omvmw plakt brandt jf&ëb BROEKMAN EUROPEES KAMPSOEN »Dha4t Siroop NewCastle U uitgeschakeld voor de FA Cup DAAR GING DE LIEFDE MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 (Advertentie) 1 Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE Wim v. d. Voort eervol tweede Noor Martinsen beste buitenlander HAMAR. Op dezelfde baan, waar zestig jaar geleden Jaap Eden ztfn wereldkampioenschap op de schaats behaalde, werd Zondagmiddag de Ne derlandse driekleur aan de mast gehe sen en zette de harmonie van Hamar het Wilhelmus in ter ere van de 25- jarige Kees Broekman, die na een uit stekende race op de tien kilometer het Europees kampioenschap op de schaats had behaald- Het was een voor ons land «glorieus slot van twee niet in alle opzichten geslaagde schaatsdag. Wim van der Voort eindigde in het algemeen klassement als tweede. Nadat Zondagmiddag de vijftien honderd meter was verreden stond het wel al vast, dat de Europese kampi- oenschapr>--> voor onze sterke natio nale ploeg een onverdeeld succes zou worden. Wim van der Voort en Kees Broekman hadden na de anderhalve kilometer de leiding. Van der Voort stond iets hoger genoteerd dan de Lierenaar, maar het verschil bedroeg nauwelijks zeventien seconden. Alge meen achtte men Broekman in staat om de tien kilometer deze tijd op Van der Voort in te lopen. De enige bui tenlander, die de Nederlanders nog bedreigen kon was de Noor Ivar Mar tinsen. Hij zou dan echter op de tien duizend meter vijf en dertig seconden sneller moeten zijn dan Broekman en Van der Voort. Martinsen is een uit stekend rijder, wiens naam gerust bü de besten van de wereld gerekend mag .worden, maar tot een dergelijke prestatie mocht men hem toch niet staat achten. Scherp schema Kees Broekman reed op de tien kilo meter in de vierde rit tegen Franz Offenberger uit Oostenrijk, die op de vijf duizend meter tegen Pajor zo'n goede tijd had laten noteren, de slech te toestand van het ijs op de eerste dag in ogenschouw genomen dan. Over de vijf kilometer had de Oostenrijker 9.11.7 nodig. Schenk had voor Kees een scherp schema van 17.20 opgesteld. De Lierenaar reed zo'n uitstekende race. dat hij de Oostenrijker zeker een zestig meter voor bleef en zelfs zeven seconden rond van zijn schema af knabbelde. Hij noteerde een tijd van 17.13. Franz Offenberger liet 17.54,7 voor zich afdrukken. Anton Huiskes, die in de derde rit uitkwam, juist voordat Broekman aan de start moest verschijnen, noteerde tegen de Engels man Howell 17.20. Wim van der Voort was zeer vecht lustig, maar Klaas Schenk meende, dat het voor hem beter was, dat hij niet op hetzelfde schema moest rijden als Broekman. Als maatstaf voor Van der Voort nam Schenk de tijd van Martin sen, die 17.44 voor de tien kilometer nodig gehad had. Sverre Haugli was voor Van der Voort echter een te zware partij. Elf en een halve secon de sneller dan de Nederlander legde Haugli de afstand af. Hougli reed voor wat hij waard was, maar de voorsprong, die Van dei- Voort op hem had in het algemeen klassement kon hü niet inlopen. Ge rard Maarse kwam op de tweede dag niet op de 10 000 meter uil- Alleen de twaalf snelste rijders op de vijf kilometer mochten op de tien duizend aan de start komen. Maarse was daar niet bij. Hij won weliswaar royaal van Finn Hodt, maar zijn 9.41.8 was onvoldoende voor plaatsing bij de beste twaalf. Hü had de om standigheden Zaterdag ook niet mee, want, hij was een van de laatsten, die Zaterdagmiddag startten. Slechte baan De baan was uitgereden en boven dien sneeuwde het. De vlokken bic ven op de baan kleven en een goede tüd was voor Maarse uitgesloten. Het is jammer voor hem, maar hü kan zicli troosten met de gedachte, dat ook Asplund, Salonen en Saloma de eindstrüd niet haalden. Hoe het Broekman en Van der Voort op de vüf duizend meter ver ging? Broekman was op de vüf kilo meter onbetwist eerste, ondanks felle tegenstand van Offenberger, die met de tweede plaats op dit nummer ging strüken. Van der Voort werd derde. Een enerverend duel zagen de toe schouwers tussen Broekman en Sverre Haugli. De Noor begon in een uiterst snel tempo. Kennelijk wilde hü Broekman uit de tent lokken. Kees bleef echter «Advertentie» Ooit last van Zuurtranden Geen glas, geen water, geen nare smaak. Simpelweg één of twee Rennies laten smelten op de tong. Er zün mensen die nemen Rennies te pas en te onpas maagzuur of niet alleen maar omdat ze ze lekker vinden. Dat behoeft nou weer niet, maar 't is wel plezierig altüd Rennies bü de hand te hebben, voor eigen gebruik of om anderen te helpen. Vraag Rennies bü Uw apotheker of drogist. rustig doorrijden het leek op de zware baan meer op schuiven en ondernam geen enkele poging om Haugli, die hem zeker dertig meter voor was in te halen. De Noor kon het tempo echter niet volhouden en viel tenslotte in de kuil, die hü voor zyn tegenstander gegraven had. Anton Huiskes ondervond dezelfde handicap als Maarse. Ook zyn tüd bleef beneden zün kunnen: 9.16,5, vol doende echter voor een eervolle vyf- de plaats. Van der Voort ondervond van de Hongaar Merenyi weinig tegen stand. Veertig drie tiende seconde kwam hü eerder binnen dan de Hon gaar. Hü werd met 9.12,8 derde op de 5000 meter. De 500 meter De vüfhonderd meter leverde een vierde plaats voor hem op. Favoriet was hier de Fin Salonen, die 44,4.sec. voor zich liet afdrukken, een tüd, die alleen door Finn Hodt (44,8) bena derd werd. Martinsen werd met 45,3 derde. Haugli kon het op dit nummer tegen Van der Voort niet bolwerken. Na de eerste dag stonden de Neder landers er uitstekend voor. Van der Voort alt; eerste, Broekman als derde Anton Huiskes als zesde en Maarse als twaalfde. Op de tweede dag ging het: al even goed. De baan was in een veel betere conditie dan daags te voren, al leende zij zich niet direct voor wereldtüden. Kees Broekman moest op de 1500 me ter tegen Loerinc de spits er af bü- ten. Met zün 2.20,1 tegen de Hongaar sloeg hü een goed figuur. Alleen Van der Voort, wist deze tüd t.e verbete ren. Hü finishte tegen Martinsen met 2.19,5. Haugli was de tegenstander van Huiskes, De Noorse kampioen liet 2.22,7 voorzich afdrukken. Huiskes deed cr büna drie seconden langer over. Maarse deed het goed in zün rit tegen Stoem, die hü met 0,6 sec. verschil achter zich liet. Roald Aas was uitgesproken de beste in de rit tegen Pajor, die zün vorm volkomen kwüt is. Van der Voort behield na de vüftien honderd meter in het al gemeen klassement de leiding. Broek man had intussen de tweede plaats van Offenberger overgenomen, die op de ander halve kilometer niet verder was gekomen dan de negende plaats met de matige tüd van 2.24,2. Neder land kon er op dat moment al op rekenen, dat de wedstryden voor Ne derland een zege zouden opleveren. Op de tien kilometer werd dat be vestigd. Klassementen De uitslagen van de diverse num mers luiden tenslotte: 500 m: 1. Salonen (Finl.) 44,4 sec.; 2. Finn Hodt (Noorw.) 44,8 sec.: 3. Ivar Martinsen (Noorw.) 4o,3 sec.; 4. Wim van der Voort (Ned.) 4d,5 sec.; 7. Gerard Maarse 46,2 sec.: 9. Kees Broekman 46,8 sec. en 12. An ton Huiskes 46,9 sec. 1500 m: 1. Wim van der Voort 2.19,5; 2. Kees Broekman 2.20,1; 3. Roald Aas (Noorw.) 2.20,5; 4. Carl Erik Asplund (Zweden) 2.22,3; 5. Ivar Martinsen (Noorw.) 2.22,4; 6. Sverre Taugli (Noorw.) 2.22,7; 7. Arthur Mannsbarth (Oostenrijk) 2.23,3; 8. Kaukko Salomaa (Finl.) 2.24,0; 9. Franz. Offenberger (Oostenrijk) 2.24,2: 10. Norman Holwell (Eng.) 2.24,3; 12. Anton Huiskes 2.B5.0; 15. Gerard Maarse 2.26,2. 5000 m: 1. Kees Broekman 9.05,0; 2. Offenberger (Oostenrük) 9.11,7; 3. Wim van der Voort 9.12,8; 4. Sverre Haugli (Noorw.) 9.13,5; 5. Anton Huis kes 9.16,5; 6. Holwell (Eng.) 9.19,9; 7. Martinsen (Noorw.) 9.21,0; S. Ro ald Aas (Noorw, 9.23,0; 9. Stroem (Zweden) 9,27,2; 10 Kornel Pajor (Zweden) 9.27,4; 14. Gerard Maarse 9.41,8. 26. Rikki begrt heel goed, dat „de man met de pet" aan de kapitein ver teld zou hebben, dat zij zich het woord „geweren" had laten ontvallen, maar misschien kon ze hem aan het twijfe len brengen, als zij zich maar heel dom en onnozel hield. De kapitein liet echter niets merken, of hy haar geloofde of niet. Hü zei alleen: „We zullen het U wel eens uitleggen, maal laten we het nu eons over iets anders hebben. Er zijn toch wel gezelliger on derwerpen om over te praten". „Ja, maar ik ben zo slecht in mijn Frans", antwoordde Rikki snel. Ze voelde er niets voor om een gezellig babbeltje met de kapitein te houden. „Kom. kom, wat heeft dat er nou mee te maken?" De kapitein glimlachte. „Nee, dat gaat zo ook wel!" Tot Rikki's gro te opluchting hoorde ze op dat ogen blik het gezang van Jean-Pierre, die met de schone uithaal: „l'Amour, tou- jours 1' amour!", de hut binnenkwam. Hü zweeg verschrikt, toen hy de kapi tein ontwaarde. „Stoor ik?", stotterde hij zenuwachtig. „Neeje stoort helemaal niet!" snauwde de kapitein hem toe. „En maak een beetje voort... we moeten varen!" Met deze woorden verliet hij de hut weer even snel als hy gekomen was. Met een zucht van verlichting zonk Rikki in een stoel neer. „Hè, wat een heerlijke broodjes. Jean-Pierre. Je kwam net op tijd!" „Ja. maar ik moet nu gaan, mademoi selle", antwoordde hij zenuwachtig. De kapitein wacht op me." „Laat ik je dan vooral niet ophouden." riep Rikki hem achterna. „Ik amuseer me wel in my'n eentje." Sportuislagen Voetbal Eerste klasse, afdeling A: GVAV- NEC 4-0, afdeling B: Go Ahead-Elink- wük 1-1, Vïtessee-Be Quick 2-2, En- schede-Heerenveen 2-2. Afdeling D: PSV-TEC 0-1. Tweede klasse A: Tubantia-Labor 5-2, B: Quick-Rheden 2-3. Derde klasse B: Vaassen-Ryssen Vooruit 5-1, UD-Roda 2-4, GFC-Da- ventria 0-2. Derde klasse C: VVG-Longa 2-2, Eibergse Boys-VVO 1-1. Verde klasse B: Winterswyk-Reunie 0-2. Vierde klasse C: La Première-PH 4-2. Enter-Nyverdal 2-2. Vierde klasse D: Albatross-Voorst 2-4. Helios-de Gazelle 4-0. Vierde klasse E: Alexandria-Colm- schate 0-3. Zaterdagcompetit.ie district Oost derde klasse: DVS '33-Nunspeet 3-0, DES-WHC 5-3. Hockey Heren promotieklasse: Zwolle-Arn- hem 2 5-0. Dames eerste klasse: Noorden: Gro- ningen-Meppeï 2-0. Dames Oost tweede klasse A; Zwol- le-Oosterbroek 2-0. Goede winstkansen voor Botwlnnik De vierde party van de tweekamp om de Russische schaaktitel is bij de 42e zet afgebroken met goede winst kansen voor Botwinnik. Na de 10e zet begon Botwinnik, die met wit speelde, een aanval op de zwarte koningsvleu- gle, maar Taimanov verdedigde zich J. hardnekkig, totdal hij kort voor het i. afbreken, zijn koningin moest afstaan voor een kasteel. Wandelsportbonden in federatie De Nederlandse Bond voor Lichamo- tyke Opvoeding (N.B.v.L.O.). de nieu we Unie voor de Wandelsport (N.U.W.) en de Noord-Nederlandse Wondelbond (N.W.B.) zijn met terugwerkende kracht van 1 Januari j.l. af in federa tief verband verenigd. Hiertoe werd dit weekend tydens een vergadering in De venter besloten. De conclusie kan hier uit worden getrokken, dat de wande laars uit het Oosten (verenigd in de N.U.W.) en uit het Noorden (verenigd in de N.W.B.) naar de Vierdaagse in Nijmegen gaan. Zij erkennen daarmee tevens, dat dit wandelsportevenement in Nymegen dient te blyven en georga- niseert dient te worden door de «Advertentie) HOESTBUIEN, V»ST SLIJM N.B '.L.O. Drie rijders naar wereldkampioenschappen Naar van de zijde van de Koninklijke Nederlandse schaatsrijdersbond wordt medegedeeld, zullen drie Nederlandse schaatsryders deelnemen aan de we reldkampioenschappen op 14 en 15 Fe bruari in ret Olympisch Stadion te Hel sinki. Uitverkoren zijn de nieuwe Euro pese kampioen Kees Broekman, Wim van der Voort, en Anton Huiskes. In gezelschap van Klaas Schenk, die ook nu weer als leider zal optreden, zullen zij over een paar dagen van Hamar naar de Finse hoofdstad reizen. 10 000 m: 1. Kees Broekman 17.13,0; 2, Anton Huiskes 17.20,0; 3. Sverre Haugli (Noorw.) 17.3S.7; 4. Ivar Mar tinsen (Noorw.) 17.44,0; 5. Norman Holwell (Eng.) 17.47,4; 6. Kornel Pa jor (Zweden) 17.48,8; 7. Wim van dei- Voort 17.50,2; S. Arthur Mannbarth (Oostenrük) 17.50,7; 9. John Hearn (Eng.) 17.52,2; 10. Franz Offenber ger (Oostenrük) 17.54,7, SL'JM-OPLOSSEND Graag Banacossa overleden Graaf Alberto Bonacossa, die tit Juli 1952 lid van het Internationaal Olym- oisch Comité is geweest, is Vrijdagmor gen op 69-jarige leeftyd te Milaan over leden. In 1925 werd hij lid van net t.O.C. Bij de vergadering in Juli 1952 ln Helsinki trad Graaf Bonacossa uit het .litvoerend comité. DE ENGELSE LAGUE LONDEN. - De T ierde ronde van de FA Cup heeft voor de bekerhouder Newcastle United het einde van de strijd gebracht. En wel op zeer ver rassende wyze, immers het was de kansloos geachte tweede divisieclub Rotherham, die NewCastle op eigen terrein met 3-1 uitschakelde. De droom van NewCastle United om voor de derde maal in successie de zo be geerde en fel omstreden Cup te win nen, is dus wel op wrede wijze ver stoord. Overigens was dit slechts een van de vele verrassingen van deze storm achtige en gure voetbalmiddag. De Londense amateurclub Walthamstow Avenue dwong het machtige Manches ter United een gelyk spel af, Halifax Town won met 1-0 van Stoke City, Gateshead, bij de tweede divisieclub Hull City op bezoek, ging ook al met de volle winst huiswaarts. Van de eerste divisiëclubs, die in de vierde ronde tegen een lager ge plaatst team hadden geloot en die gezien de uitslagen kennelük te zelf verzekerd het veld zün ingegaan heeft alleen Arsenal zich zonder moei te kunnen plaatsen. Met 6-2 en doel punten van alle voorhoedespelers werd Bury geslagen. In Manchester zorgde Walthamstow voor de wildste tonelen. Het publiek was reeds in de eerste helft van de wedstrüd in vervoering geraakt door het uitstekende spel van deze Lon dense amateurs, maar toen Jim Lewis, de mid voor van het Engelse amateur elftal, een kwartier voor het einde gelük maakte, kende het enthousiasme geen grenzen. In de eerste en tweede divisie van de Engelse League werden Zaterdag maar twee wedstrüden gespeeld. In de eerste divisie won Wolverhampton Wanderers met 3-1 van Sheffield Wed nesday, terwyl in de tweede di-. visie de wedstrüd Doncaster Roves- Fulham in een doelpuntenloos gelük spel eindigde. Uitslagen De uitslagen van de wedstrijden ge speeld in de vierde ronde voor de FA Cup waren: Arsenal-Bury 6-2, Aston Villa-Brentford 0-0, Blackpool- Huddersfield Town 1-0, Bolton Wan- derers-Notts Country 1-1, Burnley- Sunderland 2-0, Chelsea-West Brom- wich Albion 1-1, Everton-Nottingham Forest. 4-1, Halifax Town-Stoke City 1-0, Hull City-Gateshead 1-2, Man chester City-Luton Town 1-1, Man chester Uniled-Walthamstow Avenue 1-1, Newcastle United-Roterham Uni ted 1-3, Plymouth Argyle-Barnsley 1-0, Preston North End-Tottenham Hotspur 2-2, Sheffield United-Bir mingham City 1-1, Shrewsbury Town- Southampton 1-4. (Advertentie) Met VELPON zie je er geen barst van! ZO GOED LIJMT VELPON VRAAG DE 1UISTE SOORT FEUILLETON Het was belachelyk-ontrouw-fantas- tiscli, maar voor niets ter wereld kon ze dat nadrukkelyk vertrouwen in Richard uitspreken. Diep in haar hart hing nog steeds de vrees die haar had bevangen toen ze voor het eerst hoorde dat ze arm was. Richards plageryen, zijn vrolijke gelukwens aan zichzelf dat hy een rijk meisje .trouwde, was slechts een grapje geweest toen de harde waarheid nog niet bekend was. Maar nu Ze sloeg lang zaam haar ogen op en zag nog steeds de blikken van Errol Tamberley vol be langstelling op haar rusten, en gedu rende een enkel ogenblik, dat haar af schuwelijk in verwarring bracht, meende ze medelyden in zyn ogen te zien. „Ben je niet helemaal zo zeker als je eerst dacht?" vroeg hy. „Dat is het niet". Ze herkreeg met moeite haar stemgeluid. „Natuurlyk be- invloedt het feit dat ik niet ryk ben onze trouwplannen. Ik heb nog geen gelegenheid gehad daarover met Richard te praten, zodat ik ik technisch, ge sproken, niet voor zyn mening kan in staan. Maar lk ik weet dat het voor hem geen verschil zal maken en hy toch met me zal willen trouwen". Maar terwijl ze dat zei, herinnerde ze zich dat Richard luchtig had gezegd dat hy precies evenveel van haar zou hou den als ze arm was, maar of ze dan zou den kunnen trouwen en gelukkig zyn was een andere kwestie. „Wel Hope, technisch gesproken hy scheen die uitdrukking nogal verma kelijk te vinden, „kan ik ook niet voor door MARY BURCHELL Richards opvattingen in staanv maar als ik van wedden hield, zou ik' bereid zyn een behoorlyke som in te zetten op de goeie kans dat hy zyn trouwplannen zal herzien. Wat dan?" „Waarom zou uw mening my enig be lang inboezemen?" sprak ze koud, maar ze wilde wel dat haar handen niet zo „Daar is geen reden voor, behalve dat het de mening is van iemand die wel wat in de wereld heeft rondgekeken. Ik bedoel dit: Stel je voor dat ik gelyk heb en hy probeert zich aan een onvoordelig huwelijk te onttrekken? Wil je hem dan nog steeds helpen aan de gevangenis te ontkomen, en hem die vijfduizend gul den geven?" Opnieuw bevochtigde Hope haar droge lippen met haar tong. „Ik kan Richard niet naar de gevan genis laten gaan. Vooral niet in dit speciale geval. Het was voorname lijk terwille van mü dat hy geld wilde maken begrypt u". „Zo?" Errol Tamberley trok zyn zware wenkbrauwen sceptisch op. „Ja. Hij meende een kans te hebben een heleboel geld te verdienen en dan zou hü niet het gevoel hebben gehad dat mijn geld zoveel gewicht in de schaal legde. Hy vond het geen prettig idee dat we zowel van myn geld als van het zyne zouden moeten leven. Hü hij wilde zyn vrouw van zijn eigen geld onderhouden". „Wat een nobele kerel", mompelde Errol Tamberley. „U hoeft niet zo schamper te lachen!" riep Hope uit en al haar boosheid laaide weer op. „U bent nooit ten einde raad geweest wat geld betreft, of hebt u nooit suf hoeven piekeren hoe u iets kon be reiken waar uw levensgeluk van afhing. Ik verdedig Richards daad niet. Ik ben minstens even erg geschrokken als u en er een boel ellendiger over. Ik probeer mezelf, in zyn plaats te denken en te be- grypen hoe hij ertoe is gekomen. Ik weet niet hoe ik het in mijn hoofd kreeg naar u toe te komen. Ik had wel kun nen weten dat u honend zou lachen. Ik wou ik wou dat ik me me niet zo voor u had vernederd voor niets". En tevergeefs naar haar zakdoek tas tend. stommelde Hope weer overeind. „Neen wacht eens even. Ga weer zitten. We zyn nog niet klaar". On verstoorbaar reikte hy haar over het bureau zyn eigen zakdoek toe en na een hernieuwde vruchteloze poging haar eigen te vinden, nam ze die aan. Toen ze haar ogen had gedroogd, had ze zin om hem terug te gooien op zyn bureau en de kamer uit te wandelen, maar toen ze over de verfrommelde zakdoek naar hem keek. zag ze tot haar enorme ver bazing dat hy een cheque-boek te voor- schyn had gehaald en daarin schreef. Het was moeilyk op de kop te lezen wat hij schreef, maar ze kon in ieder geval zien dat het bedrag drie nullen aan het eind had. Langzaam en in stil ontzag ging Hope weer zitten. Hy vulde de cheque verder in, vloeide die tamelijk omstandig af en scheurde hem uit het boekje. Toen keek hy haar aan. „Gaat het beter?" „O ja. dank u wel". Ze voelde zich beschaamd. „Goed. Ik heb hier een cheque van vijfduizend gulden voor je, die je op de door mij genoemde voorwaarden aan Fander kunt uitbetalen, maar „Ik heb u toch gezegd dat dat onmo gelijke voorwaarden waren! Het is wreed van u de discussie voort te zetten en heus de cheque te schryven!" „Wacht even. Er is een andere moge lijkheid om de cheque zonder voorwaar den uit te betalen". „Ja?" Ze durfde van spanning byna geen adem te halen, terwyl ze op zyn volgende woorden wachtte. „Als je Richard Fander goed beoor deelt. Hope, en hy bereid is je te trou- heb aangedaan", sprak Errol langzaam. „Wanneer hy geen gewetenloze avon turier is, maar eenvoudig een man die in grote verleiding kwam en een fout beging, zou ik niet weten waarom ik hem niet zou helpen, maar daar moet ik bewijzen van zien". „Maar welke bewyzen kan ik u daar in vredesnaam voor geven?" vroeg Hope. Wij luisteren naar: Dinsdag Hilversum I: 402 m.: AVRO: 7.00 nieuws; 7.10 gram.; VPRO: 7.50 dag opening; AVRO: 8.00 nieuws; 8.15 gram.; 9.00 morgenwijding; 9.15 Sionsliederen; 9.25 voor de vrouw; 9.30 waterstanden; 9.35 gram.; 10.50 voor de kleuters; 11.00 voor de zieken; 11.30 tenor en piano; (piano-intermezzi); 12.00 lichte muziek; 12.30 land- en tuinbouw; 12.33 voor het platteland; 12.40 pianoduo; 13.00 nieuws; 13.15 mededelingen o£ gram.; 13.20 me- tropole orkest en soliste; 14.00 zeg eens. Amerika14.30 gram.; 14.40 schoolradio; 15.00 gram.; 15.15 voor de vrouw; 15.45 gram.; 16.30 voor de jeugd; 17.30 gram.; 17.45 voor de jeugd; 18.00 nieuws; 18.15 pianospel; 18.30 reportage of gram.; 18.35 orgelspel; 18.50 Paris vous parle; 18.55 musette-orkest; 19.20 verzoekprogramma; 20.00 nieuws; 20.05 gevarieerd programma; 21.15 lichte mu ziek; 21.35 ik weet, ik weet wat u niet weet; 21.50 dansmuziek; 2230 medede lingen; 22.35 gram.; 22.45 buitenlands overzicht; 23.00 nieuws; 23.15 New-York Calling; 23.20-24.00 gram. Hilversum II 298 m.: KRO: 7.00 nieuws; 7.10 gram.; 7.15 ochtendgymna stiek; 7.30 gram.; 7.45 morgengebed en liturgische kalender; 8.00 nieuws en weerberichten; 8.15 gram.; 9.00 voor de huisvrouw; 9.35 gram.; 10.00 voor de kleuters; 10.15 gram.; 11.00 voor de vrouw; 11.30 schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 gram.; (12.30-12.33 land- en tuin bouw); 12.55 zonnewijzer; 13.00 nieuws en katholiek nieuws; 13.20 actualiteiten; 13.25 klunchconcert; 14.00 klein koor; 14.15 symphenette-orkest; 14.45 strijk orkest cn solist; 15.30 ben je zestig?; 16.00 voor de zieken; 16.30 ziekenlof; 17.00 voor de jeugd: 17.15 felicitaties voor de jeugd; 17.45 regeringsuitzen ding: drs. B. van Eldik: De economi sche gevolgen van de souvereiniteits- overdracht; 18.00 metropole orkest; 18.20 sportpraatje; 18.30 voor jonge mensen: 1S.52 actualiteiten; 19.00 nieuws; 19.10 gram.; 19.15 uit het boek der boeken, causerie; 19.30 gram.; 20.25 de gewone man zegt er 't zyne van; 20.30 het schoenmakersfeest. hoorspel; 22.45 avondgebed en liturgische kalender: 23-00 nieuws; 23.15-24.00 gram. T.V. programma Dinsda;. KRO: 20.15-plm. 22.30 Mercadet, spel. Advertentie) ■f TITTTT" Niet krabben.De heller vloei- l rl I K bareD.D.D.kalmeert de jeuk 'n enkele seconden, doodt de ziektekiemen en geneest tot diepin de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (wordt vervolgd) Een hattrick van Hofman Albatros-Voorst 2-4 Voorst heeft in een vry forse wed- stryd tegen Albatross een benauwde zege behaald. Voor de rust was Voorst ov erwegend sterker en drukte dit over wicht in twee doelpunten van Hofman uit. Eigenlijk had het wel 3-0 kunnen zyn. De Apeldoornse keeper wist name lijk een strafschop uit zijn doel te hou den. Na de thee roerden de Apeldoor- ners zich danig. Vrü spoedig zorgden zy voor een tegenpunt Teunissen vergroot te de Voorst-voorsprong daarop weer tot 1-3. Lang duurde de vreugde niet, want de Albatross-midvoor liet een tweede doelpunt voor zijn club aante kenen. Hofman maakte tenslotte aan alle onzekerheid een einde door zijn derde goal in het doel te plaatsen. Stoeipartij kost H.B.S.-er het leven LEERDAM. Een stoeiparty tussen twee leerlingen van de Ryks-HBS te Dordrecht heeft het leven gekost van de 18-jarige F. K. uit Leerdam. De 21- jarige medescholier draaide de das van de Leerdammer zo vast om diens nek, dat K. kwam te vallen en daarby met hoofd de trottoirband raakte. K. heeft zich toen nog naar zyn klas begeven, maar werd daar onwel, waarna men de jongen naar het ziekenhuis in Dordrecht liet overbrengen. Vandaar is hij naar het Leerdamse ziekenhuis gebracht. Twee Leerdamse medici achtten over brenging naar Utrecht evenwel noodza- kelyk. Tydens de reis daarheen is het slachtoffer overleden. HONGERSNOOD IN BOMBAY Zes milloen mensen zonder eten BOMBAY In de plattelandsdistric ten in de staat Bombay lüden meer dan zes mitlioen mensen honger door de aanhoudende droogte en het mislukken van twee opeenvolgende oogsten. Duizenden verlaten de getroffen ge bieden en men vreest, dat hierdoor de plattelands-economie zal worden ver stoord. Wegens gebrek aan voer wordt veel vee verkocht, geslacht of zonder meer in de steek gelaten. VEEMARKT UTRECHT Op de veemarkt te Utrecht werden Zaterdag aangevoerd 2550 stuks vee. De pry zen varieerden voor: stieren van 400—650; kalfvaarzen van 800 1050; pinken van 400575; melkkoeien 800—1075: kalf koeien 800—1100; vare koeien 550850; graskalveren 220 340; nuchtere kalveren 3543; scha pen 75110; lammeren 6595; zeugen 220—350; bokken en gelten 10—35.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4