, be voegd voor j. Br. aan G. v. d. Beek, h. d. s! Waterschap „Ferwerd" Het 'bestuur van voor-, noémd waterschap roept'; sollicitanten op voor de1 betrekking van Secretaris-Ontvanger. Sollicitatie-brieven moe ten vóór of op 10 Febr. '53 bjj de heer K. K., Meekma, voorz. v. h. wa terschap te Ferwerd toe gezonden zijn. Geen per soonlijk bezoek! Het Bestuur voorn. Gevr. op akkerb.bedrijf in de W.meer flink Meisje als hulp in de huish. in Geref. gez. met kinderen. Wordt ais huisgen. opge nomen. W. P. Brouwer, O. Terp weg 24, Wierin- gerwerf. Wegens huwelijk van het tegenwoordige een Dagmeisje van 85 u- Niet beneden- 13 jaar. Mevr. Blanksma, Harlmgerstraatweg 66. Gevraagd (vr.j voor ons kantoor. Aanbieding bij A. -Jong bloed C.V., Grote Kerk straat 16, Leeuwarden. Gevraagd op 12" Mei een jonge Boerendienstbode, g. k. m. S- Smink, Son- del. Gevraagd op 12 Mei a.s. flinke Greidboerenarbeider, beste melker, goed met paarden kunnende om gaan en alle v/erk ver staande. Woning met electr. licht en waterlei ding aanwezig. B. P. v. d. Velde, Spannurii 93. Not. H. YPMA te Har- lingen zal op Woensdag 4 Febr.! a.s. 's av.. 8 u. in Hotel „Zeezicht'' te Har- lingen finaal publiek ver kopen: 1. De villa „Casa Cara'? Midlumerwëg 35 te Harlingen met erfp recht op de grond tot 2009. groot 33,08 are. Hoogste bod: a. villa c.a.: f 15026. b. erfp. recht op elk der 3 bouwterr. flOü.- (stopprijs) bij de fi nale: eerst afmijning op de villa, daarna één comb, van villa met de 3 perc. grond. Slag in beide gevallen vrij. 2. Het pakhuis met grond Zoutsloot. 19 te Har lingen. gr- 3,63 a. Hoogste bod f 1872. Perc. 1 vrij en ontruimd te aanv. bjj de betaling op 28 Febr. a,s.; perc. 2 vrij en ontr. te aanv. bij de'betaling op 16 Febr. a.s. Nadere bijzonderh. in bilj. en vroegere adv. Bezicht. verkoopdag 4 Febr. 24 uur. Adverteert in dit blad dikwijls loodrechte wandeh, langs en over gapende, duizelingwekkende afgronden, soms plotse ling weer staande voor onoverkomelijke steen- en ijsbarrïères, trachten de bergbeklimmers met een welhaast bovenmenselijke inspanning zich een weg te banen naar de "8340 m hoge top. De top, die soms zo nabij schijnt, maar togh nog zó ver af is, dat tot op heden nog nooit een menselijke voet hem heeft betreden, Het is hier, bij de hoogste top ter wereld, dat de mens eerst goed tot het besef komt van zijn eigen nietigheid tegenover de grootsheid der schepping. Mag déze top voorlopig nog niet zijn bereikt, op het gebied van de sigaret is dat wél het geval. Hier be kleedt plö fTlat immers al jarenlang een unieke positie, dank zij de vakkennis en het doorzettingsvermogen van haar vervaardigers. Terecht zegt men dan ook Indien U niet jonger dan 16 en niet ouder dan 20 jaar bent en U bezit een Mulo-diploma of een getuigschrift van een Ambachtsschool (metaalbewerkingsgroepen) of een overeenkomstig vakdiploma (bijv. VMTO, radiosthool e.d.), dan kunt U zich NU opgeven voor de opleiding tot beroepsonderofficier bij leger of luchtmacht. U kunt worden: Instructeur, auto- of tankmonteur, radio-, radar- of telex monteur, radio-telegrafist, dieselmonteur, koperslager, plaatwerker, electri- cien, vliegtuigmonteur, wapenhersceller, smid-lasser, bankwerker, vliegtuig motormonteur, instrumentmaker, bewapeningsmonteur, magazijnmeester De opleiding begint in Mei a.s. Aanmeldingen dienen vóór 1 Maart in het bezit te zijn van de dichtst bijzijnde Garnizoenscommandant, alwaar tevens volledige inlichtingen kunnen worden verkregen. Als U naar hem toegaat, vergeet dan vooral niet Uw diploma's, cijferlijsten, enz. mee te nemen. Zij, die in April a s het verlangde diploma Ambachtsschool hopen te behalen, dienen zich eveneens vóór l Maarr aan te melden de Garnizoenscommandant gevestigd U kunt ook schriftelijk inlichtingen vragen. Gebruik daarvoor onderstaande coupon. Te Leeuwarden is het bure; Prins Fredsrik Kazerne Verzoeke mij' inlichtingen te zenden betreffende: Beroepsonderofficier bij Leger of Luchtmacht Naam Adres Plaats: B^36 Deze coupon invullen, uitknippen en tn geopende enveloppe, gefrankeerd met 2 cent, zenden aan de dichtstbijzijnde Garnizoenscommandant, van maar doe het NUF AANBESTEDING an een dubbele- en een enkele ambtenaars woning te Kollum a. d- Eskeslaan op 13 Febr. a.s. Bestekken en tekeningen samen tegen f 15,50 (resr titutie £10). Namens de opdracht gevers: A. Baart sr. Arch. B.N.A. Emmakade 96, L'warden. Vraag en Aanbod Prijs in deze rubriek 1-10 woorden (elk woord meer 10 cent.) Brieven onder no. 50 cent extra Wat ook dc oorzaak van Uw hoofdpijn is, op „AKKER TJES kunt U rotsvast ver trouwen. De geneeskrachtige stoffen, waaruit dc inhoud van een „AKKERTJE" be staat, ondersieuncn elkaar in hun pijnstillende werking en binnen 10 minuten verdwijnt Uw hoofdpijn als sneeuw voor de zon. En dan zegt gij, evenals al die honderddui zenden-geregelde gebruikers Ja waarlijk PERS. GEVRAAGD Bij bedlegerige oude da me een Verpleeghulp, v. cl. e. n. Mevr. Geerts, Westersingel 40, Leeu warden. PERS. AANGEBODEN Vaste arbeider, goed kun nende melken en alle boerenwerk verstaande. Liefst zo sp. mogelijk. Huis m. electr. licht en tuin moet aanw. zijn. J. Wijnsma, Hantum. TE KOOP AANGEB. Te koop gebruikte beton nen damiëggers en riam- palen. halve prijs. Hein Rozema, Broek o. Akker- woude. Stamboekpïnken gevraagd voor export. Geboren Aug. 1951 tot Maart 1952. Aanbieding bij: A. VAN DER VEER, Welsrijp, Tel. K 5173—261. H. DE GROOT, Dcinum, Tel. K 5107—266. Fa. R. BUISMAN, Boterexport, Willemskade 38, Leeuwarden vraagt: 1 vrl. kantoorbediende goed kunnende, typen, voor expeditie en ad ministratie. 1 vrl. kantoorbediende voor controle en archief werkzaamheden. Leef tijd niiet beneden 20 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties aan boven staand adres. GEMEENTE HET BILDT (Fr.) Bij de dienst van' Gemeentewerken van Het Bildt worden voor spoedige indiensttreding gevraagd: op arbeidsovereenkomst, voor toezicht bij de uitvoe ring van wegverbeteringen. Vereisten: M.T.S. Weg- en Waterbouwkunde, of ge lijkwaardige opleiding en ervaring op het gebied van wegaanleg en riolering. Salaris; f 300 per maand, excl. de toelagen van 10,4 en 5%. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen in te dienen bij de Directeur van Gemeentewerken te St Anna- parochie. binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad. De Coöperatieve Condensfabriek „FRIESLAND" te Leeuwarden vraagt een ervaren Machine Bankwerker om opgeleid te worden als machine-mon teur. Zonder Amb.sch.-dipl. en behoorlijke praktijkerv. onnodig te solliciteren. Sc ilijke sollicitaties aan het kantoor der iabriek, De Merodestraat 5

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3