Bevolking gedeeltelijk geëvacueerd c Nieuwe avonturen van CISCO KID C Waterwolf verslond Zuidland bij Capelle a.d. Usel hield het uit Binnenstad Dordrecht onder water Water teistert Nederland 62565 3 J CIRCUS STRASSBURGER njrOÜ i as as ëss sin si een flinke loopjongen Laust Uilenspiegel De Waarheid van Maandag X Februari 1953 (Van onze verslaggever) SPIJKENISSE, 1 Februari. Weinigen hebben waarschijnlijk voor vandaag van het kleine dorp je Zuidland gehoord. U kunt het vinden op het eiland Putten, waar het op een paar kilometer van het Haringvliet ligt, verscholen tussen dijken en hoge bomen. Deze Za terdagnacht en Zondag zullen in Zuidland nooit vergeten worden. Brullend heeft het water de wa terkeringen doorbroken en is doorgestroomd tot de gehele Oudenhoornse polder één woeste zee was van schuim en wrakhout. Om vier uur in de ochtend luidde de noodklok in het dorp. Voor velen was dit alarm te laat, omdat toen het water op sommige plaat sen al in de huizen stond. Om vier uur stond het vee in de stallen met de poten te spatten in het zilte wa ter, dat onweerstaanbaar alle be huizingen binnendrong. Om zeven uur kwam het water in d- woonkamers, om kwart over zeven stond het tot de knieën van de man, die wanhopig- probeerde wat van zijn huisraad te redden. Zondagmiddag om S uur stond het water slechts enkel: centimeters onder de huiskamerlamp ei 's avonds om 9 uur bevonden zich nog honderden mensen op de zolders, zonder gas en licht, sommigen zelfs zonder voedsel. Op dat tijdstip was Zuidland volkomen geïsoleerd. De laatste toegangsweg, die tot aan de middag berijdbaar was ge- hieven, werd nu op verschillende plaat- en overspoeld door een kolkende laag .water van 75 centimeter. Op diezelfde weg liepen 's avonds koeien, waarvan ,ae eigenaars in geen velden of wegen te zien waren. De onafzienbare rij auto's, die Zuidland trachtte te bereiken, ;kwam niet verder dan het tramstation netje, omdat het water op de weg daar achter te hoog werd. De chaotische stroom voertuigen, die over de weg voorttobde, had kop noch staart. Er gingen wagens leeg heen, die ook weer leeg terugkeer den. Van enige leiding of organi satie bij het reddingswerk was niets te bespeuren. Honderden trokken na de alarmerende radioberichten op eigen gelegenheid naar de Oudenhoornse polder, waar handen tekort waren om de zandzakken hoog op te stuwen tegen de dijken die het nog hielden. Iedereen pakte aan, wat hem voor de handen kwam. In Sprjke- mïsse zagen wij ongeveer vijfhonderd mannen en vrouwen, merendeels afkom stig uit Rotterdam, zakken zand vullen, voor de bedreigde dijk bij het plaatsje Biert, enige kilometers ten Noorden van Zuidland. Urenlang werkten deze held haftige mannen en vrouwen in de ver schrikkelijke storm onverschrokken naast de vrachtauto's,' die de zakken naar de bedreigde punten brachten. Bij Biert vochten mannen als leeuwen om de polder rond Spijkenisse voor on derlopen te behoeden. Tegen de middag nam de storm zo in kracht toe, dat alles wat de mens tegenover het geweld der elementen stelde, nutteloos scheen. Door de barricade van zandzakken en er overheen sloegen slierten water de mannen in het gelaat. De wielen van de auto's zakten diep weg in de modder. Ieder geluid ging verloren in die orkaan van regen en hagel, die de mens de adem afsneed en de handen verstijfde van kou. Maar toch werd er door ge vochten. Daar beneden in de polder brandden nog lichtjes achter de ramen, waar mensen woonden. Er stond een kinderwieg in de huiskamer en kinder stemmen verklonken ijl en angstig in de etorm. Bij Biert spraken we een eenvou dige man uit Spijkenisse. Zijn naam was Metson en hij was zo bescheiden, dat hij beslist niet wou dat onze fotograaf een plaatje van hem.maakte, Toen de noodklok 's morgens ook Spijkenisse in rep en roer had ge bracht, had hij met andere mannen boten gebracht naar de dijken die op doorbreken stonden. Daar werden de boten te water gelaten en terwijl ande ren begonnen de waterkeringen ta verstevigen ging Metson in de boot om mensen te redden. Van de zolder van een boerenhofstede haalde hij een vrouw, die nog in het kraambed la» met haar kind van zes dagen ou-i. In dezelfde boot bracht hij de ver- 1 pleegster mee en de anderegezins leden. Al het vee was verdronken. Wij spraken een jonge man uit Ca- pelle aan de IJssel, die toevallig voor een weekeind op bezoek was bij familie. Het was een jonggehuwd paar, dat zich na eindeloze opofferingen pas in de nieuwe spulletjes had gestoken. Het zag snikkend hoe de nieuwe meu bels door de kamer dreven, het vee loeiend omkwam en het kippenhok in wrakhout werd geslagen. Deze dag heeft ontelbare tragedies gezien. Maar ook ontelbare staaltjes van heldenmoed van eenvoudige mensen, die zelf de handen uit de mouwen staken als de autoritei ten niet snel genoeg de hulpverlening organiseerden. 's Avonds om negen uur konden wij met een hoge legertruck op het laatste nippertje het geïsoleerde Zuidland berei ken. Alleen de hoofdstraat, de Ring, was nog droog. Beide dorpscafé's (Meiburg en Ka'obedijk) waren doorgangshuizen voor de evacué's, die door de reddings ploegen van de zolders en uit de dak ramen waren gehaald. De overgrote meerderheid van de Zuidlanders was toen al naar veiliger oorden gebracht. Een van de redders vertelde ons, dat hij met drie man twee uur geploeterd had om een boerderij te bereiken die slechts 300 meter ver was. Op de eerste tocht haalden zy twee vrouwen en drie. kleine kinderen, maar toen was het ranke platbomertje zo vol, dat een van dé redders steeds moest hozen. 's Avonds laat zagen wij pas, dat er motorsloepen van de marine en amphi- bie-vaartuigen werden aangevoerd. Toen viel de eerste natte sneeuw en zagen wij in de verte, achter dat woedende, schui mende water, de bleke lichtseinen van mensen in doodsangst. Dan richten de koplampen van alle auto's zich naar de waterkant om de landing mogelijk te maken van twee sloepen. Er bevinden zich kinderen, twee oude vrouwen en een drietal mannen in. Allen hebben de hele dag in angst en vreze op de zólder van hun huis doorgebracht. Er drijft een dood schaap tegen de zandzakken aan, die hier het water nog tegenhouden en ginds in de diepte, waar het water een stal volkomen heeft overspoeld, bevinden zich zestig koeien, die zelfs de stal niet. uitgekomen zijn. Een watermolen staat als een razende te draaien, mensen trachten zich staande te houden tegen de wind, de huizen waar nog mensen zijn, worden verlicht met kaarsen. In .café Meiburg zit een lid van een reddingsploeg, die ternau wemood het leven heeft kunnen redden, toen zijn boot omsloeg. Zijn mhkker zit ergens in de duisternis op het dak van een huis. Om tien uur bemerkt men dat het water nog meer stijgt. En het watei staat al van het Haringvliet tot aan Simonshaven; zal Spijkenisse het van nacht droog houden? Dat is de vraag, die alle bewoners van Putten in deze uren bezig houdt. Oud en jong in de weer (Van onze verslaggever) CAPELLE a. d. IJSEL, 1 Februari Ook bij Capelle a. d. IJsel zag de toe stand er niet rooskleurig uit. Even voor bij het veer van De Ruit werd de dijk hedennacht zodanig bedreigd, dat deze begon te werken. Gas- en waterleiding, buizen sprongen, zodat het voor de hulp ploegen bijna onmogelijk werd om te werken. De gehele bevolking begaf zich echter naar de plaats des onliells. Oud en jong ging aan de slag en is op het ogenblik hoewel de hoogst eritieke toestand momenteel geweken is nog steeds in touw om te voor komen, dat de gehele Alexanderpolder onder water loopt. Wanneer de dijk het had begeven, was het water waarschijnlijk tot Leiden toe doorgestroomd. Hedenmorgen om drie uur stond een meter water op de dijk. De buitendijkse inwoners leden hierdoor veel schade aan inboedel, die niet meer in veiligheid kon worden gebracht. Van de hoge kant van de IJsel komen berichten binnen, dat de gehele polder daar langzaam vol loopt. Het veer van De Ruit vervoert op het ogenblik uit sluitend nog personen. De bevolking van de gehele Alexan derpolder is in gereedheid gebracht voor eventuele evacuatie, ook voor het vee zyn deze maatregelen getroffen. TROOST Een van de slachtoffersdie door de overstroming have en goed verloren hebben, werd gister avond voor de radio geïnterviewd. Be man was in de oorlog zijn huis kwijtgeraakt. Zeven jaar lang woonde hij in een schuur. Nu is hij opnieuio dakloos geworden. ,Jlet is een troost voor u, dat u niet de enige be7it", zo meende de radio-verslaggever te moeten Het slachtoffer gaf de verslag gever een treffend antwoord: Het zou een veel grotere ^troost zijn als ik wel de enige was PARIJS, 1 Februari John Foster Dulles, de Amerikaanse ministervan buitenlandse zaken, is tezamen met Harold Stassen aangekomen in Parijs. De dag daarvoor hadden zij in Rome doorgebracht, waar zij de Italiaanse re geerders verslag lieten uitbrengen. Noordendijk eritieke plaats Om ongeveer twee uur 's nachts wer den de bewoners van dit deel van de stad - zover ze door de storm en regenvlagen die over de huizen heen raasden nog niet wakker waren door de sirenes van ziekenauto's en politiewagens gewaar schuwd, dat er gevaar dreigde. Binnen zeer korte tijd steeg het water in de vóór de djjk gelegen woningen tot een hoogte van 130 centimeter. Het be- (Van onze verslaggever.) DORDRECHT, 1 Februari. Tot de zwaarst getroffen steden in het noodgebied van Zuid-Holland behoort Dordrecht, waar in de nacht van Zaterdag op Zondag het water over en door de dijken naar de bin nenstad stroomde en die blank zette. Ijlings moesten bewoners der benedenhuizen have en goed in de steek laten om zich op de boven verdiepingen in veiligheid te stellen. Behalve de binnenstad hebben ook de wijken „De Staart" en „Chris- pijn" zeer veel van het water te lijden. De meest eritieke plaats is de Noordendijk, waar het hoog opgezwiepte water de voor de dijk gelegen woningen binnendrong en enige tijd daarna over de dijk sloeg, waarin op drie verschillende plaatsen gaten van soms meer dan vijftien meter lengte werden geslagen. Hierdoor kolkte het water de aan de andere kant van de dijk gelegen huizen binnen en zette een aantal straten blank. reikte een stand van 3.80 A.P., dat is 40 centimeter hoger dan tijdens de vloed van 1916. Mannen droegen ouden van dagen tussen zich in op stoelen of in de armen naar veiliger oorden. Een ziekenwagen haalde een patiënte weg, die in een gipsbed lag. Ook een vrouw in het kraambed werd naar elders vervoerd. AHen spoedden zich naar de bovenverdiepingen. Omstreeks vijf uur was het water zo ver gestegen, dat het over de Noorden dijk begon te slaan en daarin drie grote gaten sloeg. Hardnekkig, onvermoeid werk van toegeschoten gemeentepersoneel en ar beiders uit de omgeving voorkwam een totale doorbraak. De ellende zou niet te overzien zijn geweest! Het overslaande water zette een deel van de achter de dijk gelegen straten blank. 's Middags kregen de bewoners van de beneden- en bovenwoningen van de Noordendijk opdracht te evacueren. Hoe wel gedurende de gehele ochtend en middag ploegen uit de bevolking, ge meente-arbeiders en militairen met door gevorderde vrachtwagens aangevoerde zakken zand en klei de door het water geslagen gaten versterkt hadden, achtte men het niet verantwoord de bewoners in hun huizen te laten, daar deze dijk de meest eritieke plaats is. Zover zij niet bij familie terecht kunnen, worden de bewoners in de H.B.S. ondergebracht. Men wacht in angstige spanning af, of de dijk het met de vloed, die in de loop van de avond opkomt, zal houden. Binnenstad blank In de binnenstad, die gedurende de nacht onder water kwam te staan en waar de bewoners overal naar de boven verdiepingen vluchtten, was „verkeer" slechts per boot mogelijk. Op deze wyze werden dan ook de ouden van dagen van het tehuis aan het Begijnhof verlost. In de belangrijkste straten stond het water 's middags om half vijf hier en daar nog ruim een meter hoog. Overal in de stad wordt het beeld beheerst door arbeiders in werkkleding via de radio waren zij opgeroepen zich op hun bedrijven te melden militairen in amphibiewagens en vaders, moeders met kinderen, die kleding, beddegoed, matrassen enz., torsen naar de plaatsen, waar zij de nacht zullen doorbrengen. Schoenenwinkels gaven de aanwezige laarzen aan degenen, die ze nodig had den. Van een paniek of paniekstemming is geen sprake geweest. Over het alge meen kan men zeggen, dat dank zij de rustige, kordate houding van de bevol king alles betrekkelijk kalm verloopt. In andere stadsdelen, zoals „De Staart'" en „Chrispijn", stonden ook ver schillende wijken onder water. Bij de Bakstraat veroorzaakte het geweld zoals trouwens ook op andere plaatsen - een groot gat in de straat, waardoor de gas-, water- en electriciteitsleidingen bloot kwamen te liggen. Op verscheidene plaatsen waren de bewoners van licht verstoken. Geen spoorverbinding meer Bij de verzekeringsmaatschappij „De Eerste Nederlandse", zag men hoe in de kelder, waar het archief gevestigd is, de kaartenbakken schots en scheef door elkaar dreven. In het tunneltje onder de spoorlijn klotste het water zoals in honderden kelders lustig tegen het plafond. Voetgangers, die naar „Chrispijn" moesten, liepen over de spoorlijnen. Geen trein was te duchten, want het Dordtse station lag stil en verlaten. De chef ver telde, dat sedert 5 uur 's morgens geen treinen meer zijn binnengekomen. In de richting Rotterdam is een lijn T>p een plaats geheel ondermijnd en ten dele weggespoeld, terwijl tussen de Moerdjjkbrug en het station beide baan vakken op verscheidene plaatsen door 't water verwoest zijn. Dordrecht is van alle spoorwegverkeer verstoken. Slechts een zeer onregelmatige busdienst onder houdt de verbinding met Rotterdam. Bij het sluiten van deze editie was nog niet bekend of er slachtoffers in het ge teisterde Dordrecht gevallen waren. (Vervolg van pag. 1) Dordrecht is in de nacht van Zater dag op Zondag door enorme water massa's besprongen. Meer dan de helft van de stad werd overstroomd; op een gegeven ogenblik stond het water niet minder dan 3.80 m boven AP, d.w.z. 50 cm boven de ontzaglijk hoge waterstand van 1916. Sirenegeloei en klokgelui "C1 VEN ALS in Dordrecht werd in om- liggende plaatsen als Zwijndrecht de noodtoestand afgekondigd door geloei van sirenes en klokgelui. Deze onheil spellende geluiden deden de mensen uit hun slaap opschrikken. In de aarde donkere nacht vluchtten de mensen over haast met nog wat have en goed over de wegen naar veiliger oorden, of zy begaven zich naar hoger gelegen verdie pingen van hun huizen. TJifc Maassluis wordt bericht, dat een 68-jarige vrouw in een huis aan het Zandpad door het water werd overrom peld en ingesloten. Zjj heeft nog hulp trachten te halen, maar kon niet tegen het geweld van het water op. Zy ver dronk jammerlijk. Maassluis is trouwens als geheel zwaar getroffen. Op vele plaatsen stond het water meters hoog. Aan de inboedel van de bewoners is enorme schade toe gebracht. Vele fabrieken zijn beschadigd. Vlaardingen en Rotterdam Een van onze verslaggevers, wonende in Rotterdam-Zuid het zwaarst ge troffen deel werd raidden In de nacht wakker door geroep op straat. Het water stond toen al ln de kamer. Toen hij de deur opende, gulpte het hem tn een dikke, viezige stroom tegemoet. Met alleen een deken over de arm snelde hy de trap op naar zyn bovenburen. Het meubilair kwam geheel onder water te staan Zoals het hem ging, ging het dui zenden, tienduizenden Rotterdammers. De stroom viel grotendeels uit. De centrale aan de Galileïstraat moest de stroomvoorziening staken. De centrale aan de Schiehaven werkt wegens water schade maar met twee machines. Honderden meters duinen weggeslagen /~~tOK op de Zuidhollandse eilanden is de toestand ernstig. Op Goeree zjjn tot dusverre 40 doden geteld, op Befóerland alleen al in het plaatsje Numandsdorp 25 vermisten. De polderlanden zijn volgestroomd en honderden stuks rundvee zijn verdron ken. In Hellevoetsluis zyn vjjf mensen ver dronken. Een man wilde zijn vrouw red den, waarby hij zelf eveneens om het le ven kwam. De sluitdam in de Brielse Maas bij Oostvoorne is over een afstand van 300 meter ernstig beschadigd. De duinen zijn over kilometers weggeslagen. Op Rozenburg, het langwerpige eiland bezuiden de Nieuwe Maas, is de toestand vreselijk. Een groot deel staat blank. Verder naar het Noorden, bij Katwijk, Noordwjjk, Beverwijk, Den Helder en an dere plaatsen hebben storm en spring vloed enorme verwoestingen aangericht. Bij Katwijk werden drie restaurants door het geweld van de watermassa's uit elkaar gerukt. Wrakstukken van de gebouwen werden in het zand gewor pen en weer door het water overstroomd. Het resultaat: een troosteloze ruïne. De duinen voor Katwijk en Noordwijk zijn over honderden meters weggesla gen. Bedolven door water en puin TN Petten hield de zeewering het goed, 1 hoewel de watermassa's er af en toe overheen sloegen. In Den Helder werden door de storm de daken afgerukt van een blok van acht huizen (nieuwbouw). De schade aan hul zen (vooral hoekhuizen)' in de getroffen streken is trouwens overal zeer groot. Vele berichten bereikten ons over in stortingen van huizen, die door het wa tergeweld waren ondermijnd of al bouwvallig waren. Uit Poortugaal komt de droeve tijding van de dood van twee ge zinnen, die door het water naar de bovenste verdieping van hun huis waren gedreven. Waarschijnlijk door de stuwing van het water is het huls vervolgens ingestort en dr bewoners zijn in de chaos van neer stortend puin en de watervloed om gekomen. Twee mannen, die te hulj snelden, kwamen eveneens jammer lijk om het leven. Betrekkingzoekendnn 10 «ent Telefonisch op te geven annonces: Indien vóór 12 uur opgegeven, wordt "Uw advertentie nog dezelfde dag ge plaatst. Personeel gevraagd Begenkledingfabrlek vr. gerout. MACHINESTIKSTEES en voor tijdelijk een uitsnüder. Aanm. Hedaco, Bilderdük- kade 76. Japonnentelief vraagt aank. STIKSTEES en LEERLINGEN Aanm. Kledingbedrijf Boersma, Keizersgracht 20. ALL BOUND COUPEUR gevr. voor herenconf,, prima vakman kan meedelen in de winst, dus goede kansen voor e6n goed vakman. Br. ond. no S004 bur. van dit blad. Borduurïnr. Ter Laare, Bloem- etraat 23, vraagt NET MEISJE j± 16 j., als leerling. Tel. 30528. Te koop gevraagd X. WAGENHUIS, Ger. Doustraat 109, telef. 26481. betaalt veel geld voor alle soor ten meubelen, naaimachines, kafitoor- en magazljngoederen VEEL GELD betaalt alleen H. Swaab en Zn voor alle meubelen, gehele In boedels, naalmach.. haarden, piano's, kantoor- en magazijn- goederen. Overal te ontbieden. 2e Oosterparkstr. 2U3A. A'dam. telefoon 53836. Anto's en rijwielen REPAREREN en REVISEREN van alle motoren. Speciaal D.K.W., Vilüers en J.L.O. Tn- en verkoop. Elandsgracht 6. FORD PREFECT '48 mechanisch prima, benz. verbr. 1 op 15. geen olie 1475.ook rullen voor motor. Elandsgr. 6, telefoon 37654. Meubelen Huisraad enz. Alleen de allerbeste- merken NAAIMACHINES huishoud en industrie. Desgew. termijn. Motoren v.a, J 66.—. A. W. Mastenbroek. Ten Kate- straat 20, telef. 84864. UW BED SLECHT? Rep.,, overtrekken of bijvullen in een dag gereed. J. Horn Zn. Nieuwe Leliestraat 107, tel. 43493. Na 6 uur 31058. Uw bed met nieuwe tük voor zien vanaf 16. PHASING, Kuyschstraat 122. telef. 57029— 54974. KEUZE UIT 1000 NAAIMACH. Zwitserse. Zweedse en Duitse merken. Termijnbet. Ook ruilen Singel 184, telef. 43337. De opruiming is voorbij, BEIA'S MEUBELFABRIEK Lünbaansgracht 46 bij de Lindengfracht. tel. 42241. gaat toch nog even. door met zijn lage prijzen, b.v. Zware moderne huiskamer best. uit: groot dressoir 180 cm lang. zwaar clubstel, geheel verend en tafel, samen 355.— Mahonie zitkamer, pr. bekled, met gr. dress. 465. 4 zware Eng. clubs met tafel 239.— Clubstellen reeds v.a. 190.— Goth. huiskamer van 850.- voor 595.— Zwaar Zwitsers bank stel van 1095.— voor slechts 745.— Het is beslist de moeite waard even te komen kijken bij BELA'S MEUBELFABRIEK Lünbaansgracht 46 Geopend van 9—6 uur. ook Zaterdags, DE11B.NS 1SEDS l'ELLEN 2e keus. Nog 300 dekens, w.o. grote maten (mot lel. afwijkin gen) voor slechts 15.50 17.50, 18.90. Prima damast bedstel- len 42.50 en 69-50. Op ver toon advertentie deze week 5 korting. Tapütliandel „Maro" N.V., Achtergracht 17 b.h. Frederiks- plein, Amsterdam. Dames- en Herenkappers WAARDEBON" Zoekt uw voordeel. Geldig tot 1 Maart a.s. prachtige perma nent-wave incl. gratis knippen. W. waterg. volle gar. van 6.— voor 3.—. Maison Modern, Zeedijk 121. telef. 47671. Lessen en clubs JAN DANIELS DANSLESSEN A.s. Zond.av. half 7 en Dinsd.- av. 9 uur aanv. beginn. Ook nog plaats voor dames. Div. half gevorderden en vergevor derden clubs. Spec, clubje voor kantoor- en zakenlui. Inl inscbr. Reguliersdwarsstraat (achter Tuschinski), tel. 35191 of 2e Keucheniusstraat 13. Diversen DIERENHANDEL Poesjes v.a. 1.—. hondjes v.a. 3.—. Opname van bij U over tollige dieren. H. van Euwen, Westerstr. 28. A'dam. tel. 47184. F. A. SMIT EN CO, Elandsgracht 132 Sportprijzenzaak- Bekers, kran sen. medailles, vaantjes, gra veren etc. Telefoon 33904. Elandsgracht 132, A'dam-C. Voor ik schilderen gaeerst NAAR WEPA De Clercqstraat 53 naast In- cassobanlc, telef. 12.15.19. VERF KOOP'" U BIJ DE VAKMAN Grondverf v.a. 1.40 per kg. Per 5 kg 6,75. Glansverf y.a. 2.25 per kg. Per 5 kg 11,—. (Bus medebrengen s.v.p.) j.Hanko", Dapperstraat 87 Telefoon 53215. Geril 'ing heden UW SNi I N I liH op Van 2 Februari af geheel nieuw programma Voorverkoop steeds 2 dagen tevoren 518de STAATSLOTERIJ ,2e klasse Te lijsT 30000: 6031 5000: 2155 20 16922 18751 ƒ400: 2141 2715 4118 56D2 15354 17827 ƒ200: 1077 1258 19317 1500: 5330 19964 1000: 1(806 10932 16828 I 0102 i 9 13257 l! 1673 1959 2355 2538 '"0'J ,aao 5031 5146 5782 5088 6103 6157 6429 C479 7139 7252 7458 7584 70D1 8083 3586 9014 9052 9254 9396 SU 11763 11958 12454 13171 13010 14604 1-1646 15348 15541 18461 18713 20335 2037S 3002 1018 1026 !B 21002 1300 1317 1352 1353 1947 1954 1962 üs si s: üi s is S8 ss ss SI! 2794 2820 2836 2853 '4543 4-553 4557 «S» SS 13 «M S X 33 L. 5102 5167 L... 5402 5442 5445 5632 5727 T" S IBS 35 3613 3636 35 4%° 4052 $3 llll 4131 4155 4,59 4596 4 717 4729 ES? SF ïi 11 1 'IH11II 5891 5910 5943 5954 5968 5971 6226 6274 6299 6302 6426 6428 sa «s, x, M'.x ks Z 7310 7334 7371 7440 7462 7488 7498 7507 7514 "7549 7592 7605 7688- 7704 7712 7713 7716 7732 7829 7857 7924 7965 7998 8014 8056 8064 8089 8113 8121 S137 8139 S144 8170 S2I5 8249 8331 8368 8390 8430 8444 8474 8496 8525 8526 8545 8593 8606 8636 8695 8697 8702 8778 8313 8832 S8S4 8901 8929 8994 9030 9059 9112 9145 9154 .9168 9255 9270 9277 9317 9341 9366 9391 9409 9433 9440 9556 9591 9600 9609 9639 9687 9724 9735 9760 9777 9825 9835 9844 9876 9886 9919 9978 9988 9999 10014 10026 10042 10043 10044 10046 10051 10Q67 10122 10124 10135 10219 10241 10253 10274 10356 10367 10371 10385 10393 10439 10466 10473 10-192 106-12 10677 10681 10710 10728 10833 10843 10870 10894 10S98 10965 10992 10997! 11005 11006 11021 11033 11045 11057 11063 11156 11187 11203 11220 11261 11280 1!"g§ H338 11354 11386 11419 11476 11555 11582 11616 11663 11666 11950 11671 11709 11793 11804 11831 11836 11612 118- 0 12483 12490 12503 12506 12540 12562 12575 12G25 12670 12676 12711 o ""••7 12819 12831 12832 12853 12920 12944 12056 13010 ,8"°" """S 13211 13227 13228 13246 13258 13278 II - 13647 13666 13713 13734 13739 13747 13755 13768 L_... 13781 13799 13802 13824 13835 13916 13925 13928 13967 14010 14037 14043 14054 14063 14067 14080 14155 14157 14190 14224 14233 14289 14329 14354 14400 14432 14440 144-11 14446 14457 1-1478 14520 1-1528 14536 14542 14621 14642 14653 14663 14704 14711 14723 14731 14763 14771 14833 14836 148-14 14931 14941 14978 14991 15088 15102 15150 15153 15179 15232 15236 15310 15315 15390 15405 15419 15440 1-5502 15528 15545 15569 15570 15605 15611 15649 15722 15727 15728 15735 15752 15794 158Q0 15809 15S12 15814 ,5830 15855 15950 15951 15968 15991 16036 16063 16191 16210 16217 16220 16235 16236 16240 16266 16273 1627-1 16296 16343 16359 16379 16-143 16461 16493 16553 16563 16565 16590 16627 16690 16732 16761 16792 16812 16817 16838 1G840 16848 16858 21187 21227 21314 21322 21325 2 21488 21-502 21608 21634 21655 2: 21954 21955 ,- DE WAARHEID vraagt met spoed een Aanmelden tussen 10 en 11 uur afd. Personeels zaken Geb. Felix, Keizersgr. 324, Amsterdam-C. Hedenavond 8 uur in NOVA-THEATER Prinsengracht 245 A in verband met de 10-jarige herdenking het machtige Sowjet-filmwerk „DE SLAG OM STALINGRAD" Toegang Felix 50 ct. Werklozen 25 ct Kaarten verkrijgbaar bij portier Felix, 2e Boom- dwarsstr. 4 en aan de zaal. Telefonisch reserveren onder no. 46806. Niet afgehaalde bestelde kaarten worden om 9.15 uur verkocht. Toegang 18 jaar De. prachtige Sowjet-film ,DE TWEE STRIJDERS" Woensdag 4 Febr. 8 u. n.m. Vrijdag 6 Febr, 8 u. n.m. Zondag 8 Febr. 9.30 u. v.m. Avondvoorstelling voor bewoners Transvaal-, Oosterpark en Watergraafsmeerbuurt in Gebouw HET KRAAIENNEST Polderweg 8 Toegang 50 ct Voor bewoners Halfweg en Zwanen burg in het STUDIO THEATER Zwanenburg Toegang 60 ct Ochtendvoorstelling voor bewoners Indische buurt in het VAN SWINDEN THEATER le Van Swindenstraat Toegang 60 ct Keizersgracht 324 - Amsterdam-C. Heden avond 2 Febr. Heden avond 8 uur Danscursus voor beginners voor gehuwden en personen bóven 28 jaar 7.30—9 uur Toegang 60ct Van 9—11.30 uur VRIJ DANSEN voor iedereen Doven 28 jaar Toegang 60 ct Swing verboden Ter gelegenheid van de 10-jarige herdenking het machtige Sowjet- filmwerk „De slag om Stalingrad" Toegang ƒ0.50 Werklozen ƒ0.25 Werklozen kunnen alleen bij aanvang van de film voorstelling ten hoogste 2 kaartjes kopen, zolang de voorraad strekt. In voorverkoop worden seen kaarten verkocht. Woensdag middag 2 uur Woensdag avond Vrijdag avond —10 uur Zondag avond 8 uur Speciale jeugdmatinee Toegang 25 ct DANSLES van 811 uur voor Woensdag- en Donderdagclub Lesprys ƒ1.— Tango-cursus dames gevraagd Danscursus voor beginners Lesprys 1.— Dames gevraagd DANSEN MET ORKEST o.l.v. gedipl. dansleraar Toegang 1. Swing verboden 's Avonds rijwielstalling aanwezig

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 5