PIANO-RECITAL Kromstafwissel vla;* in Leende Philips' Schouwburg CLARA HASKIL Van achter het voetlicht Rond jaar- en kasverslag Verenigingsnieuws Maandag 2 Februari 1953 (1) Pagina 2 OP DE STOEP Agenüc-. MAANDAG CHICAGO THEATER: „De held zon der geld'' (elke leeft.), 2, 4.15, 7 en 9.15 u. REMBRANDT THEATER: „De grote beslissing" (18 jr.), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PLAZA THEATER: „Het gestolen ge laat" (18 jr.), 2 en 8 uur. CINEMA PARISIEN: ..Crimson Pi rate" (14 jr.), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. CITY THEATER: „Mr. Wong in Chi natown" (14 jr.). 2.30 en 8 uur. 'T GEVELTJE: Tent. T. Voncken, 1.306 uur. KATHOLIEK LEVEN: KRO-tournee, 8 uur. TRIANON: Spaanse vereniging. 8 u. PHILIPS SCHOUWBURG: Théatre Hébertot, 8 uur. PAROCHIEHUIS ST. JORIS: K.V.P.- vergadering, S uur. PAROCHIEHUIS ST. LAMBERTUS: K.V.P.-vergadering. 8 uur. TSILVEREN SEEPAERDKatholieke Kring, spr. dr. H. Kapteyns. 8 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN: Key- zer, P.echtestraat S3; Aangenendt, StrijpsesVraat 192. Faillissementen UITGESPROKEN: W. J. Sleegers, 'l Hof 4, Bergeyk. R. C. mr. V. A. D. M. v. Haren. Cur. mr. W. Overmaas, Valkens waard. OPGEHEVEN: L. Sanders, Aalst- Waalre. AANBESTEDING: VELDHOVEN. Het .bouwen van een burgemeesterswoning voor rekening van het gemeentebestuur, is door B. en W. opgedragen aan de laagste inschrijver, Gebr. Verspaandonck te Veldhoven voor 28 943. Suikerbietenteelt ook in de Kempen EERSEL. De N.C.B. overweegt het oprichten van een vereniging voor suikerbietentelers, indien daartoe on der de boeren voldoende belangstelling zou bestaan. Tot op heden is deze teelt in ons ge west van woninor.b ekendheid mefgw west van weinig betekenis geweest. De onbekendheid met de teelt en de ver voersproblemen zijn wel de voornaam ste oorzaken, hiervan. Bij de huidige prijzen is de teelt van suikerbieten zeer goed lonend. Het is daarom dat de N.C.B. hierop de aandacht wil vestigen. Het ligt in de bedoeling om via deze vereniging voorlichting te geven, ver voer te regelen en contracten af te sluiten met coöperatieve of specula tieve suikerfabrieken. Voor telers en belangstellenden uit de kring Eersel van de N.C.B. zal op Donderdag 5 Februari om 3 uur een nadere uiteenzetting worden gegeven in „De Korenbeurs" Markt te Eindho ven. Schoorsteenbrand in Heeze HEEZE. Zondagmorgen precies by 't uitgaan der Hoogmis, loeide de brand- sirene over Heeze, Hoewel de brand weer in een minimum van tijd op volle sterkte en met groot materiaal uitruk te. betrof het slechts een schoorsteen brand bij de landbouwer Sch. in „den Berg". Twee uur moest toch 'nog ge werkt worden eer het gevaar volledig gekeerd was. Zilveren jubilarissen in Hezer agrarische bedrijven HEEZE. Binnen korte tyd zullen in twee agrarische bedi-ijven te Heeze zil veren jubilea gevierd worden. Zo zal bij de stoomzuivelfabriek „Heeze-Leende" het zilveren feest herdacht worden door Arn. v. d. Berg, H. Verberne en L. Sak, terwijl bij de C.A.V. „Heeze-Sterksel" Jo's v. d. Hurk en H. Brouwers hetzelfde feit herdenken. Gastel krijgt zijn harde weg MAARHEEZE. Jarenlang heeft de Maarhezer raad met burgemeester Van Schaijk. aan het hoofd geijverd om door een harde weg Gastel uit zijn isolement te verlossen. En thans wordt dit onver moeide streven werkelijkheid. Vrijdag a.s. zal op „Cranendonk" de aanbeste ding plaats hebben van een ruim 3 km lange en m brede harde weg. die Gastel met Soerendonk zal verbinden. Gastel wordt hierdoor uit zijn isolement verlost, doch hoogstwaarschijnlijk zul len nog. meer wegverbeteringen plaa'.s hebben, want op deze zelfde middag zullen op het gemeentehuis ook de an dere wegen van Gastel onder de loupe genomen worden. Wel een bewijs dal B. en W. in deze zeer actief zijn. Raadsvergadering O. W. en Middelbeers OOST-WEST-MIDDELBEERS. Onder voorzitterschap van burgemeester mevr. T. Smulders-Beliën kwam de raad dezer gemeente bijeen ten gemeentehuize te Middelbeers, voor het afwerken van een uitgebreide en belangrijke agenda. By de ingekomen stukken kwamen ter tafel: goedkeuringsbesluiten tot verlen ging van een bouwcrediet aan J. Jacobs te Amsterdam en tot verhuur noodwo ning te Oostelbeers aan A. Gerritsen. Aan de E.H.B.O. afd. Oost-West en Mid delbeers werd voor 1952 een subsidie toegekend van 160. Afgewezen werden verzoeken om sub sidie over 1952 van de Stichting Lager Nijverheidsonderwijs in de Bisdommen Breda en Den Bosch: van de R.K. Re- classeringvereniging afd. Tilburg en van het Noord-Brabants Studiefonds. Op het verzoek van de Neder]. Vereniging voor volks-en schoolbaden werd ongunstig be schikt. Aan de wed. F. v. d. Berk te Middelbeers werd een premie van 400 toegekend wegens vrijwillige beschik baarstelling van woonruimte. De raad besloot tot wijziging van de bouwveror dening voor de gemeente. Hierdoor wordt de mogelijkheid gesteld om bij nieuwbouw in de woonkeuken 'n stenen vloer aan te brengen. Op voorstel van Burg. en Wethouders werd 'n rekening courant aangegaan met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten voor 1953 tot een bedrag van ƒ51.000.Aan de orde kwamen vervolgens de benoeming van de leden voor de commissie tot wering van schoolverzuim. In de commissie voor Middelbeers werden benoemd de heren Th. Rooijackers, hoofd der school, W. Kolsters en A. Huybregts. Voor de school te Oostelbeers de heren L. v. Gils, hoofd der school, J. Hems en A. v. Ham. Ingetrokken werd het raadsbesluit tot verkoop van een ongenummerde weg aan L. Dieker; een nieuw besluit kwam hiervoor in de plaats en wel in dier voe ge dat diezelfde weg grotendeels aan L. Dieker verkocht werd en voor 'n klein gedeelte aan Th. de Laat. Het perceel grond, gelegen op het Groenewoud nabij de brugwachterswo ning. voorheen verpacht aan brugwach ter Mans. wordt verpacht aan brugwach ter Van de Loo. Ter tafel kwam een voorstel van B. en W. om de weg in Middelbeers vanaf de muziekkiosk tot de A.N.W.B. handwijzer in noordel. richting gesloten te verkla ren voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en voor bespannen wagens. Besloten werd volgens voorstel, zodat het verkeer zich hier tot éénrichting zal bepalen. Vervolgens werd de gemeentebegro ting vastgesteld voor 't dienstjaar 1953, tevens werd er een 8-tal wijzigingen op die begroting vastgesteld. Deze wijzi gingen hielden in: bouw van een brand- spui^huis 10.000: aankoop brandweer trekker 5000.uitbreiding straatver lichting 12.000; bouw Wit-Gele Kruis- gebouw met woning voor verpleegsters ƒ25.000; aanleg riolering ƒ80.000: aan leg klinkerwegen ƒ340.000; bouw kleed lokaal sportterrein ƒ5000; bouw muziek kiosk 8000. Voor de R.K, school te Oostelbeers wordt het bedrag der vergoeding voor 1952 vastgesteld op 2700 en het bedrag der voor vergoeding in aanmerking ko mende uitgaven 2869.55. Vastgesteld werden de voorschotten op de vergoe ding ex-artikel 101 voor 1953 voor de school te Middelbeers en Oostelbeers. Voor de school te Middelbeers wordt' deze bepaald op 235 X 26 6110 en voor de school te Oostelbeers op 135 X ƒ26 ƒ3510. Bij de rondvraag komt nog aan de orde het verschaffen van een lokaliteit voor groepsavonden door dé Kajottftrs. De vergadering keurde goed dat dit te Oostelbeers geschiedt in de arbeiders- loods. LEENDE. Wat wellicht niemand heeft durven verwachten is thans door de goedgeefsheid van alle ingezetenen 'n feit geworden, dat onze gemeente thans in bezit is gekomen van de,door de Landelijke Katholieke Kromstaf actie uitgeloofde wisselvlag voor het diocees 's-Hertogenbosch. Het plaatse lijk comité bestaande uit afgevaardig den van de standsorganisaties heeft haar schouders onder deze actie gezet en met daverend succes daar de ge houden, collecte f 1060.13 heeft opge bracht. In aansluiting hierop zal Donder dagavond om half acht in het paro chiehuis door een daartoe bevoegde commissie van de KRO een keuze worden gemaakt tussen het parochi eel zangkoor en de Philharmome wie van beide in aanmerking zal komen voor een studio-uitzending in Hilver sum. Boerderij in St. Qeden- rode afgebrand ST. OEDENRODE. 1 Febr. Zondag morgen brak brand uit in een kleine boerderij in de „Haag" van de heer Habraken, die begon in het voorhuis. Mensen die naar de kerk gingen be merkten het vuur en begonnen direct met de redding van het vee. Door de geweldige wind kon verder niets gered worden, alles ging tot de grond toe in de vlammen op. De brandweer was spoedig ter plaatse maar kon niets uit richten omdat er geen water was. Succes voor Sonse solisten SON. Tijdens het solistenconcours dat door de Gestelse harmonie Phileu- tonia in Eindhoven werd gehouden, behaalde 't duo gebrs. Toonen, leden van de Sonse fanfare „Pro honore et virtute" met kleine trom in de afde ling Uitmuntendheid met 84 punten een eerste prijs. (Advertentie) 1 DAMES, direct gepermanent 1 i? 1. Zonder bespreken 5 g 2.9 cabines S) 3. 7 geschoolde krachten S) S 4. Verzekerd prima permanent 5 5. Goedkope prijzen Q e) 6. Eerste klas bediening p) 7. en direct geholpen iT DUS NAAR I Kapsalon G00SSENS W. de Zwijgsrsiraat 22, Tol 5894 Eindhoven (Advertentie) Philips-De Jongh Ontspanningsfonds Dinsdag 10 Februari, 8 uur door Werken van Bach-Lipalti, Mozart. v. Beethoven, Brahms, Schumann Debussy, Ravel. Toegangsprijs f 2,50. Kaartverkoop en plaatsbespreking Maaodag 9 en Dinsdag 10 Februari van 10I uur. tel. stad 4084, 6000 (Philips) toestel 5625. Agenda raadsvergadering Oirschot OIRSCHOT. Dinsdagmiddag om drie uur komt de gemeenteraad van Oir schot in openbare vergadering bijeen in de raadskelder ter behandeling der volgende agendapunten: Notulen van 14 Jan. Ingek. stukken. Aanvraag bij drage in exploitatie-tekort der 13 wo ningen aan dc Heistraat. Bespreking 2e gedeelte der riolering. Aanvraag ruilverkaveling vcor het blok, gelegen tussen Wilhelmir.akanaal en weg naar Moergestel. Onderwijsvergoedingen voor 1953. Vergoop grond aan H. v. d. Heuvel, B 14, en A. v. d. Hijden B 65, beiden te Spoordonk. Wijziging begro tingen voor 1952 en 1953. Ontwikkelingscursus Someren-Eind werd gesloten SOMEREN-HEIDE In het clubhuis alhier had de sluiting plaats van de ontwikkelingscursus, welke werd ge geven door de heer Schulpen uit Boxtel voor de leden van de R.K. Boerinnenbond. Na een welkomst woord gaf de leider een kort overzicht van de gegeven lessen. De cursisten hadden een speciaal woord van hulde in ontvangst te nemen voor het trouw volgen van de cursus en het uitste kend gemaakt examen. De geestelijk adviseur kon dan ook aan alle cursis ten het getuigschrift uitreiken. Hij feliciteerde allen met het behaalde succes en hoopte dat het geleerde mocht bijdragen tot geestelijke en materiële opbloei van de Boerinnen- bond in de parochie. Vervolgens bracht hij dank aan de heer Schulpen, de hoop uitsprekende, dat deze cursus een stimulans mocht zijn voor de an dere leden om in de komende winter ook eenzelfde cursus te volgen. Nadat er een kleine tractatie had plaats ge had, was het woord en de daad aan de cursisten met zang en declamatie. Tot slot werd door een der cursisten onder aanbieding van een cadeau dank gebracht aan de cursusleider voor de prettige en leerzame lessen. Installatie Nederwettens nieuwe pastoor NUENEN. Naar wij vernemen, zal de nieuwe pastoor van Nederwetten, de zeereerw. heer F. J. Woestenburg Vrij dagmiddag 6 Februari óm 5 uur aan de grens der gemeente worden afgehaald, en op plechtige wijze door Deken van Haaren uit Helmond, worden geïnstal leerd. Pastoor Woestenburg werd gebo ren in Enkhuizen in 1909, priester gewyd 26 Mei 1934 en tot pastoor van Hurwe- nen benoemd op 5 Nov. 1948. Zoals de aandachtige lezer zal hebben opgemerkt was de naam Roestenburg in ons bericht van Vrijdag niet juist. Deze moet blijk baar Woestenburg zijn. De collecte voor vluchtelingenhulp werd hier ruimschoots bedacht. Zy bracht de grote som van 1624.18 op, t.w. Lïerop 197.56. de Heide 170.—, 't Eind 379.50 en Someren-Dorp 877.12. Deze actie voor ontheemden is hier dank zy de standsorganisaties, wel geslaagd. Reusels fanfare gaf muzikale avonden REUSEL. De muzikale avonden die alhier door de fanfare Concordia in de zaal van de heer Emiel Kaet- hoven zijn gegeven, zou een groot succes geworden. Deze werden gege ven uit dankbaarheid voor de onmis bare financiële en morele steun van de ingezetenen tijdens het afgelopen jaar. Het gehele programma was telkens voor een volle en aandachtige zaal gegeven. Ook het optreden van de jeugdfan- fare, onder leiding van Mart. Hees ters, beantwoordde volledig aan het programma Jeugdige Veldhovense pistonist was 9 jaar VELDHOVEN. In het verslag van Donderdag onder de titel veelbelovende jeugdige muzikanten in Veldhoven, wordt vermeld dat Theo Peeters oud 19 jaar met piston in de 4e afdeling met „Johny" van A. M. van Leest de eerste prijs behaalde od het concours te Eindhoven. De leeftijd van Theo Pee ters is echter niet 19 doch 9 jaar. Dit maakt het resultaat des te merkwaar diger. Ook by de test die Ger. de Roos Woensdagmiddag te Eindhoven hield, mocht deze jeugdige muzikant een waarderend compliment in ontvangst Soerendonk In de zaal van de Wed. M. de Laat had een lezing plaats met kleu renfilm, die gehouden werd door de landbouwkundige van de oliefabrieken Galvé-Belft, de heer Sj. van dér Wielen. Spreker behandelde diverse onderwer pen, waarop door de talrijke aanwezigen veel vragen werden gesteld die tot ieders tevredenheid werden beantwoord. Oók de film op het gebied van dc vee houderij genoot veel bijval. Al met al was het een leerzame .avond voor de Soerendonkse landbouwers. Heeze Onze moeders waren opgetogen over de wasdemonstratie, welke Vrijdag in de Harmoniezaal gehouden werd. Vol bewondering keken zij er naar hoe de „Super D.P.A. Waschling" licht, zuinig en snel spelenderwijs en grondig werkte. In de loop dezer week zal het comité „1853—1953" een huis aan huis-collecte houden, opdat Heeze zijn bijdrage kan leveren aan het aan de Nederlandse bisschoppen aan te bieden feestgeschenk. Gezien de bekende milddadigheid der Hezenaren kan nog wel een aardig bedrag bijeengebracht worden. In samenwerking met, de afdelingen Nuenen en Geldrop zal de Nederl. Kath. Metaalbewerkersbond Woensdag 4 Febr. in de zaal „De Vank" te Nuenen om 7.30 uur een filmavond geven, waarop vertoond wordt „Het lied van Bernadette." Aan het grote Sint Agathafeest, Don derdag 5 Febr., is aan het programma nog toegevoegd: 121 uur receptie. De storm bracht zo ver ons bekend niet veel schade: enkele ontwortelde bomen, wat afgerukte takken en wa terschade. Leende TEERAVOND PHILHARMONIE Ingezet met een muzikale wandeling door het dorp hield Zaterdagavond de harmonie een teeravond in hotel „De Ster". Tevens werd het jaarverslag 1952 behandeld. De bestuursverkiezing werd tot een volgende vergadering verdaagd. De netto opbrengst van de onlangs ge houden loterij bedroeg 790. STORMSCHADE Bij talrijke inwo ners bleven hulzen en schuren niet voor de zware storm gespaard. Zo werd op vele plaatsen aanzienlijke materiële schade aan de daken der huizen ver oorzaakt terwijl ook enkele schuren te gen de grond gingen. OOSTELBEERS De toneelclub v. d. boerinnenbond „St. Oda", afd. Oost-West en Middelbeers gaf haar winteruitvoering met het toneel spel in drie bedrijven: „Het meisje uit de achterbuurt". De toneelclub mocht zich in een grote belangstelling verheu gen. Het 6pel werd keurig voor het voetlicht gebracht en het publiek stem de hiermee in door een hartelijk applaus. We hopen dit gezelschap nog meerdere malen te zien optreden. Inbraak en diefstallen EINDHOVEN ,2 Februari. In een zakenpand aan de Willem- straat werd ingebroken en een geld kistje, inhoudende een bedrag van meerdere honderden guldens, wegge nomen. Men heeft zich door het over- klimmen van een schutting en het ver nielen van een ruitje, toegang ver schaft. Uit een leegstaand cafépand in Strijp zijn twee stellen biljartballen ontvreemd. In Woensel is van een verkeers bord een stormlantaarn entvreemd, welke eigendom is van de gemeente Eindhoven. AALST Voorzitter J, v. Ruth kon op de jaar vergadering van de R.K. Tabaksbewer- kersbond een groot aantal leden verwel komen en een voorspoedig 1953 toewen sen. De beide jaarverslagen konden on veranderd worden geaccepteerd. De con- tróle commissie kon tot volledige de charge van de penningmeester adviseren. De beide aftredende bestuursleden W. Baselmans en W. v. Barschot werden beide bij acclamatie herkozen. De voor zitter kon terecht zijn voldoening uit spreken over het feit, dat de afd. St. Willibrordus trouwe leden heeft. Niet minder dan 5 jubilarissen konden worden gehuldigd en wel G. v. d. Heijde, 40 jr., W. Baselmans, Jo van den Broek, F. v. d. Heijde en W. van Barschot waren 25 jaar lid der organisatie. Zowel voorzitter J. v. Ruth als de hoofdbestuurder ele ven richtten zich in welgekozen woorden van gelukwens tot deze trouwe leden, op wie de afdeling trots is, en die als voor beeld aan de jongeren gesteld kunnen worden. Aansluitend hièld dhr. Cleven een causerie waarin hij een geschiedkun dig overzicht gaf van het werk van de vakbeweging vanaf de oprichting, met een uiteenzetting hoe de verhoudingen, zoals die thans liggen, bereikt zyn kun nen worden. AALST Tydens de jaarvergadering van de R.K. Boerenbond kon de zeer goed ge oriënteerde voorzitter F. Mikkers voor de naaste toekomst slechts met sombere voorspellingen komen. Het ziet er. aldus de voorzitter, als men de steeds dalende bacon- en eier- pryzen ziet inderdaad donker uit, Het baconcontract van 35000 ton met Enge land, zal einde Mei vol geleverd zijn, en er is nog geen nieuw contract in zicht. Dit zou voor de vai'kensmestery cata- strophale gevolgen kunnen hebben. Bo vendien is de laatste jaren de varkens- fokkery en -mesterij sterk uitgebreid. Hoezeer de boer ook wars is van regelin gen van bovenaf, toch kan het aldus spreker zyn. dat in de naaste toekomst een teeltregeling gewenst is, om de var kens te houden op de plaats waar zy thuis horen. n.l. op het gemengde klei nere bedrijf. De melkprijs ligt op he'. ogenblik nog goed. doch de perspectieven zyn ook hier niet zo rooskleurig, aldus de heer Mikkers. Uit het jaarverslag van de secretaris- penningmeester A. v. d. Linden, bleek dat het bestuur niet stil gezeten heeft. Hierna sprak de heer Th. Bonants over verzekeringen van de NCB. Hy vestigde speciaal de aandacht der boeren op de ongevallenverzekering, hoewel dc be langstelling hiervoor toeneemt. Of er be- drijfspensioen za] komen voor de land bouw. is thans nog niet bekend, evenmin of dat iemand die een levensverzekering afsluit, vryzou zyn van betaling voor het bedrijfspensioenfonds. Nadat nog ge sproken was over brandverzekering, ha- gelschade- en ziekenhuisverzekering, volgde een druk vragenuurtje. De beide aftredende bestuursleden A. v. Doormalen en A. v. d. Linden werden vervolgens met nagenoeg algemene stemmen herkozen. De voorzitter maakte de leden attent op de vergadering, die de suikerbieten- telersorganisatie van de NCB op 5 Fe bruari in de Korenbeurs te Eindhoven houdt. Toetreding is mogel\ik tot die or ganisatie. Opmerkelijk is dat 65% van de suikerbieten wordt verwerkt in coö peratieve fabrieken en 35% in specula tieve fabrieken. Men is er in geslaagd zeer voordelige contracten af te sluiten met de^oöperaticve faferKkeri,-waardoor men voor de te leveren] bieten een prijs krijgt die slechts 1.50 beneden de aan- deelhoudersprljs ligt. Bovendien wordt dit bedrag nog te goed geschreven, Over duidelijk is gebleken, ook op de proefvel den in Aalst aangelegd, dat suikerbieten ook op zandgrond een flinke opbrengst geven, zowel in de beurs, als veevoer voor de runderen. De jacht heeft dit jaar 1.91 per h.a, opgebracht, hetgeen in mindering zal worden gebracht op de te innen contributie. In 3 jaar tyds heeft men via de gezamenlyke verpachting 1000 geïncasseerd. Eind Februari zal Ir. Lardinois van het Rijkslandbouwconsulentschap Eind hoven in Aalst een spreekbeurt houden. De voorzitter wekte allen op zeker pre sent te zyn. Voorlichting kan niemand missen en in dit verband werd gewezen op 't werk van de plaatselijke studieclub „De Pio niers", aan wier initiatief het te danken is, dat er momenteel een aardappelselec- tiecursus loopt, die als de voortekens niet bedriegen een groot succes zal ztfn. Na een vraag uit de vergadering legde de voorzitter uit, dat de heffing op de algemene contributie ten behoeve van de plaatselijke kas volledig verantwoord is. daar er een zuinig beheer wordt gevoerd en men toch als standsorganisatie enige armslag moet hebben voor subsidiëring van land- en tuinbouwcursussen, ryver- eniging, gezinszorg, beroepskeuzevoor lichting en dergelijke. BLADEL De R.K. Boerinnenbond St. Anna hield zijn jaarvergadering. Mej. v. d. Meer sprak over de Lourdesreis die in September zal worden gehouden, wel ke voordracht zij met een serie licht beelden toelichtte. Hierna was er pau ze met tractatie op koffie met gebak. Na de pauze vend de bestuursverkie- jing plaats. Aftredend waren mej. R. Fiers, die zich niet meer herkiesbaar stelde, mevr. C. v. Geffen-Klessens en mej. Th. de Beyer. Beide laatsten wer den herkozen, terwyl het bestuur werd gecompleteerd door de verkiezing van mej. L. van Arendenk. LEENDE De voorzitter der KVP W. v. Laarho ven Sr. heette in een maar zeer matig bezochte vergadering allen welkom en sprak er zijn bevreemding over uit dat er van de 436 leden die de afd. Leende telt slechts zo weinigen op de vergadering aanwezig waren. Slechts die vergaderin gen werden druk bezocht waarin candi- daatstellingen aan de orde kwamen. Volgens het kasverslag bleken de to tale inkomsten bestaande uit contribu ties en de terugstorting van het batig saldo '51 884.50 te bedragen. De uitga ven. bestaande uit doorbetaalde contri buties. vergaderingskosten en kosten voor ziekenvervoer by de verkiezingen van de Staten-Generaal bedroegen 750.10. zodat het afgelopen jaar werd afgesloten met een batis saldo van 139.70. Werd de contributie nog steeds op het oude peil gehandhaafd, thans moest noodzeakelijk tot verhoging worden overgegaan, mede in verband met het feit, dat het door te betalen bedrag voortaan 1.50 per lid bedraagt. Het vorig jaar had het bestuur deze verho ging nog kunnen dekken uit het toen aanvankelijk grotere saldo. Dit punt zal echter nog nader in een bestuurvergade- ring behandeld worden. Na een bestuursperiode van 6 jaar trad het gehele bestuur overeenkomstig de statuten en bloc af. Niet herkiesbaar stelden zich de heren W. v. Laarhoven Sr., W. Schoons en Fr. Engelen. Na een drietal stemmingen kivamen de volgende nieuwe bestuursleden uit de bus n.l. dhren B, v. Kuijk, H. v. d. Broek, M. Beckers, H. v. Meyl Wz. en J. Maas Wz. DIESSEN Op de algemene vergadering van de R.K. Jonge Boerenstand kwamen jaar- en kasverslag over 1952 aan de orde, waaraan wij het volgende ontlenen. De toneelvereniging der Jonge Boe rinnen en boeren ontvingen van Ged. Staten van Noord-Brabant een aanmoe digingspremie van ƒ150 in verband met hun prestaties bij de opvoering van „Vlammende Wieken" in November '52. De gewassenwedstrijd bracht als win naar 1. Jan Kroot, 2. Ant. de Lepper, 3. Waltjh. Roozen. De kas sloot met een batig saldo van ƒ560. Jos. Timmermans werd als be stuurslid herkozen, terwijl Kees Kroot gekozen werd in plaats van Jan Kroot, die aftrad als bestuurslid. Wat de plannen voor 1953 betreft zij medegedeeld, dat de tonelisten „De vier jaargetijden" van Antoon Coolen in studie hebben, dat zij nog voor de vas ten zullen opvoeren. Voor deelname aan een rundvee be oordelingswedstrijd gaven zich 10 en voor de gewassenwedstrijd gaven zich 19 leden op. Op korte termijn is een oriënteringsrit te verwachten. Pastoor Van der Linden gaf enkele behartigenswaardige opmerkingen over het behoorlijk deelnemen aan vergade- in gen. Ook burgemeester Wijnhoven was aanwezig. De jonge boerenorganisa. tie heeft zijn warme belangstelling. Hij spoorde aan tot studie en deelname aan een der onderdelen van Steun Wettig Gezag. Geestelijk adviseur, kapelaan Van dc Sande, was van oordeel, dat de godsdienstkennis geen gelijke tred heeft gehouden met de technische ontwikke ling. Hij achtte het gewenst eerstge noemde meer op de voorgrond te bren gen. De voorzitter, W. Roozen, sprak ten slotte afscheidswoorden aan de aftre dende secretaris Jan Kroot en het oud bestuurslid Jan Janssen, die beiden de vereniging gaan verlaten. Advertentie). STORMSCHADE? Bel op MU-' COPPELMANS' BOUWBEDRIJVEN, Afd. Onderhoudswerken. DUIZEL Op Maandag. 2 Februari, houdt de voetbalvereniging Dosko haar jaarver gadering in het clublokaal. Gezien de belangrijke agenda-punten wordt trouwe opkomst van de leden ver wacht. Aanvang om 8 uur. HAPERT De afdeling Hogeloon van de K.O.B. hield in café Van Gompel te Hapert haar jaarvergadering. De voorzitter sprak by de opening de hoop uit, dat 1953 het jaar zou zijn waarin een einde zou komen aan de zo gehate Massifica tie. Volgens het jaarverslag telt de afd. Hoogeloon op het ogenblik 97 leden. Uit het verslag van de penningmees- teresse bleek dat er weer een bedui dend saldo in de kas is. De voorzitter stelde nog eens voor om de contributie schoolgewijze te doen innen dioor een van de leden van het personeel. By de bestuursverkiezing kreeg de voorzitter weer de meerder heid. Hij wenste zijn functie echter niet langer te handhaven en zou nu aanblijven tot de volgende vergadering, waarop Ivli dan in elk geval zy*n func tie zal neerleggen. Mej, Castelyns die zich ook niet meer verkiesbaar stelde, werd vervangen dioor mej. C. v. d. Put. Omtrent een voorstel van deze af deling in verband met verhoogd pen sioen zal eerst nog met voorzitter Bezems worden gecorrespondeerd. Daarna zal het voorstel zo nodig wor den geformuleerd en ingezonden. De aangekondigde lezing van de heer Broere uit Nymegen, Inspecteur van het B.L.O. in verband met de te stich ten B.L.O. school in BI adel kon deze avond niet doorgaan. Deze zal nu aller waarschijnlijkst in Febr. worden ge houden. Door de dames Van Hoof en Goos- sens uit Hoogeloon werd vervolgens 'n inleiding gehouden over het aanvanke lijk leesonderwijs. De uiteenzetting over dc oude manier door juffr. v. Hoof zo wel als de globaal-methode door juffr. Goossens werden aandachtig gevolgd. HEEZE Op de Zaterdagavond gehouden jaar vergadering van „Oranje Doele", geves tigd in café Verheijen, werd het be stuur als volgt samengesteld: W. Vreede. voorz.; Adr. Maas, secr., Jan Maas Mzn„ penningm.; P. v. Ganze- winkel, le commissaris; J. v. Galen, 2e commissaris; W. Valkenburg, kei zer; Th. Wijnen, koning. Voorts werd besloten de wedstrijden met „St. Tho mas" uit Blerick voorlopig een jaar uit te stellen, doch wel het onderling con tact te bewaren en zo mogelijk dit op andere wijze te verstevigen. NUENEN De jaarvergadering van de afd. Nue nen van de RKJB, die tevens de feest- vergadering zal zijn ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan wordt thans de finitief gehouden Maandag a.s. aanvan gende vijf uur in het parochiehuis. De vergadering, die afgewisseld wordt met muziek zal een feestelijk karakter dra gen. De agenda vermeldt naast de ge bruikelijke verslagen prijsuitreiking on derlinge gewassenwedstrijd en biljart- en damcompetitie deze winter gehouden; bespreking proefveld 1953. onderlinge gewassenwedstrijd en kringgewassen- wedstryd 1953 en bestuursverkiezing in verband met ontstane vacature. Tot slot draait de ontroerende film, die een beeld geeft van de ellende der verdreven ge- knechten achter het ijzeren gordijn, on der de titel „Oostpriesterhulp". OIRSCHOT In de jaarvergadering van de heem kundekring „De Heerlijkheid Oirschot", welke Maandagavond om 8 uur gehou den wordt in zaal Elshof, komen behalve de gebruikelijke verslagen over het afge lopen jaar, aan de orde: bestuursverkie zing, daar alle bestuursleden aftreden (stellen zich echter herkiesbaar), be spreking van het begin Aug. 1953 te houden werkkamp en werkzaamheid stu diekringen. De voorzitters van deze kringen zullen verslag uitbrengen. En Dinsdagavond houdt de afd. Oirschot van de R.K. Bouwvakarb. bond „St. Jo seph" haar jaarvergadering om zeven uur in het parochiehuis. Daar worden dan alle leden met echtgenote of ver loofde verwacht. Na de jaarverslagen zullen districtsbestuurder v. d. Dries en de geestelijk adviseur het woord voeren. Wegens periodieke aftreding van twee bestuursleden, die herkiesbaar zyn, zal een verkiezing moeten worden gehouden. De in 1953 te houden vacantie-uitstapjes van de kinderen en van de leden zullen aan een bespreking worden onderwor pen. De eigen zangvereniging zal onder leiding van de heer P. van der Sanden voor afwisseling zorgen. Ook een trac tatie staat op het programma. Bericht Met ingang van heden bedraagt de abonnementsprijs van dit blad 40 cent per week, 1,70 per maand, 5.05 per kwartaal 5,25 per post), hetgeen dus op de tot nu geldende prijs een verlaging betekent van twee cent per week. Met degenen onzer abonné's, die hun maand- of kwartaal-abonnement vooruit hebben voldaan, zal het ver schil tussen de oude en de nieuwe prijs welke vandaag ingaat, by de volgende betaling worden verrekend. ADMINISTRATIE „OOST-BRABANT". ROND JAAR- EN KASVERSLAG REUSEL Dinsdagavond om half acht houdt de Katholieke Arbeiders Vrouwenorga nisatie haar jaarvergadering in het patronaat. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend mej. P. v. Limpt-van Hoof en mej. Lemmens-Krekels, waar van eerstgenoemde niet meer herkies baar is, terwijl eveneens verkiezing zal plaats hebben van de voorzitter. Hierna zal een kookdemonstratie plaats hebben, waarna tractatie, ver der hersengymnastiek met prijzen. Ook zullen nog enkele prijzen verloot wor den zodat de KAV wel voor een aan trekkelijke avond zal zorgen. SOMEREN-DORP De KAB Someren-Dorp hield een goed bezochte j aarver gad er i n g- in het paro chiehuis. In het jaarverslag van de se cretaris werden enige heuglyke feiten gememoreerd die in het verslagjaar in de landelyke KAB hadden plaats gehad. Uit datgene wat in de plaatselijke afde ling gebeurd was bleek activiteit en in- tensiefwerk. Het ledental is toegenomen met 29 personen. De retraite was jam mer genoeg zeer matig door de leden be zocht. Voorts memoreerde hy de alge mene H. Communiën, de bedevaart naar Ommel, het werk voor de Vrienden van de Arbeid, het Kanunnik v. Schaykfonds, de goed geslaagde fancy-fair, de maan delijkse ontwikkelingsavonden over het communisme en het goed geslaagde St. Jozeffeest. Tenslotte vermeldde hij de oprichting van een Mijn\\«3rkersbond hier ter plaatse. Uit het financieel verslag van de penningmeester bleek, niet alleen de grote acuratesse maar ook de ver standige zuinigheid van de penning meester. Met verwonderlijke kennis van zake sprak hierna de heer van Buëi over de wachtgeld- en werklozenverzekering. Uit het verslag van de secretaris van „Herwonnen Levenskracht" bleek nog eens ten overvloede, hoe nuttig deze in stelling is en welk een zegenrijk werk zij verrichten, die hieraan hun krachten wijden. Aan het comité wei-den twee nieuwe leden toegevoegd, t.w. J. v. d. Boogaert en M. v. d. Kinderen. Ook de Centrale Volksbank werd nog eens warm aanbevolen; laten de leden in hun eigen voordeel van deze eigen spaarkas ge bruik maken. By de bestuursverkiezing werden de heren A. Kanters en M. v. d. Kinderen met grote meerderheid van stemmen in het bestuur gekozen. Daarna spoorde de Geestelijk Adviseur de leden aan toch actief lid te ztjn door de ontwikkelings- avonden en vergaderingen trouw te be zoeken. Als practïsch punt gaf hij de le- den mee, dat zy voortaan 's Zondags wat eerder naar de kerk zouden gaan, zodat ze een goede voorbereiding vooi- de H. Communie konden doen, daar dit nog bij velen te wensen overlaat. Ook wees hij de leden erop, dat zy, zo dit nog niet ge schied was, hun huis zouden laten wijden en door intronisatie van het H. Hart hun huisgezin hieraan zouden laten toewijden, daar aan Gods zegen toch alles is gele gen. OIRSCHOT. De afd. Oirschot van de Katholieke Onderwijzersbond hield haar jaarvergadering in hotel Frincée. Na de welkomstgroet en de nieuwjaarswens sprak de voorzitter, de heer P. van der Sanden, bij de opening de hoop uit, dat in 1953 het vraagstuk der classificatie, de algehe le ontwikkeling ten aanzien der sala rissen en de kwestie van de midden groepen tot een oplossing zouden worden gebracht. Voorts spoorde hij de leden aan, om de jeugd de gedachte bij te bren gen van de éénwording van Europa. Aan de heer Chr. Bogmans, die on langs zijn zilveren onderwijzersjubi leum vierde, bood hij namens de af deling nog een practisch cadeau aan. Gezien de geringe kasmiddelen be sloot de vergadering met algemene stemmen om de contributie te bren gen op 24.per jaar. De voorzitter herinnerde de leden aan de maandelijkse bijdrage voor steun aan de noodlijdende collega's. Hierna kwamen o.a. ter sprake de reis naar Rome en een voorstel van de afd. Eindhoven voor verplichte pensionnering van de onderwijzeres sen op zestigjarige leeftijd. Ten aan zien van laatstgenoemd punt sprak de vergadering zich uit voor faculta tieve pensionnering. De onderwijsno- ta-Rutten werd vervolgens onder de loupe genomen. Besloten werd dit jaar excursies te houden naar het Doofstommen insti tuut te St. Michielsgestel, de bier brouwerij te Dommelen en „Flora" te Heemstede. Evenals de leerkrachten van het eerste en tweede leerjaar uit Hilva- renbeek zullen die te Oirschot deel nemen aan een voor hen bestemde cursus, welke gegeven zal worden bij de zusters Franciscanessen alhier. In de volgende vergadering zal de heer Jan Louwers uit Eindhoven een lezing met lichtbeelden komen geven over Michel Angelo: beeldende en bouwende kunst. SOMEREN-EIND De K.A.J. afd. Someren-Eind hield haar jaarvergadering in het clubhuis, welke uitstekend bezocht werd. Uit het jaarverslag van de secretaris J. Vossen bleek, dat het afgelopen jaar een druk actie-programma bevatte o.m. oudevs- avond, wielerronde, sportdagen, triduum. Ook mocht de vereniging zich verheugen in de uitbreiding met 10 nieuwe leden. Met de afdeling financiën bleek het hier minder gunstig gesteld, maar met ver trouwen en hernieuwde moed werd ook dit jaar tegemoet gezien. Hierna volgde bestuursverkiezing; aftredend M. Vossen wegens militaire dienst. Bestond het voormalig bestuur uit 4 leden, dit jaar zullen zy met raad en daad door 3 nieu we bestuursleden worden bijgestaan. By stemming wei-den uit 7 candidaten ge kozen J. v. d. Eijnden, J. v. d. Voort en P. Vereijken. Als snaarleider werd in de va cature M. v. d. Eijnden voorzien door de benoeming van G. Vereijken. By de me dedelingen kwam o.m. de Lourdes-bede- vaart in het komende jaar by het eeuw feest ter sprake, waarvoor onder de le den veel animo bleek te bestaan. De aal moezenier sprak enige waarderende woorden en kon de vereniging pryzen om hun volgzaamheid en onderlinge ver standhouding. De verloting van een ro kertje bracht een welkome afwisseling. Ter sprake werden opnieuw gebracht de komende uitvoeringen, waarmee de KAJ zeer zeker succes zal oogsten. Na de rondvraag volgde sluiting met gebed. SOMEREN-EIND Twee uitverkochte zalen waren het duidelyke bewys, dat het blijspel gege ven door de toneelclub va.n Jonge Boeren en Boerinnen, het publiek geheel „pakte" en deed schaterlachen van het begin tot het einde. Bracht de op „snaps" verlek kerde Opoe de zaal vaak aan het schud den, ook Driekus heeft daar z'n aandeel in gehad, want door zijn perfect spel en ongedwongen houding wist hij van zyn rol eencomische scène op zich te maken. Ook de beide mevrouws speelden ver dienstelijk, alsmede de dochter des hui zes. De „verliefde" jongeling had een tikje amoureuser en vrijer mogen zijn. Een ontdekking was zeer zeker dokter Link, die z'n rol ook op een linke wijze wist te vertolken. De overige spelers pasten zich goed aan het milieu aan. Met „Drie is te veel" heeft regisseur J. v. d. Vijver en zijn gemengde toneelclub HEEZE Zaterdagavond liad in café Verlieyen de uitreiking der prijzen plaats van de door de rijvereniging „St. Martinus" georganiseerde oriëntatierit. Besloten werd om na de concoursen nog meer dere dergelijke ritten te houden. Zon dag 8 Febr. wordt gestart met een degelijke training voor de komende ruiterfeesten. Aan de commandanten cursus te St. Oedenrode op 18, 19 en 20 Febr., telkens van 96. zal gratis deelgenomen kunnen worden, daar eventuele onkosten uit de kas vergoed worden. Paarden behoeven niet meege nomen te worden, daar deze ginds ter beschikking staan. Woensdag 4 Febr. houdt de R.K. Jonge Boerenstand de algemene boet- plichtige jaarvergadering in café Ver- heyen, om 7.30. Naast de gewone pun ten komen op de agenda voor: spreek beurt met film over pluimveeteelt door ir. P. J. v. d. Bremer, opgave voor ge wassenwedstrijd en tuinbouwwedstrijd, voor deelname aan de Kromstafher denking te Utrecht op 16 Mei. De paardenverzekering houdt op Vrij dag 6 Febr. zy"n jaarvergadering in café Verheyen om 7.30 OERLE Dezer dagen hield de Veeverzeke ring, afd. Oerle, in café „De Kers" een algemene vergadering waarbij de heer J. Cunnen, lid van het hoofdbestuur van de verzekering van de N.C.B. te Tilburg, een duidelijke uiteenzetting gaf over herverzekering, waaruit wel als voornaamste conclusie kon wor den getrokken, dat de eigenaar zijn koeien in de toekomst voor meer dan f 1000, (het tot nu toe maximale be drag) kan verzekeren. Degenen, .die tot herverzekering wil len overgaan, kunnen zich over 14 da gen opgeven bij de leden van het bestuur, waarbij er nog op wordt ge wezen, dat uitsluitend SRC-dieren kunnen worden herverzekerd en dat de hogere verzekeringskosten ten laste komen van de eigenaar. Hierna volgde een jaar- en kasverslag door de heer H. v. d. Velden, gevolgd door een bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van de heer A. v. Doo- ren, die met meerderheid van stem men werd herkozen. Voor het opha len van het koeiengeld in 1953 werd aangesteld de heer F. v. d. Loo. SOERENDONK In café de wed. Rooijmans hield de R.K. Middenstand een geslaagde feest avond voor leden en him dames, ter wijl wij.tévens opmerkten burgemees- 'ter Van'Schaijk a ls ere-voorzitter, me vrouw Van Schaijk en de geestelijk adviseur pastoor Bos. Het Wema-gezel- schap uit Maarheeze luisterde deze avond met een gezellig programma op. Na een krachtig welkomstwoord van voorzitter Jac. Winters sprak pastoor Bos over het organisatieleven en de voordelen hiervan. Hij wees verder op de viering van de 100-jarige kerkelijke hiërarchie. Ook het huidige leven vraagt zeer de aandacht voor ons ka tholieken, vooral nu Maarheeze is op genomen in het industrialisatieplan van Noord-Brabant. Tijdens de ge meenschappelijke maaltijd bracht het Wem a-gezelschap een gevarieerd pro gramma van muziek, zang en sketches, dat zeer gewaardeerd werd. Na een .dankwoord van burgemeester Van Schaijk sprak voorzitter Jac. Winters een slotwoord. K.V.P. afd. Acht stelde candidaten Op de Zondagmorgen na de Hoogmis te Acht gehouden vergadering van de K.V.P. zyn candidaten gesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen, de heren v. Maasakkers, v. Engeland, Buskens, v. d. Donk, v. Lieshout, v. d. Kerkhoff, v. d. Poll, v. d. Linden, Houtman, v. Eupen, Rombouts, Gijzels, Janssens, Adang en v. Zon. De heer Panken hield daarna een zeer interessante lezing over het blang van de eenheid in de K.V.P. Advertentie. Heden overleed tot onze diepe droefheid, meermalen voorzien van de laatste H,H. Sacramenten, onze inniggeliefde Vader, Be huwd- en Grootvader de Heer PETER MANGELMANS Prefect' en gouden jubilaris van de H. Familie. Weduwnaar van IDA WOUTERS, in de leeftijd van 84 jaar. Eindhoven: W. Mangelmans R. Mangelmans-Crombeen en kinderen Amsterdam: C. Mangelmans H. Mangelmans-v. Rijsingen en kinderen Eindhoven: J. Mangelmans W. Mangeimans-Engels en kinderen A. v. Vlerken-Mangelmans W. v. Vlerken en kinderen W. Sanders-Mangelmans A. Sanders en kind P. Mangelmans M. Mangelmans-Siemes en kinderen E. Mangelmans C. Mangelmans-Berkers en kinderen. OINDHOVEN, 31 Januari 1953. t Hofke 50 E. De plechtige uitvaartdienst zal ilaats hebben op Dinsdag 3 Fe- •iruari a.s. om 10 uur in de pa rochiekerk van de H. Martinus. waarna begrafenis op het St. Mar- tinuskerkhof. Bijeenkomst: Dames en heren om half tien aan het sterfhuis. Rozenkransgebed: Za terdag en Maandag te 7 uur n.m. en Zondag t'e 1 uur n.m. in de kerk.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2