DE TIJD DE TIJD vANVEEïTbed hoofdpüm AKKERTJES CONTROLE-AFDELING in Antwerpen CIRCUS STRASSBURGER Professoren De Vos en v.d.Pol op Kath. Studentendagen f Over 2 golven SUMMI P0NT1F1CATUS KNIKKERTJE LIK V A lï E M E U M H. W. DAMES rHBÜ-#-HBün BRAZILIË: CHEF EEN ANALYSTS MACH1NEZETTERS DE TIJD MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 PAGINA Zondags 2 voorstellingen 14 Woensdags, Zaterdags Een goed bed geeft betere nachtrust. Koop daarom een STRATO verende matras 1 pers. m. kapok kussen 79.- 2 pers. m. kapok kussens 119. - Amsterdam: Hartenstraat 18-20 Ceintuurbaan 354 - Haarlemmerstr. 74-78 Wat ook de oorzaak van Uw hoofdpijn is, op „AKKER TJES" kunt U rotsvast ver trouwen. De geneeskrachtige stoffen, waaruit de inhoud van een „AKKERTJE be staat, ondersteunen elkaar in hun pijnstillende werking en binnen 10 minuten verdwijnt Uw hoofdpijn als sneeuw voor de zon. En dan zegt gij, evenals al die honderddui zenden geregelde gebruikers: Ja waarlijk helpen direct l Nttmn! Zware storm met springtif ieisteri ons land. Een uitgebreide reportage van de enorme schade langs de kust, in het Westland, Rotterdam, Dordrecht en Brabant. (Een speciale Polygoonreportage Vereisten: Middelbare schoolopleiding en grondig ervaring als intern bankcontroleur. Eigenhandig geschreven uitvoerige solli citaties, met recente foto, richten aan de Afd. Personeelzaken der Hoofddirectie, Herengracht 436, Amsterdam. HOLLANDSCHE BANK-UNIE N.V. AMSTERDAM DEN HAAG ROTTERDAM Voor DAME of HEER, taalkundig goed onder- legd en bij voorkeur met middelbare opleiding, is plaats op de CORRECTIE-AFDELING van een groot UITGEVERSBEDRIJF te Haarlem. Aangename werkkring en bij ge bleken geschiktheid gunstige vooruitzichten. Br. met voll. inl. omtrent leeftijd, genoten onderwijs, event, vroegere werkkring, onder nummer 20207. Losse nummers van De Tijd zijn in Antwerpen verkrijgbaar bij Voorverkoop steeds 2 dagen tevoren van s morgens 10 uur at aan de cassa's van Carré telefoon 53800 Een bandeloos verhaal van en voor brave kindertjes Heden overleed in de Heer. na een langdurig ziekbed, in het 37ste jaar van zijn priesterschap en in de leeftijd van 61 jaar HERMANUS MARIA BRANDEHOF Emeritus pastoor van de parochie H. Nicolaas en Antonius te Monnikendam. Amsterdam, Mariapavïljoen. 1 Februari 1953. Namens de familie G. J. J. Brandehof. Hilversum, Lupinestraat 2a. F. Bollinger pr., exec. test. De overledene ligt opgebaard in de profundis- kapel, Ruyschstraat 128, Amsterdam. De Profundis Woensdag 4 Februari des mid dags van half drie tot half vier. Uitvaart en be grafenis te Monnikendam. Woensdagavond half acht plechtig gezongen Metten, Donderdag half tien de Lauden, tien uur plechtig gezongen Uit vaart. Daarna begrafenis op het R. K. Kerkhof te Monnikendam. Van 2 Februari af geheel nieuw programma Oecumenische gedachte (Van onze speciale verslaggever) Ondanks het noodweer, dat in het afgelopen weekeinde met zoveel ranpzalige ge volgen over ons land heeft gewoed, is de belangstelling voor de Katholieke stu dentendagen te Wageningen verheugend groot geweest. Er stonden dan ook twee gemeenschappelijke zittingen op het programma, die, in het teken van de oecume nische gedachte, de belangstelling volkomen wettigden: de protestantse theoloog prof. dr. H. de Vos heeft hier gesproken over de houding van de protestanten ten opzichte van de katholieken, en de bekende Nijmeegse hoogleraar dr. W. H. van de Pol heeft een magistrale rede uitgesproken over de „gespreksmogelijkheid met de niet-gelovigen". Het feestelijk gedeelte van het programma werd in ver band met de nood in de westelijke delen van ons vaderland afglast. Meesterlijk betoog van Nijmeegs hoogleraar Het onderwerp van prof. De Vos was: Hoe is de houding van de protestant en hoe behoort zijn te zyn. Het antwoord op het eerste gedeelte van de vraag kan volgens spreker in één woord worden samengevat: het is een gevoelsmatige houding van wantrouwen, die voort spruit uit een besef van vrees. Men ge voelt zich bedreigd door de groeiende macht van het katholieke volksdeel en men meent dat zij een bedreiging vormt voor de vrijheid. Bij de beantwoording van de vraag waarop deze over het algemeen vage gevoelens steunen, wees spr. allereerst op het beeld dat men meedraagt van de tachtigjarige oorlog en wat daarmee samenhangt: Een geloofsoorlog. Prof De Vos achtte in dit verband twee over wegingen ten zeerste op haar plaats. Ten eerste dat wij leven met een beeld van de geschiedenis dat meer op een mythe dan op een getrouwe tekening van feiten berust, zodat het tijd wordt deze mythe toch te gaan herzien op zijn historische betekenis. En ten tweede dat wij beter deden de geschiedenis (met alle waardering intussen voor de ge schiedschrijving als wetenschap) maar- eens te laten rusten. Als tweede grote oorzaak van wan trouwen bij het protestantse volks deel noemde prof. De Vos de groeien de betekenis van het katholicisme. Men ziet reeds in het verschiet dat het aantal katholieken de 50 pet. over schrijdt. Men kan echter, ook al vormt men niet de meerderheid, mits men hecht is georganiseerd, van zeer grote invloed zijn. Bij katholieken is dit het geval. En hiermede kwam spreker op de derde oorzaak van het wantrouwen der protestanten: de sterke politieke invloed der katholieken. Spreker ves tigde in dit verband de aandacht op het feit dat de buitenstaander gemak kelijk politieke partij en Kerk met elkaar vereenzelvigt. Als vierde oorzaak noemde spreker het afzonderlijke en afgezonderde van de katholieke organisaties. Dit kan licht vrees wekken. Het vreemde draagt al tijd iets vijandigs in zich. Spreker was in dit verband de mening toegedaan dat voor de katholieken deelname aan het volksleven in het algemeen uiter mate gewenst is. De tweede vraag: hoe de houding van de protestant behoort te zijn, be- antwordde spreker met te zeggen dat men dit eenvoudig doet met goed pro testant te zijn, in de zin van een over tuigend beleven van zijn geloof. Voorts behoort de protestant in de ka tholiek zijn broeder in Christus te zien. Er moet een gesprek mogelijk V zijn waarin men weet te luisteren, een azV - ~k vooral waarin men in liefde, '-1 en begrip weet te 5000 meter HTl e.iequatzjB uaüuiq Jfin ril rede de It? '?£$<,ige en die van de ongelovige scherp tegenover elkaar ge steld. Noodzakelijke voorwaarde voor gespreksmogelijkheid is nu, aldus prof. v. d. Pol, dat de gelovige werkelijk ge- Kwarteeuw KNWU GELUKWENSEN van het Koninklijk Huis Tijdens de buitengewone algemene vergadering van de KNWU, gehouden in het Kurhaus te Scheveningen ter gele genheid van het 25-jarig bestaan, heeft de voorzitter jhr. J. L. van den Berch van Heemstede een redevoering gehou den over de noodzakelijkheid van sa menwerking zowel binnen de Unie als op nationaal en internationaal terrein. Jhr. van den Berch stelde daarna vast dat de eerste 25 jaar van het bestaan voorspoedig zijn verlopen. In deze kwart eeuw hebben de Nederlandse wielren ners grote successen behaald zowel in als buiten het land op nationale en in ternationale wdstrijden, bij wereldkam pioenschappen en Olympische Spelen. Blijft men eendrachtig samenwerken dan ligt een schone toekomst open waar in de wielersport steeds tot groter groei en bloei zal komen en de unie steeds hechter en krachtiger zal zijn. Staande de vergadering zijn telegram men verzonden aan H. M. de Koningin en aan de jarige Prinses Beatrix, waarop enkele uren later reeds antwoordtele- grammen van dank en met gelukwensen werden ontvangen. Prins Bernhard had schriftelijk van zijn belangstelling voor het zilveren feest van de unie blijk ge geven- Voorts waren telegrafische geluk wensen binnengekomen van mr. J. Lint horst Horr.an, voorzitter van het N.O.C., van het ministerie van O., K. en W., van de K.N.B.B. van de K.N.S-B., van de K.N.L.T.B., de K.N.A.S-B. en de K.N.K.B., welke later gevolgd werden door een stroom telegrammen van andere bonden en particuliere belangstellenden. DINSDAG HOORT U: HILVERSUM if 402 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram. VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 prot. pr., 9.15 liederen, 9.25 vrouw, 9.35 gram., 10.50 kleuters, 11.00 zieken, 11.30 tenor en piano, 12.00 lichte muz., 12.33 platteland, 12.40 piano, 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.20 Metropole-orkest, 14.00 Zeg eens, Ameri ka..., 14.30 gram., 14.40 schoolradio, 15,00 gram., 15.15 vrouw, 15.45 gram., 16.30 jeugd, 17.30 gram., 17.45 jeugd, 18.00 nieuws, 18.15 piano, 18.30 gram., 18.35 orgel, 18.50 Paris vous parle, 18.55 Musett-orkest, 19.20 ver- zoekprogr., 20.00 nieuws, 20.05 gevar. pro gramma, 21,15 lichte muz., 21.35 ik weet wat u niet weet, 21.50 dansmuz., 22.35 gram., 22.45 buïtenl. overz., 23.00 nieuws, 23.15 New York calling, 23.20 gram. HILVERSUM II, 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gymn., 7.30 gram., 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9.35 gram., 10.00 kleuters, 10.15 gram., 11,00 vrouw, 11.30 schoolradio.. 12.00 Angelus, 12.03 gram., 12.55 zonnwij- zre, 13.00 nieuws, 13.20 act., 13.25 lunchcon cert, 14.00 klein koor, 14.15 symphonette- orkest, 14.45 strijkorkst, 15.30 Ben je zes tig?, 16.00 zieken, 16.30 ziekenlof, 17.00 jeugd, 17.15 felicitaties, 17.45 regeringsuitz., 18.00 Metropol-orkest, 18.20 sport, 18.30 jonge mensen, 18.52 act., 19.00 nieuws, 19.10 gram., 19.15 causerie, 19.30 gram., 20.25 de gewone man, 20.30 hoorspel, 22.45 Avond gebed, 23.00 nieuws, 23.15 gram. DINSDAG ZIET U: Televisi. KRO: 20.15 Mercadet, spel. lovig is in de totale betekenis en dat hij v)rij is van elke bekeringsobsessie, alsof het niet ging om de mens maar om een persoonlijke overwinning. Prof. v. d. Pol schetste hiertegenover de houding van de niet-gelovige, wiens levenshou ding niet de vrucht is van een lang spe culatief denken maar die gebaseerd is op een ontvankelijkheid voor feiten. Het verschil ligt in het onderscheid tus sen de werkelijkheden zelf. Wanneer de niet-gelovige zich beroept op ongeloof, ge tuigt hij. Wanneer de gelovige ophoudt met redeneren, geeft ook hij getuigenis. Op geen enkele andere wijze kan het de niet-gelo vige duidelijk worden dat de gelovige steunt op feiten. Zo ligt de weg tot geloof voor hem derhalve in een direct, practisch, concreet geloofsgetuigenis van de ander. In zijn openingsrede tot de vergadering heeft de praeses van de Unie van Katho lieke Studentenverenigingen, de heerTh. G. Kerstiéns, het een verheugend verschijn sel genoemd, dat bij de overheid het begrip voor de nood onder de studenten toeneemt. Spreker achtte het echter zeer dienstig op te merken dat de katholieke student in deze bijzonder waakzaam moet blijven ten aan zien van het karakter dat deze overheids zorg zal gaan aannemen. Er is voorts ten aanzien van de interna tionale samenwerking in de Pax Romana in ons land nog te weinig belangstelling. Met teleurstelling dacht spreker ook aan het feit dat de Nederlandse studentenver enigingen er met voldoende in geslaagd zijn buitenlandse studenten op te nemen. In dit verband is het verheugend dat de Unie van Kath. Studentenverenigingen besloten heeft haar religieuze en wetenschappelijke on derafdelingen open te stellen voor de leden van de Kath. Vereniginging van Indonesi sche Studenten. Tijdens de vergadering is geïnstalleerd tot lid van verdienste de heer R. G. Schöl- vinck, en tot avuncula en avunculi mej. E, Hermans en de heren H. Cartens en J. Wijman. Jarige Prinses Beatrix ging eerst naar school Meer dan 6000 gelukwensen Prinses Beatrix is Zaterdagochtend haar verjaardag begonnen met gewoon naar school te gaan. Ondanks de storm en de regen trok de Prinses op haar fiets naar het Baarns Lyceum, waar ze in de derde klas zit. Prins Bernhard, die Vrijdagavond naar New York was vertrokken, had die avond zijn dochter reeds met een geschenk ver rast. Meer dan zesduizend verjaarcfags- brieven en -kaarten had de post Zaterdag uit Nederland en alle delen van de wereld gebracht. Daarbij waren er vele van emi granten uit Canada. Australië en Zuid- Af rika, die de band met Nederland niet verbreken en op dagen als deze van hun medeleven met het Koninklijk Huis blijk geven. Kleine geschenken waren er ook in groot aantal: een keurige pasteltekening van de Prinses, staande bij haar paard, knipsel werk van scholen, van kinderen, die zelf op deze dag jarig zijn en zelfs was er een groot pak van een familie uit Washington. Een rijwielhandelaar uit Soestdijk kwam persoonlijk een prachtige donkerrood ge lakte fiets, compleet met trommelremmen en drie versnellingen, aanbieden. Om half een kwam een delegatie van het wapen der Koninklijke Marechaussee onder leiding van de commandant kolonel W. Kist aan de Prinses een beeld, vervaardigd door de 24- jarige Limburgse beeldhouwer Jos Wong Lun Hing, aanbieden. Het beeld stelt een danseresje voor en is geïnspireerd op het werk van Degas. Zoals gebruikelijk, heeft Prinses Beatrix ook haar vijftiende verjaardag tezamen met de Buarnsq kinderen gevierd. Dit gebeurde in „Flora" waar het kindercircus „Elle boog" uit Amsterdam op uitnodiging van de Baarnse Oranjevereniging een tweetal voorstellingen gaf. De tweede voorstelling die om kwart over vier begon, werd bijge woond door H.M. de Koningin, de jarige Beatrix en haar zusjes Irene en Margriet. Examens AMSTERDAM (V. Cand. psycholo- H. F, Bergsma (A'dam), P. Boonstra (Ma- rum, Gr.), J. Zijp (Delft). J. H. v. Bog- gelen (De Bilt) en K. J. Richel (Den Haag). AMSTERDAM. Doctoraal ex. pharmacie: J. Kroonenberg, Zaadnam. Cand. politieke en sociale wetenschappen: J. S. Rienke, Amsterdam. 's-GRAVENHAGE Kon. Conservatorium voor muziek) Diploma C1 voor fluit Tli. A. Meijer, Wassenaar: diploma C 1 voor viool mevr. M. Th. Pols geb. Habraken, Leiden. GRONINGEN, Doet. wis- en natuurk.: mevr. R. Hovestreijdt—Jielof, Utrecht. Doet. tandheelk.: D. Boersma, Leeuwarden; A. Olihof, Den Haag; G. H. v. d. Riet, Wier den (O.); L. A. Timmer, Groningen. DELFT. Cand. bouwkundig ing.r D. F. J. Appels Driebergen; P. C. Roue, Rotterdam. Cand. werktuigk. ing.: J. J. W. Geleijnse, Leidschendam; P. A. J. Lucier, Vlaardmgen: F. Penris, 's Gravenhage; N. E. Pereboom Voorburg; G. J. Tap, Nijmegen; T. A. C. van Tongeren, Rotterdam; D. J. E. M. Touw, Rijswijk Z.-H.; S. Tijsma, Leeuwar den; J. M. L. 'Jleman, 's Gravenhage; A. Verboon, Vlaardingen; W. L. van Wierst, Amsterdam; J. de Zwart, 's Gravenhage, Cand. scheepsbouwk,. ing.: R. J, C. Dob- son, Voorburg. Examen civiel-landmeter: J. G. Tiemeijer, Heemstede. Ingenieursex. scheik. ing.: P. Andriesse, 's-Gravenhage; E. de Boer, Coevorden; J. A. Brenkman. Gouda; A. J, It. Bunlc, 's Gravenhage; R. v. Dufer, 't Gravenhage; W. A. Eggers, Zaandam; R. Feitsma, Frederiksoord- J, M, H. Fortuin, Rotterdam; J, de Graat, Rotterdam; L. J. Groen, Sliedrecht; M. E. A. Hermans, Sittard; Ho Sou Lie, Delft; J. van Keulen, Vlaardingen; L. I. Korte- weg, 's Gravenhage; N. G. Kramer, Vlaar dingen; A. L. H. Krekels, Brunssum-, J. W. M. la Riviere, Rotterdam; W. K. de Lange, Huizen, A. G. Montfoort, Deventer: E. J. Mouton, 's Grave ïhage; H. K. K. W. van Oordt, 's Gravenhage; J. L. Rood, Am sterdam; L. H. Ruiter, Delft; E. E. v. d. Schraaf, Haarlem; P. L, Sleven, Hilversum; J. J. Steggerda, 's Gravenhage; C. H. Steuns, Roermond; C. Sijp, Blokker; W. Versluys, Delft; H. Vierdag, Nijverdal; J. G. Wiegand, Amsterdam; M. H. Wijve- kat, Delft. LEIDEN. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift „Mag netic relaxation and resonance phenomena in territes"H. P. J. Wijn, geb. te Eind hoven, wonende te Geldrop, WAGENINGEN. Prop, tuinbouw: mej. G Benediclus, Haringhuizen; mej. E. J. Booy, Ochten; C. Berger, Hillegersberg; H. Y Boersma, Zorgvlied- M. Heuver, Den Ham M. P. de Jong, Bodegraven; mej. E, de Jongh, Koog a. d. Zaan; F. A. M. van Keulen, .Venlo-, E. Kooistra, Peinde; L. li\ Kortenhorst, Eindhoven; P. A. M. Krom wijk, IJsselstein; P, J. C. Kuiper, Wage ningen; H. A. Luning, Den Haag; W. M. Markusse, Kapelle; M. Midema, Wirdum D. Oostendorp, Kampen; G. A. Oosterbaan, Franeker; H. Pals, Hooge Zwaluwe; F. M. v. d. Putten, Heemstede-, D. A. Rijks, Am sterdam; mej. II. M, Schenk, Rotterdam; D. W. Seholte Ubing, Amsterdam; C. V. J Small, Wageningen; K. W. Smilde, Leeu warden; G. A. Sparenburg, Hilversum-, .7. E. C. Spithoven, Werkhoven; I. S. Stachiv; Wageningen; W. Thijssen, Arnhem; J. i- lette. Amsterdam; I. B. Warmenhoven Eindhoven; H. Wiebing, Zweeloo; J. W Woldendorp, Amsterdam; J. J. Zuidberg, Zwolle. Cand. tuinbouw: W. A. Dieleman Zaamslag; mej. B. Hartelust, Den Haag- F. M. Maas, Arnhem. Cand. tropische land bouw: W. H. Barreveld, Den Haag.. UTRECHT. Cand. wis- en natuurk.: H D. J. Batjes (cum laude), Utrecht; J. J. E, M. van Landewijk, Utrecht; G. C. Brouwer Jr., De Bilt. Doet. rechten: W. A. A. Aarts Utrecht; W, J. Rijnders, Gemert, encycliek van Z.H. Paus Pius XII over de eenheid van hef menselijk geslacht en het hersfiel van de vffede Prijs 0.50. Kiosk W an delzaal Middenstatie Bkh. Huygens, Mercatorstr. 38 de Keizer, de Keizerlei 9 Muys, kiosk Teniersplaats Nuyens, Camotstraat 63 Verdonck, kiosk Groenplaats van Loo, de Keizerlei 49 deVos,Pellicaenstraatl28 Capellen, J. v. Rijswijcklaan 283 Struyf, Lange Lozanastr. 163 Evers, Turnhoutsebaan 23 Er zit geld voor IJ in DE TIJD De Tijd-combinatie brengt Uw advertenties in een serieuze lezerskring met hoge gemiddelde koopkracht, waaronder zich vele grotere gezinnen bevinden. Daar boekt Uw campagne resultaten, waar ruim profijt in zit! Vraagt volledige inlichtingen over de drie karaktervolle bladen van de Tijdcombinatie met hun aantrekkelijke tarief bij Afdeling Advercentiën N.Z. Voorburgwal 65-73 Tel. 63381 Amsterdam Verkrijgbaar in de boek handel en bij. N.VDruk kerij De Tijd, Amsterdam. Postgiro 22884. Lange, donkere wanlleiravonden? Lees Uw kinderen (610 jaar) dan eens voor uit dat leuke boek geschreven door Daan Zonderland. De prijs bedraagt: in geplasticeerd omslag 2.90, gebonden in halflinnen band f 3.90. Verkrijgbaar in de boek handel en bij N.V. Druk kerij De Tijd, Amsterdam Postgiro 22884. DE mEEWSTE „CEBUCO"-UITGAVE van een aantal Marktanalytische gegevens per provincie Deel I: NOORD-HOLLAND Indeling naar verzorgingsgebieden Buitengewoon over zichtelijke tabellen en kaartjes Cijfers omtrent: Bevolking Bevolkingsdichtheid Aantal dagbladabonné's Welstandgegevens Bedrijfstakken Ondernemingen Detailhandel en Ambacht Binnen een klein bestek een groot aantal nuttige cijfers Verkrijgbaar bij: CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTEN PUBLICITEIT Bezuidenhoutsevveg 45, 's-Gravenhage PRIJS: ƒ2.50 Grote brand in Wognum Twee boerderijen en een café prooi der vlammen Een der bewoners van schrik overleden Zaterdaganacht zijn door onbekende oor zaak in Wognum (Noord-Holland) twee boerderijen en een café uitgebrand. Elf brandweercorpsen bestreden het vuur, dat hevig door de orkaan werd aangewakkerd. Een van de bewoners van de boerderijen overleed ter plaatse van de schrik. Ongeveer 120 spuitgasten hebben zich voornamelijk beziggehouden met het nat houden van de belendende percelen, die daardoor voor de vlammen gespaard kon den blijven. De totale schade wordt op 100.000 geschat. Em.-pastoor H. Brandehof f In het Max-ia-paviljoen te Amsterdam is Zondag op 61-jarige leeftijd overleden de zeereerw. heer H. M. Brandehof, van Juni 1937 tot November j.l. pastoor van Mon nikendam. Gouden doctoraat Dinsdag 3 Februari is het vijftig jaar geleden dat aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswe tenschap mr. H. J. Santman te Hengelo. 128. De schilder toog onmiddellijk aan het werk. Iv een minimum van tijd was hij klaar. Hij maakte een heel mooi, modern doek. En voor de aardigheid schilderde hij Roosje en Repelsteeltje in de lucht Toen begon Tureluur te toveren. Maar, ach heden, dit keer lukte het hem'.-iet helemaal. Want wel wer den zij allemaal levend, maar zij hadden maar twee afmetingen: lengte en breedte. De diepte had de arme Tureluur vergelen. Zij konden Zich dus noch voor-, noch achteruit bewegen, doch alleen opzij. In het begin vondenzij dat wel leuk, want het was weer eens iets anders. Maar al spoedig begon hei hun te vervelen en tenslotte vonden zij hun gebrek aan bewegingsvrijheid ondraaglijk. Domieneke kreeg ruzie met Tureluur en zei: „Dat heb jij voor expres gedaan. Jij bent gek" „Tut, tut'zei de Parkgeesi „kijk eens wie daar aan komt?" Zij keken en zager een engel. „Wat zien jullie er raar uit", zei deze, „jullie zijn engel noch mens". Toen legde de Parkgeest alles uit en vertelde van de schilder, die schijnbaar een fout had gemaakt. De engel luisterde aandachtig en vroegHoe heet die schilder?" „Dat weet ik niet", antwoordde de Parkgeest. Maar wel Icon hij nauw keurig omschrijven, hoe de schilder er uit zag. „O, die ken ik wel", zei de engel, „die hangt hier op een tentoonstelling in de stad. Ik ga hem meteen halen" Toen vloog hij weg. Familieberichten uit andere bladen. Geboren: Elisabeth J. M. v. d. Laan, Amsterdam; Marcel Driessen, Veghel; Theodorus F. Smit, Zutphen; Paulus M. de Planque, Lei den; Pim P. van Collem, Amsterdam. Getrouwd: A. P. Dik ker en J. Geysendorffer, Djakarta; W. A. H. Schutte en J. A. Trounson, New Zea land; O. Sunier en R. Cle- veringa, Amsterdam. Overleden: J. Roo- denburg, m„ 59 j., Rotterd.; C. L. Hollertt, m„ 67 j„ Bre da; W. van Twist, m„ Dórd- recht; A. G. A. v. d. Bosch, m„ 93 j„ Oegstgeest; J. Ot- sen, m„ 46 j„ Amsterdam; J. van Versendaal, m., 82 j., Barneveld; J. M. Niekraken, v., 70 j., Naarden. GEBOREN: LILY dochter van de Heer er Mevrouw VAN DER LAAN-De Waal Bij het H. Doopsel ontving zij de namen Elisabeth Johanna Maria Amsterdam, 31 Jan. 1953. Galileïplantsoen 74. Gevraagd KANTOORBEDIENDE (vrouwelijk) Leeftijd 15 16 j'aar. Kun nende: typen. Voor directe indiensttreding. Brieven ori- no. 39682. Aangeb. in A'dam-West ben.- huis.' bev. 3 k., keuken, gr. tuin en kelder, 38.- p. rrrnd. Gevr. grotere woning. Brieven onder no. 39677. Imlcoop goud ess fluwelen Kruisstraat 19 Haarlem bij de Ridderstraat. SBel. 16910 1 DE HOLLANDSCHE BANK-UNIE N.V. fl zoekt voor spoedige uitzending naar prima bankkundig onderlegde kracht i i als Fles voor 1000 spoelingen f 2.25 Overal verkrijgbaar ZIEKENHUIS St. ANTONIUSHOVE te VOORBURG vraagt met spoed voor het biochemisch laboratorium. Soil, met uitvoerige toelichting te richten aan de Geneesheer-Directeur. In ons bedrijf is plaats voor enige Sollicitaties aan het bedrijfskantoor Bureaux De Tijd en De Nieuwe Dag N.Z. Voorburgwal 69/73, Amsterdam

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 6