Ook ft K.R.O. heeft de 350.000 bereikt Echtpaar Koopman-Schilder de aanbrenger 100 VRIJWILLIGERS NAAR RAMPGEBIED Bussum helpt Huizen, Spakenturg en Zuid winnen H. Vader betuigt deelneming BÊSfMSMOra© B' 4 MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 PAGINA 2 De KRO heeft de 350.000 betalende abonnê's op de KRO-gids bereikt en daarmede zijn ruime voorsprong: op de andere omroepverenigingen in Neder land bevestigd. De „aaanbrenger" van de 350.000ste was mevr. M. Koopman- Schilder, Jan van Galenstraat 12, te Alkmaar. Vrijdag j.l. stopte een auto van de KRO bij haar voor de deur. De chef-propaganda, de heer N. W. Eisen, deed de heuglijke tijding en nodigde het echtpaar nit Zaterdag naar de studio in Hilversum te komen. Tevens bood hij het echtpaar als huldeblijk van het KRO-bestuur de keus uit een stofzuiger of een rooktafel. De heer A. Koopman, werkzaam bjj de gemeentereiniging gaf echter bjj zyn thuiskomst, de voorkeur aan een nieuwe radio. „Onze radio is nu al achttien jaar oud, even oud als ons lidmaatschap van de KRO", constateerde hij. „Ik lever de oude in en ik betaal er nog wat bü", was zijn voorstel. De KRO was echter grootmoedig en bood onmiddellijk een radiotoestel aan. Nog dezelfde middag werd het toestel in Alkmaar gekocht. Buren, kennissen en vrienden kwam de gelukkigen fe liciteren en het nieuwe toestel bewon deren. Onder hen was ook de schoon zoon van het echtpaar Koopman, die als 350.0Ö0ste abonné was ingeschreven. De volgende morgen stopte weer de KRO-auto in de van Galenstraat en daarmede vertrok het, wat opgewonden echtpaar, naar Hilversum. Prof. mag. dr. J. B. Kors O.P.. voorzit ter van de KRO, de heer P. A. M. Speet, directeur en Toon Rammelt, programma leider. stonden ter verwelkoming ge reed. Er volgde een gezellige ontvangst in de bestuurskamer. „Ik kan het nog steeds niet geloven", zei mevr. Koop man steeds maar. ondanks de herhaalde verzekeringen dat zij toch echt de ge lukkige was. „Ik vind dat er nog lang met genoeg abonnê's zijn", voegde de heer Koopman daar aan toe, „wij kunnen het nog een eind verder brengen." De oplagecijfers tonen aan, dat vele katholieken het met de heer Koopman eens zijn. want sinds de aansluiting uit Alkmaar binnenkwam ongeveer 14 dagen geleden zijn er alweer ruim 6000 nieuwe abonnê's ingeschreven. De heer Speet heeft het nieuwe pa rool voor de KRO reeds uitgevaardigd: „Op naar de 400.000". Het echtpaar Koopman is ook voor de radio geïnterviewd. ,.Ik ben altijd een pechvogel geweest" vertrouwde me vrouw Koopman ons toe.. „Ik heb steeds maar weer aan loterijen en puzzles meegedaan, maar nooit een prijs. Maar dit jaar is ons geluk begonnen. Bij dc Vrouwenbond won ik vorige week zo maar een taart met een verloting, en nu ditIk kan het nog steeds niet gelo ven". De oplagecijfers, gecontroleerd door het accountantsbureau Bos in Am sterdam soreken echter duidelijke taal. Ter ere van dit heuglijke feit was een feestprogramma samengesteld onder de titl: „Een Bom barst", waarin Jan de Cler. Jules de Corte en vele anderen A. VAN DALEN 121-2 jaar dir.-organist H. Hartkerk Zondag 1 Februari vierde de heer A. van Dalen zijn koperen jubileum als directeur-organist van het koor aer M- Hartparochie aan het Cuypersplein_ Des morgens werd een plechtige Hoog mis opgedragen, waaronder het koor on der leiding van de jubilaris de Mis ter ere van de H. Franciseus uitvoerde, een compositie van de dirigent. Te zijnen huize werden de heer Van Dalen vele blijken var. belangstelling gegeven o.a. door de Parochiegeestelijkheid, het kerk bestuur en verschillende figuren uit het muziekleven. DE STORM IX HILVERSUM Vergeleken met de ramp, welke de storm in Zuid-West Nederland heeft veroorzaakt, is de schade in Hilversum onbetekenend. Er woeien veel bomen om. om. op de Franse Kampweg, Utrechtseweg. Bussumergrintweg, Steyn- laan, Corverslaan, Kraanvogelplein. Bles boklaan, Witte Kruislaan, Koningsstraat en Oranjelaan. Ook ging een groot deel van de prachtige accacias aan de 's-Gra- velandseweg verloren. De dienst van P.W. heeft handen vol werk om de wegen weer vrij te maken. Natuurlijk sneuvelden zeer veel tuin hekken, schuurdaken en dakpannen. Het spitsje aan de toren aan de Die- pendaalse Laan hing erbij na de storm, maar is nog niet omlaag gekomen, FEESTAVOND „V.I.F." Zondagavond werd in het Hof van Holland de jaarlijkse feestavond ge houden van de RK. sportcentrale „VIF". Het bestuur was met meer in de gele genheid deze avond uit te stellen, maar had dit anders zeker gedaan, verklaar- ae zij. De geestelijk adviseur opende de avond en wekte de vereniging op, zich geheel in te zetten voor de ramp gebieden in het bijzonder wat betreft kledinginzamelingen en dergelijke. Vervolgens traden de dames van de- afdeling gymnastiek van de vereniging cp en toonden wat onder goede leiding in de gymnastiek te bereiken is- Het feestprogramma voor deze avond werd verzorgd door het Hilversums Amateur Cabaretgezelschap The Rhythm Stars onder leiding van John. M. ter Haar. Zij brachten een vlotte revue met komische schetsen, goochelen, cascade, acrobatiek, sneltekenen en een Volen- dammer Show met mooie eostuums en zelfs een verdienstelijk ballet. De avond werd besloten met een geanimeerd bal o.l. van The Rhythm Stars-dansband- lS' de 350.000ste feestelijk begroetten en prof. Kors en de heer Speet in opge wekte woorden de groei van de KRO vermeldden. Door de tragische gebeur tenissen. die echter Zaterdag en Zondag in ons land plaatsgrepen, is de uitzen ding afgelast. Voor de KRO heeft deze snelle groei grote betekenis bij de zendtijdenverde ling krachtens de komende nieuwe ra- diowet. Kromstafcollecte is uitgesteld De grote Kromstafcollecte in de St. Vitusparochie, welke vandaag een aan vang zou nemen, is als gevolg van de ramp. welke Nederland heeft getroffen, drie weken uitgesteld. Het parochieel bestuur adviseert alle parochianen vol ledige steun aan de inzameling ten bate van de watesrslachtoffers te geven. Het Pol itiemuziekfeest uitgesteld Het bestuur van het Hilversums Po- litiemuziekgezelschap ..Excelsior" ver zoekt ons mede te delen, dat de jaar lijkse feestavond van deze vereniging, welke heden-(Maandag)-avond in „Gooi land zou worden gegeven, tot nader datum is uitgeteld. AFSCHEID A. 1CKE De hoofdinspecteur van 's Rijks be lastingen, A. Icke, hoofd van de inspec tie der belastingen eerste afdeling te Hilversum, nam afscheid uit zijn functie in verband met het bereiken van ae pensioengerechtigde leeftijd. De heer Icke werd toegesproken o.m. door de hoofdinspecteur-titulair de heer Van Kerkoerle, de directeur van de belas tingen. de heer Ploos van Amstel. de hoofdcontroleur, de heer Groeneveld, de chef de bureau, de heer Theuns, de chef dienstgeleiding, de heer Stins, de ont vanger, de heer Bekker, het hoofd van de rijks accountantsdienst te Utrecht, de heer Schmidt, het hoofd van de in spectie te Hilversum, de heer Paehlig, en de rijksaccountant, de heer Bakker. Alle sprekers uitten hun grote waarde ring voor de wijze waarop de heer Icke in de afgelopen 14 jaar zijn taak te Hil versum heeft vervuld. Niet alleen was hij bijzonder geschikt voor zijn werk doch tevens blonk hij uit als personeels- leider en als humaan mens. Bij het af scheid werden de heer Icke ook ge schenken aangeboden. De held van Madagaskar De film van deze naam draait in het Churchill-theater, Erroll Flyn dringt als spion binnen in het zeeroversnest Ma dagaskar, waar hij niet alleen bloeddor stige boekaniers doch ook een schone vrouw ontmoet Hoe kan het anders of ook deze schone vrouw wordt verliefd op onze filmheld. Zij krijgt echter con currentie. De boekaniers veroveren een schip dat als lading een gehele haem blijkt te bevatten. De Indische prinses uit de haren brengt het hoofd van Erroll op hol, tot droefenis van eerstgenoemde vrouw. Het besluit is echter, dat de In dische prinses toch weer naar haar eigen landje terugkeert en dat Erroll, nadat hij eerst de Britse marine het zeeroversnest heeft binnengeleid, er met de schone vrouw van door gaat. Comité „Stormramp 1953 leidt de acties De Nationale Ramp heeft ook in Hil versum diep medeleven gewekt. Reeds Zondagmiddag kwamen vertegenwoor digers van vele instanties ten raadhuize bijeen om een hulpactie te beramen- Dit was direct nodig, omdat reeds aan biedingen van alle kanten binnen stroomden. Een groep van ruim 100 technlsch- geschoolde vrijwilligers was spoedig bijeen en vertrok nog dezelfde dag naar Dubbeldam met enige autobussen. Daar bleek voor het moment geen plaats te zijn. waarop de vrijwilligers doortrok ken naar Heenvliet bij Abbehroeke. Blijkens een telefonische boodschap is de toestand daar zeer onoverzichtelijk. De dijken zijn doorgebroken en het water stroomt met angstig geweld de polder in. Voorts is gisteren een zending nood verlichting (kaarsen, stormlantaarns enz.) naar Stolwijk gezonden, vanwaar een noodkreet via de radio om ver lichting was uitgegaan. Alle hulpacties zullen te Hilversum geleid worden door het snel gevormde comité „Stormramp 1953". Vandaag is een inzameling begonnen van kledi# cn huisraad Een 58-tal vraghtautff's kom', ijoor aille stra'en van Hilversum" Hopclijlé zal HHversurn""zleh offergezim? tonen, want de nood in de gebieden is bijna niet meer te beschrij ven. Wie na twee dagen nog geen inzame laar aan de deur heeft gehad, gelieve zich te verstaan met raadhuis, 4341 toestel 24, waar de inzamelingscentrale te Hilver sum is gevestigd, De ingezamelde voor raden kleding en huisraad worden ge sorteerd en opgeslagen onder de tribu ne van het Sportpark. Dinsdag begint de huis-aan-huis lijs- tencollectie voor financiële steun aan de getroffenen. Deze inzameling is toever trouwd aan het Rode Kruis. Woensdag volgt de straatcollecte. Cen traal punt voor deze collecte is het Leger des Heils aan de Kerkstraat. De Evacuatiecommissie heeft reeds aanmel dingen van 250 inwoners ontvangen, die bereid zijn daklozen uit de getroffen gebieden onderdak te verschaffen, iaarne heeft men nog meer adressen, want het ligt in de bedoeling om zo mogelijk reeds vandaag daklozen, die momenteel o.m. bijeen zitten in de Ahoy Hal in Rotterdam, naar Hilversum halen- Het Marinekamp neemt ook deel de inzameling van huisraad. Auto's zijn beschikbaar gesteld. De leiding van de evacuatiedienst Is toevertrouwd aan de directeur-genees heer van de RKZ, dr. K. A. Kreijns, die met de leiding van het Diakonessenhuis te Hilversum ook reeds ruimte in ge reedheid heeft gebracht voor zieken. Het comité „Stormramp 1953" vestigt er met nadruk de aandacht op dat vrij willigers niet op eigen houtje naar de getroffen gebieden moeten vertrekken. De enorme toestroom heeft reetds rsode- I4ze Opstoppingen veroorzaakt, fplen'kah zich opgeven aan het raadhuis, doch dient af te wachten of van de diensten gebruik zal worden gemaakt. De zesjarige H. van Wenen uit de Koningstraat geraakte met zijn rechter- enkel beklemd in de draaideur van het postkantoor- De smid Tukker moest er aan te pas komen om de jongen te be vrijden. De enkel was gekneusd. Dc jongen is naar het Diakonessenhuis gebracht. Waar gaan wij heen Dinsdag 3 Februari HILVERSUM Bioscopen Casino: „De tante van Charley", 2.30, 7 en i Madagaskar", 2.30, 9.15 uur. Churchill: „De held 7 en 9.15 uur. City: ..Het is middernacht, dr. Schweit zer". 2.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „The greatest show on earth". 2 en 8 uur. Expositie Postkantoor, Kerkbrink; Bescherming Bur gerbevolking. 2—10 uur. BUSSUM Bioscopen Concordia; „Ku Klux KJan". 2.30 en 8 uur. Flora: „Torero", 2 en 8 uur Novum: „Singin' in the rain" 2 en 8 ur. Vergaderingen Vitusgebouw: Wijkcomité tot viering van nationale feestdagen in Laarderwegkwartler. 3 uur. Exposities Prinses Ireneschool: „De Machinebouw". VANAVOND BEGINT LIJSTCOLLECTE Vanaf Zondagmorgen tien uur heeft de Bussumse bevolking alle mogelijke hulp aangeboden ter leniging van de nationale ramp, die ons land gisteren getroffen heeft Van verschillende in stellingen en verenigingen werden gro te bedragen aangeboden, terwijl ook particulieren reeds een gift hebben ge stort. In de Spijkerstraat werd door enige bewoners een collecte gehouden, die in totaal 73.opbracht; een be drag. dat vandaag aan de burgemeester persoonlijk is overhandigd. De schoen herstellers hebben besloten dit jaar met aan de Buwito deel te nemen maar het bedrag, dat zij hiervoor zouden moeten uittrekken, af te staan voor de hulpverlening. Burgemeester Haspels heeft zich gistermiddag met verschillen de getroffen gebieden in verbinding trachten te stellen om de aan hem toe gezegde hulp aan te bieden. Onder voorzitterschap van de burge meester is intussen een comité in het leven geroepen, dat zich met de inza meling van gelden en goederen gaat belasten. De vrouwenorganisaties zul len vanmiddag trachten tweehonderd collectanten le verkrijgen, die van avond om zeven uur op het gemeente huis worden verwacht. Direct zal dan worden aangevangen met een lijstcol- lecte. Morgen begint de inzameling van kleding en dekens, die zullen worden opgeslagen in het gymnastieklokaal aan ae Molenlaan. Mensen, die kledingstuk ken of dekens willen afstaan, kunnen aan dit adres vanaf morgen terecht of zij kunnen zich telefonisch (3141), schriftelijk of mondeling melden aan hel gemeentehuis, dat er voor zal zor gen om de giften te laten arhalen. zal de carnaval-feestavond op 12 Febr. Het gemengd koor „Arti et Reiigioni" niet door laten gaan, maar daarvoor in de plaats een uitvoering geven in Con cordia. De opbrengst van deze avond wordt aan het comité afgestaan. Ook de toneelvereniging Kameleon geeft ten bate van het doel een toneelavond. In net opgerichte comité zullen naast de vrouwenorganisaties worden verzocht zitting te nemen het voltallige gemeentebestuur, geestelijken, vertegen woordigers van politieke partijen, de Bussumse leden van de Kamer van Koophandel, vertegenwoordigers van de Stichting '40'45. het Rode Kruis en de plaatselijke journalisten. Maria-avond In verband met het feest van Maria Lichtmis zal vanavond in het Vitus gebouw onder leidingq van Willy Brill en Wim Bary in samenwerking met het koor „Art et Reiigioni" een Mana- avond worden gehouden, waarop ver schillende Mariatableaux zullen wor den uitgebeeld. Postaar Van den Bergt zal vooraf een inleiding houden over de Mariadevotie. De avond vangt aan om kwart over acht: ARTI ET RELIGIONI HAD EEN DRUK JAAR Kunstlievende leden garant voor uitvoeringen Dezer dagen hield de R.K. Opera- en Operettevereniging „Arti et Reiigioni" haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek duidelijk, dat het koor een druk verenigingsjaar achter de rug had. Een belangrijk besluit in het afgelopen jaar was de instelling van een „Kring van Kunstlievende leden". Hierdoor kreeg men een zekere garantie voor het slagen van uitvoeringen, aangezien met het geven van een uitvoering steeds grote kosten gepaard gaan. Deze kosten worden echter voor een groot deel op gevangen door de kern van de kunst lievende leden. De voorzitster, mevr. G. A. M. ScholtenSplint drong er dan ook bij de leden op aan er voor te zor gen. dat deze kring in de toekomst aan merkelijk zou worden uitgebreid. Het jaarverslag van de penningmeester sloot met een voordelig saldo. Een belangrijk punt van de agenda was verder de be stuursverkiezing, die een vlot verloop had. Wegens het aftreden van mevr. Scholten werd als haar opvolger de heer W Bakker gekozen. De geestelijk advi seur. kap. W. Comel, schetste in een hartelijk dankwoord het vele werk dat mevr. Scholten gedurende vier jaar als voorzitster van de vereniging had ver richt. Als bestuursleden werden verdei nog gekozen c.q. herkozen mej. B. v. Breemen én de heren J. Vrind en J. Th. Scholten. K.J.M.V.-carnaval in Bredase stijl De Katholieke Jonge Middenstands vereniging „St. Augustinus" organiseert ook dit jaar weer het zo langzamerhan traditioneel geworden carnaval. Dit feest zal worden gehouden in „Bredase" stijl en is toegankelijk voor zowel „zwr als „lichte" gevallen. Zondag 15 Februari zal Prins Ludokus Neut de Derde met behulp van de Raad van Elf de schepter zwaaien over al deze gecostumeerde en gemaskerde fees telingen. die dan de zalen van de Har monie zullen vullen. Voor de verzorging van deze avond heeft Prins Ludokus Neut de Derde beslag weten te leggen op een originele Bredase band. de Me tro's genaamd, die met hun ervaring er voor zullen zorgen, dat tijdens de feest avonden geen ontsnappingen zullen voorkomen. Keuringsdienst verricht 616 inspecties De keuringsdienst voor waren heeft in het vierde kwartaal van het vorige jaar in totaal 616 inspecties verricht Uitgezonderd twee waarschuwingen met betrekking tot de hygiënische eisen be hoefden verder noch voor de hoedanig heid der waren, noch voor de aandui dingen waarschuwingen gegeven te wor den. Winkels en vaar- en voertuigen werden het meest geïspecteerd, HEUP GEBROKEN van G. uit de Edisonstraat werd Zondagavond op de Groest om tien over half elf aangereden door een per sonenauto uit Bilthoven. Hij kwam zo ongelukkig terecht dat hij zijn heup brak. Dr. Bremmer verleende eerste hulp en liet hem naar de R.K.Z. over brengen. Quick maakte de verre reis naar Maastricht en won Quick heeft te Maastricht de hoofd klasse-competitiewedstrijd tegen MTTC met 64 weten te winnen. Aan span ning heeft het in deze ontmoeting zeker niet ontbroken en ook het spelpeil was goed te noemen, met als hoogtepunt de partij Saelmansvan Ham. LAREN De nationale ramp Comité in Laren reeds zeer actief Direct na het bekend worden van de nationale ramp in het Westen en Zui den van ons land heeft zich in Laren, onder leiding van burgemeester Naud van der Ven, die in allerijl een dertig tal verenigingsmensen had bijeengeroe pen, een actie-comité tot leniging van J nood in de geteisterde gebieden ge- md. bestaande uit: W. E. Böck, voorzitter; mevr. Van Linge. secreta- taresse; W. C. Posthumus Meijes, pen ningmeester en mevr. Vollers-Marseille als lid. Dit comité heeft reeds gisteren een loudspeakerwagen door de gemeen te rond laten gaan, met de mededeling dat vandaag een grote goederenactie op touw zou worden gezet. Gisteren kwamen ook drie en zestig meldingen bij de politie binnen van vrijwilligers, die hulp willen verlenen op bedreigde punten. Ook een twintig tal autobezitters hebben toezegging ge daan bij eerste oproep present te zijn. Een aantal voortrekkers van de Ro- boes-, Versteeg- en Stachouwergroep zijn gisteren met de vrachtauto van de heer J. Distelblom naar 's-Hertogenbosch vertrokken en maakten zich verdienste lijk met het vullen van zandzakken in de omgeving van Waalwijk, waar de toestand op dat ogenblik zeer kritiek was. Verder is een aantal vrijwilligers op eigen gelegenheid naar het bedreigde gebied bij Abcoude vertrokken. Kopperavond gaat niet door In verband met de nationale ramp gaat hedenavond de Kopperavond van L.V.V. niet door. Deze avond is uitge steld tot Donderdag 12 Febr. a.s. BLARICUM Oranjebal Ter gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix heeft de Oranje vereniging van Blaricum Zaterdagavond in het St. Vitusgebouw een Oranjebal georga niseerd voor de gehele Blaricumse bevol king Het is een echt Blaricums feest ge worden. dat gezien de goede organisatie en gezellige sfeer, niets te wensen overliet. Voor de slachtoffers van de nationale ramp Te beginnen met Dinsdagmorgen zal. uit gaande van het Rode Kruis, het Wit-Gele Kruis, het Witte Kruis. U.V.V.. Prot. Wijk verpleging en Bescherming Burgerbevol king. een grote geldinzameling gehouden worden ten bate van de slachtoffers van de watersnoodramp. Een gisteravond in de Ned. Herv. Kerk te Blaricum gehouden collecte ten bate van de slachtoffers dc nationale ramp bracht, het /mooijHüedfag van 1/ 350.— op, WE ESP Van de kampioenscandidaten 3e klase KNVB van de Zaterdagmiddag competitie viel IJsselmeervogels terug, doordat de oud-kampioen, dat haaf kop positie daardoor versterkte, met een 42 zege uit Spakenburg terugkeerde. Doch naast Huizen won ook haar plaatsge- note Zuidvogels. „Zuid" keerde dus weer op het goede pad terug. Het overwon thuis met 30 de Spoorjongens, SSVU uit Utrecht. Doch ook Spakenburg, de huidige kampioen, die slechts door en kele achterstallige wedstrijden wat ach terop is geraakt (het heeft evenveel ver- liespunten als leider Huizen) bleef aan de winnende hand, al kostte het de gas ten ditmaal veel moeite om bij Kenne- merland tot winst te komen '23). OSO bleef beneden de verwachtingen. De Omfoepers moesten met sprekende cij fers (2—5) de meerderheid van het -hoofdstedelijke NDSM erkennen. In de le klasse van de afd. Utrecht boekten onze Hilversumse veriegen- oordigers teleurstellende resultaten. Dat Bloemenkwartier dit seizoen wat minder op dreef thuis van het Nijkerkse Sparta met 2—3 verloor, was niet di rect verrassend, doch wel de 21 neder laag, die Altius in Baarn tegen TOV leed. De toch reeds kleine kampioens kans der oranjes ging hiermede vrijwel geheel te niet ZuidvogelsSSV U" 30 De Utrechtse Spoorjongens begonnen direct in een hoog tempo, doch van stonde af bleven middellinie en verde diging van „Zuid" in topvorm, zodat er voofc- de gasten geen eer te behalen viel. Alle aanvallen stierven een ontijdige dood. Aan de andere kant toonde de aanval van de thuisclub nu ook weer haar stootkracht hervonden te hebben. Eerst was het rechtsbuiten v. d Meulen die de Utrechtse goalie het nakijken gaf (10). Daarna maakte J. de Ruiter er nog voor rust 20 van, toen hij pro fiteerde van een weifeling in de ver dediging. In de tweede helft bracht Wie- senecker de eindstand op 30. IJsselmeervogelsHuizen 2—4 De gasten hadden weer twee oud spelers opgesteld, zij het op andere plaat sen. Midvoor Boor speelde nu linksbui ten en de oud-spil stond rechtsbinnen. Het is een sportieve, felle strijd gewor den. waarin het technisch betere Hui zen met rust een 2—1 achterstand had in te lopen. Weliswaar kon midvoor Slokker, nadat Boor tegen de paal ge schoten had. de gasten de leiding geven (0—1). doch bij een verwarrende posi tie voor het Huizen-doel. waarbij de bal van richting werd veranderd, ontstond dé gelijkmaker (11). Vrijwel op de zelfde wijze werd het zelfs 21. Een kwartier na de pauze kon Huizen, nu met wind mee spelend, door Boor de paal gelijk maken .2—2). De gasten namen geheel de overhand. Bout gaf hen de leiding (23) en nadat linksbui ten Mol de stand op 24 had gebracht. Jongerenorganisatie van de K.V.P. Ten huize van de heer J. v. Haarlem is een zeer geslaagde bijeenkomst ge houden. Het onderwerp was ditmaal: „Het werkloosheidsvraagstuk". Met zeer veel aandacht werd dit actuele punt ge volgd. Dit bleek wel uit de vragen, die na afloop loskwamen. De bedoeling is. iedere maand een actueel vraagstuk in behandeling te nemen. Storm boven Weesp De heftige storm heeft Zaterdagnacht ook in Weesp materiële schade aan gericht. Afgezien van vele losgewaaide pannen in de nieuwbouw (Plan Zuid II). een afgebroken schutting, diverse afgeknapte schoorstenen en een uit de grond gerukte boom langs de Stations weg. werd de omloop van de molen „De Vriendschap" geheel door de wind weggerukt. Het lood op de nok van de R.K. Kerk is losgeslagen; hetzelfde geschied de bij de Hervormde Kerk op de Nieuwstraat, waar de wind angstaan jagend door de galmgaten loeide. De drukkerij Groen en Bosma liep een grot gat in het dak op. Een muur van de (afgebrande) Mag- neetfabriek. naast de Neerlandia-fa- briek. waaide om over een afstand van tien meter. De storm veroorzaakte veel losgesla gen materialen op de wegen, zodat een groep inwoners werd gevormd, die deze obstakels voor het verkeer verwijder de. Zaterdagavond om 8.50 uur brak een lichtkabel in 't Gein, zodat Weesp ruim een uur in het donker kwam te zitten Het feest van de M.C. „Vechtstreek" in het C. L. N.-gebouw moest dienten gevolge gestaakt worden Voorbeeld ter navolging De feestavond van de buurtvereniging „De Achtergracht" gaat a.s. Zaterdag avond niet door. De vereniging heeft ƒ200.beschik baar gesteld voor het Rampenfonds, in de overtuiging dat het bedrag op deze manier beter wordt besteed. BAARN Steun watersnoodslachtoffers Alhier heeft zich zowel het Rode Kruis als de Unie van Vrouwelijke Vnj- willigers aangediend om een actie te voeren voor hulp aan de slachtoffers van de watersnood. De heer F. J. van Beeck Calkoen. burgemeester, heeft de leiding voor deze actie genomen en heden- Maandag) avond wordt in het gemeen tehuis een vergadering belegd, hoe deze actie gevoerd zal worden. HAARDEN MORGEN COLLECTE Vandaag is een aanvang gemaakt met de inzameling van kleding en dekens ter leniging van de gisteren getroffen gebieden. Morgen begint een grote collecte, waarvoor zich collectanten kunnen melden aan het politiebureau en bij de heer F. G. Massee. Van der Helststraat 4. De organisatie van deze hulpverlening is in handen van de U.V.V.. de stichting '40—''45 en de plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis: MUIDEN KERKRAAM INGE WAAID Tijdens een krachtige windstoot Zondagmorgen (onder dé kerkdienst) het gebrandschilderde raam van de R.K. Kerk ingewaaid. Niemand werd door de glasscherven getroffen. De schade is aanzienlijk. Nederlagen voor Bloenieikwartier en Altius had deze speler mg een paar maal wei nig geluk met scloten tegen lat en paal. OSO—XDSM 2—5 Het is een goete wedstrijd geworden. ..aarin de Omrogierj zeker niet zoveel zwakker waren, ö)ch weinig geluk had den. Eerst nadit de hoofdstedelingen met 0—2 de leiöng hadden genomen, gelukte het Hans de Roo om tegen te scofren (1—2). Nof voor rust werd het 1—3. De OSO-aanvierder was weinig ge, lukkig geweest mlt zijn keuze eerst te gen de wind in tesptlen. Na de hervattini werd het eerst 14. daarna weer door de Roo 24 en ten- slotte 25. TOVAltius 21 Op het slecht beipeelbare terrein kon den de Hilversumse oranjemannen hun normale vorm mair niet vinden. Voor rust waren zij in hé. veld aanzienlijk sterker, doch zn boekten slechts een maal succes. En dat geschiedde nog uit een wegens hands toegekende strafschop, die door Dick van Doorn werd benut (0—1). Na de hervatting ontstond cie gelijkmaker uit een penalty wegens hands (1—1). De Baaroasrs zagen toen ook nog kans het winsende doelpunt te scoren t21). Bloemenkw— Sparta 23 In deze .spannende strijd zou een ver deling der punten de verhouding zeker beter hebben weergegven. De thuisclub had voor de rust de vind mee en was daardoor wat sterker. Na een half uur bracht midvoor Hoek ie stand op l—u. In buitenspelpositie taram na de rust oe gelijkmaker tot slaiö (1—1 De Hil versummers waren net minder, doen de Niikerkers buitten lot tweemaal toe een fout in de Bloem.difensie uit (1—3). Nog kon linksbuiten Woudenberg er een kwartier voor het einle 23 van ma ken. doch de gelijkmater bleef uit. LAATSTE NIEUW& De Pauselijke Internuntius in Den Haag. Mgr. Paolo Giobbe. heeft namens Z H. de Paus aan de Nederlandse rege ring zijn deelneming aangeboden met de ramp. welke ons land heeft getreffen. Beurs van Ansterdam Vorig Opening slot 2/2 314 Nederl. 1948 92 ft 3% pCt. Ned. 185U 94 3-3% Nederland 1947 041J 94% 3 Ned. 62-64 beL-fac. 95 U Inschr. GrtbK 48 3 pCt 94|| Ned. Handel Mij eert 156* AJt.U. 163* 165 Van Berkeis Patent 101 Caive-Delft eert 119 Van Gelder 153* Kon. Hoogovens eert. 158 Unilever cert. 182% 183% Ned. Kabel 211 Philips 162% 161% Kon. Petroleum 317 315 ..Amsterdam' Rubber 86% 87 HoU. Amerika Lun 136 Kon N. Stoomb. M 137 138 Ned Scheepv. Unie 127% 129 H.V.A. 95 95 Deli Mij eert 79% 80 Resultaten Gooise schaakclubs Voor de eerste klasse van de Kon. Nc- derl. Schaakbond bonden Zondag in hotel Dc Rozenboom de eerste tientallen van de beide grootste Gooise clubs, het Bussums en het Hilversums Schaakge nootschap, de stryd aan. De Hilversummers, die o.a. Graaf v. d. Bosch misten, hielden zich verras send goed Toen geëindigd moest wor den. hadden zij reeds vijf punten ver overd. zodat minstens een gelijk spel bereikt werd. Twee partijen werden afgebroken. Aan die van bord acht staat de Bussummer in een Toren-eind spel een pion voor. Die aan het 9e bord moest na 15 zetten gestaakt worden, daar de Hilversummer wegens militaire plichten plotseling weg moest. In de 2e klasse van de St. Gooise Schaakbond zette het tweede tiental van het Hilv. Schaakgenootschap haar her stel voort door bij Soest 1 op bezoek tot winst te komen, zij het met het kleinst mogelijke verschil (4145 Mi). Ook H.S.G. 3 boekte in een uitwedstrijd, n.l. tegen de Dom 3 in Utrecht (één der kampioenscandidaten) een. fraai succes 3/6J-f>De Gooise Toren 1 heeft haar kampioenskansen in de 3e klasje aanmerkelijk vei sterkt door van het plaatselijke De Pion 1 met 6'-3:< te v innen. Ook het kampioenschap van de R.K. Ivoren Toren 1 in de 4e klasse is wat dichterbij gekomen, doordat zij met 73 N-S.F. 3 de baas bleven. SPORTNIEUWS GROTE ZEGE HZC-DAMES. Het eerste dair.eszevental van de Hilversumse Zwem- club boekte een grote (12O) zege op het Amersloorts AZ en PC. dat met rust reeds tegen een 60-achtcrstand zat aan te kijken door doelpunten van Annie Meinsma (5) en Corrie v d. Pijl. Na de pauze scoorden de Hilversumse meisjes nog eenzelfde aantal doelpunten door Willy Ebbing—Hav.erlag (2). Lent Sievers (2) en Annle Meinsma (2). GUKB—RODE DUIVELS. Van de Belgen is bij het bestuur van de Gooi- en Utrechtse Korfbalbond bericht binnengekomen. dat zij bereid zijn De Rode Duivels te sturen voor de jaarlijkse wedstrijd GUKBRode Duivels, die dit jaar in een nog nader vast te stellen plaats m het GUKB-district zal plaats vinden op 25 Mei (2e Pinksterdag). .CORNELIS TROMP". Tijdens de door de Hilvers. Roeivereniging „Cornells Tromp" gehouden vergadering wertl H. H. Eller- kamp voor zijn vele verdiensten voor de roeisport in het algemeen en voor de Hil versumse club in het bijzonder tot erelid benoemd. Uit de verslagen bleek het afge lopen jaar 'n verheugende activiteit aan de dag gelegd te zijn Men hoopt deze ook te kunnen ontwikkelen in het nieuwe jaar Vele tochten staan v.ecr op het programma, terwijl 12 Juli op de Kortenhoefse Plassen een vossenjacht gehouden zal worden. Ook individueel hoopt men weer leden naar roeievenemênten te kunnen afvaardigen. Het bestuur werd voor dit jaar als volgt samengesteld: voorz.Ir. J. A. G. Schuur man; vice-voorz.: Ir. J A. de Bruine; se- T. R. Parmentier; penningm.; mr. H. Fuhrï Schnetlage. commissarissen D Roodvocts—Jongh. mej. A. Beger- a, J. N. Swaan en A. F M. Bootz. 7ELFS als U hoopt dat er geen oorlog zal komen. Natuurlijk, dat hopen wy allemaal. Maar. niemand kan U de zekerheid geven, dat wjj in vrede zulleD blijven leven. En daarom houdt een verstandig mens rekening met de kwaadste mogelijkheden en neemt voorzorgsmaatregelen om dezelfde reden als bliksem afleiders op kerktorens worden geplaatst en schepen van red dingsboten worden voorzien. W: moeten leren ons zelf te bescher men tegen luchtaanvallen, want de ervaring heeft bewezen dat bij een goed uitgeruste en goed geoefende organisatie het aantal slachtoffers tot minder daD de helft kan worden terugge bracht. Daarom is de organisatie Bescherming Bevolking opge richt, die tot taak heeft de Nederlanders te leren hoe zij zichzelf kunnen beschermen en er zodoende voor te zorgen, de gevolgen van eventuele vijande lijke aanvallen zoveel mogelijk te beperken. De Bescherming Bevolking moét. kan en zé.1 haar doel bereiken als alle Nederlanlers leren hoe zij zichzelf, hun gezin en hun huis kunnen besciermcn. Ruim 200.000 mannen ei vrouwen wor den in het geheleland gevraagd om als vrijwilligeB deel te nemen aan de georganiserde bescher ming van stad o! dorp, wijk en straat. Deze vrüvilligers drageD de naam van nodwachters. Er zal gaarne re lening gehouden worden met Uw v/ensen voor wat betreft de finctie die U als noodwachter wil vervullen en het aandeel, dat U in het werk wilt hebben. Gedirende ongeveer een half jaar wodt er per week vóór 't doorbreken van de zoh f Of is het een nade rend onheil Zal ons leven nu eindelijk ongestoord zijn gang kunnen gaan of bedreigt ons een nieuwe oorlog Geen sterveling weet het met zekerheid. slechts 2>/2uur van Uw vrije tijd gevraagd voor de noodzakelijke opleiding en verder zal er van t(jd tot tijd worden geoefend. Laat het niet- aan Uw buur man over. Ook U hoort er bij. Meld U als vrijwilliger. Word noodwachter Oe sociale vtorztenlngen voor de noodmehters en hun gezinnen zijn bi) de wet geregeld en gaan reeds m vredestijd in. Op net gemeentehuis kunt U alle ïnlchtingen Krijgen. Er zijn mannen en vrouwen als nood- wachternodigvoor de volgende laken brandweer, opruiming en redding, geneeskundige dienst, verbinding en verkenning, sociale verzorging. U kunt zich opgeven ais vost noodwachter, bloknoodwachter al dan niet met toer- beurttunk of oproepnoodwachter. Vas te noodwachter» komen bij mobili satie in voortdurende werkelijke dienst, de anderen verrichten hun taak naast hun gewone werk. Allen echter ontvangen in eventuele toe- aland van paruntheid bezoldiging voor de tijd dat zij in dienst zijn.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2