Eiland van Dordt bood even troosteloze aanblik als andere gebieden Brits schip met 139 man in de golven verdwenen Verootmoediging en eensgezindheid IJsselmondenaars beleefden bange uren in Bovenstraat Formosa gedeneutraliseerd en Zevende vloot teruggeroepen aw°pen rn het w Rondrit gaf een weinig bemoedigende aanblik Vreselijke tonelen op Ierse zee T'ag. 9 Maandag 2 Februari 1953 liet natuurgeweld barstte in volle kracht los op de Hollandse Noord zeekust. Over een lengte van duizend meter werd de boulevard in Scheveningen stuk geranseld door de huizenhoge golven. Straat stenen werden als kiezels uit de grond geslagen. DAT MOETEN WIJ in deze dagen waarin zovel en moeten loslaten wat zij het hunne mochten noemen. Dijkbreuk bij Bazendrecht zette polders Middeldijk en Achterdijk onder water De bevolking van IJsselmonde is in de nacht van Zaterdag op Zondag gealarmeerd door klokgelui en sirenegeloei. De bewoners in de afgelegen gebieden werden gewekt door voorbijstuivende politie auto's. Een groot aantal manschappen van de Vrijwillige Brandweer zijn in de nacht gealarmeerd en hebben in vliegende haast verster kingen opgeworpen om het opgejaagde water af te dammen. Een aedeelte van de bevolking joeg flinke aantallen vee naar het hoger ge- -'egen Zomerland en naar het Stadion Feyenoord, waar inderhaast van God. Wat ons thans aan ramp en noodverblijven werden gereed gemaakt. De toestand van de dijk bij leed overkomt moet wel dienen tot Bovenstraat was uiterst kritiek om 's morgens vijf uur ter hoogte van onze verootmoediging. Wat hadden we het. als mensen met ver gebracht! Hoe vertrouwden wij niet op de voorzieningen welke wij hadden getroffen! De Sint-Elisabeths- vloed scheen iets uit een heel ver ver leden. Dat kon ons in deze tijd toch niet meer overkomen. Het is ons over komen. Deze spraak moeten wij ver staan: God heeft ook in deze storm tot ons gesproken. Waren we Hem in alle voorzienin gen niet bijna vergeten? Hadden we Hem bijna niet voorbijgezien? Hadden we niet bijna in ons doen en laten „Gods water over Gods akker laten lopen"? Welnu, God hééft Zijn water over onze akkers doen lopen. En het staat er nog: soms meters en meters hoog. Eisenhower bevestigt i Rusland zou wel degelijk atoomwapens hebben IN ZIIN „STATE OF THE UNION MESSAGE" heeft president Eisenhower heden medegedeeld, dat hij besloten heeft tot „deneutralisering" ▼an. Formosa en aan de Zevende vloot instructies in deze zin heeft gezonden. De president zeide. dat de V.S. „het onweerlegbare bewijs bezitten, dat de Russen atoomwapens hebben". Hij gaf te verstaan, dat hij weldra aan het Congres zal vragen de geheime clausule van de overeenkomst van Yalta op te zeggen. Amerika zal de verwezenlijking van de Europese eenheid aanmoedigen, Er was reeds voortgang gemaakt, maar de veiligheid der landen eist een nog nauwere samenwerking dan reeds thans bestaat, aldus Eisenoower. Zijn regering zou het belang van een rechtvaardige en voordelige wereld handel erkennen. Hij verzocht het Con gres. de Amerikaanse invoerbepalingen te wijzigen en beloofde Amerikaanse kapitaalinvesteringen in het buitenland te begunstigen, in ruil voor de levering van grondstoffen voor de Amerikaanse industrie. De president verzocht voorts aan het Congres herziening van de wetMc- Carran, welke betrekking heeft op immigratie en naturalisatie. Deze bevat, V over dit spreken Gods. Maar er schuilt in deze zelfde wetenschap van dit spreken Gods temidden van het onpeilbare leed toch ook een geweldig brok van troost. Het is ons maar niet overkomen als „bij geval", als een zinloos iets, als een toevallig samen treffen van enorme natuurkrachten. Het heeft zin en betekenis, wat ons trof. Moge het velen van wie nu nog vol zijn van verbittering en smart dichter brengen bij Hem, Die sloeg juist opdat Hij trekken zou. Dichter bij Hem, Die de wereld slaat, maar Die ook aan deze zelfde wereld de verlossing geeft en de red ding in het uitzicht stelt. Maar dichter ook bij elkaar. Wat hebben deze eer ste dagen al niet te zien gegeven aan menselijke opofferingsgezindheid en saamhorigheid! Wat is er niet ge zwoegd en gewerkt! AAN DE DUIZENDEN denken wij. die op de dijken gereed stonden om zwakke plekken te versterken, om bressen te dichten, de dijkwach- ten, de mannen van de politie, de sol daten, ja aan wie al niet? Wie hen aan het werk heeft gezien in het nachte lijk duister, onder het bulderen van de wind en vlak bij de donkere drei ging van het water, die moet bezield zijn geraakt van eerbied voor zoveel toewijding en zoveel niet aflatende volharding. Een nationale ramp is het geworden van ongekende omvang. Maar dan ligt het ook voor de hand, dat wij allen trachten te delen in dit leed en dat wij trachten het voorzien, zoveel als enigszins mogelijk is, in deze ellende te maken tot een nationale zaak. Er zij in deze dagen «veel gebed. Er zij in deze dagen een grote eensgezindheid. de Sterovita melkfabriek. Om half zes dreigde ieder ogenblik een door braak bij de Oostdijk te zullen plaats hebben. Gelukkig is het niet zo ver gekomen, hoewel ;le binnenzijde van de dijk ernstig werd beschadigd door het over- gutsende water. In totaal zijn op 18 plaat ben zich vrijwillig op vele plaatsen beschikbaar gesteld voor hulp, waar dat nodig mocht zijn. En attent blijft men steeds, want na alle ellende van ------- intii siccus, wam uci out: cucuuc v< ter met meer vertrouwen! geslagen gedeelten bij van 150, 25 en •meier. Vier lantaarnpalen zijn door het bruisende water uit de grond gelrok ken. Tientallen woningen aan de Boven straat. Benedenstraat en Oostdijk zijn aangetast door het opgezwiepte water. Hier en daar kwamen zelfs de funderin gen bloot te liggen. Het benzinestation van de Caltex is in allerijl ingericht als commandopost van de politie. De dijken werden voortdurend onder controle van dijkgraaf J. de Raadt gehouden. Burge meester Van Walsitm en de wethouders Hogeweg en Van Tilburg hebben zich in de nacht van Zaterdag op Zondag per soonlijk van het verloop van de werk zaamheden lot behoud van de dijk op de •hoogte gesteld. Doorbraak Bij Barendrecht is in de vroege Maan dagmorgen ter hoogte van de Baren- drechtse Brug, westelijk van Heer- jansdam, de dijk doorgebroken. De polders Middeldijk en Achterdijk zijn volgelopen. Van het Dordtse en IJselmondense ge bied kan men in het algemeen zeggen, dat het grootste gevaar thans is bezwo ren. Het. ziet er op het ogenblik naar uit, dat grote doorbraken voorshands niet zullen plaats hebben. Doch hoewel de toestand zich vrij gunstig laat aanzien, blijven toch omvangrijke hulpcolon nes van het Rode Kruis voor zieken- vervoer, evacuatie en het vervoer van vee beschikbaar. Talloze padvinders en leden van andere jeugdorganisaties •ilsmede duizenden particulieren heb- Schade: tientallen millioenen Herstel zal maanden in beslag nemen Het is nog volslagen onmogelijk zich een denkbeeld te vormen om trent de omvang van de schade die de oude vijand van het lage land heeft aangericht. Evenmin is I vast te stellen hoe groot de finan- I ciële schade zal zijn. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat deelde ons mede dal de schade zeker in de tientallen millioenen zal lopen. Uiteraard zal zo spoedig mogelijk met liet herstel van de vernielde dijken en wegen worden begonnen. Wanneer met man en macht aan de kapotte dijken wordt gewerkt, zal het allerergste in enige maanden hersteld kunnen zyn. Polderbesturen en waterschapsbestu- ïen zijn uiteraard dc aangewezenen om de dijken en wegen weer in goede slaat Ie brengen. Maar aangenomen wordt dat als een beroep wordt gedaan op de Rijksoverheid met het oog op het zeer bijzondere karakter van deze ramg. financiële en technische steun niet zal uitblijven. Aldus meent men op het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat. Maasland liep alleen stormschade op Vergeleken met de grote rampen el ders heeft Maasland de afgelopen dagen weinig te lijden gehad. De schade komt overeen met een norma-le stormschade. Wel is enkele malen de toestand kritiek geweest, toen enkele kleinere waterkeringen werden be dreigd, maar deze hielden gelukkig stand. Het plaatselijk comité voor Vluch- telingenhulLp heeft de organisatie van de hulpverlening op zich genomen. In een vandaag (Maandag) gehouden vergadering zijn de richtlijnen vast gesteld voor de inzameling welke- Dinsdag wordt gehouden. Zij die zich beschikbaar willen stellen voor de in zameling kunnen zich melden bij mevr. Groot Enzerink (tel. 500). KLM-Dakota werpt rubberboten af Een Dakota van de K.L.M. is vanmor gen opgestegen van het vliegveld Val kenburg om boven de geteisterde ge bieden rubberboten en leeftocht af te werpen. Het toestel stond onder leiding van gezagvoerder Pik. C.N.V. wekt op tot medewerking Evacuatie-oorden te Puffen en Driebergen Het C.N.V.-Bestuur, dat in buiten gewone vergadering is bijeengeko men, heeft de volgende besluiten ge- 1. Alle leden der Christelijke vakbe- beweging worden opgewekt tot het geven van een bijdrage en tot medewerking aan de inzameling. 2. De apparatuur van het fonds „Draagt elkanders lasten" komt volledig ter beschikking voor de nationale inzameling. 3. Het vacantieoord van de Christe lijke vakbeweging te Putten wordt opengesteld voor geëvacueerden óf hun kinderen. Een zelfde be sluit is genomen door de bij het C.N.V. aangesloten Christelijke be drijfsgroepen-centrale, t.a.v. het conferentie-oord te Driebergen. 4. Met de werkgevers- en werk nemersorganisaties, samenwerken de in de Stichting van de Arbeid, zal overleg worden gepleegd over de vraag, wat door het georganiseerde bedrijfsleven kan worden gedaan ter leniging van de nood. 5. Met de hoofdbesturen der aange sloten organisaties zal zo spoedig mogelijk overlegd worden wat de Christelijke" vakbeweging verder zo zeide hij, bepaalde onrechtvaardig heden. Hij beloofde al het mogelijke te doen om de discriminatie van de negers in Washington, in de Federale regerings diensten en in het leger op te heffen. De Westzeedijk in Rotterdam had heel wat van het water te lijden. DEZELFDE troosteloze beelden als overal elders in het zo zwaar door de watersnood getroffen West Nederland zijn helaas ook te zien op het door vier rivieren omsloten Eiland van Dordrecht. Of liever: wat van dat Eiland nog over is, want de woedende storm heeft het grillige water er op alle kanten doen aanvallen. De kolkende water massa's werden aanvankelijk in hun tomeloze vaart gestuit door de talrijke stevige dijken die het Eiland beschermen. Maar al spoedig werd de kracht van het door een ware orkaan opgezweepte water zo yroot dat verschillende van deze bolwerken niet te houden waren. En zo ging in de nacht van Zaterdag op Zondag de ene polder na de andere verloren. Het is een vreselijk gezicht als men ziet wat de waterwolf in één kwade nacht terugwon op wat hem eens ontwoekerd werd. Ver slagen en ontzet hebben Dordtenaren en Dubbeldammers aangezien hoe hun dierbare Eiland met zijn vele schone en vruchtbare polders door het water werd aangevreten en overmeesterd. HET Britse passagiersschip „Princess Victoria" is Zaterdag, in de Ierse Zee gezonken. Van de 183 opvarenden (passagiers en beman ning) zijn er 139 om het leven gekomen. Onder de slachtoffers bevinden zich vrouwen en kinderen. De 44 overlevenden zijn allen mannen. Acht overlevenden zijn door de Britse torpedobootjager „Contest" op gepikt. De reddingboot van Donaghadee bracht 35 overlevenden binnen. Een reddingboot van de „Princess Victoria" wist Donaghadee binnen te lopen. Aan boord bevond zich een ernstig gewonde man en de lijken van zes andere opvarenden van het verongelukte schip, die de ontberingen na de schipbreuk niet hadden overleefd. Onder de om het leven gekomen le den van de bemanning bevinden zich drie stewardessen. Ook de gezag voerder, James Ferguson, ging met zijn schip ten onder. Overlevenden hebben medegedeeld hoe hij tot het De troosteloze aanblik die de Noordendyk de Dordtenaren biedt laatste ogenblik, ook toen hij wist dat de dood meer dan waarschijnlijk was, de passagiers heeft pogen op te beu ren en dat hij steeds een toonbeeld van kalmte is gebleven. Juist voordat de „Princess Victoria" begon, te zin- ken, gaf Ferguson last het schip te verlaten. Men meent dat zich onder de slacht offers majoor John Sinclair, vice-pre mier. en minister van Financiën van Noord-Ierland, en Sir Walter Smiles, een afgevaardigde van Noord-Ierland in het Britse Lagerhuis, bevinden. Te water gelaten reddingboten van de ..Princess Victoria", waarin zich vrou wen en kinderen bevonden, sloegen, te midden van reusachtige golven, bijna on middellijk om. Mannen sprongen te wa ter en poogden, zich vastklemmend aan stukken wrakhout, de kust te bereiken. De een na de ander moest echter, ver stijfd door de koude of uitgeput, zijn stuk hout loslaten en zonk weg. Alles is in het werk gesteld om de opvarenden van het ten ondergang gedoemde schip van boord te halen, doch vergeefs. Sleep- en tankboten. treilers, reddingboten, de torpedobootjager „Con test" en een fregat bevonden zich in de nabijheid van de .Princess Victoria" doch reusachtige golven beletten te dich te nadering van het schip, terwijl het daardoor ook niet mogelijk was met lijnen een verbinding tot stand te bren gen. Twee vliegtuigen vlogen boven het met de woedende elementen worstelende schip. Zij zonden radioboodschappen aan de „Contest", om de oorlogsbodem bij zijn reddingspogingen te helpen. Toen de duisternis was ingevallen, ble ven de reddingboten de enorme zeeën trotseren om. met behulp van fakkels, naar overlevenden te ïoeken. Doch de heldhaftige pogingen hunner opvarenden leverden geen resultaat meer op. Onder de 44 geredden bevinden aich tien leden ▼an de bemanning. Terwijl driekwart van de bevolking /an Dordrecht van de nachtrust genoot, speelden zich in Dubbeldam drama's af. Degenen, die in de oude binnenstad van Dordrecht wonen en door de politie ge waarschuwd werden of zich zelf al be wust werden dat het water hun huizen binnendrong, waanden zioh ongetwijfeld het slechtste af. Maar hun narigheid is niet te vergelijken met wat ontelbaar' veel gezinnen, die het Zuidelijk deel hel Eiland van Dordrecht bewonen, hebben moeten doormaken. Met man en macht is er gewerkt om bezittingen te bergen maar veelal gelukte dit niet en mocht men dankbaar zijn het vege lijf te kunnen redden. Wij hebben talloze trieste verhalen aangehoord, die allen op heizelfde neerkwamen. „Dit is een catastrophe voor ons", „Dit is een ont zettende ervaring". Hoeveel er verloren is gegaan is niet te schatten. Gelukkig zijn er tot dusverre geen mensenlevens aan de watersnood ten offer gevallen. Men vreest evenwel voor het leven van een automobilist, die op de Rijks weg 16 naar de Moerdijk door liet wa ter overvallen kan zijn. Men acht het practisch onmogelijk dat hij op weg naar Brabant de Moerdijkbrug heeft ge haald Wij hebben een tocht langs het over stroomde gebied gemaakt voor zover dat althans mogelijk was. Diep onder de in druk aanschouwden wij de ellende, door storm en water veroorzaakt. Van de vele boerderijen en woningen waren al leen de daken nog te zien. De kale bo men zwiepten in de felle Noorderwind. Op de golven van de plaatselijk ont stane binnenzee dreven voorwerpen van allerlei aard. Losgeslagen houten nood woningen, deuren, verdronken vee. Ze waren de naargeestige requisieten, die het lugubere karakter van dit akelige schouwspel accentueerden. Veel ellende Zwijgend hebben wij bij de mannen en vrouwen gestaan, die gelaten uitke ken over het schuimende watervlak dat hun zo ontzaggelijk veel schade heelt bezorgd. Met bewondering hebben wij gadegeslagen de verrichtingen van een aantal matrozen en soldaten, die bij de Kop van het Land bezig waren geïso leerde mensen uit hun benarde posities te bevrijden. En met hen hebben wij ons afge vraagd wat die mensen bezield kan heb ben, die niet in het motorbootje wens ten te stappen, omdat ze hun spulletjes niet in de steek wilden laten en bo vendien van mening waren dat het zo'n vaart niet zou lopen. Met angst en be ven hebben wij tenslotte de zwakke plekken in ogenschouw genomen. In de Wieldrechtse Zeedijk en in de Noorden- dijk resp. bij de 2e Tol en bij het Vis sertje. Plaatsen, die hel naar de me ning van deskundigen zwaar te verant woorden zouden krijgen en die men daarom met man en macht bezig was te versterken. Ontreddering Een groot aantal voorvallen hebben wij waargenomen of zijn ons ter kennis gebracht maar het ene werd in belang rijkheid steeds weer door het andere overbrugd. Vonden wy gisterochtend om o uur belangrijk, dat op de Tongplaat 20 koeien verdronken waren, een uur later hoorden wij dat de verliezen die de veestapel op het Eiland van Dor drecht geleden heeft, hel getal van 20 onbenullig maken. Later is het mis schien mogelijk een verliesrekening op te maken. De ontreddering is thans nog zo groot dat het volledig weergeven van de toestand vooralsnog onmoge lijk is. Triest begin De eerste verliezen, die het Eiland van Dordrecht moest lijden waren de polders ten Zuiden van de YYieldreclftse Zeedijk. Dit kwam doordat de Buiten dijk overstroomd werd en tengevolge daarvan op verschillende plaatsen brak. De polders waarvan het water zich met loeiend geweld meester maakte, waren de Oude Beerpolder, gelegen tus sen de Dordtse Kil en de Spoorweg naar Moerdijk en de Nieuwe Beerpolder ten Oosten van de spoorweg. Voorts de Bo- venpolder, de Beneden Polder, de En gelse Polder, de Roperenbergpolder, de Bratoerspolder, de Van Dijkpolder, de grotere Louisapolder, de Gannemanspol- der en de Rannispolder. De een na de ander liepen deze polders onder. Ook de Zuidplaat en de Tongplaat liepen in een minimum van tijd onder water. De Bieschbos werd nog beschermd door de Oude Veeiweg, de Zuiddijk en de Oost dijk. De Veerweg liep» over. zoda! gis teren na de middag al verschillende percelen bouwland onder water ston den. De toestand van de andere dyken was precair, zodat men niet anders ver wachtte dan dat ook de Biesbos aan het watermonster ten offer zou vallen. Reeds vroeg in de morgen werd de be volking aangeraden te evacueren. Zie ken en ouden van dagen had men reeds eerder naar de ziekenhuizen in Dor drecht vervoerd. Grote vrees Men vreesde gistermiddag om 5 uur dat de Wieldrechtse Zeedijk en de Noor dendijk, de enige dijken, die de kom van Dubbeldam en het Dordtse terri toir nog beschermden, het zouden bege ven. De oritieke plaatsen waren een verzakking in de Zeedijk nabij de Buurtschap 2e Tol en een breukin de Noordendyk bij het Vissertje. De Noor- dendijk was ook op nog enkele plaatsen gescheurd. Men deed wat men kon om de zwakke plaatsen te versterken om „Ja. en bovendien werd ons zoontje van 6 jaar ziek, mazelen waarschijnlijk. De dokter hebben wij niet kunnen halen. En warm eten hebben wij niet gehad, na tuurlijk." Heel de dag bivakkeerde men met een ziek kind temidden van de rommel op een koude zolder. Bij de buren was het wat! Een oude vrouw, verstijfd en hulpbehoevend, was langs het stijle trapje niet naar boven te brengen. Ze moest beneden in bed blij ven. terwijl het water al maar steeg, zo dat ze heel de dag in een nat bed moest liggen, onverzorgd, tot in de namiddag naar een hulpziekenhuis kon worden overgebracht. En bier had men nog de beschikking gehouden over electrïseh licht. Maar ve len moesten dit in soortgelijke omstan digheden ontberen. Dreiging Grote dreiging was er bij de Boven hoek aan de Noordendijk tussen het Vis sertje en de Kop van het Land. ten Zui den van de Spoorwegovergang over het Wantij. Van dit pur.t tot SÏiedrecht stond daar een waterbreedte die hel Hollands Diep verre overtreft, en die op de Noor dendijk beukte met onternbaar geweld. Grote brokken ervan zag men op boven genoemde plaats wegglijden. Een gat ontstond van 20 meter lang en 3 tot 5 meter diep. Tenslotte was de dijk zo smal dat men er niet meer over kon lopen. Met man en macht werd gewerkt aan herstel. Vrijwilligers, alleen vrij willigers! En die waren er genoeg. 200 a 300. Velen stonden te werken half nog in Zondagse kleren, of zo uit de kerk vandaan. Zandzakken en nog eens zandzakken. Vervoer met auto's en trac tors werd volop ter beschikking gesteld. En het werk werd bekroond. Gistera vond mocht men constateren dat het ge vaar volledig was afgewend! De toestand was gisteravond hoogst gevaarlijk. Een leger vrijwilligers was bezig om met zakken zand de zwakke plaatsen in Noordendijk en Wieldrechtse Zeedijk te versterken. Men had de be schikking over duizenden zakken die werden aangeboden door verschillende bedrijven. Uitstekend functionneerde in het Dordtse Gemeente Lyceum evenals in andere gebouwen de hulpverlening. zodoende te redden wat nog te redden was. Nader meldt men ons Zondagavond: In Dordrecht is men de toestand meesten De twee dijken voor welker door braak op verschillende plaatsen werd gevreesd: de Noordendijk en de Wiel drechtse zeedijk, hebben zich bij hef tweede hoge tijd van deze dag goed gehouden. Bij de bedreigde plaatsen hield een uitgebreid corps dijkwerkers, dat gereed stond en nog staat om ogen blikkelijk in actie te treden als er iets mocht gebeuren, de wacht. Was echter vanmorgen om zeven uur de waterstand 3.90 meter, om half acht vanavond toen het hoge water in Dordt moest zijn, werd 2.80 m. gemeten. Men hoopt en verwacht, dat ook de vloed van morgenochtend de dijken geen schade meer zal doen, zodat het Eiland van Dordt niet verder ten prooi aan het water zal vallen. De hulpdiensten in Dordrecht zijn uit stekend .georganiseerd. Men heeft het gebouw van het gemeentelijk lyceum ingericht als centrale hulppost, vanwaar alles geregeld wordt en evaeué's onder dak zijn gebracht In schoolgebouwen heeft men nog drie dijkposten inge richt. In Dubbeldam ligt ook een hulp post. Het Rampendepöt van het Rode Kruis bewees goede diensten, terwijl ook ge bruik gemaakt is van materiaal Be scherming Burgerbevolking. Drama's De drama's die zich afspeelden op de Zeeuwse- en Zuid-Hollandse eilanden mo gen die van wal in onze slad gebeurde verre overtreffen, toch hadden ook hier velen het kwaad te verduren. Zaterdagavond g:ng men onbezorgd ter ruste, maar wreed werd de nacht ver stoord. In rustige straten als b.v. het Gel- deloze pad en de Gen. v. d. Heydenstraat, waar wij enkele mensen spraken, steeg het water in de vroege morgen op een wijze zoals men nog nooit had meege maakt. De benedenhuizen werden vrij wel alle onbewoonbaar en men vluchtte naar de lage zolderruimte onder de schuine dakbedekking. In allerijl werd zoveel mogelijk van meubilair en bedden goed naar boven gebracht. „Maar meneer, de haard, hét dressoir, het ledikant en zoveel meer moesten wij in het water laten staan.". Met grote spanning wachtte men het tweede hoge tij af en duizenden zuch ten van verlichting werden geslaakt, toen bleek, dat het water, toen het 2.82 m. gestegen was, weer ging zakken. De waterstand, bij het vorige hoge tij ge meten. was 3.90 m. Toen er geen onmid dellijk gevaar meer bestond, werd het cijkleger toestemming gegeven in te ruk ken Natuurlijk bleef een voldoende aantal vrijwilligers achter om de dijk te bewaken. Er deden zich echter geen bijzondere dingen meer voor. De Biesbosch De Dordtse Biesbosch. waarvoor men de gehele dag en nacht zijn hart vast hield. heeft het er goed afgebracht. Wel zijn de weilanden drassig en staan er percelen onder water, maar dit is niet ontstaan door dijkbreuk. Er is ir, de ondergelopen polders zeer vee! vee ver loren geraakt. De juiste cijfers ontbre ken nog. maar men kan aannemen, dat duizenden kippen en tientallen koeien en varkens verdronken zijn. De in Dordt gelegen Commandotroepen zijn bezig om de bevolking van het zwaargeteis- tevde 's-Gravendeel te evacueren. De 's-Gravendelers zullen worden onderge bracht in het Feijenoord Stadion te Rot terdam. Ook in de Dubbeldamse polder zijn nog vele gezinnen geïsoleerd. Zij zullen vandaag nog uit hun angstige positie worden bevrijd. Wij moeten verder nog vermelden dat uit de vijver in het Weizigtpark het stoffelijk overschot van een plm. 40- jarige vrouw is opgehaald, die vermoe delijk van de weg geraakt is. Ook het Weigtzipark stond namelijk voor een gedeelte onder water. De vrouw was een verpleegde uit de psychiatrische inrich ting Ockenburg. Prinses Wilhelmina in Zeeland Vanochtend omstreeks kwart voor twaalf is Prinses Wilhelmina in Kloosterzande (Zeeland) aan. eekomen voor een bezoek aan h< geteisterde gebied.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5