Zeelieden vonden de dood in de golven 16.000 Militairen werden ingezet Nog 20.000 in reserve FLAMINGO EILAND W AAROP STEMT U AF? Uit binnen- en buitenland komt spontane hulp PANDA EN DE MEESTER-DOKTER Advertentie J KOU GEVAT... Bedek keel en borst met de welda )'iende Thêrni°gènede ia i| Spreekuur Rada i; ;r Daar ook Rada in touw is ïl •j voor de hulpverlening aan de slachtoffers van de c; watersnood, gaat het spreekuur morgenmiddag U •j niet door. TIHXTAU.llX SCIII.PHS IX NOOD Noorse vissersboot verding met man en muis Achter elkaar door is de aether de laatste twee dagen ver vuld geweest van noodseinen van schepen, die zich in de storm op zee bevonden. De lijst van enige tientallen in nood verkerende schepen, die reeds in onze extra ochtend oplaag werd vermeld, is intussen weer aangevuld met berichten over Nederlandse en buitenlandse schepen, die zich in hache lijke toestand op het open en woelige water bevinden. Di verse schepen zijn vergaan en mensenslevens zijn te be treuren. Vanmorgen vroeg heerste er in IJmuiden ernstige ongerustheid over het lot van de stoomtrawler „Catharina Duyvis", eigendom van de VEM Het schip is nog gepraaid door de kotter „Nehim no. 1" De trawler bevond zich Zaterdag in de storm op Noord-West van IJmuiden en had een kapot geslagen brug. Schevemngen-Radio heeft, de sche pen verzocht uit te zien naar de „Catharina Duyvis" Als laatste positie werd opgegeven 20 mijl Noord-IJmuiden. Negen doden De acht opvarenden van een Noorse vissersboot, die ten gevol ge van een aanvaring mei het Noorse vrachtschip „Norse Ladey" is gezonken, zijn om het leven ge komen. De aanvaring vond plaats ter hoogte van de Noorse kust Het Finse stoomschip „Wükini" heeft via Scheveningen-Radio aan Hoek van Holland gevraagd een apotheker aan boord te sturen, omdat er ten gevolge van een on geval aan boord een lid van de bemanning is overleden. Bemanning lichter gered De motorstrandreddingboot „Joan Hodson" van Texel is na een vreselijke tocht van vijf uren in Cocksdorp teruggekeerd. Voor Eierland is de boot tot op circa 700 m. een onbekend schip kunnen naderen, dat mogelijk de lichter kon zijn, die de Duitse sleepboot „Gulosenfjord" heeft vertoren. Er werd namelijk een olielucht waargenomen, De be manning van de reddingboot gaf lichtsignalen, die van iet schip af werden beantwoord, doen na enige tijd doofde het licht en kon de reddingboot niets meer vinden. Verder gaan was onmogelijk, om dat de branding te hoog was en de reddingboot al bijna op haar kop stond. Men is op en neer blij ven kruisen om zo lang mogelijk te wachten in de hoop, dat de boot over de bank heen zou ko men. doch dat is niet gelukt. Vanochtend is het de bemanning van de reddingboot „Prins Hen drik" uit Den Helder gelukt het wrak le vinden van de 1600 br ton grote tanklichter „Oder" van de Mij. Esso te Hamburg In de buurt van Texel heeft de „Prins Hendrik" de 4 Duitsers en 2 Hollanders van het wrak aan boord genomen De reddingboot is naar Den Helder gegaan. Verzoeken om hulp Het Zweedse schip „Aspo" meld de Zondag, dat het onmiddellijk dringend hulp nodig had. Het schip, dat geladen was met balken, maak te reeds water en bevond zich ter hoogte van Jutland. Schepen, die dergelijk hout zien drijven in die omgeving is verzocht dit aan het Deense scheepsradiostation te mel den Het Zweedse m.s. „Racken" be vond zich ten N.N.W. van de pit- boei op de Noordzee, toen het om sleepbootassistent ie verzocht, De stoomtreiler „Jillian" bevond zich in moeilijkheden voor de kust van Yorkshire in Engeland. Het roer is losgeslagen. Sleepboothulp uit Engelse havens is onmiddellijk uitgegaan. Het Ierse m.s. „Menapia". dat voor de monding van de Humber van een sleepboot lossloeg verzocht gisteren hulp. De bemanning is onvolledig en de machine defect. Het dreef af naar de kust. Van morgen werd echter gemeld dat geen direct gevaar meer aanwe zig is. De sleepboot „Holland" van Terschelling begeleidt momenteel een schip waarvan de stuurinrich ting niet geheel in orde is. Vanmorgen hoopte men het tot nog loe onbekende schip in Hoek van Holland binnen te slepen. Luit.-gcneraal D. G. Buurman van Vreeden. Nederlands Territo riaal Bevelhebber, heeft van ochtend op het hoofdkwartier an de Generale Staf. alhier, medege deeld, dat reeds 16.000 militairen, afkomstig uit de le en 3e Militaire Afdeling, op de meest cn'tieke pun ten in het ramp-gebied zijn inge zet. Er bevinden zich nog 20.000 geconsigneerde militairen in hun kazernes als reserve. „Als het moet", zo zei de gene raal, „kan er nog zeer vee! gedaan worden". Al deze militairen, zowel zij, die reeds ingeschakeld zijn. als ook de in reserve gehouden onder delen, slaan ter beschikking van de civiele autoriteiten. Nederland is verdeeld in 4 Mili taire Afdelingen; de 1ste omvat het Westen en het 3e het Zuiden Na de oproepen per radio, om zich te melden, hebben de militairen, die met 48 uur verlof waren, zich aanstonds naar hun onderdelen be geven. Binnen 12 uur had generaal Buurman van Vreeden een globaal overzicht, van wat er aan troepen beschikbaar was. Over dit resul- I is men on de Generale Staf zeer te spreken Van de 4e Mili taire Afdeling, uit het Groningse gebied, zijn gisteren al onderdelen naar Amersfoort getransporteerd, alwaar zij in gereedheid gehouden worden. Verder is op de andere Militaire Afdelingen nog geen be roep gedaan Alle militaire magazijnen -taan ter beschikking en zijn dag en nacht geopend, om te kunnen bij springen als de civiele voorraden uitgeput raken of als de aanvoer daarvan zou stagneren Sinds gis teravond zijn de onderdelen van de derde Militaire Afdeling ver driedubbeld. Verkenningsvluchten Gistermiddag hebben vliegtuigen van de Luchtmacht en de Marine verkenningsvluchten gemaakt, bo ven de getroffen gebieden. Deze „visuele" verkenning is van groot HAAGSCHE COURANT Maandag 2 Februari 1953 Pagina 2 Rijswijk geeft 2-500 Advertentie Niet krabben. De helder il r.B li vloeibare D. D. D. kal- ij jL! V/JA. meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN ÖDD belang, om te kunnen vaststellen welke wegen nog begaanbaar zijn. Bij Middelharnis en Stellendam zijn rubberboten „gedropt". Van ochtend zijn wederom verkennings vluchten uitgevoerd. Het genie personeel, riai momenteel opgeroe pen is, is hoofdzakelijk in het Zui den ingezet. Met generaal Nobel, de comman dant van dc Amerikaanse militaire Dienst voor het Hulpprogramma, te Den Haag, zijn reeds bespre kingen gevoerd over de hulp. wel ke Amerikaanse troepen zouden kunnen geven. Technisch hulpper soneel met materieel is gevraagd. Vanochtend hebben Amerikaanse legerdeskundigen. met Nederland se militairen en afgevaardigden van de Rijkswaterstaat een rond vlucht boven het ramp-gebied ge maakt, ter verdere consolidatie van de hulp. Mei Frankrijk wordt geconfereerd over her zenden van twee genie-bataljons, één uit Co- blenz, één uit Mezière, in Frank rijk Ook het aanbod van Canada wordt onder ogen gezien. Het. Brit se leger in Duitsland zal ook hulp zenden. Twee Belgische bataljons zijn momenteel reeds in Zeeuws- Vlaanderen. Zij kwamen daar gis teren al! In groot verband wordt met de geallieerden de hulp be sproken, opdat ze doelmatig inge zet kan worden als dit nodig is. 24 Helicopters In totaal zullen 24 helicopters naar ons land komen: nl. 20 var het geallieerde Luchtmacht com mando voor Europa en 4 uit En geland. Deze helicopters zullen op Schiphol gestationneerd worden. Generaal Buurman van Vreeden vestigde er nogmaals de aandacht op, dat de mili taire troepen vooral techni sche hulp bieden en dat er een grote behoefte bestaat aan grote motorvaartuigen. Gere geld houdt hij contact met Binnenlandse Zaken, Water staat. de evacuatie-commissie en Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. Vaartuigen van de Marine te Den Helder varen buiten om en erzamelen zich in de haven van de Onderzeebootdienst te Rotter dam Hier voegen zich ook de par ticulieren met hun vaartuigen bij en van Rotterdam uit worden de vaartuigen verder gedirigeerd. Veel boten zijn al op weg naar Stellendam Waar hulp geboden wordt Voornamelijk wordt door de militairen thans hulp geboden ten Zuiden van Willemstad, in het ge bied rond Halsteren en bij Krui- ningen. Ook op het eiland van Dordt waren de militairen, doch enkele onderdelen konden reeds teruggetrokken worden, om zich elders beschikbaar te stellen. De Marine te Rotterdam en Vlissin- gen zette zich al direct in, na het hekend worden van de ramp. Te Stellendam, zo vernemen wij nog, trachtte gisteren een helicopter een geïsoleerd gezin te redden, maar men weigerde mee te gaan. omdat men op de plaats wilde blijven Giften stromen binnen Het dagelijks bestuur van het NVV (25000 gulden), de by het NW aangesloten bonden (75000 gulden), de Centrale Arbeiders Verzekeringsbank (50000 gulden), de N.V. de Arbeiderspers (30000 gulden), het partijbestuur van de Party van de Arbeid (10000 gul den), het hoofdbestuur van de VARA '10000 gulden), hebben in totaal een bedrag van 200.000 ter beschikking gesteld /an het natio naal rampenfonds. De Nederlandse Katholieke Ar beidersbeweging. haar bonden en instellingen, hebben besloten ge- zamelijk 75.000 bijeen te brengen voor het Nationaal Rampenfonds, De Algemene Nederlandse Pluim veeteeltvereniging Schillerlaan 13, Utrecht, zal van haar leden mede werking vragen om gedupeerde pluimveehouders weer van levend materiaal te voorzien Aanmeldin gen te richten aan het secreta riaat. FEUILLETON 67 Natuuriyk, zei Toni enkel. En Mark, geloof je niet. dat ik nu beter naar de Club kan gaan? Rita zal anders denken, dat me iets is overkomen. Ze dacht aan hel meisje in Len den. Waarschyniyk zou haar oor deel in deze kwestie doorslagge vend zyn. Met iets van pyn in haar hart hoopte ze, dat het onbekende meisje - f misschien was het een vrouw hem dezelfde raad zou geven als zy gedaan had. Marks vader moest een aardige man zyn te oordelen naar wat ze nu gehoord had en Leyden Abbot leek ,aan- trekkeiyk. Zo luchtig mogelijk en met een werelds air, dat haar niet al te best afging, voegde ze er aan toe: Ik denk dat tenslotte de vrouw, van wie je houdt, de door slag in deze kwestie zal geven. Toni had niet het woord „verloof de" gebruikt. Het wilde niet over haar lippen komen. Het suggereer de verlovingsringen en -partijen en allerlei andere dingen, die ze op een of andere manier niet by Mark vond passen. Mark keek haar spottend aan. Hij klopte zyn PUP uit en stond langzaam op. Er klonk een lach in zün stem. toen hy antwoordde; Inderdaad, dat zijn wijze woorden. Ik heb er nog geen idee van, of de vrouw, van wie ik houd, een dokterspraktijk in een rustig dorp te verkiezen zal vinden boven speurtochten naar onbekende insecten op allerlei af gelegen plaatsen op aarde. Ik zal daar nog achter moeten komen Vooruit meisje, laten we gaan. an ders zullen zowel Carlos als Rita de alarmbel gaan luiden. Toen ze op de Club aankwamen, bleek echter alleen Rita aanwezig le zyn. Toni keek opgelucht. Rita trok vragend haar wenkbrauwen op, toen ze het meisje in gezel schap van Mark zag binnenkomen en critisch staarde ze naar Toni's door DOROTHY QUENTIN vertaald uit het Engels nieuwe coifture. Deze voelde zich doodongelukkig en heel klein onder de scherpe starende blik. In het ziekenhuis, in haar uniform, had ze zich altyd volkomen zeker van zichzelf gevoeld, maar hier op Flamingo Eiland scheen men by tyden als 't ware samen te spannen om haar jong en dwaas te doen voelen. Mark, wa' vind Jij ervan? riep Rita tenslotte met een spot tend lachje tot de jonge dokter. Ik vind het haar uitstekend staan, antwoordde deze met een lach. Even later verontschuldig de hij zich en verdween, na ben gocdennacht gewenst te hebben. Toni had hem kunnen omarmen voor zijn antwoord aan Rita, die in een slecht humeur met haar naar huis reed. HOOFDSTUK 22 Terwyi Rita de auto in de ga rage wegzette, rende Toni naar haai' kamer, zonder iemand van de familie tegen het lijf te lopen. Ze wilde eerst baden en zich helemaal opknappen, voordat ze met haar nieuwe kapsel in de grote zitkamer waar stellig de hele familie bij een zou zyn, binnentrad en de golf van critiek over zich heen zou moeten laten gaan. Marks lach en z'ijn antwoord aan Rita hadden haar moed gegeven en ze voelde zich jongensachtig uitdagend. Het gesprek met Mark en zyn ver trouwelijke houding hadden haar zóveel moed gegeven, dat ze zelfs tegen het onderhoud met Carlos niet meer opzag, er er integendeel zelfs naar uitkeek, om eindelijk een en ander duidelijk met hem uit te praten. Terwyl ze onder de douche stond zong ze vrolijk. Ze had niet veel stem, maar dat deerde haar niet. Ze wist, dat haar vrolijkheid en prettige stemming niet lang zou den duren, daar Mark of hy nu specialist werd of zyn vaders prak tijk overnam toch dat meisje in Londen zou trouwen Zijn stem had ernstig gezonken, toen hy haar de woorden „de vrouw, van wie ik houd" nazegde. Toch wa ren ze vanavond nader tot elkaar gekomen en dit had haar geluk kig gemaakt. Bovendien had het haar doen inzien, dat ze dwaas was geweest te denken, dat ze dit soort geluk ooit met Carlos zou kunnen bereiken. De tropische exotische sfeer van dit eiland was op den duur niets voor haar Ze behoorde thuis in het mistige gramvgryze Engeland, ze hield van de gezonde humor van haar landgenoten en van hun kalme vastberadenheid. Dóór lag haar wereld, en niet hier temidden van deze rijke, intrigerende mensen vol duistere hartstochten, die haar vreemd waren. Je bent een heel gewoon meisje en in je uniform zie je er aardiger uit dan in wat ook, hield ze zichzelf in de spiegel kijkend voor. Uitdagend kamde ze door de korte krullen, hoewel Monsieur Henri haar uitdrukkelijk gezegd had, dat ze er niet vóór morgen ochtend aan mocht komen. Het meisje, dat ze in de spiegel zag, was echter verre van gewoon. Haar korte koperkleurige krullen glansden en haar gezichtje had een wonderlük zachte uitdrukking. En terwyi Toni als gefascineerd naar haar eigen spiegelbeeld staarde, wist ze opeens, waaróm ze er an ders uitzag. De waarheid drong met grote hevigheid tot haar door. ze hield van Mark en van niemand anders! Van de degelijke, betrouwbare en verstandige Mark, die niets voor romantisch gedoe voelde en bang was voor emotio nele uitbarstingen... Van Mark, die haar vanavond duidelijk had laten blyken, dat hy een góede vriend van haar was. maar die van haar vergissing ten opzichte van Carlos niets zou be grijpen Bovendien zou hy aan haar nooit vérder denken, aange zien hy nu eenmaal al een meisje in Londen had, Hij was trouw en reeht-door-zee. Het waren woor den. die Olivia eens met betrek king tot Mark gebruikt had, en inderdaad waren ze volkomen on de jonge dokter van toepassing. (Wordt vervolgd uit gemeentekas Buitengewone Raads vergadering Hedenmiddag om 2 uur kwam de Raad van Rijswijk in buitengewone vergadering bijeen, in verband niet de overstromingsramp, die een deel van ons land heeft getroffen. In een toespraak zeïde de voorzitter, dat B. en \V. voorstelden 2.-00. uit de Gemeentelias beschikbaar te stellen tot de leniging van de nood. Met vreugde constateerde burge meester Bogaardt. dat de inzame lingsacties in Rijswijk reeds nu zeer goede resultaten hebben op geleverd en dat men o.a. een bij zondere grote voorraad goederen bijeen heeft gekregen. De burgemeester had zich gisteren op verzoek van Middel harnis met de „Sabena" in ver binding gesteld, teneinde hulp te verkrijgen van enige helicop ters. Naar de heer Bogaardt thans mededeelde, heeft de Bel gische Lucht vaart maatschappij daaraan onmiddellijk gevolg ge geven. waardoor men o.a. elf personen, die op het dak van een huis aan de dyk te Middel harnis in grote nood verkeerden, in veiligheid heeft kunnen bren gen. Ve'rder hebben, dank zy de bemoeienis van Ryswijks ge meentebestuur, twee hef- schroefvliegtuigen van de „Sa bena" boven Goeree en Over- flakkee medicamenten uitge worpen. Er is in Ryswyk een evacuatie- dienst gevormd, die onder leiding staat van de heren M. Brederode (wethouder), H. B. Jager en J. Schouten. In enige localiteiten Is ruimte beschikbaar gemaakt voor de eventuele huisvesting van évacué's. Na de voorzitter namen de di verse fractievoorzitters het woord, om hulde te brengen voor de ener gieke wijze, waarop Ryswyk haar hulpactie ten behoeve van de zo geteisterde gebieden had ontke tend. AdvertentieJ Met YELP0N zie je er geen barst van ZO GOED II1MT VELPON VRAAG DE JUISTE SOORT (jeen beter land dan Aetherland HEDENAVOND Purcells Chaconne in g 19.30 uur op de 330 meterband B.B.C. (Home ServiceJ. Al luis terend naar Purcells prachtige Chaconne in g voor Strijkorkest zal men inziendat er (wee alge meen verbreide opvattingen be staan, die niet juist zijn. Het. eerste misverstand zuil, dat de barok-periode in de muziek buiten Bach en Handel weinig meer heeft opgeleverd dan onper soonlijk werd van bekwame vak lieden. wier talenten niet veel ver der reikten dan de meest elemen taire middelen der toonkunst. Het tweede misverstand dat op het Europese continent rondwaart en met het minst in Nederland houdt in dat Engeland nooit enige componist van betekenis sou heb ben voortgebracht. Beide misverstanden zijn in één slag te weerleggen met het geniale werk van Henry Purcell 1659 1695 J, die nota bene al stierf, toen Bach en Handel pas 10 jaar oud waren. Wat Purcell in het 17e- eeuwse Engeland presteerde, is in de 18e eeuw op het Europese con tinent maar zelden geëvenaard en zelfs dan had het nog niet die frappante originaliteit. Voor het overtuigende bewijs hiervan luistere men naar Purcells Chaconne, de dansvorm in drie delige maat., gebaseerd op een steeds terugkerende ostinato-bas, die in de 17e-eeuwse salons popu- Overa! reral enorm mei ïdeleve Lakens en dekens zijn hoognodig Uit vele delen van de wereld als mede uit alle hoeken van het eigen land wordt spontaan hulp aange boden. In onze ochtendeditie heb ben wy reeds een eerste opsom ming gegeven van alle organisa ties, welke aan de hulpacties gin gen deelnemen en nog steeds stro men de berichten binnen. Het i» ondoenlijk alle te vermelden. De radio-inzamelingen voor het Hospitaal Kerkschip „de Hoop" en voor „100 Jaar Kromstaf" worden thans overdragen aan het Natio naal Rampenfonds. Uit alle delen het land komen berichten bin- over personeel van bedrijven dat zal overwerken ten behoeve van liet Nationaal Rampenfonds of dat een uur- of dagloon zal af staan. Talrijke firma's van levens middelen stellen goederen beschik baar voor de noodgebieden. Boeren, handelaren en grossiers volgen dit voorbeeld. Uit vele plaatsen worden zakken, motorboten. buitenboordmotoren en vletten aangeboden. Er is ech ter nog niet genoeg. Nog steeds sturen burgemeesters en politie- commandanten oproepen om hulp de lucht in. 24 Urker botters zyn uit Breskens en Urk onderweg naar Stellendam om te helpen by de evacuatie Marinevliegtuigen hebben rubberboten afgeworpen en met heliciptères personen uit de bedreigde gebieden gered. Toe stellen van de luchtmacht werpen voedselpakketten uit. Verschillende gemeenten In het land hebben zustergemeenten uit de getroffen gebieden geadopteerd. Zo heeft b.v. Doetinchem op zeer ruime schaal Middelharnis geadop teerd. De Bisschop van Roermond heeft aile pastoors uit zijn diocees op dracht gegeven vandaag een col lecte te organiseren in alle paro chies van het Bisdom. De Haagse gemeente-apotheek heeft de ge hele nacht doorgewerkt om medi camenten voor de getroffen gebie den in gereedheid te brengen. De studenten van de veeartsenykun- dige faculteit te Utrecht zyn voor de hulpverlening opgeroepen en hebben de bevoegdheid gekre gen, vee in te enten tegen t.b.c. en mond- en klauwzeer. In Breda zyn alle autobezitters opgeroepen om de ingezamelde goederen naar de getroffen gebieden te brengen. In alle plaatsen van het land sta pelen zich de voorraden op. Er is echter nog een zeer groot gebrek aan lakens en dekens. In Amster dam en andere gemeenten hebben zich reeds duizenden particulieren aangemeld voor het verlenen van onderdak aan évacué's. Een Da kota van de K.L.M. heeft grote voorraden levensmiddelen, kleding en rubberboten boven de eilanden uitgeworpen. Het is ondoenlijk alle acties te vermelden. De hulpver lening gaat steeds voort. Uit het buitenland Op de Nederlandse Antillen is reeds enkele uren na het hekend worden van de eerste berichten over de ramp in Nederland een actiecomité gevormd, dat ogen blikkelijk een inzameling organi seerde. Er zijn reeds tuinduizenden guldens bijeengebracht. Het dagblad ..To Day" op Cu rasao suggereert, dat Amerika de MS A-hulp. welke Nederland voor 1958 juist had afgezegd, moet besteden voor hulp aan de getrof fen gebieden. Het Rode Kruis te Genève heeft hulp aangeboden evenals de Rode Kruis-verenigingen van Denemar ken, Zweden. West-Duitsland, Ca nada en andere landen De Canadese ZwedenAmerikalijn heeft 50.000 Zweedse Kronen gezonden aan de burgemeester van Vlissingen. De Nederlandse ambassades en gezant schappen in het buitenland wor den overstelpt met huto-aanbiedin- gen Frankrijk heeft twee pioniersba taljons aangeboden. Generaal Eddy opperbevelhebber van het Ameri kaanse leger in Duitsland, is naar Den Haag vertrokken om te be spreken. welke hulp het Ameri kaanse leger kan bieden. Vyf vlieg tuigen van de Amerikaanse lucht macht worden met voorraden ge laden om deze boven de getroffen gebieden te droppen. N'ader wordt gemeld, dat generaal Eddy reeds een vliegtocht boven het geteister de gebied heeft gemaakt. Vijftien officieren van de genie waren met de generaal meegeko men. De Britse marine heeft 10 helicoptères ter beschikking ge steld voor de evacuatie. Deze toe stellen hebben hun basis gekregen te Woensdrecht. België heeft een bataljon geniesoldaten naar Zeeuws Vlaanderen gezonden. Ook Canada heeft militaire hulp toegezegd. Dc burgemeester van Duisburg heeft aan de burgemeester van Rotterdam telegrafisch hulp aange boden in de vorm van mankracht en materiaal. Advertentie De reportages uit de getroffen gebieden van heden af in Passage en Metropole Tuschinski lair was en via Spanje uit Mexico I was geïmporteerd. Toen Koning Philips III in 1599 trouwde, bevat- te een bruiloftsvers de uitnodiging om naar Tampico te gaan om daar de Chacona le dansen. Quevedo spreekt van de Chacona Mulata en Cervantes rept van de Indiana Amulatada m.et betrekking tot de Mulatten. Oorspronkelijk was het een vlugge dans. Het Baslcische Chocuna betekent aardig. Later kreeg de Chaconne een statig karakter. Televisieprogramma DINSDAG 3 FEBRUARI KRO: 20.15±22.30 „Mercadet". spel. Radioprogramma DINSDAG 3 FEBRUARI Hilv. I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. S.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gramofoonmu- ziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgenwy- ding. 9.15 Sionsliederen. 9.25 Voor de vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Gram.muzlek. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Tenor en piano. (Piano-intermez- zi). 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinbouwmededehngen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Me dedelingen of gram.muziek. 13.20 Metropole orkest en soliste. 14.00 „Zeg eens, Amerika 14.30 Gram.muziek. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17,45 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Reportage of gram-muziek. 18.35 Orgelspel. 18.50 •„Paris vous parle". 18.55 Musette- orkest. 19.20 Verzoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Gev. pogram- ma. 21.15 Lichte muziek, 21.35 „Ik weet. ik weet wet U niet weet" 21.50 Dansmuziek. 22.30 Medede lingen. 22.35 Gram.muziek. 22.45 Buitenl. overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York Calling." 23.20 Gramofoonmuziek. Hilv. IL 298 m. KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gra mofoonmuziek, 7.45 Morgengebed en Liturgische Kalender. 8.00 Nws en weerberichten. 8.15 Gram.mu ziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram.muzïek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12,00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. (12.3012.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Lunch concert. 14.00 Klein koor. 14.15 Symphonette-orkest. 14.45 Strijk orkest en solist. 15,30 „Ben je zes tig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30- Ziekenlof. 17.0C Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17,45 Regeringsuitzending: Drs. B. van Eldik: „De economische gevol gen van de sQuvereiniteitsover- draeht". 18,00. Metropole orkest. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Voor jon ge mensen. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.15 „Uit het boek der boeken" causerie, 19.30 Gram.muziek. 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van 20.30 „Het schoenmakers- feest", hoorspel. 21.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram.muziek. Engeland. Home Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Orgel spel. 13.25 Voor -e arbeiders. 13 55 Weerberichten. 14.00 Nieuws. 14.10 Discussie over actuele vraagstuk ken 14.55 Intermezzo. 15.00 Schoolradio. 16.00 Vespers. 16.45 Causerie. 17.00 Schots orkest. 18.00 Voor de kinderen. 1S.55 Weerbe richten. 19,00 Nieuws. 19.15 Sport 19 20 Anecdotes °n muziek 20.00 Gevarieerd programma. 20.30 Frag menten „Call me Madam", muziek spel. 21.00 Klankbeeld. 22.00 Nieuws. 22.15 Wereldbeschouwing. 22.30 Gevarieerd programma. 23 00 Discussie. 23.30 Pianorecital. 23.45 Parlementsoverzieht. 24.00 Nieuws. Engeland. Light Programme. 1500 en 247 m. 12.00 Mrs. Dale's Dagboek. 12.15 Lichte muziek. 13.00 Parlements overzieht. 13.15 Vragenbeantwoor- ding. 13.45 Orkestconcert.. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Gevarieerde muziek. 16.30 Orgelspel. 16.45 Lichte mu ziek. 17.15 Mrs. Dale's Dagboek. 17.30 Lichte muziek. 1S.00 Schots orkest 18.30 Verzoekprogramma. 19,15 Voor de jeugd. 19.45 Hoorspel 20.00 Nieuws en radiojournaal. 20.25 Sport. 20.30 Hoorspel. 21.00 Gevarieerd programma. 22.00 Or kestconcert. 23.00 Nieuws. 23.15 Actualiteiten. 23.20 Gevarieerde muziek. 0.05 Voordracht. 0.20 Lich te muziek. 0,56 Nieuws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Amusementsmuziek. 13.00 Nieuws. 13.25 Omroeporkest, koor en solisten. 15.50 Instrumentaal sextet. 16.10 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17,45 Gevarieerde muziek. 19.00 Nieuws. 19.30 Gevarieerd programma. 20.00 Amusementsmu ziek. 21.15 Gram.muziek. 21.45 Nieuws. 22.10 Pianospel. 22.30 Klankbeeld. 24.00 Nieuws. 0.30 Rhythmische muziek. Brussel, 324 m. 11.45 Gram.muziek. 12.30 Weer berichten. 12.35 Gram.muziek. 12.50 Koersen. 12.55 Grammuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Gevarieerde muziek. 14.00 Schoolradio. 15.30 Electrisch orgelspel. 16.00 Gramo foonmuziek. 16.30 Electrisch orgel spel. 17.00 Nieuws, 17.10 Gramo foonmuziek. 17.15 Voor de kleuters 17.30 Causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.50 Boekbespreking. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Gramofoonmu ziek. 19.50 Causerie, 20.00 Omroep orkest en soliste. 21.00 Gram.mu ziek. 21,15 Filmische muziek. 22.00 Nieuws. 22.15 Dansmuziek. 22.4d Gram.muzïek. 22.55 Nieuws. Engeland. BBC European Ser vice. Uitzendingen voor Nederland, (op 224 on 49 m.). 22.0022.30 Nieuws. Commen taar. Boeken en schrijvers. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: G C. M. Wlsse-Grij- pink. E M. Stuijfzand-Gomes, 2 z.. C de Boer-de Waard, d.: J. Ros- Verbaan. z.. J. Klop-den Bok, z.. J. F C Warmerdam-van Hoorn, z.: W. J. van den Beukel-van Duijvenbo- de d J Fens-Ouwerkerk, d M v. d Ende-Cadet, d.; D A. von Ovèn- Fransz z.; A Pijnenburg-van der Zeeuw d.; E van der Zijden-van der Harst, z.; A van 't Woul-de Vries, d.. P Thijssc-Tuit. d.; H. B. de Zeeuw-Wonnink, z.. P. Dijkhuizen- Groen d.; J M H. Smits-van Gel der. z Th C de Kruijff-Schuk- ken, d H Stavast-Smit. d M. R H. Bovenoeert-Hendriks. d M G. J. Zoutendijk-van der Heijden, d,: N. L. Janssens-Wmdgassen, a.; A. P. M. Bakker-van Zuilen, z.; W. AJberse- Vonk cl E M. Gecnen-Frequin, d.; J J. Janzen-Dalenoord, d.; K, Jans sen -Smink, z.: W. G. J. van Rijs- Wljk-van den Berg. z OVERLEDEN F Lub, vrouw, geh. gew met J v. Eerde. 78 j.; C. Sene- chall vrouw, gehuwd geweest met J M van Hooijdonk. 93 j J. de Boer. man van M Verbeek. 67 j.; J. M Pauptit. man van G Nanninga, 62 j.; J S G. Meijer, vrouw, geh. geweest met J van Maanen, 88 j. AGENDA MAANDAG 2 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 20 u. De jongste ontdekkingen (cursusi Diligentla 20 u.: Gecombi neerd korenconcert. K|. Comcdie 20 u „Als een Phoenix" en „Toevallige ontmoeting" DINSDAG 3 FEBRUARI Zeiss Planetarium „Haagsche Cou rant" 15.45 en 20 u.„Een reis langs de planeten" Kon. Schouwburg 20 15 uur „School voor vrouwen." Geb. v. K. en W. 12.45 u Verpozingseonc. Resid. Ork o.l.v W. v. Otterloo. Sol. Piet Schijf, hoorn. Diligcntia 20 uur: Jean Pierre Marty, piano. K|. Comc die 20 u.: „Als een Phoenix" en „Toe vallige ontmoeting." 3IOSCOPKX Apollo: Geheime opdracht (Operation secret). Cornel Wilde, 12, 14.30, 16.45, 19 en 21 15 u B. 14. Asta': Zo zijn we niet getrouwd (We'ri not married), Ginger 14.30 18.45 en 21.15 u B. 16 Capitol: Een nacht koningin (Konlgtn einer Nacht), Ilse Werner. 14 en 20 u, Elke leeft Centrum: Kim, Errol Flynn. 13. J5, 17, 19 en 21.15 u. Elke leeft. Woens dag 13. 15 en 17 u Kindermat. Cltv: Vergif. Bette Davis. 14.15. 1!) en 21 15 u B. 18. Corso: Het geheim van Maverling, Jean Marais 14.15 en 20.15 u." Bi 18. Hollywood: Zorg, dat ie er bij komt (Let's go navy). 14.30, 19 en 21.15 u. B. 14 Krltcrion: De dood van een handels reiziger (Death of a salesman i. Fre- dric March. 14.30. 19.15 en 21.15 u. B 18. Metropole: Sterren stralen overaL 14.15 en 20 15 u Elke leeft Mtisica: High noon (Klokslag 12). Gary Cooper, 14.15 beh. Woensd en 20 u. B 14 Woensd 14 en 15.30 u. Kindervoorst. Odcon: De dood van een handelsrei ziger (Death of a salesman). Fre- dric March 14.15. 19 en 21.15 u. B. 18 Olympia: Always in my heart. Kay Francis 14 en 20 u Elke leeft Passage: Sterren stralen overal. 14.30, 18.45 en 21.15 u. Elke leeft. Plaza: Gevleugeld gevaar (Wings of danger). Zachary Scott. 14.15 19 en 21 15 u B. 18 Rembrandt: Eén nacht, koningin (I<ö- nigin einer Nacht), Ilse Werner. 14 en 20 u. Elke leeft Rex: De verboden vrucht. Fernandel. 9-3021.30 u. B. 18. Roskam: De Maniak (Stranger on a train). Ruth Roman Maandag en Woensd. 20 u. B, 18 Woensd. 14.30 u, Kindervoorst. Roxy: De stad zonder genade, 14.30, 19 en 21.15 u. B 14. Seinpost- She "s working her way through college (Studentenliefde). Virginia Mayo. 14.15 en 20.15 u. B 18 Studio: Hondje, laat je juffrouw uit (Behave yourself I), Farley Gran ger 14. 16 19 en 21.15 U. B, 14. Thalia: Export in blond. 14.30. 16,30. 10 en 21 15 u. B. 18. Dond. „De Superman" B 14 Uitkijk: The Galloping Major T.m. Maandag 14,15. 19 en 21.15 u. Elke leeft. West-End: Othello, de Moor van Ve netië Orson Welles 14.15 en 20.15 u. B 18 20 u. B 18. Wassenaar Astra: Samson en Delilah, Hedy La- marr T.m Woensd 20 u Woensd. 14.30 u B 14. A. Place in the sun. Elisabeth Taylor. Dond. 20 u. B. 18. Voorburg Forum: With a song In my heart. T.m. Maand 20 u. B. 14 Dinsd. en Woens dag 20 u. Geen medailles voor spion nen. B 18. 11. „Ik weiger orn op dergelijke beledi gende vragen ant woord te geven" brieste dr, Escula- pus. „Mag ik U er aan herinneren," antwoordde Joris koel, „dat ik een af gezant van de ko ning ben? Ik heb dus de door U gelaakte vragen in naam van Zyne Majesteit ge steld." „Het kan my niet schelen, in wiens naam U mij beledigt" hijgde de veront waardigde dokter, „ik verdraag het niet." „En voorts," ging Joris genadeloos ver der, „dient U zich nog aan een kleine formaliteit te onderwerpen. Uw vingerafdrukken moeten worden genomen, opdat, indien na Uw be zoek aldaar iels in het paleis vermist wordt, wij directMaar de geplaagde geneesheer liet hem niet verder uitspreken. „Er uit," bul derde hij, „zoeken jullie maar een andere dokter, ik zie van de op dracht af. Ikiker uit". „Juist," zei Joris voldaan. „U gaat dus niet naar het paleis? Dan hebt U deze oproep niet meer nodig." En hij maakte zich met het document, uit de voeten. Een kwartiertje later kwam hy welgemoed de herberg binnen, waar Panda geduldig op hem zat te wachten. „Kyk," zei hij fier, „hier is de oproep, waarin ik. Dr. Esculapus, naar het paleis word ontboden. Ge moogt my, als mijn assistent daarheen vergezellen," „Dus het is toch waar," riep Panda, die door dit bewijsstuk totaal werd misleid, „je bent werke lijk de beroemde dokter Esculapus."

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2