„Een schip vaart uit Middenstandstentoonstelling Bescherming Burgerbevolking Belangen vereen. Huister Heide SOESTERBERG Gewijzigd voorstel Utrechtse grenswijziging Vechten blijft bij Bunnik 2 NIEUWE ZEISTER COURANT Maandag 2 Februari 1953 GereJ. Cult. Club bracht: Voor een goed gevulde Bosch- lustzaal gaf de Gereformeerde Culterele Club Vrijdagavond een opvoering van het toneelwerk van Chris van den Heuvel: „Een schip vaart uit". De avond werd geopend door ds J. Gillebaard, die er in zyn toespraak op wees, dat deze toneeluitvoering het be gin betekende van de lustrum viering van de zestigjarige Jon gelingsvereniging ..Prediker 12 vs la". De voorzitter van deze vereniging, de heer Arent de Graaff, vertelde aan het einde der voorstelling, dat Prediker op 18 Maart a.s. een wijdingsavond belegt in de Oosterkerk, even eens ter herdenking van het zes tigjarig bestaan. Het stuk „Een schip vaart uit" geeft een beeld uit het leven van ds Willem Hartman, een man, die enerzijds beïnvloed wordt door zijn eer als telg van een oud predikanten geslacht en ander zijds persoonlijk zware aanvallen te doorstaan krijgt, die hij bijna niet alleen kan dragen. Toch wil hij zyn vrienden niet te hulp roe pen en eerst als deze aan het einde van het stuk op eigen initiatief ingrijpen in zijn leven komt alles weer op z'n pootjes terecht. Zelfs de schurk uit het stuk, de zwager van de dominee, Zarha- rias Braet, komt nog tot een ze kere inkeer als hem de dood van zyn zwager, die by een reddings poging overboord sloeg doch later nog blijkt te leven, wordt ver weten. De rol van as Hartman werd aanvankelijk op vlakke, doch later op wat meer aanvaardbare wijze vertolkt door M. Schaafsma. Lenie Rietveld, een invalster, maakte een onnavolgbaar frisse creatie van de dochter Ria. Sterk spel gaf ook Ton Bakkenes te zien als Jozes Staal, oud zeekapi tein. H. W. van Ee speelde pittig de rol van huishoudster. W. Hart had als Zacharias geen dankbare rol. maar hij kweet zich op voor treffelijke wijze van zijn taak. De overige rollen vertoonden soms wat zwakke punten, maar als men in aanmerking neemt, dat de vereniging pas voor de tweede maal voor het voetlicht kwam, was het geheel toch wel aan vaardbaar. De verdere spelers K.V.P. hield Jaarvergadering Vrijdagavond hield de Katho lieke Volks Partij, afd. Zeist, zijn Jaarvergadering in het St. Jo- sephgebouw. De vergadering, die een zeer formeel karakter droeg, was matig bezet. De voorzitter, de heer J. Ruys, memoreerde de uitslag van de jongste verkiezing en merkte daarbij op, dat de uit slag voor Zeist niet ongunstig was geweest. Hij was voor de toekomst niet pessimistisch ge stemd en meende dat de KVP, behalve in Zeist, ook in den lan de er beter voor staat, dan voor de verkiezing. Volgens reglement treden na de Tweede Kamer verkiezing alle bestuursleden af. Zo gebeurde ook deze maal. Het gehele be stuur werd bij acclamatie herko zen. De verkiezing v^n de voor zitter leverde evenmin moeilijk heden op, zodat de heer ruys in zijn functie werd gehandhaafd. De aanwijzing van afgevaardig den naar de Kringvergadering haperde even. Uileindelijk wer den aangewezen mevr. Morriën en de heren Ruys en Schaap smeerders. Bekend gemaakt werd dat Maandag 23 Februari zal komen spreken mag. Stokman over het onderwerp: Waarom KVP? Jhr mr dr L. N. H. Bosch Ridder van Rosenthal overleden Vrijdagavond is op 68-jarige leeftijd alhier overleden jhr dr. L. N. H. Bosch ridder van Rosenthal, oud-commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. De overledene bekleedde van 1934 tot 1947 deze hoge functie, waaruit hij in Januari 1941 door de bezetters werd ontzet. In 1941 verliet jhr Bosch van Rosenthal Paushuize en nam zijn intrek in „Stenia", van waaruit hij het ver zet in ons land leidde. Hij was n.l. door de regering te Londen aan gewezen als voorzitter van de Raad van Vertrouwensmannen. Na 1945 betrok hij zijn ambtswo ning te Utrecht weer, maar een ernstige ziekte noodzaakte hem in 1947 zijn functie neer te leggen. In dat jaar werd hij voorzitter van de Centrale Beleggingsraad en van 1945 tot 1947 was hij lid van het college van curatoren der Utrechtse universiteit en korte tijd president-curator. Jhr Bosch van Rosenthal be gon zijn carrière als advocaat en procureur, kantonrechter-plaats vervanger en wethouder /an de gemeente Zutphen. In 1919 werd hij benoemd tot burgemeester van Groningen en in 1930 burgemees ter van 's-Gravenhage. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag. Bromfietser viel Een man, die in de afgelopen nacht, komende van een feestje op een bromfiets huiswaarts keerde, is op de van Reenenweg gevallen en aan het hoofd ge wond. Nadat hij door vrienden naar het politiebureau was ge bracht, is hij bij de GG en GD verbonden. De politie onderzoekt in hoeverre alcoholgebruik bij dit ongeluk een rol heeft gespeeld. waren P. Anema als ingenieur architect, W. Strietman als een wat zoetsappige stuurman op de grote vaart en F. de Boer als Rudi Mertens, vriendin des huizes. De regie was in goede handen bij de heer Bijl. Bus raakte bakfiets Op de le Dorpsstraat nabij het Rond werd een bakfiets, die van de Donkerelaan afkwam, inge haald door een NBM-bus en ge raakt. De bakfiets kantelde en werd beschadigd. Aanrijding Op de hoek van de le Hoge- weg en de Slotlaan verleende een personenauto Vrijdag geen voot- rang aan een motorrijwiel, waar door een botsing volgde. Beide voertuigen liepen schade op. Eric, de Noorman 6 Storm over China Even snel als de kreet was opgekomen verstierf hy weer. Toen Eric zijn blik op de prinses richtte zag hij dat Lotus van Jade huiverde. „Hethet is verschrik kelijk," zei ze zacht. De Noorman zag dat het meisje meer aangegrepen was door de geheimen, die de Toren der Tienduizend Uiterste Smarten achter zijn muren ver borg, dan zij in het begin had willen doen blijken. Daar om vroeg hij er niet verder naar, doch leidde haar naar een bank en begon een luchtig gesprek. „Ik hoorde dat uw heer gemaal nog steeds afwezig is," zei Eric vrien delijk. „Zou het nog lang duren eer hij terugkeert? Gaarne wil ik hem ontmoeten." Lotus haalde even haar schouders op. „Ik weet het niet," sprak ze langzaam. „Li Po's wegen zijn onberekenbaar." Er was een vage klank van afweer in haar stem. „Ge schijnt niet zeer verlan gend te zijn hem terug te zien?" „Neen! Li Po is.... is geen goed mens. Voordat ik u leerde kennen dacht ik dat alle blanken geen goede mensen waren. Dat is natuurlijk dwaas, maar hij maakte het er naar." „Hoe!" Eric was zeer verbaasd. „Is Li Po een blanke?" „Ja," knikte het meisje. „Hij heeft uw huidskleur. Enige tijd geleden ver scheen hij aan het hof van mijn vader. Hij scheen zeer rijk te zijn en deed zich heel beminnelijk voor. Zodoende wist hij myn vader te bewegen mij aan hem uit te huwe lijken." Eric floot verbaasd tussen z'n tanden. „Dit is inderdaad vreemd. Een blanke, die een Chinese naam aanneemt. Waarom hebt ge me dit niet eerder gezegd?" „Ik wilde liever niet dat ge het wist," zei ze zacht. „Ik schaamde me ervoor. Aan het hof spreekt men opzettelijk niet over hem." Een intense verwondering maakte zich van Eric meester. En waarschijnlijk zou deze verwonde ring in onrust zijn overgegaan, indien hy de man had opgemerkt, die, verscholen in de schaduw van een grote boom, dit gesprek ongezien beluisterde en De grote middenstandstentoon- steling „De Drie Zuilen", die dit jaar in Mei op het Vreeburg te Utrecht gehouden wordt zal dit maal gecombineerd worden met een Bescherming Burgerbevol kingsexpositie. Tijdens een Vrij dagmiddag in hotel Pays Bas te Utrecht gehouden persconferentie werd een en ander over deze grote tentoonstelling medegedeeld. Zowel de burgemeester van Zui len, de heer Norbruis, als de bur gemeester van Utrecht, Jhr. de Ranitz was hierbij tegenwoor dig en beiden lieten zich zeer op timistisch over deze Drie Zuilen- BB-tentoonstelling uit. De BB-tentoonstelling wordt ondergebracht in de grote Irene- hal en het Zweeds paviljoen. Het tweede en derde gebouw, de Phi lips- .en de Beatrixhal zullen de middenstandstentoonstelling her bergen. Uiteraard zullen beide tentoon stellingen veel attractiefs bieden. Wat de BB-tentoonstelling be treft, zoekt men naar middelen om deze zo levendig en aanschou welijk mogelijk te maken. Ver schillende demonstraties zullen worden gegeven en in een spe ciale bioscoopzaal zullen films worden vertoond, waardoor men een indruk krijgt van de taken dezer organisatie. Zelfs vliegtui gen zullen niet ontbreken en be halve een radarinstallatie zal ook een commandopost worden inge- Volksconcert U.S.O. in theater Boschlust In theater Boschlust wordt op Zaterdag 7 Februari 1953 's av. om acht uur een volksconcert ge geven door het U.S.O. Het orkest wordt ditmaal gedirigeerd door Frits Knol. Wouter Paap zal de uit te voeren werken op zijn be kende populaire wijze inleiden. Op veler verzoek is er geen ge legenheid voor plaatsbespreking. „Wie het eerst komt, het eerst maalt". Het programma is zeer aantrekkelijk en bestaat uit wer ken van Grétry, Mozart, Elgar. Grieg, Schubert en Rossini. In een volgend nummer van ons blad komen wij nader op dit concert terug. Eindresultaat Kerstpakkettenactie voor Ambonezen Half November vorig jaar startte „Door de Eeuwen Trouw" met de Kerstpakkettenactie 1952 voor de Ambonezen in de Neder landse woonoorden en opvang centra. Aan giften kwam voor deze actie binnen een bedrag van f 21.953,49. Door 186 Nederlanders, die daartoe een adres bij de Stich ting aangevraagd hebben, werden 222 Abonese gezinnen geadopteerd. Hoewel het bedrag daarvoor nog niet helemaal toereikend was werden 4097 pakketten aan de 53 woonoorden verzonden, zodat alle gezinnen en vrijgezellen kon den worden voorzien. Slechts f290,moest door de Stichting uit eigen middelen worden aan gevuld, zodat in totaal voor deze actie f22.243,49 werd uitgegeven. Alle personen, die een bijdrage hebben gestort, ontvingen van de Stichting „Door de Eeuwen Trouw" een bericht aan welk gezin/vrij gezel namens hen een pakket werd gezonden. Er leeft in de woonoorden grote dankbaarheid voor de ruime of fervaardigheid, door het Neder landse volk betoond voor de Am- bonese ballingen. Daarnaast is ook de hoop weer levendiger gewor den, dat ditzelfde volk een meer open oog zal krijgen voor de rechtsstryd van de Zuid-Moluk- kers en ook deze zal steunen. „Moordaanslag" met greep In de Burg. Patijnlaan zag een bewoner twee jongens, die op het schoolhek aldaar waren geklom men. Om de een of andere reden wilde de man de jongens wegja gen en zette zijn woorden kracht bij met een greep. Met dit wapen maakte hij een stekende bewe ging, waarbij hij een der jongens door de hand stak. De knaap moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden gebracht. De politie stelt een onderzoek in. richt. Gedachtig aan het succes van „De Drie Zuilen" in 1950 zijn de Utrechtse middenstanders zeer enthousiast. De verwachting, dat de komende tentoonstelling die van drie jaar geleden nog zal overtreffen, lijkt ons, gezien de uitlatingen van vele vooraanstaan de figuren op dit gebied, niet te optimistisch. A. A. van Eist verbouwde kapperszaak Kapper A. A. van Eist van de Rozenstraat heeft kans gezien om binnen de week zijn zaak een ge heel ander aanzien te geven. Met een minimum aan kosten heeft hij een maximum aan nuttig ef fect bereikt, Inplaats van drie beschikt hij nu over zeven dames cabines, die voor de kapper over zichtelijk zijn, maar waarin de da mes elkaar niet kunnen zien. Ook de etalagekast onderging een ver andering ten goede, terwijl de hele zaak werd voorzien van een doelmatige vloerbedekking, van moderne verlichting, frisse verf en nieuwe apparatuur. De heer Van Eist kan terecht trots zijn op zyn achttien jaar oude en thans totaal verjongde zaak. „Aponogeton" vergadert De Zeister Aquariumvereniging „Aponogeton" komt Donderdag avond a.s. in hotel Victoria bij een. Tijdens deze vergadering, die om kwart voor acht begint, zal de heer J. Th. ter Horst uit Den Haag spreken over „Kleuren pracht in en om het water". Over dit onderwerp zullen bovendien een honderdtal fraaie kleurpro- jecties worden vertoond. De le zing van de heer Ter Horst is het enige agendapunt. Zeister Mannenkoor besloot Jubileumviering Het Zeister Mannenkoor heeft Zaterdagavond in intieme kring een punt gezet achter de viering van het zestigjarig bestaan. Tij dens deze bijeenkomst, die in ho tel Victoria werd gehouden, gaf de lustrumcommissie onder lei ding van de heer J. Denekamp een overzicht van haar werk zaamheden, die er toe hebben ge leid, dat er ondanks grote uitga ven die in dc duizenden beliepen, er toch nog een batig saldo in kas is overgebleven. De commissie werd daarvooff bij monde van de heer A. ten Bloemendal hulde gebracht. Een en ander ging ver gezeld van het aanbieden van een rokertje. De heer J. D. Scherft reikte vervolgens namens het Hoofdbe stuur van het Kon. Ned. Zangers verbond oorkonden speldjes uit- aan de leden, die meer dan vijf entwintig jaar lid zijn geweest van het Zcister Mannenkoor. Dit betrof de heren C. G. v. d. Burgt, G v. Stroe, G. Winkelman, G. H. v. d. Burgt, B. T. Snijder, P. B. Verhagen, C. P. H. Garrelds, J. Denekamp. W. van Buuren. C. Winkelman, J. Slotboom, A. C. Verruyt, J. L. Stikker, en het ere lid G. v. d. Flier. Na dit officiële gedeelte bleef men geruime tijd in gezellig sa menzijn bijeen. Het muziekgezel schap De Kruijff zorgde voor de vrolijke noot, het toneelgroepje van de supportersvereniging der v.v. Zeist bracht enkele aardige eenactertjes ten tonele en de heer J. Denekamp vertoonde een paar leuke goocheltoeren. U wilt helpen als de nood aan de man komt? Dan moet U opgeleid en ge oefend rijn. Meld U NU voor de BJ3. Huis ter Heide Jaarvergadering HUIS TER HEIDE. Woensdag avond j.l. had in het gebouw der Christelijke School dc tweede jaarvergadering der Belangen vereniging plaats. Waar in het algemeen voor zulke Vergaderin gen maar weinig belangstelling bestaat, viel ditmaal de opkomst der leden bijzonder mee en waren zelfs verschillende damt-s aanwe zig Bij ontstentenis van de voor zitter, de heer W- van der Graaf, had de opening der vergadering dooir de vice-Voorzitter, de her J. C. Verhoeven, plaats, die alle aanwezigen hartelijk welkom heette- en speciaal de beide ge meenteraadsleden, mevr. Voll- graff cn de heer Span wier komst ten zeerste gewaardeerd werd. Ook dc voorzitter der zus tervereniging „Bosch cn Duin", mr S. H. Krabshuis en enige leden van zijn bestuur, werden niet minder hartelijk Verwelkomd. De wnd. voorzitter meende in zyn openingsrede te moeten con stateren. dat er in het afgelopen jaar geen grootse dingen tot stand werden gebracht .doch was dit geen reden het Bc-stuur bij zondere dank te brengen, voor hun actieve werkzaamheden, waaraan hij zelf door drukke werkzaamheden weinig deel had kunnen nemen. Bovendien waren toch ook aardige en voor de Ge meenschap zeker nuttige resulta ten bereikt, zoals de plaatsing van enige lantaarns op de Erica- weg, het aanbrengen van een brie venbus in de Ruysdaellaan, de verplaatsing van het grote rich ting aangevende bord Den Dol- der-Baarn, Amersfoort enz. Hier voor werden dankbetuigingen naar de betrokken instanties ge zonden. Dat zeer vele brieven door de secretaris naar de ver schillende Diensten en particulie ren uitgingen spreekt van zelf, ook dat op de maandelijkse be stuursvergaderingen de verlan gens der Buurtbewoners aller eerst in den breede werden be sproken, of zij al dan niet voor behandeling in aanmerking kwa men. Vervolgens meende voorzitter, dat een krachtige gemeenschap slechts tot stand kon komen, door aller medewerking en dat alle leden en ieder in eigen kring on ze ingcZcteilen van Huis ter Hel de, die geen lid waren alsnog te doen besluiten tot onze zoo no dige en nuttige Belangen-Vereni ging toe te treden. Wij kunnen, zo sprak de voorzitter, slechts successen boeken, wanneer wij als een man achter het bestuur staan en dan mogelijk bij de be trokken Autoriteiten aandringen op verwezenlijking van onze zo dringende nodige wensen in zake b.v. een verenigingslokaal, tevens gymnastieklokaal voor de school en kleuterschool. Wij on derschatten de hieraan verbonden moeilijkheden zeker niet. maar blijven beleefd doch dringend de urgentie dezer verzoeken bij de betrokken instanties naar voren' brengen. Hierna kregen secretaris en penningmeester gelegenheid hun jaarverslag uit te brengen on kwam in de notulen een duide lijk beeld over de werkzaamheden en behaalde successen over het afgelopen jaar naar voren en dankte de voorzitter de secretaris voor zijn bijzondere werk voor de vereniging. Ook de penningmees ter ontving deze dankbetuiging voor zijn actief aandeel in de werkzaamheden, speciaal wat be trof de vele bezoeken aan niet- leden en de behaalde successen hiermede. Vervolgens werden de gewijzigde statuten goedgekeurd en kwam de bestuursverkiezing ter tafel. De drie aftredende be stuursleden werden bij acclama tie herkozen. In de pauze werden koffie en gebak en rokertjes door de dames aangeboden. Hierna werd een vrij langdurig debat gehouden over een gezamenlijk, dus door Bosch en Duin en Huis ter Heide te geven feestelijke bijeenkomst waar enige bekende kunstzinnige dames en heren zullen optreden. De programma's hierover zullen U tijdig worden toegezonden. Twee bijzonderheden mogen wij u reeds bij voorbaat mededelen, nl. dat de Burgemeester van Zeist Mr. A. P. Korthals Altes de beide Besturen heeft toegezegd dien avond een causerie te wil len houden over „Gemeenschaps zin"! Deze avond zal op 21 Fe bruari a.s. worden gehouden in de Onderofficierscantine van het Walaardt Sacrékamp. Hiervoor werd op zeer vriendelijke wijze toestemming verkregen van de Bunnik, Odijk, en Werkhoven één gemeente Het komt de minister voor, dat samenvoeging van Bunnik met de kleine gemeenten Odijk en Werkhoven ernstige overweging verdient. Door Gedeputeerde Sta ten van Utrecht werden ook reeds stappen ondernomen om 'n voorstel tot samenvoeging van deze gemeenten tot één te be spoedigen. Red. N. C. v. d. BOUT, Amersfoortsestraat 33 Programma Mil. Tehuis „Huis ten Halve" SOESTERBERG. Dinsdag 3 Februari, 7.30 uur, film „Ik heet Niki". Woensdag 4 Februari, 7.30 uur, film „De vrouw van Mr. Craig". Donderdag 5 Februari, 7.30 u., film „Hannoc de Indiaan". Ook toegankelijk voor burgers. Een mooie avond van de Harmonie „St. Jozef" SOESTERBERG. De Harmo nie „St. Jozef' heeft het nieuwe jaar uitstekend ingezet- Op haar jaarlijkse uitvoering hebben de bezoekers Zaterdagavond in de grote zaal van „Huis ten Halve" kunnen genieten van een zeer ge varieerd programma, dat besfc>nd uit een concert- en een cabaret gedeelte. In zyn openingswoord kon de voorzitter, de hc-cr H- J. S. Cle mens, o.m. welkom heten onze Burgemeester, Pastoor Welsing, pater Majoor, de heer Tetrode e.a. Een ernstig woord deed spre ker horen naar aanleiding van de grote financiële moeilijkheden waarin de verenignng verkeert Ter illustratie hiervan werd er op gewezen, dat de inkomsten zich op vooroorlogs peil bevinden, ter wijl de uitgaven b.v. voor nieuwe muziekinstrumenten wel vervier voudigd zijn. Voor deze avond had men zelfs enige instrumenten moeten huren. Waar het enige muziekcorps op ons dorp op nationale feest en gedenkdagen en bij particu liere feestelijkheden altijd klaar staat, daar deed spreker een krachtig beroep op geheel Soes- terberg om door toetreding als donateur, en wat de reeds be staande donateurs betreft, door verhoging van hun bijdrage, het koor te helpen steunen. Nadat de Harmonie de avond met het Wilhelmus geopend had werd op zeer verdienstelijke wijze een vyftal muzieknummers ten gehore gebracht, waarnaar met onverdeelde aandacht geluisterd werd. Na de zuivere weergave van „Un homme de paille" van L. Vermaelen, kon men vervolgens genieten van de goede uitvoering van „Birkhoven", suite in 4 delen van C. H. v. d. Bergh, een or keststuk geïnspireerd op de mooie omgeving van Amersfoort en wel speciaal op het natuurschoon in de omtrek van Birkhoven. Ook deze uitvoering bewees weer, dat het korps, onder leiding van zijn bekwame dirigent, de heer J. Wa- kelkamp, weer de hoogte van voor de oorlog heeft bereikt. De hernieuwde kennismaking na de pauze met het radio-ge zelschap van Piet Ekel was we derom heel genoeglijk. Met ver bazing volgde men de fabuleuze geheugenproef van Mr Johnny, die ook als goochelaar de spanning erin hield, Maar ook alle waar dering voor de accordeon-virtuoos Wim v. Harmeien, de voordracht tekenaar Flip v. d. Shalie, het charmante Truusje Koopman met haar liedjes bij de guitaar en Piet Ekel als voordrachtkunste naar. Alle onderdelen werden ver bonden door een gezellige confe rence. Truusje Kóópman kreeg bloemen. commandant de Kolonel A- P. M. v. Riooy en de heren Luit. v.. He- mert en Adj. Fluit. welke laatste als president der Sociëteit zyn volle medewerking be'oofdc. Om deze avond in deze bijzonder gezellige zaal te doen slagen. Wij kunnen niet nalaten onze welgemeende dank te betuigen voor deze zo vriendelijke en welwillende hou ding tegenover onze Vereniging. Na de rondvraag dankte de voorzitter alle aanwezigen voor de betoonde belangstelling en eindigde m.-t nogmaals een woord van dank aan alle bestuursleden. Bunnik BUNNIK. In zyn Memorie van Antwoord op het plan tot wijziging van de stadsgrenzen van Utrecht heeft de minister v. Bïnnenl. Zaken tevens enk -Ie ver anderingen in het oorspronkelij ke plan naar voren gebracht. Deze veranderingen zijn ook iets gunstiger ten opzichte van de ge meente Bunnik. De minister blijft wel van oor deel, dat de buiten de gemeente Utrecht gelegen sportvelden in ieder geval binnen haar territoir moeten komen te liggen. Ook het thans.tot Bunnik behorende ge bied waarin de buitenplaatsen Rhijnauwen en Oud- en Nieuw Amelisweerd zijn gelegen zal tot de stad Utrecht gaan behoren. De minister acht dit een voorwaarde voor het intact blijven als recre atiegebied dezer landgoederen. In verband met het feit, dat deze landgoederen in de toekomst in steeds sterkere mate de functie van stadsbos zullen gaan vervul len, zullen hier van gemeente wege tal van maatregelen moeten worden getroffen, waarvoor Utrecht dan verantwoordelijk moet zijn. De bewering dat Bun nik hiermede practisch zou wor den vernietigd, acht de minister in strijd met de feiten. Dat agrarische grond beter in handen zou kunnen blijven van een gemeente als Bunnik dan van de stadsgemeente Utrecht, acht de minister ook niet steekhou dend. In het bestaande uitbrei dingsplan van Bunnik is nJ. ook ruim 50 ha van zulke grond be stemd voor woningbouw en ruim 20 ha voor industrieterrein. Wel zal in het veranderde voor stel de buurtschap Vechten nu by Bunnik blijven. De lintbebou wing langs de Koningsweg zal echter wel tot Utrecht gaan be horen. Hier zijn bijna uitsluitend personen gevestigd, die hun werkkring ook in Utrecht hebben Deze wijziging in aanmerking genomen zal dan nog 310 ha Bun- niks grondgebied naar Utrecht Ds Hoelofsen uit Zeist spreekt in Den Dolder DEN DOLDER. Op uitnodi ging van de N.H. Mannenver. op G.G. „Onderzoekt de Schriften" zal hedenavond Ds Roelofsen uit Zeist een spreekbeurt vervullen in de kleine Kerkzaak Als onder werp werd gekozen „Wereldge richt". De aanvang is om 7.30 uur. Den Dolder Voethal DOSC 1 verloor van Eemnes met 31. DEN DOLDER. Onder ongunstige weersomstandigheden, met felle wind, die van doel tot do,l stjOnd, begon de wedstrijd. Reeds in de eerste 5 minuten wist Ko*s v. d. Bult met een hard schot doel te treffen, dat echter werd afge keurd- Na enige aanvallen van weerszijde gaf Bertus Dissel een vuurpeil die met medewerking van de harde wind met keeper en al in het doel terecht kwam. 1-0 voor DOSC, wat tot aan de rust zo zou blyven- Na rust. met de wind tegen, gaf DOSC beter spel te zien. maar de doelpunten kwa men juist aan de andere zyde. In dc 7e minuut wist Eemn.-s de gelijkmaker te scoren 11. Door een fout in de verdédiging was het al spoedig 1—2. Het wilde bij DOSC maar niet tot scoren ko men en wederom werd de stand verhoogd met een fraai doelpunt. 13. Ook hier was de verdedi ging niet geheel onschuldig aan. Enige ogenblikken zag het er naar uit dat de achterstand ver kleind zou worden, maar tn de verschillende schcrmmu!6 lingen voor het EemnesdOel werd de doe!mond toch niet gevonden. Het 2e elftal tegen DOVO be hoefde niet op te komen, daar deze wedstrijd werd afgelast. Tafeltennis DEN DOLDER De woC tafelten nissers hebben de afgelopen week een pracht resultaat geboekt, niet minder dan 3 van de 4 wedstrij den werden gewonnen. DOSC 1 won na een gOjde wed strijd uit tegen EHMA 2 mct 7-3. Het 2c team wist In de uitwed strijd Tuindorp 6 te overrompe len met 82. Ook het 3e team won na een goede wedstrijd met 7—3 van T BU 2- Alleen het 4e kon het tegen het sterke SHOT niet bolwerken en verloor met 100 Het programma vopr de aanko mende weck is Dinsdag 3 Febr. Iduna 4 (Utr.)— DOSC 3. Donderdag 5 Febr. DOSC 1 Over 't Net 7; DOSC 2—LEVU Vrijdag 6 Februari EHMA 4 DOSC 4. Het le en 3c team geven wil goede kans Om deze wedstrijd te winnen. overgaan. Hiervan is slechts 3,5 ha in gebruik als tuingrond. 50 ha als boomgaard en 70 ha valt onder de wet tot bescherming van natuurschoon. Het aantal in woners dat overgaat zal nu niet 400 maar ongeveer 300 bedragen, verdeeld over ruim 80 gezinnen, waarvan er slechts 20 tot de agrarische groep kunnen worden gerekend. Vervolg watersnood-ramp Eiland Rozenburg. Dijken op ver schillende plaatsen doorgebro ken. De meeste polders onder gelopen. Zuid Beierland. Eendrachtspolder onder water gelopen. Poortugaal. Verschillende mensen verdronken. Maassluis. Polder tussen Maas sluis en Hoek van Holland on dergelopen. Pernis. Lage gedeelte van dorp onder water. Zwijndrecht. Onder water gelo pen. Gezinnen geëvacueerd. Honderden pleziervaartuigen in havens te pletter geslagen. Dordrecht. Gedeelte van de stad onder water; zeer grote schade. Rotterdam. Gedeelte van de stad onder water gelopen, grote schade. Scheveningen. Boulevard-wegdek over meer dan een kilometer vernield. Noord wijk. Gedeelte boulevard en zeebad weggeslagen. Katwijk. Een hotel weggeslagen, duinen ernstig beschadigd. Wijk aan Zee. Groot deel van duinenrij weggeslagen. Petten. Water over de dyk ge slagen. Een werkman verdronken. Callantsoog. Duindoorbraak van 200 meter. Texel. Polder de Eendracht on der water gelopen. Toestand kritiek maar niet hopeloos. Het eiland is geïsoleerd. Terschelling. Duindoorbraak, veel schade. Spoorwegen. In het Zuid-Westen van het land zijn de spoorwe gen volkomen gedesorganiseerd. Sehepen. Verschillende schepen op zee bevonden zich in nood. Tussen Schotland en Ierland is Zaterdagnacht het passagiers schip „Princess Victoria" ver gaan, waarbij 139 personen zijn verdronken. In IJmuiden raak ten vele schepen op drift. Zes runners op een stuurloze tan ker verkeerden Zondag in le vensgevaar bij TexeL Verschil lende sleepboten verloren hun sleep. Verschillende schepen zyn gestrand. Een duidelijk overzicht zal eerst in de loop van Maandag verkregen kunnen worden. De reddingboten zijn voortdurend actief geweest voor zover het weer dit later toeliet. Aan de inwoners van Soesterberg In Soesterberg begint men van daag al met een huis-aan-huis- collectc voor het Natonaal Ram penfonds. In verband hiermede worden collectanten en collectri- ces opgeroepen. Zij kunnen zich direct melden aan het Hulpsecre tarie, Gen. Montgomeryweg. Morgen begint de inzameling van goederen. Mensen die iets te missen hebben kunnen zich opgeven of goederen brengen aan een van de volgende adressen: J. Baars, Amersfoortsestraatweg, C. J. van der Donk, Amersfoortse straatweg 27 en J. A. Luijff, Hulpsecretarie. De goederen kun nen eventueel aan huis worde* opgehaald.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2