Philips had een gunstig maar moeilijk 1952 r Veel verrassingen in vierde onitestta LAATSTE HART Maandag 2 Februari 1S53. NIEUWE APELDOORNSE COURANT Tweede blad Voorraden moesten weggewerkt worden Afeet televisie (nog) bedroevend AMSTERDAM. In de eerste bijeen- komst in 1953 van de raad van be stuur der Philips fabrieken met de personeelraad, heeft ir F. J. Philips een terugblik geworpen op 1953 en en kele beschouwingen gewijd aan de verwachtingen over 1953. 1952, aldus de heer Philips, is een goed jaar geweest, maar hel was ook een moeilijk jaar. Er waren moeilijk heden op het gebied van productie, uitvoer en afzet. De problemen zijn echter grotendeels op bevredigende wijze opgelost en daarom is er toch reden tot tevredenheid. Alles bij elkaar zijn de productieverlagingen, die ver wacht werden, in totaal iets groter ge weest dan de productiestijgingen. In totaal ligt echter de productie over het gehele jaar 1952 slechts een paar pro cent lager dan over 1951. Ir Philips zette de oorzaak hiervan uiteen en onderstreepte, dat in 1951 bewust tot voorraadvorming werd overgegaan. De defensie-orders kwamen niet in do verwachte omvang en de materiaal moeilijkheden bleken geringer dan verwacht. Daardoor was eind 1951 een voorraadpeil bereikt, dat feitelijk wat hoger lag dan voor een vloLe af levering noodzakelijk moest worden geacht. Daar kwam bij, dat de afzet op verschillende markten minder gemak kelijk werd. Eind 1951 waren de voor raden dan ook groter dan uit zakelijke overwegingen nuttig was. Derhalve werd besloten voor het gehele concern de productie voor 1952 niet hoger te stellen dan voor 1951 en dus over te gaan tot consolidatie. Imporlmoeilijkhedcn. Ir Philips zette vervolgens de Im portmoeilijkheden in verschillende landen uiteen, waardoor de export in 1952 op enkele procenten na gelijk ge bleven is aan 1951. Bewust is gewerkt naar verkleining van de voorraden. Ir Leerling van H.B.S. na stoeipartij overleden LEERDAM. Een stoeipartij tus sen twee leerlingen van de Ryks H.B.S. te Dordrecht heeft het leven gekost aan de lS-jarlge F. K uit Leerdam. De 21-jarige medescholier draaide de das van de Leerdammer zo vast om diens nek. dat K. kwam te vallen en daarbij met zijn hoofd de trottoirband raakte. K. heeft zich nog naar zijn klas begeven, maar werd daar onwel, waarna men de jongen naar het ziekenhuis in Dordrecht liet overbrengen. Vandaar is h(j naar het Leerdamse ziekenhuis gebracht. Twee' Leerdamse medici achtten overbrenging naar "Utrecht evenwel noodzakelijk. Tijdens de reis daarheen is het slachtoffer over leden. Philips besprak de maatregelen, die genomen zijn om de productie naar de z.i. juiste hoogte terug te brengen. Over de productiviteit concludeerde spreker dat er in 1952 een reeks fac toren is geweest, die de productiviteit deels gunstig, deels ongunstig heeft beïnvloed. Stijgingen als in de voor gaande jai'en zijn echter niet, bereikt. De gang van zaken in 1953 is voor een belangrijk deel afhankelijk van de economische ontwikkeling. Televisie. De afzet van televisie-ontvangtoe stellen ln Nederland noemde spreker bedroevend gering. Hij weet dit voor al aan het feit, dat de Nederlandse televisie zich nog in een experimen teel stadium bevindt. Er zijn te weinig programma's, waardoor de mensen er niet too besluiten een toestel aan, te schaffen. Komen er echter meer cn betere programma's, dan groeit auto matisch de afzet, zoals in andere lan den en vooral in Engeland is geble ken, aldus ir Philips. Emigratie - mogelijkheden voor non-aqrariërs DEN HAAG. De commissaris voor de emigratie deelt mede, dat de Cana dese regering tot een belangrijke ver ruiming in de emigratiemogelijkheden voor niet-agrariërs heeft besloten. Werkers in tal van beroepen kunnen thans naar Canada emigreren. Hierbij is overeengekomen, dat een even groot aantal families en alleenreizende niet- agrariërs zal mogen vertrekken als er agrarische „eenheden" emigreren. .Bij de behandeling van emigratie-aanvra gen van niet-agrariërs zal voorrang worden verleend aan diegenen, die hun aanvrage reeds hebben ingediend, doch nog geen beslissing ontvingen. Indonesië over proces tegen Pot en Colson Het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft in een mede deling aan de pers zijn teleurstelling geuit over de straffen welke door de Haagse arrondissementsrechtbank aan Colson en Pot opgelegd zijn. De rege ring van Indonesië en het Indonesi sche volk waren ten zeerste verwon derd. Deze uitspraak heeft ons pijnlijk getroffen, aldus het ministerie. Sneeuwstormen over Noord-Zweden STOCKHOLM. Tengevolge van een verblindende sneeuwstorm zijn Zon dag in Noord-Zweden weg-, spoor- en telefoonverbindingen verbroken. In het midden en zuiden van het land ondervond het verkeer vertraging ten gevolge van zware regen- en natte- sneeuwbuien. Gure voetbalmiddag De vierde ronde van de F.A.-Cup heeft voor dc bekerhouders Newcastle United het einde van de f.tryd gebracht. Het was de kans loos geachte tv/eede-divisieclub llotherham United, die Newcastle op eigen terrein met 31 dc das om deed. De droom van Newcastle om voor de derde maal in successie de zo begeerde en fel omstreden Cup te winnen, is dus wel op wrede wijze verstoord. Overigens was dit slechts cén van de vele verrassingen van deze stormachtige en gure voetbal middag. Wat bijvoorbeeld te denken van de prestatie van de Londcnse ama teurclub Walthamstow Avenue, die het machtige Manchester United, ook al in eigen huis, een gelijk spel afdwong? Andere sensaties werden te boelc gesteld door twee Noordelijke ploe gen uit de derde divisie. Halifax Town won met I—0 van Stoke City, terwijl Gateshead bij de tweede- divisieclub Hull-City op bezoek ging en met de volle winst huis waarts kon keren door een 2-1- zege. Nog een sprekend voorbeeld van de wisselvalligheid van het bekervoetbal is het feit, dat na dc wedstrijden van deze Zaterdag pas drio eersle-divisieclubs zeker zijn van een plaats bij de laatste zes tien. Niet minder dan zeven wed strijden moeten worden overge speeld, zodat de eerste klassers nog wel gelegenheid krijgen hun vertegenwoordiging in de vijfde ronde te versterken. Van de eerste- divisieclubs, die in de vierde ronde tegen een lager geplaatst team hadden geloot en die. gezien de uitslagen kennelijk té zelfverze kerd het veld zijn ingegaan heeft alleen Arsenal zich zonder moeite kunnen plaatsen. Met 62 en doel punten van alle voorhoedespelers werd Bury geslagen. In Manchesier zorgde Walthams tow voor de wildste tonelen. Het publiek was reeds in de eerste helft van de wedstrijd in vervoe ring geraakt door het uitstekende spel van deze Londense amateurs, maar toen Jim Lewis, de midvoor van het Engelse amateurelftal, een kwartier voor het einde gelijk maakte, kende het enthousiasme geen grenzen. Toen het einde werd gefloten, was iedereen het er over eens: Walthamstow was de betere ploeg geweest. Doelman Gerula. die als een held zijn heiligdom had verdedigd en menige wonderbaar lijke save had verricht, werd hoog op de schouders naar de kleedka mers gedragen. P\ e volgende wedstrijden werden gespeeld: Eerste divisie: Wolverhampton Wanderers—Sheffield Wednesday 3—1. Tweede divisie: Doneaster Ro versFulham 00. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de vierde ronde voor de F.A.-Cup waren: Arsenal—Bury 6—2; Aston Villa —Brentford 0—0; Blackpool—Hdd- dersfield Town 1—0; Bolton Wan derers—Notts County 1—1; Burnley Sunderland 20; ChelseaWest Bromwich Albion 1—1; Evertor.- Nottingham Forest 41; Halifax Town—Stoke City 1—0; Hull City- Galeshead 1—2; Manchester City - Luton Town 11; Manchester Uni tedWalthamstow Avenue 1—1; Newcaste UnitedRoterham Uni ted 1—3; Plymouth Argyle—Barns- ley 10; Preston North EndTot tenham I-Iotspur 22; Sheffield United—Birmingham City 1—1; Shrewsbury .TownSouthampton 1—4. PRINSES BEATRIX VIJFTIEN JAAR SOESTDIJ K. Een stralende vijftienjarige Prinses Beatrix fietste Zaterdagmorgen om kwart over acht uit de tuin van het Paleis Soestdijk naar school, want ook voor prin sessen geldt dat het werk boven ple ziertjes gaat, en zo toog zij welge moed, ondanks de storm en regen per fiets naar det Baarns Lyceum, v/aar zij haar dagelijkse taak in de derde klasse begon. Prins Bernhard, die Vrijdagavond naar New York was vertrokken, had die avond zijn dochter reeds met een geschenk verrast. Meer dan zes duizend verjaardags- brieven en -kaarten had de post uit Nederland en alle delen van de we reld gebracht. Kleine geschenken waren er ook weer in groot aantal: een keurige pasteltekening van de prinses, staan de bij haar paard, knipselwerk van scholen, van kindèren, die zelf op deze dag jarig zijn en zelfs was ex- een groot pak van een familie uit Washington. Op het paleis stond des morgens buiten een prachtige donkerrood ge lakte fiets met trommelremmcn en drie versnellingen, een geschenk van een rijwielhandelaar uit Soestdgk, dat hij persoonlijk kwam aanbieden. Om half een des middags werd door een delegatie van het wapen der Ko ninklijke Marechaussee onder leiding van de commandant kolonel VV. Kist, de prinses 'n beeld, vervaardigd door de 24-jarige Limburgse beeldhouwer Jos Wong Hun Ling, een leerling ener academie voor beeldende kun sten, aangeboden. Het beeld stelt een danseresje voor en is geïnspireerd op het werk van Degas. Zoals gebruikelijk is, vierde de prinses haar verjaardag tezamen met de Baarnse kinderen. Dit gebeurde in Flora, waar het kindercircus Elle boog uit Amsterdam op uitnodiging van de Baarnse Oranjevereniging een tweetal voorstellingen gaf. De twee de, die te 16.15 aanving, werd byge- woond door H.M. de Koningin, de jarige Beatrix en haar zusjes Irene en Margriet. Eén dode by auto-ongeluk in Wassenaar. WASSENAAR. Zoals reeds is gemeld, heeft zich op de rijksstraat weg ter hoogte van de Rust- en Vreugdlaan een ernstig ongeval voor gedaan. Daarbij Is de 38-jarige heer W. Pauw, procuratiehouder van een houthandel te Zaandam,, omgekomen. Een naast hem zittende 51-jarige schipper J. Sterreveld uit Zaandam kreeg een ernstige shock en een ge kneusde schoudei-. Ook de 32-jarige jurist W. N. Sernée uit Utrecht, die met zijn wagen tegen die van de heer Pauw bótste, werd bij de bot sing gewond. H\j had een hersen schudding en snijwonden aan het gelaat. De beide personenauto's werden onherstelbaar vernield. De verkeerspolitie stelt een on derzoek in naar de schuldvraag. Aan eventuele getuigen wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de verkeerspolitie te Wassenaar, tele foon 333, kengetal 1751. Nieuw laboratorium te Wageningen. WAGENINGEN. Gisteren werd het nieuwe laboratorium voor landmeet kunde van de landbouwhogeschool of ficieel geopend. Het gebouw werd x-eeds een half jaar geleden zo goed als voltooid, zodat hier zelfs het inter national summer seminar kon worden gehouden in Juli jl., maar de weten schappelijke inrichting kwam pas de zer dagen gereed. Het witte gebouw staat op een der mooiste punten van de Wageningse berg, de toren is zelfs van de Betuwe uit zichtbaar-. Kabinetscrisis. De regering van Irak is afgetreden. De regent pleegt over leg met politieke persoonlijkheden, onder andere met; Noex-i es Said, een oud-strijdmakker van Lawrence of Arabia. De Prins in New York NEW YORK. - Het K.L.M.-toestel, waarmee Prins Bernhard en zijn ge volg naar de V.S. waren vertrokken, is Zaterdagmiddag om 17.32 uur Ne derlandse tijd op het internationale vliegveld van New York aangeko-. Zondag sprak Z.K.H. een rede uit ter gelegenheid van de formele stich ting, driehonderd jaar geleden, van Nieuw Amsterdam in de Saint Marks in the Bouwerie. Daarna had een re ceptie plaats in het Parochiehuis. Zondagavond werd een diner in de Union Club aangeboden door ds Gil bert Dax-lington, vice-president van de Saint Nicholas Society. Vandaag biedt de New Yorkse kamer van koophandel de prins een lunch aan, waarna de prins een tentoonstelling zal openen i. h. Metropolitan Museum of Art, georganiseerd ter gelegenheid van het driehonderdjarig bestaan van New York als gemeente. Dins dag wordt Prins Bernhard ontvangen door de Council on Foreign Rela tions, daarna zal hy des avonds een concert van Nederlandse muziek be wonen in Carnegie Hall. Donderdag geeft de Overseas Press Club een cocktail party in de Nederlandse club ter ere van Prins Bernhard. Vrijdag houdt de Nederlandse club een cocktailparty gevolgd door een diner. Zaterdag 7 Februari geeft de University Club een receptie, ge volgd door een lunch. De duur van het bezoek van de prins staat nog niet vast. De viering van New Yorks jubi leum, dat officieel 1 Februari is be gonnen, duurt een vol jaar tot Fe bruari 1954. Ofschoon er thans nog geen rege lingen zijn getroffen voor een bezoek aan president Eisenhower, schijnt men met zekerheid te mogen aanne men dat de prins, die een oude vriend van de generaal is, op het Witte Huis zal worden ontvangen. Deze ontmoeting zou een strikt per soonlijk karakter dragen, zonder politieke betekenis. In Doetinchem een markt voor dragende varkens? DOETINCHEM. Op de in Doetin chem gehouden veemarkt is uit Twenihe een aantal dragei.de varkens ter markt aangevoerd, welke tegen een behoorlijke prijs werden verkocht. Het marktbestuur overweegt of in Doetinchem een markt voor dragende varkens kan worden geëxploiteerd. De vaarskalverenmarkt geniet thans even eens stijgende belangstelling. De aan voer bedraagt ongeveer veertig stuks per week. Giften voor de getroffenen. Op giro 28513 Coöp. Boerenleenbank Loenen kunnen inwoners van Eer beek, Loenen en Hall giften storten voor de getroffenen. Men vermelde op het girobiljet „ten bate van het Rode Kruis". Moi-gen inzameling in ge noemde plaatsen van kleding, dekking en schoeisel. Vaassen Schitterend initiatief. De ramp welke ons land getroffen heeft, heeft ook in ons dorp grote droefenis ver wekt. Reeds Zondagmiddag togen grote vrachtwagens uit onze gemeente derwaarts om hun inhoud, welke be stond uit textiel, schoenen, huisraad enz., af te dragen aan de getroffenen. De toneelvex-, „Dindoa" welke Don derdag 5 Febr. haar tweede winter- uitvoering hoopte te geven heeft haar programma gewijzigd. Dinsdag 3 Febr., Donderdag 5 Febr. en Vrijdag 6 Febr. hoopt deze vereniging een uitvoering te geven van het toneelspel „Zond vloed", terwijl Vaassen's Fanfare 7, 9, 11 en 14 Febr. met de afd. toneel de traditionele winteruitvoering geeft. De toegang tot al deze avonden is vrij, alleen zal een collecte ten bate van de getroffenen worden gehouden, terwijl het bespreken van plaatsen dagelijks aan de zaal kan geschieden. INGEZONDEN MEDEDELINGEN. rolt (feM plakt (faM, brandt tfefok Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE RADIO- en Televisieprogramma DINSDAG 3 FEBRUARI. Hilversum I (402 m). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Sionsliederen; 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Tenor en piano (Piano-in- termezzi). 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuïnbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram. 13.20 Metropole orkest en so liste. 14.00 „Zeg eens, Amerika....". 14.30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Reportage of gram. 18.35 Orgelspel. 18.50 „Paris vous parle". 18.55 Musette-orkest. 19.20 Verzoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21.15 Lichte muziek. 21.35 „Ik wecet, ik weet wat U niet weet". 21.50 Dansmuziek. 22.30 Mededelingen. 22.35 Gram. 22.45 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling". 23.20—24,00 Gram Hilversum II (298 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuïnbouwmede delingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13,20 Ac tualiteiten. 13.25 Lunchconcert, 14,00 Klein koor. 14.15 Symphonette-orkest. 14.45 Strijkorkest en solist. 15.30 „Ben je. zestig!". 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Re geringsuitzending: drs B. van Eldik: VERWACHTING Tot Dinsdagavond: VERDER AFNEMENDE WIND Aanvankelijk in het Zuiden en Zuidwesten van het land krach tige, geleidelijk verder afnemende wind tussen Noord-West en Noord. Elders overwegend matige Noor delijke wind. Wisselend bewolkt met enkele buien. Dezelfde tempe raturen of iets lagere. 3 FEBRUARI. Zon op 8.17, onder 17.31. Maan op 22.46, onder 9.24. 1"n¥T¥7" Niet krabben.De helder vloei I 1- I £4 bare D.D.D.kalmeert de jeu! v£ JU «U in enkele seconden, doodt d< ziektekiemen en geneest to dlepin de huidporicn. GENEESMIDDEL TEGcN I HUIDAANDOENINGEN «I HOESTBUIEN, VAST SLIJM SLUM-OPLOSSEND „De economische gevolgen van de souvereiniteits-overdracht". 13.00 Me tropole orkest. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor jonge mensen. 18.52 Actualitei ten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram. 19.15 „Uit het Boek der boeken", causerie. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 „Het schoen- makersfeest", hoorspel. 22.45 Avond gebed en Liturgische kalender. 23 00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Experimentele Televisie-uitzendingen. Dinsdag 3 Februari 1953: KRO: 20.15 tot - 22.30 „Mercadet", spel. BEK1CHTEN Aantal doden steeg tot ruim 250 DEN HAAG. Volgens de tot nu toe binnengekomen berichlen is liet aantal deden reeds geste gen tot ruim 250. Hier volgt een overzicht van de plaatsen waai de slachtoffers vielen: Gceree- Overflakkee 40, Kruispolder 8, Vlissingen 4, Rotterdam 1, Nieu- we-Neuzenpo!der 1, Halsteren 17, Hellevoetsluis 5, Texel 4, Ter- neuzen 4, Willemstad 12, Moer dijk 13, Hontenisse 3, Krabben- dijke 4, 's-Gravendeel circa 55, Dinterloord 3, Stellendam 7. Mïl- delharnis 10, Hoedekenskerke 1, Hondsbcssche zeewering 1, Ske- drecht 1, Maassluis 1, Veere 2, Oosterschelde (vein Schouwen) 4, Kortgene circa 35, St. Philips- land 1, Raamsdor.ksveer 2, Hoeksewaard 7. Koningin naar geteisterde gebieden. DEN HAAG. II. M. de Koningin is heden in alle vroegte vertrokken naar de geteisterde gebieden, waar zij dc gehele dag zal doorbrengen. FEUILLETON Als het spreekt. door RENéE SHANN 61 „O, ze redt zich wel. Zeg eens kindlief, wil je heus linea recta naar huis? „Langs de kortst mogelijke weg, zo gauw ik die eieren heb gehaald". Natuurlijk koos hij de langste. Toen ze thuis kwamen zat mevrouw Melrose al op hen te wach ten. D.w.z.: ze nam absoluut geen notitie van Bar bara, maar des te meer van Bryan. Voor het eerst sinds haar verblijf op Lawnside zag Barbara, dat Bryans moeder geweldig boos op hem was. „Hoor eens, Bryan, dat is nu toch al te gek. Alleen omdat jij beloofd had, hier een paar dagen te komen, heb ik Estelle verzocht nog wat te blijven en nu laat je haar vrijwel aan haar lot over". ,,'t Spijt me moeder, maar ik vind haar stom vervelend". „Belachelijk: ze is heel verstandig, ze heeft het diploma voor schone kunsten". „Maar moederlief, u moest nu toch weten, wat mijn smaak is ten opzichte van vrouwen. Ik voel niets voor kunstdiploma's". „Nu, ik noem het schandelijk. Ik Barbara wachtte niet om nog meer te horen. Ze rende naar de keuken, gaf de eieren aan de huis houdster en liep dc trap o, naar Heather. Deze zat in haar kamer verlangend uit het venster te kijken. ,,'t Spijt me, kindlief: ik dacht niet zo lang te zullen uitblijven". „Heeft Bryan je gehaald?" „Ja". „Dat dacht ik al en Joan ook. Moeder is woedend, omdat hij niet bij Estelle blijft". „Ja, ik dacht al, dat hij wat uit de gratie was". „Nu ja", lachte Heather, „dat zal wel niet >ang duren, nooit meer dan een minuut of vijf. Maar in vijf minuten kan moeder heel onaangenaam zijn. Och, laat ons nu verder niet over Bryan praten. Vertel me liever wat Jinks tegen je gezegd heeft". „O, we hebben wat over koetjes en kalfjes ge sproken". „Denk je, dat hij me aardig vindt, Barbara?" „Daar ben ik zeker van". „Ik geloof het ook wel. Hij is hier dikwijls ge weest en ik vind hem nog aardiger dan in zijn brie ven. Jij moogt hem ook, nietwaar?" „Ik mag hem graag", antwoordde Barbara, zich afvragend of dit nu de waarheid dan wel een abso lute leugen was. Eigenlijk had ze, als ze 't goed naging, Jinks nooit „gemoogd" in de ware betekenis van het woord. Je kon immers wel op een man verliefd zijn zonder hem te „mogen". Zijn gedrag cn zijn levenswijze had ze nooit erg bewonderd, „Ik hoop maar, dat we gauw naar Londen gaan", hernam Heather. „Als we daar allebei zijnBar bara, hij was zo verbazend lief legen me dit week einde! Wat-heerlijk toch, dat er iemand is, die nier komt voor mij. 't Kan 't kan met heus niet zo veel meer schelen, da» ik kreupel ben. maar aan de andere kant verlang ik er nu des te meer naar, weer normaal te zijn. Juist nuZe bleef in haar woorden steken en ze zag wasbleek van ontroering. ,,'t Klinkt je zeker vreemd toe tegen een ander zou ik het ook niet zeggen maar geloof je, dat hij een beetje op me verliefd is? Wat mij betreft, zou ik zeggen, dat een man toch ook wel op het eerste gezicht verliefd kan raken. Een meisje kan het zeker, dat weet ik nu. Je ziet wel: het is al gebeurd". Barbara liep naar het venster en streek de gor dijnen recht. O, het was niet uit te houden, vooral na wat Jinks nog kort geleden had gezegd! Aller lei aandoeningen vochten als 't ware om de voor rang. Angst om Heather, als haar droom eens niet verwezenlijkt werd, angst voor haar zelf als het wèl gebeurde. Wat verlangde ze eigenlijk, wat wenste ze? Ze kon het onmogelijk zeggen. Ze wilde, dat Heather gelukkig zou worden; ze wist, dat Jinks haar, Barbara, niet gelukkig zou make.i. En toch.... de gedachte, dat hij ernstig verliefd zou kunnen worden op een ander meisje en met haar trouw.n deed haar méér pijn dan ze ooit voor mogelijk nad gehouden. Natuurlijk had zc altijd geweten, dat bet zover komen kon en ze had zich wel eens voor ges. eld. dit ze iemand van de vroegere kameraden zou ontmoeten. Iemand, die bijv. zou zeggen: „Her inner je je Jinks Charringtoix? Ik hoor, dat hij on langs getrouwd is en geloof, dat hij 't buitengewoon gelukkig heeft getroffen". Ze had zich er op°vvillen voorbereiden, om zo'n mededeling kalmpjes aan te horen cn een luchtig antwoord te geven, alscf 't haar niets kon schelen. Goed, maar dit zou'heel at anders zijn g.weest dan iets. dat ze voor haar gen zou moeten zien. (Wordt vervolgd).

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3