SfaatsseerafarïsfVan den Berge over fiscale politiek in Noord» Mal al© Sta8©®!®!©!© Erie de Moorman en Bor Khan AGENDA De noodtoestand ■Belgisch kustgebied Regeringsverklaring te wachten van Dr Drees DE ONTVLUCHTE OORLOGSMISDADIGERS In Maassluis waren enkele in woners door het water in hun slaap gestoord. In enkele huizen stroomde het water in cle sous- terrains. Sommige bewoners wer den als 'l ware uit bed gespoeld. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De fabriekscomplexen te Vlaar- dingen boden een troosteloze aanblik. Kademuren waren over grote afstanden totaal wegge slagen of dreigen in te storten. In verscheidene straten in Maas sluis en Vlaardingen was Zater dagnacht een waterstand van twee meter gemeten. De bevol king in deze plaatsen gedroeg zich over 'het algemeen zeer or delijk. De getroffenen ondervon den van alle zijden hulp. De toestand by Sliedreoht en Papendrecht. Nabij Papendrecht. waar de ri vieren de Mei-wede en de Noord ineenstromen, is de dijk van de Alblasservvaard Zaterdagnacht bezweken. Het water stroomde in enorme hoeveelheden door het gat, dat een breedte van ongeveer honderd meter had, het westelij ke gedeelte van de Alblasser- waard binnen. Deze dijkdoor braak had zich voltrokken tegen over Dordrecht. Ook de Merwe- dedijk op fe grens van Giessen- dam en Sliedrecht is doorgebro ken. Hier stroomde het water door een gat van 40 a 50 meter de Albiasserwaard binnen. Slie drecht is practisch geheel door 'r water geïsoleerd. Papendrecht. Alblasserdam, Oud-Alblas en Wijngaarden staan blank. Men ziet geen kans de gaten in de dij ken te dichten. In Sliedrecht was in dezelfde nacht een alleenwonende oude vrouw verdronken. Zij is vermoe- 1 delijk door het water overvallen. j De 'burgemeester van She- j drecht noemde de toestand in zijn gemeente hopeloos. Naar schatting zullen bij hoog water ongeveer 1200 huizen in Slie drecht geheel onder water staan. Honderden stuks vee zijn op cen trale plaatsen bijeen gebracht. Men heeft voor de beesten geen eten en geen onderdak. Boven dien ontbreken de melkers. Veel vee is in dit gebied verdronken. Van twee kanten af stroomde het water naar Sliedrecht toe. Dat gedeelte van Sliedrecht, dat op dijkhoogte is gelegen, heeft geen last van de abnormaal hoge waterstand. De lagere stadsdelen, tezamen beslaande een derde deel der stad, zijn onder water gelopen. In de gemeente Sliedrecht stond volgens schatting een ge bied van 900 a 1000 ha onder wa ter. De Sliedrechtse Roode Kruis- colonne werkte onder hoogspan ning om de talloze dakloze ge zinnen hulp te kunnen verlenen. Zij had assistentie gekregen van de Roode Kruis-colonnen uit Gor. kum. In verschillende huizen liep het water via de vensterban ken naar binnen. De bewoners hadden een onderkomen gezocht op de zolders. Bij een aantal lage huizen, waar het water tot de zolders was gestegen, heeft men de bewoners van het dak moeten ■edden. De waterleiding van Pa pendrecht is geheel uitgevallen. INDRUKKEN VAN MINISTER ALGERA. De minister van Verkeer en wezen, dat van oudsher de Water- vergezeld door R. A. G. Maris, directeur-generaal van de rijks waterstaat, een bezoek gebracht aan Dordrecht, waar hij. door de rijkspolitie langs omwegen leid. naar het stadhuis is gegaan, daar op dat moment de gehele binnenstad nog onder water stond. De minister heeft met de bur gemeester, die de gehele nacht aan de hulpverlening ter plaatst leiding heeft gegeven, de ver schillende critieke punten be zocht en zich daar met getroffen personen onderhouden. De mi nister deelde ons mede er van overtuigd te zijn dat alles wordt gedaan wat mogelijk is om de hulpverlening onder de gegeven omstandigheden zo doeltreffend mogelijk te doen zijn, al wordt deze zeer bemoeilijkt door het plotstlinge van de overstroming en het uitvallen van de commu nicatiemiddelen. De minister kon zich nog geen gefundeerd oordeel vormen over de omvang van de ramp. vooral ook omdat de verbinding met de verschillende getroffen gebie den zeer moeilijk, zo niet onmo gelijk is. Hij verklaarde voorts er bijzonder van onder de indruk te zijn dat deze ramp, volgens de eerste berichten, aan verschei dene personen het leven heeft gekost, onder wie er ook zijn die bij de beoefening van hun plicht zijn gevallen. Hoewel de materiële schade nog niet is te overzien, kan nu al wel gezegd worden, dat deze ernstig zal zijn, zowel voor parti culieren als voor de overheid. Omstreeks half twee verliet de minister Dordrecht om zich naar andere getroffen gebieden te be geven. De directeur-generaal van de rijkswaterstaat verklaarde ons, dat reeds vaststaat dat de wa terstanden belangrijk hoger zijn geweest dan bij de beruchte stormvloed van 1916. Van deze zijde werd er ons ook op ge wezen, dat van ousher de Water staat gedecentraliseerd optreedt, zodat de plaatselijke waterstaats autoriteiten met het treffen van de eerst noodzakelijke maatrege len zijn belast. Zij komen onmid dellijk in actie indien de toestand zulks vordert en hebben hiervoor geen opdracht van een centrale instantie nodig. DE NOCRDOOSTPOLDER. De dijken van de Noordoost polder hebben de aanval van de storm goed doorstaan. Er werd Zondagmiddag gemeld, dat er geen schade kon worden ge meld. In de polder zelf is grote scha de ontstaan aan woningen, boerderijen en 'bedrijfsgebou wen. Persoonlijke ongevallen hebben zich voorzover thans be kend is, niet voorgedaan. AMERIKAANSE HULP AANGEBODEN. De Amerikaanse ambassadeur, de lieer Selden Chapin, heeft helpen, aan de minister-president, dr Drees zijn hartelijk medeleven betuigd met de natuurramp, welke Nederland heeft getroffen. Hij heeft daarbij medegedeeid, dat de Amerikaanse regering hem gemachtigd heeft aan de Ne derlandse regering het aanbod te deen om Amerikaanse militaire hulpmiddelen te harer beschik king te stellen. HULP VAN BELGIë. De directeur-generaal, de heer Dronsart, van het Rode Kruis van België, heeft het Nederland se Rode Kruis hulp aangeboden en verzoekt op te geven, op welke wyze deze hulp kan wor den geëffectueerd. DE P.T.T. draagt hierbij op aan alle P.T.T.- kantoren, bijkantoren, hulpkan toren en stations in de getroffen of bedreigde gebieden, om dag en nacht open te blijven. De dienst- chefs ter plaatse zullen zelf de daartoe nodige maatregelen moe ten nemen. DE EVACUATIE VAN BOEREN MET HUN VEE. Het ministerie van Landbouw, raadt boeren, die met hun vee moeten evacueren, dringend aan! met het vee de bijbehorende eigendomspapieren, ook t.bc.-vcr- klaringcn en dergelijke docu menten, vooral ook in veiligheid te brengen. NATIONAAL RAMPEN FONDS. Postgiro 9575. Het Nationaal rampenfonds verzoek ons bekendheid te geven aan de volgende oproep: „De Nationale ramp, welke ons land heeft getroffen, maakte directe hulp van iedere Neder lander onvermijdelijk. Het Natio naal rampenfonds omvattende: Het Nederlandse Rode Kruis, de Koninldyke nationale bond „Het Oranje Kruis", het R.K. huisves tingscomité, t algemeen waters nood comité-Nederland, roept daarom alle Nederlanders op, on verwijld hun steun te verlenen om de ontstane nood te helpen leningen. Iedere hulp is welkom, financiële hulp op de kortste ter mijn is dringend nodig. Daarom, helpt. Op ieders hulp wordt gerekend. Stort de grootst mogelijke gift op postgiro 9575 Nationaal rampenfonds, Den Haag, Slatenlaan 1, of zendt naar dit adres uw bijdrage". AANBOD VAN DUITSE RODE KRUIS. Het Duitse Rode Kruis zal in Den Haag en Brussel vragen, of het van dienst kan zijn bij het helpen van slachtoffers van de overstromingen, aldus heeft de secretaris-generaal van het Duit se Rode Kruis, Walther Hart- mann, medegedeeld. Het bestuur van het Westduitse vakverbond, dat zes millioen le den telt, zal Maandag in Dussel- dorp bijeenkomen om te spreken over maatregelen om de slachtof fers van de overstromingsram pen in Nederland en België te HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc- Diplomatic Cou rier. Café 's Lands Welvaren, 7.-30 uur: Openbare vergade. ring N.V.V. Bestuurdersbond. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. Telefoon van een onbekende- Waardevol metaal in Z.-Afnka aangetroffen Na de ontdekking van uranium in Z.-Afrika, komt het nieuws dat een grote hoeveelheid tita- nium-erts aan de Zuidkust van Natal is aangetroffen. Titanium dat bekend staat als het „wondermetaal", wordt hoe langer hoe meer gebruikt. Het is waardevol bij het bouwen van straalvliegtuigen, daar het, naar beweerd wordt, het enige me taal is dat niet smelt bij snel heden groter _dan het geluid. Het is lichter en sterker dan staal en bezit grote weerstand tegen aantasting door zuren en zeewater. Nog dit jaar zal een Zuidafrikaanse maatschappij tot delving overgaan in de buurt van Umkomaas, ten Zui den van Durban aan de kust van Natal. Een proeffabriek is reeds opgericht en monsters van de eerste productie zijn naar de Ver. Staten verzonden- Naar men beweert, 'bevindt zich meer dan een millioen ton ilmeniet erts in dit gebied, dat voor 50 procent titanium oxide -bevat. 'Op het ogenblik produ ceren alleen de Ver. Staten ti tanium waarvan de waarde 14.000 pond sterling per ver werkte ton is. Titanium oxide wordt als wit te kleurstof in de verfindustrie, Het A.N.P. heeft een onder houd gehad met dr W. H. van den Berge, directeur-generaal voor fiscale zaken in algemene dienst, die per 1 Februari a.s. is be noemd tot staatssecretaris van Financiën. Niemand zal ontkennen, aldus de nieuwbenoemde staatssecreta ris, dat de belastingheffing door de zwaarte van de druk een be langrijke factor is geworden in het leven van alle burgers. Boven, dien is de belastingheffing zeer ingewikkeld, hetgeen in de eer ste plaats samenhangt met de in gewikkeldheid van de moderne maatschappij, waarin een vér gaande arbeidsverdeling samen gaat met allerlei vormen van sa menwerking en belangengemeen schap. Daai-om hebben alle lan den met hetzelfde euvel te kam pen. Zij hangt echter tevens sa men met de hoogte der tarieven, welke allerlei uitzonderingen en aanpassingen nodig maakt. Er is nog een andere factor, die de belastingwetgeving moei lijk leesbaar maakt. De belasting- politiek is steeds meer ingescha keld in de gehele economische en sociale politiek. Zij dient niet meer alleen om de schatkist te vullen, maar ook om allerlei doeleinden te bereiken, b.v. meer werkgelegenheid. Ook andere economische en sociale overwe gingen spelen vaak een rol. „Maar vroeger", zo werd ge vraagd, „toen dit alles nog niet bij de vervaardiging van pa pier, rubber, textiel en aarde werk gebruikt. Het gebied waar titanium .ge wonnen wordt, ligt in een na turellen reservaat. Het departe ment van naturellenzaken zal 10 procent van de netto mijn- winsten ontvangen. Kamer-fractie van de P. v. d. A„ mr Burger heeft zich gewend tot minister-president Drees. Hij heeft de premier verzocht zo spoedig mógelijk voor de micro foon mededelingen te doen om trent de maatregelen door de re gering te nemen tot beperking van de watersnood en tot leni ging van deze nood. Dit ter ge ruststelling vs*e* de slachtoffei-s. De heer Burger heeft zich ook gewend tot de voorzitter van de Tweede Kamer. Hij heeft mr Kortenhorst gevraagd te willen bevorderen dat de regering Dins- Scheldetunnel ondergelopen Voor liet Noordelijke deel van het Belgische kustgebied is Zon dag de noodtoestand afgekon digd. Zware zeeën sloegen over cie dijken bij Knokke, Hel Zoute en Heist. Van slachtoffers werd geen melding gemaakt. Bij Het Zoute en het nabijge legen Lekkerbek werden dijken doorbroken, waardoor het water woningen, waaronder de par ticuliere villa van koning Bou- dewijn, binnendrong.. Eén villa stortte in tengevolge van de druk van het water. Alle hotels en landhuizen langs de kust moes ten worden ontruimd. Te Zeebrugge, waar de pier ernstig werd beschadigd, deel den havenautoriteiten mee dat een schip met springstoffen aan boorcï over .tijd is. Het had Zaterdagavond moeten aanko men. Er zijn geen signalen van het vaartuig opgevangen, Alle genietroepen, die te Brug ge zijn gelegerd, zijn opgeroepen om de gaten in de dijken met zandzakken te dichten. Alle telefoonverbindingen tussen Brussel en de kustplaatsen, zo als Oostende, zijn verbroken. In Oostende zijn tengevolge van een dijkdoorbraak straten- en pleinen ondergelopen. Ten Noorden van Het Zoute ver dronken 10.000 konijnen op een fokkerij. De trein- en wegverbindingen ondervinden vertragingen en zijn cp sommige plaatsen in het land onderbroken.- Over het Noordoostelijke deel van België woedden sneeuwstormen. Sinds Zondagochtend zijn de Hagerthy weel van niets, President Eisenhowers pers secretaris James Hagerthy, heeft in antwoord op vragen van journalisten verklaard, dat hem r.rets bekend was. dat de Ame rikaanse persberichten zcu kun nen bevestigen omtrent een eventuele order van de president inzake de terugtrekking der ze vende vloot uit de wateren ron dom Formosa. De Westduitse bond van ex- krijgsgevangenén heeft er in zijn orgaan op aangedrongen, dat de 7 uit de, gevangenis van Breda ontsnapte Nederlandse oorlogsmisdadigers niet zullen worden uitgeleverd, voordat voor, een Westduits gerechtshof is aangetoond dat zij de misdaden, die hun ten laste zijn gelegd, hebben bedreven. telefoon- en andere kabelver bindingen tussen Nederland en België verbroken. De gouverneurs van Oost- en W-Viaanderen en van Antwer pen hebben de militairen voor 't hulpverleningswerk opgeroe pen. De verlofgangers in ge noemde drie provincies moeten zich bij hun eenheden melden. De Schelde-tunnel voor voer tuigen was Zondagnamiddag on der water gelopen. Te Oostende zijn 4 personen in bed door het water verrast en verdrenken. Een kind werd door een windvlaag uit de armen van zijn moeder gerukt en verdronk in hel water dat op de straat stond. In het centrum van Oostende stond het water hier en daar meer dan 1 meter hoog- DE STRIJD IN KOREA. Record-aantal bunkers vernield. Tanks van de Verenigde Naties hebben het record-aantal van 147 vijandelijke bunkers vernield of beschadigd aan het centrale front in Korea. Van geallieerde zijde wordt te vens meegedeeld, dat in de week eindigend 28 Januari de commu nistische verliezen worden ge schat op 136 doden, 998 gewonden en zes krijgsgevangenen. Na de brand te Poesan. De commandant- van het Ame rikaanse Achtste leger, generaal Van Fleet, heeft een bezoek ge bracht aan het door brand geteis terde Poesan. Naar schatting van de politie zijn 1.540 huizen ver nield. De schade bedraagt min stens drie milloen dollar. De 60.000 daklozen moesten onder dekens e.d. beschiutting zoeken bij een temperatuur onder het vriespunt. Een kerkelijke instelling heeft inmiddels 130 balen kleding uit gedeeld. Poesan heeft normaal 437.000 inwoners, maar door de grote toevloed van vluchtelingen is dit aantal bijna verdubbeld. dag bij de opening van de verga dering van de Tweede Kamer eigener beweging de maatregelen tot beperking van de ramp en tot tegemoetkoming van de slacht offers ter discussie te stellen. De voorzitter van de Tweede Kamer, dr Kortenhorst, heeft naar aanleiding daarvan medege deeld dat hij zich met de minis ter-president heeft verstaan over de vraag, of de regering bereid zou zijn, Dinsdag voor zover het ili haar vermogen ligt, de Kamer een overzicht te geven van de stand van de nood in de getrof fen gebieden. De minister-president heeft zich bereid verklaard, bij de aan vang der vergadeiïng een ver klaring af te leggen, waarna de leden in de gelegenheid zullen worden gesteld eventuele vragen te stellen. President Batista van Cuba heeft een beroep gedaan op alle „vrije" leden van de V. N. om gezamenlijk een einde te maken aan de Jodenvervolging. Alle Cubaanse vertegenwoordigers in internationale organen hebben opdracht gekregen zich tegen deze vervolging te verzetten. zo was. werd ook ernstig ge klaagd over de weinige overzich telijkheid van de belastingwetten, die dikwijls een doolhof vormen, waarin men de weg niet kan vin den". „Nu bedoelt u de jurklisch- technische ingewikkeldheid", al dus dr Van den Berge. „De snelle ontwikkeling van het belasting recht is bovendien gestoord door de bezetting en na de oorlog op nieuw door de noodzaak draconi sche maatregelen te nemen, b.v. de heffingen ineens. Daardoor is een rustige heropbouw niet mo gelijk geweest. Thans is de ver- eenvoudïgingscommissie com- missïa-Van den Berge) in dit op zicht aan het werk. Zij beoogt een geheel nieuwe opbouw en wel in die zin, dat onder de verschillen de afzonderlijke belastingwetten een algemene grondslagenvet wordt voorbereid. Aan het einde PENSIOENFONDS VOOR HET BAKKERSBEDRIJF Op 4 Februari a.s. zal tijdens een coenbare vergadering van het per 1 Januari in werking getreden bedrijfspensioenfonds voor hei bakkersbedrijf in hotel Centraal te Den Haag aan een aantal pensioengerechtigd ge- worden werknemers de pen sioenbeekjes worden uitgereikt. Deze plechtigheid zal o.m. worden bijgewoond door de staatssecretaris van Sociale Za ken, mr dr A. A. van Rhijn, ver tegenwoordigers van de depar tementen van Sociale Zaken en van Landbouw, alsmede verte genwoordigers van cle organisa ties van werkgevers en werkne mers in het bakkersbedrijf- AUTEURSRECHTEN OMROEP BLADEN VOOR HOGE RAAD. De stichting „Het radiopro gramma", die door de rechtbank en het gerechtshof te Amsterdam in het ongelijk is gesteld inzake de auteursrechten der omroep verenigingen, is in cassatie ge gaan. Zij heeft thans bericht ontvan gen, dat de pleidooien voor de hoge raad in de cassatieprocedu re op Vrijdag 20 Februari a.s. zullen worden gehouden. Het Radioprogramma zal hier mede bereiken, dat voor het eerst in ons land in hoogste instantie zal worden uitgemaakt of de om- des jaars hoopt de commissie met haar arbeid gereed te zijn. Evenzeer ingewikkeld en ook verouderd is de wetgeving op het gebied van de invoerrechten en accijnzen. Er is op dit terrein wel een grondslagenwet, doch deze dateert van 1822. De modernise ring van deze wetgeving is ver traagd door cle noodzaak deze te coördineren in het kader van de Benelux. „Kunt u nog iels zeggen over het belastingbeleid?" „Heel weinig", aldus dr Van den Berge. „Mijn functie wordt staatssecretaris van Financiën. Ik word meer in het bijzonder be last met fiscale aangelegenheden. Het belastingbeleid moet natuur lijk een gelijkgerichtheid verto nen met de inzichten van de mi nister. die volgens de grondwet evenzeer verantwoordelijk is. De minister heeft een gecoördineerd belastingplan, zoals hij in de Eerste Kamer heeft medege deeld. Dit plan moet nog door de ministerraad worden behandeld. Hef belastingprobleem heeft tegenwoordig cck vele internatio nale kanten, aldus eindigde de nieuwe staatssecretaris het on derhoud. In de eerste plaats in verband met de Benelux, voorts met betrekking lot de verdragen inzake dubbele belasting en an dere aangelegenheden, zoals ta riefsgemeenschappen. Ook hier bestaat een nauwe samenhang met andere vraagstukken. Zo zal er, nu in een andere functie ook op internationaal gebied nog wel werk aan de winkel blijven. SCHAATSENRIJDEN. kees broekman europees kampioen. Kees Broekman uit De Lier heeft te Hamar het Europees- kampioenschap hardrijden, op de schaats op zijn naam ge bracht. Wim van der Voort uit 's-Gravenzande werd tweede. De Ncor Martinse werd derde. roepverenigingen -het auteurs rechten kunnen laten gelden op de publicatie van hun radiopro gramma's, die hoofdzakelijk wor den bekostigd uit de door alle radioluisteraars te betalen ver plichte luisterbijdrage", aldus deelt de genoemde stichting me- AXEL. Eerste hulp voor watersnood slachtoffers. Vele honderden per omroeper en per reportagewagen opgeroe pen vrijwilligers uit onze ge meente begaven zich direct na hel vernemen van de eerste noodbe- rïehten met spade en in werkkle ding naar de tonelen van de ram pen. Bij tientallen werden auto's en vrachtwagens beschikbaar ge steld teneinde onafgebroken hun diensten te bewijzen en een spe ciale hulpdienst Rode Kruis ten stadhuize werd ingericht, zodat spoedig met de eerst nodige hulp middelen, voedsel e.d. naar de door de watervloed getroffen plaatsen kon worden gestart, De Axelse bakkers en slagers stelden daarbij hun diensten aan stonds beschikbaar en zodoende werd daadwerkelijk bijgedragen in het lenigen van de eerste nood. SLUIS. Uitreiking diploma's aan ge slaagden der ï-es. rijkspolitie. Op het gemeentehuis te Sluis vond in tegenwoordigheid van KERKNIEUWS GEREFORM. GEMEENTE. Beroepen te Veenendaal ds D. L. Aangsenbrug te Terneuzen, die bedankt heeft voor Dordrecht. 99 99 Deel I: „HET SPOOK VAN HET ZWAARD". 4. De drie vreemde ruiters, die onverstoor baar het gebied van cle Noorman binnentrek ken, worden argwa nend nagekeken bij elke boerenhoeve, die ze passeren. Hun Mon gools uiterlijk, hun zware bewapening, de kleine, taaie steppen- paardjes, die ze berij den, dat alles wekt wantrouwen. Soms blaft een hof hond hen woedend aan. Dan wendt de jongste van de drie zich schichtig om in 't zadel en z'n scherp- gewette lans trilt. De aanvoerder, een man wiens tengere bouw cle lenigheid van een kat verraadt, buigt zich spottend naar hem over. „De zoon dei- steppe schijnt bevreesd voor de honden der honden!" mompelt ■hij spinnend. .De jonge krijger kijkt ver schrikt op. Hij wil niet toegeven dat i hij, gewend aan de wijde uitgestrektheid der steppe, zich 'beklemd voelt in dit rijk dei- grote bomen, waar men zelden cf nooit de horizon ziet en waar de 'bewoners zich zelf opsluiten binnen de burchten en palissa den. „HeL is niets, o Tsacha..". „Uw vrees is grappig. 'Zijt ge vergeten hoevele van deze blan ke honden de grote Khan, onze meester, heeft doen janken van angst?" Tsacha lacht geluidloos. „Het is jammer dat wij hier als afgezanten zijn. Nu moeten wij eh..hoffelijk blijven. Koe- welhij lacht weer. „•onze hoffelijkheid geldt alleen voor de tweebenige honden. Wat de vierbenïge betreft....". Hij. tast plotseling paar zijn korté,' Mongoolse boo'g! en legt bliksemsnel een pijl op de pees, want zijn scherpe ogen hebben eensklaps een donkere vorm in het struikgewas ontdekt, die hen argwanend opneemt. „Bor Khan heeft ons niet ge zegd de vierbenïge honden te sparen die ons aangluren als waren wij de maan. Laat 'hem janken De boog vliegt omhoog. Doch eer de moordende pijl de pees kan verlaten klinkt plotseling een jongensstem schril van woede door het woud. „Schei uit! Als ge op Wolf schiet zal ik u doden Met een ruk wendt Tsacha zich om en een wreed glim lachje plooit zijn dunne lippen als hij zijn boog op het nieuwe doel richt burgemeester Van Hootegem en de kapitein der rijkspolitie, de heer L. Stoorvogel, de uitreiking plaats van de door de 3 nieuwe reservisten behaalde diploma's. De pas geslaagden zijn de heren A. C. Leliaert. P. Brouwer en A. A. Roelandt. De avond werd geopend dooi de heer L. Meertens. Deze memo reerde wat zoals was geschied tussen het tijdstip van werving der nieuwe reservisten en het be halen van het diploma. Kapitein Stoorvogel reikte hier na de diploma's aan de geslaag den uit en gaf in het kort een overzicht van de doelstelling van het instituut „Steun Wettig Ge zag". De reservist. A. A. Roelandt sprak namens de reservisten een woord van dank tot kapitein Stoorvogel en dankte tevens da heer L. Meertens voor de prettige* wijze, waarop deze de lessen hrd gegeven. Na de pauze, waarin enkele verversingen werden aangeboden, werden door de heer en mevr. Brouwer en de he:r Roelandt en kele voordrachten gedaan. De burgemeester van Sluis feliciteerde de geslaagden en dankte hun echtgenoten voor de opofferingen die zij zich hadden getroost door hun mannen zoveel „vrije avonden" lesgeven. Hij sprak woorden van waardering over het werk van de reserve* rijkspolitie en dankte tot slot op perwachtmeester Meertens voor zijn grote ijver en toewijding als instructeur van de geslaagden. De genodigden bleven hierna nog geruime tijd gezellig bijeen. Vergadering boldersclnb. De boldersclub „De molen" hield in het clublokaal bij de heer M. van Loocke een algemene vergadering. De leden gaven door de grote opkomst blijk „hart" voor de zaak te hebben. Op deze vergadering, waar het vrolijk toeging, werd besloten de nieuwe overdekte en verwarmde bolbaan met een prijsbolling voor de leden officieel te openen op 5 Februari a.s.. Ook werd besloten tot het houden van een algemene bolling op 15 Februari, terwijl be zoeken zullen worden gebracht aan de bolderclubs te IJzendïjke en Eede. Jaarverg. Varkensvereniging. De varkensvereniging „De Vol harding" alhier hield haar jaar vergadering ten huize van de heer H. Goddéris. Uit het verslag over het afge lopen jaar bleek dat er een batig saldo in kas is van ƒ1741,44. In 1952 is een bedrag van /45S.06 uitgekeerd voor drie dode var kens. De aftredende bestuursleden, de heren H. Goddéris, G. Ver- schoore en Ed. van Damme. wer den herkozen. De uitkering voor gestorven of onteigende dieren werd wederom 1 vastgesteld op 1,40 per kg.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2