Het 35-jarige „Euripides" werd in de bloemen gezet Bij Ann en Bert Kampertnan hotel „Waterloo" m Stormramp Goede emigratie-kansen in Zuid-Afrika Dr Jde Vries zeide het gymnasium vaarwel „Een engel in een kist" Jubileum voorstelling van Euripides MAANDAG 2 FEBRUARI 195. PAGINA 7 (Foto A.C. - Bell) Het bestuur van de R.K. toneel ver. Euripides, dat Zaterdag middag ter gelegenheid van 't 35-jarig bestaan recipieerde. Staande links, de heer K. A. Welling, regisseur. Sjors en Sjimmie in de Markthal IJl klonk Zaterdag in de ruime Markthal het Wilhelmus uit de honderden kinderkeeltjes. Daarme de werd een middag begonnen, wel ke door de Oranjevereniging Berg- kwartier ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix voor de kinderen van haar leden en enkele kinderen die in de „Lichten berg" worden verpleegd, werd ge organiseerd. Even te voren had de voorzitter, de heer G. Goorhuis, bij zyn begroeting aan het jonge pu bliek voorgesteld de jarige prinses een gelukstelegram te zenden, wat met een velstemmig „ja" werd be groet. In-ademloze spanning werden de avonturen meegeleefd, die Sjors van de rebellenclub en zijn zwarte ""•riehdje Sjimmie beleefden op hun lange reis met de Oriënt-exprës, naa. streken, die onveilig gemaakt, werden door Alibaba en de 40 ro vers. En zelfs ontbrak bet 2° nu 011 dan niet aan bijval of waarschu wingen. wanneer Sjimmie weer stiekum een van z'n streken uit haalde. Maar ook kwamen enkele kinderen zelf aan bod, om voor een heuse microfoon en een. volle zaal een liedje te mogen zingen! In me nig huisgezin zullen dan ook de op getogen verhalen hebben geklonken en het prentenboek zijn bewonderd. De voorstelling werd verzorgd door de Nederlandse Revue- en To. neelgToep, die dc volgende week te rug zal komen met „Sjors en Sjim mie als prairiehelden". Inmiddels hebben Sjors en Sjimmie op een voorstelling in 's Hertogenbosch 25 overhandigd aan het dochter tje van prof. De Quay, de commis saris der Koningin, voor hylp a&» de overstroomde gebieden. Zij wilden naar liet watersnood-gebied Zondagnacht meldden zich op het politiebureau vier jongelui, die clandestien met een vrachtauto uit Deventer naar Amersfoort waren gereisd. De chauffeur ontdekte ze hier en zette ze af. Z(j gaven voor naar het watersnood gebied te wil. len gaan om daar te „helpen". Aan gezien ze echter geen cent op zak hadden, oordeelde de politie het maar beter ze naar Deventer terug te dirigeren. Zes leden jubileerden met de vereniging mee „Het amateurtoneel is In de eerste plaats een kracht voor de spelers zelf. Zij treden gedurende de repetities en de uitvoering uit hun eigen persoon lijkheid, leven zich in een heel andere wereld in. kruipen in de huid van een ander. I»e karakter vormende waarde van het amateurtoneel ligt voor hen in de repetities", aldus burgemeester .Molendijk tijdens dc recep tie, welke dc RJt. Toneelvereniging Euripides ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan Zaterdagmiddag in St .Vechten hield. Regisseur Welling gaat heen Er was zeer veel belangstelling uit de kringen van het amateurtoneel; alle stedelijke verenigingen waren vertegenwoordigd en met glunde rende gezichten heeft het ambitieu ze bestuur van Euripides dc stroom van gelukwensen en toespraken aangehoord. Zes leden jubileerden met de vereniging n.l. de heren R. A. Welling (regisseur), die evenals voorzitter J. v. d. Last van de op richting af aan de vereniging ver bonden is, J. v. Keken. K. Dijkhui zen en M. Termaten ieder 30 jaar en „Opa" v.. Keken, die een kwart eeuw het lief en leed met Euripides ge deeld heeft. Ook hun werd hulde gebracht voor hun trouwe diensten voor hun club. Ten eerste door de heer J. ten Hoeve, de voorzitter van de afd. Amersfoort van de N.A.T.U.. die op geestige wijze memoreerde, hoe hij als schooljongen reeds op illegale wijze de voorstellingen van Euripi des bezocht door zich langs een ach terdeurtje binnen te smokkelen. „Wat bezielt ons toch, om zoveel tyd en offers te brengen voor het amateur toneel?" vroeg spr. zich af. Hy gaf zelf het antwoord: „Omdat er geen vrije tijdsbesteding, die mooier, zinvoller en vormender is en omdat in het amateurtoneel een grote opvoedkundige waarde schuilt". De heer Ten Hoeve brak nog een lans voor het scholingswelk van de N.A.T.U. Hij dankte Euripides voor het vele. dat zij de afgelopen 35 jaar voor het toneel gedaan heeft. Namens de Kath. Transportarbei- dersbond Sl Bonifacius dankte de heer Roest de jubilaresse voor de vele malen, dat zij voor genoemde bond opgetreden was. De heer H. Noordewier gewaagde van de pret tige verstandhouding, die er steeds tussen Euripides en „De Eemspelers" bestaan had. De heer Marée (Ons Toneel) noemde het een prestatie uit louter liefhebberij 35 jaar lang een vereniging in stand te houden en richtte zich in dit verband in het bijzonder tot de jubilerende leden en regisseur. ..Doet Uw best voor een „Rembrandt" Onbewust en onwetend nog om trent hetgeen de over de open Lens- derheide razende storm elders in het land zou uitrichten, waren Ann en Bert Kamperman met hun leerlin gen en andere genodigden afgelopen Zaterdagavond bijeen in Hotel ..Wa terloo om daar in een zeer knusse sfeer een intieme midden-soiree te houden. Om dit festijn drooghulds te kunnen aandoen, was er een speciale busdienst ingelegd, welke de feest gangers van d<' studio naar de plaats van bestemming bracht. Daar zn( al een bezetting van zes man. The Music Serenadeis. klaar, om in Victor Sylvester-stiji. dus in strict-tempo voor aangename mu ziek te zorgen, waarbij vooral de wedstruddansers van de stedelijke amateursboild hun hart konden op halen. Maar behalve do sneeuwbal en schikkelfoxtrots en dc hele kock- tal van al die onderscheidene dan sen, viel er evenzeer te genieten van verschillende attracties. Allereerst was daar de kleine Chrisjc van Beek. die. met zijn acht jaren in toepasselijke klederdracht met veel aanleg en geheugen de Hongaarse Dans no. 6 van Brahms danste Dan was er het optreden van do „Two Rags". In welk duo Chrisje optrad met zijn veel grotere collega. Martlen Ramselaar. Geslo ken in witte pantalon en een blauw wit geruit jasje, met de traditionele strohoed op het hoofd voerden deze leerlingen van de tapklasse met veel elasticiteit en vaart, enkele classics uit het repertoire van de rag-time muziek uit. Vervolgens op veelvuldig verzoek een serie ouderwetse dansen, waar na de veel actie en levenbrengende hoedendans aan bod kwam. Voor de prijswinnaars waren aardige schil derijtjes beschikbaar of, zoals de heer Kamperman het uitdrukte: „Doet Uw best voor een Rem brandt!" Het middernachtelijk uur bracht een grote polonaise met de gebrui kelijke triomfantelijke zangen en het balritueel van twee emmertjes water halen en van de koning, die om een of andere duistere reden door de plas wordt gereden. Na een tango, waarbij leraar en lerares zich van hun beste zijde lie ten zien. was er een wedstrijd in het hard laten lopen van grote speel-, goed schildpadden, die via een inge nieus mechaniekje bestuurbaar waren. Zo was het al erg laat geworden. Nog een laatste uitgebreide finale en dan was het alweer tijd voor een harteijk bedankje aan de heer en mevr. Kamperman voor deze echt gezellige middensoiree. Hond oorzaak van verkeersongeval Een loslopende hond was er oor zaak van, dut gisteravond in de Teut een motorrijder, de heer T„ en zijn duopassagier, de heer A.. beiden uit Amersfoort, een lelijke val maakten. De bestuurder kreeg verwondin gen aan het gelaat, de duorijder liep een hlessure aan de knie op. Beiden zijn verbonden door de G.G. en G.D. Burgemeester H. Molendijk sprak als voorzitter van de Amersfoortse Gemeenschap Een onderlinge, ster ke vriendschapsband, een goede stukkeuze. een vakkundige regie kunnen een garantie zijn voor avon den van gepaste vrolijkheid of van een zinvolle realisering van mense lijke problemen. Behalve voor de spelers zelf noemde spr. dit vooral voor de stedelijke samenleving be langrijk. By de A.G. is er een ver langen. weer eens tot een gemeen schappelijke prestatie te komen in ons prachtige, maai- renteloos liggen de openluchttheater, een samenbun deling van krachten uit alle vereni gingen tot een gemeenschappelijke voorstelling van een stuk van bij zonder gehalte, zoals enige jaren geleden bij Fedde Schurers' ..Sim- son", was één van spr. hartewensen Hij wenste ten slotte Euripides een bloei-periode toe met een luisterrijk 40-jarig jubileum in het vooruit zicht. De heer W. Hteinz huldigde naméns het A.T.E. de trouw der ju bilerende leden. Hij sprak de wens uit. dat Euripides in de thans lo pende toneelwedstrijd nieuwe lau weren aan haar vaandel zal kunnen hechten als bekroning van dit jubi leum. De lieer J Dolleman (T. en O.) wenste de jubilaresse nog vele ja ren toneelbeoefening op hoog peil toe. De heer W. Bakkenes feliciteerde namens St. Genesius en bewonder de de wijze, waaro» de leiding ge durende 35 jaar dit rare, lastige toneelvolkje" aan zich had weten te binden. IDEALISME De heer W. C. Pijpers sprak als oud-lid een persoonlijk woord, waarin hy gewaagde van het idea lisme, waarmee de jubilaresse steeds bezield was. De heer R. A. Willing, de schei dende regisseur wien het zoveel deugd deed, dat vele oud-leden aan wezig waren, zei, dat dit afsluiten van een stuk levenswerk hem wat weemoedig stemde. Maar er waren veel prettige herinneringen en vriendschapsbanden, waaruit hij concludeerde, dat deze 35 jaar toch niet te vergeefs waren geweest. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. nog op de toneelkapper H. Grootkop en de contróle-ambtenaar van de brandweer, A. H. Berg, die nu eens aan deze zijde van het voetlicht tot de vereniging kwam, niet, om de e.v. rokers te betrap pen. maar om haar hartelijk te complimenteren, een geste die bij zonder op prijs gesteld werd. De oud-leden Hetty Kaak en Nel Welling hadden vanuit hun tegen woordige woonplaats htm geluk wensen gezonden, evenals de hoofd- aalmoezenier kol. H. J. J. M. van Straelen. Er was een schat van bloemen, o.a. van het N.A.T.U.-bestuur en alle zusterverenigingen, waaruit wel bleek, hoezeer het werk van Euripides in onze stad gewaardeerd wordt. Voorzitter J. v. d. Last be dankte hartelijk voor dc betoonde belangstelling. Gasontploffing in cafetaria In een cafetaria aan de Lange- slraat deed zich Zaterdagmiddag tengevolge van onoordeelkundig ontsteken van een gaskachel een explosie voor. Er ontstond geen brand, wel enige materiële schade. Wijdingsavond t.h.v. Rampenfonds Woensdag a.s. om half 8 begint in de St. Joriskerk een wijdingsavond, welke gehouden wordt op initiatief van de Ned. Herv. Kerk in onze stad. Als sprekers treden op ds M. G. Gerritsen, Ned. Herv. predikant, en ds H. W. Engelkes. Gereformeerd predikant. Medewerking aan deze avond wordt verleend door het Amersfoorts Mannenkoor o.l.v. de heer G. v. d. Burg. Als soliste treedt op mevr. Irma Brester, zang. Het orgel wordt bespeeld door de heer W. Hülsmann. De toegang is gratis. Men geve met milde hand tijdens de collecte, want de opbrengst daarvan komt ten goede aan hel Nationaal Ram penfonds! Drukke receptie bij J. H. v. cl. Burg Velen hebben Zaterdagmiddag de heer J H. v. d. Burg gecomplimen teerd met zijn zilveren accountants- jubileum. Een weelde van bloemen sierde de ontvangstzaal, terwi'l waardevolle cadeau x van allerlei aard werden aangeboden. Onder de aanwezigen merkten wij op, deputaties van het K.N.G.V.. van het veteranenkorps van het K.N. G.V.. de directeur van de N.V. de Landbouwbank. de heer H. H. A. de Kruijff: jhr de Beaufort, van Leus den. en talrijke zakenrelaties zowel uit Amersfoort als daarbuiten. Geve v werpen Kindermuts, ballpointpen, rozen krans. Slee, fotomapje, Z3kje met inh.. portem. met inh., vulpen, hond, 2 muntbiljetten, 2 oorbellen, bai, sjaal, herenrijw., halsband m. riem, handbeschermer. paar wanten, •roofddoek, motorhandschoen, paar kinderschoentjes, schooltas m. inh., sigarenaansteker, tasje met inh., sportbroekje, paar regenpijpen, da meshoed, alpinomuts, bos sleutels, autoped, padv.riem. enkele dames-, heren en kinderwanten en -hand schoenen. Gevonden in de stadsbus: para- pluiehoes, halsketting, muntbiljet, oorbel, schroevendraaier, sleutel, portem.. 4 handschoenen. 4 kinder wantjes, herenwant, tabaksdoos, dienstregeling. (Advertentie GRAND en CITY VERTONEN VAN HEDEN AF in het voorprogramma, een UITGEBREIDE „POLY GOON" REPORTAGE van de De wereldreis van Jimmy Brown 33. Jimmy had bemerkt, dat twee Bierbier Bavianen naar de muur waren gerend en er snel tegen opklommen. Hij gluurde over de muur en berekende de plek, waar zij de bovenkant van de muur zou den bereiken. Daar wachtte hij hen op. er wel voor zorgend, dat zij hem met voortijdig zouden ontdek ken. Hij begreep, dat hij snel en vastberaden zou moeten optreden.. Toen schoof de maan weer achter de zwarte wolk te voorschijn. Een der Bavianen wilde zich met een laat ste ruk boven op de muur werken, maar op hetzelfde ogenblik trof hem Jimmy's vuist midden in het gezicht. Hij slaakte een ijselijke kreet en viel ruggelings de diepte in. Als een zak zout viel hij neer en geen seconde later waren er wel twintig Roekiraki's. die hem op vuistslagen tracteerden. De andere Baviaan had echter de bovenrand van de muur kunnen bereiken, voordat Jimmy hem er had kunnen afslaan. Groot en dreigend zag Jim my hem op zich af komen. Een Bierbier Baviaan is veel groter en sterker dan een Roekiraki Chimpan see en Jimmy wist, dat hij in een gevecht van man tegen man. onher roepelijk het onderspit zou moeten delvenKy liep echter recht op de Baviaan af. „Ik geef mij over", zei hij „tegen drie Bavianen kan ik niet op!" Wat Jimmy verwachtte, gebeurde. De Bierbier Baviaan keek één ogenblik verwonderd achter zich om zijn twee makkers te ont dekkenToen was het al met hem gebeuld! Jimmy deed een blik semsnelle uitvaL Zijn vuist trof de kaak van zijn tegenstander, die met een boog in de diepte verdween. Ook hij stortte neer, maar helaas verpletterde hij bij zijn val twee Roekiraki's. Er waren er echter nog genoeg over. die hem van alle kan ten besprongen. „Houdt vol. broe ders!" bulderde Jimmy. „De over winning is óns!" Apartheid een Oir. oplossing? In het gebouw van de Vrijzinnig Hervormden, leidde de voorzitter van de N.R.V., de heer J. Melchior. gisteravond de heer Kleine Staar- man uit Den Haag in, die voor deze vereniging een lezing hield -er Zuid-Afrika. De spreker begon met een aantal grepen uit land en volk en ging in het bijzonder in op het rassenvraag stuk, terwijl hij ook de emigratie mogelijkheden schetste. Enkele kleu renfilms illustreerden het gesproke ne. Zo gaven zij een beeld van de voornaamste steden, van de Victoria- falls. 't Kruger Wildpark en ruïnes van oude vestingwerken, die van circa 600 jaar voor Chr. dateren, toen de Egyptenaren daar goud kwa men halen. Na de pauze wist hij het talrijke publiek te boeien met een vlotte schets der geschiedenis van Zuid- Afrika. gevolgd door een Zuid-Afri kaans gesproken film. welke frag menten daaruit weergaf. Het is nog niet zo lang geleden, dat men "het feit herdacht, dat Jan van Rlebeeck zich niet 108 kolonisten 300 jaar geleden aan de Kaap ves tigde. Dertig jaar later volgde een handje-vol Franse Hugenoten. Het Hollandse cultuurelement heeft ech ter steeds, ook toen er Duitsers en Engelsen kwamen, de toon aange geven. Nadat de Kaapkolonie tij dens de Napoleontische tijd door de Engelsen was bezet, volgde in. 1836 de Grote trek, waarbij de boeren de Kaapprov. verlieten en zich in Noordelijker gebieden vestigden. Daarbij kwamen zij in vaak bloedige gevechten met de Bantoe's. ..Belangwekkende staat van dienst In de leraarskamer van het gym nasium heeft dr J. de Vries, die ge durende bijna dertig jaar veie gene raties gymnasiasten heeft ingewijd in de geheimen, der wiskunde. Za terdagmiddag afscheid genomen van school, collega's en leerlingen, omdat hij het gymnasium ging verlaten in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In aanwezigheid van curatoren, leraren.klassevertegenwoordigers en het L.E.A.-bestuur werd de schei dende leraar allereerst toegesproken door de president-curator, mr S. van 't Eind. die opmerkte, dat dr De Vries een zeer belangwekkende staat van dienst achter de rug heeft. In die dertig jaar heeft hij onge veer vyf generaties van de eerste tot de laatste klas meegemaakt er dat wil nog al wat zeggen. De presi dent-curator betuigde de heer De Vries zijn diepe erkentelijkheid voor alles, wat hij in het belang van school en leerlingen deed. De rector, dr P. C. v. d. Horst, schetste de heer De Vries als een leraar met grote vakbekwaamheid en niet minder grote ambitie. Prins l'celhae/.ianus den Iersten begon op 't Stationsplein, waar hij werd begroet door vorst Keenieleer, zijn tocht door .Amersfoort. De Amersfoortse kijkers kregen van de Carna vals-prins een speelse groet. (Foto A.C. - Bell) deed Uw werk in het bewustzijn, dat ook U een taak te vervullen had in 't onderwijs en in 't belang van ons gymnasium", zo zeide de rector, die dr De Vries namens alle collega's een schaakspel overhandigde. Nadat dc conrector, dr R. v. d. Velde, een van de „oude gardisten" van het docentencorps, herinnerin gen uit vroeger jaren - uit de „ro mantiek", zoals hij het noemde had opgehaald, bood Hans Waller namens alle leerlingen de scheiden de leraar op originele wijze een aandenken in de vorm van een elec- trisch scheerapparaat aan. „Ik ben gekomen öm je moed in te spreken glimlachte de oud rector. dr B. Keulen, die ook bij dit afscheid aanwezig was. „Het ver trek van je werkkring valt heus wel mee Hij wees er op, dat dr De Vries ongeveer 50.000 uren heeft les gegeven aan het gymna sium en legde de nadruk op diens bereidwilligheid om zijn collega's te vervangen, altijd en blijmoedig. In zijn dankwoord wees dr De Vries o.a. op de prettige geest, wel ke al die jaren onder de docenten van het gym heeft geheerst en richtte hy zich nog speciaal tot de custos-amanuensis, de heer F. C. Schoemann. Eervol ontslag Aan de expediteur der P.T.T., de heer J. L. Harlaar is op zijn verzoek met 1 Februari 1953 eervol ontslag verleend. Thans leven er naast de circa 2^= millioen blanken, ongeveer 9 mil- lioen naturellen, afstammelingen van de Bantoe's. in het land en on geveer 1 millioen kleurlingen, waar onder te verstaan halfbloeden on vreemdelingen uit het tegenwoordi ge Indonesië en India. Desondanks moet Zuid-Afrika toch als blank land worden gezien, evenals bijv. Canada dat is. Door de blanken moet het gekleurde element langza merhand omhoog gebracht worden. Dat kost echter tyd en geld: men rekent daarbij met perioden van 75 a 80 jaren. De apartheid dient men te zien als een Christelijke oplossing; de naturellen en kleurlingen moeten groot worden in hun eigen cultuur. De emigrant, die zich in Zuid- Afrika wil vestigen, dient zich aan te passen bij de moderne industriële ontwikkeling van het land. Vereist is. dat men er als geschoolde kracht komt; waarin doet er niet toe. De nijveraar, ambachtsman zouden wij zeggen, of geschoolde arbeider is er graag gezien. Ongeschoolde krachten heeft men in overvloed- Ook in secundaire beroepen (als bijv. een kapper of schoenmaker) is er wel plaats, doch moeilijker. Men zal er hard moeten werken, maar de belas tingen zijn er lager dan in ieder ander land Ier wereld. De taal is voor ons Hollanders wel te begrijpen, al biedt die ook nog wel eens eigenaardige moeilijkhe den. Een pindamannetje heet daar bijvoorbeeld het -penswinkeltje, en iemand, die scheel kijkt: se binne- leidsels sijn te kort. A.M.A.C. hield haar jaarfeest Ondanks de slechte weersomstan digheden kwamen Zaterdag vele le den van de Amersfoortse Motor-en Automobiel Club naar het Pavil joen Berghotel voor de jaarlijkse feestavond. Het is een geanimeerd bal ge worden. waarbjj Jan van Loo en zijn band onvermoeibaar voor amu sements- en dansmuziek zorgde. Henk Bovee, die als balleider op trad, heeft een groot aandeel in het succes van de avond gehad. Hij wist steeds nieuwe gezelschapsspelletjes te bedenken: ook aan polonaises met knallende „sluitstukken" was geen gebrek. Jeugdstad Eemzyde Leden van Jeugdstad Eemzijde. die mede willen werken aan de ac tie ter leniging van dc nood der ge troffen gebieden, kunnen zich ten spoedigste aanmelden bij het secre tariaat, Zaaierspad 2. Agenda A.MEBSFOOKT Grand Théatre. Snouckl. 4. Tel 4632. Van 30 Jan. Mn. 4 Fcbr. „The Crimson Pirate". Zo 2. 4 15. 6.45 en 9 u.: Vr Za. en Ma. t m. "VVo. 2.80. 6.45 en 9 u Do. alleen 2 80 uur. Donderdag 5 Febr- Beethoven con cert" door liet U.S.O.. S uur. City Theater. Westsingel 7. Tel. 6572. Van 30 Jan. t.m. 5 Febr „Het verbor gen leven van Walter Mltty". Zo. 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Ov. dagen: 3-30. 6 45 en 9 uur. Rembrandt Theater. Langestraat 129 Van 30 Jan. t.m. 2 Febr „Grensinci dent" en van 3 t-m. 5 Febr „Tarzan de Aapmens". Zo. 2, 4 15. 6.45 en 9 u. Ov. dagen: 2.30, 6.45 en 9 uur. 10 t.m, 10 Jan. ,,'t Oude Wevershuys". Expositie Dolf Henkes, 10-5 uur (Zon dags 2-5 uur; Maandags gesloten). Ope ning 3 uur. 16 Jan. Lm. 1 Febr. A.G.-huis Her denkingstentoonstelling Jo Bezaan. Ge opend van 9-12. 14-17. Zondags 14-17 u. 31 Jan. t.m. 20 Febr,: ,,'t Oude We vershuys". Expositie litho's, etsen, houtgravures, smeedwerk etc. 105 u. (Maandags gesloten). Zondags 3—5 u. 2 Febr. Pr. tzolder Phoenix Brouwerij. Buitengewone algem ledenvergadering Amersf. Sportstichting. S uur. 2 Febr. Geb. Ver v. Vrijz. Herv. X. v. V. Shell-filmavond, 8 uur. 2 Febr. ICA.B.-gebouw. Filmavond Herwonnen Levenskracht. 8 uur. 2 Febr. A.G.-huis. R.K. Volksuniver siteit. Dr Fr. Thyssen..Wat leren wij uit het bestaan van de Reformatie?". 3 Febr. d'Oranjeboom. Vergadering A.M.A.C., 8 uur. 3 Febr. K A B.-gebouw. Vrouwenkern „Warenkennis S uur. 4 Febr. Amicitia. Amersf, Geroeensch. Scapino-ballet, 8 uur. 4 Febr. Markthal. Modecabaret. 3 en 8 uur. 4 Febr. Openb. leeszaal. Volksuniver siteit. Dr C. van Rüsinge: „Ontstaan, bloei en verval van het Ned. landschap" 8 uur. - 4 Febr. Academie v. Beeldende Kun sten, Hum. Verbond. Mevr. a. C. Ploeg Ploeg: Huwelijk en gezin". 8 uur.- 4 Febr. Hotel MonopolJaarvergade ring Ned. Vrouwen Electr. Ver., 2.30 u. 5 Febr. Amicitia. Bond van Ambte naren. Cabaretavond, S uur, 6 Febr. Amicitia. Amersf. Lyceum. Sagitarius. Toneelknecht van twee meesters. S uur. 6 Febr. Geb. Ver. v. Vrijz. Herv. Ge nootschap Ned.Frankrijk en Kleine Kunstkring. Ijzing en pianorecital. S u. 7 Febr. Amicitia. Personeelsver. N.V. Bronswerk. Toneelavond. 8 uur. 7 Febr. d'Oranjeboom. Feestavond S.OS 8 uur. 7 Febr. Hotel Monopole. Receptie 60- jarig bestaan Schaakgenootscn„Amers foort". 3 uur. 9 Febr. Hotel Monopole. Ned. Ver. v Huisvrouwen. Voordrachtmiddag door Jo Nobel, 2.30 uur. 9 Febr. Geb. Ver. Vrijz. Herv. L v. V. M. Brandenburg „Vincent van Gogh en zijn betekenis voor deze tijd" (met licht beelden), 8 uur. CTBFCHT 3 Febr. Tivoli. Concert D.S.O., 8 uur. (Advertentie) T^TTT^ krabben. De helder II 1.1 IIV rioelbare D. D. D. kal- VJ JJVlJA meert de jeuk In enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN "1 HUIDAANDOENINGEN J N 1)1111 n JUF. MW.MW' A.Y .R.A.-feest in Amicitia Er zyn maar weinig mensen, die een „engel in een kist" als vracht goed thuis gestuurd krijgen. Nu, Edouard Baron van Hoogwaerden tot Wellighem kreeg zo'n kist thuis. Hy zat er lelijk mee in zijn maag. En met hem zijn broer Josephus en huisvriend dr Winnifred. Achteraf blijkt de engel, 'n lieftallige freule, nog wel mee te vallen. De heren worden opnieuw jong, gaan aan „Verzegelde lippen" Voor een uitverkocht SL Aech- ten gaf de jubilerende toneel vereniging Euripides Zaterdag avond een voorstelling van „Verzegelde lippen", een drama in drie bedrijven door Tom Dekker. Daar het hier een jubi leum-voorstelling betrof, willen wij ons onthouden van een criti- sche beschouwing. Het stuk. dat het probleem van het biechtgeheim belicht, werd door Euripides met overgave gespeeld, vooral de heer K. v. d. Last als pas toor van Mereveld; J. v. d. Last als notaris van Mereveld, mevr. Volmer als huishoudster en de heer J. v. d. Berg als hoofdinspecteur De Leeuw, vielen op, terwijl de heer J. v. Keken Jr. opmerkelijk fris een klein rolletje van een jonge recher cheur voor het voetlicht bracht. De regie was in handen van de heer R. A. Welling. Harry Grootkop ver zorgde de grime. Het laatste bedrijf gaf een bijzonder evenwichtig, rus tig en smaakvol décor te zien. Het publiek heeft kennelijk zeer van de voorstelling genoten. De voorzitter der afd. Amersfoort der N.A.T.U., de heer J. ten Hoeve, kwam na af- loop op het toneel, om de twee jubi larissen. regisseur R. A. Welling en voorzitter J. v. d. Last te huldigen Hy bood namens de N.A.T.U. een boekwerk aan. Hij onderstreepte de wens, die de burgemeseter de heer Molendijk des middags on de recep tie had uitgesproken: nóg eens tot een gezamenlijke prestatie in het openluchttheater te. komen. „Klik en kom over de murerf en walletjes van Uw eigen vereniging heen en bouw in samenwerking met de andere verenigingen in onze stad iets groots op". Een bal sloot de feestdag van Euripides af. Tengevolge van varkenspest zijn reeds honderd duizend varkens in Oost-Duitsland gestorven. ochtendgymnastiek doen, gaan in de tuin spitten, kortom doen alles om fit te worden en te blijven. De ont knoping blijkt zeer charmant te zijn. U begrijpt wel, zoiets gebeurt al leen in een toneelstuk Dat is het dan ook en de leden van de perso neelsvereniging van de Raad van Arbeid waren er Zaterdagavond in „Amicitia" de vertolkers van. Er is spel geleverd van goed gehalte. De geestige momenten buitte men uit. zonder tot overdreven uitingen te geraken. Een pluim zouden we wil len geven aan Edouard voor zijn sprankelend spel. De regie van Nic Lenstra was goed. Hij moest pro beren de spelers en speelsters nog iets meer los van de tekst te ma ken. Wat meer vrijheid van bewe gen en zeggen is winst voor spelers en toeschouwers. De grimeur Groot kop had de figuren goed getypeerd. De toeschouwers hebben zich kostelyk geamuseerd. Daar ging het die avond om. Dat zei ook G. Ma kel die vooraf vertelde, dat de -"A" voor de eerste maal in ..Amicitia" bijeen was. Dat is een stap vooruit. Met succes, want de zaal was volledig bezet. Ook de voorzitter van de Raad van Arbeid, de heer A. Remijn, voerde het woord. Hij wees op het grote nut van de personeelsvereniging, waar in men elkaar leert waarderen Be langrijk achtte hy de bundeling van personeel uit alle windstreken in zon organisatie, die niettemin van de leiders stuursmanskunst vereist. Men ving de bijeenkomst aan met het eerste couplet van het Wilhel mus ter ere van de verjaardag van Prinses Beatrix. Een gezellig bal besloot het ARVA-feest.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 6