ZEE OVERROMPELDE LAGE LANDEN A LS een gebombardeerd stad je, zo is de aanblik van Raamsdonksveer. Van deze zwaar vernielde woningen zijn zelfs de gehele voorgevels en grote stukken van de zij muren weg. Waar de straat ivas, bruist nu een beek, Vlissingens sterke boulevard, sinds jaar en dag geliefde wandelplaats van tal rijke Nederlandse en Belgische vacantie- gangers, heeft opnieuw de trieste aan blik van acht jaar geleden, toen het. oorlogsgeweld Walcheren teisterde. Als of het kunstmatig aangelegde fonteinen zijn, zo spuit hel samengedrongen water op uit de met woest geweld geslagen gaten in de dam. Daarachter wacht een beangstigende bevolking in een half ondergelopen stad op wat. storm en regen nog verder zullen brengen. J JET dorpje Oudenhoorn bij Helle roet sluis op Voorne-Putten is volledig ge- isoleerd door hel water. Een triest eiland, waar eenvoudige bewoners huis en have zien overgeleverd- aan de elementen. Alleen met bootjes kunnen de kostbaarste en dierbaarste stukken van de inboedel worden overgebracht naar veilige grond. Maar die is wel heel ver weg van dit verdronken dorpje. J.HL J* L t De dijk bij Nieuwerkerk aan de Hollandse I.Isel J-)C d-ijfy IS IV66T dicht u.as ai kapots maar soldaten en burgers kon den het lek tveer stoppen. De dijk is echter nog steeds in groot gevaar. Men hoopt, dat de tot nu toe aan deze dijk getroffen maatregelen afdoende zullen blijken. rpOT aan de bovenvensters van boerderijen en huizen is bet water geklommen in bet Zuidhollandse dorp 's-Gravendeel. Op de voorgrond bevindt zich een ver zonken boerderij, waar het water de nok heeft bereikt. Bij aanwakkerende wind slaan de woesle golven zelfs over de daken van de boerderijen en de stallen heen. A AN het uiteinde van de Keizerstraat in Scheveningen is het. wegdek zodanig door het water geteisterddat normaal verkeer onmogelijk voortgang kan vinden. De tegels lig gen over de straten verspreid. A tin twee kanten is de boulevard ingesloten. Of hel verweer aan de „landkant" even sterk zal zijn als aan de zeekant, moet worden afgewacht.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 6