Jaar met gunstige ontwikkelingen MOGELIJKHEID VAN STREEKPLAN Uit de Langstraat SPORTEVENEMENT VAN SPORTFORUM EN WIELERWEDSTRIJDEN GROTE BELANGSTELLING IN OISTERWIJK VOOR DE BESCHERMING BEVOLKING Meer dan 50 doden in 's Gravendeel Maandag 2 Februari 1953 Jaarvergadering K. v. K. te Waalwijk Vrijdagmiddag werd in Hotel Vcrwiel de jaarvergadering gehouden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord-Brabant, tijdens het openbaar gedeelte waarvan de onder-voorzitter burgemeester A. D. C- Snels de rede van de voorzitter, de heer J. W. van Heesbeen, die wegens ziekte verhinderd was, uitsprak. In deze rede uerd eerst het. feit gememo reerd, dat de Kamer dit jaar het 75-jarig bestaan vierde; de feestelijke herdenkingsvergadering zal echter op een later tijdstip gehouden worden. Niettemin gaf de voorzitter nu reeds een overzicht, van de werkzaamheden van de Kamer waarbij hij zich voornamelijk beperkte tot het vermelden van de bemoeienissen waar het betreft hel verkeersprobleem en de ver betering van de waterstaatkundige toestand in het district. Werkgelegenheid s- De voorzitter gaf een overzicht van de economische toestand, nationaal en internationaal gezien en sprak hierbij over de dreigende werkloosheid, die ge neutraliseerd kon worden door de vol gende mogelijkheden: ten eerste uitbrei ding van de bestaande industrieën en ten tweede door de vestiging van nieuwe bedrijven. De eerste mogelijkheid kon gerealiseerd worden door het mogelijk móiken van ruime investeringen, door reservevorming in de bedrijven zelf, en door het verlenen van grotere facili teiten aan beleggers en door rationa lisatie van de productie mede in ver band met de hierdoor te verwezenlij ken kostenverlaging. In dit verband werd de huidige fiscale politiek becri- tiseerd. Ten aanzien van de vestiging van nieuwe bedrijven speciaal in het district der kamer verklaarde de voor zitter: Zo is de verbinding van de Lang straat met de overige delen van het land steeds voor deze streek een ge duchte rem geweest op de in wezen wel mogelijke vergroting van 't industriële apparaat. Desondanks heeft zich toch hier een zeer belangrijke bedrijfstak n.l. lederbe- en verwerkende industrie en de daarmede samenhangende in dustrieën kunnen ontwikkelen. Voor verdere uitbloei is echter het voldoen aan alle vereisten van urgeni belang. Wellicht bestaat de mogelijkheid in sa menwerking met alle betreffende orga nisaties, zoals 't Provinciael bestuur, de gemeentebesturen, werkgevers- en werknemersverenigingen en organisa ties van industriëlen, handelaren e.d. een ontwikkelingsplan voor de Lang straat, het gebied ten Westen van Geertruidenberg en het Land van Heus- den pn Altena op te stellen. De gunstige kentering van de opvat tingen ten aanzien van de waterstaat kundige toestand maakt dat de toe komst in het algemeen van deze streek met gematigd optimisme tegen mag worden gezien. De schoenproductie in 1952 steekt gunstig af tegen de productie in 1951. Na een aanvankelijk nog twijfelend be- f^jt jaar gedurende de eerste UbAA^naan* liep de 'productie' geleide- iJTji*- weer "p. Vooral tegen het 'einde van 1952 werd de verkoop in de over eenkomstige periode van 1951 ver over troffen. Ook de export ontwikkelde zich op gunstige wijze. De voorzitter was van oordeel dat de toekomst in de schoen industrie met gematigd optimisme te gemoet mag worden gezien. De totale productie van ons leder gedurende 1952. is, ondanks minder gunstige verschijnselen in het begin Waalwijk Burgerlijke Stand Geboren: Wilhelmus A., z. van A. W. Pullens-van Boxel; Catharina H. M. en Wilhelmina M. J., ds. van A. C. var. Huiten-Van de Water; Johanna P. .d. v. H. Suk-Pol; Alexander K. M., z. van S. J. Vermeulen-Dekkers te Loon op Zand; Marinus J., z. van A. van der Schans- JJpelaar; Gerarda M. C., d. van G. M. Spierings-Smits te Loon op Zand; Eric A., z. van M. T. Mathieu-Panhuyzen te Loon op Zand: Johannes H. W., z. van C. C. van de Ven-Faas; Sisanna M„ d. van L. Heymann-Schouten; Catharina C. T.. d. van A. Laros-Mulders. Overleden: Joseph Muijris 82 j.. wedn. van M. J. Hompesch; Lambert P. W. Dupont. 81 j., te Den Bosch, wedn. van E. A. Bechtold: Anna M. Lagarde 70 j., echt" van J. H. van Oudheusden. Gehuwd- W. J. van Alebeek 22 j.. Den Bosch en E. P. J. Leijten, 20 j. te Waal- wijk; A. M. Steenbergen 28 j. en H. T. van Brunschot 25 j., beiden te Waalwijk. Vedehova. Voor de leden van Vedehova wordt Woensdagavond een lezing gehouden door de heer F. v. d. Vaart in Hotel Verwiel. Het onderwerp van deze lezing is: „Bedrijfskader-trainin-g". Agenda. Bioscoop: Musis-Sacrum: Maandag en Woensdag: „Het Testament van Dr. Mabuse". Luxor-Theater: Maandag en Woens dag: „De kloof der Verschrikking". Dinsdag: Musis-Sacrum: Kunstkring „Rotterdams Toneel". De Hilt meldt: Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te Dee Bilt. geldig van Maandagochtend tot Maandagavond. Verder afnemende wind. Aanvankelijk in het Zuiden en Zuid- Westen van het land krachtige, gelei delijk verder afnemende wind tussen Noord-West en Noord. Elders over wegend matige Noordelijks wind. Wis selend bewolkt met enkele buien. De zelfde temperatuur als gisteren of iets lagere. 3 Februari. Zon op Zon o Maan op Maan o. 8.17 17.31 22.46 9.24 van dat jaar, hoger geweest, dan in voorgaande iaren. Maar de grondstof- ienvoorziening geeft een minder gun stig beeld door de gedeeltelijke vrij- geving van de uitvoer van inlandse huiden en kalfsvellen, waardoor de aankoopmogelijkheden sterk verminder den. Tevens werd hierdoor een abnor male prijsstijging veroorzaakt. Het is voor mij. aldus de voorzitter, een on begrijpelijke zaak. hoe de betreffende Nederlandse instanties, zonder enig overleg met de verwerkende industrie, kunnen goedvinden, dat hoeveelheden huiden van zo grote betekenis wor den uitgevoerd. De export van overleder nam gedu rende 1952 toe. in tegenstelling met het zoolleder. Hoewel het vertrouwen bij de fabrikanten van dit product na de eerste slechte maanden geleidelijk aan terugkeerde, is de zooilederin dustrie wederom in zeer moeilijke om standigheden komen te verkeren dooi de stijging van de huidenprijzen in November en December. De vooruit zichten hier zijn niet bemoedigend. Betreffende de lederwarcnindustrie was 1.952 een niet ongunstig jaar, ter wijl de vooruitzichten evenmin ongun stig te noemen zijn. Speciaal de hand- schoenenindustrie maakte een betere tijd door dan vorig jaar. Na gesproken te hebben over de chemische en de fourniturenindustrie, de lederhandel, die vrij levendig was, de fourniturenhandel. die ook niet on bevredigend was, kwam de voorzitter te spreken over de middenstand, die hij op het hart drukte door samen werking de bestaande problemen op te lossen. Door gebrek aan meewerking van de middenstand was de actie die de Kamer had gevoerd voor contante betaling geheel mislukt. Jaarvergadering RKJB te Herpt De gewone jaarlijkse vergadering van de R.K.J.B. Herpt werd gehouden in café J. Verhoeven te Herpt onder voor zitterschap van Ad de Wilt Janzoon,, die allereerst verwelkomde de Zeer Eerw. Heer pastoor W. Timmermans geestelijk adviseur, de heer Chr. van Herpt voorzitter van de afdeling N.C.B. en de heer v. d. Akker algemeen sport leider van de kring Den Bosch N.C.B. In zijn openingswoord memoreerde hij dat de afdeling in het afgelopen jaar een proefveld had, wat voor het komende jaar twijfelachtig zou zijn; hetgeen aan sport werd gedaan kon hem oevredigen. Hij spoorde de leden an zich geheel te geven voor de ver eniging en dit goed te tonen in het goed volgen van de sociale cursus. Men moest gerust zijn mening durven te zeggen op de vergaderingen, in één woord hij verwachtte dat de leden ke rels zouden zijn waarop men aan kon. Het bijwonen der H. Mis des morgens kon hem wel bevredigen alhoewel er nog verschillenden afwezig waren. Van de 24 leden waren er bij het af lezen van de presentielijst 15 aanwezig alsmede 3 aspirantleden en 3 donateurs. Het jaarverslag van de secretaris Iz. Eu ijs Arzn. gaf aan dat er in het afge lopen jaar 7 bestuursvergaderingen, 7 ledenvergaderingen en I feestvergade- ying vanwege het 30-jarig bestaan der vereniging wareh gehóuden. De rekening gaf aan dat er nog f 208.40 in kas was. De heer Jan Verhoeven deelde mede dat de „Sempa" in 't afgelopen jaar 1575 kg. oud papier had opgehaald, dat op een verzamelplaats was bijeengebracht. In het afgelopen jaar waren 2 nieuwe leden aangenomen. In het bestuur was aftredend wegens de 30-jarige leeftijd de heer Jan Verhoeven Adzn., die de vereniging verschillende jaren als se cretaris had gediend, en als zodanig buitengewone activiteit aan de dag ge legd had. In zijn plaats werd gekozen de heer Ad. Buijs Jaczn. De aftredende 'bestuursleden Jac. Ver hoeven Jaczn. en Iz. Buijs Adzn. wer den met overgrote meerheid van stem men herkozen. De actie Oost-Priesterhulp bracht nog al wat beroering naar voren, daar het niet gemakkelijk scheen voor de afde lingen Hedikhuizen en Oud Keusden gegadigden te vinden voor de ophaal dienst, niettegenstaande door de activi teit van de boerinnenbond daar reeds zakken waren rondgebracht. In deze kwestie richtte de voorzitter zelfs een verwijt tot de afdeling N.C.B. die hier een afschuif-systeem toepast en alles maar op de kap van de jonge boeren wenst te schuiven. Dit lokte een ernstig protest uit van de voorzitter van de af deling N.C.B. die mededeelde dat de opzet in deze was dat de boerinnenbond de zakken rondbrengt, de jonge boeren de zakken ophalen en de oude boeren de zakken vullen wat wel net voor naamste is. Hij betreurde het dat de jonge boeren dit werk niet ambitieus lanpakten. De geestelijke adviseur sloot zich bij deze woorden aan. De geestelijke advi seur sprak aan het slot der vergade- ring zijn verontwaardiging uit over het persoonlijke, dat in deze vergadering naar voren kwam. Hij kon de geest niet bewonderen. De heer van den Ak ker, dje aan het slot nog over de sport sprak en het „persoonlijke" laakte spoorde aan tot sportiviteit op a!le ge bied in de goede richting en zeide dat men zich wel eens goed mag bedenken. In het gebied van de N.C.B. heeft de kring Den Bosch geen goede naam en wanneer het over de kring gaat dan is hel de afdeling Herpt, die met die slechte naam gaat lopen, hij gaf in ern stige overweging om zich eens goed te bezinnen en te zorgen dat hierin een grote verbetering komt. Het was een ernstig vermaan. ELSHOUT. RKJB. In het parochiehuis hield de RKJB afd. Elshout haar jaarvergade ring. Uit het keurig verzorgde jaarver slag bleek, dat de RKJB op verschillend terrein weer actief is gewenst. De kas sloot met een batig saldo. De prijswin naars van de grasiandwedstrijd waren C. van Wijk 100 p., A. Geelen 92 p., Sjef Muskens 92 p.. H. Lommers en A. Robben 91 p. De heer Van Arendonk. de assistent van de tuihbouwconsuien' gaf daarop enige toelichting.. De vijf prijswinnaars van de poter aardappelen waren achtereenvolgens: G. van Hullen, H. van Dommelen, B. van Logten. Gebr. Pulles en J. van Wijk. Van de drie af tredende bestuursleden was alleen W. Muskens herkiesbaar. De vacatures van J. v. Wijk en A. Robben werden aan gevuld door Sj. de Wit en A. v Lógten. Meegedeeld werd dat binnen verloop van enkele dagen begonnen zal worden met de inzameling voor de Oost-Pries terhulp. De rondvraag leverde mets op. Op de gebruikelijke wijze sloot de voor zitter de geanimeerde vergadering. „St. Willibrordus". In café M. v Hui ten hield de R.K. Fabrieksarbeiders- bond „St. Willibrordus" haar jaarverga dering. De voorzitter opende met Chr. groet, heette allen welkom in het bij zonder de nieuwe adv. kap. A. v. Leeu wen'en de heer J. Schoorman, die een korte spreekbeurt zou houden. De notu len en het jaarverslag van de secretaris- penningmeester werden onder dank goedgekeurd. De kascontrole-commissie werd aangevuld met M. de Kruijf in de vacature A. van Logten. De boeken en bescheiden werden in orde bevonden. De heer Schoorman hield een spreek beurt over de ondernemingsraden. Hij beklemtoonde de noodzakelijkheid, dat de arbeiders zelf veel meer belang moe ten stellen in deze gewichtige aangele genheid. He aftredend bestuurslid, de heer C. Span werd herkozen, terwijl de twee vacatures op voorstel van het be stuur werden aangevuld met de heren. C. Bergmans en W. de Groot. De nieu we adviseur sprak een kort opwekkend woord tot de aanwezigen. Daarna ging' men over tot de feestvergadering. On der 't genot van een rokertje en enkele consumpties bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. HAARSTEEG. Storm. Tengevolge van de starniji hier- van Zaterdag op Zondagnac'ht hevigheid woedde is veel schade gericht aan gebouwen. Vooral de daken moesten het ontgelden. Honderden dak pannen konden zich niet. op hun plaats handhaven en in de rieten daken sloe gen grote gaten. De R.K, EHBO legde grote activiteit aan de dag ,door met een volle bus Zondagmiddag hulp te gaan bieden aan de slachtoffers van de watersnood. VLIJMEN. E.H.B.O. De EHBO afdeling Vlijmen vertrok Zondagmiddag met 30 personen naar Kruiningen (Zeeland) voor hulp verlening aan ds slachtoffers van de watersnood. Wegens de hege water stand op de weg bij Krabbendijke kon men niet verder en moest de terugtocht worden aanvaard. Ondanks slecht weer tocli hok goede belangstelling Gezien de enorme belangstelllïng voor de het vorig jaar gehouden wielerwed strijden „De ronde van Boxtel" was te verwachten, dat ook de Zaterdagavond georganiseerde wielerwedstrijden, die in het St. Paulusjeugdhuis gehouden wer den, het nodige publiek zouden trek ken. De uitermate slechte weersom standigheden waren evenwel oorzaak, dat velen, die anders ongetwijfeld ce leer gekomen zouden zijn, thuis moes ten blijven. Desniettemin hadden zich toch heel wat sportliefhebbers in ge noemd jeugdhuis verenigd om zowel de wielerwedstrijden mede te maken als ook om getuigen te zijn van de door het Sportforom behandelde sportvraag- stukken. Dit sportevenement stond wat de sport betreft onder leiding van de be kende sportjournalist Frans van Grieris- ven, die met de leden van hel Boxtei- se comité van actie zorgden voor het welslagen van deze sportavond. Na de opening door de voorzitter van genoemd comité, de heer P. Hensen, be gon het sport'forum het eerst te wer ken. Door de heren Fr. van Griens- ven, G. Vermeer en J. Pieterse, de jeugd-sportleider uit. Eindhoven, wer den alle gestelde vragen naar bevredi ging beantwoord. Van de gelegenheid om op sportgebied algemene vragen te stellen, werd door de aanwezigen een druk gebruik gemaakt. Allerlei takken van sport als voetbal, hockey, postdui ven e.d. kwamen ter sprake. Wat de voetbal betreft sprak men zich tevens over het amateurisme en het professio nalisme uit. Zoals wij vernamen zal het professionalisme op de duur wel niet kunnen worden tegengehouden. Dit zal, naar men tevens mededeel de, voor de lagere elftallen d.w.z. de derde en vierde klassers evenwel geen gevaar opleveren. Ook de wielerwedstrijden op de z.g. home-trainers trokken de nodige be langstelling. De voor iedere serie be schikbaar gestelde premies verhoogden nog de aantrekkelijkheid. Ook aan span ning ontbrak het met, hetgeen trouwens ook wel begrijpelijk is, daar behalve hei publiek ook de renners zelf op een grote klok de prestaties konden aflezen. De wedstrijden stonden in het algemeen op een goed peil. Bij deze home-trai- ners-wedstrijden bleek ook, dat de m,eër ervaren renners hen, die dat nog niet zo gewend waren, een stuk voor waren. Vooral de renners Schoenma kers en Dielissen voelden zich in Boxtel blijkbaar erg op hun gemak, gezien mede- hun prestaties. De langste rit, die gereden werd, bedroeg 10 kilometer; deze werd in vijf minuten en 15 sé conden .gereden. De snelste tijd over één, kilolmeter bedroeg deze avcn^d 24 èconüen. Het geheel was opgezet ten bate van het instrumentenfonds van de R. K. Gildenbondsharmonie, wat mede voor velen aanleiding was dit sportgebeuren bij te wonen. De uitslagen van de wielerwedstrij den luiden in het kort als volgt. Een kilometer: van Grinsven en Snellen, winnaar Snellen, tijd 35 2/5 sec.; Leyten en van Gils (beiden nieu welingen uit Boxtel), winnaar Leyten 47 1/5 sec.: R. van Grinsven en Reppers, winneer Reppers, tijd 29 1/5 sec.; Bekers en van Dinther (amateurs), winnaar Bekers, tijd 38 2/5.; Schoenmakers en Dielissen (professionals), winnaar Schoenmakers 26 3/5 sec.; finale: Be kers. R. van Grinsven en Reppers, winnaar Reppers in 29 3/5 sec.; W. van Propaganda-avoud Wat was het er enorm druk op de propaganda-avond, uitgeschreven door Oisterwijk's burgemeester, in de grote zaal van „Oisterwijk Omhoog". Onder de aanwezigen merkt^i wij op. behalve de sprekers van de avond, de heren A. C. A. J. Vorselaers, adviseur van de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant voor B.B.-za- ken te Eindhoven en F. Rietveld, kring- hoofd B B. kantoor houdende te Ois terwijk te Den Haag; de heren wet houders en leden van de gemeenteraad; de gemeente-secretaris; de beide heren pastoors; de heren doktoren en meer dere notabelen uit de gemeente. Bericht van verhindering was inge komen van de directie der Kon. Leder- fabriek „Oisterwijk" N.V. en Ds. Boen ders. predikant der Ned. Herv. Gemeen te. alhier, die tot hun spijt niet konden tegenwoordig zijn. De avond werd geopend door de bur gemeester. die het verheugde de zaal zo vol te zien, omdat daardoor bleek, de belangstelling voor hetgeen vertoond werd, dat hem vertrouwen gaf, dat men zich straks zou gaan melden. Het betreft hier de bescherming van U zelf en van hen, die met U samen leven in de gemeente, de provincie, ja in het gehele land, zei hij. In deze moe ten we allen medewerken, alleen kan men het niet. De regering heeft deze organisatie in het leven geroepen, om dat het zo nodig is. Uwe belangstelling moet ge omzetten in medewerking. We hebben reeds blokhoofden en blokploe- gen. We hebben in de gemeente ook instructeurs, tot wie ge U kunt wenden over de vraag wat geschikt voor U is. Met de woorden „Wees bereid te allen tijd", sloot hij zijn openingswoord. Hierna was het woord aan de heer Vorselaers, in zijn kwaliteit van verte genwoordiger van de Commissaris der Koningin in Noord-Brabant, Aan de hem gedane opdracht had hij gaarne voldaan. De toestand is momenteel zo, dat het nodig is, een organisatie B.B, in het leven te roepen. Naast de paraat heid van het leger is een leger, getraind en geoefend, nodig voor de bescherming der bevolking. (Hij gewaagde hier van de oorlog in Korea, de koude oorlog en de grote tegenstelling van West- en Oost-Europa). Binnenskamers is reeds twee jaren aan de B.B. gewerkt. Nu is men klaar. Hij drong aan op aller mede- werking. Was men terzake deskundig geweest, dan had b.v. Rotterdam bij het bombardement veel minder te lijden gehad. In deze wees spreker op Londen, meer gebombardeerd, minder geleden. Oisterwijk zal een voorname plaats zijn in de B.B. met zijn diverse afdelingen: brandweer, opruimingsdienst, reddings ploeg, geneeskundige ploeg, enz. Voorts gaf hij een overzicht over het benodigde materiaal, om ten slotte zowel de dames als de heren uit te nodigen zich op te geven voor het bezetten der di verse plaatsen in de organisatie. Met de woorden „Brabant staat tot uw dienst", besloot hij zijn toespraak. Tien blokken. Hierna gaf de heer G. J. H. Spit, ge meente-architect een overzicht van het aantal blokken (10) waarin Oisterwijk was verdeeld, terwijl, onder vertoning van diverse opnamen van de rampen die Oisterwijk troffen bij de beschieting en ontploffing van de munitietrein in Sept. 1944 en de bevrijding van Oister wijk Oct. d.a.v., hij daarvan explicatie gaf. Dan was het woord aan de heer F. Rietveld, Hoofd Bescherming Bevolking Kring Brabant 3. Hij deelde mede, dat de kring, waar toe ook Oisterwijk behoort, 17 gemeen ten omvat, die elkaar helpen, te allen tijde, als de nood aan de man komt. Ver der ging hij over tot de bespreking en taak van de diverse ploegen: brandweer, redding, opruiming, medische dienst, politie, sociale zorg, enz. De afdeling Rode Kruis heeft volle dige medewerking toegezegd. Ook E. H. B .0. is er nodig. Met een opwekkend woord, ook tot de dames, wijl hier een organisatie moet worden opgebouwd, en in deze de burgemeester te steunen, sloot hij zijn uitvoerige en duidelijke uiteenzetting. Diverse films, gedraaid door de firma A. Vlamincx, alhier, verduidelijkten het geen door de sprekers nhar voren was gebracht. In zijn slotwoord bracht de burge meester hartelijk dank aan de beide sprekers; voorts aan de heer W. Do- relcijers, die heel wat werk verrichtte inzake de voorbereiding van deze avond, de heer Vlamincx, immer bereid tot me dewerking aan de B.B.-avonden, en ten slotte aan alle aanwezigen, van wie er zich velen hadden opgegeven, en van wie hij tevens hoopte, dat ze goede pro pagandisten zullen zijn. Griensven, Leyten en Snellen, winnaar W. van Griensven, tijd 24 seconden. Vijf kilometer voor professionals: Dielissen en Schoenmakers, winnaar Schoenmakers in 2 minuten en 33 3/5 seconden. Drie kilometer: R. van Grinsven en Bekers, winnaar Bekers 1 min. en 21 sec.; van Dinther en Reppers, winnaar van Dinther in 1 min. 46 sec.; W. van Grinsven en van Gils, winnaar van Grinsven 1 min. en 44 sec.; Leyten en Snellen, winnaar Snellen in 1 min. en 33 seconden: finale: Bekers en van Dinther, winnaar Bekers 1 min en 41 seconden en Snellen en W. van Grins ven, winnaar van Grinsven 1 minuut en 20 seconden. Tien kilometer voor professionals: Schoenmakers en Dielissen, winnaar Dielissen in 5 minuten en 15 seconden Tenslotte werd nog de wedstrijd om het kampioenschap van Boxtel verreden tussn de Boxtelse renners Bekers en van Gils over twee kilometer, waarbij van Gils winnaar werd. Groot concert Boxtels gemengd koor. Het is niet de eerste maal, dat Boxtels Gemengd Koor naar wij met een gerust hart mogen aannemen het publiek weer gaat verrassen op muzi kale prestaties. Met de aangenaamste herinneringen aan „Die Jahreszeiten" kondigden wij vandaag dan ook met zekere trots het concert aan, dat Box tels Gemengd Koor hedenavond in de Ark zal uitvoeren. R.K. Middenstandsvereniging. De afdeling Boxtel van de R.K. Mid denstandsvereniging heeft vanavond in hotel van Boxtel een belangrijke bij eenkomst. Om S uur zal de heer W. van Gent voor alle leden een causerie hou den over de Katholieke eenheid. Om 9 uur zal men starten met de Dr. van Beurden-Studieclub. Concert Boxtels Harmonie ten bate van de overstromingsslachtoffers. Het concert, c'at Boxtels Harmonie Dinsdag 10 Februari in de Ark zal ge ven, komt geheel te staan in het teken van leniging van de ncden van de slachtoffers van de overstromingen. In verband hiermede vervalt de vrije toe gang voor de donateurs en begunsti- en zullen huis aan huis kaarten voor dit concert worden verkocht. Afgezien van deze sympathieke geste van Boxtels Harmonie krijgen ook niet- donatsurs en begunstigers nu eens gele genheid dit concert, dat een bijzonder concert blijkt te worden, te bezoeken. Men rekent uiteraard op een massaal bezoek van'de Boxtelse bevolking, Prachtig debuut van Cantasona Voor een üitvérkochte zaal startte Donderdagavond de stichting Cantaso na van de Parochie H. Hart met haar eerste openbaar debuut. En laten we voorop stellen, dat^dit eerste optreden in de Ark goed was ja zelfs momenten had, die men uitstekend kon noemen. De geestelijke vader van Cantasona, de muzikale, energieke kapelaan Vorster- mans, tevens voorzitter van deze Stich ting, opende met een welkomstwoord deze avond, die o,a. werd bijgewoond door de Deken, vele geestelijken, ver scheidene autoriteiten op onderwijsge bied enz. Spreker memoreerde het grote belang van een kundige muzikale 'ontwikkeling van het kind, niet om e; direct musici van te kweken, maar om ze later dcor het leven te laten gaan als rijke mensen, van wie de innerlij ke muzikale snaar in trilling is gezet. Het programma, dat voortreffelijk geleid werd door de Directeur van Cantasona. Cor Sutfs. was een voor raam gehalte. Het jongenskoor zong zuiver en bere:kte hoogtepunten in de werken van Palestrina en Lassus. Het instrumentale deel bereikte niet het niveau v. d. a Capella zang. dat zou na 1 iaar studie ook ten wonder geweest zijn. Maar de .intensiviteit en hot op rechte, vreudevolle musiceren der kin deren, waaronder verscheidene talent volle muzikantjes schuilen, biedt mooie perspectieven, voor de vol "ende uitvne- r-'ng. Bedriegen de voortekenen niet, dan zal Cor Suys dan de beschikking rebben over een kinder-strijkorkest dat met het blokfluiten-ensemble en het ïongenskoor ons veel moois zal kunnen bieden. Grote lof komt toe aan de voorzitter, de pionier voor muziekcultuur en ver heffing van de mens. die met zijn be zieling dit alles na 1 jaar reeds tot een dusdanige opmerkelijke hoogte wist op te voeren en die een grote steun zal zijn geweest voor de eminente muzikale leider Cor Suys. Na de pauze werden twee toneelstukken door de kinderen uitgevoerd-, die zeer in de smaak vielen. Al met al een zeer geslaagde avond, die zeer_stimulerend zal werken op de mu- zika'e omwikkeling van de Boxtelse jeugd. HELVOIRT. K.A.V. De plaatselijke KAV houdt Dinsdag haar algemene jaarvergadcrin; in de zaal van het R.K. Verenigingsge bouw. aanvang half acht. OISTERWIJK. De Poedeltjes. Gedurende de gehele competitie door de Poedeltjes gespeeld in hun home hotel Adriaen Poirters van de heer A. Th. Puts heeft er niet zoveel spanning ingezeten als Donderdag j.l. Er werden dan ook partijen, net op 't nippertje, gewonnen en gelijk gespeeld. H. Schilders won verdiend van Ant Poirters. Toon verloor ook nog van J. op 1 de Oordt. Het waren maar drie caram boles te kort, maar voor Sjef voldoende om de punten binnen te halen. H. Mols en L. Zwerts hebben de punten broeder lijk gedeeld. Harrie begint de laatste weken een beetje af te zakken. Zwerts daarentegen klimt gestaag op de rang Rist. H. Mols haalde z'n schade in door G. de Jong met een flinke nederlaag naar huis te sturen. M. Marcelissen en W. v. d. Breekel speelden lange lijd gelijk op, maar met een flinke serie wist Wim de winst in de wacht te slepen. F. v. d. Biggelaar won maar net op 't nippertje van A. Verhoof. Toon heeft zich dapper geweerd. P. v. Roessel ver loor ongelukkig van Adr. Puts. Er zat remise in. Jammer voor Piet, maar de kans is nog niet verkeken. Hij staat thans op de vierde plaats. Van Heumen won op gemakkelijke wijze van L. van Laatste nieuws Ons bereikte om 7 uur liet ontzet tende bericht, dat in 's-Glavendeel reeds 50 a 55 slachtoffers te betreuren zijn. Zondagochtend reeds is een huis testort, waarin 20 mensen een toe vlucht hadden gezocht. Allen werden door het water meegesleurd. Een 600-tal personen is thans bijeen gebracht op de bovenverdieping van de lagere school, waar zij op elkaar gepakt het zakken van het water af wachten. Op het ogenblik staat er ruim anderhalve meter water in de school. Vannacht omstreeks een uur zijn te 's Gravendeel wederom twee dijken doorgebroken. Zolang het hoog water is, is het dorp niet te bereiken. Zodra het water weer is gezakt, zal het Rode Kruis weer met vrachtauto's op weg gaan om de mensen over te bren gen naar de Ahoyhallcn in Rotterdam, maar dit duurt nog ongeveer vier of vijf uur. De pontonniers doen wat zij kunnen in 's Gravendeel, maar ver- schcidencn van hen zijn reeds bewuste loos geraakt door de koude. Zundert en staat nog onbedreigd aan de kop. De partij Smulders-Van der Lee was iets aparts. Er moest tweemaal met deze partij begonnen worden en Chr. Smulders wist het tot een overwinning te brengen, ofschoon .v. d. Lee heel goed partij heeft gegeven. Het derde vijftal van de Poedeltjes verloor deze week van DWS III. Dit ging om de ZHB beker. Maandag nog speelt het eerste vyftal tegen DWS I. Voor de afbouw H. Joannes-kerk. Op Zaterdag 7 Februari zal alhier tén bate van de opbouw van de H. Joannes van Oisterwijk-kerk aan De Lind een zeer mooie avond worden gegeven, waarop tevens voor magische goochel kunst een plaats is ingeruimd. Agenda. Toneelgroep Meer Vreugde van de KAB: Telefoon voor Mijnheer. Theresiafilm. Donderdagavond had alhier in de Kunstkringzaal een film vertoning plaats over het leven van de kleine Heilige Theresia van het Kindje Jezus door een pater van de Missiona rissen van O.L. Vrouw van het H. Hart te Tilbur. Er was tamelijk veel publiek. Voetbal. De vastgestelde competitie wedstrijd Nevelo 1Hoogeloon 1 is niet doorgegaan, vanwege het plotse ling oproepen van diverse leden, welke onder dé wapenen waren, in verbond met de watersnood. Bioscoop. Men deelt ons mede dat de zaal van de R.K. Kunstkring in de toe komst Verhuurd is aan Biemans Biosco pen, welke thans hier twee bioscopen beheerd. Tafeltennis. De RKSV Oist.erwi.ik is voornemens een tafeltennis afdeling op te richten.De benodigde tafels staan reeds ter 'beschikking. Men kan zich opgeven bij- het bestuur. Inentingen tegen Diphteric. Deze zal plaats hebben in het Wij lege- bouw van het Wit-Gele Kruis op 3, 10, 17 en 24 Februari a.s. telkens des v.m. 10 uur. UDENHOUT. Jaarvergadering K.A.B. De belang stelling voor de jaarvergadering was ge ring. Het is nog steeds de zelfde strijd die wij voeren, aldus de voorzitter, om het menswaardig bestaan. Verder beval spreker aan de K.V.P., de P.B.O. en de K.R.O. waarvan nog geen derde der Udenhöutse luisteraars lid is, terwijl het landsgemiddelde toch 50% bedraagt. Meer steun aan alle Ka tholieke actie is nodig en noodzakelijk. Het ledental dat volgens het verslag van de secretaris Ch. Pennings per 1 Jan. 1952 350 bedroeg is stijgende, de belangstelling voor vergaderingen en ontwikkelingsavonden echter zeer ge ring. De revue passeren dan de coöpe ratie „Concordia". Herwonnen Levens kracht en de Centrale Volksbank. Credo Pugno welke grote behoefte heeft aan jong bloed wordt de be langstelling der jonge arbeiders dan ook zeer aanbevolen. De Penning meester L. van Lier noteerde een aan merkelijke vooruitgang in het saldo doch zag liever daarin een achteruit gang en grotere activiteit bij de leden. De voorzitter besprak de beroeps keuze voorlichting welk ook in Uden- hout. een commissie zal krijgen en naar hij hoopt spoedig. Een spreker over dit onderwerp wordt verwacht en ten zeer ste beval hij deze materie in de aan dacht aan. Bij het gouden bestaansfeest van de diocesane K.A.B. hetwelk in Den Bosch gevierd zal worden moet Uden- hout goed vertegenwoordigd zijn. De gevraagde 10 cent voor het altaar in 't nieuwe kinder-tehuis zijn gegeven, meer zelfs. De heer G. v. Hommeien, agent van de Centrale Volksbank, besprak dan het ontstaan der bank, de noodzakelijkheid van sparen, en deed een beroep op de leden te sparen bij eigen instelling. Spreker was steeds bereid de nodige voorlichting te geven. Bij de rondvraag bracht de heer H. Oerlemans het idee naar voren om bij de Centrale Volksbank voor de eigen bouwers, via de K.A.B., de hypotheken aan te vragen. Het bestuur nam dit ver zoek gaarne in overweging en zal er t.z.i. ook geer zeker aan medewerken. Tevens werd besloten om via het ge meentebestuur de minister te verzoeken de kappers tot 7 uur hun zaken open te doen houden ten gerieve van de ar beiders die meesial tot 6 uur moeten werken. Een pater capucijn vertoonde dan de prachtige missie-film Abuna Massaja, het leven en werken van een pater capucijn in de missie van Abes- sinië. Kromstaf Deze week heeft Leende bii Eindho- ven de prijs behaald in de wedloop van dankbaarheid en edelmoedigheid voor het Nederlandse Episcopaat ter gele genheid van de viering van het eeuw feest van het herstel der kerkelijk© hiërarchie in Nederland. Van alle pa rochies in het Bossche bisdom noteerde deze parochie n.l. de parochie van St. Petrus Banden de hoogste score en we! met een som van f 1060.13.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2