Brand op de zesde verdieping van de Industrieflat Maandag 2 februari 1952 rotterdamsch nieuwsblad eerste blad - pagina s Vijftig jaar HUISZORGsteeds onder dezelfde presidente De vlag woei Zaterdag van het gebouw van de Volksuniversiteit aan de Westzee dijk dat spreekt: prinses Beatrix was immers jarig. Maar zelfs al ware dit niet het geval geweest, dan zou de vlag vermoe delijk toch zijn uitgestoken, want het ge bouw had Zaterdagmiddag een jubilaris binnen zijn muren: De vereniging „Huis zorg" herdacht in een receptie, dat zij juist vijftig jaar bestond, zoals wij u al bericht ten, was het dubbel feest, aangezien een der oprichters, mevrouw C. A. Wilkens-Have- 1 laar al die jaren presidente van de vereni- ging is geweest. Geen wonder, dat de tal loos velen die het bestuur hulde kwamen brengen in de grote zaal van de V.U., wel ke dank zij de vrienden van de vereniging met heerlijk veel bloemstukken kon worden opgevrolijkt, een extra-gelukwens hadden voor de wel zeer bejaarde, maar nog uiter- mater vitale presidente. Een van de eersten, die haar de hand drukte, was burgemees ter Van Walsum en na hem kwamen de ge meentesecretaris, de heer J. Hasper, de se cretaris van de Sociale Raad mr M. A. H. Snoek, de directeur van de Gem. Genees kundige Dienst, dr S. Speijer. de heer H. Seton, directeur van het Rotterdamse Groe ne Kruis, dr Platteel, waarnemend direc teur van de Dienst van Sociale Zaken. Voorts maakten vertegenwoordigers van de Rotterdamse Vereniging van Huisvrouwen en van andere vrouwenorganisaties haar opwachting. We zagen verder mej. E. de Koning, directrice van de afd. „Vrouwen van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Zr Jas per bood namens de Gereformeerde Ge zinsverzorging haar gelukwensen aan en et- kwamen nog vele, vele anderen, van wie wij in het bijzonder willen noemen de wet houder van Sociale Zaken, de heer A. Ho- geweg. In een korte rede vestigde hij er de aandacht op, dat de waardering veelal in de eerste plaats uitgaat naar de gezinsver zorgsters, hij wees er echter op. dat ook het bestuur recht heeft op waardering voor het mooie werk, dat „Huiszorg" verricht. Namens het Zuid-Hollandse Groene Kruis bood mevrouw A. van Gilse-Van Gelder- malsen een electrische klok aan. waarbij zij er aan herinnerde, dat „Huiszorg" indertijd ls voortgekomen uit het Groene Kruis, wes halve deze vereniging „Huiszorg" nog al tijd beschouwt als „dochter". Officiële toespraken of redevoeringen werden verder niet gehouden de receptie was als een intiem familiefeest van een gezin, dat zich verheugt in een uitgebreide kring kennissen en vrienden, die elkaar onderling ook weer kennen, zodat de re ceptie een gezellig samenzijn van louter goede bekenden werd. En.... de gezins verzorgsters in haar kwieke groene uni formpjes toonden tonoden, dat ze de kunst verstaan gasten te ontvangen en hen een beetje te verwennen. Huldiging Nieuwsblad jubilaris Timmerman A. de Groot in het zilver onder- Hedenmorgen is op de directiekamer van het Rotterdamsch Nieuwsblad de heer A.jae Groot gehuldigd naar aanleiding van feit, dat hij 25 jaar geleden bij o: neming in dienst trad. De directeur, de heer D. Broeren. heette de jubilaris, die was vergezeld van zijn vrouw aan wie bij het betreden van ons gebouw een tuil rode anjers was aangebo den en zijn zoontje, hartelijk welkom, prees zijn vakbekwaamheid en bracht hem. dank voor wat hij in zijn vak heeft gepres teerd. Aan mevrouw De Groot bood de heer Broeren daarop een fraaie bloemenmand aan. De jubilaris zelf werd een gouden pols horloge met inscriptie overhandigd. Namens het College van Commissarissen complimenteerde de heer L. Evers de jubi laris, die ook in de gezinnen van de commis sarissen een gaarne geziene gast is. Het eni ge bezwaar zou zijn, dat als hij komt er iets niet in orde is, maar als hij weg gaat, kan er staat op worden gemaakt, dat het euvel ls hersteld. Aan mevr. De Groot bood hij tenslotte een blijvend aandenken aan. De heer L. Ott was de woordvoerder van de redactie. Deze dag. aldus spr„ is ook voor mij een merkwaardige dag. want nu weet ik, dat de jubilaris, die ik niet anders kende als „Toon de Timmerman", De Groot heet. De procuratiehouder, de heer N. J. de Ronde, sloot zich aan bij de vriendelijke woorden van de vorige sprekers en over handigde de jubilaris namens het gehele personeel een enveloppe met inhoud. De heer De Groot dankte voor de geschen ken en voor de waarderende woorden to hem gesproken, waarna vertegenwoordigers van de verschillende afdelingen van het Nieuwsbla d-personeel hem en zijn ge zin persoonlijk kwamen gelukwensen. Kampeerder s-contactavond Weinig vermoedden de kampeerders v; Rotterdam aan Zee dat de zee, die hen 's zomers zoveel vreugde schenkt, nu in de nacht van hun feestavond, zo'n ontzettende ramp over ons land zou brengen. Beide zalen van Odeon waren geheel ge vuld. Er werd cabaret gegeven verzorgd door Variété Faveur, waaraan meewerkten: Lou Bandy, Bernard Barends, conferences, De Rio's, De Pico's, Jopie Wennex en Fan- tasio. Na de tombola besloot een bal o.l.v. The Ballroom Aces deze zeer geslaagde avond. IN ONDERTROUW GEGAAN 28 Januari. D. L, J. Brand 20 en M. van Dort 19 j. D. D. A. Brand 22 en N. Dikslra 24 j. J. I. Johannessen 24 en E. M. Ersson 18 j. A. H. Meulemans 22 en S. Saoem 21 j. A. W. Uitjens 24 en H. van der Plaat 24 j. 29 Januari. J. G. Baksteen 27 en A. W. Rank 27 j. A. M. Genmssen 23 en J. C. Claassens 23 j. B. J. de Jong 28 en A. de Boo 27 j. J de Jong 32 en J. P. Slobbe 27 j. W. L. van der Ouderaa 26 en J. W. Gaans 21 J. T. Scheuter 51 en M. van Aarle 51 j. 30 Januari. G Daalhulsen 23 en C. M. E. van Kessel 20 j. H. van Rietschoten 20 en J. E. Noordslj 20 j. 31 Januari. J. Minnema 27 en E Vermaas 28 j. H. Bakker 25 en H. van Assendelft 23 j. H. den Outer 20 en A. M. Hosten 23 j. BURGERLIJKE STAND 31 Januari. Bevallen: W. van der Heijden—Van Kampen z.: G. A. de Jong—Gebuijs d.; E. A. J. van der Vegt—Legen d.; J. E. A. Borsboom—Bekkers d.; G. van der MadenFischer d.; M, J. Moog Loonstljn d.; H. Chr. E. Dekkers—Van Giesen z.; A. Middelkoop—Twigt z.; J. C. Steinkamp— Grabijn d.; M. J. Hol—Bots z.: L. van Dijk— Koogje z.; A. T. Baarda—Vermeulen d.; H. A. Kranenburg—Rozendaal d.: E. Kammerman— Koppelaar d. en z.: R. C. van Herk—Van Rhijn z.; C. Kalkman—Van Wijngaarden a.; J. M. Slnoo—De Groot z.; M. H. Vermeer—Hoogstad z.; M. J. Diepstraten—Schot z.; P. J. van de Zande—Van Rumpt z. Overleden: W. J. Grouwmeijer. man "W. de Kok 72 j.; B. den Hartlgh, vrouw, ge huwd geweest met K. den Hartlgh 89 j.; A. Bil, man van S. J. Gelauff 82 J.; G. G. Timessen, vrouw, gehuwd geweest met J. C. Schippers j.; M- A. van Veen. zoon 5 j.; J. Mannl, man van T. Swittink 77 j.: H. Klomp, man, gehuwd geweest met T. Boonstra 72 j.; N. Breemer. vrouw van J. van Wingerden 55 J.; H. D. Wol- ters. vrouw van S. van Dijk 82 J.; J. Rooden- burg, man van A. L. Swarls 59 JH. Heijkoop. man van T. Stam 61 j.; B. van Loo, man W van Slooten 59 J.; P. Oudenbroek, man H. Franken 71 j.; H. van Nimwegen, vrouw J A. de Jeu 63 J.: B. C. Rijnbende, man van M. M. de Vink 72 J. een der eersten bood burgemeester Van Walsum de presidente van „Huiszorg", mevrouw C. A. WilkensHavelaar, zijn gelukwensen aan, waarna hij zich enkele ogenblikken met haar onderhield. Sleeploon voor strandingen in de Maastunnel Naar aanleiding van bezwaren van ge meenteraadsleden hebben Burg. en Weth. de Verordening op de heffing en invordering van de rechten, verstrekt door de gemeente bij de exploitatie van de Maastunnel enigs zins gewijzigd. Het recht om in bepaalde ge vallen het tarief voor het wegslepen van ge strande voertuigen te halveren is geschrapt. Thans is de mogelijkheid geopend per giro te betalen zonder dat administratiekosten verschuldigd zijn. Het wegslepen van een motorrijtuig of aanhangwagen kost 20, een fiets 1,50. het vervoer naar een plaats van bewaring kost hetzelfde en het in bewaring nemen resp. 1,50 en 0,50 per dag. AT C~) AAR. ANNEER. MAANDAG 2 FEBRUARI. Rotterdamse Schouwburg: De Nederlandsche Opera, Der FUegende Hollander, 8 uur. Schouwburg De Lantaren: Oranje Getrouw. feestavond, 8 uur. Crooswüksekade 20 Geref. Gem. onder 't Kruis, ds J. A. Smink. 8 uur. DINSDAG 3 FEBRUARI. Rotterdamse Schouwburg: Concertgebouw orkest, concert, 8 uur. Parkzicht: Frans Vester, fluit, Miep van Luln, piano, 8 uur. Vriendenlaan 25: Vereniging tot Verbreiding der Waarheid, bijeenkomst. 7.15 uur. Foyer Odeon, Gouvernestraat: Nederlandse Kappersbond. afd. Rotterdam, receptie 50- larig bestaan, 2.30 uur. Charloisse Volkshuls Katendrechtse Lagedijk: Wijkraad, openbare vergadering, 8 uur. Bioscopen (t.m. 5 Februari) Arena: Storm over Malakka, 14 jaar. Capitol: De grote beslissing, 18 jaar. Cineac: De Verboden Vrucht, 18 Jaar. Colosseum: The Greatest Show on Earth, 14 j. Harmonie: High Noon, 14 jaar. Lutusca: Hongkong. 14 Jaar. Luxor: Operatie Cicero. 14 jaar. Prinses: Operatie Cicero. 14 jaar. Passage, Schiedam: (t.m. Donderdagmiddag) De Straat. 18 jaar. Rex: Het Zwaard der Vergelding, 14 jaar. 't Venster: Het Wonder van Milaan, elke leeft. Victoria: De Verboden Vrucht, 18 Jaar. Exposities, enz. •t Venster: Tajirl, Plastieken en gouaches (t.m. 9 Fcbr.) Maritiem Museum Prins Hendrik, Burgemees ter s'Jacobplein: De Blaeu's. beschrijvers van land-, hemel- en waterwereld (tot 9 Febr Kunsthandel Int Constigh Werck, Oudedtjk: Schilderijen, gouaches en tekeningen van Corneille. Frans Cultureel Centrum, Wcsterslngel 22. Ten toonstelling over Victor Hugo, t.m. 6 Febr. Kunstcentrum De Brug, Boomgaardstraat. Houtsneden van Jan van Doorn (t.m. 21 Febr). Agenda van Geboortedagen 3 Februari. 1884 A. H. W. Weekenstroo; voorzlttér district Rotterdam K.N.V.B officier d'Acadé mie. 1892 Mr M. E. Kronenberg: financieel deskun dige; oud-consul generaal van Oostenrijk. Onderdak bij dierenvrienden De foto, die wij in onze ochtendeditie pu bliceerden van het jongetje en meisje, die bij hun vlucht uit Zuidland hun hond en kat hadder. meegenomen, heeft vele sterk ontroerd Vanmorgen belde mevr. Spaan, Pijnackcrplein 4b van de Dierenbescher ming ons op, dat velen hadden aangeboden de kinderen met de twee dieren in huis te nemen Uit allerlei plaatsen in het land hebben zich telefonisch dierenvrienden bij deze voor Dierenbescherming zo hard wer kende vrouw gemeld voor hel. opnemen van dieren uit de overstroomde plaatsen. De echtgenoot van mevrouw Spaan vertoeft in de Ahoy'-hal om te kijken welke dieren, die door geëvacueerden worden meege bracht, daarvoor in aanmerking kunnen komen. Vaak werd door de dierenvrienden toegezegd, dat zij ook jonge baasjes of ba zinnetjes van de dieren in huis willen ne men. Voor inlichtingen kan men bellen: 4 9 5 5 9, MISS BELGIQUE OP DE VEENDAM I VAT ZULLEN WE ETEN DINSDAG: Gebakken spek Krootjes Aardappelen Havermoutpannekoeken Zaterdagmiddag tegen half drie werd brand ontdekt in de magazijnruimte van de speelgoedhandel N.V. v h Fa J. Lamee, die op de zesde verdieping van de Indus- trieflat aan de Goudsesingel is gevestigd. De huismeester, de heer D. van Leeuwen, begon direct met de eigen brandblusinstal- latie van de flat de brand te blussen, nadat hij een ruitje had ingeslagen, want er was niemand aanwezig in het magazijn. Weldra was ook de Brandweer ter plaatse cn na drie kwartier was men de brand, die met grote rookontwikkeling en veel hitte ge paard ging, meester. In de magazijnruimte verbrandden plas ticmaterialen en houten stellingen. De brand op deze grote hoogte, waarbij gebruik U.V.V. had gelukkig al kledingdepot Het bestuur van de Rotterdamse U.V.V. kreeg in de nacht van Zaterdag op Zondag bericht van de ramp. Onmiddellijk toog het aan het werk om voor de mannen, die des nachts in aetie waren geweest, erwten soep te bereiden, zodat zij reeds des och tends om zeven uur een warme verkwik king kregen. Dank zij het kledingdepot kon het de eerste vluchtelingen van kleding voorzien: vooral bleek er behoefte aan luiers voor de babies en ook aan die be hoefte kon worden voldaan. Inmiddels verzocht de burgemeester de U.V.V.-sters zich te belasten met voedsel- uitdeling in de Ahoyhal, te helpen bij de ontvangst van nieuw aangekomen vluchte lingen en toezicht te houden bij de uitrei king van kleding, die diegenen, die er be hoefte aan hebben, zelf mogen uitzoeken. Inmiddels komen talloze Rotterdammers uit eigen beweging kleding brengen aan het hoofdbureau van U.V.V., Eendrachts- weg 17, waar het Prinses Margrietfonds en U.V.V. samenwerken om de stapels en stapels kleding en schoeisel in ontvangst Het spreekt welhaast vanzelf, dat de U.V.V. medewerking zal verlenen aan de te houden collecte. Mr H. Vlug 25 jaar bestuurslid V.V.V. 1 Februari was het vijf en twintig jaar ge leden, dat de heer mr Herman Vlug, sinds 1936 voorzitter van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer Rotterdam tot be stuurslid van deze vereniging werd be noemd. Dit feit werd Zaterdagmiddag aan boord van de Prinsesseplaat van de Havendienst Spido in een buitengewone bestuursver gadering herdacht, waarbij de jubilaris door verschillende bestuursleden hartelijk werd toegesproken. De heer Vlug werd als souvenir een Delfts blauw bord met opschrift aangeboden. JEUGDLEIDERS BIJEEN Onder voorzitterschap van de heer H. Hordijk heeft de Combinatie van Kinder- uitzendverenigingen Rotterdam in de grote zaal van de Rotterdamse Gemeenschap dezer dagen een leidersbijeenkomst ge houden. De heer Hordijk heeft in zijn openings woord en uiteenzetting gegeven omtrent het doel van de combinatie, die in 1950 is tot stand gekomen en waarbij de Kinder- rei6vereniging Heer Vrankestraat, de Kin- derreisvereniging Spangen en de Kinder Uitzend- en Recreatievercnïging Spangen zijn aangesloten. De heer Borsje, leider van het jeugdwerk van de Arend, gaf vervolgens een over zicht van de laak van jeugdleider, voor namelijk wat betreft het kampwerk. De drie voorzitters van de aangesloten vereniging§n hebben vragen, die uit de vergadering werden gesteld, beantwoord. Ten slotte heeft de heer P. Schaap twee door hem vervaardigde filmpjes vertoond, die op kinderen betrekking hadden. Intrekking benoeming. Aan de Gemeente raad wordt voorgesteld de benoeming van de heer A. Plëete als leraar Nederlands aan mid delbare scholen wegens het niet-aanvaarden van de betrekking in te trekken. Eervol ontslag. Aan de Gemeenteraad wordt voorgesteld mej. M, M. Bestebroer wegens hu welijk eervol ontslag te verlenen als onder wijzeres aan de school voor voorbereidend onderwijs 18. moest worden gemaakt van een ladderauto, trok veel bekijks. Omtrent de oorzaak tast men in hel duister. Aanwezig waren de gereedschaps wagen 1, de aul'ospuit 7, een ladderauto en de slangenwagens 17, 18, 29, 10 en 23. De leiding werd door hoofdman J. van Sillevoldt overgenomen van brandmeester J. de Wit. WAT DE GEMEENTERAAD BEHANDELEN GAAT De Burgemeester heeft de leden van de Gemeenteraad opgeroepen voor een verga dering op Donderdagmiddag in het Stad huis. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot het aangaan van onderhandse geld leningen en kasgeldleningen; Vaststellingen van het getal weke lijkse lesuren voor vakonderwijs aan de openbare scholen voor g.l.o., v.g.l.o., u.l.o en b l o., vaststelling van het per leerling beschikbaar gestelde bedrag voor instand houding van openbare lagere scholen en van scholen voor buitengewoon lager on derwijs: prae-advies betreffende het verle nen van een sterkedrankvergunning voor café-restaurant Badweg 1 te Hoek van Hol land; tot aankoop van grond bij het z.g. Kaasgat en tot verhuring van een terrein aan de Vondelingenweg; tot aankoop van een ambtswoning voor de Burgemeester en tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van rechten van door de gemeente verstrekte diensten bij de exploitatie van de Maastunnel. Gevraagde credieten Burg. en Weth. stellen de gemeenteraad voor o.a. de volgende credieten te regelen: 41.930 voor het opruimen van oorlogs obstakels aan de Reedijk, 11.948 voor het aanschaffen van leermiddelen voor de bijz. lagere school Noorderhavenkade 17d, 4000 voor het vernieuwen van glas-in-lood-ramen van het Gemeente-Archief, 11.300 voor het verbeteren van de bestrating van de Vis- afslag, 500.000 voor straataanleg in het uit breidingsplan Hoogvliet, wijk A, 1ste ge deelte ƒ544.000 voor de aanleg van een col lecteurriool in Pendrecht. Rotterdam kan inillioen lenen B. en W. hebben aanbiedingen ontvangen voor het verstrekken van drie onderhandse geldleningen, resp. groot 1.000 000. 500.000 en f2.000.000. De 2'U procent lening, groot f 1.000.000, zal in haar geheel worden afge lost na een looptijd van vijf jaren. De twee 4 procent veertigjarige leningen, groot f 500,000 en f 2.000.000. zullen in de periode 1954 tot en met 1993 in veertig jaarlijkse ge lijke termijnen worden afgelost. De lening, groot f 2.000.000, wordt tegen de koers van 100V« procent verstrekt, de beide andere tegen parikoers. B. en W. stellen de gemeenteraad voor de aanbiedingen te aanvaarden voor financie ring van kapitaalsuitgaven. Min.der kasgeld voor de gemeente Omdat Hoger Bestuur een wenk in die richting heeft gegeven, stellen B. en W. de Gemeenteraad voor het maximum van de kasgeldleningen in dit jaar vast te stellen op 42.800.000. De Gemeenteraad had oor spronkelijk een bedrag van 80 millioen toe gestaan. Op de voordracht geplaatst Burg. en Weth. hebben aanbevolen voor de benoeming tot lerares in hand- en recht- lijnigtekenen aan middelbare scholen, mej. J. G. Wiebenga te 's-Gravenhage. tot leraar Nederlands aan de Kweekschool toi oplei ding van onderwijzer da heer N. van der Bie, tot leerkrachten aan de Christiaan Huygensschool de heren J. B. Kalsbeek (vaktekenen). J. Willemse (horlogemaken) en J. de Vries (lichamelijke oefening). Voorgedragen worden voor onderwijzer aan de school voor g.l.o. A 144 1 de heer D. M. Baars. 2. de heer A. Helders; voor onderwijzeres aan de school voor g.l.o. A 3, 1 mej. H. van Gils. 2. mej. A. M. van der Houwen te Maassluis en 3. mej. W. A. van der Velden. De heer Th. C. Lobel, controlerend ge neeskundige bij de G.G. en G.D. is voorge dragen voor de benoeming tot leider van Uitgeleide gedaan door haar moeder ver trok Zaterdagmiddag met het s.s. Veendam de Belgische schoonheidskoningin Mynam Lynn, die in 1952 tot Miss Belgique 1952 werd gekozen. Zij reist naar New York, waar z\j enige weken zal verblijven. Daar na zal zij per vliegtuig vaar Hollywood gaan, waar zij een contract heeft met. Metro Goldwyn Mayer voor de film en met Co lumbia voor de televisie. Myriam Lynn, die eigenlijk Marianne Mullender heet, kwam in contact met film en televisie, toen zij vorig jaar deelnam aan de schoonheidswed- strijd om de titel Miss Universe. Zij zal voorlopig een jaar in Hollywood blyven en komt don voor een korte vacanlie terug naar Europa. Haar moeder wil zij echter zo spoedig mogelijk laten overkomen. Uitbreiding tankpark Petroleumhaven Voor de uitbreiding van haar tankpark aan de Eerste Petroleumhaven heeft de firma Pakhuismeesteren aan het gemeen tebestuur verzocht de beschikking te krij gen over een terrein aan het zogenaamde Kaasgat. Dit terrein is een onderdeel van de veiligheidszone aan de westzijde van de Éérste Petroleumhaven, welke zal moeten worden omgelegd. De grond voor de nieu- veiligheidszone is eigendom van de N.V. Albatros Superfosfaatfabrieken en zal voor f 19.800 aan de gemeente kunnen worden overgedragen. W. stellen de Gemeenteraad voor een terrein van 42.915 m2 aan Pakhuis- meesteren te verhuren tot 31 Mei van het jaar 2000, voorlopig voor f 0.40 per m2 per jaar. Voorstellen over aankoop van grond van het Domeinbestuur en over uitgifte van m2 grond voor een pijpleiding voor Pakhuismeesteren zullen later bij de Ge meenteraad worden ingediend. Ideetje in de Vensterbank Oude schoolvriendinnen kunnen nog wel :ns een ideetje zijn voor een toneelstuk. Als de schrijver zich dit idee dan zoo sterk inbeeldt, dat de mensen denken, dat ze met een krankzinnige te doen hebben, doen zich complicaties voor. die een bijna niet te ont warren knoop vormen. De oude school vriendin brengt dan het laatste ogenblik nog uitkomst. Dit was zo in het toneelstuk „Ideetje op de vensterbank", dat het R.K. toneelgezelschap „Joost van den Vondel" gisteravond in de schouwburgzaal van Odeon ten tonele bracht. Een natuurlijk matig bezette zaal zag goed spel van Frans Vasterman, Jo Remmelse. Theo Wiltenburg, Frans Tuns. Hans Peters en van Miep Moerkens. Het bal werd onder de indruk van de na tionale ramp gelukkig afgelast. Gemaal Oostplein uitgevallen Niet alleen het gemaal aan het Putseplein, maar ook dat aan het Oostplein is gedu rende enige l'ijd uitgevallen. Bij het Hoog heemraadschap Schieland deelde men ons echter mee. dat het gemaal aan het Oost plein weer werkt en dat nu alle krachten worden ingespannen dijken en polders in hun oude staat terug te brengen. Jaarfeest van Halleluja De Chr. Zangvereniging Halleluja vierde Zaterdag het' jaarfeest in de aula van de Van Oldenbarnevelt-H.B.S. aan het Afri- kaanderplein. Nadat de voorzitter, de heer C. Krijtenberg, de avond had geopend, werd door de vele aanwezigen „Staat op en strijd de goede strijd" gezongen. Opgevoerd werd het aardige blijspel „En Jacob dient" van C. van Bommel cn H. Bakker onder regie van de heer C. Advocaat Sr. Het mondaccordeontrio The Texas Pioniers speelde aardige muziek en de koren C. en D. onder leiding van de dirigent, de heer H. Huitema, zongen verzoeknummers. EXAMENS Rijksuniversiteit Leiden. Geslaagd voor het doctoraal examen klassieke taal- en letter kunde de heer H. W. Pleket, alhier. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Rotterdam, 28 Januari. J. Sterrenburg, ta baksgrossier, Nassaustraat 163, Slikkerveer, gem. Ridderkerk. Cur.: mr D. J. W. Noor- dijk. Rotterdam. Rechter-commissaris: mr A. R. Jolles. J. C. H. M. Seelen, makelaar. Prove niersstraat 25. Cur.: mr P. Ph. Koelen. M. J. Pleterse, eigenaar van de drukkerij M. .T, Pieteree, Wouwerlaan 22a v.m. Over- schie, zaak doende aan de Mathenesserdijk 257. Cur.: mr P. Groeneboom. Jac. Syzier, Bolwerk 6 en aldaar hande lende onder de naam Goederenhandel „Rot terdam-Zuid". Cur.: mr J. Slijper. 30 Januari. N.V. Peulvruchtenhandel v.h. Spitse en Bosman, Hoofdstraat5, Schiedam. Cur.: mr G. M. Hovingh. Schiedam. N.V. Vlaggenindustrie Prima Nova, ge vestigd en kantoorhoudende te Vlaardin- gen, Hoogstraat 202a. Cur.: mr H. Luyken, Vlaardingen. Rechter-commissaris in al deze faillisse- de afd. Keuring en Contróle van die dienst, menten is mr L. Erades. NOG ZEVEN MILITAIRE TEHUIZEN NODIG Mr W. F. Schokking sprak voor Pro Rege Nog zeven nieuwe militaire tehuizen moe ten erbij komen. Om het benodigde geld daarvoor bij elkaar te krijgen, heeft het Provinciaal Verband Zuid-Holland van de Nederlandse Militaire Bond Pro Rege Zater dagmiddag in een van de zalen van het GTOothandelsgebouw een vergadering ge houden. Mr W. F. Schokking. voorzitter van het. Protestants Interkerkelijk Thuisfront, sprak over het „Urgentieprobleem in 1953". In zijn rede zei mr Schokking, dat er sys teem moest komen in de giften en contri buanten, anders is het onmogelijk om de be nodigde gelden voor de zeven tehuizen (Har derwijk. Ermelo. Havelte, Wezep, Witten berg, Oorschot en Nunspeet), bij elkaar te krijgen. Wel is de samenwerking tussen de verschillende afdelingen prima. Na de rede van mr Schokking werd met het bestuur de organisatie van de ledenwerfactie bespro ken. Afscheid huismeester strafgevangenis In do strafgevangenis aan de Noordsingel is Zaterdag afscheid genomen van de huis meester L. van Bedaf, die na een ambts periode van 40 jaar de dienst met wachtgeld heeft verlaten. In aanwezigheid van het vrijwel voltallig personeel, sprak de directeur woorden van aardering tot de scheidende functionaris en bood hem een polshorloge aan en zijn echtgenote bloemen. Nog verscheidene sprekers voerden het woord, waarna via een dankwoord van an Bedaf, het personeel in de gele genheid werd gesteld, van de huismeester afscheid te nemen. JUBILEUMAVOND NED. REISVERENIGING Met een zeer geslaagde Jubileum-Vaude- ville-avond hebben Zaterdag de Ned. Reis- ereniging en de toneel- en cabaretclub deze vereniging resp. hun 45- en 15-jarig be staan in Palace gevierd. De voorzitter, dr R. van Waard, raadde ieder .aan naar de to verformule te zoeken, die het ledental met sprongen omhoog zou brengen. Regisseur G. v. d. Veen heeft met de een- acter van Luisa Treves „De brief van Don Juan" een goede keus gedaan. Het grijpt hoger dan de gebruikelijke blijspelen. De door Piet Rhuis en P. J. Dorreboom geschreven cabaret-revue Even tijd voor vrolijkheid stond al op even hoog groten deels muzikaal peil. De toneelclub be schikt niet alleen over bekwame acteurs en actrices, maar ook over een gedisciplineerd ballet, een koor en uitstekende solo-zange ressen en zangers als Rita Nicolay. Tiny Dekkers. Marianne Kristie, Koos de Vries en regisseur Rhuis. De balletgroep waarvan Annie Hartman soli danste, stond o.l.v. No- re Durang. Met dezelfde bekwaamheid als hij de pen hanteert zwaaide P. J. Dorre- boom de dirigeerstok over het volgzame dansorkest van Cor v. d. Graaf, dat later het gezellige bal opluisterde. Scholieren leren tot het te koud wordt Van twintig scholen in Zuid zijn de kel ders ondergelopen, zodat de verwarming van de lokalen is uitgeschakeld. De leerlin gen zijn vanmorgen wel naar school gegaan en men heeft een regeling getroffen, om het onderwijs toch zoveel, mogelijk doorgang te laten vinden. De leerlingen blijven op school tot het te koud wordt en gaan dan even tueel met werk naar huis tot 's middags. Dan blijven ze weer een uurtje. Ook de scholen met gasverwarming passen deze regeling toe, om zo weinig mogelijk gas te verbrui ken. De leerlingen van de H.B.S aan het Afnkaanderplein zijn met werk haar huis gestuurd. Alleen de leerlingen van de hoog ste klasse, die voor het examen werken, zijn ondergebracht in de lokalen van het Charlois' Lyceum. Op het ogenblik wordt met man en macht gewerkt aan het droog pompen van de kelders en men verwacht, dat het onderwijs binnen korte tijd normaal zal kunnen worden hervat. Plotseling overleden Zondagmorgen is op het Marconiplein de 75-jarige J. Walraven uit de Tidemanstraat in elkaar gezakt en overleden. Het stoffe lijk overschot is naar het Coolsingelzieken- huis gebracht. Toneelavond Rijnvaartver. Zaterdagavond hield de personeelsvereni ging van de N.V. Nederlandse Rijnvaart vereniging haar jaarlijkse toneelavond. Ge bouw Emporium was goed gevuld toen het doek werd gehaald voor het eerste bedrijf van het toneelstuk De eenzame heer uit Shanghai. Onder regie van Jan Everwijn werd de klucht levendig en op de juiste wijze gebracht. De spelers waren goed op elkaar ingesteld en het hartelijke applaus aan het einde van het spel was dan ook alleszins verdiend. Na het toneelspel ver maakten velen zich tot drie uur op de dans vloer onder de muzikale leiding van The Rhythm Aces, waarna bussen hen door het noodweer naar huis brachten. Afgelaste concerten Het concert, dat het Rotterdams Philhar- monisch Orkest gistermiddag in de Schouw burg zou geven, is wegens de omstandig heden afgelast. Daar het Park blank staat, gaat het concert in Parkzicht Dinsdagavond niet door. Ook het concert, dat de Marinierskapel vanmiddag in de Schouwburg zou geven voor de rijpere jeugd, is afgelast. Afgelaste bijeenkomsten De bijeenkomst, welke vanavond in de in de Ahoy'-hal zou worden gehouden door het plaatselijk Comité voor Vluchtelingen Hulp Rotterdam en waarop mr G. J. van Heuven Goedhart zou spreken, gaat niet door. Oranje Getrouw. Ook de nationale feest avond, die door de Rotterdamse Chr. Oranje Vereniging Oranje Getrouw vanavond ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Beatrix in de Lantaren zou worden gehou den, is afgelast. Ten bate van de slachtoffers Het. café De Klapdeur bestond gisteren 25 jaar. De heer W. van der Hek, die deze zaak aan de Vlietlaan 39 drijft, heeft giste ren van zijn vele vrienden en relaties tal rijke attenties ontvangen. Voor de slacht offers van de ramp, die ons vaderland heeft getroffen, werd spontaan een collecte ge hóuden, die 60 heeft opgebracht. Lucette Meryl bij de Alliance Frangaise De afd. Rotterdam van de Alliance Frangaise heeft Zaterdagavond in Park zicht haar jaarlijks bal gehouden. De tal rijke aanwezigen werden opgevrolijkt door de Parijse cabaretière Lucette Meryl, die vijf jaren geleden hier ook is opgetreden en niets van haar charme en elan heeft verloren. Vooral Frou-Frou, dat zij met veel mimiek en beweging voordroeg viel bijzonder in de smaak. Ook haar creatie van een Parisienne-met-pleureuse uit anno 1900 mocht er zijn. Zuinig met ons (zuivere) drinkwater De Drinkwaterleiding doet nogmaals een dringend beroep om zuinig te zijn 1 met water. Het drinkwater is absoluut J zuiver en het enige ongemak is dat g door storingen aan het buizennet het èl transport wordt bemoeilijkt. Giften voor het Rampenfonds Aan onze bureaux zijn de volgende gif ten binnengekomen voor het Nationaal Rampenfonds: Huldeblijkfonds N.V. R.N. 500: fam. B. mej. S.. fam. S. D. tezamen 25: J. T. 10; N. B. ƒ15; mevr. H.—B. ƒ100: S. A. ƒ2.50; C. B. ƒ30. Het personeel van Thomsen's Havenhe- drijf heeft spontaan besloten 5''« van het weekloon af te staan voor de slachtoffers van de watersnood. Tramverbinding met Zuid hersteld De R.E.T. verwachtte, dat de tramverbin ding met het zuidelijk stadsdeel in de loop van de middag weer geheel normaal zou zijn. Lijn 3 heeft vanmorgen met bijwagen ge reden, maar de bijwagens zullen verdwij nen, zodra de lijnen 2 en 12 weer gaan rijden. Omstreeks 12 uur kon lijn 9 weer gaan rijden en men verwachtte tegen vier uur ook de lijnen 2 en 12 weer te kunnen inschakelen. Eerste R.K. Ambachtsschool in Zuid Het Architectenbureau Hendriks, Van'der Sluys Van den Bosch zal op 24 Februari in het Bouwcentrum aanbesteden het bou wen van een Ambachtsschool aan de ver lengde Dordtselaan hoek Kromme Zandweg in Rotterdam-Zuid. Dit schoolgebouw zal vier bankwerke- rijen, een plaatwerkerij, timmerwerkplaats, handvaardigheidslokaal, zeven theorielo kalen, een natuurkundelokaal, twee teken lokalen en een gymnastiekzaal bevatten. In de kelder komt een fietsenstalling voor ca. 500 fietsen. Excelsior kon niet uit Zuid weg De bijeenkomst van de K.P.C.. welke Zon dagmorgen in het Luxortheater werd ge houden, heeft een ander verloop gehad dan was uitgestippeld. Daar vele leden van de Arbeiders Muziekvereniging Excelsior, die deze ochtend zou opluisteren, in over stroomd Zuid wonen, kon de uitvoering geen doorgang vinden. In plaats daarvan liet de directie van Luxor enige journaals draaien, aangevuld met orgelmuziek van Henk Breton. Na de pauze is dc film Young man with a hom vertoond, waarin Kirk Douglas een uitstekende vertolking geeft van een begaafde trompetist. Het concert van Excelsior is verschoven naar 26 April. Brandweer zamelde goederen in In de Bergpolder zijn gisteren door leden van de Vrijwillige Brandweer met vijftien auto's goederen ingezameld. Via het Victoria Theater zijn deze goederen naar de Rivièra- hal gegaan. Verstrooiing voor geëvacueerden Het Instituut voor Scheepvaart en Lucht vaart aan de Rochussenstraat deelt mee. dat geëvacueerden, die eens een ogenblikje rus tige verstrooiing willen zoeken, aldaar van harte welkom zijn. Zowel het museum, de leeszaal als de bioscoop van het Instituut kunnen geheel kosteloos door hen worden bezocht. In de bioscoop zullen gedurende de komende dagen van 10 uur 's morgens af films van vrolijke aard worden vertoond. Ook duiven Tientallen duiven dreven gisteren onder de Rederijbrug door. Zij waren in hun nesten, onder ce brug. overvallen door het water en konden zich niet meer redden. Contactavond van S.O.A.G. De operette-vereniging S.O.A.G. hield Zaterdag een gezellige conlactavond in gel bouw Spes. De voorzitter de heer A. Th. van Dipten, was er tevreden over dat zo'n grote kern donateurs S.O.A.G. een flinke steun geeft. Er werd gedanst en Teo Poley, tenor, zong opera-fragmenten. De Demco's speelden tijdens de hevige storm muziek de Stille Zuidzee! De dansjes stonden onder leiding van Wim Schreuder. DIERENARTS DEKKER TEN GRAVE GEDRAGEN Op de Algemene Begraafplaats Croos- wijk is Zaterdagmiddag het stoffelijk over schot van een groot dierenvriend, de die renarts F. Dekker, ter aarde besteld. In de kapel hadden zich vele vrienden van deze zo gewaardeerde man verzameld. Gesproken werd er op uitdrukklijke wens van de overledene niet. In stilte heeft men een ogenblik aan de baar gestaan, die werd binnengedragen, terwijl de organist speel de: Blijf bij mij Heer, want de avond is nabij. Aan de groeve dankte de vader voor de grote belangstelling. Verzetsmonument voor Overschie in de wijkraad Bij de wijkraad te Overschie is ingediend het ontwerp van een monument, dat de herinnering aan de in de bezettingstijd ge vallen slachtoffers zal levend houden. Dit monument is in opdracht van het comtté „Voor hen die vielen" ontworpen door de heer H. Sutterland in overleg met ir C. v. Traa, directeur van Stadsontwikkeling. Na bespreking in de Wijkraadsvergadering van Vrijdag 13 Februari a.s. hoopt het comité het ontwerp met een aanbeveling van de wijkraad aan het gemeentebestuur van Rot terdam door te kunnen sturen, met een ad vies voor de plaats waar het zal verrijzen Nieuws uit Overschie De jazz-llefhebbers hebben Zaterdagavond in café Schanswijck In Kleinpolder-Oost kun nen genieten van het programma ten gehore gebracht door het hulsorkest The White Ele phant Serenaders, die solistisch zowel als in teamwork goed voor de dag kwamen. Cor Dekkinga (piano), Beer Vlindré (clarinet) en Frits Hot/, (trombone) verwierven met hun solo's veel bijval. Cabaret. De Sport- en Amusementsvereni ging Klelnpolder-West gaf Zaterdagavond voor haar leden een cabaretvoorstelling in het Ver enigingsgebouw, die ondanks het noodweer druk bezocht was. Aan de voorzitter, de heer H. Kloet, werd een vlag aangeboden ln de kleuren van de vereniging, blauw en geel. De conferencier Rinus van Evelingen had de lei ding en oogstte veel bijval Blauwe N.V. Zaterdagavond heeft in de Ver gulde Koetswagen de Blauwe N.V. te v.m. Overschie een feestelijke bijeenkomst belegd onder leiding van de heer P J. van Meenen. De spreker, de heer H. J. van Se venter, sprak een propagandistisch woord onder het motto: Verjaardagsvisite zonder het masker. Een pro gramma met muziek en toneel vulde de avond kunst- en amateursclillders. In de voorma lige raadzaal van de hulp-secretarie heef» Za terdagmiddag de voorlopige commissie ver gaderd, die zich bezig houdt met de organi satie van een tentoonstelling van werken van kunst-en amateursclillders uit Overschie Van 16 schilders zijn toezeggingen ontvangen. De tentoonstelling zal honderd werken omvatten. Men zoekt naar een geschikte lokaliteit.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2