DIJKDOORBRAKEN OP DE ZUIDHOLLANDSE EILANDEN Schade op Walcheren als tijdens de oorlogsdagen Watersnood in Engeland eiste tenminste 300 doden Wind loopt naar het Noord-Oosten Zuid-Beveland zwaar getroffen MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 DORDRECHTSCH NIEUWSBLAD EERSTE BLAD - PAGINA 3 Schade op 200 millioen gulden geschat (Van onze correspondent te Londen per telefoon) Engeland en Nederland zijn door eenzelfde ramp getroffen. In enkele uren tijd hebben storm en overstromingen langs de Engelse Oostkust een vernietiging aangericht zoals men in eeuwen niet gekend heeft. Over een afstand van meer dan 500 kilometer zijn in het kustgebied huizen beschadigd of weggespoeld, zee dijken doorgebroken, boulevards vernield, schepen gezonken. Land overstroomde, dorpen werden geïsoleerd. Mensen en dieren verdronken. Zelfs een vuurtoren werd verwoest. In de bladen wordt er aan herinnerd, dat een dergelijk natuur geweld, waarbij de watermassa's in het zuidelijke deel van de Noordzee als het ware in een nauwtoelopende trechter worden samengeperst, herhaaldelijk voor kwam tussen de elfde en vijftiende eeuw, waarbij grote gebieden in Engeland en Nederland onderliepen en de Zuiderzee is ontstaan. 50.000 Mensen dakloos Minstens driehonderd mensen hebben in Engeland het leven verloren. Meer dan honderd kwamen om op Canvey-eiland, in de monding van de Theems, dat geheel overstroomde. Zieken en invaliden werden door het water verrast en verdronken in hun bedden. 250 Mensen kwamen om op het Foulness-eiland en 21 stierven er in Felix- towè. Naar schatting zijn 50.000 personen dak loos en ondergebracht bij particulieren, in legerkampen, scholen en hotels. Tientallen schepen werden wrak geslagen en wonin gen vernield. Van het eiland Canvey wer den met allerlei vaartuigen gisteravond 13.000 mensen geëvacueerd. Zondagochtend bezweek de dijk plotseling en binnen een half uur stond het water tot aan de dak randen. Het gevaar blijft de eerstvolgende 48 uur ernstig daar abnormaal hoge vloeden worden verwacht. Pas Zondagavond werd het Londense ge bied door de vloeden bereikt. Van Chelsea tot Southend verkeert men in staat van alarm. In West Ham, aan de Theems, wer den 5000 mensen van de buitenwereld afge sneden. Ook kwamen overtromingen voor in Fullham, Cew en Richmond. In Hun stanton, in Norfolk, werden de lijken van twaalf Amerikaanse militairen en hun ge zinnen gevonden. Nog 28 andere Amerika nen zijn vermoedelijk verdronken. De hoofdspoorlijn naar Londen is weggespoeld. Amerikaans luchtvaartpersoneel verleent in dit gebied hulp bij pogingen om veertig ge zinnen te redden, die opgesloten zitten bo ven in hun huizen. Langs de kust vanLincolnshire is over dertig kilometer de zeedijk op tien plaat sen gebroken. Minstens 15 mensen kwamen Afsluitdijk hield zich goed Mensen van de Zuiderzeewerken ver klaarden ons, dat de Afsluitdijk zich buitengewoon goed heeft gehouden. Er is op drie plaatsen enige schade, die geen gevaar oplevert: schade bij do Vlieter en schade 5 km van Den Oever en tussen de kilgmeterpalen 17 tot 21. Deze schade is toegebracht aan de steenglooiing. De dijk heeft het ..maximum" te verwerken ge had. waarvoor hij berekend is. Dat is drie meter vijf en zeventig plus (boven Normaal Amsterdams Peil). De Zuiderzeewerken zelf hebben zich buitengewoon goed gehouden. Aan de Noord-Oostpolderdijk is zeer geringe schade geconstateerd. De werken van de Ooslerpolöer hebben ook enige geringe schade opgelopen, maar zich verder goed gehouden. AANGEBODEN DIENSTEN T^REFFENDER dan ooit hebben wy 1 A in de geteisterde gebieden gezien, 5 hoe groot van karakter de gewone jj mens kan zijn als hy zich moet keren s tegen een bovenmenselijk geweld. En het heeft ons weer verrast, dat s Nederland in zulke omstandigheden J bjjna uitsluitend goede mensen lijkt te tellen. Voor wie de nood zag, be- 2 stonden overwegingen van eigen- ij belang niet meer. En velen verlieten s hun veilige woningen ver van de s noodgebieden. om hulp te bieden waar die nodig. was. Niet altijd kon die hulp worden 5 aanvaard. Zo spraken wij een man, s die helemaal uit Alkmaar was ge- 5 komen toen hij door de radio hoorde, 5 dat I.Tsselmonde gevaar liep. Toen hij in IJsselmonde kwam, bleek men zijn 5 diensten niet nodig te hebben. Het 5 Rode Kruis te Rotterdam heeft Zon- dag veel hulpvaardigen onverrichler- zake moeten laten vertrekken en zo 5 zal het elders stellig ook wel zijn ge- weest. Het succes van de oproepen om g hulpverlening was groter dan ver- 5 wacht kon worden. Voor degenen, die zich tevergeefs hebben gemeld, was dit een teleurstelling. Toch is hun moeite niet nutteloos geweest. Het had immers evengoed 5 kunnen voorkomen, dal men een te- 5 kort aan helpers had. Zij hebben een 5 reserve gevormd. Dat is altijd een on- j dankbaar en toch onmisbaar werk. Hun komst was by hel reddingswerk 5 een niet te onderschatten morele «leun en ook zij hebben er toe byge- dragen, dat wij 1 met trots kunnen bogen op de hechte burgerzin in ons 5 land. om door het diep in het land stromende ge tij. 6000 Personen verloren hun woningen. Tienduizenden hectare landerijen over stroomden. De nieuwe olieraffinaderij op het einland Grain, de grootste in Europa, welke 400 millioen gulden gekost heeft en gisteren in productie zou gaan, is zwaar beschadigd. De totale schade wordt voorlopig op 200 millioen gulden geschat. Churchill zal van middag in het Lagerhuis een overzicht van de ramp geven. Koningin Elizabeth heeft per sportauto, met haar echtgenoot aan het stuur, giste ren van Sandringham uit, een bezoek ge bracht aan de overstroomde gebieden in No ord west-N orf olk. Vorst op komst De invloed van het depressiegebied, dat in ons land en het gehele Noordzeegebied zware stormen veroorzaakte, op het weer in West-Europa vermindert steeds verder, naarmate de kern in de richting van Zuid oost-Europa wegtrekt en opvult. Een hogedrukgebied, dat op de oceaan in aantocht was, breidt zich over het Noord zeegebied, het zeegebied ten Westen van Noorwegen en Scandinavië uit. Ook in Noord-Seandinavië en Noord-Rusland kwa men krachtige luchtdrukstijgingen voor, waardoor een verbinding tot stand komt tussen het van de oceaan afkomstige hoge drukgebied en een zeer groot hogedrukge bied. dat zich reeds geruime tijd boven Noordwest-Siberië handhaaft. Deze ont wikkeling en de luchtdrukverdeling bete kent, dat in het Noordzeegebied, Zuid-Scan- dinavië, in onze omgeving en Noordwest- Duilsland de winden geleidelijk naar Noord oost gaan ruimen. Dit betekent een einde van de hoogwaterperiode. De Noordoostelijke winden zullen komen de dagen geleidelijk koudere lucht uit Scandinavië aanvoeren. Een langzame da ling van temperatuur in ons- land moet worden verwacht, waarbij reeds komende nacht plaatselijk lichte vorst zal optreden. Uit Dinteloord wordt gemeld, dat daar zes polders ondér water zijn gelopen n.l. de Drie Gebroederspolder, de Drie Vrienden- polder, de Annapolder, de Kleine Carolina- polder. In Dnteloord zijn, zosd^emeld, drie doden te betreuren. Vier perspnen worden vermist: 28 woningen staan onder water; 107 personen zijn definitief dakloos, 65 tij delijk dakloos. Het gebied van de Nederlandse Rijn en Maasdelta, dat zwaar onder de orkaan en het opgestuwde zeewater heeft geleden. De door de overstroming geteisterde gebieden zijn gearceerd aangegeven op de kaart, die de provincie Zeeland, zomede de Zuidhol landse eilanden en de daarboven gelegen polders als Alblasser- en Krimpenerwaard omvat. De pijltjes hier en daar duiden op dijkdoorbraken. Kinderen verdwenen in de golven Op twee plaatsen tegelijk brak in de rampnacht de woeste watermassa door de dijk van de Kruispolder bij Duïvenshoek (Hontenisse). In deze polder werden door de vloedgolf twee huizen letterlijk wegge slagen en hierbij verdronken acht mensen, onder wie vier kinderen. Vooral het gezin Smit werd zwaar getroffen en telt vier slachtoffers Ook van het gezin Daalman vonden een vrouw en een kind de dood in de kokende golven. Vader Daalman slaag de er slechts met veel moeite in zijn zoon te redden, nadat deze twee uur met een gebroken been in een boom had gehangen. Moeder Vossaart uit Ossennisse, die haar baby in veiligheid had gebracht en tot. haar borst door het water moest waden, zag het kind uit haar armen weggerukt. De kleine verdronk voor haar ogen. Ook in de Nieuwe Neuzenpolder bij Terneuzen is een slachtoffer te betreuren, in een van de huizen sliepen de ouders boven en de baby beneden. Toen het ver raderlijke water met geweld het huis bin nendrong en de ouders naar beneden, stormden om hun kindje te redden, wart*"* zij reeds te laai. De wieg was door de kracht van de vloed omgeworpen en de baby verdronk onder de ogen ven de wan hopige ouders. In Hellevoetsluis vijl personen om het leven gekomen in- p'C 'en. A?" Het eiland Voorne en Putten is in ernstige mate door dc orkaan en het hoge water getroffen. Vooral Hellevoet- sluis heeft het moeten ontgelden. Zon dagochtend vroeg drong hel water in dc huizen aan de Oostkade en weldra was het buitengedeclte van het oude ves tingstadje overstroomd. Het water stond twee meter hoog. Vijf mensen, die aan de Oostkade heb ben gewoond, werden door het wassende k water in hun slaap verrast. Z(j zijn allen erdronken. Een van hen wilde een ^andcr hulp verlenen. Gedeelte van huizen werden door het bruisende en kolkende water wegge slagen, zodat huisraad en winkclinventa- rissen naar buiten dreven. Een bock- Door Vlissingen stroomde de zee (Van onze speciale verslaggevers.) Plet noodweer dat Zondag over Walcheren is losgebarsten heeft aan de Vlissingse boulevard een schade aangericht, die alleen maajpvalt te ver gelijken met de schade in de oorlog. De boulevard tussen het standbeeld van De Ruyter en het bekende Wooldhuis werd op zes plaatsen volkomen opengereten. Op één plaats werd er zo'n diep gat in de boulevard ge slagen, dat het tot slechts enkele meters reikte van de voorgevel van een groot flatgebouw. De bewoners vreesden reeds dat hun pand zou worden ondermijnd en zou instorten en maakten zich gereed om te vluchten. Ge lukkig is het zo ver niet gekomen. Ook bij het tweede hoge tij, dat in de loop van Zondag kwam, heeft men de zwakke plek zo kunnen versterken, dat het pand gespaard is gebleven Zodra het tot de autoriteiten was door gedrongen welk een omvang de ramp in Vlissingen had, werd er een speciale hulp verleningsdienst georganiseerd onder lei ding van de burgemeester mr B. Kolff. Deze slaagde er in, in de loop van de morgen lijk, dat bij het tweede hoge tij om 4 uur de situatie niet in ongunstiger zin is ver anderd. Binnenstad een zee Inmiddels was by de Boulevard De Ruy- een groot aantal vrijwilligers te werven, j ter en in dc zogenaamde Vissershaven het In totaal ongeveer 1500 mensen, die in - - ploegen naar diverse bedreigde plaatsen werden gestuurd, waar met zand en zand zakken, rijshóut-vlechtwerk e.d. de ont stane gaten zo goed mogelijk werden ge dicht en versterkt. Hierdoor was het moge- Tal van polders ondergelopen Zuid-Beveland is zeer zwaar getroffen. Tal van polders zijn ondergelopen, nadat de dijken waren doorgebroken. Bij Kruiningen is de dijk van de Wcstcrschelde op twee plaatsen doorgebroken, waardoor het gehele gebied van Hansweert en Kruiningen is overstroomd. Zondagmiddag stond liet water hier 4 meter hoog. 2500 Mensen waren in het dorp Kruiningen en omgeving afgeslo ten en met behulp van motorbootjes trachtte men zoveel mogelijk slachtoffers van deze watersnood in veiligheid te brengen. Zij werden met bussen naar Goes gebracht, waar in de Schuttershof een opvangcentrum was ingericht, waarna zij bij particulieren in de stad werden ondergebracht. Het Oostelijk deel van Hansweert is ondergelopen. De Middensluis aldaar heeft enorme schade opgelopen en ook de Veer haven is zwaar getrofien. Enkele gebouwen en een deel van de dijk werden volledig weggeslagen. De Moerdijkpont Dordrecht werd door een van dc dijkgaten heengesla gen en rust thans ergens midden op het land. Een tanker bij Hansweert brak in drie stukken. Volgens nog niet bevestigde berich ten zouden in dit gebied 4 slachtoffers zijn te betreuren.' In Hansweert overstroomde ook het internaat Maria-oord. De zusters en de kinderen konden in veiligheid worden gebracht. Twee zusters, die in de kapel waren, konden met moeite worden gered en een andere zuster, die te water raakte, werd door een 12-jarige leerling van de verdrinkingsdood gered. Kritiek was ook de toestand in Katten- dijke, waar ongeveer 1000 mannen uit de omgeving gezwoegd hebben om de dijk te behouden. Van dit behoud immers was de veiligheid van een groot deel van Beveland afhankelijk, o.a. van Goes. In de loop van de Zondagavond was echter hel grootste gevaar geweken. Hier is ruim 400 meter dijk weggeslagen. Overstroomd is ook de omgeving van Krabbendijke. Voorts het gehele waterschap Baarland met de daarin liggende dorpen. In het waterschap Ellewoudsdijk was de toe stand ook zeer ernstig. Het water staat er tot aan de Borsselepolder. Ook hier was men Zondag in de weer om de dijk te versterken. In de omgeving van de Kreekrakdam, dc toegang tot Zeeland, zijn eveneens grote polders ondergelopen. De rijksweg, die toe gang heeft tot Zeeland, is gedeeltelijk onbe gaanbaar. In Goes was ten behoeve van de vluchte lingen zo veel brood gebakken, daf men op een gegeven moment geen gist meer had. De organisatie liep hier voortreffelijk. Een groot aantal personen-, vrachtauto's en autobussen was op de Markt geconcentreerd en kon onmiddellijk vluchtelingen halen of vrijwilligers die aan de dijk gingen wer ken. wegbrengen wanneer dat nodig bleek De Sloedam is op een bepaalde plaats onder mijnd, doch is nog volkomen in tact. water dermate hoog opgestuwd, dat het de boulevard en over dc kademuur sloeg en het oude stadscentrum binnenstroomde. Het gevolg hiervan was, dat in zeer korte tyd de hele oude binnenstad in een zee ver anderde. In het winkelcentrum stond het water 2a 3 meter hoog. Het spoelde door de winkels en dc etalages met het gevolg, dat spoedig overal allerlei soorten artikelen ronddreven, textielwaren, hammen en wor sten enz. De schade aan deze bedrijfspanden van de Vlissingse middenstand aangericht, is nog niet in cijfers uit te drukken. In vele gevallen moesten de bewoners naar de bovenverdiepingen van hun woning vluch ten, waar zij in de loop van de dag met bootjes werden weggehaald. De meeste mensen werden bij particulieren, familie en kennissen ondergebracht, terwijl anderen een onderdak werd bezorgd in een school, die als evacuatiecentrum was ingericht. Drie doden In Vlissingen zijn er totaal 3 doden te be treuren. Een man, zekere V., is in de storm van de boulevard geslagen en werd Zon dagmorgen dood op de steenglooiing gevon den. Het tweede slachtoffer, de heer J., verdronk in het haventje van Meijer, de zogenaamde Spuikom, ter zijde van de boule vard, en een derde man, zekere B., werd in het watergebied van Vlissingen dood in zijn woning aangetroffen. Men meldde Zondag avond, dat men de situatie vrijwel meester was. Er werd evenwel nog met man en macht doorgewerkt om de aan de dijk aangebrachte schade te herstellen. Men had wel het vertrouwen, dat hier verdere ram pen voorkomen kunnen worden. Ook dc dijk by Wcstkapelle heeft zware schade geleden, maar dc situatie is daar niet kritiek geworden. Door enige breuken in de dijk tussen Vrouwenpolder en Veere kwam het mooie oude stadje geheel onder water te staan. Er stortten drie oude panden in. Door de enorme duinafslag bij Kapelle is grote schade aangericht aan de waterwin- ningsplaals van de Waterleidingmaatschap pij Middelburg. De prise d'eau liep onder water en ook het pompstation, ten gevolge waarvan de watervoorziening van Middel burg is uitgevallen. Door de overslag van water in de buurt van het bekende Fort Rammekens liep er veel water in de polder, zodat er in de omgeving van de dorpen Ritthem, Nieuwland, Arnemuiden veel wa terschade ontstond. Ongerustheid over Kort gene Zondagavond was de verbinding met Noord-Beveland nog niet mogelijk. Men heeft van de Zuidbevelandse wal af ge constateerd, dat de dijk diverse gaten ver toont en dat op het ondergelopen eiland de bevolking onderling lichtseinen uitwisselt, waarschijnlijk met de bedoeling om na te gaan, of de buren nog leven. Aan de Zuid bevelandse wal spoelden vele huishoudelijke voorwerpen aan, o.a. meubelen, beddegoed, winkel werd voor het grootste deel ver nield. Het postkantoor stond geheel blank. Zondagavond was de toestand zo, dat be halve de gemeente Hellevoetsluis ook de ge meente Oudenhoorn onder water stond. Nieuw-Helvoet, Zuidland en Abbenbroek stonden voor een deel onder water. Van officiële zijde deelde men ons mede, dat de toestand van de dijken bij Zuidland precair blijft. De gemeenten Oudenhoorn en Abbenbroek worden geëvacueerd. Zuidland, zo vernemen wij nader, staat rondom in het water. Het water wast nog steeds, alleen het bovendorp is nog droog. De bewoners zijn op de zolders gevlucht. Zij worden met bootjes afge haald. Het grootste deel van de bewoners is reeds weggevoerd, doch vele mensen liepen Zondagavond nog gevaar. Er wordt veel vee vermist. De nieuwe Afsluitdam in de Brielse Maas nabij Oostvoorne zal waarschijnlijk be houden kunnen blijven. De dam is over een afstand van 300 meter ernstig beschadigd. De ganse Zondag is de bevolking van Oost voorne in de weer geweest om de dam op gevaarlijke plekken te verstevigen. Ook de boulevard te Oostvoorne, die ern stige schade opliep, is voorlopig hersteld. De duinen zijn over een afstand van vele kilo meters lengte tot grote diepte weggeslagen. Toen Zondagavond het hoogste tij voorbij was, nam men aan, dat het ergste leed was geleden. De R.T.M. heeft Zondag slechts twee diensten op haar gehele net kunnen uit voeren, en wel tussen Rotterdam en Oost voorne. Hulp voor Zuid-Holland De waarnemende commissaris der pro vincie Zuid-Holland verzoekt degenen, die in deze provincie hulp willen verlenen, zich te wenden tot het Nationaal Rampenfonds, dekens en ook veel dood vee. Men weet Statenlaan 81, giro 9575. Kleren, dekens e.d. nog niet of er slachtoffers zijn onder de kunnen naar het Rode Kruis, Fluwelen bevolking. g- - - Grote ongerustheid bestaat er over Kort- gene. Men hoopt, dat alle bewoners gevlucht zijn naar de kerk, die nogal hoog ligt, of naar de plaats waar het nieuwe gemeente huis staat, dat juist Zaterdagmiddag met enige plechtigheid officieel werd geopend. Als dat niet het geval fs. werd vannacht gevreesd, dat er veel slachtoffers zullen zyn. Burgwal 19, in Den Haag worden gezonden. Onmisbare papieren Het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft boeren, die met hun vee moesten evacueren, aange raden. ook de bijbehorende eigendomspa pieren. t.b.c.-verklaringen en andere docu- in veiligheid te brengen. Aan verdrinkingsdood ontkomen Vrachtauto met vijf mensen in de Scliie Omstreeks 12 uur in de nacht van Zater dag op Zondag is bij het botenhuis van de Kon. Roei- en Zeilvereniging De Maas een vrachtauto uit Breda in de Delfshavense Schie gereden. De wagen gleed in een stormvlaag weg op het gladde wegdek, bots te tegen een haltepaal van de R.E.T. op de Aelbreehtskade en viel tussen de walkant en de loopplank van het botenhuis. Daar het water niet zo diep is op deze plaats, slaagde de bestuurder, de heer C. van der Wijngaart uit de Koekoekstraat te Breda, er in zich aan de plank vast te klampen en de andere inzittenden, een man, vrouw en twee kinderen te redden. De kinderen wa ren respectievelijk 15 en 7 jaar oud. De man had een snij wónd opgelopen, die in't Cool- singelziekenhuis te Rotterdam is behandeld. De vrachtauto is met een takelwagen op het droge gebracht. In de Antillen leeft men met ons mee De berichten over de overstromingsramp maken op de Antillen zeer diepe indruk. Het Rode Kruis van de Antillen heeft reeds een telegram naar Nederland gezonden met de vraag, waaraan in de eerste Dlaats be hoefte bestaat. Zondagavond is een comité van actie aan het werk gegaan om al het mogelijke te doen om de nood te lenigen. Het medeleven is algemeen. Nog vóór het comité van actie was opgericht, waren reeds zeventigduizend gulden bijeengebracht voor de hulpverlening! De douanebeambten van de Nederlandse Antillen hebben het geteis terde Willemstad geadopteerd. Zij zijn reeds bezig met het inzamelen van geld. In Maassluis stortte in de Korte Pierson- straat een huis in, dat door het water was ondermijnd. Ook slachtoffers en schade op Goeree en Overflakkee In verscheidene plaatsen van de Zuid hollandse eilanden heeft de bevolking grote last van het hoge water ondervonden. Zon dagmiddag was. de situatie op Goerec-Over- flakkee van die aard, dat Middelhamis, Sommelsdijk en Dirksland droog waren. Op dat ogenblik wist men niet precies welke dijken waren doorgebroken. Aan de buitenkant van Middelharnis. bij het zgn. Oostervoorgors stond het water tot in de huizen. Daar zouden vier mensen zijn verdronken. Met andere plaatsen op het eiland, zoals Stellendam en Ouddorp kon men niet in te lefonische verbinding treden, maar aange nomen wordt dat ook daar alle buitenpol ders zijn ondergelopen. De bewoners van die polders zijn naar Middelharnis overge bracht. Zondagmiddag bleef de mogelijkheid be staan, dat Middelharnis zou onderlopen, in dien de vloed kwam opzetten. Daar men verwachtte, dat het water in het dorp een meter hoog zou komen te staan, is de be volking gewaarschuwd h3ar bezittingen naar hoger gelegen vertrekken over te bren gen. Uit Melissant wordt nog gemeld, dat de electrieiteitsvoorziening is uitgevallen. Aan aardappelvoorraden en opgeslagen winter gewassen in het overstroomde gebied is grote schade toegebracht. Stellendam staat voor 4'5 onder water. De mensen hebben hun toevlucht gezocht in bo venkamertjes en zelfs in bomen. De Rotter damse rivierpolitie zal met boten naar Goe ree gaan om daar hulp te verlenen. Zondagmiddag hebben vliegtuigen boven Goeree rubberboten uitgeworpen om men sen te redden. In de loop van de middag heeft een helicoptere een oriëntatievlucht boven Goeree uitgevoerd. De pontverbinding Hellevoetsluis-Midöel- harnis is verbroken. In de Hoeksewaard zijn de Hoogezandse polder en de Molenpolder bij Numansdorp overstroomd. Ook de Torensteepolder. die tussen beide polders in ligt staat onder '.va- ter, zomede de Numanspolder. In de laatste polder, groot 1000 hectaren, wonen ongeveer 2800 mensen. De meesten hebben hun wo ningen verlaten. Wie achterbleef deed dit op eigen, verantwoordelijkheid. De bevolking van Westmaas is voor dijk- bescherniir.g bij Heinenoord opgeroepen. De toestand te Melissant was Zondag uiterst kritiek. Burgers aldaar hebben een beroep gedaan op de „mensen" om terstond ter hulp te snellen met schoppen en kleine bootjes. Dit verzoek is gedaan door de bur gers zelf. Het schijnt dat de verbindingen aldaar zo slecht zijn, dat telefonisch door de burge meester niet kon worden ingegrepen. ..Iemand" heeft toen een eindweegs gelopen om ergens per telefoon deze oproep via de politie Ie Rotterdam te doen. Men vermoedt dat op Flakkee slachtoffers zouden zijn te betreuren.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2