Spontane hulpverlening brandt /jkfyi Programma Van overal wordt ze aangeboden ENORME SCHADE VOOR N.S. De i °- jpl Blauwe Saffier PICI Maandag 2 Februari 1953 VLISSINGEN De boulevardmuur in Vlissingen is weggeslagen over ongeveer 50 meter lengte. Tot halfweg de rijweg is alles in zee gestort en gespoeld. Ook bij de bomvrije kazerne zijn grote gaten aan de 'binnenkant van de .boulevardmuur ontstaan. Jin de boulevard Evertsen, bij het strand, is een enorme bres geslagen, die zich van het ene eind van de bou levard naar het andere einde uitstrekt. Heel de binnenstad van Vlissingen staat onder water. Er zijn zeker drie doden te betreuren, vermoedelijk vijf. Het water vheeft zijn 'hoogste peil bereikt en is reeds dalende. Aan de gaten in de boulevards wordt nog koortsachtig ge werkt. WALCHEREN De' zeedijken op het eiland Walche-' ren zijn'dp verschillende plaatsen be zweken. De Nieuwe Kerkerpolder en de Suzanna-polder zijn volgelopen. In de dijk bij Ram-mekens zijn ernstige ga ten geslagen, onder-andere bij Veere en Vlissingen. In laatstgenoemde plaats 'is de toestand ernstig. De binnenstad staat blank en het water in de straten be reikte een hoogte van drie a vier me ter. Ook Veere én Arnemuiden staan onder water. ZEEUWS-YLAANDEREN In Zeeuwsch Vlaanderen zijn. de dij ken bij Terneuzen, Hoofdplaat, Ossems- se> Hontenisse en van verscheidene andere polders doorgebroken. Bij Kad- zegt er 't zijne van; 20.30 Het schoenma- kersfeest, hoorspel; 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 28.15— 24.00 Gram. turgische kalender; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Gram. 9,00 Voor de huis vrouw: 9.35 Gram. 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 12.00 Angelus; 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmcdedelin- gen); 12.55 Zonewijzer; 13.00 Nieuws en .katholiek nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Lunchconcert; 14,00 Klein koor; 14.15 Sym- phonette-orkest; 14.45 Strijkorkest en solist 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor dc ziekciu 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17,45 Regerings- uitzcnding': Drs. B. van Eldik: De econo mische gevolgen van de souvereiniteits- overdracht; 18.00 Metropole-orkest; 18.20 Spórtpraatje; 18.30 Voor jonge mensen; .18.52 Actualiteiten; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken, cau serie; 19.30 Gram. 20.25 De gewone man- SPf IPUL BMx- 'it ons land; een opname uit' Maassluis. Uit een der bedreigde huizen -wordt met grote spoed kleding en noodzakelijke bezittingen gered. De gevel heeft het (tl begeven. KRO: 20.15—22,30 Mercadet, spel. BRUSSEL, 324 en 484 M. 324 M.: 11.45 Gram. 12.30 Weerberichten; 12.34 Gram. 12.50 Koersen; 12.55 .Gram, 13.00 Nieuws;' 13.15 Gevarieerde muziek; 14.00 School radio; 15.30 Eiectrisch orgelspel; 16.00 Gram. 16.30 Eiectrisch orgelspel; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleuters 17.30 Causerie; 17.40 Gram. 17.50 Boekbe spreking; 18,00 Voor de jeugd; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19,40 Gram. 19,50 Causerie; 20.00 Omroeporkest en so liste; 21.00 Gram. 21115 Ethnische muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Dansmuziek; 22.45 Gram. 22.55—23,00 Nieuws. - 484 M,: 12,05 Omroeporkest; 13.00 Nieuws 13.10, 14.00 en 15.00 Gram. 16.00 Lichte-mu ziek; 17.00 Mieuws; 17.15 Gram. 17.30 Viool en piano; 18.30, 19.00 en 19.35 Gram. 19-45 Nieuws; 20.00 en 21.30 Gram, 22.00 Nieuws; 22.10 Gram. 22.50 Nieuws. zandHs de zee over .de sluis'geslagen. Grote stukken, duin zijn ymggpspoeld. In verscheidene dijken zijn gaten. St. Filipsland is ook zwaar getroffen. Van de overige Zeeuwsche eilanden is weinig nieuws binnengekomen, aange zien de telefoonverbindingen zijn ge stagneerd. De Zuid-Nederland-rit De door de Oisterwijkse Motor- en Autoclub (M.A.C.) „De Vennenrijders" op Zaterdag georganiseerde Zuid-Nederr land-rit is een groot succes geworden. Met niet minder dan 100 deelnemers uit het gehele 'land, werd te 1,30 uur bij hotel „Maurick" te Vught gestart. De route was 240 K.M.langen er moesten 30 controles worden gepasseerd.. Deze keer werd ér volgens een nieuw systeem gereden. In verschillende cirkels om Ois- terwijk waren namelijk een aantal vaste- route-controles uitgezet, die door de deelnemers moesten worden bezocht. Het totaal winstpunten, dat behaald kon worden bedroeg 2868 en het aantal ver- liespunten 11.60, plus 20 strafpunten per minuut voor het te laat passeren van de finish, welke in Oisterwijk was. Dat deze te Oisterwijk plaats vond werd zeer op prijs gesteld. En zo was er door de ge meente gezorgd voor een prettige en aangename ontvangst. De uitslag luidt: 1 W. F. CoenenJ. Butter (Delft) 2796 pnt.; 2 A. WillemsW. Vos (Til burg) 2796 pnt.; 3 M- v. d. -Biggelaar— J. Molenaar (Oisterwijk) 2796 prut.4 D. SchouteA. B. v. Hengel (Heemstede) 2796 pnt.; 5 A. v. d. Dungen—Th. v. d. Berg.(Oisterwijk) 2796 pnt.; 6 V. Gruyt- huysenB. J. Leenheer (Barendrecht) 2796 unt.; 7 L. v. Noordwijk—J. Smul ders (Venlo) 2796 pnt.; 8 F. v. d. Mast— J. Dumoulin (Maastricht) 2778 pnt.; 9 Dr. T. M. Tjen—A. P. J. v. Odijk (Ven lo) 2778 pnt.; 10 J. BrouwersG. Reuver (Tilburg) 2746 pnt. Mixed Teams: 1 Heer en mevrouw Gubbqls, Tegelen, 2731 pnt. Damesprijs: 1 Mevr. de Lintmevr. Henderson, Hillegersberg, 1949 pnt. Clubteamprijs: 1 M.A.C. „De Vennen- rijders", Oisterwijk, 7928 pnt; 2 A.S.C. „De .Kempenrijders", Eindhoven, 7909 pnt. HET Nationaal Rampencomité heeft een dringende oproep gedaan tot finan ciële hulpverlening. Ook het Watersnoodfonds is in actie getreden. Maar talloos zijn voorts de officiële en particuliere instanties, die zich bereid heb ben verklaard direct de helpende hand te bieden. Van de zijde van het Ministerie van verkeer en waterstaat wordt in dit Ver- land bet volgende medegedeeld: uit alle delen des lands komen meldin gen binnen van groepen personen die actief willen deelnemen aan de-werk zaamheden voortvloeiende uit de noodtoestand. Hoewel deze daden van burgerzin op zeer hoge prijs worden gesteld wordt'men verzocht eventuele oproepen om hulpverlening van dé zijde der overheid af te wachten alvorens handelend op te treden. heeft 200 lakens en 400 slopen ter be schikking .gestéld voor hulp aan t.b.c.- patiënten en chronische lijders, die daaraan dringend behoefte hebben. •De. burgemeesters kunnen dit aanvra gen 'bij dit fonds. Postkantoren dag en nacht open! De directeur-generaal van de PTT heeft opgedragen aan alle PTT kanto ren, bijkantoren, hulpkantoren en sta- Rode Kruiscorps Nadat bekend was .geworden, dat in verscheidene plaatsen van het land noodtoestanden heersten, heeft-de com mandant van het Rode Kruis onmid dellijk opdracht gegeven, alarmtoestan- den voor de colonnes van het Rode Kruiscorps af te kondigen voor Zuid- Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Noord-Holland. De directeur vanhet Rode Kruis heeft 5000 gulden ter be- delingshoofden, opdracht gegeven voedselvoorraden op de intendance ge reed te laten maken, ter verzending .daarheen waar nodig is. De afdeling Naarden-Bussum vam't Rode Kruis heeft 500 gulden ter be^ schikking gesteld van het Watersnood- fonds. - - In overleg met de centrale evacuatie- commissie deelt het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode. Kruis mede gaarne bereid te zijn alle goederen, die men ter beschikking zou willen stellen voor de getroffenen bij de watersnood te ontvangen in de intendance van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Graven- hage, Fluwelen Burgwal 19. Stichting '40-45 Het hoofdbestuur der Stichting '40- 1 '45 heeft besloten het gehele inzame lingsapparaat van de Stichting '40-'45 ter beschikking te stellen van de inza meling welke vandaag zal aanvangen ten bate van de slachtoffers van de overstromingsramp. Comité van Indische Neder landers en Ambonezen Er heeft zich een comité gevormd, bestaande uit Indische Nederlanders en uit in de woonoorden in Nederland verblijvende Ambonezen, tot leniging van de nood in de door de overstromin gen getroffen streken. Voorzitter is de oud-president F. van Huls. Verder maken er deel van uit de generaal-mapoor b.d. P. Scholten, de generaal-majoor b.d. Engles; -de' heer Barre, de schout-bij-nacht b .d. Gapw, de heer Sohilperoort, secretaris. 4' Kampen voor geëvacueerde kinderen Aan de provinciale evaeuatiecommiS'- sarissen is medegedeeld, dat voor opne ming van kinderen uit bedreigde gebie den door de minister van O., K. en W. een aantal kampen „vorming buiten schoolverband" beschikbaar kan wor den gesteld. Overleg hierover kan ge pleegd worden met het hoofd van de afdeling vorming buiten schoolverband tel. 183.000 Den Haag. Voor t.b.c.-patiënten Het nationale postzegelfonds voor t.b.c, en chronische lijders te Voorburg lions in de getroffen of bedreigde ge bieden dag en nacht open te blijven. Vakbeweging steunt De raad van overleg, samengesteld uit de Katholieke vakbeweging, de Christelijke vakbeweging en het NVV heeft besloten, om door middel van het opwekken van de leden om enkele uren te gaan overwerken, te trachten een bedrag bijeen te krijgen ter ondersteu ning van door de ramp getroffenen. Hierover zal op zo kort mogelijke ter mijn met de werkgevers overleg worden gepleegd. Padvinders en padvindsters in actie De hoofdcommissarissen en presi denten van de vereniging „De Neder landse Padvinders", de Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging, het Ne derlandse Padvindstersgilde en de Ne derlandse Gidsenbeweging vragen alle padvinders en padvindsters in de ge teisterde gebieden, die ongetwijfeld al le hulp verlenen, dié nodigis, dit te doen in samenwerking met de plaatse-' lijike instanties. Het motto voor deze., hulp dient te zijn: „Geen werk is té groot, geen werk is te klein". Treinverkeer gedeeltelijk gestremd Zuid-West Nederland uitgevallen (Van onze speciale verslaggever). Be schade welke de Nederlandse Spoorwegen hebben geleden tengevolge van de watersnood, loopt in de mi.l- lioënen, aldus deelde de president van de N. S„ Ir. Den Hollander gisteravond om tien uur op een speciaal belegde persconferentie mede. Deze schade is voornamelijk veroorzaakt door onder mijning en overspoeling van de baan vakken, alsook door onklaar raken van electrische bovenleidingen. In de Zuid-West hoek van Nederland is praetisch'' gesproken alle; treinver keer uitgevallen; De grootste schade post. .betekend ongetwijfeld de vernie ling van de bovenleiding op het baan vak Rotterdam—Lage Zwa-luweRoo sendaal. Het treinverkeer in Zeeland is geheel uitgevallen. De treinen, welke in die richting gaan, komen niet ver der dan' Roosendaal en in uiterste in stantie niet verder dan Bergen op Zoom. Voor zover gisteravond laat be kend is de treinenloop ou de volgende "trajecten volkomen gestremdSchie dam—Hoek van Holland, Rotterdom Gouda, DordrechtGiesendam, Slie- drechtGiesendam, Bergen op Zoom Woensdrecht, RillandbadthKrabben- dij'-ke ('het- water staat hier anderhalve meter boven de .rails ov.er een lengte van vier kilometer) en Dordrecht- Breda. - ...r, De Verbindingen tussen al deze-plaat- Autobotsing te Wasse naar eiste één dode Gisterenmiddag omstreeks 5 uur heeft zich op de Rijksstraatweg te Wassenaar ter hoogte van de Rust en Vreugdlaan 'n ernstig verkeersongeval voorgedaan. Daarbij is de 38-jarige W. P., procura tiehouder van een houthandel te Zaan dam, omgekomen. Een uit Den Haag komende personen auto, bestuurd door de 32-jarige Utrechtse jurist W. N. S., die vermoede lijk bij het passeren van vóór hem rij dende auto's -gedeeltelijk op- de l'inker- weghelft reed, botste tegen de uit, Lei den komende auio van de heer P. Door ■de -botsing werd deze laatste auto tegen Baby geboren in de rampnacht Per roeiboot naar ziekenhpis In de woning Wachtpost 14 aan de spoorlijn Bergen op ZoomVlissingen nabij de Kraayenberg heeft het gezin De Jong gedurende de rampnacht in bijzondere nood verkeerd. De woning was volkomen geïsoleerd en in deze nacht is er eèn baby geboren. Lopend rond' het huis en zwaaiend met een stormlantaarn heeft de wanhopige va der getracht dë aandacht op het huis en op de nood van zijn gezin gevestigd te krijgen. Hetgeen hem ten lange leste is gelukt. In een roeiboot is de kraam verpleegster naar Wachtpost 14 gevaren, "waarna aan de vrouw hulp en bijstand kon worden verleend. Nadien werden moeder eh kind naar de Langeweg teruggeroeid en vandaar naar het zie kenhuis te''Bergen op Zoom -overge bracht. De baby 'is helaas gestorven. sen heeft men zoveë'l mogelijk gehand haafd door het inschakelen van bussen. Op meerdere plaatsen bleek dit echter niet mogelijk. Reparaties Hedenmorgen vroeg had men nog geen volledig beeld van de aangerichte schade. Sommige trajecten kunnen lo caal hersteld worden, andere zullen langdurige reparaties moeten onder gaan. Optimistisch gestemd- is de N. S.-di- rectie ten aanzien van het 'traject Schie damHoek van. Halland. Daarentegen is zij somber gestemd wat betreft het. baanvak DordrechtLage Zwaluwe. Het is met gpen mogelijkheid te zeg gen, wanneer de belangrijkste trajecten normaal bereden kunnen worden. SCHEPEN GEZONKEN OP DE WAAL Op de rivier de Waal zijn tengevolge van de hevige golfslag in de nacht van Zaterdag op Zondag vier schepen ge zonken. Of alle opvarenden zich in vei ligheid hebben kunnen: stellen is niet bekend. Het staat echter vast, dat de op varenden van het Duitse sleepschip „Sol! Verein" zich met behulp van een roeiboot hebben kunnen redden. Zij hebbèh in een steenfabriek onderdak gevonden. Ter hoogte van Heeselt zonken ten gevolge van de'watermassa's de schepen „Soll Vei-ein", „Mathahorn 3"' en „West- Fina". Deze warep geladen met kunst* mest- en op. Weg: van Rotterdam naar Duitsland. BijGameren zonk het 2500 ton -metende sleepschip „Vulkaan" .dat geladen, was 'met 'erts, eveneens bestemd vöor Duitsland. Om dat maar een klein gedeelte van een der schepen, zichtbaar is, zorgdede Rijkswaterstaat, dat. ter plaatse voor de scheepvaart waarschu wingen' werden aangebracht. een vrachtauto geworpen. De'heer P. was op slag d-ood, Een naast hem zit tende 51-jarige schipper J. Starr-evekl uit Zaandam, kreeg een ernstige shock .en een gekneusde schouder. Ook de •heer S. uit Utrecht werd.-bij de botsing gewond. 'Hij 'had een -hersenschudding en snij wonden aan het gelaat. HILVERSUM.' L". 402 M. AVRO: -7.00 Nieuws;' 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagope ning; AVRO: 8,00 Nieuws; 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding; 9.15 Sionsliederen; 9.25 Voor de vrouw; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram. 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Voor de zieken; 11.30 Tenor eii piano; (Piano- ïntermezzi); 12.00 Lichte muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmedèdelingen; 12.33 Voor het platteland: 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen of. gram. 13.20 Metropole-orkest en soliste; 14.00 Zeg eens. Amerika....; 14,30 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw; 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Gram. 17.45 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18,30 Reportage of gram. 18.35 Orgelspel; 18.50 Paris vous parle; 18.55 Musette-orkest; 19.20 Verzoekprogramma; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevarieerd programma; 21.15 Lichte muziek; 21.35 Ik weet, ik weet wat U niet weet; 21.50 Dansmuziek; 22,30 Mededelingen; 22,35 Gram. 22.45 Buiten lands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.15 New York -Calling; 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. KRO: 7.00 Niéuws; 7.10 Gram. 7.15 Ochtendgymna stiek; 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en Li- I Pi C. WREN 4 Geen van hen groette of antwoordde. 'Geen van hen bewoog zelfs een vinger. Ik ergerde me. Als dat een opschepperijtje was van het legioen, dan was het op het' 'verkeerde ogenblik en op de verkeerde manier. „Hebben jullie geen manieren?" riep ik. „Vooruit, roep je officier!" Niemand bewoog. Ik richtte me in 't bijzon der tot die ouwe snorreb'aard. „Zeg, jij daar. Ga onmiddellijk naar je com mandant en zeg dat majoor' de-Beaujolais niet hulptroepen uit Togotoe is aangekomen neern die pijp uit je hoofd en schiet op, hoor je?" En toen, mijn vriend, begon ik me wat naar te voelen, Waarom bleef die kerel daar.als een blok staan? En waarom bewoog er niémand, waarom was het volkomen stil7 Was dit een fort of een tempel met stenen- beelden? Waar om geen wacht op de uitkijk? Waarom deed niemand'de poort voor me open? Was dit een, nachtmerrie, waarin ik gedoemd was te blijven rondrijden en roepen, zonder dat iemand me zag of hoorde? Ik reed rondom het fort en overal stonden die stille en onbeweeglijke gestalten achter de muren. En toen zag ik als in een droom dat een soldaat, wiens képi afgevallen was, een rond gat in zijn voorhoofd had. Hij was dood maar op zijn post, leunend tegen de borstwe ring, en schijnbaar elk ogenblik gereed te schieten! Zoals je weet ben ik niet zo heel vlug vari begrip, maar op dat ogenblik werd_ het me duidelijk ze waren a-llemaal dood! Ja-allemaal. Mort sur le champ d'honneur, gevallen op het véld van eer. Ik reed terug tot waar snorrebaard zijn laatste wachtje klopte, en, met ontbloot hoofd, bood ik hem mijn excuses aan, en tranen vulden mijn -ogen, Ja, en ik, Henri de Beaujolais, geef het zonder schaamte toe. „Vergeef me, goede vriend", zei ik. Wat zou jij als Engelsman gezegd hebben?" „Zullen we thee gaan drinken?" sprak George Lawrence, en haalde zijn lunchmandje te voor schijn. Nadat ze wat "gegeten hadden, vervolgde de Beaujolais druk -gesticulerend zijn verhaal, ter wijl Lawrence, tegenover hem, op zijn bank 'uitgestrekt lag', en de omhoogkringelende rook van zijn sigaar met aandacht beschouwde. „Maar toch moest, er -nog iemand in leven gijn", vervolgde c'e Fransman, „want er was immers geschoten, en die lichamen waren niet uit zichzelf zo rechtop gaan staan. Hij, die ze zo neergezet had en hun de geweren aan de schouders had gelegd, moest nog- leven. Want tien tegen één dat iemand die staande doodge schoten wordt, achterover valt. En dan waren er nog de gewonden; altijd talrijker dan de -ge sneuvelden. Die zouden dus wel beneden in de kazerne zijn. En toch was er geen uitkijkpost, een militaire voorzorgsmaatregel, die, zelfs'voor het geval dat er nog slechts gewone soldaten overgebleven waren, getroffen had moeten worden. Nou, ik zou de problemen weldra opgelost 'hebben, want mijn tro.ep naderde. Mijn ser geant-majoor had blijkbaar ook argwaan ge kregen, want hij liet de manschappen gespreid naderen ondanks de uitnodigend-wapperende vlag. Toen zij bij het fort aangekomen waren liet ik de hoornbiazer het regiments-signaal blazen, en hét alarm, én we verwachtten dat er nu wat zou ge-beuren, dat de poort open zou gaan of dat er eindelijk iemand zou komen kijken. 'Geen beweging en geen enkel geluid. Ik liet weer signalen blazen, en niets, niets! Misschien zijn de enige overlevenden zwaar gewond, dacht ik en ik gaf mijn sergeant-ma joor bevel eert lasso van teugels en touwen te maken om een lenige kerel vanaf een kameel op de verschansing te laten klimmen en mij dan op te trekken. De sergeant-majoor i's een van de dapperste en koelbloedigste kerels die ik ken, en hij heeft in zijn blikkencollectie' het Croix de Guerre en de Médaille Militaire en- zo, te velde uitge reikt wegens betoonde moed. „Het is een val, mon Commandant", zei hij. „Doe het niet, laat mij gaan". Dappere woor den, maar hij keek wat raar, en ik weet dat hij bang was ofschoon hij voor geen mens op aarde vrees koesterde. „De doden zien toe en luisteren", zei de ik geloof dat hij huiverde. „Ze waarschuwen - ons, mon Commandant. Laat mij gaan". „We gaan geen van beiden", antwoordde ik. „We blijven hier bij de troep. Als het een val strik is ik betwijfel het komen we dat te weten en behoeven niet onnodig een offi cier te verliezen. En als het geen val is, gaat de poort over twee minuten open". „De doden zien toen en luisteren", zei de chef, keek omhoog en sloeg met afgewende blik een kruis, (Wordt vervolgd). t Brigadier en de wonder- voetballer 140. Amper had Brigadier Piet deze woorden uit de mond of daar werd in het steegje het daverend geronk van een zware auto hoorbaar. „Lieve hemel, als dat maar geen politiewagen is" zei Piet en hij keek snel uit of hij zich nergens kon verbergen. Maar dat bleek gelukkig t al niet meer nodig' te zijn, want de auto die daar kwam aanrijden, was slechts een sterke vrachtwagen geladen met steenkool. Het vehikel: bleef slaan voor het hek "en begon door toeteren en allerlei ander lawaai de aandacht te trekken van de suffe portier. Deze schrok ten- sloffe op uit zijn rechtvaardig slaapje en slofte sloom naderbij; om vervolgens over te gaan tot do moeilijke^werkzaamheden van 'een man, die een slagboom uit een hek verwijdtiÉB— „Zie je dat Wubbo?" fluisterde Piet. „Die wagen moet op het sMj^jft'egterrein zijn. Dat is onze kans. We zijri toch zo zwart als roet. Kam mee, kerel en spring achterop die vrachtwagen. Dan doen we net of we erbij horen en laten we ons netjes het spoorterrein oprijden". Dat-liet Wubbo zich geen tweemaal zeggen en in een -wipje waren de- twee- vluchtelingen -achter op de auto gesprongen, zonder- dat de chauffeur of-de portier daar ook maar iets van bemerkten, Eventjes later reed de wagen al naar bin nen, waarbij we nog éven wijzen op de minzame wijze, waarop de suffe portier werd gegroet door de twee nieuwbakken kolenknechts., „Ziezo...., wij zijn bij het spoor"- zei Wubbo met een zucht. „Ik ben ook met dl trein geköom'n al ben ik daarbij bijna bevroor'n en 't moet hou al gek gaan, als we nou niet een beetje comfortabeler wegkoom'n maar eh,... goeie mens'n nog es an toe. Moe'j daar es kijk'n Piet. Zie je die kerels met de-knuppels daar ioop'n, die er juist zo uitzagen Brigadier Piet keek iri 'de aangewezen richting en zag daar weer een paar mannén met kwaadkijkende kóppen, die er' juist zo uitzagen alsof ze bezig waren naar vluchtelingen te zoeken. Gelukkig keken die lieden niet erg geïnteresseerd naar de twee pikzwarte kolensjou wers die juist op een volgeladen vrachtwagen het spoorwegterrein kwamen oprijden. ,,Dat..., zijn onze achtervolgerssteunde 'Brigadier'Piet.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5