Vier en dertig doden op Schouwen t HAAGSCHE COURANT Maandag 2 Februari 1953 RIOOLWATER BORRELDE Pagina 4 Daken en schoorstenen sneuvelden Tal van daken, schoorstenen, rui ten en daklijsten hebben het in de storm moeten verduren. Zij werden geheel of gedeeltelijk vernield en werden vaak door de orkaan ette lijke meters meegesleurd. Zo sloot een omgewaaide boom. Zaterdag de Riouwstraat af. Op de Scheve- ningseweg sleurde een boom in zijn va! twee lichtmasten mee. Aan de Spotvogellaan kwam de schoor steen van een woning op de aan grenzende garage terecht. De daarin gestalde auto en fietsen werden beschadigd. De politie moest enkele keren ingrijpen om de mensen te helpen. Op de Strandweg zaten 2 dames in een auto door de storm geïso leerd. Met moeite haalden politie agenten het .tweetal er uit. Even eens greep de politie in, toen een waaghalzerig man Zaterdagmiddag op een strandt rap stond bij de Strandweg en weigerde er af te gaan. Hij is voor zijn veiligheid naar het politiebureau gebracht. Pak na pak kleren voor de slacht offers van de watersnood wordt ingeleverd. Hulpverlening door de jeugdbeweging Het bestuur van de Haagse Jeugd Actie doet in verband met de noodtoestand een dringend be roep op het gehele kader der Haagse jeugdorganisaties om zich van heden af telefonisch, persoon lijk of schriftelijk voor medewer king aan de grote hulpactie te melden bij het Haja-Secretariaat, Lijnbaan 32, tel 390024. Dit verzoek geldt alleen de leiding der jeugdgroepen. Leerlingen van scholen en leden van jeugdorgani saties dienen nadere berichten van hun docenten of leiders af te wach ten. Gevraagd wordt van de leiding een opgave van naam adres zo mo gelijk telefoon, alsmede het aantal leden, dat wanneer noodzake lijk ingeschakeld kam worden. Rijswijkse hulpkrachten niet in gevaar Naar ons wordt meegedeeld, is er gelukkig geen sprake van, dat een deel van de groep Rijswijkse hulpkrachten, die gisteren naar HeUevoetsluis zijn vertrokken, ge ïsoleerd zou zijn. De burgemeester van Rijswijk heeft regelmatig con tact met de leiders. KERKNIEUWS HAAGSE OECUMENISCHE RAAD VERZAMELT GIFTEN Voor Nederlandse gemeente In Berlijn De Haagse Oecumenische Raad van Kerken heeft aan de kerkeraden en besturen van de gemeenten, die een afgevaardigde hebben benoemd in de Oecumenische Raad voorgesteld ge zamenlijk als Haagse gemeenten een gedeelte van de financiën bijeen te brengen die nodig zijn voor het voort zetten van het werk van de Neder landse Gemeente te Berlijn Deze ge meente. die geleid wordt door me.j. da A. E Ruys is samengesteld uit leden van verschillende kerken NED HERV. KERK Mensen door storm omvergeslagen De storm heeft zü het dan in minder ernstige mate ook in Den Haag enkele slachtoffers ge maakt. Op vele hoeken en in stra ten werden mensen tegen do grond geduwd en bij het zien van de lijst omgewaaide muren en bomen en gesneuvelde dakpannen is het te verwonderen, dat er nog niet meer gewonden zijn gevallen. Het begon Zaterdag al, toen de 56-jarige kapper J. F. R. uit de Vreeswjjkstraat door een wind vlaag in de Valeriusstraat tegen de grond werd geslagen en met een gecompliceerde beenbreuk in het Ziekenhuis Zuidwal werd op genomen. Zaterdagavond is de 63-jarige waker J. H. uit de Trompstraat bij een bouwwerk in de Baambrugge- straat door een omgewaaide .stel lage getroffen. Hü liep een hersen schudding en een hoofdwonde op. Op de Harstenhoekweg werd de 36-jarige mej. G D. uit de Corne- lis Jolstraat Zondagmiddag tegen de grond gesmeten door de storm. Zij liep een seheurwond aan haar knie op en keerde na behandeling in het ziekenhuis Zuidwal huis waarts. OP IN VOGELWIJK In de Vogelwijk heeft men deze dagen ook de lasten van de storm en de springvloed ondervonden. Onder de woningen borrelde nl. rioolwater op. De oorzaak was de hoge, stand van de zee. Bij eb zou dit leed zijn geleden. Inbraken in stormnacht In de nacht van Zaterdag op Zondag hebben dieven geprofiteerd van de storm, die alle ander geluid overheerste. In het Chr. Zeeliedenhuis aan de Kranenburgweg werd ingebroken. Uit een telefoonbusje ontvreemdde men een bedrag van 20. Aan de achterzijde van een scheermesjesfabriek aan de Bezui- denhoutseweg vernielden een of meer dieven een ruitje, klommen naar binnen en verdwenen met 300, nadat ze alles hadden door zocht. In een der etalages van een hor logezaak in de Obrechtstraat werd een gat gesneden. Later bleek, dat 23 horloges waren ontvreemd, voor een totale waarde van 800. Zaterdagmorgen tussen 6 en 7 uur verdwenen voor een groenten- zaak in Van Marumstraat zeven pakken witlof en een kist rnet spruiten. t Advertentie J r»«nn NEEM DAN DARO GRIEPP0E0ERS Loggers wachten op hoog water tegen half zes. bij hoog water, trachten de haven binnen te lopen. Men verwacht, dat nog meer sche pen zich bij de drie loggers zullen voegen. Strenge maatregelen tegen dieven van onbeheerd materiaal De politie heeft gisteren ver schillende mensen aangehouden, die gebruik maakten van de ont redderde toestanden ten gevolge van de storm. Op de Strandweg werden een man en een vrouw aangehouden, die een electriciteitskabel hadden gestolen. Twee mannen, die oud ijzer in een bestelwagen vervoerden en twee anderen, die verdacht wer den van diefstal van 15 meter ge- isoleerde kabel van het terrein van Radio Scheveningen zijn eveneens in arrest gesteld. De politie waarschuwt degenen, die zich trachten te bevoordelen door diefstal van materiaal, dat tengevolge van de storm onbe heerd ligt. Tegen hen zullen nl. de ernstigste maatregelen worden ge nomen. Voor degenen, die deze ge stolen goederen opkopen geldt het zelfde. AFGELASTE BIJEENKOMSTEN De Senaat van de Haagse Stu denten Vereniging heeft besloten het gala-bal en -diner ter gelegen heid van de diesviering op 6 en 7 Februari af te gelasten. Hierdoor vrijgekomen gelden komen ter be schikking van het Nationaal Ram penfonds. In verband met de actie van het Nationaal Rampenfonds gaat de iropaganda-avond voor het Herv. sanatorium „Zonnegloren" Woens dagavond in het. gebouw Rehoboth, Nieuwe Laantjes. Scheveningen, niet door. De heer H. v. 4. Velde verlaat Ouderraad „Maandblad voor de ouders is de bekroning van mijn werk" De heer H. v. d. Velde die ge durende zes jaren het voorzitter schap bekleedde van de Ouderraad 's-Gravenhage en ingevolge de be staande bepalingen na deze periode moest aftreden, heeft Zaterdag middag in de Openbare School voor ULO aan de Bezemstraat af scheid genomen van de talrijke figuren uit 'he openbaar onderwijs, waarmede hij in zijn functie als voorzitter van de Ouderraad heeft samengewerkt. „Het ouderblad, dat binnenkort maandelijks gaat ver schijnen, beschouw ik als de be kroning van mijn werk. dal soms zeer moeilijk, maar altijd aan trekkelijk was", zo zei hij. Uitgebreid stond hij stil bij dit maandblad, dat gratis meegegeven zal worden aan de kinderen var openbare instellingen van onder wijs in Den Haag en dat vermoede lijk een oplage van ca 20.000 exem plaren zal hebben. Naar het zich laat aanzien, zal het blad in April voor de eerste maal verschijnen. De heer v. d. Velde zal als eind redacteur van het nieuwe orgaan optreden, zodat de Land met het openbaar onderwijs blijft gehand haafd. Doel van het blad is: be langstelling van de ouders te wek ken voor de principiële waarden van dit onderwas en voor het werk, door oudercommissies en Ouderraad in het belang daarvan verricht. Veel waarderende woorden Een lange rij van sprekers heeft op deze middag gewaagd van de grote verdiensten van de aftreden de voorzitter en allen hebben zij hem daarvoor dank betuigd. De wethouder van Onderwijs, de heer J. van Zwijndregt, schetste de be tekenis van de Ouderraad, die de werkzaamheden der Oudercommïs- sies heeft gestimuleerd. Dank zij de bemoeiingen van de heer v. d. Velde onderging de Ouderraad enige organisatorische veranderin gen, waardoor een nauwere band met deze commissies werd verkre gen. De heer De Joolde, Rijksiaspec- eur van het l.o., memoreerde het vele werk, door de Ouderraad on der leiding van de "neer v. d Velde verzet en de heer G. H. Oschatz overhandigde de vertrekkende voorzitter namens de Ouderraad een originele oorkonde. Verder werd het woord gevoerd door de horen C. J. Labots (even eens namens He Ouderraad), H. v. Eendenburg, voorzitter van de Oudercommissie Prinses Wilhel- minaschool en initiatiefnemer tot de huldiging door de o.c.'s die de heer v. d. Velde een polshorloge en dienst echtgenote een bouquet j bloemen aanbood: W A. Steenber gen. voorzitter der vereniging van hoofden van scholen, die de voor- zitter een boekwerk ten geschenke gaf. Tenslotte betraden nog het 1 spreekgestoelte de heren W. v. d. Gevel (N.O.V.), D. A. Tieleman i Volksonderwijs) en J v. d. Schil de („Jeugd en Vreugd") In een lange afscheidsrede bracht de heer v. d. Velde dank aan alle sprekers. Namens de Gemeentelijke in spectie voor het onderwijs woon den mej. T. Langeraap en de heren D. G. G. v. Ringelenstein en P. S. Duinker deze afscheidsmiddag bij. Benoemd is tot kapelaan te Wasse naar <H Willibrordusi J C F Plan tings DOOPSGEZINDEN EN REMON STRANTEN AANGESLOTEN BIJ FILMCENTRUM De Stichting Filmcentrum is 1947 door de Ned. Herv Kerk in h_. leven geroepen met het doel. het fiimvraagstuk op kerkelijk-verant- woorde wijze aan te pakken Behalve vescheidene Hervormd-kerkeliike or ganisaties, zoals de Hervormde Jeugd raad. en de Stichting Kerk en We reld sloten ook vele protestantse jeugdorganisaties zich aan. De Oecu menische Raad volgde. Thans is het oecumenisch karakter van Filmcen trum versterkt door de directe aan sluiting van de Algemene Doopsgezin de Sociëteit en de Remonstrantse Broederschap Beide gemeenschappen krijgen een vertegenwoordiger in de Raad van Beheer der Stichting. COLLECTE VOOR DE NOOD- GEBIEDEN IN DE GKRKF. KERKEN Naar wij vernemen ls nog gisteren vanwege het Centraal Bureau van Ger Dlakoniën te Utrecht een circulaire uitgegaan waarin gevraagd wordt, om a s Zondag een collecte te houden voor de noodgebieden COLLECTE IN DE KERKEN VOOR DE NOODGEBIEDEN Gisteravond is in tal van kerken reeds gecollecteerd voor de noodgebie den Deze collecte als vierde collecte gehouden, heeft onvoorbereid en ter- wijl de avonddiensten door de slechte weersomstandigheden uiteraard niet druk bezocht waren in de Gerei kerk van 's Gravenhage-Oost opgebracht bijna 1900 ONDERWIJS HET D.S.C.-LUSTRUMFEEST De feestcommissie voor het 21e lustrum van het Delfts Studenten Corps is als volgt samengesteld: P. J. Tichelaar (pres.), M. P. C. van Overstraten Kruysse (seer.), N. S Blom (thes J. P Bromberg (vice- pres i. T Dijkstra, J. van Delden. H. G de Cock. J J. van den Broek. C. Krijgsman, R. S. L. van der Noordaa. ACADEMISCHE EXAMENS Amsterdam. - Geslaagd doctoraal examen theologie P. J. N. Smal (Pre toria - Z.-Afr.). ds R. Koolstra (Den Haag) (cum laude). Geslaagd candldaatsexamen theolo gie: J. Wessel (Lelden). Auto na auto vol kleren vertrekt naar de noodgebieden,. Op deze manier worden de voertuigen geladen. De collecte op 5 Februari Hier kan men zich als col lectant opgeven: 3. Mlent 175, Tel. 399201 6. -Jan van Goynstraat 99. Tel. 337873 8a. Jan Pieterszooncoenstr. 45. Tel. 720832 b. Joan Maetsuyckerstr. (Postkantoor) 10. Wilhelminastraat 1, (Lsd.h Tel. 396812 11. Vierheemskinderenstraat 91, Tel. 328159 13. Marlotlaan 14, Tel. 722483 14. Ambachtsschool Nwe Ha ven 95. 113698 15. Chr. Mil. Tehuis. Riouw straat 59, Tel. 557901 16. Klatteweg 8, Tel. 550930 17. Doorniksestraat 1, Tel. 552149 18- Joh. v. Oldenbarnevelfc- laan 79, Tel. 551885 20. Consistoriekamer Regen, tessekerk, Weimarstraat 69, Tel. 398789 21. Brandtstra.it Geb. Cus- todla. Tel. 320039 22. School Woudenbergstr. 2, Tel. 398696 23. Dalton Arons- kelkweg, Tel. 396415 Viering eeuwieest CJ.JVLV. De viering van het 100-jarig be staan van het CJMV zal aanvan gen op Dinsdag 12 Mei met een bijeenkomst voor de 2000 afgevaar digden in de Julianakerk te dezer stede, des avonds om 7 uur. Op Woensdag 13 Mei wordt des mor gens een plechtige herdenking ge houden in de Willemskerk o.l.v. de de Haagse Jeugdpredikant ds. G van Leeuwen Op Donderdag 14 Mei (Hemel vaartsdag) wordt begonnen met kerkdiensten in een drietal kerken, waarna in de Houtrusthallen een bijeenkomst is. De dag wordt be sloten met een taptoe op het Plein. BALLETUITVOERING DANSSCHOOL EWY DE CLERCQ Dertig danseresjes, allen leer lingen van de dansschool Ewy de Clercq, hebben gistermiddag hun prestaties op het podium van het gebouw de Vereniging getoond, waar de leerlingen uitvoering werd gehouden. Het was een ge varieerd programma, dat ze zeer goed hebben afgewerkt Tal van dansen, zoals „Wanneer de klok speelt", gedanst door twee parmantige vierjarigen, „De mot om de kaars" en de Spaanse Wals, waaraan 10 meisjes meedansten, oogstten veel succes, evenals „Solveigs lied" uit Peer Gynt van Grieg, dat gezongen werd door Daisy Bellorie en gedanst door Gerda Huygens. Mej. Ida de Rochemont zorgde voor de piano begeleiding. Na afloop getuigden de vele bloemen en cadeaux van de grote waardering van het talrijke publiek. Voorburg Hulpactie watersnood Op de inwoners van Voorburg wordt een dringend beroep gedaan om hen, die door de watersnood zijn getroffen, te heipen met kleding, dekking en schoeisel. Verzocht wordt deze goederen morgen van 9—22 dendorp. Rozcnboomlaan, Vlielstraat, Paradijsstraat. Van Faukenberge- plein. Damzlchtschool, Potgieter- school. Huygenslyceum, Huize Mid denburg en Emmaschool. Na telefonisch verzoek aan het Rode Kruis, Herenstraat 15. telefoon 77.95.53 kunnen de goederen desge wenst worden afgehaald. Men kan zich op dit adres tevens opgeven als collectant voor de geldinzameling, die eveneens morgen zal worden gehou den. Het Nederlandsche Roode Kruis wijst er met nadruk op, dat alle goedereninzame ling - moet geschieden onder toezicht van het Nederland sche Roode Kruis Alle in stellingen of bedrijven die hieraan willen helpen, kun nen hiervoor hun legitimatie bewijzen en oen Rode Kruis vlag verkrijgen aan de Afde ling 's-Gravenhage van het Nederlandsche Roode Kruis, Lange Voorhout 6. LAATSTE BERICHTEN De situatie in noodgebieden DE OUDE JAGERBAND SPEELDE Ter gelegenheid van de 15e ver jaardag van Prinses Beatrix, gaf de Orkestvereniging „De Oude Jagerband een uitvoering in Den Hout. Ondanks het zware storm weer, waren vele vrienden van de Jagerband present, om deze gezel lige avond bij te wonen. Na het openingswoord van voorzitter Prinsen, werd het Wilhelmus ge speeld en daarna heeft het orkest onder leiding van zijn dirigent W. Roussel een non-stopprogramma gebracht, Vele populaire nummers hadden een warm onthaal. Vooral dè Schaatsenrijderswals en gedeel ten uit „lm Weissen Rossel' vielen zeer in de smaak. In de eerste uit voering werd ten gehore gebracht de mars „Steeds Bereid" gecom poneerd door de heer W. Roussel. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het orkest, die pittig en fris werd uitgevoerd. De naam van deze mars doet de Jagerband eer aan, want de leden van het orkest zijn „Steeds Bereid" voor .ouden van dagen, zieken, enz. te spelen en hun enkele prettige uren te bezorgen. De heer Roussel kreeg bloemen. De dames van de propaganda-com- missie Broekarts en v. Erp zorgden er voor. dat er voor het mooie doel meer geld in 't laatje kwam. Een bal met muziek van de heer Fennema besloot de avond. JUBILEUM A. C. FAAIJ De heer A. C. Faajj die Zaterdag 40 jaar in dienst was van de druk- kerü Corn.. Paap aan het Spui ls Zaterdag In intieme kring gehul digd. Hü werd toegesproken door de directeur de heer W. Verhoeff, die hem een radiotoestel overhan digde. De heer B. Tillekens, de bedrijfsleider, gaf namens het go- hele personeel een rooktafel ten geschenke. dag is de 27-jarlge wielrijder J. M„ wonende in de Kerklaan. toen hij in de Bazarstraat reed. vermoedelijk tengevolge van de hevige wind. ge vallen. HU kreeg een rechterschou derfractuur. De 36-jarige mevr. O. K.-v. d. M. van de Z.O. Buitensingel, liep brand wonden aan hoofd en armen op. toen een petroleumtoestel in brand ge raakte. ZU is behandeld in het zie kenhuis ZuidwaL Uit nadere berichten omtrent de situatie op Schouwen blijkt, dat het eiland nagenoeg geheel oi stroomd is. 34 Personen zijn hier om het leven gekomen, waarvan 18 in Zierikzee. Een groot aantal huizen is ingestort. Ongeveer 10.000 mensen moeten worden ge ëvacueerd. Er bestaat dringend be hoefte aan rubberboten. In Burch hebben 10 mensen het leven verlo ren. Wat betreft de situatie in Zuid- Holland kan het volgende worden gemeld Voor Den Briel is het gevaar voorlopig geweken. Hellevoetsluis is geheel geïsoleerd en bij het doorbreken van een der wallen verloren personen het leven. De gemeente Nieuwersluis wordt thans ook geëvacueerd. Ruim 80 het eiland Putten staat onder wa in Zuidland is de toestand stationnair. 19 Personen worden hier vermist. Veel vee ging verlo ren. De Stormpolder in de Krimpe- nerwaard is geheel onder water gelopen, Vier personen kwamen hier om het leven. Vanmorgen om 11 uur is men begonnen met het laten rijden van een trein over en kel spoor tussen Rotterdam en Zwijndreeht. Dit betekent dus dat Dordrecht van het Noor den uit per trein weer bereik baar Is. Voorts rijdt een trein tussen Rotterdam D.P. en Maassluis. Tussen Maassluis en Hoek van Holland is oen busdienst ingelegd. De nachtboot naar Harwich is eerst vanochtend vertrokken. De Dordtse Biesbosch heeft het er goed afgebracht. In de onder- ;elopen polders van het Eiland van Dordrecht is zeer veel vee verdron ken. Dakota's van de K.L.M. werpen boven de noodgebieden zandzakken en voedsel uit. Uit alle delen van het land komen transportcolonnes, medische hulpcolonnes en mate riaal naar de getroffen gebieden. De Marine heeft bij Goeree drie motorvaartuigen en vier vletten ingezet. Voorts zijn op andere be dreigde punten mot.orvlet.ten en rubberboten gestationneerd. Voor hulpverlening op Texel worden communicatievaartuigen en mij nenvegers gebruikt. Van het vlieg veld Valkenburg uit opereren vier Harpoons, drie Mitchells, twee Sea-Otters en een helicoptère. De georganiseerde landbouw- en zuivelbereiding heeft een millioen gulden beschikbaar gesteld. De kerken zullen een collecte houden voor de noodgebieden en het Leger des Heils heeft zyn gehele appa raat ter beschikking gesteld voor inzamelingen en het zenden van mobiele enntines naar de geteister de gebieden. Toestand bü Terneuzen Omtrent de toestand bij Terneu zen wordt gemeld, dat drie grote polders zijn overstroomd. Een kind van vjjf maanden werd in zijn wiegje door het water verrast en verdronk voordat de ouders wisten wat er aan de hand was. De meeste boerderijen staan tot het dak in het water. De gehele West-Zeeuws-Vlaamse kust heeft eveneens zwaar te lijden gehad. De duinen zijn over kilometers lengte aangetast. De zeedijk van de hoofdplaatpolder is bezweken. Enige woningen in deze polder werden weggespoeld. Aan de Soestdijkselcade zonk een woonschip tengevolge van de storm. Goes wacht op helicopters Op het voetbalveld in Goes wacht men reeds enige uren in spanning op de komst van een zestal helicopters, die men van Britse züde heeft beloofd te zen den en die van Duitsland via een Nederlands vliegveld naar Goes gedirigeerd kunnen worden om van daaruit hulp te gaan verlenen in Noord-Beveland, Tholen, Sint Philipsland en de zak van Zuid- Beveland. De toestand is namelijk zeer kri tiek. Vanochtend zijn bü het Goesse Sas zeven Hjken aange spoeld van nog niet geïdentifi ceerde mensen, die waarschijnlük van Schouwen afkomstig zün. Bedrijven blijven aan de gang Ondanks de waterschade is men er in geslaagd de productie van de Caltex raffinaderü te Pernis op gang te houden. Ook de margari- nefabriek van Van den Bergh en Jurgens, de zeepfabriek te Vlaar- dingen en de oliefabriek te Zwün- drechf. blijven aan de gang. Aanbiedingen van hulp In het belang van de vlotte hulp verlening verzoekt de waarnemen de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland dringend aanbiedingen van medische hulp te richten tot het Rode Kruis. Aanbiedingen voor vervoer met vrachtauto's en personen-auto's richte men tot de Ryksverkeers- inspectie te Rotterdam, tel. K 1800—35843. Hulp uit het buitenland Van alle züden komen uit het buitenland blijken van deel neming en aanbiedingen tot hulp verlening. Genie-materieel van het Britse Rünleger staat gereed. Belgische genietroepen zQn bü Terneuzen ingezet. Het Zweedse Rode Kruis heeft hulp aangebo den en in Noorwegen wordt ge collecteerd. In Sleeswijk-Holstein worden eveneens gelden ingeza meld. De bemanning van twee Amerikaanse torpedojagers, lig gende te Amsterdam, heeft een geldinzameling gehouden. Heden middag heeft de pauselyke inter nuntius zün deelneming betuigd aan de Regering. Ook uit Italië is hulp aangeboden. Prinses Wilhelmina in Zeeuws-Vlaanderen Onverwacht is Prinses Wilhel mina vanmorgen om ongeveer 12 uur in het zwaar getroffen KIoos- terzande in Zeeuws-Vlaanderen aangekomen om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de stand van zaken. Zij was vergezeld door de Com missaris van de Koningin in Zee land. jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot en door haar rentmeester van het Kroondomein H. A. A. baron Collot d'Escury. Nadat zij voorgesteld was aan het gemeentebestuur, onderhield zü zich enige ty'd persoonlijk met enige getroffenen. Het was een ontroerend ogenblik toen zü haar gevoelens van deelneming betuig de, eveneens namens H.M. de Koningin, aan mevrouw Smet, die in vierentwintig uur tyds vier familieleden in Duivenhoek ver loor. De Prinses liet zich daarna voorstellen aan de commandant van het detachement van de kader- school te Weert, dat hedennacht de gaten in de dijk heeft gedicht. Vandaar uit vertrok de Prinses naar Terneuzen, vanwaar zy per boot over zal steken naar Hoede- kenskerken in Zuid-Beveland. Bij het verlaten van het gemeentehuis te Kloosterzande werd zy luide door de samengestroomde bevol king toegejuicht. Het opvissen van tonnen haring uit de Scheveningse haven KAN „CARTHAGE" OP EIGEN KRACHT VLOT KOMEN Een van de stuurlieden van het 2.709 ton metende, voor Seinpost duin op het strand liggende s.s. Carthage" vertelde, dat de kapi tein wil proberen op eigen kracht vlot te komen. Het defect aan de stuurinrichting zou voorlopig kun nen worden verholpen. Men staat in Scheveningen sceptisch tegen over het plan van de Fransen om zonder sleepboothulp los te komen. Men is van mening, dat alleen na het graven van een grote geul en met. assistentie van een sleper de „Cartilage" een kans maakt. Men zal trachten de Franse kapitein hiervan te overtuigen. Men heeft zich echter nog geen juiste voor stelling gemaakt van de methode, die by het lostrekken moet worden gevolgd. Honderden nieuwsgierigen ver drongen zich vandaag by het hoog op het strand geworpen schip. En kele jongens zagen kans om langs de touwladder aan boord te ko men: de leden van de bemanning hingen over de railing en keken lachend naar de gymnastische toeren van de jongens. Het schip zelf ligt nog steeds onder stoom. Goederen kunnen ook tij kiosken afgegeven Worden „Haagse Kiosk-onderneming" stelt al haar kiosken in Den Haag be schikbaar voor de inzameling van gelden, schoeisel, kleding, wollen dekens ten bate van de slachtof fers van de watersnood. Collecte bussen van het Rode Kruis zün in deze kiosken geplaatst. De kiosken zün 's morgens en 's middags ge opend. Prins Bernbard komt eerder terug Nader wordt van Regeringszüde medegedeeld, dat Prins Bernhard, in verband met de gebeurtenissen, zün reisprogram aanmerkelyk zal inkorten en eerder dan was voor zien in Nederland zal terugkeren. Beëdiging staatssecretaris mej. De Waal H. M. de Koningin heeft van ochtend acht uur in het. paleis aan het Lange Voorhout te 's-Graven hage de nieuwe staatssecretaris voor O., K. en W., mej. dr A. de Waal, beëdigd. Geblokkeerde verbindingen Het ministerie van Verkeer en Waterstaat maakt bekend, dat de volgende doorgaande verbindingen voor het verkeer zün gestremd: De weg RotterdamBreda (RÜksweg 16) en wel van Dor drecht tot Zevenbergschehoek, waarin begrepen de brug over liet Hollands Diep by Moerdük. Het gedeelte van Rijksweg 15 van Rid- derkerk naar Gorincnem en wel van Alblasserdam naar Hardings veld en de Rijksweg 27 (Utrecht Breda) en wel het gedeelte bezui den Gorinchem tot Oosterhout, Mr. Kesper van vacantie terug Naar het A.N.P. verneemt, wordt mr. L. A. Kesper, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, die met verlof in Zweden vertoefde, mor gen in de loop van de dag hier te lande terug verwacht. Beëdiging staatssecretaris Van den Berge De staatssecretaris van Finan ciën, dr. W. H. van den Berge, is Zaterdag door HM. de Kotfingin ten paleize Soestdyk beëdigd. OUDE WISSELTRUC In een damesconfec'-iezaak kocht een tot dusver onbekende vrouw een jumper voor de somma van 4.95. Zü wilde eerst met 100.- betalen, doch later met een biljet van 25.-. Zy nam de jumper met 20.05 wisselgeld in ontvangst en ver dween. nadat zij beweerd had het bankbiljet te hebben gegeven. Later werd echter een kastekort van 25.- ontdekt. Op Dinsdagavond 10 Februari orga niseert de Stichting Vakopleiding en Vakexamens voor de Detailhandel in schoenen een openbare les voor cur sisten onder het schoenpersonee.i in café-restaurant „De Kroon" op het Spul.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3