Ook in de badplaatsen had een vreselijke nacht men Maar gelukkig zijn hier geen mensen- levens te betreuren Kotter uit Ouddorp strandde bij Noordwijk Leidse studenten reeds naar Abbenbroek en Spijkenisse iif r; 1.; fltLL1- ie Harmoniekapel T. en D. voor het voetlicht Mondaccordeonvereniging Crescendo gaf tweede uitvoering Veel blijken van sympathie voor P. A. H. van der Woude Gevestigde en vertrokken personen Vriend van keizer Trajanus verliet museum van oudheden NIEUWE LEIDSCHE COURANT 8 MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 LANGS ONZE KUST Eén kolkende, schuimende, hoog opgezwiepte massa water met dreigend aanrollende, reusachtige waterruggen dat was het beeld, dat de zee gisteren bood. En toen was de ergste storm al voorbij. Wat het geweest is in de nacht van Zaterdag op Zondag, hebben slechts enkelen aanschouwd. Het is een vreselijke nacht geweest, ook en vooral langs onze kusten. Maar gelukkig zijn er op het ogenblik, dat we dit schrijven, geen mensenlevens te betreuren in de kuststreken. In Noord-wijk lijkt de dakschade nogal mee te vallen, vergeleken bij elders tenminste. Maar wel heel erg heeft hier de boulevard te lijden gehad. Op het Noordelijk gedeelte ziet men, vooral ter hoogte van het Palace-hotel, slechts een massa helm. zand, bakstenen met het strand toe overal her- en derwaarts verspreid liggende enorme vierkante ba- saltblokken. De boulevard is op ddt punt over enkele honderden meters voor een aan zienlijk deel verdwenen. „Verboden door het helm te lopen", staat op een bordje geverfd, dat losgerukt en meters verder neergekomen ergens tussen de ravage ligt. op een piek waar tot Zaterdag nog auto's over de fraaie boulevard gleden Even verder ligt de kop van een grote visHet trottoir van de boulevard is geheel weggeslagen, evenals een groot deel van de duinen. Het Oranjebad verdwenen en tal van rioleringen lig gen bloot. Het zeewater heeft tot voor bij de Hervormde kerk aan de Hoofd straat gestaan. In Seinpost is de centrale hulppost gevestigd. Daar komen de mannen van de reddingboot, soldaten van het Rode Kruis en met hen de politie telkens weer poolshoogte nemen of ze houden er zich gereed voor hulpverlening Loco- burgemeester De Witt (mr Van Berckel was juist een paar dagen naar het Zui den van ons land) stelt er zich regel matig op de hoogte van wat er gebeurt - ook van de maatregelen, die worden ge nomen om de schade te beperken. Verscheidene hotels hebben water schade in de kelders. Het personeel van Hotel Palace heeft angstige momenten beleefd. De zee, anders zo ver verwij derd, kwam aen de deur van het hotel kloppen Het gebouw zelf heeft thans nog slechts enkele meters grond voor zich. Het is een trieste boel, daar aan de Noordwijkse boulevard, al door de verwoeste houten gebouwtjes. KATWIJK In Katwijk is het niet veel beter, het eerste gezicht zelfs nog erger. Wat een ravaee! De boulevard zelf heeft hier vermoedelijk minder schade geleden dan de Noordwijkse. Bijna alfle keten of andere houten gebouwen hebben het onderspit gedolven: het gehele Zee- en Zonnebad tegenover de Vuurbaak, de twee op palen gebouwde posten van de reddingsbrigade en de kleine witte po litiepost bij de Voorstraat. Dat deze kleine bouwwerkjes zijn ge sneuveld, mag geen verwondering wek ken, als men ziet, dat zelfs de oude Duitse bunkers langs de kust voor een groot deel uit elkaar zijn geslagen. Ook de meeste betonnen afritten zijn ver nield. Het van rode tegels gelegde pad is hier en daar geheel verdwenen. Oudere Katwijkers hebben dit voorspeld, maar Wederopbouw heeft zich aan die voorspellingen niet gestoord. In Katwijk heeft de zee bovendien de muziektent, die tegen de boulevard was aangebouwd, weggespoeld, het gehele terras incluis (de „kuip" zei men in Kat wijk) Troosteloos ligt het bovenste deel van het dak op het puin, dat door de woeste golven ook nog een flink eindje verschoven is. Al even triest is de aanblik van Nieuw- Brittenburg. het vrij stevige en uit steen opgetrokken paviljoen, dat voor meer dan de helft verwoest is: het terras en de restauratiezaal zijn geheel verdwe nen en ook van de rest zal wel niet veel meer deugen. Onder het restaurant is een gapende afgrond. De schade aan de in boedel is zeer aanzienlijk, omdat men afzag van ontruiming. „Wij hebben de angstigste nacht be leefd, die we ons kunnen heugen", ver tellen de bewoners van de huizen aan de boulevard. „Het was een hels lawaai, i De zee sloeg met zu-l'k geweld op het; wandelpad aan, dat de opspattende golven toren hoog het land in kwamen jagen. Onaf gebroken kletterden tonnen water tegen en zelfs over onze daken heen". Het be treft hier woningen van drie tot vier verdiepingen, die aan de landzijde van de boulevard staan Aan het Noordelijk einde van de bou levard, bij de uitwatering van de Oude Rijn. staan de bewoners van de grote betonnen villa somber achter de ruiten van de serre. Deze massieve vilfla van Trousselot, een huis als een rote, schijnt de zee te wililen tarten tot de strijd. Reeds hebben de golven de fundamen ten bereikt, nadat al het duinzand er voor was weggespoeld. Nóg staat de villa recht overeind en achter de ramen turen d»> bewoners rustig over de zee, vlak onder hen. Zal het gebouw ondermijnd zijn? We vrezen, dat de fundamenten wel hebben geleden. De watering zelf is zo goed als dicht door het aanspoelen van zand, Men kan er over heen lopen! De zee neemt en! geeft. Maar ze heeft van de duinreepl langs onze kust wel héél veel genomen! Restaurant De Zwaan is gered, doordat een Duitse bunker voor het gebouw het, beschermde. Tal van pannen, schoor-1 stenen en ook een dak zijn voorts ge-1 sneuveld, hier in Katwijk. Met man en macht is men gisteren bezig geweest, voorzieningen te treffen.! Hier en daar werd langs de boulevard I zand gestort. Het gat bij de muziektent heeft men zo goed mogelijk met klei gestopt LEIDEN2 FEBR. Leidenaars De burgemeester doet een dringend beroep op U allen om ieder naar vermogen bij te dra gen tot leniging van de grote noodwelke over ons land en volk is gekomen. U kunt als volgt doen: 1. Steunt de grote straat- collecte, welke morgen in de stad wordt gehouden. 2. Gedenkt met milde hand de huis-aan-huis-collecte, die hedenavond begint en morgen avond wordt voortgezet. 3. Er is een dringende be hoefte aan boven- en onder- kleding, schoeisel en bedden. Van al deze zaken wordt mor gen- en Woensdagavond een in zameling gehouden. Geeft wat U missen kunt. 4. Meldt U in groten getale heden tussen 3 en 9 uur als collectant aan het Stadhuis (in gang Vismarkt). 5. Stelt vervoersmiddelen beschikbaar voor de goederen inzameling en doet daarvan eveneens heden aangifte ten Stadhuize. Stadgenoten, verstaat Uw plicht. De burgemeester. Drie mensen in nood Stern dobberde dertig uur op zee Nog voordat de storm in al zijn felheid kwam opzetten, is de motorkotter Ouddorp 13 een halve kilometer ten Zuiden van Noordwijk gestrand. Dat was Zaterdagavond om een uur of zes. Het platboomde schip is daarna steeds verder het strand opgeschoven, zodat de vele kijklustigen er gister middag om heen konden lopen. Men mag er zich over verwonderen, dat de kotter de storm heeft weten te trotseren. Tot gisteren toe had het schip weinig of geen schade opgelopen. Schipper Jaap Molesteeg uit Ouddorp I juist zou het drietal weer aan boord was met zijn twee varensgezellen Wil- gaan, toen leden van de reddingsploeg de van Schevenin|en en I bemanning kwam afhalen. In Seinpost werden de vissers behoorlijk onthaald en daarna met een zacht lijntje naar bed geloodst. Eerst wilden ze daar niet van weten, maar de heer Van Beelen stond er op, hen te mogen herbergen. Anders had de reddingsploeg ook by de kotter moeten wakenAchteraf bekeken mogen allen dankbaar zijn, dat het drietal rustig in Seinpost is gebleven. Want op de kotter zou in de nacht van Zaterdag en Zondag de nood wel heel hoog zijn geweest. Men moet nu nog afwachten, wat er met het schip gaat gebeuren. lem Dijkhuizen Poulus v, d. Sluis van Ouddorp Vrijdag morgen om 4 uur uitgevaren uit Scheveningse haven. Om een uur of 12 kreeg het noteaopje. Stern geheten, pech aan de 80 pk motor, circa 30 mijl van de uitvaarthaven. Men had toen aan boord van het trawlkottertje één trek gedaan en enkele manden vis binnengehaald. Het bleek ondoenlijk, de motor te re pareren. Maar geen nood nog: alle zeilen werden bijgezet, Van vijf zakken werd zelfs een hulpzeil gemaakt en een kleedje uit het vooronder diende tot stagfok. In dien enigszins mogelijk, wilde het drietal Scheveningen bereiken. Voor de Zand- voortse kust had men een grondige vrees, dus IJmuiden liet men letterlijk links liggen. Ruim een halve dag hebben de drie zo voortgetobd op het anderhalf-jaar oude scheepje. Wat men ook deed. 't mocht niet baten Van tijd tot tijd werden nood seinen gegeven, fakkels en 't stakebos werden ontstoken maar er kwamen geen redders in de nood. Verwonderlijk, want er passeerden schepen genoeg! Geen enkel evenwel schoot het kottertje van 30 ton te hulp. Ook Scheveningen liet boven tegen de diuimrand verstek gaan en de 67-jarige Dijkhuizen, zelf Scheveninger was daar niet al te best over te spreken: „Zij hadden ons toch moeten opmerken!" Hoe het zij: Zaterdagmiddag om 12 uur is de Stern maar voor anker gegaan. Om 3 uur echter braken de trossen en toen begon het „koekeren" pas goed. op een zee die al wilder en wilder werd. Totdat om 6 uur de reis ten einde was. Toen we Zaterdagavond bij de kotter kwamen, was schipper Molesteeg juist van boord gesprongen. Hij had eerst een veertig liter olie op de golven gegooid en daarmee bewezen, dat het gezegde dat hierop slaat nog steeds van toepassing is. Overigens was het daar bij de Noord wijkse kust nog lang niet pluis! Nadat de schipper de zaak eens had verkend, zijn z'n twee varensgezellen hem naar de wal gevolgd. Dat is gemak kelijker geschreven dan gedaan, vooral als je 67 jaar bent! In het koffiehuis Kor- tekaas zijn de drie, rond de warme kachel, wat op verhaal gekomen. Van daar uit werden ook de familieleden ge rustgesteld. In Ouddorp zelf zou men het die nacht zwaar te verduren krijgen.. De vierde man van de Stern, Piet Redert uit Stellendam, lag thuis ziek in bed. Kliniek van dr Van Nes bleef gespaard Goede berichten uif Alblasserdam In een onderhoud, dat we hadden met dr C. P. van Nes, de bekende Leidse orthopaedist, die sinds enige tijd z;jn orthopaedistische kliniek in de Corn. Vroegestichting te Alblasserdam nee ft betrokken, werd ons het volgende mee gedeeld: „Het heeft er voor mijn nieuwe zie kenhuis zeer ernstig uitgezien. Het water stond op de dijk, die slechts enkele tien tallen meters van mijn kliniek ver wijderd is. V/ij hebben uit voorzorg de beneden-étage ontruimd, doch zojuist ontving ik bericht, dat het gevaar hoogstwaarschijnlijk geweken is. hoewel het water nog hoog tegen de dijk staat. Hoewel wij verstoken zijn van electrici- teit, licht en waterleiding en wij ons dus uitermate moeten behelpen, zijn wij dankbaar, dat ons niet hetzelfde lot heeft getroffen, als zovelen in den lande." Lofwaardige actie Vierhonderd mensen uit deze dorpen komen naar Leiden Het collegium van het Leids Studen ten Corps heeft alle Leidse studenten op geroepen, deel te nemen aan de hulpactie voor de overstroomde gebieden. Deze hulpactie heeft zich in enkele uren ont plooid tot een machtige organisatie- Aan de oproep gaven gisteren reeds 700 studenten gehoor. Gisteravond ver trokken de eerste bussen met vrijwilli gers. totaal 250 man, gewapend mat schoppen, naar Abbenbroek en Spijke nisse welke beide dorpen als het ware door de Leidse studenten zijn geadop teerd In de loop van de nacht vertrokken nogmaals 300 man en in de volgende dagen zullen steeds verse ploegen de oude afwisselen. Maar het collegium heeft het hierbij niet gelaten. De actie heeft tevens de levensmiddelenvoorziening van deze dor pen op zich genomen. Bussen ryden af en aan met gamellen voedsel en levensmid delenpakketten. Voorts heeft het collegium aange boden, 400 mensen uit de beide dor pen in Leiden onderdak te bezorgen. Honderd zullen worden opgenomen in de bovenste étage van de sociëteit Minerva, een tweede honderdtal wordt toevertrouwd aan de hoede van de meisjes-studenten, terwijl de ove rige 200 zullen worden ondergebracht in diverse laboratoria. Deze wel zeer grootse actie, in zo korte tijd tot stand gebracht, verdient alle hulde. Agenda voor Leiden Maandag Lutherse Kerk, 8 uur: Youth for Christ, rally, spreker ds Haan. Schouwburg. 8 uur: Prinses-Irenefonds, M.L.D.-kapel en gevarieerd programma. Stadsgehoorzaal. 8 uur: Italiaanse opera met Lucia di Lammermoor. Kleine Burcht. 8 uur: scheidsrechters- groep. W. van Ausum over spelregels. Vlies. 8 uur: portretfotografie en kin deropnamen. Alphen aan den Rijn. Rijnkade, half 5: opening varende tentoonstelling Het Boekenschip. Dinsdag Snouck-Hurgronjehuis, Rapenburg 61, half 8: statenkring Leiden C.H. Unie, S. H. van Eybergen over: Wereld in nood Antonius-clubhuis, Mare 43. 8 uur: Dr Van Voorthuysenschool, ouderavond. Schouwburg, 7.45 uur: Leids Acad Kunstcentrum, Compagnie des Quatre me; Le jeu de l'amour et du hasard van Marivaux. Burcht. 8 uur: Leidse kruidenierscen- trale. feestavond. Foyer stadsgehoorzaal, 8 uur: Kon. Ned. vereniging voor luchtvaart, dr J. J. Rai- mond Jr en J. Boesman, film: De reis naar de maan. Nieuw Mmerva, 8 uur: Leids kunst centrum onder meer: Revue der kunsten. Woensdag Vlies, 8 uur: Tuinbouw en Plantkunde, leden vergadering. Antonius-clubhuis. 3 uur: ..Rondom de Maredijk", gymnastiekuitvoering. Levendaal 1, half 8half 9: zitting prij- lencommissie. Tentoonstellingen Prentenkabinet, 25 uur: tekeningen van Gentenaren Jules de Bruycker en George Minne (tot 21 Februari). Nachtdienst apotheken Apotheek Van Driesum, Mare 110. tel. 20406 en de Zuiderapotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. l; 'J-il LLLj; Li f—-r-'- '<r'<i - :jpL - 4 V P för|ijjpr .jt 'ru J2J3'! J i. Oud-voorzitter D. Cornet gehuldigd Ondanks het noodweer van Zaterdagavond was de stadsgehoorzaal goed gevuld, toen de voorzitter van de harmoniekapel T. en D., de heer D. Riet veld, op het podium verscheen om de aanwezigen welkom te heten op de 79ste uitvoering. Behalve dit woord van welkom had de voorzitter boven dien nóg wat op zijn hart: een woord van hulde tot de oud-voorzitter, de heer D. Cornet, die tot ere-voorzitter is benoemd. De heer Rietveld schetste in het kort de „muzikale loopbaan" van deze zeer geziene oud-voorzitter, die wel „de va der van T. en D." wordt genoemd. Want ondanks vele moeilijkheden wist hij niet alleen de goede geest te behouden, maar deze ook te bevorderen. In 1910 thad hij na zijn diensttijd tot de hammoniekapel toe als derde clari nettist. Door zijn kennis van muziek Vlot en vaardig allerlei De Leidse mondaccordeonvereniging Crescendo heeft Zaterdagavond in het Antoniusclubhuis haar tweede jaarlijkse uitvoering gegeven. Dit was na tuurlijk een evenement van belang in het leven van deze jongelui. Het gezelschap maakte een prettige, moedgevende indruk. De in onberispelijk blauw en wit geklede meisjes en jongens doen ons op een avond als deze ongevoelig zijn voor de gebruikelijke verzuchtingen van „de jeugd van tegenwoordig". De voorzitter gewaagde van de gesta dige groei der vereniging. Hij heette o.a. de Sassenheimse zustervereniging wel kom. Ook vernamen we, dat Crescendo op Tweede Pinksterdag aan een concours hoopt deel te nemen. Het is vrij gemakkelijk, een stel gelijk gestemde muziekgevoelige jongemensen bij elkaar te brengen in een ensemble, maar wat zal men ze laten spelen? Spe ciaal voor het mondaccordeon geschreven muziek bestaat practisch niet. En toch zal het daartoe moeten komen, willen de orkesten toekomst hebben. Crescendo wipte in „Een bouquet van melodieën" vrolijk van de ene beroemde componist naar de andere over. zoals een hommel aan alle mooie bloemen even nipt. Toch is er ook veel minder een kennige muziek. Zo'n werk als de Blue Tango bij voorbeeld klonk werkelijk heel aardig en ,.Im Prater blühen wieder die Baume" kon er ook nog mee door. De speelroutine van Crescendo heeft zich gunstig ontwikkeld. De muzikanten zijn veel meer zeker van hun zaak ge worden. de momenten van ongelijkheid (nog aanwezig bij plotselinge tempo- wijziging en unisono's) waren te tellen, Dirigent W. van Strien treft blijkbaar de juiste toon. Zijn vlotte en eenvoudige manier van optreden werkt stimulerend en aanmoedigend. Hij lette er echter op. Notedop op het strand: de kotter Ouddorp ea rust uit op het Noord wijkse strand van zijn strijd tegen de zware storm. De jeugd nam het scheepje in bezit, maar kon er gelukkig niet veel aan vernielen. De Kotter ligt bijna tegen de duinen 25 Jaai deurwaarder bij Leidse kantongerecht Dat ook een deurwaarder populair kan zijn, is Vrijdag en Zaterdag wel gebleken, toen de heer P. A. H. van der Woude, deurwaarder bij het kan tongerecht te Leiden, zijn zilveren jubileum vierde. Vooral Zaterdagmiddag tijdens de receptie mocht de heer Van der Woude zeer veel blijken van sympathie en waardering ontvangen, zowel mondelinge als schriftelijke. En dan waren er nog de bloemstukken en de talrijke andere geschenken, die deze achting accentueerden. Eerst werd de heer Van der Woude i intieme kring gehuldigd door ver tegenwoordigers van het kantongerecht en de Leidse advocaten. Aanwezig wa ren mr F. Ligtenberg, de kantonrechter, B. J. A. Spreij, mr W. de Clerq, mr P. E. Briët en de griffier, mr W. de Koning. In een hartelijke toespraak schetste mr Ligtenberg de waarde van het werk van de heer Van der Woude. Hij wees daarbij ook op de goed-mense- lijke wijze, waarop de jubilerende deur waarder de zaken heeft behandeld. Spr. bood namens kantongerecht en advoca- een schilderij, een fruitmand en twee dozen sigaren aan. Tijdens de receptie kwamen o.a. de volgende personen gelukwensen aanbie den: de heer R. J. Meijer, commissaris van politie, mr M. B. Vos. oud-Leide- naar. thans wonende te Den Haag, deur waarders uit Oud-Beyerland, Zutphen, Alphen aan den Rhijn en Woerden, mr H. R. Goudsmit en mej. H. van Laken, die de Leidse voogdijraad vertegen woordigden, burgemeester Smeets van Zoeterwoude, gemeenteraadssecretaris De Ren van Leimuiden, de heer G. G. M. Verhagen, secretaris van de Ned. vereniging van deurwaarders, politie autoriteiten uit Leiden en omgeving, vertegenwoordigers van de waterpolitie voor Warmond en de Kaag en de heer H. Filippo, oud- gemeente-ontvanger van Leiden, alsmede verscheidene nota rissen uit Leiden en omgeving en mr Achterberg, ambtenaar bij het Open baar Ministerie. De post bezorgde een stapel brieven en telegrammen. Er waren gelukwen sen bij van de Kamer van Koophandel voor Rijnland en van enkele burge meesters uit de omtrek. de tempi niet te forceren. De heer Van Strien zal het met zijn orkest wel klaren- 2 meerdere of mindere gedisponeerd heid van de jongelui is af te zien aan het hanteren van hun instrument. En dan merkt men, dat de één er volkomen in is en een ander nog behoorlijk geremd. De „young lady" aan de piano, de tok kelaars en de slagwerker leverden een duidelijke, soms een ietwat dominerende bijdrage tot het welslagen. Naar de mar sen vooral was het een lieve lust te luis teren. Na de pauze een bont allerlei van o.a. chansons (Spaanse) en schetsen. Joh. van W- Het leven van een Eskimo In net Volkshuis werd Zaterdagmiddag de film Nanook vertoond. Deze rolprent laat zien, hoe de Eskimo Nanook met zijn ger' in de verschillende jaargetijden werkt en leeft. Met zijn primitieve werk tuigen weet hij zich en zijn gezin te voe den en onderdak te verschaffen, 's Zomers trekt hij er op uit met zijn kajak om te vissen. De korte zomer is ook de gulden tijd voor de Eskimo, omdat er voedsel in overvloed te bemachtigen is. In de win ter beleeft hij een harde, moeilijke tijd. Met zijn slee, getrokken door poolhonden, trekt hij rond. steeds op zoek naar voed sel. 's Avonds wordt in allerijl een sneeuwhut gebouwd. De Eskimo is een groot jager. De film liet ook enkele adem benemende jachttaferelen zien. Nanook liet een imposante indruk achter van een groot en moeilijk leven in de pool streken. In het voorprogramma werden o.m. enkele tekenfilmpjes vertoond. werd hij al spoedig tweede clarinettist n niet lang daarna speelde hij de tenor saxofoon. In 1927 werd de heer Cornet voorzitter van T. en D. en tijdens zijn bestuur nam de kapel aan verscheidene nationale concoursen deel. T. en D. troont tengevolge daarvan thans in de afdeling „uitmuntendheid". Persoonlijk nam de heer Cornet 24 maal deel aan 3 October-optochten. Zijn verdiensten voor de vereniging werden in een duidelijk licht gezet, ter wijl een lauwerkrans met bloemen het gesprokene nog kwam bevestigen. Een gouden ring vormde het blijvende ge schenk. Het woord werd verder nog gevoerd door de heer C. Tieleman en door een vertegenwoordiger van de Leidse bond, de heer P. Wakka. Het muzikale gedeelte van het pro gramma was wat kort gehouden: vijf nummers en een toegift, maar dat nam niet weg, dat de kapel o.l.v. de heer W. J. Smolders hiermee een goede beurt maakte. Hier en daar kwamen wel on zuiverheden voor en ook waren de in- Nieuwe school Leimuiden De school met de Bijbel te Lei muiden is de laatste jaren, wat het leerlingenaantal betreft, sterk ge groeid. Toen enige jaren geleden de heer H. Bal de leiding van de school aanvaardde, waren er slechts 75 leerlingen. Jaar op jaar is het aantal leerlingen toegeno men, zodat op dit ogenblik een honderddertig scholieren de school bezoeken. Het is te begrijpen, dat de capaciteit van het gebouw langzamerhand onvoldoende werd. Men zag zich dan ook genoodzaakt, een aantal scholieren elders onder te brengen. Maar nu is het toch zo ver, dai, er een nieuwe school kan worden gebouwd. Op 4 Fe bruari zal de openbare aanbeste ding van deze bouu? plaats heb ben, De school komt te staan aan de Dokter Stapenseastraat ten Westen van de Geref. kerk. zetten niet altijd even gedisciplineerd, terwijl het luchtige van de Fransman in de Mont de la Ville Marche van Henri Chai'liet wel wat erg duidelijk, ontbrak, maar in de toegift, de Saint Triphon Marche van Arthur Ney, werd dat weer ruimschoots goed gemaakt. Wiener Pra- terleben van Translateur en de Ouver ture Joyeuse van Kélér-Béla werden inderdaad joyeus ten gehore gebracht. En over marsmuziek shoeft men bij deze kapel niet eens te spreken. Het variété-gezelschap, da,t na de pauze optrad, was in zijn samenstelling wel heel ongelijk van kwaliteit. Na af loop werd een feestelijke polonaise door de zaal gelopen. In de week van 26 t/m 31 Januari Te Leiden vestigden zich: J. C. Banz, Herengracht 9; P. H. M. van Houtenvan Beers. Thorbeckestraat 25; N, Bensink, Rapenburg 122; Wed. M. W. D. KampmanBertram. Roodborststr. 52; M, Beijer, Roodenb.straat 41; L van der SpekBrinkera, röntgen-ass, Hoge Rijndijk 30; J. R. Brunsting, Breestraat 85; M. H. L. Conradi, Noordeinde 30; H. A Cijsouw, Boerhaavelaan 17; M. W L. van Delft, Emmastraat la; E. van der Does, v d. Sande Bakh.laan 10; G, C. van Dorp, Haarlemmerstraat 42b; A. den Duik, Da Costastraat 9; M. J. van Eijk, De Sitterlaan 103; A. Geense, Oude Vest 35; A. D. Grant, Boerhaavelaan 26; J ZuurmondVan Grol en fam., Lekstraat 9; B. E. de Groot en fam., arts, Klein Sionshof 1/4; F. F. van Haeften, Bree straat 29; M. D. Haga, Apothekersdijk 30; H. H. Hentenaar. leerling-verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J. C. Hoekendijk en fam., hoogleraar. Cobetstraat 59; W F. Hofkes, Oude Rijn 172a; E. B. Holleman, Thorbeckestraat 66; M. D. van Houten, Vreewijkstraat 6; C. H. L. Klaassen, v Sande Bakh.laan 10; A. Korthals Altes, Steenschuur 18; J. Koudstaal, Haagweg 22; H. J. van Kuilenburg, Stille Rijn 8; H. J. de Lange, Boerhaavelaan 34; J. de Lange, Haagweg 22; A. Langendoen, G. Doustraat 51; J. C. Lanooij, vliegt, instr.- maker K.M., Zoeterwoudseweg 124; H. A. J. Leeuwens, Rapenburg 88; H. W Loef, Utrechtse Veer 14; G. J. C. Klein—Loze, Joh. de Wittstraat 46; J H. Maas en fam., costuumnaaister, Lekstraat 5; J. E. Marks, Gerecht 10; J, Meert ens. ass.-accountant, Lage Morsweg 75; D. Merens, Zoeterw. Personeel nam alscheid van P. de Woll De heer P. de Wolf, technisch assistent A, heeft Zaterdag wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van het rijks museum van oudheden. Het gehele personeel kwam in de lezingenzaal bijeen om de heer De Wolf, die vergezeld was van zijn naaste familie, uitgeleide te doen. Dr W. D. van Wijngaarden, directeur, stelde het op prijs, dat de heer De Wolf het personeel de gelegenheid had ge geven zijn dank en waardering op dit ogenblik uit te spreken. Vooral in de jaren van herinrichting en reorganisatie van het museum is de heer De Wolf voor mij een grote steun geweest, aldus spre ker. De lof voor de inrichting komt dan ook voor een deel aan hem toe. Een buitenstaander vraagt zich wel :ns af, wat het personeel van een in richting als deze nu eigenlijk uitvoert. Dr Van Wijngaarden wilde op deze vraag slechts dit antwoorden, dat het werk de volledige persoonlijkheid verg'. Het stemde hem dankbaar, dat de heer De Wolf die ook geheel heeft ingezet. Spr. noemde zijn arbeid veelomvattend en •eeleisend. Hij is een man met energie, die door zijn toewijding een voorbeeld is geweest. Anderen konden van hem leren. Daarom valt het afscheid niet ge makkelijk. Met u gaat eigenlijk een stuk van het museum weg. zei de dixe teur, die deze woorden illustreerde mei de ge lach-veroorzakende opmerking, dat "de heer De Wolf met de grote keizer Tra janus omging als men zijn beste vriend. De heer J. Docter ter aarde besteld Zaterdagmiddag werd op Rhynhpf be graven de heer J Docter, in leven leraar aan de Leidse ambachtsschool. Toen de kist in de aula was opgebaard, sprak de heer C. Brilman, directeur van de school. Hij zei onder meer, dat de heer Docter ruim 23 jaar de belangen van de school en van de leerlingen op uitsteken de wijze heeft behartigd. Namens het be stuur voerde de heer P. Herfst het woord, die de heer Docter schetste als een goed leraar en een vriend van de leerlingen. Hierna trad de heer D. Beekma naar voren om te spreken namens het aposto lische genootschap alhier. Er waren ver tegenwoordigers van verschillende apos tolische gemeenten. Een broer van de overledene dankte voor het medeleven Een groot aantal kransen en bloemstuk ken dekte de kist. Tenslotte zei dr Van Wijngaarden, dat het personeel de heer De Wolf niet al leen als ambtenaar ongaarne zag vertrek ken, maar ook als mens. Namens de jubileumcommissie sprak de heer J. C. Sleijser en als oudste col lega de heer L. Favier. In zijn dank woord bracht de heer De Wolf het per soneel dank voor de samenwerking. Mevrouw Van der Klugt Hendriks ter aarde besteld Vanmorgen heeft onder grote belang stelling de begrafenis plaats gehad van mevr. C. A. M. v. d. Klugt—Hendriks, die de vorige week onder tragische omstan digheden om het leven is gekomen. Des nachts om twee uur is zij in haar woning aan de Haarlemmerstraat door een mis stap van de trap gevallen. Zij moet on middellijk overleden zijn. Haar echtge noot ontdekte het ongeval eerst een uur later. Mevr. Van der Klugt heeft zich tijdens haar leven op veel gebied verdienstelijk gemaakt. Zij was o.a. voorzitster van de afdeling Leiden van het Gilde van de Ned. Kath. vrouwenbeweging en had in die kwaliteit zitting in de plaatselijke raad van het maatschappelijk en cultureel overleg. Sinds kort bekleedde zij ook een bestuursfunctie in de afdeling Leiden van de K.V.P. en zij werd genoemd voor een candidatuur bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen. De plechtige uitvaart werd gehouden in de dekenale kerk, waarna om 12 uur de begrafenis plaats had op de R. K. be graafplaats Zijlpoort. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Sebastianus Joannes J M, z van A J J Duindam en R J M Raap horst; Willem, z van W Zuidervaart en W S Jonkman; Elisabeth J, d van F J J Meuwese en E L Schater; Johanna C A M, d van A Groenendijk en A W M Winkel. OVERLEDEN: E C Hoogervorst. vrouw, 46 j; M A U Englebert, wed van Frisoiy 91 j.; A. van. Veen, man, 58 j. Singel 26; J. van der Meulen, Oude Vest 35; W. G. F. Meijer en fam., banket bakker. Zijlsingel 73; C. M. Meijnen, O. Rijn 23; J. A. Nagtegaal, Oude Vest 35; S Neefjes, Priester, Haarlemmerstraat 106; M. van Nood, hulp in de huish., Rapenburg 97; W. van Noord, kantoor bediende, Wald, PyrmontStraat 1; C. On derwater, leerl.-verpleegster, Hooigracht 13/27; J. W. van Oudheusden, chemicus, Koninginnelaan 47; M. Quint, Rapenburg 65; E. A. van Papenrecht, Drie October- straat 1; H. E. Suichies—Pater en fam.. Veilingkade 20; A. Pronk, Cobetstraat 91; B. J. Reintke, ber. militair KM, Noord einde 2a; H. R. Roman, radio-telegrafist. Du Rieustraat 15; L. A. de Roy v. Zuyde- wijn, vliegtuigmaker le kl., Sophiastraat 57; Jonkvr. J. de Savornin Lohman, Ra penburg 121; C. Schoonens, kelLner, Hoge Rijndijk 105a; I. H F CaspersSchuit, Calandstraat 28; C J. Slager, De L. de Kanterstraat 26; B. C. L. Starmans, Maarsmanssteeg 14; G. Suichies, vlieg tuigmaker I K.M., Veilmgikade 20; M. v. Swaay, Gerecht 5; J. C. A. G. Swildens, Rijnsburgerweg 101; J. S. Tierolf, mon teur, Oude Singel 100; Wed. M. E. Jon kerVeldman, Oranjestraat 15; C. A. Velds, Lange Mare 67a; H. M. Verhagen, huishoudster, Breestraat 33a; D. Verhoef, Oude Vest 35; N. D. Verhoef, Korte Mare 22; E. Vonk, Rapenburg 54; A. H. Water man, Boerhaavelaan 51: P. van Weeren, Korte Mare 22; G. A. E. "Weis, Rapen burg 65. Uit Leiden vertrokken: E. Althuis, van Rapenburg 50, "naar Canada; P. J Arzbach en fam., Cobet straat 95, Purmerend, B. M. Feidstreat 39; J. A. van HoveBonte, Haarl.weg 63a, Hillegom, Meerlaan 129; H. Th. G. Colijn, Vrouwenkerkkoorsteeg 3a, Zoe terwoude, Hoge Rijndijk 122; F. G. V. R. Curvers. Herensingel 32, 's-Gravenhage, Akkerwindestraat 22; W. F. Devilee, Haagweg 45a, De Bilt (U.)f Zwanenlaan 21; P. J. Gellings en fam., Nieuwe Rijn 7a, Amsterdam, Stichtetraat 1; C. M. den Hartog. Breestraat 84, Nijmegen, St. An- nastraat 149; H. Heering, Pieterkerkkoor- steeg 30, Driebergen-Rijsenburg, Jac. van Gaasbeeklaan 24; C. Heil, Brederostraat 1, Groot-Bnttannië; H. A. BilHeijloo, H. Morsweg 76, Leeuwarden, Abeelstr. 5b; G. Hille Ris Lambers, Oude Vest 113, Verenigde Staten van Noord-Amerika; H. C. van de Hulst en fam., Rijnsburgerweg 96, Oegstgeest, Terweeweg 114; wed.. P. de Bode-Jongschaap, De Sitterlaan 54, 's-Gravenhage, Sfadhoudenslaan 3; E. P. J. M. B. Kersten, Haagweg 36, Maas tricht, Lenculenstraat 29; C. Kodde, Ra penburg 56, Rotterdam, Somerenweg 52; J. A Kok, Fokkestraat 9, Dordrecht, Gra venstraat 3; J. G. F. van Krimpen, Bree straat 47, Bloemendaal, Pinellaan 12; C, G. van Laar, Utr. Jaagpad 87A, Geffen, Groénestraat 41; J. La tuny, Noordeinde 2A, Den Helder, Buitenhaven 5; A. D. Leeman en fam.. De Sitterlaan 66A, Am sterdam, G. v, d. Veenstraat 171 I; B. K. Lim, W. de Zwijgerlaan 27A, Rotterdam, Oranjeboomstraat 198A; P. J, M. Lüb- bers, Hogewoerd1 24, Delft, Spoorsingel 47; M. H. Lutteke, Nieuwe Rijn 33A, Zaandam, Havenstraat 55; H. Maat en fam., M. Moonstraat IA, Indonesië; A. M. A. Haarsma-Mank, Levendaal 48A, Amersfoort, Van Bcmmelstraat 84; H. J. B. Meijer. Marislaan 3, Australië; J. Nijs- sen en fam.. Prins Frederikstraat 26, Voorschoten. Bethlehemstraat 28; B. S. Oey, Oude Vest 35, Rotterdam, Broeder straat 92; H. II, Pape en fam., Morsweg 168, Canada; J. J. Planje, Groenesteeg 91A, 's-Gravenhage, Maagdepalmstraat 10 H. Plasse, Du Rieustraat 2. Vlissingen, Walstraat 76; G. G. Kruijt-Pot en fam., Cosijnstraat 17, Australië; F. Regeer, Parkstraat 6A, Diever, Geeuwenbrug 4A; M. van de Sande Bakhuijzen, Oude Sin gel 78, Verenigde Staten van Noord- Amerika; J. A. Smits en fam., W. Rozen straat 56, Hilversum, Ministerpark 9; H. G. Spering, Merelstraat 45, Alblasser dam, Oost Kinderdijk 9; J. M. C. Tom- brock, Bloemisten laan 44,' Heemstede, Burg. v. Lennepweg 1; P V. Di Valen tin, Morsweg 11, 's-Gravenhage, Schalk burgerstraat 343; J. Vaneveld, Haarlem merstraat 216, 's-Gravenhage, Smidswater 5D; J. H. van der Velde, Narmstraat 10, Amsterdam, G. v. d. Veenstraat 171 I; R. J. Vijsma, Rijnsburgerweg 10, Rotter dam, Heemraadsingel 153; L. Klootwijk- Wegman, Oranjestraat 21, Schiedam, Groenweegje 52A; wed. M. Ouwehand- v. d. Zanden en fam., Zeemanlaan 41, Mcppe], Cort v. d. Lindenstraat 27; L. Zeven, Nieuwe Beestenmarkt 30, Heiloo (N.H.), Fokeestlaan 10; C. A. P. Minder hout en fam., V. d. Brandelerkade 22, Middelburg, Lange Vielesingel 40.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5