mfraphil ftfSl iiWiè DE STORMRAMP BRANDPUNTEN PHILIPS rode ïnlraphiM DE BALANSOPRUIMING Maandag 2 Februari 1953 Herplaats miss doch gedul- ?rs lijden. in 1951-1952 Levens, mijn innig ge liefde Maa en der Kin deren zorgzame Vader AREND v. BUIJTENE in de ouderdom van 40 j. Hij heeft de strijd ge streden; hij heeft de loop beëindigd; hij heeft het Geloof behouden. G. W. v. Buijtene- Oonk Arend en Wimmie Achterveld, 30 Jan. 1953 Hessenweg 261 Geen bloemen De begrafenis zal plaats vinden op Dinsdag 3 Fe bruari 1953 te 14 uur op de Ned. Herv. begraaf plaats Oud-Leusden te Leusden. Vertrek van het sterfhuis 13 uur. onder redactie van Klaas Peereboom. Verkrijgbaar bij: agenten en bezorgers van dit blad en aan ons kantoor. PRIJS f2.90 ■GEROHGEROUGEROB DE N.V. GEROFABRIEK TE ZEIST H vraagt enkele 3 Kwelt het pijnduiveltje U met spit of spierrheumatiek? De heilzame warmte van Philips Rode „Infraphil" jaagt Uw pijnen op de vlucht. Diep dringen de geneeskrachtige infrarode stralen van de enig juiste golflengte in het zieke weefsel. De genezing wordt aanzienlijk versneld en de pijnen gestild. Raadpleeg Uw huisarts Gebruik Philips Rode „Infraphil" ook legenVerkoudheid, sleenpuislen en der- gelijke ontstekingen, napijn door het trekken van kiezen of landen, slechthelende won den, brandwonden, kneuzingen, verstuikin gen, winterhanden en -voeten, gesprongen huid, spierpijn, spierkramp. beneden 25 jaar voor opleiding SLIJPER OF POLIJSTER Loon volgens C.A.O. Gunstige vacantie- en pensioenregeling. Aanmelden dagelijks bu de portier van 912 en 2—5 uur (behalve 's Woensdags! Bergweg 109111. ■GEROHGEROBBGEROB I J Tegen dikwijls loodrechte wanden, langs en over T gapende, duizelingwekkende afgronden, soms plotse- - m ''n9 weer staande voor onoverkomelijke steen- en ijsbarrières, trachten de bergbeklimmers met een welhaast bovenmenselijke inspanning zich een weg te banen naar de 8840 m hoge top. De top, die soms zo nabij schijnt, maar toch nog zó ver af is, dat tot op heden nog nooit een menselijke voet hem heeft betreden. Het is hier, bij de hoogste top ter wereld, dat de mens eerst goed tot het besef komt van zijn eigen nietigheid tegenover de grootsheid der schepping. Mag déze top voorlopig nog niet zijn bereikt, op het gebied van de sigaret is dat wél het geval. Hier be kleedt pld mat immers al jarenlang een unieke positie, dank zij de vakkennis en het doorzettingsvermogen 0\^atV van haar vervaardigers. Terecht zegt men dan ook VAN DE AMERSFOORTSE BOEKHANDELAREN ISHEDEN BEGONNEN OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Amersfoort brengen ter openbare kennis, dat op de gemeentelijke aanplakborden is aangebracht hun besluit d.d. 27 Januari 1953, betref fende de tijdelijke geslotenverklaring voor het verkeer in beide richtingen van een gedeelte van de Celshisstraat de Reaumurslraat en de Kelvinstraat. Amersfoort, 3 Februari 1953 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester. R. STRENG H. MOLENDIJK VERZEKERD PLAATST Reparatie-inrichting kunst gebitten C. v d. Burg, Rei- zerstraat 38, Telefoon 5255. Spoedreparaties binnen en kele uren. gereed. Billijke u-ijzen. Voor Soesterkwar- tier: Opticiën Slager, Noor- dewierweg 39. A. Spreen. Psychometrist, houdt a s. Dinsdag 3 Febr. van 10 t/m 6 uur n m. zit ting in Hotel-Cafë-Restau- rant ..'t Oude Raedthuys", Hof 15. Amersfoort. Ingang aan de achterdeur. Bruidskleding te huur. Rouw-, Trouw- en Avond kleding voor dames en he ren Maison Steenis, Stein- !aan 58. Zeist. Tel. 2784. Meeuws, voor stofknopen. knoopsgaten, gespen, cein tuurs, Utrechtsestraat 5 A Tel. 6368 vertonen van heden af in het voorprogramma een Wees zuinig op Uw ogen. Ga voor een goede bril naar Slots. Arnhemsestraat 26. vlakbij de Kei Steeds voorradig: Nieuw en gebruikt hoek-, beton- staaf-. plaat- en balkïjzer bij Firma B Zwaaf en Zonen. Amersfoort, tel. 5226 Kathagen verkoopt alle soorten leger- en regenkle ding, ook militaire schoe nen. Speciaal adres voor de werkman. Krommestraat 59. uitgebreide Polygoon-reportage van Gevraagd: een halfwas rij wielhersteller. Gebrs v. d. Ploeg, Amhemseweg 44. Haast och bij Willemse is Uw schoenreparatie zo klaar! Wij maken meer dan 1000 paar per week. Willem- se, vooraan de LeuscTerweg. Reparatie kunt U ook af geven in onze schoenzaak Noordewierweg 10. Amersfoortse Tennis-School Aanvang voor cursussen 5 Febr. Middagclubs ƒ5.—. Avondclubs 6— p.p. S.v.p. mondeling aanmelden tus sen 57 uur Metgensbleek. Ogen willen Uding bril len. Leusderweg 10 tel. 4519 1—20 woorden 1.— 3x achtereenvolgens 2.50 Elk woord meer 0.10 per plaatsing Telefonische opgaven: K 3490- -6235. Dames. Ziekenfondsleden, reductie op buikbanden, elastieken kousen. Vakkun dige betrouwbare bediening. Jon. Straatsma's Corsetspe- ciaalhuis. Plantsoen West 11, nabij Politiebureau. Tel. 6220. Haarden, haardkachels Grote sortering in de beste merken Showroom en Sme derij G. Th. van Bekkum en Zn.. L. Vrouwestraat 1214. bij de Langestraat. Tele foon 5925, Amersfoort. Woningruil Vacantie woningruil. Aan- geb. huis, 5 kam 4 sl.pl. (m. vr 2 kind. 8/7 jr.), 10 min. van strand en zee. Gevr soortgel. huis bij bos/hei. Tijdv. 1/15 Augustus 1953. Br.: G. van Gelderen, Ber berisstraat 91, Den Haag. Te koop aangeb. Merkrijwielen 98.—, 117.50, 127.50, 147.50. In alle modellen en kleuren. Bet. desgew in overleg. Gebr. v. d. Ploeg. Soester- weg 96 en Arnhemseweg 44 Tel. 5276. Naaimachines. Enige ge- gebruikte hand- en trap- naaimachines te koop, vanaf 25.Hekkers naaima chinehandel, Krommestraat 28, Amersfoort. Dames. De nieuwste mo dellen, grootste sortering, laagste prijzen, Stepins, bus tehouders, corsetten. Beken de prettige pasvorm. Straats ma's Corsetspeciaalhuis. Plantsoen West 11, nabij Po litiebureau. Tel. 6220. Meeuws, voor overhemden reparatie, boorden-, man chetten - vernieuwen - ver groten - verkleinen - front ophalen. Utrechtsestr. 5A. Tel. 6368. Uw adres voor: Meubel- lijsten, sierkrullen, hout, tri plex, boards, figuurzaagbe nodigdheden, Stoffeerders artikelen. Kuil's Huisvlijt- w in kei, Grote Haag 37. H.H. Zelfreparateursü Wij leveren U alles wat U no dig hebt voor Uw schoen reparatie. Heus, bij Fahner hebt U keus. Arnhemse straat 18. Voor speelkaarten, schaak stukken e.a. gezelschapspe- len naar The Sport Shop, litrechtsestraat 39, Tel. 5325. Grote collectie fototoe stellen. Rolfilms v.af 1.35 Het adres voor afwerking van Uw rolfilms. Foto Muns. Langestraat 20. Meeuws, voor kledingrepa- ratie, kunststoppage, japon nen veranderen, hoeden op knappen. Utrechtsestr. 5A, Tel. 6368. Emigranten. Voor verpak ken en verzenden Uweï goederen; Meubeltransporü- ondememing H. Bunk Zoon, Tel. 5462. Puntenbur- gerlaan 16, A'foort. Erkencf verpakkingsbedrijf. Inlich tingen vrijblijvend. Meeuws werkt vlot en niet duur, daar-tm met al Uw kle ding naar Ulrechlsestraat 5A. Tel. 6368. Muziekinstrumenten heb ben wij ook voor verhuur disponibel, o.a. String-bas, accordeons, guitaren, electr. gramofoons enz. Vroegtij dige bespreking gewenst. Rien Veerman's „Speciale Muziekhandel" Amhemse weg 32. TeL 3027. Amers foort. Radio Dresselaerts, Nieuw ste Philips radiotoestellen vanaf 136.—. Gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Ook inruil. Demonstratie aan huis, Krommestraat 9, tele foon 5772. Borstelwerk. - Zeemleer, - Sponzen. Glas- en Verfhan del M. WoercCman. Lange straat 103 t/o de Hof, tele foon 6229. Meeuws, voor stomen en verven, motvrij maken, tri ploneren. Utrechtsestraat 5A Tel. 6368. rFijn het de laatste wolken vóór 't doorbreken van de zon f Of is het een nade rend onheil' Zal ons leven nu eindelijk ongestoord zijn gang kunnen gaan of bedreigt ons een nieuwe oorlog f Geen sterveling weet het met zekerheid. ^ELFS als U hoopt dat er geen oorlog zal komen. Natuurlijk, dat hopen wjj allemaal. Maar niemand kan U de zekerheid geven, dat wij in vrede zullen blijven leven. En daarom houdt een verstandig mens rekening met de kwaadste mogelijkheden en neemt voorzorgsmaatregelen om dezelfde reden als bliksem afleiders op kerktorens worden geplaatst en schepen van red dingsboten worden voorzien. Wij moeten leren ons zelf te bescher men tegen Luchtaanvallen, want de ervaring heeft bewezen, dat bij een goed uitgeruste en goed geoefende organisatie het aantal slachtoffers tot minder dan de helft kan worden terugge bracht. Daarom is de organisatie Bescherming Bevolking opge richt, die tot taak heeft de Nederlanders te leren hoe zij zichzelf kunnen beschermen en er zodoende voor te zorgen, de gevolgen van eventuele vijande lijke aanvallen zoveel mogelijk te beperken. De Bescherming Bevolking moét, kén en zél haar doel bereiken als alle Nederlanders leren hoe zij zichzelf, hun gezin en hun huis kunnen beschermen. Ruim 200.000 mannen en vrouwen wor den in het gehele land gevraagd om als vrijwilligers deel te nemen aan de georganiseerde bescher ming van stad of dorp, wijk en straat. Deze vrijwilligers dragen de naam van noodwachters. Er zal gaarne rekening gehouden worden met Uw wensen voor wat betreft de functie die U als noodwachter wilt vervullen en het aandeel, dat U in het werk wilt hebben. Gedurende ongeveer een half jaar wordt er per week óoor slechts 2'/2uur van Uw vrjje tijd gevraagd voor de noodzakelijke opleiding en verder zal er van tijd tot tjjd worden geoefend. Laat het niet aan Uw buur man over. Ook U hoort er bij. Meld II als vrijwilliger. Word noodwachter! -Ssm De sociale voorzieningen voor de noodwachters en hvn gezinnen zijn bij de wet geregeld en gaan reeds in vredestijd in. Er zijn mannen en vrouwen als nood wachter nodig voor de volgende taken brandweer, opruiming en redding, geneeskundige dienst, verbinding en verkenning, sociale verzorging. U kunt zicli opgeven als vast noodwachter. bloknoodwac-hter al dan niet met toer- bcurttaak of oproepnoodwachter. Vas te noodwachters komen bij mobili satie in voortdurende werkelijke dienst, de anderen verrichten hun taak naast hun gewone werk. Allen echter ontvangen in eventuele toe stand van paraatheid bezoldiging voor de tjjd dat zjj in dienst zijn. 2153. Het einde van de circus-voorstelling werd dus een grandioos feest voor alle jeugdige toeschouwer- tjes. Ik keek vergenoegd toe hoe ze allemaal met een ballonnetje in de hand van hun plaatsen dansten en in een grote optocht dwars door de arena naar bui ten huppelden. „Tjonge", mompelde ik „Wat een pret, zo vrolijk heb ik me in lang niet gevoeld!" Mietzi kwam me een hand geven, maar ik had mijn gedach ten er niet bij. „Ja," zei ik: „Ook gefeliciteerd met het succes, Mietzi!" „Dag, Ketelbinkie," zei Mietzi: „Be dankt voor alles!" Ik hoorde haar al niet meer, ik keek toe hoe een troepje jongens voetzoekers af staken. Plotseling bleven alle kinderen staan, want er scheen nog geen eind aan de voorstelling te zijn. Koko en Kalehasie kwamen het circus weer binnen rijden met een auto, die zo oud was, dat je al lachen moest als je er naar keek. En bovendien zat naast Mietzi op het achterbankje de leeuw Appikin en trok een snoet of het niets bijzonders was, dat een leeuw in een auto meetufte. Onder daverend gelach reden ze een paar rondjes, wuifden en bogen en stoven toen de arena en het circus weer uit .„Haha!" lachte ik: „Wat een grappenmakers! Die auto kan nog hard rijden ook. Ze gaan er met een vaartje vandoor of ze werkelijk vertrekken, haha. Eh.hmze zul len toch niet... hm, nee dat kan niet.., ze gaan er nu toch niet écht van door...? AMELDING VANAF HEDEN op werkdagen bij de J^ende wervingykantoren: 1 Parochiehui? P Borstraat; 2. Politiebureau, kamer 5: 3 Wijkgebouw der Ned Herv. Gem., I.aurens Costerplein van 1019.30 uur.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5