öe Blauwe SAfflGR Bergen op Zoom ROOSENDAAL e.o. AGEND4 B.O.Z.'s MANNENKOOR RECIPIEERDE nmrci Aan de bevolking van Roosendaal en Nisnen WAARHEEN? Bij zijn 25-jarig bestaan „Ik trouw met de melk boer" bij T.O.G. DRINGENDE OPROEP KAB afd. Oud-Gastel koos nieuwe voorzitter air-wick neemt die rooklucht weg Vanavond bijeen komst I 2 BRABANTS NIEUWSBLAD Maandag 2 Febr. 1953 BEGRAFENIS MET MILITAIRE EER Van kapitein Muilender Het stoffelijk overschot van kapitein Mullencler, die in de nacht van Dinsrla<? op Woensdag tijdens een militaire oefening in cle omgeving van Nijmegen, ten gevolge van een ontploffing om het leven gekomen is, is Zater dag in de vroege morgenuren met militaire eer begraven en op de algemene begraafplaats te Bergen op Zoom ter aarde be-, steld. Te 8 uur reeds vertrok men vanaf het dodenhui, van het Al gemeen Burger Gasthuis aan de Zuid Oostsingel, waarheen het stoffelijk overschot van Nijme gen was overgebracht. Een ge .rapende geleide van 25 man ging de auto met het stof felijk overschot vooraf. Deze auto werd geflankeerd door 4 kapiteins siippendragers en door 12 onderofficieren dragers. Ach ter de volgauto's met familie van de overledene gingen de niet in gedeelde officieren en onderof ficieren, waaronder de waarn. commandant van het regiment Kormvederzand Overste Stucker en een ongewapend geleide van 100 man. Het geheel stond onder leiding van kapitein Schoema- ker. De kist met het stoffelijk over schot was edekt met de Neder landse driekleur, waarop de on derscheidingstekenen van wijlen kapitein Mullender en zijn sabel waren gelegd. Vele bloemstuk ken werden meegevoerd. Op de algemene begraafplaats waren o.m. aanwezig de Gene raal Majoc. van Nijnatten Com mandant van de Luchtdoelartil lerie, de Brigade Generaal Steenmetzer, inspecteur van de Artillerie, de Garnizoenscom mandant van Bergen op Zoom. Overste Witte en voorts vele hoofd, en subalterne officierer De commandant van het Regi ment Kornv-ederz" chem, Overste Greter en de com mandant van het in Nijmegen gedetacheerde ■"■•derdsel. Majoor Stucker. voerden bij de open groeve het woord en prezen de overledene als een goed officier, een trouw kameraad en een goede vriend, terwijl ze woorden van troost spraken tot de echt genote en kinderen die hun man on vader helaas te vroeg hebben moeten missen. Het Brabants Orkest Op Dinsdag 3 Februari zal Het Brabants Orkest onder leiding van Hein Jordans het derde abonnementsconcert geven Bergen op Zoom. Het concert wordt geopend met de Suite Ar- chaïque van Honegger. Bergen op Zoom krijgt van dit werk de première voor Neder- lanjri. Honegger, dis thans 60 jaar is, behoorde vlak na de vorige oorlog tot de jonge garde ir Frankrijk. Hij is vroeg zeer per soonlijke wegen gaan bewande len, die tenslotte in zijn magni fieke oratoria (die tot de groot ste muzikale gebeurtenissen na de oorlog behoren) eindigen. Honegger's schrijfwijze is die van een uitermate bekwaam vakman, die een toegespitst oor voor muzikale mogelijkheden en een ontwikkelde zin voor brede, weldadige melodie heeft. Daarna speelt Tibor de Ma- chula het Celloconcert van Dvo rak. Dit is, na Haydn een van de eerste grote celloconcerten, die geschreven werden. Voor de gro te Johannes Brahms was het een openbaring, dat iemand zo mooi voor dit instrument kon schrij ven. Het heeft dan ook een rijk dom aan melodieën, verrassende wendingen en virtuoze passages, die het luisteren tot een voort durend genoegen maken. Na de pauze volgt dan de Ve Symphonie (Aus der neuen Welt) van dezelfde componist. Vandaag: Begin droogmaking industrie-terrein Vandaag begint men onmiddel lijk met de droogmaking van het overstroomde industrie-terrein in de Geertruida-polder. Men onderzoekt of de zeedijk, die tot nu toe onbereikbaar is gebleken, met zakken zand dan wel met zinkstukken zal moeten worden gedicht. Dit hangt er van af of cie dijkkruin op verscheidene plaatsen alleen is weggeslagen of dat op een of meer plaatsen ook het dyklichaam is verdwenen In totaal zullen 20.000 zakken zand worden aangevoerd, welke door het personeel van de N.V Holland en door de gemeente werklieden zullen worden ge vuld. De receptie welke het Bergen op Zooms Mannenkoor Zater dagmiddag in de grote zaal van de Korenbeurs heeft gehouden, bij gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan, is een uiting geworden sympathie en bewondering, •an erkentelijkheid en dank. Tussen 3 en 5 uur kwamen talrijk velen hun gelukwensen aanbieden, hun svmnathie be tuigen met de jubilaris, hun be- ondering uiten over hetgeen het Mannenkoor heeft weten bereiken en hun erkentelijk heid en dank betuigen voor de wijze waarop het Mannenkoor steeds bereid is anderen van dienst te zijn en voor zijn mede werking om het culturele leven i Bergen op Zoom op hoger ni veau te brengen. Wethouder Kuijpevs die na mens het Gemeentebestuur de jubilerende vereniging kwam feliciteren, wees met voldoening hetgeen Bergen op Zoom's Mannenkoor in deze 25 jaar heeft bereikt en hoopte van har dat men op de in'geslagen eg zou voortgaan. De voorzitter van het Ge est Noord Brabant van het Kon, Ned. Zangersverbond de heer Franssen uitte zi.in grote erkentelijkheid voor het werk •an de jubilerende vereniging in het Verbond voor het aandeel dat zij heeft gehad in het werk van het Zangersverbond en in de organisatie van de zangers- dagen. Bergen op Zoom's Mannen koor heeft in het Kon. Ned. Zangersverbond een ereplaats bereik- hij hoopte dat men die in de toekomst zou weten te be houden. Namens het Hoofdbe stuur van het Verbond bood hij een zilveren herinneringsme daille aan. Felicitaties werden aangebo den door vrijwel alle muziek verenigingen uit de stad E.m.M. Oraaco, de Chr, Oratoriumver. K.N.A.. Kolpings Zonen en DOS door de toneelverenigingen T. O.G., Gezellentoneel en Onder Ons, door de turnvereniging U.d.I. door de Geschiedkundige kring het Markiezaat, het comi té Dodenherdenking, de stich- Sportpark. VVV en Oost en West, door de zwemvereniging Juliana, door de eerste directeur de heer Schutte, door de be schermheer notaris v. Gruting, door de heer Van Coppenolle en voorts door veie sympathisanten der vereniging. Daarbij werd 't ROOSENDAAL. R. K. v. v. R.B.C. Hedenavond Bestuurs- en Tech. Comm. vergadering in Hotel Goderie om 9 uur. MAANDAG 2 FEBRUARI BREDA Bioscopen: LUXOR: La Paloma (18 jr.) CASINO- Tranen over Johan nesburg (14 jr.) GRAND THEATRE: Andalu- sië (alle leeft.) PALACE: Massa-justitie. (18 r.) ROOSENDAAL Biosconen: LUXOR: De dochter van de Sheriff (14 jr.) CITY: Affaire in Trinidad, (volw.) BERGEN OP ZOOM Biosconen: LUXOR: De kleine wereld van Don Camillo (alle leeft.) ROXY: Affaire in Trinidad, (volw.) Mannen',lcoort danig' in de bloe metjes «ezet. terwijl ook enkele cadeaux onder couvert werden aangeboden. De voorzitter van Bergen op Zoom's Mannenkoor dr Gros- feld dankte ieder afzonderlijk voor de sympathieke woorden en de aangeboden huldeblijken terwijl hij eveneens dank bracht voor de belangstelling en waardering waarmee zijn ver eniging wordt tegemoet gelre den. De feestelijkheden bij gelegen heid van dit 25-jaiig bestaan zullen a.s. Vrijdag met een Ju bileumconcert worden besloten. (Advertentie) Wordt U gekweld door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen, Laat U dus niet langer kwel'en, maar gebruik regelma tig Togal. Togal zuivert de nie ren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij aptheek en dro gist 0.95, 2.40 en 8.88. Ossendrecht Overplaatsing De wacht meester der Rijkspolitie de Zwart is per 2 Febr. a.s. over- aeolaatst naar de gemeente te Rijsbergen. Gevallen Mevr. V. uit de Kerkstraat die reeds lang slecht ter been was, kwam dezer da gen in haar woning te vallen. Na het inroepen van dokters hulp bleek dat haar schouder was gebroken. Zij moest in het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden opgenomen. De Kon. Erk. toneelvereni ging T.O.G. heeft Zaterdagavond in de grote Thalia-zaal een op voering gegeven van het blijspel in 3 bedrijven door A. den Hout: „Ik trouw met de melk boer" onder regie van Leo v. d. Berg. Over het algemeen geno men werd het stuk verdienste lijk voor het voetlicht gebracht met als beste creaties d'ie van Tops Olieslagers, Corry de Groot en Truus Olieslagers-van Tankeren. Vooral de laatste oogstte succes vooral door haar verschijning als de adellijke me vrouw Hooyer. René v. d. Brüle was als haar (al even adellijke) echtgenoot minder aanvaard baar, terwijl Leo Lijmbach als hun zoon met het „hoog-Haags" meer moeite had dan met het spelen van de charmeur van Thea en de rivaal van Jaap Kampman, de ..melkboer". Van deze laatste rol gaf Leo v. d. Berg een zeer goede vertolking. De bedoeling van zijn regie het naar het kluchtige optrek ken van het stuk was duide lijk doch slaagde niet ten volle. Truus Martens-Verdaasdonk was als mevrouw Oostring ze ker voldoende, Toon Olieslagers Halsteren Aanbesteding- - Onlangs werd aanbesteed het verbeteren van een woning met schuur voop de heer H. Hagenaars A 192 te Le pelstraat. Ingeschreven werd als volgt: M. P. Clarijs en Zn Halsteren 4498,— laagste 'in schrijver. A. Heeffer Halsteren 4592,hoogste inschrijver. Gunning volgt na goedkeu ring door. betrokken^ instanties. wist door zijn lachwekkende .uitschieters" en clownerie te doen vergeten, dat hij als rond- briesende huisvader niet zo sterk was. Toon Graafmans haal de als dr Burkens en Cor v. d. Göorbergh als Kampman Sr. een voldoende. Voor Ad v. d. Berg een woord van lof voor de cor en grime: Pfndorp Stormschade In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft de storm ook in onze plaats schade aangericht. De land- bouwschuur van de heer Se- bregts begaf het en in de Wouw- sche Plantage zijn verschillende bomen omgewaaid. Teneinde een goede regi stratie van de evacué's te verkrijgen worden de in gezetenen der gemeente Roosendaal en Nispen die evacué's in hun woning hebben opgenomen drin gend verzocht, heden daar van mededeling te doen in het Societeitslokaal van het Gildenhuis, Damstraat 48, alhier, vanaf 9 uur voormiddag, ingang aan de straatzijde. Het Gemeentebestuur van Roosendaal en Nispen. STORMSCHADE IN ROOSENDAAL Gezin van elf kinderen ont kwam aan doodsgevaar De woning van de familie Rij pers te Roosendaal, - man, vrouw en elf kinderen - werd Zaterdag avond omstreeks half elf volko men vernield. De kinderen wa ren reeds naar bed gebracht. Toen de storm haar hoogtepunt bereikte, begon het huis te kra ken en de lieer Rijpers ging zijn kinderen wakker maken. Zij wa ren juist allen beneden, toen het huis begon in te storten. Geluk kig konden allen bijtijds naar buiten vluchten. Was men wat later naar buiten gegaan, dan waren er stellig doden geweest. Advertentie; Tabakslucht is geen probleem meer. Evenmin als keukengeuren, de lucht van ziekenkamers en van huisdieren. Kortom, alle luchtjes kunt U prompt verbannen, dank zij Air-Wiek. Want Air-Wiek bevat, o.a, chlorophyl en houdt Uw woning MENSt* -1 Vraag uitsluitend de originele flacon Air-Wick a f. 2.40 1 Met 50 van de 86 uitgebrachte stemmen heeft de K.A.B. Zater- dagavond de voorzitter van de afd. Oud-Gastel van de Ned. R.K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden „St. Francis- cus van Assisië", de heer A. J. v. Dongen tot voorzitter van de K. A.B. gekozen als opvolger van wethouder Verholen, die wegens gevorderde leeftijd zich niet meer herkiesbaar stelde. De heer Van Dongen heeft te Roosendaal de sociale cursussen van de K.A.B. gevolgd. De ruime zaal van „Place de Meir" was geheel met K.A.B.-leden gevuld toen voorzitter Verholen,, de bij- -xenknnmt Chk. groei opende. Ónder de aanwezigen bevonden zich de ou.d-adviseur v.an de R.K. Werkliedenvereni ging. Pastoor van den Elzen en de "tegenwoordige adviseur van de K.A.B. kapelaan Kloeg. De aftredende bestuursleden! de he ren Jaé. Hagenaars, en A. van Rijsbergen werden als zodanig herkozen terwijl na een stem ming tot nieuw bestuurslid in dc vacature Verholen gekozen werd de heer M. Balemans. Hierna werd overgegaan tot de verkie zing van een nieuwe voorzitter. Er waren tweevpfficiële candi- daten n.l. de heren M. Balemans en A. J. van Dongen. Met 50 van de 83 uitgebrach te geldige stemmen werd de heer A. J. van Dongen door de ver gadering als opvolger van de heer P. Verholen aangewezen De aftredende voorzitter werd toegesproken door Pastoor Van den Elzen, die als kapelaan, van" af 1913 met de heer Verholen heeft, samengewerkt. Al: blij vende herinnering werd de heer Verholen om zijn grote ver diensten een sigarenkoker aan geboden met ,,'n eerste voorraad je" om die te vullen. Tevens werd hij met instemming van de hele vergadering als Ere-be- stuurslid der K.A.B. uitgei'oepen Bij monde van de heer J. van Zantvliet bracht de vergadering de warme dank tot uiting voor alles wat onder leiding van de heer Verholen tot stand is geko men. Hierna was het de beurt aan de nieuw gekozen voorzitter de heer A. J. van Dongen om de vergadering te bedanken in het in hem gestelde vertrouwen daarbij de hoop uitsprekende dit vertrouwen niet te zullen be schamen. Ter omlijsting van deze jaar vergadering verleenden hun me dewerking. de lieren Beljaars en Jonkers. De eerste met zijn sap pige Viaamse voordrachten en de tweede met zijn begaafd mu- sicaal talent waarbij hij zich ontpopte als een ware accordeon virtuoos. Stampersgat Melodians-avond uitgesteld De uitvoering, welke de „Melo- dians" Zondagavond zouden ge ven, is tot nader vast te stellen datum uitgesteld. De kinderbedjes waren bedolven j onder zware steenbrokken. De familie werd bij buren onderge bracht. Bij de fa P. Braat op de Markt werd door de kracht van de storm een tien meter hoge schoorsteen van de centrale verwarming ver nield. Brokstukken vielen door het dak tot op de tweede etage. De muren van het verwarmings gebouw werden ontzet. In de Van Coothlaan onstond Zaterdagavond een schoorsteen brand, welke door de hevige storm werd aangewakkerd. De brandweer slaagde er in het vuur te blussen. Op verschillende plaatsen in de stad werden zware bomen door de storm ontworteld. Een ijzeren roldeur van de garage van Van Gend en Loos aan het Stationsplein werd door de storm uit haar voegen gerukt. Een grote ruit van Maison Chi que werd door de wind in stuk ken geslagen. Van vele daken werden de pannen vernield, ter wijl verschillende ruiten sneu velden. Oud-Gastel De Sombere Molen De R.K. Jonge Boerinnen geven hun win- teruitvoering in het Rovo Thea ter op Zondag 8 Febr. a.s. Opge voerd wordt het prachtige to neelspel „De Sombere Molen". K.A. Mannen In deze paro chie is momenteel een afdeling K.A.-Mannen in oprichting. Hier toe kwamen reeds afgevaardig den bijeen van de R.K. Midden stand, de R.K. Boerenbond en de K.A.B. zodat spoedig een be stuur zal kunnen worden geko zen en men tot „werken" zal kunnen overgaan. Burgerlijke Stand Geboren: Maria d. v. A. Havermans-Mel- sen; Wilhelmus z. v. W. Smits- Neefs. Vormingsdagen Aan de meisjes die deze zomer de school zullen verlaten worden vor mingsdagen gegeven en wel op 12, 13 en 14 Februari a.s. vormingslessen zullen worden gegeven door mej. Sterkens en de heer Hendriksen. R. K. Geitenfokverenlging. De jaarvergadering van de R.K. Geitenfokvereniging St. Bernar. dus in café Rademakers was goed bezocht; aanwezig waren eveneens de Hoofdbestuurder Tromp en Bastiaanse. De besturusleden F. Kerstens, W. Buckens en D. van Wortel werden herkozen, evenzo de con trole-commissie bestaande uit C. Vergouwen en J. Vreugde. Besloten werd de eigen lamme ren. welke uit prima stamboek materiaal o.a. de res.-kampioen Breda worden gewonnen tegen redelijke prijs aan de leden on derling teverkopen. Tijdens de pauze werd een tractatie aangeboden waarna Oud-Gastel de primeur kreeg van de film „Begin, bevordering en ontwikkeling der geitenfok- Vanavond wordt op het oude raadhuis in Roosen daal een bijeenkomst be legd van de wijkcomité's en het Oranjecomité vóór de organisatie van een openbare collecte, welke morgen, Dinsdag, wordt jehouden. Deze collecte staat onder auspiciën van 't Centraal Rampencomité. De bijeenkomst van van avond begint om acht uur. JL K behoef U niet te zeggen, hoe groot de nood is onder tienduizenden van onze landgenoten. Roosendaal heeft zeer vele evacué's opgenomen. Ieder, die een of meer getroffenen in zijn woning onderdak en verzorging heeft verleend, ben ik daarvoor zeer dankbaar. Morgen, Dinsdag 3 Februari, zal in Roosendaal een grote inzameling van gelden en goederen voor de ge troffen gebieden worden gehouden. Het is wel overbodig U aan te sporen gul voor dit edele doel te geven. De nood is ontzettend groot. Roosendalers, laat Uw goede hart spreken en toont Uw dankbaarheid, dat Uw huis en goed voor deze ver schrikkelijke ramp werden gespaard. Gelden en goederen kunnen intussen reeds worden af gegeven op het gemeentehuis en op het politiebureau aan de Kapellerlaan. De Burgemeester van Roosendaal, A. M. F. FREYTERS. (Advertentie) Met VELP0N zie je er geen barst van! ZO GOED LIJMT VELPON VRAAG DE JUISTE SOORT 39. Het viel me op dat Boldini tij dens het drinken steeds grover werd en steeds platter begon te praten. Tenslotte klom hij op een hoog wijnvat en zong een lied, zo vuil, zo apart schunnig, en dermate gespeend van geest, dat ik ervan walgde. Tot mijn spijt irtoet ik toegeven dat hij er veel succes mee had. Hank en Buddy dronken ste vig door, en zeiden vrijwel niets Met bewondering bekeken ze de opgewonden troep. „Je zou zeggen dat ze wat ge dronken hadden", zei Buddy tenslotte, na een lange stilte (zijn eigen stilte dan); waarop Hank antwoordde: „Ze moeten wel doen alsof ze een stevige borrel hadden in- plaats van deze waterwijn Toch pientere kerels. Je zou zeg gen dat er een paar onder hen waren die whisky, hadden ge dronken Toen ik op mijn brits zat en mijn kleren uittrok, kwam Bud dy naar me toe en zei zachtjes: „Heb je nog geld over. zeg?" „Eh, ja. natuurlijk. Als ik je 'n plezier kan doen met. „Niks geen plezier. Ais je nog geld hebt, stop het dan in je kussensloop en knoop hem dicht, of doe het in je vest en houd dat aan als je slaapt „Denk je dat het nodig is?", antwoordde ik. „Het lijkt noga] onvriendelijk en wantrouwend'" Als je liever wilt dat meneer Oempara Farara Cascara Sagra- da" en hij keek veelbeteke nend naar Boldini „het krijgt, is het mij goed". „Nonsens", zei ik. „Zo is hij niet". Buddy haalde zijn schouders op. „Ik hoop het," zei hij. Ik kleedde mij verder uit on kroop in mijn vieze bed zonder lakens, legde mijn geld onder mijn kussen, en lag nog lang te mijmeren over Isobel, Brandon Abbas, en over die vervloekte Bleu Water. Woensdag was het gebeurd Slechts acht mensen waarvan één klaarblijkelijk een gemene dief wasWaar zouden Mi chael en Digby nu zijn? Zouden ze bij elkaar, en achtenveertig uur op mij voor zijn? Ik sliep in. De volgende morgen ontwaakte ik door het geluid van een hoorn. Een korporaal kwam de kamer binnen, en bulderde: „Opstaan, Opstaan!" zo hard hij kon. Ik trok wat kleren aan, en voelde toen onder mijn kussen naar mijn geld. Het was weg. Ik werd bijna misselijk van woede. Die ver vloekte honden.... „Asjeblieft", zei Buddy's stem achter mij. „Ik vond het maar beter het voor je te bewaren. Ik hoorde je snurken.En ja, hoor, zo om een uur of vier vanmor gen, komt meneer Cascara Sa- Ijl Een verhaal ui? het 1 VREEMDELINGEN- - LEGIOEN hj door P. C. WREN grada naar je kijken.„All right, kerel", zeg ik onschuldig in mijn slaap, „ik zal er dus op passen", zeg ik". - „Meen je dat?" vroeg ik. „Is het heus waar?" „Reken maar", antwoordde Buddy, „en meneer Cascara Sa- grada zegt: „O, ik dacht dat iemand wel eens zou kunnen pro beren hem te bestelen",Ik ook", zeg ik, „en laat ik nou ge lijk hebben", en die stinkerd te rug in zijn hol...." „Dankjewel, Buddy", zei ik, toen ik, nog totaal verbouwereerd het geld aannam. „Ik heb je willen waarschu wen, en nu weet je het", ant woordde hij laconiek. Dezelfde morgen gingen we scheep naar Afrika. Een oude boot van de Messageries Mariti- mes voer ons in achtenveertig uur naar Oran. Het was een kal me zee, en de maanovergoten nachten, die wij als dekpassa giers intens beleefden, zijn mij een onvergetelijke herinnering. Tijdens de overtocht maakten Hank en Buddy zich voor alle aanwezig legionnairs onvergete lijk. De scheepskok, die voor on ze fourage moest zorgen, bleek van zins ons slechts tegen hoge prijzen brood, soep, wijn en kof fie te verkopen, nota bene de voorraden, die hij had ontvan gen om onder ons uit te delen. Toen hij werkelijk honger ge kregen had, ging Hank, met Bol dini als tolk, naar de kok toe: een vettige, pafferig-dikke, was bleke ellendeling, in een cos- tuum, dat elke vergelijking met een normaal kokspak belachelijk maakte. Een kort onderhoud en een kleine kastijding door Hank ver schafte ons het zo begeerde maal. Scheldend en vloekend zette de dikke pad koffie en soe op het vuur, en verdeelde brood, Zijn nek vertoonde enige grote blauwe plekken De kok bleek hardleers, zodat Hank een half uur voor elke maaltijd met hulp van Boldini onze wensen kenbaar maakte, waarbij hij nog enige keren een hand uit moest steken. Toen de Noordafrikaanse kust in zicht kwam, maakte Boldini het de kok duidelijk, dat. zo het in zijn hoofd op mocht komen zich bij de autoriteiten over zijn behandeling te beklagen, Hank met enige vrienden voor een passende afstraffing zou zorgen, Buddy droeg het zijne in de strijd met de kok bij, door hem tot een gevecht uit te dagen. Toen ze tegenover elkaar ston den: de dikke .logge kok, en de kleine, taaie, gespierde Buddy, wist ik wat er zou gebeuren. Buddy's vuisten schoten uit als pijlen, telkens weer, en in een paar minuten lag de kok geveld op het dek. Iedereen juichte. Hank pakte de kerel met één hand op, hield met de andere zijn eigen neus dicht, en smeet de kok in zijn kombuis. „Hij ruste in vrede", sprak hij, terwij] hij eerbiedig zijn hoofd ontblootte (Wordt vervolgd) kerij". De heer Tromp gaf tij dens de vertoning een nadere uiteenzetting. Jaarverg. Ouden van Dagen. - In „Place de Meir" kwamen de oudjes van onze plaats bijeen onder voorzitterschap van wet houder Verholen voor de jaar vergadering. De diverse jaarver slagen werden goedgekeurd. Het aftredende bestuurslid Voor- braak werd herkozen. Penning meester C. Lips stelde zich niet herkiesbaar en in diens plaats zal voortaan de heer L. Theu- nisse voor de „dubbeltjes" zor gen. Hierna was het de beurt aan de diocesane voorzitter van de R. K. Bond van Ouden van Dagen, de heer Stéinmetz uit Breda,' die de classificatie ter sprake bracht. Getracht zal wor den met behulp van diverse in stanties o.a. de K.A.B. tot 3 klas sen te komen in plaats van 5 zoals nu. Hierdoor zouden de Ouden van Dagen in de kleinere plaatsen dan een hogere uitke- 'ng ontvangen. Huijbergen Jaarvergadering VIVO O. Eind vorige week hield de voetbaL vereniging VTVOO in het café van de heer Goossens alhier haar jaarvergadering. Belangrijkste punt was de verkiezing van nieuwe bestuurs leden; herkozen werden de voorzitter J. P. van Hoch en 2 andere bestuursleden t.w de heren P. Broosus en P. Ver- haert; in het bestuur kwam verder de heer J. Maas. De se cretaris gaf een uitvoerig jaar verslag hieruit bleek, dat de ereniging thans bestaat uit 42 seniorleden en 13 juniorleden. De voorzitter deèlde nog me de, dat het bestuur er thans in geslaagd is een trainer voor de vereniging te vinden; de trai ning zal z.s.m. begonnen wor den. Steenbergen Vrouwelijke Kath. Arbeiders Jeugd Tijdens een bijeen komst van arbeidersmeisjes o.l.v. kapelaan Suykerbuyk werd in deze gemeente weer een afde ling der V.K.A.J. opgericht. De K.A.B. De Steenbergse K.A.B. in samenwerking met No- tendaal en Welberg gaat het seizoen sluiten met een bonte avond. De toneelgroep zal met enkele vrolijke dingen voor de dag komen, waarbij de K.A.B.- band zich weer verdienstelijk zal maken. Niet minder dan 3 avon den zullen ze optreden en wel op Zaterdag 7, Zondag 8 en Dins dag 10 Februari. Na een ontwik- kelingsavond met Pater Henri- cus als spreker volgt tot slot van het seizoen de jaarvergadering. Biljartsport In café A. Ver aart, Wouwsestraat alhier, werd een biljartwedstrijd gehouden. De uitslag was: 1 G. de Kon, Steenbergen, 2 Cor Iriks, 3 J. Helmons, 4 C. Knop, 5 J. de Mooij. In Bergen op Zoom VOOR EERSTE MAAL RAMPENDEPOT OPGESLAGEN Zoals bekend beheert de afde- ng Bergen op Zoom van het Ned. Roode Kruis ook het ram pendepót voor het westelijk ge deelte van West-Brabant. Voor het eerst is gisteren dit rampen- depót opgeslagen, in Halsteren .1. t.o.v. de zusterschool. De Bergen op Zoomse colonne van het Roode Kruis was reeds in alle vroegte Zondagmorgen geconsigneerd in het Roode Kruisgebouw op het Bolwerk Zuid. Vandaaruit is de hulpver lening aan Halsteren en aan le pelstraat georganiseerd, waarbij men grote steun en medewer king heeft ondervonden van mi litaire zijde in de vorm van kle ding, dekens en ondergoed uit de Arsenaalkazerne, waarin het stro door het onder water lopen van de kazerne onbruikbaar was ge worden. Bij boeren heeft men toen zoveel stro bijeen weten te krijgen, dat in de namiddag de slaapzakken kónden worden ge vuld voor de getroffenen in Hal steren en Lepelstraat. In Woens- drecht heeft het Roode Kruis ook haar diensten aangeboden, welke echter niet aangewend behoef den te worden. Schepen gezonken op de Waal TIEL, 1 Februari Op de rivier De Waal zijn ten gevolge van de hevige golfslag in de nacht van Zaterdag op Zondag vier grote Rijnschepen gezonken. Of alle opvarenden zich in veiligheid hebben kun nen stellen is niet bekend.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2