leeft mee Gehele wereld met getroffen Nederland Algemene inzameling in liet buitenland Grote ravage langs de gehele Noordzeekust Ontzettende ravage in West-Brabant Engeland stuurt 10 lielicopteres Prins Bernharcl verneemt ramp Koningin en Ministers bezochten noodgebied Commentaar en critiek v Misselijk Willemstad verkeert in benarde positie Enorme vloedgolf op de Engelse 150 doden Oostkust eiste ruim 20.000 mensen zijn dakloos; getroffen dorpen geëvacueerd MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 7 flok de polder bij Dubbeldam staat geheel onder water. Slechts enkele bovendelen van boerderijen en boomtoppen onderbreken het eindeloze watervlak. Nadat de tragische gebeurtenis sen, die zich in het afgelopen weekeinde in ons land hebben voorgedaan aan de regeringen In het buitenland bekend werden, is van alle zijden spontaan de hel pende hand geboden. Direct werd de toezegging gedaan, dat men elke hulp die men kon bieden, en die kan bijdragen tot verlichting van deze ernstige nationale cala miteit, zou verlenen. De Franse regering leverde het bewijs van haar solidariteit door aan de Nederlandse autoriteiten twee geniebataljons aan te bie den om hulp te bieden bij drin gende werkzaamheden. De Amerikaanse staatssecreta ris, John Foster Dulles, heeft van avond, naar de Amerikaanse am bassade mededeelt, een persoon lijke telegrafische boodschap aan de Nederlandse minister van bui tenlandse zaken doen toekomen, waarin hij uiting geeft aan zijn verslagenheid over de ramp, die Nederland heeft getroffen. Amerika helpt Ook de Amerikaanse ambassa deur, de heer Selden Chapin, heeft aan de minister-president, Dr. Drees zijn hartelijk medele ven betuigd met deze natuur ramp. De Amerikaanse regering heeft hem gemachtigd aan de Nederlandse Regering het aanbod te doen om Amerikaanse militaire hulpmiddelen te harer beschik king te stellen. Voedselpakketten Onmiddellijk na de eerste be richten over de nationale ramp is ook het apparaat van de C.A.R.E. de Amerikaanse hulporganisatie in volle wer king getreden. Reeds hedenmorgen om half elf werden 100 voedselpaketten van 15 kg elk en 65-deken-paketten ter beschikking gesteld. De goederen worden in samen werking met het Ned. Rode Kruis uitgedeeld en zijn in een cantinewagen onderweg naar een van de noodgebieden. De C.A.R.E. (Cooperative For American Remittances to Europe) zal ook onmiddellijk in het bui tenland een algemene inzameling houden voor hulp -aan de nood gebieden. Tien helicopteres De Britse ambassade deelde ons hedenavond mede, dat de Britse admiraliteit morgen tien helicop teres zal zenden ter hulpverle ning aan de getroffen gebieden. De burgemeesters van Duisburg en Dusseldorp hebben Rotterdam hulp aangeboden en hun mede- 4 DODEN OP HET "EILAND TEXEL TEXEL, 1 Februari (A.N.P.). Zondagmorgen reed een auto bus met arbeiders naar de bedreigde plaatsen op het eiland Texel en werd onderweg door het water ovenveldigd. Hierdoor verloren 4' arbeiders het leven. De toestand op het eiland is nog steeds crltiek. De sluisdeur van „de Schans" nabij Oudeschild is weggeslagen. Ook aan de Noordzijde van het eiland stroomt het water naar binnen. Roode-Kruiscolonnes, militairen en burgers doen al het mogelijke om nog meer slachtoffers te voorkomen. van de stranden en Boulevards te Behalve in Texel hebben bijna alle plaatsen langs de Noordzee kust min of meer belangrijke schade opgelopen. Bij Kijkduin is een groot gat in de duinen gesla gen. Met het zeewater spoelde een mijn het land binnen. De po litie heeft het strand afgezet. Ook te Wijk aan Zee zijn grote gedeel ten van de duinen weggeslagen. Bunkers werden blootgelegd ter wijl van verscheidene wegen de bestrating werd weggespoeld. Bij het bergen van zijn vletten werd te Den Helder een steenhouwer ernstig gewond. Op de oorlogs bodems in de Marinehaven is de stroom uitgevallen. Van een bloe van acht wonin gen zijn de daken weggeslagen. De orkaan heeft op het strand van IJmuiden geen strandhuis of consumptietent gespaard. De schade beloopt vele tienduizen den guldens. Ook de betrekkelijk smalle kuststrook bij 's Gravenzande heeft zwaar geleden. Over de ge hele lengte zijn de duinen voor de helft en op sommige plaatsen voor twee dei den weggespoeld. Bij opkomend tij zou de toestand critiek kunnen worden. Boulevards verdwenen Ir Hoek van Holland zijn be- fcSa-ve de middensteiger in de üwr'^^ven ook alle andere aan legsteigers geheel vernield en ver dwenen. Het voorste gedeelte van de Boulevard heeft eveneens zwaar geleden. Tientallen meters stenen zijn weggespoeld. Het ver keer ondervindt hier ernstige stagnatie. Ook in Noordwijk aan Zee is de schade groot. Bijna de gehele Boulevard is weggeslagen. Het trottoir is geheel verdwenen, evenals een gedeelte van de rij weg. Rioleringen liggen bloot en verscheidenen hotels hebben gro te schade opgelopen. Het „Oran- jebad" is totaal weggeslagen. Hetzelfde kan gezegd worden Scheveningen, Zandvoort en Kat wijk aan Zee. Overal is de ravage ontzettend. De schade beloopt tot in de honderdduizenden. leven met de ramp betuigd. De directeur-generaal, de heer Dronsart van het Rode Kruis van België, heeft het Nederlandse Rode Kruis hulp aangeboden en verzoekt op te geven, op welke wijze deze hulp kan worden ge- effectueerd. Dankbaarheid De Nederlandse Regering heeft de aanbiedingen tot hulpverle ning van buitenlandse zijde in dank aanvaard en zal overwegen in welke mate hulp nodig zal zijn en waar ze kan worden verleend. De berichten over de overstro mingsramp maken op de Antillen een zeer diepe Indruk. Het Rode Kruis van de Antillen heeft reeds een telegram gezonden met de vraag waaraan in de eerste plaats behoefte bestaat. Overal zijn in de protestantse en katholieke kerken diensten gehouden naar aanlei ding van de nationale ramp in ons land. Huizen in Maassluis werden weggevaagd Enorme schade in Rotterdam MAASSLUIS, Zondag Met onheilspellende kracht heeft de enorme watervloed zich op het aan de rand van de Nieuwe Waterweg gelegen Maassluis ge stort. De ramp, die het plaatsje heeft getroffen, is de grootste sinds mensenheugenis. In ver schillende wUken werden meer dere huizen volkomen wegge spoeld. In het centrum der stad is de schade momenteel nog niet te meten, daar vrijwel alle hui zen, kantoren en winkelpanden etc- voor het grootste gedeelte door het metershoge water aan het oog zijn onttrokken. Zondagmorgen waren in Rot terdam alle verbindingen mot het Zuiden van de stad afgesneden. Een ogenblik heeft men nog over wogen om de Maastunnel te slui ten, doch ook zover heeft het gelukkig niet hoeven te komen. Niettegenstaande deze ogen schijnlijk weinig verontrustende mededelingen is de schade echter enorm. Dit wordt aanstonds dui delijk wanneer men bedenkt dat vrijwel driekwart van de stad geheel blank staat, zodat men de huizen niet meer kan verlaten, noch kan bereiken. Daar zijn ook alle kelders ondergestroomd en hebben de bewoners hun heil op waarts moeten zoeken. „Verschrikkelijk" NEW YORK, 1 Febr. (Reuter) Prins Bernharcl was zeer onder de indruk, toen hij het nieuws van de overstromingen in Nederland vernam. „Dit is verschrikkelijk nieuws" zei hij. De prins was diep onder de indruk van het ver lies aan mensenlevens. Hij betreurde, dat Nederland door deze ramp getroffen is, op het ogenblik dat het zich weer herstelt. De prins, die deelneemt aan de plechtigheden ter herdenking van het feit, dat New York 300 jaar geleden werd gesticht, zeide: „Ik zal doen wat mijn regering en de Koningin willen dat ik doe". Z.K.H. zei, dat hij nog niet officieel op de hoogte was gesteld van de overstromingen. Hij had nog niet gedacht aan verandering van zijn huidige plannen. Prins Bemhard deelde zijn ge hoor in de „Saint Marks of the Bowerie" het nieüws van de ramp mede. Hij sprak met grote emotie en zijn gehoor was diep onder de indruk. Hij vroeg de aanwezigen te bidden voor degenen, die zijn omgekomen en hen die thans in gevaar en ellende verkeren. Vier sleepboten op de Waal gezonken Van onze verslaggever) TIEL, 1 Februari Tenge volge van de hevige storm in de nacht van Zaterdag op Zondag zijn vier sleepboten op de rivier de Waal bij Hurwenen en Game ren gezonden. Of hierbij ook slachtoffers te betreuren zijn, is thans nog niet vastgesteld. Zon dagavond was er alleen maar contact geweest met de beman ning van het Duitse sleepschip Soil Verein. De opvarenden hadden onderdak gevonden op een steenfabriek te Hecselt. Deze mensen hadden zich met de grootste moeite in veiligheid kunnen brengen. Alleen van de West Fina was nog wat te zien. De andere drie schepen waren alle onder het wateroppervlak verdwenen. Het sleepschip „Vulkaan", groot 2500 ton, geladen met erts, dat van Rotterdam op weg was naar Duitsland, raakte bij Gameren in moeilijkheden. Doordat het water maakte, verdween het spoedig in de diepte. Even verder stroomopwaarts bij Hurwenen zonken drie sleep boten n.l. de Soil Verein.; Mata- horn III en de West Fina. De be manning van het Duitse schip Soil Verein. kon zich met behulp van een roeibootje naar de Noor delijke oever begeven. Het groot ste gedeelte van de nacht hebben deze mensen op de uilerwaarden rondgedoold. SCHIP MET EVACUEE'S GESTRAND ROTTERDAM, 2 Febr. In de omgeving van het eiland schijnt een schip gestrand te zijn, dat Dinsdag verklaring in Tweede Kamer DEN HAAG, 2 Febr. A.N.P. H.M. de Koningin heeft In gezel schap van H.K.H. Prinses Bea trix Zondag een bezoek gebracht aan de bedreigde gebieden. De komst van Hare Majesteit was aan de autoriteiten van de ge bieden die zij bezocht niet be kend. Zij bracht eerst een bezoek aan de Krimpenerwaard, waarna H.M. wilde doorrijden tot aan Ouderkerk, welke plaats echter onbereikbaar was, zodat de Koninklijke auto slechts tot aan de grens van het ondergelopen land kon rijden. Vervolgens wer den Lekkerkerk, Krimpen aan de IJssel en Krimpen aan de Lek bezocht. De Burgemeester van Krimpen aan de IJssel was toe vallig aanwezig op de plaats waar de Koninklijke auto stil hield. H.M. had met deze auto riteit een kort onderhoud, waar na zij haar reis voortzette, met als einddoel de provincie Zee land. Door het passeren van grote hoeveelheden in veiligheid ge bracht vee kon zij echter aan haar voornemen geen gevolg geven en moest derhalve via Vianen weer naar Soestdijk terugkeren. Namens H.M. de Koningin zal nu H.K.H. Prinses Wilhelmina Maandag en Dinsdag een bezoek brengen aan de door de waters nood getroffen gebieden van Zeeland. Behalve door H.M. de Koningin werden eveneens bezoeken ge bracht aan de getroffen gebieden door de Ministers Drees. Beel, Algera en Staf. De Minister- President bezocht speciaal Dor drecht, de Minister van Binnen landse Zaken Beel bezocht Mid delburg, terwijl de Minister van Verkeer en Waterstaat en de Minister van Oorlog zich in het gehele gebied van de ramp lieten voorlichten. Heden zal in een bijzondere kabinetszitting wor den nagegaan welke maatregelen genomen kunnen worden om aan de moeilijkheden het hoofd te bieden. De Minister-President heeft zich bereid verklaard Dinsdag bij de aanvang der vergadering van de Tweede Kamer een ver klaring af te leggen, waarna de leden in de gelegenheid zullen worden gesteld vragen te stellen. 3 VROUWEN IN DE K.V.P.-PARTIJRAAD (Van onze parlement, redacteur) UTRECHT, 1 Febr. De par tijraadsvergadering van de KVP heeft Zaterdag de bepaling van het algemeen reglement der par tij, volgens welke negen, door de partijraad gekozen, leden waar onder tenminste één vrouw, zit ting in het Partijbestuur dienen te hebben, In resp. „vijftien leden, onder wie drie vrouwen" gewij zigd Deze uitbreiding werd destijds Nieuw Vossemeer is volmaakt geïsoleerd BERGEN OP ZOOM, 1 Febr."— Hoewel een volledig beeld van de overstromingen in West-Noord brabant nog niet kan worden ver kregen, is het wei zeker dat dit gebied, met Zeeland, het ernstigst door de watersnood is getroffen. Vele polders zijn ondergelopen en de ravage is ontzettend. Volgens officiële berichten zijn in het ge bied ten Noorden van Bergen op Zoom, in Halsteren, 17 personen om het leven gekomen. Het aan tal slachtoffers Is echter hoogst waarschijnlijk meer dan het dub bele. Tientallen boerderijen zijn vernield. Honderden stuks vee zijn om gekomen. van Goeree onderweg was met vluchtelingen. De reddingboot koningin Wilhelmira uit Stellen dam. zowel als een schip dat in de haven van Goeree lag, zijn onder weg om hulp te bieden. Voorzover nu kan worden ge zegd, heeft het volgende zich af gespeeld: tijdens springvloeden en stormen is de Tholense dijk overstroomd, waarna er in de dijk acht gaten ontstonden. De Au- vergsepolder en de Theodoruspol- der liepen geheel onder, terwijl de spoorlijn tussen Bergen op Zoom en Vlissingen verzakte. De polders ten Zuiden van Ossen- drecht en ten Westen van Ossen- drecht en Woensdrecht zijn vrij wel alle ondergelopen. Geïsoleerd Nieuw Vossemeer, waar 16 1700 mensen wonen, is volmaakt geïsoleerd. Sinds Zondag zijn po gingen aangewend om Nieuwe Vossemeer te bereiken. Doch deze zijn alle mislukt wegens het ge brek aan motorboten. Comman do-troepen uit Roosendaal en dè Genie poogden Zondagmorgen met rubberboten het geïsoleerde gebied te bereiken. De hulpactie wordt van Steenbergen uit geleid. Een van de zwaarst getroffen dorpen is. het 4500 zielen tellende - Numansdorp in de Hoèksewaard. I In de loop van de dag zijn mNMRNMMI 5'°°° i?woneJs geëvacueerd naar 5 de omliggende dorpen. Het me- schrikkelijke tragiek van de overstromingsramp tot het Neder landse volk doorgedrongen of de socialisten brachten de fijnheid op er politieke munt uit te slaan. De fractie-voorzitter van de PvdA liet via de radio weten, dat hij de regering gevraagd had of zij mee wilde delen welke maatregelen zij denkt te nemen tot beperking van de watersnood en tot leniging van de nood. Dit ter geruststelling van de slachtoffers. En tot meer dere eer en glorie van de PvdA vermoedelijk. Aan de Kamervoorzitter werd bovendien gevraagd te bevorde ren, dat de Tweede Kamer eigener beweging Dinsdag zal beginnen te discussiëren over de maatregelen enz. enz. Alsof dat tóch niet zou gebeuren. Het tekent toch wel de partij, die politieke munt wil slaan uit het leed en de ellende van het ogenblik. Zij had dienen te zwij gen onder deze omstandigheden. Wij hebben maar een woord voor dit optreden: misselijk! aangekondigd, teneinde de sa menstelling van het bestuur breder en meer representatief voor de onderscheiden delen van de bevolking te doen zijn. Voor het dagelijks bestuur geldt op dezelfde wijze, dat de „twee of drie leden, waaronder ten minste een vrouw" zijn uitge breid tot „tien andere leden, waaronder tenminste twee vrou wen". De overige delen van de desbetreffende artikelen, die de samenstelling van de bestuurs organen regelen, zijn ongewijzigd gebleven. Uit Afrika MISSIONARISSEN IN NEDERLAND TERUG SCHIPHOL, 29 Jan. -- Met een K.L.M.-vliegtuig, gecharterd door de stichting „Raptlm", die transporten van missionarissen en missiezusters naar en van missiegebieden verzorgt, keer den vanmiddag elf paters en vijf zusters in Nederland terug, van hun standplaatsen in centraal en Brits Oost-Afrika. In Rome waren reeds een paar missionarissen uitgestapt. Som migen der teruggekeerden hadden tientallen jaren in de binnen landen doorgebracht. In het vliegtuig bevond zich ook Mgr. Bronsveld, die na eei} kort be zoek aan Rome nog enige tijd in Nederland zal vertoeven -voor hij naar centraal Afrika terugkeert. rendeel is in scholen en bij fami lieleden ondergebracht in Klaas waal. De dijken zijn op verschillende plaatsen doorgebroken. Vermist worden een 25-tal inwoners. Aan genomen wordt, dat verscheidene inwoners zijn verdronken, onder wie een gezin, bestaande uit man, vrouw en tien kinderen. Door het hoge water en de zwiepende wind ward dit op de kade van Rotterdam geworpen. Vissersboten als lucifersdoosjes op de akkers. 1 OOST-ENGELAND, 1 Febr. (Rlr./A.'p./A.F.P.). - Voortge- dreven door enorm slerke stormvlagen heeft een ongekend hevige vloedgolf in de nacht van Zaterdag op Zondag grote gedeelten van de Engelse Oostkust geteisterd. In de nabijheid van Mablethorpe werden de dijken over een afstand van vijftig kilometer doorbroken, met het gevolg dat het woest kokende water 3200 meter vrijelijk landinwaarts kon stromen. Volgens de laatst ingekomen berichten zijn bij de overstromingen 155 personen om het leven gekomen, terwijl 145 personen vermist worden. 20.000 mensen zijn dakloos. De schade bedraagt meer dan f 200.000.000. In allerijl is met de ontruiming van bedreigde en getroffen dorpen begonnen; eenheden van leger en vloot, alsmede man schappen van de Amerikaanse luchtmacht zijn bij de hulpver lening ingezet; grote stroken grond langs het kustgebied werden reeds door de autoriteiten tot verboden gebied verklaard. In de loop van Zondag kwam een lange lUst van rampstijdingen door. Zo was in de nabijheid van Wells-on-sea het geweld van de zee zo sterk, dat vissersboten als lucifersdoosjes op de akkers ge slingerd werden. Kings Lynn, de grootste stad aan de Wash, met 24.000 Inwo ners, kreeg het wel bijzonder zwaar te verduren, toen de rivier de Ouse waaraan deze stad gelegen is buiten zijn oevers trad. Doordat het water zeer snel rees, hadden vele gezinnen slechts enkele minuten om zich in veilig heid te brengen, waardoor hon- In het grote gebied tussen Mablethorpe en het naburige Sutton-on-sea is de toestand zeer ernstig. Het water staat op som mige plaatsen zes meter hoog, met, gevolg dat alle verbindingen in dit gebied verbroken zijn. Ge vreesd wordt, dat velen, die in landhuisjes woonden, jammerlijk verdronken zijn. Ook langs de kust van Norfolk heeft het water diepe sporen achtergelaten. Hier overstroomde een gebied ter lengte van honderd kilometer. Tal van personen vonden tengevolge van verdrinking of ontbering de derden mensen dakloos werden. Uit Clackton-on-sea, een vacantie- oord aan de Oostkust, wordt ge meld, dat bijna duizend personen door de overstromingen zijn af gesneden. In dit gebied zijn vele woningen en dijken weggeslagen. Troepen ingezet Hoe ernstig de toestand is, moge b.v. blijken uit het feit, dat de doodvermoeide politie van Lin colnshire de hulp van de mili tairen moest inroepen. Zo is de situatie echter op vele plaatsen. In het dorp Louth in het binnen' land hebben de troepen inmid dels „hun vooruitgeschoven hoofd kwartier voor de slag" ingericht, terwijl in het dorp Cley aan de kust van Norfolk een begin gemaakt werd met de-evacuatie van de bevolking. In verschillende plaatsen wisten de mannen van de Royal Air Force de bewoners met rubber bootjes uit hun benarde positie te bevrijden. Hulptroepen van het Roode Kruis verzetten bergen werk en redden nog steeds met hun bootjes mannen, vrouwen en kinderen uit de overstroomde huizen. Het eiland Canvey in Essex is door de stormvloed voor ongeveer tweederde overstroomd. Zondag middag begon men met de eva cuatie van de 13.000 inwoners. Tallozen werden reeds in scholen onder gebracht, terwijl anderen per trein naar Londen 80 km. afstand vervoerd werden. Ook hier hebben zich de vreselijkste tonelen afgespeeld. Zo sprong een gezin op een tafel om aan het geweld van de springvloed te ont komen. Het water bleef echter stijgen en tenslotte moest een gat in het plafond gehakt worden, om op de zolder in veiligheid te komen. „De zee in de tuin" Gevreesd wordt, dat Ameri kaanse soldaten en hun gezinnen in het dorpje Hunstanton om het leven zijn gekomen, toen de ver nietigende vloedgolven het sla pende dorpje teisterden. De held haftige commandant van de Ame rikaanse luchtmachteenheid ter plaatse werd uitgeDut naar een ziekenhuis overgebracht, nadat hij vergeefs getracht had de levens van zijn manschappen te redden. Tot dusver hebben zich uit dit dorpje twintig gezinnen nog niet gemeld. Het juiste aantal slacht offers van Hunstanton is nog niet bekend, doch het lijkenhuisje ligt al vol. Een Amerikaans vlieger in dit plaatsje gelegerd, zei van de situatie: „Het was de ergste over stroming die ik ooit zag. Het ergste waren de lijken die aan de takken van de bomen hingen. Ik zag er drie". De kustwachter van Sea Pal ling vertelde: „Plotseling zag mijn vrouw dat de zee in de tuin stond. Ik rende naar het raam en toen ik er voor stond begon het water al onder de deur door te sijpelen. Ik zag een huis als een spel kaar ten ineen zakken. Ik hoorde men sen gillen, maqr het water was zo hoog, dat'wü niets konden doen". Gemeld wordt dat de havenstad Harwich voor ongeveer eenderde onder water staat. Ook Noord- Schotland is zwaar geteisterd. Stormwinden met snelheden van 180 km. per uur beukten op huizen en schepen. Ook in Londen ontstonden moeilijkheden door het hoge water. Ofschoon geen slachtoffers te betreuren zijn, stond toch Zon dagmorgen een gebied van 800 bij 800 vierkante meter onder water. WILLEMSTAD, 2 Februari Willemstad is geheel geïsoleerd. Van de landzijde is het stadje niet te bereiken. Twee mannen zijn Zondag, tot hun middel door het water wadend, te Feijnaart aangekomen en meldden, dat er toen nog geen slachtoffers waren. De mensen zitten op de boven verdiepingen en zijn naar om standigheden vrjj veilig. Er is thans een sleep met acht pontons van de pontonniers uit Iledel naar het stadje onderweg om te trachten, van het Hollands Diep uit. de mensen uit hun benarde positie te verlossen. Ook in Geer- truidenberg brengen pontonniers een sloep naar Willemstad- Om een uur sloeg even ten Oosten van Willemstad het eerste gat in de dijk bij de Nieuwe Sluis. Terwijl men bezig was het te dichten brak ten Oosten van het stadje eveneens de dijk door. Even !ater vielen twee gaten in de dijk. Tot een tien kilometer ten Zui den van de Moerdijk spoelt het water thans over het land. De dijk bij de „Blauwe Hand" is doorgebroken en de grote weg staat geheel blank. Een lege dieseltrein staat bij de Zeven- bergse Hoek vlak voor het water als klacht tegen de onmacht van de menselijke techniek tegen de oerkrachten, die de natuur heeft losgelaten. Hoge en Lage Zwaluwe, Zeven bergen en Klundert moeten ont ruimd worden. Vooral in Klun dert staat het water hoog. In het R.K. Militaire Tehuis in Roozendaal liggen thans honder den mannen, vrouwen en kinde ren, een tafereel van diep men selijke ellende. Vrouwen, die haar man zoeken, een klein meisje, dat moederziel alleen in de vluchte lingenstroom is meegekomen en mannen die somber peinzen over het verlies van hun vee en in wanhoop de verte in staren. Zevenbergen Is gedeeltelijk per trein geëvacueerd naar Roosen daal. In Maden en Drimmelen zijn 200 mensen geïsoleerd. De toestand in Willemstad Is critiek. Door een particuliere maatschap pij worden twee grote verbouwde landingsvaartuigen naar Willem stad gestuurd. J?EN straattoneeltje dat men in tal van steden en dorpen in het *-* rampgebied kan aantreffen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5