Broekman werd Europees kampioen Van der Voort öp 2e plaats in eindklassement ARC en Leiden legden beslag op kostbare punten LEIDSCH DAGBLAD - MAANDAG 2 FEBRUARI Nederlandse triomf te Hamar (Van een speciale verslaggever). Onder doodse stilte ging gistermiddag te Hamar het rood-wit-blauw aan de eremast omhoog, toen Sven Laftman, scheidsrechter van het Europees kam pioenschap in het hardrijden 1953 en vice-president van de I.S.U. de 25-jarige Kees Broekman de grote groene krans met de Nederlandse kleuren om de brede schouders legde: na zeven jaren van harde training, van diepe teleurstellingen en fraaie successen, was de man uit De Lier erin geslaagd voor de eerste maal in de geschiedenis van de schaatssport de Europese titel voor Nederland te veroveren. Het Wilhelmus klonk als overwinningslied over de baan en vulde de tribunes met zijn historische klanken, waarnaar de 16.000 toeschouwers met eerbied luisterden. Het was een stralende Kees Broekman, die na zijn ereronde de gelukwen sen in ontvangst kon nemen van prins Harald, de zoon van kroonprins Olaf, die verhinderd was de wedstrijden bij te wonen. Nederland vierde Zaterdag en Zondag triomfen op de baan te Hamar. Op de 1500 meter veroverde Van der Voort de eerste plaats met Broekman als tweede, op de 5000 meter was Broekman winnaar met Van der Voort als derde, op de 10.000 meter veroverde Kees Broekman de eerste plaats en eindigde Anton Huiskes als tweede. En in het algemeen klassement werd Broekman kampioen, Van der Voort bezette de tweede plaats en Anton Huiskes werd vijfde. Uit deze opsomming bleek overduidelijk hoe sterk dit drietal heeft gereden. De weersomstandigheden waren Za terdag wel zeer ongunstig. Het was een echt Hollands weertje. Er stond een harde, nare wind over de breedte van de baan, er vielen voortdurend sneeuw vlokjes uit de grauwe wolkenmassa, waarbij de temperatuur om het nulpunt zweefde. De sneeuw zette zich vast op de baan. Een grote ploeg sneeuwruimers was aan het werk, maar de witte vlok ken bleven op het ijs kleven, waardoor het glijden moeilijk werd en de lichtere rijders ongetwijfeld voordeel hadden. Na de gebruikelijke openingsceremonie, dit keer met veel rood-wit-blauw, Hol landse boerinnetjes op de schaats, een toespraak van mr Vliegen, de voorzitter van de KNSB, gevolgd door het Wilhel mus, werd begonnen met de 500 meter. Huiskes sloeg Carl Erik Asplund, die zijn goede vorm veertien dagen geleden in de landenwedstrijd tegen Rusland te Moskou had achtergelaten. De tijd van Huiskes, 46.9 seconden, was een aanwij zing, dat matige tijden zouden worden gemaakt. Salonen, een jeugdige blozende knaap uit Helsinki, kraste vlot en knap over het ijs en reed er een 44.4 seconden uit, een bravourstukje onder deze omstan digheden. Finn Hodt, die in de derde serie startte, slaagde er niet in onder die tijd te komen. Sverre Haugli, die op de binnenbaan startte, geraakte reeds op de eerste 100 meter tegen Wim van der Voort achter, De Noorse kampioen werd gemakkelijk door de Westlander geklopt. De 45.4 seconden van Van der Voort be tekende een belofte voor het volgende nummer. Kees Broekman ontmoette in de negende rit, de Engelsman Hearn. Met 46.8 seconden verrichtte hij een zeer redelijke prestatie, bleef 0.1 seconde voor Huiskes, noteerde dezelfde tijd als Haugli. maar bleef twee volle seconden op Finn Hodt ten achter. Gerard Maarse ging te vroeg weg bij starter Henny Roos, en de tweede en derde maal weigerde het pistool door de nattigheid. Na drie keer tevergeefs ver trokken te zijn ging onze landgenoot, die alleen over de baan moest, op tijd weg. Verder dan 46.2 kwam Maarse, die bovendien een slechte binnenbocht nam, echter niet. Strijd op leven dood Het ijs gleed steeds minder goed en uit de aard der zaak werden de tijden, naarmate de wedstrijden vorderden, slechter, degenen, die op de 5000 meter te vroeg aan de start verschenen, ver keerden dus in een gunstige positie. Waren de rijders met een goede tech niek in het nadeel tegenover de zwoe gers en sjouwers, de conditie sprak toch wel een heel ernstig woordje mee. Holwell sloeg Roald Aas en Offenber- ger reed een uitstekende wedstrijd te gen Pajor. Met 9.11.7 werd de Oosten rijker het lichtbaken waarop de schema's van alle andere deelnemers werden af gesteld. Van der Voort noteerde 9 min. 12.8 scc. na een zeer regelmatige rit, waarin hij het tempo voortdurend om de 44 en 45 sec. per ronde liet draaien. En toen kwamen in de vierde serie Sverre Haugli en Kees Broekman tegenover elkaar, het hoogtepunt van de eerste dag. De Noorse kampioen startte zeer snel. Wat moest Kees Broekman doen? De tegenstander volgen in zijn dolzinnig tempo dolzinnig natuurlijk op dit ys of zijn eigen rhythme laten gelden, dat hem voorschreef, niet te snel te openen? De afstand tussen Haugli, die soms met een hand los reed en de boch ten als een zwoegend karrepaard, zwaai met hot hoofd zwaaiend nam, werd met elke ronde groter en na 2000 meter schatten wij het verschil op ca. 30 meter. De tactiek van Sverre Haugli was duidelijk: door een zeer snel begin, wilde hij proberen Broekman van zich af te schudden öf hem te forceren. Maar Broekman voelde het dreigende gevaar en zorgde ervoor, dat het ver schil niet te groot werd, er op ver trouwend, dat de boomerang, voor hem bestemd, op Haugli terug zou vallen. En zo is het tenslotte ook gegaan. Haugli had een te groot risico geno men en moest na 3000 meter (in 5 min. 20 sec. afgelegd) zijn rondetijden tot 45 sec. laten zakken, een tempo, dat Broekman uitstekend lag. maar dat de Noor in de de laatste ronden niet meer kon volgen. En met 8Vi seconden werd Haugli door Broekman naar de tweede plaats verwezen, een gevoelige afstraf fing na het brutale begin. Dat het voor Broekman overigens ook ge^n gemakkelijke rit was geweest, bleek wel uit het telkens veranderen van schema, dat Klaas Schenk aangaf, en dat schommelde tussen 8 min. 40 sec. en de 9 min. 5 sec. De laatste tijd kwam ten slotte uit de bus, ruim voldoende naar later Dleek, voor een zeer fraaie zege van onze landgenoot op deze afstand. Anton Huiskes trachtte de winst ook in de eerste ronde te nemen, maar had vier slotronden van 46 sec., waardoor hij met de vijfde plaats op deze afstand genoe gen moest nemen. Huiskes reed aan het einde van de dag en ongetwijfeld heeft, deze handicap hem 3 tot 4 sec, gescheeld in zij lotaaltijd. Want de temperatuur was inmiddels zo veel gestegen, dat men van sneeuw bijna niet meer kon spre ken, doch eerder van een koud regentje. Gerard Maarse won royaal van Finn Hodt, maar zijn tijd van 9 min. 41.8 sec. was niet voldoende om zich te kunnen klasseren voor de 10.000 meter, waarop uitsluitend de twaalf snelsten van de 5000 meter uitkwamen. Niet alleen Maarse en Finn Hodt zouden niet in het laatste tafreel van dit kampioenschap kunnen meespelen, maar ook Asplund en de beide Finnen Salonen en Salomaa werden uitgeschakeld. Het was duidelijk, gegeven de krachts verhoudingen, dat Broekman zou kun nen slagen, maar ook bestond er geen twijfel over dat Ivar Martinsen, de favo riet van het Noorse publiek, de man, die de Noorse schaatsenrijders bond bijna voor Nic Stene had laten vallen, er nooit in zou slagen om 35 sec. sneller te zijn dan Van der Voort. Ivar Martinsen begon goed, maar zakte na 5000 meter af met ronden van 43 sec. en eindigde op 17 min. 44 sec., 10 secon den boven zijn persoonlijk record. Anton Huiskes, wat stijf na zijn zware 5000 me ter van de eerste dag, draaide zich eerst warm met ronden van gemiddeld 42 sec. De 5000 meter werden afgelegd in 8 min. 43 sec., daarna noteerde Huiskes, de man, die zo'n goed tempogevoel heeft, en intuïtief weet, hoever hij kan gaan, geregeld ronden van 41 sec. Hij had zijn stijfheid onder het rijden verloren en dank zij zijn goede conditie kon hij op de voortreffelijke totaaltijd van 17 min. 20 sec. komen. Hij sloeg zijn tegenstan der Holwell met een halve baanlengte. Broekman had een zeer snelle 5000 meter. Na 43 sec. en 40 sec. noteerde-de Lierenaar zeven ronden van 41 sec. ach ter elkaar en daarna vijf stuks van 42 sec. Over de helft van de afstand deed hij 8 min. 35 sec. en weer ging hij over op een tempo van 41 sec. per ronde, tot hij drie ronden voor het einde de arme Offenberger bijna had ingehaald. Met 11 tot 12 slagen over de rechte einden, prachtig uitgebalanceerd in een styl, welke aan die van Andersen deed denken, was hij over de baan ge gaan. Rhythmisch werd het been na de krachtige afzet ontspannen, waar door de techniek tot in de perfectie tot gelding kwam en zo moest de Oosten rijker, die by verrassing na de eerste dag de tweede plaats had Ingenomen, een zware slag incasseren, toen hij met nog drie ronden voor de boeg door Broekman werd gepasseerd. (Ingez. Med.-Adv.) f Recla Sludi( Een album met Uw Voetbal favorieten met afbeeldingen van 56 eerste klasse elftallen, gratis bij inlevering van 24 omslagen van de Mars- of /Vuts-Chocolade vóór 30 April a.s. bij de N.V. Mars-Chocolade fabrieken, Sloterkade 10-11, Amsterdam (W). Tot nadere aankondiging geeft Uw winkelier U voor 6 ilfj of 6 N's van de MARS- of NUTS-Chocolade gratis 1 stuk Mars-Chocolade. SCHAATSENRIJDEN Broekman, v. d. Voort en Huiskes naar Helsinki Naar wy vernemen heeft het be stuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond besloten om drie ryders af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen, welke op 14 en 15 Februari te Helsinki worden gehouden. Kees Broekman, Wim van der Voort en Anton Huiskes zullen t.z.t via Stockholm naar de Finse hoofdstad reizen. Klaas Schenk zal als coach funge ren. Wedstrijden voor Nederlandse rijders De mogelijkheid is groot, dat en kele Nederlandse rijders op 4 en 5 Fe bruari te Tongsberg zullen starten tij dens internationale wedstrijden, welke in de avonduren in dit Zuid-Noorse stadje zullen worden gehouden. Kees Broekman, Wim van der Voort en Anton Huiskes zijn uitgenodigd om aan deze wedstrijden deel te nemen. Op 3 en 4 Februari zullen te Dront- heim eveneens wedstrijden plaats vin den en hierin zullen Gerard Maarse, Egbert van 't Oever, Wim Schuier en Wim de Graaf uitkomen. De ploeg, welke in de landenwedstrijd tegen Zweden rijdt, op 7 en 8 Februari te Avesta, zal bestaan uit Kees Broekman, Wim van Broekman. Van der Voort en Huiskes, die te Hamar de Neder landse kleuren op voortreffelijke wijze hooghielden. 1500 meter Kees Broekman reed Zondag in het eerste paar op de 1500 meter tegen de Hongaar Loerinc. Het was vrijwel wind stil met een temperatuur, welke drie graden boven het nulpunt lag. Het ijs zag er prima uit. De eerste 300 meter werd in 29 sec. gereden, de volgende ronde in 36 sec., vervolgens 37 sec. en een slotronde van 38.1 sec. Totaaltijd 2 min. 20.1 sec. De specialist op dit nummer Roald Aas bleef 0.4 sec. boven die tijd en toen Offenber ger, die na de eerste dag de tweede plaats had ingenomen in het klassement geslagen werd door Salomaa, zag het er naar uit, dat de titel of bij Van dei- Voort of bij Broekman terecht zou komen. Aangezien men er vast op zou kun nen rekenen dat Broekman de 10 km. zou winnen werd in grote spanning de rit tussen Van der Voort en Martinsen afgewacht. Immers, indien Van der Voort niet onder de tijd van Broek man zou kunnen eindigen, zou Broek man ook de 1500 meter winnen en met drie overwinningen op vier afstanden zou het in alle opzichten zeker zyn, dat Broekman kampioen werd. Maar Van der Voort zette de tanden extra op elkaar. Niet alleen wilde hij een faire sportieve strijd tegen zyn ploeg genoot leveren, maar bovendien vocht hij voor de eigen kans op de titel. Hij stond immers nummero een na twee afstanden? En indien hij de 1500 meter met flink verschil zou winnen zou Broekman zich sterker moeten inspan nen om de 10 km. met voldoende spe ling voor het veroveren van de titel te winnen. Van der Voort reed op een schema van 2 min. 20 sec. en liet Ivar Martinsen de leiding nemen, noteerde 28.5 sec. voor de eerste 300 meter, vervolgens 36 sec. en 38.5 sec., waarmede hij met nog één ronde te rijden een volle seconde op Broekman achter lag. Maar Van der Voort had een tactische rit gereden en met een fantastisch snelle laatste ronde, waarin hij alle reserves van zijn krach tig lichaam in de strijd gooide, wierp hij zich met beide armen los op de laatste honderd meter op de finish toe. De luid' spreker kondigde aan: 2 min. 19.5 sec Broekman was met 0.6 sec. geslagen. De lijd van Van der Voort over de laatste 400 meter bedroeg 36.2 sec., die van Broekman 38.1 sec.! De beslissing Met zijn prikslag trachtte hij op de laatste kilometer Broekman bij te hou den. hetgeen reglementair niet geoor loofd was. Hij kreeg tweemaal een waar schuwing van een der wedstrijdcommis sarissen omdat hij te weinig ruimte liet tussen hem en onze landgenoot. Wellicht was dat de reden, waarom Broekman nog twee ronden van 42 en 43 sec. no teerde, maar zijn slotronde van 40 sec. was weer fantastisch, een Europees kam pioen waardig. Op het bord der uitsla gen verschenen de trotse cijfers: 17 min. 13 sec., 7 seconden sneller dan Anton Huiskes. En in de volgende serie moest Van der Voort, die tegen Haugli de laat ste had geen kans op de titel reed, bewijzen dat of hij of Broekman de sterkste over de vier afstanden was. Hij mocht een tijd van 17 min. 29.4 sec. no teren om gelijk in het klassement te eindigen, een tijd, welke slechts 0.6 sec. boven zijn persoonlijk record zou liggen, dat hij vier jaar geleden te Davos had gemaakt. Op dit ijs en onder deze om standigheden was het van te voren reeds duidelijk, dat Van der Voort hierin niet zou kunnen slagen. Hij moest Sverre Haugli laten gaan, verloor steeds meer seconden aan Broekman, na 2800 meter waren het er al 7, na 5000 meter precies 16 seconden. En in de volgende ronde bedroeg het verschil 17 seconden en was Broekman, die natuurlijk op het mid denterrein de wedstrijd in spanning volgde, titelhouder. Toch reed de tuin der uit het Westland niet slecht en met 17 min. 50.2 sec. veroverde hij een tweede plaats in het algemeen klassement, daar mede de triomf van Nederland volledig makend. Eindklassement Het eindklassement van de Europese kampioenschappen hardrijden te Hamar luidt: 1. en Europees kampioen Kees Broek man (Ned.) 199.650 pnt.; 2. Wim van der Voort (Ned.) 200.690 pnt.; 3. Ivar Mar tinsen (Noorw.) 202.067 pnt.; 4. Sverre Haugli (Noorw.) 202.652 pnt.; 5. Anton Huiskes (Ned.) 202.883 pnt.; 6. Franz Offenberger (Oost.) 203.072 pnt,; 7. Ro ald Aas 'Noorw.) 204.273 pnt.; 8. Nor man Holwell (G.B.) 204.560 pnt.; 9 Kor- nel Pajor (Zweden) 206.347 pnt.; 10. Ar thur Mannsbarth (Oost.) 207.172 pnt.; 11. Gunnar Stroem (weden) 207.393 pnt.; 12. John Hearn (G.B.) 209.890 pnt. UITSLAGEN. 600 nieter: 1. Toivo Salonen (F) 44 4. 2 Finn Hodt (Noorw.) 44 8: 3 Ivar Man tlnsen (Noorw.) 45.3: 4. Wim van rte Voort 45.4: 5. Kaukko Salomaa F.) 45.7: 6. Franz Offenberser <D.) 46.1: 7 en 8. Gunnar Stroem (Zw.) en Gerard Maarse 46 6: 9. 10 en 11. Ferenc Loerlner (Hon garije) Kees Broekman en Sverre Hau^lt (Noorwecen) 46.8; 12, Anton Huiskes 46 9; 13 Norman Holwell (Gr BI 47.1 - 14 en 15, Roals Aas i Noorw.1 en Carl Erik As- Na 3 afstanden had Van der Voort de leiding ir.ct 147.180 punten. Broek man bezette de tweede plaats met 148.000 punten precies, vervolgens kwam Ivar Martinsen met 148.867 punten. Deze verschillen betekenden dat Kees Broekman ten minste 16.4 seconde sneller moest zijn op de 10.000 meter, wilde hij Wim van der Voort van de eerste plaats kunnen verdrin gen. En voorts zou Ivar Martinsen I nïund (Zw i 47 2: 16 Kortiel Pa.lor (Zw.) ongeveer 35 sec. korter over de 10 km. 47 4: _17,_ Joseph Merenvi jHone. i 48 3: 18 moeten doen, wilde hy een kans ma ken onze landgenoot van de tweede piaats te verdringen. G. Weiham (Gr Br en Arthur Mannsbarth (O,) 48,5; 20. Gunnar Hallk- vlst (Zw.) 49.21. Joh. Hearn (Gr. Br.) 49.2. der Voort, Egbert van 't Oever en Gerard Maarse. Op dezelfde dagen zijn te Oslo internationale wedstrijden uitgeschre- waarvoor Huiskes, De Graaf en Schuier aan de start verschijnen. Huiskes reist na deze wedstrijden door naar Stockholm, waar hij Kees Broek man en Wim van der Voort zal ont moeten, waarna de ryders gezamenlijk naar Helsinki doorgaan. VOETBAL Liehfwedstrijd op L.F.C.- terrein voor Rampenfonds Woensdagavond a.s. zal op het LFC terrein een wedstrijd worden gespeeld tussen UVS en Quick Boys. waarvan de opbrengst geheel ten goede zal ko men aan het Rampenfonds. De wed strijd vangt aan om acht uur en de toegangsprijs bedraagt f. 0.50. KNVB- en Afdelingsdinloma's geven geen recht van vrije toegang. Vrijwel geen sport Er is gisteren uiteraard weinig aan sport gedaan. In de eerste klasse von den nog vijf wedstrijden doorgang, na dat men lang geaarzeld had of het wel verantwoord mocht worden geacht te laten spelen in verband met de toe stand in ons land. Bij VitesseBe Quick werd gecollec teerd voor de slachtoffers van de wa tersnood. Vitesse zelf gaf he goede voor beeld door duizend gulden beschikbaar te stellen. De opbrengst van de collecte bedroeg f. 2500.zodat een bedrag van f.3500.— kan worden afgedragen aan het nationaal rampenfonds. Een grote verrassing in de eerste klasse D was de nederlaag van leider PSV tegen hekkesluiter TEC. VOETBALUITSLAGEN le klasse A: GVAV—NEC 4—0. Ie klasse B: Go Ahead—Elinkwijk 1—1; Vitesse—Be Quick 2—2; Enschede- Heevenveen 22. le klasse D: PSV—TEC 0—1. ZATERDAGVOETB.AL 3e klasse: 's-Grav. SV.—Capelle 11; NoordwijkTer Leede 10; ARCMon ster 21. 4e klasse SVOW—RAS 1—2; Lisser BoysLeiden 01; RCLSV '35 11. Res. 3e klasse A Quick Boys 2—ARC 2 —4; Ter Leede 2—Noordwijk 2 21. Res. 3e klasse B: Ornas 2—HBSS 2 22; TOGR 2Jodan Boys 3 51. L. STEINVOORTE IN T.C. Naar wij vernemen is de heer L. Stein- voorte uit Leeuwarden door het bestuur de KNVB tot lid benoemd van de technische commissie, die hiermede dus voltallig is geworden. Bok de Korver 70 jaar Bok de Korver. de bekende oud- Spartaan en oud-international, die Dinsdag j.l. zijn zeventigste verjaar dag vierde, is Zaterdag in het kasteel van Spangen in het zonnetje gezet door zijn sportvrienden, en dat zyn naam niet vergeten is, bewezen wel de talrijke handen, die hy tydens de huldiging had te drukken. Mr G. E. van Walsum, de burgemees- „er van Rotterdam, noemde de heer De 1500 Motor: 1 Wim van der Voort 2.19.51 Korver een man die door zijn persoon- 2. Kees Broekman 2.20.1; 3. Roals Aas l lijkheid een grote plaats in het Rotter- 2.20,5.; 4. Carl Erik Asplund 2.22.3; 5. Ivar damse leven heeft ingenomen en de heer Martinsen 2.22 4: 6 Sverre Haugli 2.22.7: 'Karei Lotsy, ex-voorzitter van de KNVB 7. Arthur Mannsbarth 2.23.3: 8. Kaukko I zencje; „Wij weten, dat je tot de aller- LilT? grootsten hebt behoord, doch dat is niet Hodt'2.24,3: 12. Anton Huiskes' 2.25.0; 13. de hoofdzaak. De hoofdzaak was: je was Jozsef Meren vi 2 25.2: 14. Toivo Salonen I sportsman in hart en nieren, captain 2.25.3; 15. Gerard Maarse 2.26.2; 16 Kor-van binnen uit". Spreker noemde de ze- nel Paior 2.26.3:^ 17.^Gunnar Stroem 2 26,8: ventig-jarige een voorbeeld, van vriend- -"".9; 19. John Hearn schap. eenvoud, trouw en hartelijkheid. 2 30.0: 21. Gunnar Talrijke oud-voetballers en Voetbal in Engeland De uitslagen van de wedstrijden ge speeld in de vierde ronde voor de fa. cud waren ArsenalBury 62. Aston VillaBrent ford 00. BlackpoolHuddersfield Town o. Bolton WanderersNotts Country BurnlevSunderland 20. Chelsea West Bromwich Albion 11. Everton Nottingham Forest 4l. Halifax Town Stoke City 1—0, Hull CityGateshead 11 Newcastle 2—2. Sheffield United—Birmingham City 11. Shrewsbury Town—Southampton 1—4. Christelijke Korfbal Bond De storm maakte het korfballen on mogelijk en de enige wedstrijd die ge speeld werd, VEOTONEGO, gaf wel het bewijs, dat alle andere clubs een wijs besluit hadden genomen met niet te spelen. Het TONEGO-middenvak en de VEO- aanval wisten de storm nog het meest de baas te worden, maar verder was er niet veel te beleven, want het schieten was practisch altijd ongevaarlijk. De strijd haa nog een onverwacht resultaat, doordat een VEO-dame toch eenmaal de korf wist te vinden en TONEGO de nederlaag toebracht. Daardoor heeft TONEGO niet veel kans meer op de titel, want de Wassenaarders hebben nu drie verlies punten meer dan DES en PERNIX 2. VEO kwam door deze zege van de laatste plaats, die nu wordt inge nomen door Oranje Nassau. De volgende week te spelen wedstrijd PERNIX 2 DES gaat dus om de bezetting van de le p'aats in deze le klasse Zuid-Holland Noord. Leidse Volley-bal Bond De uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden luiden: Dames: eerste klas: Donar—Cycloon 2—2; Six—LUW 0—3. Tweede klas: Nw Brunhilde IINw Brunhilde III 30; Rouwkoop H—K. en G I 2—2; Rouwkoop 1Cycloon n 2—2; ArgosCycloon II 22 Heren Res. eerste klas: GOV IIPW IV 3—0; Sleutelr. II—HVL UI 3—0; HVL IINRM n 3—0. Heren eerste klas: DSO I—LUW 31 Sleutelr. I—RKL I 2—2; PW III—PW U 2—2; HVL I—NRM I 3—0. Tweede klas: Blijf fite-de Vlam I 2—2 de Vlam I—APSV I 0—3; Six I—K. en G. I 3—1; ARVA IGGV I 3—1. (Ingez. Med.-adv.) 18. Ferenc Loerinc 2.' 2.29,1: 20. G. Weiham 2.30.0: 21. Gunnar Hallkvlst 2.32.6. 5000 nieter: 1. Kees Broekman 9.05.0: 2. Offenberger 9.11.7: 3. Wim van der Voort 9.12,8: 4. Sverre Haugli 9.13.5: 5. Anton Huiskes 9.16,5: 6. Holwell 9.19.9: 7. Mar tinsen 9.21,0: 8. Roald Aas 9 23,0; 9. Stroem 9.27.2; 10 Kornel Pa.lor 9 27.4; 11 Manssbarth 9.33.7: 12. Hearn 9 33.8: 13. Asplund 9.37.0: 14. Gerard Maarse 9.41,8: 15. Wilham 9.44.0: 16. Hodt 9.48.2; 17. Salomaa 9.48.2: 18. Merenyl 9,53.0: 19. Hallkvlst 9.56.8: 20. Salonen 10.18.8: 21. Loerinc 10.19.3. 10.000 Meter: 1. Kees Broekman 17.13.0; 2. Anton Huiskes 17.20,0 - - KNVB- officials woonden de huldigingsplechtig heid bij van deze „super-oerspartaan", die tenslotte het clubinsigne van het vijftigjarig jubileum op de Jas gespeld kreeg. 17.38.7: 4. Ivar Martinsen 17.44.0: 5. Nor man Holwell 17.47.4: 6. Kornel Pajor 17.48.8: 7. Wim van der Voort 17.50.2 Arthur Mannsbarth 17.50.7: 9. John Hearn 17.52.2: 10. Franz Offenberger 17.54.7; 11. Roald Aas 17.58.4: 12. Gunnar Stroem 3. Sverre Haugli 18.22.8. Overzicht Zaterdagcompetitie In verband met de ramp, die ons land getroffen heeft, hebben wij de sport zo kort mogelijk gehouden. Van de Zaterdagcompetitie geven wij daarom ditmaal geen afzonderlijke verslagen, doch volstaan met een kort overzicht. Trouwens, veel valt er toch niet van de wedstrijden te vertellen, want de harde wind maakte het spel haast onmogelijk. In vele gevallen won de gelukkigste ploeg. Noordwijk won met 1^-0 van Ter Leede, door een doelpunt van linksbin nen Van Rooyen na een half uur spelen gescoord. ARC gaf opnieuw blijk weinig voor de onderste plaats te voelen en hield, spelend tegen Monster, de volle winst thuis. Roest en De Hoed scoorden de Alphense doelpunten. 's-Gravenzande S.V. en Cape'.le deelden de punten, ter wijl de wedstrijden CSVDQuick Boys en Rijnsburgse Boys—DOTO werden af gelast In de vierde klasse verspeelde leider RCL een punt. door tegen SV'35 niet verder te komen dan een gelijkspel, De Leiderdorpers waren in de tweede helft oppermachtig, doch zagen geen kans te doelpunten Dat het nog een puntenver deling werd hadden zij aan de Haagse doelman te danken, dip de bal. na een door Hiensch van grote afstand geno men vrije schop, op onverklaarbare wijze uit zijn handen in het doel liet vallen SVOW moest het hoofd buigen voor RAS, in een wedstrijd waarin van goed voetbal door de storm geen sprake kon zyn. Vreeken gaf de Oude Weteringers de leiding, maar RAS, dat na de her vatting de wind mee had, bracht de score op 2—1 in haar voordeel. Leiden behaalde een kostbare zege op Lisser Boys, waardoor Windhorst c.s, er iets beter zijn komen voor te staan. De wedstrijden JAC—Koudekerk en Sem per AltiusOrnas vonden geen door gang. De standen luiden nu; 3e klasse gesp. gew. gel. pt. dg. Quick Boys 12 10 20 45—15 Rjjnsb. B. 13 7 1 15 25—26 Noordwijk 13 7 1 15 20—22 Ter Leede 13 6 2 14 29—19 's-Grav. S.V. 13 5 4 14 18—23 CSVD 11 6 1 13 23—16 DOTO 12 5 10 23—25 ARC 12 5 - 10 23—30 Monster 13 3 2 8 17—29 Capelle 14 2 3 7 20—38 4e klasse RCL 12 9 2 20 36—15 RAS 13 8 3 19 39—12 Koudekerk 11 6 1 13 21—16 SVOW 14 5 3 13 27—27 SV'35 11 5 2 12 30—26 Lisser Boys 12 5 1 11 22—30 VWS 11 5 10 18—26 Leiden 13 4 1 9 20—28 Semper Alt. 9 4 8 19—21 Ornas 11 4 8 22—26 JAC 11 2 1 5 1428 Mijn smaak is Hunter Navy Cut En beiden hebben gelijk als ze zeggen: Ha!... HUNTER Heerlijk! Om het kampioenschap van de Leidse Damhcnd Dit kampioenschap heeft plotseling een wel zeer groot verlies geleden. Huisman was gedwongen zich terug te trekken, daar hij bericht ontving dat het kampioenschap van Nederland spoedig aanvangt, hetgeen eveneens op Zaterdag verspeeld wordt. Kleute moest wegens onverwachte werkzaamheden de wedstrijd staken, terwyl de kampioen van de L.DD.B., Terlouw. op andere moeilijkheden suit- te en eerst in de eindstrijd zijn titel zal kunnen verdedigen. De uitslagen in de hoofdklasse waren: Groep I: C. van dei- VlistTh. Zwet sloot 0—2; J. van der Meij—Th. Uitten- bogaard 02. Groep II: J. Slingerland—J. J. H Mertens 1—1; L. W. TurkN An. 0—2; A. Turk—A. van der Zwan J. van Dam W. Leeuwenburg 0 2 De wedscrijdcommissie bepaalde, in de eerste groep nu twee spelers i de eindstrijd zullen deelnemen in plr van, zoals eerst. drie. le klasse: F. Schild—W. Klein Sr i H A. HeuvelmanM. Brinks 2—0; Peschier—C J. Janssens 02; G. H Oostergo—G. Nachtegaal 2—0; J. Wijn gaardenH. Brouwer 02. 2e klasse: W. O. van Laar—W. Har- teveld 2—0; J. Visser—A. Schild 1—1; V A 117.1,1... T HA* J T5...1. A A

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4