Het aandeel van Nijmegen in de nationale hulpverlening OPROEP VAN DE BURGEMEESTER Storm raasde over Nijmegen Slagerij »DE BONTE 0S« COGNAC Hotel „Val Monte" Première voor Nederland three flowers Schoonheidspro due ten Vit bet ioWMCuoJL ugm de Stad 2 DE GEI,DERI,ANDER MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 DAGBLAD VOOR NIJMEGEN Slechts een kleine hoeveelheid van de kledingstukken welke gisteren werd bijeengezameld en opgesla gen in het schoolgebouw aan de Stieltjes straat. De burgemeester van Nijmegen zag zijn initiatief op deze wijze rijkelijk beloond. WEDSTRIJD AFGELAST Burgemeester ncim initiatief tot grootscheepse inzamelingsactie Toen wij Zondagmorgen ter redactie bij de statlonnaïr werkende telex met spanning de berichten volgden welke door het A.N.P. aan de dagbladen werden doorgegeven, rees bij ons de vraag: wat kan Nijmegen doen? Op deze vraag kwam terstond het antwoord: Nijme gen MOET wat doen! Nijmegen, dat er zo goed van was afgekomen, had een plicht te vervullen. Mensen sturen, materiaal, wat kon er gedaan worden. Wij stelden ons in verbinding met burgemeester Hustinx die eveneens van oordeel bleek, dat Nijmegen terstond aan het werk diende te gaan. Met het zenden van mankracht en materiaal deed men uiteraard een slag in de lucht. Officiële instanties hadden nog geen beroep op Nijmegen gedaan, hoewel men zich hier gehaast had hulp in velerlei vorm aan te bieden. De hoofdpost van de Be scherming Bevolking werd ten spoedigste bezet door het Hoofd B.B. met een aantal assistenten en men heeft verder op de dag nog zeer nuttig werk kunnen doen. Nijmegen moest dus voorlopig op andere wijze van zijn medeleven blijk geven. Het was duidelijk, dat in de getroffen gebieden grote behoefte zou bestaan aan kleding, dekking en voedsel en zo nam de burgemeester persoonlijk het initiatief tot een goederen-inzameling annex collecte. Met de verwezenlijking van dit initiatief werd het Rode Kruis belast. BEROEP OP DE BURGERIJ Ijlings werden verzoeken ge daan om vracht- en bestelauto's en' indrukwekkend is de mede werking in dit opzicht geweest. Een beroep op de padvinders- organisaties werd beantwoord met de komst van honderden verkenners naar het Rode Kruis- gebouw. Ook studenten kwamen en ook het Rode Kruis-personeel zelf. Veel moest uiteraard ge ïmproviseerd worden, maar op een gegeven ogenblik stonden toch zeker 3 a 400 mensen gereed om aan de inzamelingsactie mee te doea. Naar mate er vracht auto's beschikbaar kwamen trok ken groepen personen uit naar de verschillende stadswijken om kleding, dekking, duurzaam voed sel en geld in te zamelen. Onder tussen deed de burgemeester middels bulletins een beroep op de burgerij om met gulle hand te geven. De oproep van de burge meester werd ook door de radio- centrale uitgezonden. Intussen kwam ookj de federatié v£üj vrouwelijke vrijwilligers ha^t* hulp aanbieden en werd hét gymnastieklokaal van de school aan de Stieltjesstraat als opslag plaats ingericht. Deze ruimte bleek in de loop- van de avond reeds te klein te zijn.. Nijmegen aiet zich van zijn beste zijde zien. Door honderden is gistermiddag en ook gisteravond nog gesjouwd en gezwoegd om de vrijwillig aanvaardde taak te volbrengen, ROEIBOTEN NAAR HALSTEREN Op de hoofdpost van de Be scherming Bevolking ontving men opdracht roeiboten naar Halsteren te dirigeren. Er waren reeds verschillende aanbiedingen binnengekomen, doch het ver voer van deze roeiboten naar de opgegeven plaats was niet ge makkelijk op te lossen. De N.V. Bouwsteen heeft tegen het eind jvan de middag en ook gister avond nog met verschillende vrachtauto's de roeiboten naar Halsteren gebracht. De brand weer verleende bij het opladen van de roeiboten haar medewer king en havenmester Kleinjan begeleidde het transport naar Halsteren. R.K. E.H.B.O. NAAR KRUININGEN De R.K. Vereniging voor E.H.B.O. ontving opdracht van het hoofdbestuur rich naar Krui- ningen op Zuid-Beveland te be geven, teneinde daar te helpen'. Omstreeks drie uur vertrokken ongeveer dertig leden van de R.K. E.H.B.O. met een bus van de Firma Toonen vanaf de Ge meentelijke Geneeskundige Dienst naar Kruiningen. Leiders van het transport zjjn dr. Van Aarssen en broeder v. d. Schoot van de Geneeskundige Dienst. Gisteravond laat vertrokken twee veerboten van de firma EerdenJanssen uit Millingen naar de noodgebieden in het Wes ten. Zes leden van het Roode Kruis voeren met de boten mee. De boten bevatten een hoeveel heid kleding en levensmiddelen. HOE NIJMEGEN GAF Terwijl gisteravond omstreeks tien uur vrachtauto's nog steeds de milde gaven van de Nijmeeg se burgerii aanvoerden, hebben wij een kijkje genomen op de verzamelplaats, de school aan de Stieltjesstraat. Een indrukwek kende hoeveelheid goederen was in enkele uren tijds bijeen ge- Ook op de sportvelden uitte zich het medeleven. De besturen van de voetbalverenigingen. Quick en Rheden, die reeds voor de match op het Quick-veld te Nijmegen aanwezig waren, be sloten eenstemmig de. wedstrijd geen doorgang te doen vinden. ACTIES Vanmorgen bereikten ons tal rijke berichten over acties welke worden ingezet om de slacht offers van de watersnoodramp hulp te verlenen. Het personeel van de cartonnagefabriek J. Kils- d'onk heeft besloten twee uur loon af te staan aan het Natio naal Rampenfonds. De Andvé de Thaye verkennersgroep had een oliebollen-actië op touw gezet voor nieuwe dassen. De actie is in enkele uren tijds bijeen bracht, hoofdzakelijk kleding dekking, maar ook meubilair. Na aankomst van de goederen MELDINGSADRESSEN De Federatie voor Vrijwillige Vrouwelijke Hulpverlening stelt .de mogelijkheid open diensten aan te bieden voor de getroffenen, in samenwerking met het Rode Kruis. Men kan zich melden op de volgende adressen: Mevr. Dr. A. Abenhuijsen ten Broeke, Wèzenlaan 103, telef. ,26600. Mevr. M. Schaepman-Vemer. Bijleveldsingel 70, telef. 25850. Mevr. M. Berkhoff-Bemer. Gaf felstraat 28. Mej. M. v. Heereveld. Kronen- bürgersingel 73 telef. 26342 Het bureau Bescherming Bevolking kreeg opdracht te zorgen voor het verzamelen en het transport van roeiboten naar de getroffen gebieden. Spontaan werd een aantal boten beschikbaar gesteld door schippers en gisteren tegen het eind van de middag nog naar Hal steren op transport gesteld. Brandweer en vrijwilligers ziet men hier bezig een boot voor het transport per auto gereed te maken. werden deze terstond gesorteerd "thans omgezet ten bate van het rampenfonds. DE COLLECTE Hedenmorgen vernamen wij, dat de collecte gistermiddag ge houden een bedrag van 14 a 15.00,0 gulden heeft opgebracht. De stadswijken zoals Haterten Brakkenstein sloten zich spontaan bij de actie aan. Zo heeft Nijmegen gisteren gestaan in het teken van de hulpverlening aan de zwaar getroffen gebieden. Ook in de komende dagen zal dit onge twijfeld nog het geval zijn. Er moet veel nood gelenigd wor den-en zo ooit, dan zal ons volk zich bij deze nationale ramp sinds mensenheugenis één voelen. door leden van de federale vrou welijke vrijwilligsters, meisjes studenten, verkenners, dames en heren van het Roode Kruis en anderen, die spontaan hun hulp hadden aangeboden. De inzamelaars waren diép onder de indruk van hetgeen zij bij hun „bliksemactie" hadden beleefd. Er waren mensen die bij de komst van de inzamelaars kledingstukken uittrokken en meegaven. In verschillende hulskamers keerden vaders moeders, zoons en dochters hun portemonnaies op tafel om, de inventaris van verschillende kamers werd aan de inzamelaars meegegeven. En zo waren er zeer vele indruk wekkende bewijzen van mede leven met de slachtoffers van de ramp. Het zal nu zaak zijn de goederen ten spoedigste naar de noodgebieden te dirigeren. Goddank is Nijmegen vrijwel heelhuids onder de woedende or- kaanaanval uitgekomen. De ge volgen bleven hier beperkt tot materiële schade, welke echter nog in de vele duizenden guldens loop. Hier en daar deden zich zeer gevaarlijke sit-aties voor, doch door tijdig ingrijpen van de openbare diensten, in het bijzon der van de brandweer, kon erger worden voorkomen. Naast de brandweer heeft ook de politie handen vol werk gehad, maar vergeleken bij drampzalige ge volgen elders in het land, heeft al het werk en zelfs de schade geen betekenis. Menigeen heeft Zaterdag een angstig uurtje door gebracht, toen de orkaan-wind op haar hoogtepunt was, maar bij deze angst bleef het gelukkig voor wat de persoonlijke gevolgen be treft. Omstreeks tien uur Zaterdag avond bezweek een der grote spiegelruiten van de etalage van Gebr. Voss op de hoek Zieker- straatBroerstraat. In de etalage Werd een enorme ravage aange richt. Door de opening in de etalage kreeg de stomwind ook vat on de andere ruiten, die ver vaarlijk gebogen stonden en ieder moment konden springen. Daar om werden door de politie ijlings HULP UIT DE LUCHT 's CtRAVENHAGE 2 Feb. Een tweede „Dakota" van de KLM, onder gezagvoerder Mijdam, is zojuist van Schiphol opgestegen met zandzakken en voedsel aan boord, die boven de noodgebieden zullen worden uitgeworpen. (Advertentie) de nodige maatregelen genomen. Het verkeer in dit gedeelte van de Broerstraat tussen Zieker- straat en Pauwelstraat werd om gelegd. Na ongeveer een kwartier verscheen er een grote tapisserie welke voor het open gat in de etalage werd geplaatst en toen was het gevaar voor het grootste deel bezworen, De etalages kon den worden leeggehaald. Enige tijd later bezweek ook een spie gelruit aan de achterzijde van het pand ban Van der Werff. Ook hier nam de politie de nodige ■maatregelen en de enige juiste oplossing was hier eveneens het plaatsen van een bestelauto voor het ópen gat. Op de Sint Annastraat ont stond een wel zeer gevaarlijke situatie toen op omstreeks kwart over negen twee grote zinken platen van het dak- afvlogeii in de richting van de straat. Een der platen kwam op dè grond terecht zonder ongelukken te veroorza ken, de ander bleef in eén boom hangen en vormde een ernstige bedreiging voor de voetgangers. De ladderwagen van de brand weer kwam er aan te pas en toen was het gevaar gauw be zworen. De brandweer bluste verder nog jerschillende schoorsteenbranden en werd voor hulpverlening her haalde malen gealarmeerd. De Burgemeester van Nijmegen maakf, in overleg met s de Commissaris van de Koningin, de Provinciaal Eva- euatie-commissaris, de Commissaris van Politie, het C Hoofd Bescherming Bevolking en de afdeling Nijmegen E van het Roode Kruis het volgende bekend: D.zaak van de mogelijkheid tof hulpverlening aan 5 de getroffen gebieden is aan de hand van de tot heden S E besch'kbare gegevens onderzocht. Gebleken is, dat deze E gemeente in het beschikbaar stellen van mankracht voor- ^nig nog geen rol zal behoeven te spelen; evenmin wat E betreft de mogelijkheid tot het opnemen van geëva- E cueerden. Van uur tot uur zal getracht worden met de situatie op de hoogte te blijven. Zodra zal blijken dat E onze hulp wordt aanvaard en verwacht, zal ik de bevol- 5 E q van Nijmegen hiervan onmiddellijk in kennis stellen. E Het enige wat overblijft in het kader van de hulpver- lening is het houden van een inzameling van geld en 5 goederen, zulks vooruitlopende op de nationale inzame- ling. Aan de afdeling Nijmegen van het Roode Kruis heb 5 ik toestemming verleend vandaag nog met een aantal E vrachtwagens goederen bij de bevolking op te halen, E waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven geld i,n een collectebus te storten. i Ik roep U allen op aan deze inzameling Uw volle E medew^fking te verlenen. E 3 Nijmegen.,; 4? Februari 1953. s De Burgemeester van Nijmegen, E Mr. CH. M. ,J. H, HUSTINX. 3IIIIIIIIIIIICailllllllllllC3IIIIIIIIIIIIC3IIIIIIIIIIIIC3IIIIIIIIIIIICailllllllllllCailllllllllllC3llllll!lllllk NijmegenOAB 01 Ondanks het feit, dat Nijmegen In de eerste helft met de felle wind In de rug speelde, kon het geen doelpunten maken. Ook de Arnhemmers slaagden er niet in te scoren, waardoor de rust met blanke stand aanbrak. In de tweede helft waren nau welijks. twee minuten gespeeld toen de: Arnhemmers door links binnen van Barneveld de score openden. Nijmegen werd sterker, maar de Arnhemse verdediging had niet veel moeite om de slecht gerichte schoten van de Nijmege- naren te keren. Het einde kwam dan met 01. R. K. UNIVERSITEIT Geslaagd voor doctoraalexamen Oude Letteren: De Weleerwaarde Heer A. A. A. M. van der Pol (Nieuw-Ginneken)candidaats- examen Oude Letteren de Wel eerwaarde Pater W. H. Elfrink A.A. (Nijmegen). Nieuive industrie voor Nijmegen N. V. RHENANIA YESTfG-T ZICH OP HET INDUSTRIETERREIN Tussen d'e gemeente Nijme gen en de N.V. „Rhenania" te ^assenheirrv is overeenstem ming bereikt over de vestiging te Nijmegen van een fabriek: van. genoenide N.V., waarvoor j een terrein van 13000 vier-' kante' meter aap het haven-: industrieterrein is beschikbaar! gesteld, Reeds zeer spoedig zal et de boüw van de fabriek worden begonnen, „DE FONTEIN" STELDE TELEUR Het grootste succes, dat de R.K. Toneelgroep „De Fontein" in het afgelopen weekend heeft behaald was beslist niet gelegen in de op voering van het stuk „Aan dt oever van een snelle vliet", een blijspel in drie bedrijven van Esther McCracken, maar in de opbrengst van .de collecte welke gisteravond werd gehouden ten bate van slachtoffers van de watersnood. Door het bestuur van de Culturele Kern van de Kath. Onderwijzersbond kon f 1.14,77 worden overgemaakt aan het Na tionaal Rampenfonds. Een prach tige geste, die veel goed maakte aan een avond, die zeer tegenviel. Op de eerste plaats konden we de inhoud van het stuk niet waarderen. Het geheel hing min of meer aan elkaar als droog zand door verschillende dialogen, die op het gehele stuk geen be trekking hadden. Misschien is het ook hieraan te wijten, dat ook het spel van de Fonteinisten niet zo was, als we' het van hen ge wend zijn. Alleen de vertolksters van de rollen van Mildred Royd en. Miranda Bute waren het best te waarderen door hun vlot sterk spek Zij waren het dan ook, die het grootste deel van het spel moesten schragen. Van de heren HALIFAX, 2 Febr. Een Brits Iijnvliegtuig met 39 personen aan boord is. naai* aangenomen wordt, op 650 km. ten Oosten van Gan der (New-Foundland) in de noordelijke Atlantische Oceaan gestort, aldus heeft de Canadese luchtmacht medegedeeld. 1 Boten, auto's en i collectanten i BEKENDMAKING Hoezeer de over ons land ge- komen ramp de Nijmeegse I burgerij heoft geschokt, blijkt uit de talrijke, aanbiedingen tot I het verlenen van hulp welke mij hereiken. In overleg met de Provinciale Evacuatie Commissaris maak ik békend, dat, op het ogenblik I behoefte bestaat aan het vol gende: 11,boten met buitenboord-motor 2 auto's liefst vrachtauto's met chauffeur I 3 collectanteh Aan mankracht is momenteel I geen behoefte. De centrale actie in mijn gemeente wordt geleid door de afdeling Nijme- I gen van het Néderlandse Rode Kruis, Kronenbürgersingel II, i Telefoon 20250 Mr. Ch. M. J. H. HUSTINX 1 Burgemeester van Nijmegen (Advertentie) Dinsdags na 1 uur gesloten U behoeft niet bang le zijn voor een Griep-epidemie Gebruik bij kleine hoeveelheden doch regelmatig Voorkomen is. beter dan genezen OPROEP aan Nijmeegs zakenleven! De Besturen van onderstaande middenstands- en. handelsorgani-; saties doen een dringend beroep op hun leden en de gehele Nij meegse zakenwereld om de gel delijke hulpacties van het ramp fonds daadwerkelijk te steunen. Wij in Nijmegen weten maar al te goed wat het, zeggen wil getroffen te zijn. In tijden van rampspoed over onze stad (den ken wij slechts aan Februari 1944 en de daarop volgende winter) ontvingen ook wij steun van vele zijden. Laten wij daarom ook nu als één man achter deze actie staan en helpt met een bijdrage zoveel als in Uw vermogen is. Gaarne geven wij de winkeliers in overweging om, indien het Westen hun goederen nodig heeft, deze te leveren tegen een flinke korting. Wij kregen van enkele zaken lieden reeds suggesties in deze, maar daar de situatie nog erg verward is om een juist beeld te kunnen krijgen van de noden, zal nader, overleg hierover nog volgen. Maar geld, veel geld moet er DIRECT komen! J. C. BIESSELS, Voorzitter Nijm. Kath. Middenstandsvereniging P. J. KOÖIJ, Voorzitter Nijmeegse Handelsvereniging. Thalia vertolkte „De woeste hoogte" Met intense belangstelling heb ben zeer velen, die de toneelzaal van het KGV-gebouw vulden, de opvoering van „De woeste hoog te" door de R.K. toneelvereniging Thalia gevolgd. Dit spel, een bewerking van de bekende roman van Emily Bron- te, bleek in staat de toeschouwers van begin tot einde te boeien. Niet alleen kwam dit, doordat het stuk inderdaad bijzonder knap van opzet was, maar zeker niet minder, doordat de leden van Thalia er een zeer goede vertolking van wisten te geven. Onder regie van Jo Jansen' werd het spel met vaart opge voerd. Er was geen ogenblik van hapering. De medewerkenden toonden zich bijzonder rolvast terwijl zij er in slaagden, zich met hun rol te vereenzelvigen. Het dramatisch gebeuren op de sombere Schotse hoogvlakte werd geheel in de goede sfeer weerge geven en dit alleen reeds mocht een grote verdienste heten. Daar bij kwam echter dat de rollen goed werden bezet, zodat geen enkele figuur uit de toon viel Het was duidelijk, dat een dergelijk stuk, waarin de mede werkenden de kans krijgen, hun kunnen op dramatisch gebied uit te leven, Thalia zeer goed ligt. Deze vereniging heeft de beschik-, king over krachten, die in een werk van dit gehalte tot inder daad verrassend goede prestaties kunnen komen. Het zou daarom ondankbaar zijn, indien groter lof werd toegezwaaid aan de ver tolkers van de voornaamste rol len, dan aan hen, die minder de kans kregen om zich te onder scheiden. De grote kracht van deze voor stelling was immers, dat ook de minder dankbare rollen zo bevre digend werden vervuld, dat een harmonisch geheel ontstond. Niettemin mag worden gezegd, dat Trudy Schroots als Catherine en Jan Bouwhuis als Heathcliff zeer knap werk leverden in de hoofdrollen. De voorzitter van ■'Thalia, Lam bert Rosendaal, die weldra zijn zilveren jubileum viert, maakte van de sinistere knecht Joseph een voortreffelijke creatie. Ans Gelsing als Isabel en Jan Geurts als haar broer Edgar en zeker niet minder An Visser als de trouwe gedienstige pasten zich voortreffelijk aan het peil aan, dat de hoofdpersonen bereikten. Wim Princen had de bescheiden- ste rol, maar hij deed er even' zeer zijn best op. Zondagavond werd in de zaal een collecte gehouden ten behoe ve van de slachtoffers van de na tionale ramp. Deze collecte mocht zich in warm medeleven van alle aanwezigen verheugen. waren het Arthur Royd en zeer zeker Adrian Barasford die pri ma spel leverden, doch zij kon den hoe zij dit ook poog den er niet in slagen het ge heel boven de middelmaat uit te brengen, Sally Spender, de wil debras van veertien jaar deed vreselijk overdréven. Aan deze zonde maaktenzich ook haar moeder Ella Spénder en Marcia- Brent schuldig. Jim Brent was veel tè jongensachtig in zijn rol als gelukkige huisvader, Dennys Royd te slap en Mary Jarrow te stijf De debutante in de rol van Rowena Marriott was niet slecht. Mogelijk schuilt hierin een goede kracht voor „Fontein". Alles bij elkaar genomen heb ben de Fonteinisten zich deze keer niet van hun beste zijde laten zien. Het is daarom te ho pen, dat zij spoedig met een sterker stuk voor de dag zullen komen. MEDEDELING Daar berichten over de waters noodramp in verband met de hulpacties voorrang dienden te hebben, moesten verschillende berichten en verslagen, alsook sportberichten,, tot. een volgend nummer blijven ovefstaah. Morgen Requiem-mis voor slachtoffers Morgen, Dinsdagochtend zal in de parochiekerk aan de Molenstraat een Requiem-mis voor de slachtoffers van de watersnood worden opgedra gen. Ongetwijfeld zullen zeer vele stadgenoten bij deze H Mis die om half acnt begint, tegenwoordig willen' zijn om voor de zielerust. van de Ij on derden slachtoffers te bidden. HEDEN De Vereeniglng: Charles Chaplin's „Limelight", 2.30 en 8 uur; KFC alle leeftijden, kleine zaal: Voordrachtsavond Njjm. Volksmuziekschool, 7.30 Centrum: Charles Chaplin's „Li melight", 2.30,. 6.30 en 9.30 uur; KFC alle leeftijden. Scala: The Killers, 2.30, 7 en 9 uur; KFC 18 jaar C I. Asta: Angst voor het huwelijk, 2.30, 7 en 9 uur; KFC 18 jaar C I. Corso: Zoologica, 8 u; KFC alle leeftijden. Raadhuis: Tentoonstelling Op bouw, geopend van 8.3012.30, 25.30 uur. Vrije toegang. Gem. Museum: Mariënburg 26, geopend van 105 uur. Rijksmuseum Kam, geopend van 10—5 uur. H. Landstichting: (gem. Groes- beek). Bij voldoende belang stelling rondgangen onder des kundige leiding. Toneelzaal Kath. Gezellen ver.: R.K. Toneelvereniging Thajia met „De Woeste hoogte" 8 uur. DINSDAG, 3 FEBRUARI Bioscopen, Gemeentemuseum, Museum Kam, Tentoonstelling Raadhuis en H. Landstichting: als op Maandag. Café Raafs, Grote Markt: Próv. Adviesbureau voor oorlogs schade 911.30 uur v.m. APOTHEKEN Zondags-, nacht- en avonddienst uitsluitend voor recepten Verenigde Apotheken, "Willems- weg 86. Zijnen-Wartel, Mr. Franckenstr. 14. (Advertentie) BERG EN DAL - TEL. K 8805—461 Een uitstekende gelegenheid voor BRUILOFTEN en PARTIJEN Beek-Ubbergen Voor de slachtoffers van de watersnood Ook hier zijn na de eerste be richten over de ontstellende om vang van de watersnood stappen ondernomen om tot een snelle en doeltreffende hulpverlening té komen. De initiatiefnemers heb ben overleg gepleegd met, de Burgemeester teneinde de ver schillende acties samen te koppe len en zo doelmatig mogelijk te werken. Als resultaat hiervan zal thans de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. in samenwerking met de Credo Pugno-club van de KAB in de eerstkomende dagen (men is heden al begonnen) een inzameling houden tot leniging van de nood der slachtoffers. Ge vraagd zal worden naar goede ren, terwijl in de collectebussen bijdragen gestort kunnen wor den. De Bekenaren, die zelf de ellende van een watersnood aan den lijve hebben ondervonden, zullen zich de verschrikkingen daarginds in het Westen beter dan Wie ook kunnen voorstellen. Causerie en demonstratie met de wereldbekende van RICHARD HUDNUT - New York door Mevr. THEA BLOK op Donderdag. 5 FEBRUARI a.s. van 8.15—10.30 uur 's avonds in „DE VEREENIGING". Entree- kaarten verkrijgbaar bij de Nijmeegse Middenstandszaken. SCHOOLJEUGD EN ACTIES De schooljeugd, al of niet deel uitmakend van jeugd-organisaties, heeft zich gisteren spontaan aangemeld voor Het deelnemen aan acties. Aan het einde van de vermoeiende dag kwam voor vele schoolgaande jongens en meisjes de vraag: wat moeten wij nu morgen (Maandag) doen: naar school of blijven helpen. Intussen was de beslissing van Minister Cals bekend gemaakt, waarbij alle bevoegdheden aan de inspecteurs van het L.O. werden gedelegeerd. Het was uiter aard voor de Nijmeegse inspecteur niet mogelijk alle hoofden van scholen nog te bereiken, doch deelname aan de acties van de schooljeugd heeft de instemming van genoemde inspecteur. Hope i- lijk zullen de schoolhoofden de jongens en meisjes die vandaag van school zijn weggebleven, dit dan ook niet euvel duidén en hun jeugdig enthou siasme om te helpen waar mogelijk is met een woord van lof belonen. Klassiek Verbond Bijeenkomst op Dins dag 3 Febr. 's avonds te 8 uur in Restaurant „Normanciie", Keizer Karelplein. Dr. G. J. De Vries uit Zeist zal een voordracht houden over Bindende vorm en be vrijdende lach. Sint Martinus Morgen, Dinsdag 3 Februari houdt de R. K. Mil. Ambt. Verg. „St. Martinus" afd. Nijme gen haar Jaarvergade ring in het R. K. Mili tair Tehuis. Jonge dichters lezen eigen werk Onder auspiciën van de firma H. ten Hoet lezen op 10 Februari des avonds om 8 uur in hotel Atlanta de navol-. gende jonge dichters voor uit eigen werk: Hans Andreus: Muziek voor Kijkdieren, Italië; Remce Campert:Vogels vliegen toch; Een'stand- beeld opwinden; Jan Hanlo: The Varnished.-' Het Geverniste; Harriet Laurey: Lorelei; W. van der Molen: Souterrain; Voor Dovemansoren; H. van Tienhoven: Kristal- kijken, Wichelroede lopen, When the Saints go marching in. Leiding: Ad den Besten. Jubileumboekje van VVV Naar aanleiding van het zestigjarig bestaan heeft WV Nijmegen Vooruit een keurig ver zorgd jubileumboekje uitgegeven waarin tal van bijdragen voorko men van stadgenoten en anderen, die het VVV werk een goed hart toe dragen. Dit boekje wordt toegezonden aan de le den van VW. Evenwel zijn op het bureau aan de Lange Hezelstraat zolang de voorraad strekt exemplaren van dit geïllustreerde boekje beschikbaarvoor hen, die in WV én in dit merkwaardige boekje belang stellen. Bescherming Bevolking U kunt zich geduren de deze week op de na volgende plaatsen voor de organisatie BB mel den: Dagelijks: Bureau Bescherming Bevolking, Fagelsti-aat 1, telefoon: 24345; Stadhuis,' Afde ling Bevolking,loket 3, Nieuwstraat 6, van 9-12 en 2-3 uur, en bij de wijkhoofden. s Avonds tussen 8 en 10 uur: Maandag 2 Fe bruari Veilinggebouw aan de Marialaan; Dins dag 3 Febr.: Parochie huis aan de 3e van He- zewijkstraat; Woensdag 4 Februari: Gebouw „De Haard" aan de Groene- straat; Donderdag 5 Fe bruari: Parochiehuis aan de Akkerlaan. Politieberichten Er werd aangifte ge daan van diefstal van een regenjas waarin een paar handschoenen, ont vreemd uit een inrich ting aan de Nassausin- gel. Uit de voortuin van een perceel aan de Coe- hoornstraat werd een herenrijwiel ontvreemd.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2