ornrnrn Jan Maenen waarschuwt tegen socialistische actie in Limburg Badplaatsen geteisterd Ongekend laag water bij Amsterdam QHS3S9B Tijdens Centrale Raadsvergadering KAB EENHEID is noodzakelijk Café en boerderijen afgebrand KUSTWACHT IJMUIDEN IN REGEN EN STORM RESTAURANT door zee verzwolgen JEUK Betrekkelijk geringe schade in Den Haag en omgeving Echtpaar lichtte bejaarde man op PENSION IN TIENTSIN door Nina Fedorova 2 «Ie ^oïltsltrars! van Maandag 2 Februari 1953 Werkgelegenheid moet uitgebreid worden (Van onze correspondent VENIjü, 1 Febr. Voorzitter Jan Maenen heeft Zondag in <le te Vonlo ge houden Centrale Raadsvergadering van de K.A.B. zeer ernstig gewaarschuwd te gen de gevaarlijke activiteit, in Limburg van een gemeenschappelijk front, dat wordt gevormd door de Partij van de Arbeid, bet N.V.V., het Humanistisch Verbond, het Genootschap van sexuele hervorming, de V.A.U.A. en andere orga nisaties. Aangemoedigd door de winst, in de e kamerverkiezingen door de PvdA behaald, probeert, het NVV zijn zwakke positie in Limburg te versterken", aldus de beer Maenen lot de voormannen van de Limburgse K.A.B. „Waar dit niet openlijk kan, wordt het voorbereidend werk verricht door zogenaamde humanis tische helpers onder de naam Humani- tas. Het NVV wil zich in het Zuiden niet bloot geven en verbergt, daarom zijn wa re gezicht. Zijn doel en beginselen zijn echter niefc christelijk. Derhalve is het NVV anti-katholiek. Wie niet. vóór is. is tegen. Wij waarschuwen mot grote na druk tegen deze maskerade van het mo derne humanisme. Het lidmaatschap van het NVV blyft voor een katholiek onaan vaardbaar". De voorzitter van de Limburgse bond wees vervolgens op het grote belang van de eenheid van dè katholieken op poli tiek gebied. Hij deed een ernstig beroep op de 50 duizend katholiek georgani seerde arbeiders in Limburg mee te wer ken aan de versterking van de KVP „Laat de sleur-mentalitoit van .ik doe niet aan politiek' nu eens voor goed va ren". zo riep de heer Maenen uit. De ongebroken eenheid van de katholieken is de beste waarborg voor het behoud van wat tot nu toe werd verworven, Deze eenheid biedt ook de beste ga rantie voor het realiseren van de chris telijke idealen op sociaal gebied. Met klem protesteert dc K.A.B. voorts Toeschouwer doodgebleven (Van onze correspondent) HOORN, 1 Febr. Door een felle brand, aangewakkerd door de fatale storm, zijn Zondagnacht in Wognum, bet café „De Vier Heemskinderen", een boerenstol» en een tot woonhuis ver bouwde boerderij geheel vernield. Ze. werden respectievelijk bewoond door de gezinnen Zuurmond. Meindert Dekker en Jan Dekker. De tegenover deze verbran de woningen wonende 07-jarige J. Schenk werd door een hartverlamming getroffen, toen hij de vuurhaard aanschouwde, wel ke ook zijn woning bedreigde. Een paard is in de vlammen omgekomen. De schade aan dc verwoeste gebouwen bedraagt meer dan 100.000 gulden. Elf brandweercorpsen uit Wognum en omliggende plaatsen voerden van twee tot half zes een verbeten strijd te gen de enorme vuurzee, gepaard gaande met een geweldige vonkenregen. Slechts met de grootste moeite konden zes om liggende boerderijen en huizen worden behouden. Met vele tientallen stralen water be streed de verzamelde brandweer het vuur. Pas tegen de morgen bleek men de brand meester te zijn. De bedreigde per celen hadden intussen enorm veel wa terschade opgelopen. Van de inboedel in de verbrande huizen kon practisch niets worden gered, terwijl van het vee een paard in de vlammen omkwam. Enkele koeien konden nog met veel moeite wor den gered. De brandspuit van Bovenkars- pel zorgde voor nahlussing. Zondagmid dag stelde de officier van Justitie uit Alkmaar, mr Holsteyn, een onderzoek in naar deze brand, waarbij hij werd geas sisteerd door een speurhond van de rijks politie, twee rijksrechercheurs en enkele brandweerdeskundigen. (Advertentie) HOESTBUIEN, VAST SLIJM ®DhelU Siroop 5TONEEL: Stadsschouwburg: Hoofdstad Ope rette in ..G'schichten aus dém Wienerwald". 20 u. (Abonnementavoorstelling). Carré: Circus Strassburger, 20 u. Centraal Thea ter: Nederlandse Comcdie In „Via Lissa bon", 20 u. Kleine Komedie: Toneelgezel schap Johan Kaart in „Potasch en Perlemoer". 20 u. Leidseplein Theater: A.B.C.-Cabaret in „BIbcloniii", 20 u. Do Ir Mar Theater: Ensemble Wim Sönnevald in „Het meisje met de grote voeten", 20 u. JS4UZIEK: Concertgebouw kl. z.Pianorecital door Shura Cherkasslty, 20 u. Kuch/,aal Concert door het Conservatoire Roal do Mu- sique (Mozart, Chopin, Poot en Poulcnc). 20 u. FILM. Alhami)ra: „De verboden Christus", volw. Apollo: „Tot inkeer", boven IS j Astoria: „Geen uitweg", boven 14 j. Bio: „De tante van Charlie", alle leeft Capitol: „Blanke ballast", boven 1S j, Ceintuur: ..Anna" volw. Cineac Keg. Brcostraat: Nieuws en actualiteiten. City: „Het myste rie van de gouden adelaar", boven 14 j. Corso: „Operatie Cicero", boven 14 j. Cul- tura: „Affaire in Trinidad", volw. Desmet: „Achter gesloten vensters", volw. Edison: „The Crimson Pirate", boven 14 j. Hallen ..Singin' in the rain", alle leeft. Holland!»: Haarlemmerdijk: „Treinroof In Missouri", boven 14 jaar. De Liefde: „Van een bruiloft komt een bruiloft", alle leef tijden. Luxor: „Blanke ballast", boven IS j. Nöggerath: „Morphine", boven 18 j. Nova: „Zij die wü vereren", bov. 14 j. Odcon: „Terwille van haar kind", bov. 18 j. Olympïa: „Luchtduivels boven de Pacific", boven 14 j. Parisian; „Zondige levens", bo ven IS j. Passage: „Storm over Mujakka", bover. 14 j. Plaza: „Bureau Zedenpolitie", volw. Bex: „Les misérables", boven 18 j. Bialto: „Op het scherp van de snede", bo ven 18 j. Royal: „De laatste grens", boven 14 j. Boxy: „De kleine wereld van Don Ca- millo", alle leeft. Van Seinden: „De knup pel in het apenhok' alle loeft. Tusohinski: „Sterren stralen overal", alle leeft. De. Uit kijk: „Alles op een paard", alle leeft. Vic toria; Casablanca", volw. West-End: „Treinroof in Missouri", boven 14 j. in HAARLEM TONEEL. Stadsschouwburg: Vrije Toneel in „Engelen zonder vleugels". 20 u. Minerva- Theater: Amusomentsavond m.m.v. Berry Kiev its en Gerard Walden. 20 u. in DEN HAAG TONEEL. Koninklijke Schouwburg: Neder landse Comedie in .School voor vrouwen", 20 u, (Abonnementsvoorstelling). Kleine Comedie: Toneelgroep Comoedia in „Toe vallige ontmoeting" en „Als een phoenix", 30 u. in UTRECHT TONEEL. Stadsschouwburg: Haagse Comedie In „Als liet kindje binnenkomt", 20 u. MUZIEK, TivollUtrechtse!» Stedelijk Or- chest o.l.v. Paul Hupports m.m.v. Elisabeth Lugt. zang (Mozart, Haydn, Ravel en Stra- winskiJ, 20 u. tegen de steeds groeiende immoraliteit in reclame, propaganda en lectuur, die vooral op dc Jeugd een funeste invloed heeft. Tegen het misbruik, dat op dit terrein wordt gemaakt van de mogelijk heden van de techniek, staat de overheid blijkbaar machteloos. Zij schijnt in de ban te zijn van de toverformule „vrijheid van woord en ge schrift". De Limburgse bond acht het zijn plicht de producenten, verkopers en vér toners van immorele reclame te waar schuwen. En het zal niet bij een waar schuwing bli,jven. „Wanneer die niet helpt", zo verklaarde de heer Maenen onder luid applaus, „dan zullen wij met de steun van de arbeiders en de ouders, op onze manier en met geoorloofde mid- Het probleem van de dringend noodza kelijke uitbreiding van de werkgelegen heid In Noord- en Midden-Limburg ver dient eveneens de grootste aandacht, Wol zal de ontsluiting van het mijn veld Vlodrop in de toekomst aan velen werk verschaffen. Maar door het achterblijven (ADVERTENTIE) Ooit last van Zunrbranden Geen glas, geen water, geen nare smaak. Simpelweg een of twee Rennies laten smelten op de tong. Er zijn mensen die nemen Rennies te pas en tc onpas maagzuur of niet alleen maar omdat ze ze lekker vindèn. Dat hooft nou weer niet. maar 't is wel plezierig altijd Rennies bij de hand te hebben, voor eigen gebruik Of om anderen te helpen. Vraag Ronnies bij Uw apotheker of drogist. 'an industrievestiging en de toename an de beroepsbevolking neemt intussen het arbeidsoverschot in deze gebieden snel toe. De bond vreest, dat in Noord- Limburg in de naaste toekomst „een ern stige noodtoestand" zal ontstaan voor duizenden gezinnen. De regering zal moe ten begrijpen, dat dringende noden hier om een oplossing vragen. HET JAAR ROND MAANDAG, 2 FEBR. Maria Lichtmis is het slotfeest van de Kersttijd. De gedachten zijn van daag een overgang van Kerstmis op Pasen. Nog zien wij het Kerst kind op de armen van de Moeder, maar zij brengt Het, reeds ten of fer. Maria Lichtmis is op dc eer ste plaats een feest van de Zalig maker, op de tweede plaats een Mariafeest. Het is tevens het feest van het Licht, dat nu definitief doorbreekt. BEGRAFENIS JHR MR DR BOSCH UTRECHT. I Febr. Op verzoek van de familieleden zal de teraardebestelling van jhr mr dr L. H. N. Bosch, ridder van Rosenthal, oud-commissaris van de ko ningin in Utrecht, in alle stilte geschie den. Contact met vissers en kustvaarders (Van onze correspondent) IJMUIDEN, 1 Fe.br. Terwijl een zware storm van 110 km per uur de re gen door dc waterdicht gewaande ruiten sloeg van het radar- en kust wacht-station in IJmuiden, de sema- plioor, onderhielden binnen. twee lichtwachters, onder de persoonlijke leiding van de directeur van, het loods wezen en verlichting 3e district, kapi tein ter zee Tichelman, het contact met de overige kuststations, reddingboten en schepen. Twee. felle rode lompen beduid den de schepen, op zee dat een zware storm uit het, Noordwesten woedde. Bui ten dc pieren dansten twee trawlers en twee coasters op de geweldige golven waarvan dc wit schuimende kolken, re gelmatig in de straal van de vuurtoren gevangen, werden. Tn de semaphoor werd het. contact met Kijkduin verloren, het station dat de ver- Rotonde in Zandvoort bedreigd (Van onze speciale verslaggever) KATWIJK, 1 Febr. Het, vissersdorp Katwijk ziet er uit of er een veldslag woedt. Resten van muren versperren smalle straatjes, ccn dikke laag modder bedekt, dc winkelstraten waarin dc zee vannacht doordrong. Van enkele huizen zijn de daken geheel verdwenen en valt dc regen in de kamers van de bovenste verdieping. Dakpannen van de, kerk en omringende huizen liggen in scherven ^in dc straten. Over een afstand van houder- den meters is de boulevard verdwenen; dc zee sloeg grote stukken uit het weg dek. Verwrongen hekken geven de plaats aan waar gisteren nog tuinen waren. Het restaurant „Nieuw Brittenburg" is door de zee verzwolgen, alleen de voor gevel staat er nog als een bedrieglijk decor; achter de deur hangt de tapkast aan dc rand van een metersdiepe kloof de. rest van het gebouw is spoorloos verdwenen. Op de boulevard van Katwijk ver nielden de golven een pólitiepost en tus sen de stenen en het andere puin op het smalle strookje strand liggen de wrak- itukken van de muziektent en het zee- jn zonnebad. Mannen zijn bezig de in de duinenrij geslagen openingen te dich ten. Een Duitse bunker is door de gol ven ondermijnd en ingestord. In Noordwljk sloeg de zee delen an de grote Wilheiminaboulevai'd weg. Zandvoort moest vandaag een stroom van bezoekers verwerken, die in het sei- i maar zelden groter is. Toen de zee zich bij laag water enkele meters, terugtrok en haar aanval op de duinen even staakte, lagen er honderden tegels op het strand; de resten van wat eens het wandelpad was. Dit pad, dat aan de rand van de boulevard lag, is vannaent geheel verdwenen. Met het uur worden de scheuren in de muren van de aan het strand gebouwde „Kieh-Bar" groter. Het gebouw staat aan lie rand van een twaalf meter diepe af grond. Woelende golven ondermijnen de mu ren, delen vau het terras brokkelen af verdwijnen kantelend in het schui mende water. Naast de bar steken wat iwgroene brokstukken uit de golven: s wat er van het kostbare in de dui nen gebouwde zwembassin .js overgeble ven. Bad verdwenen Op een bunker liggen de wrakstukken vair een te pletter geslagen reddingsboot, er ontbeen spoelt het water over tal loze planken en balken die afkomstig zijn van uit elkaar geslagen gebouwtjes. De vele klinkerwegen die vanaf de bou levard naar het strand leidden, houden na enige meters geheel op of zijn ge heel verdwenen. Met doffe knallen sloegen de golven vanmiddag tegen de rotonde. De politie zette hier een deel van de boulevard af; de grond trilt er voortdurend en dreigt te verzakken. De Zuidboulevard is rood van het pangruis, de nieuwe huizen die hier werden gebouwd hebben geen pan meer on bet. dak. In de stromende regen probeerden bewoners hier hun ingewaai de ruiten door planken en jutezakken te vervangen. In Schevenmgen is de Boulevard totaal „ontveld". Van een wegdek is daar geen sprake meer. I-Iet water kwam in de nacht over de „onneembaar" lijkende borstwering heen en stroomde de Keizer straat en andere aflopende straten him nen. Kelders kwamen onder te staan. Op verschillende plaatsen zijn grote gaten gevallen in het wegdek. Duizenden stroomden vanmiddag naar de Boulevard om zelf iets van de noodtoestand te kun nen zien. De golven sloegen toen over de havenhoofden. De stenen uit het wegdek waren tegen de hoogte van de Zeekant opgespocld. Banken, welke tot gisteren langs de strandmuur stonden, lagen tientallen meters verder tussen de brokstukken van de Boulevard. In de haven gingen 1200 vaten haring verloren, die voor export waren bestemd. Ze lagen opgeslagen op de kade, wei den door het geweld in het water gesleurd en dreven de zee in. Sneeuwstorm in Limburg verlamde verkeer (Van onze correspondent) HEERLEN, 1 Febr. De heftigste sneeuwstormdie Zuid-Limburg sedert jaren heeft gekend, liecft Zondagmorgen ten Zuiden van Sittard bef verkeer lam gelegd. Autobussen en auto's liepen vast meeuw, die op sommige plaatsen tot hoogten van anderhalve meter was opgewaaid. Het diclitsneeuwcn der wis sels op het, baanvak Hecrlen-Kerkradr- Schin-op-GeuI legde in Limburgs Zuid- Oosthoek ook het treinverkeer stil. Dc treinen op de baanvakken Sittard-Hcor- Sittard-Maastricht ondervonden grote vertraging, De snelle dooi, die tegen de middag in trad bracht het verkeer weer op gang, maar zette tegelijkertijd straten en plei nen onder water.'Laaggelegen wegen wa- ■en herschapen in stromen van deeïme- .ers diepte. Heuvelpaden werden hand- jir's, die zioh met geweid een weg haan- den naar de vlakte, waar zij boomgaar den en weiden overstroomden. WEER IIOENDERPEST OP DE WEST-VELUWE (Van onze correspondent BARNEVELD, 1 Febr. Op de West- Veluwe en meer speciaal in de omgeving Barneveld en Voorthulzen is weer bij verschillende pluimveehouders hoen- derpest geconstateerd. Er werden in to- reeds enkele duizenden dieren af- taakt en nog steeds komen er nieuwe meldingen binnen. De verspreiding van deze ziekte wordt in sommige gevallen sterk in de hand gewerkt doordat verschillende pluimvee houders het uitbreken van pseudo-vogel- pest op hun bedrijven niet direct aan geven. In pluimveehouderskringen wordt iet opnieuw uitbreken van deze ziekte met grote zorg vernomen, vooral omdat het broedseizoen reeds in volle gang Is. Ook in de gemeente Ede zijn rèeds en kele gevallen van hoenderpest voorgeko men. Voor de gemeente Barneveld geldt nog steeds een ophokgebod en aan de na leving daarvan wordt vooral de laatste lijd weer streng de hand gehouden. K.R.O..- 350.000 LEDEN (Van onze correspondent) HILVERSUM, 1 Febr. De K.R.O. heeft in zijn snelle groei een nieuwe mijl paal bereikt: het 350.000-ste lid is inge schreven. Dit heuglijke feit werd tegen het einde van de vorige week bekend. De aanbrenger van dit 350.000-ste lid was de familie Koopman uit Alkmaar. Vader Koopman, die bjj de stadsreiniging werkt, had zijn schoonzoon als lid opgegeven Hij wérd Vrijdag bezocht door de K.R.O.- propagandlst, de heer Eisen, die hem vertelde dat hij een keus mocht doen tussen een stofzuiger en 'n naaimachine. De voorkeur van de heer Koopman bleek echter uit te gaan naar een nieuwe radio, waarvoor de K.R.O. prompt zorgde. In middels ls de 350.000 al weer met enkele duizenden nieuwe leden overschreden. (Advertentie) Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep in de huidporièn. DUD. binding onderhield met de twee reddings boten, de Brandaris en de Prins Hendrik, die ter assistentie waren uitgevaren vai het Duitse schip dat op de hoogte va: Texel zijn sleep, waarop zes runners, was kwijtgeraakt. Een Finse boot die bij Schouwen aan de grond was gelopen kon na een half uur weer melden dat zij op eigen kracht weer was losgekomen. Noodgolf Op de noodgolf onderhielden vissers een frequent contact met de haven en hun thuis. „Waait 't er erg Jan?" „Zal ik je morgen vroeg eens over opbellen meid!" De „Neeltje .Taeoba" meldde dat ze uil voer om de vrouwen en kinderen van drie lichters af te halen die op kapseizen stonden. In de haven meldde de Poolse trawler „Korab" dat. er water binnen kwam en vroeg om assistentie. „Kijkduin nog steeds weg". „Zoeken blijven". „Bran daris antwoordt niet op oproep". Buiten kwam de wind met, orkaanslo- ten van 130 km om dc toren heen. In de haven sloegen twee trawlers en tw kotters op wilde drift en klapten tegen de glooiende bunken-esten aan. In bijna alle huizen rond de haven liepen de kelders vol. Op het strand werden twee consump tietenten weggevaagd en de strandweg stond een halve meter onder water. Het duin werd loodrecht door de zee wegge vreten. Toen vanmiddag omstreeks vijf uur de vloed weer opkwam met de kracht van springtij was het in. de haven zo'n wilde boel dat een schipper die het op zee door de radio hoorde naar huis belde: „blij dat ik op zee zit". De vishallen kwa- men onder water t.e staan. Vanavond was heel IJmuiden bezig de stormnesten op te ruimen. Kwaad etmaal voor de Westlandse tuinders Van onze correspondent) DEN HAAG, 1 Febr. Vergeleken bij andere plaatsen langs (le kust zijn Den Haag en Scheveningen er nog goed afge- komen. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan en de materiële hade, is vrij gering. Dit neemt niet weg, dat de brandweer een overstelpend drukke nacht heeft gehad. Niet minder dan duizend maal werd oin assistentie gevraagd. De brandweerlieden hebben goten, dakramen, daken, ruiten en schut tingen hersteld, voor zover er van her stel sprake kon zijn. Uit twee zinkende woonschuiten kon de brandweer de in boedel redden. Een groot aantal losgesla gen woonschuiten werd opgevangen en vastgelegd. Vanmorgen vroeg zijn twee van de brandweerwagens naar Rotterdam ge stuurd om te helpen bij het leegpompen van de electrische centrale. Dit is eigen belang, want Den Haag is voor stroom voorziening voor een deel afhankelijk van Rotterdam. De Haagse plantsoenen dienst, is met noodploegen bezig om om gevallen bomen te verwijderen. Op ver schillende plaatsen werd de bovenleiding van de train vernield door vallende bo men. Verschillende lichtmasten knapten af. De hotels langs de zeekant liepen bij na allemaal schade op. Hier waaide een balcon weg en daar ging een prieeltje de lucht in. Bij de politie werd gemeld, dat de bun- Specialistenveren iging tegen prijzenbeschikking AMSTERDAM, 1 Febr. Het centraal bestuur der Landelijke Specialistcnver- cniging zegt met, zorg te hebben kennis genomen van dc afkondiging van de prij zenbeschikking medisch-specialistische verrichtingen voor ziekenfondsverzeker den in de Staatscourant van 30 Januari, ook al is de prijzenbeschikking niet. v toepassing ten aanzien van de leden tl L.S.V. zelf. Afgezien van de ernstige theoretische en practische bezwaren die volgens het bestuur kunnen worden ingebracht te gen een prijzenbeschikking op dit terrein, betreurt hét bestuur de afkondiging te meer, daar officieuze persoonlijke bespre kingen, welke in de afgelopen week wer den gevoerd, de hoop wettigden dat op zeer korte termijn hij rechtstreeks over leg tussen partijen pén basis zou worden gevonden tot voortzetting der onderhan delingen. Stormwind legde Buiten-IJ droog Meisje zwaar gewond door instorting (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 1 Febr. Terwijl de watersnood grotp%?rIeu van Nederland teistert, is bij de Oranjesluizen in Am sterdam de laagste waterstand sinds men- senheugenis geregistreerd. Hef, water werd als het ware van de kust. naar het l.ïselmocr gedrukt door de zware storm en zakte tot 2 meter 96 beneden X.A.P. Grote stukken van het Buiten-IJ kwa men hierdoor droog te. liggen en van het binnenlopen van schepen kon dan ook geen sprake zijn. In de loop van de nacht begon het water weer te stijgen. Om zeven uur in de ochtend van Zondag was dc toestand normaal. Ook de hoofdstad heeft haar tol be taald aan de storm. De telefoontjes bij brandweer en politie volgden elkaar met tussenpauzen van nog geen minuut op. Tientallen en nog eens tientallen bomen braken af of werden ontworteld. Een van de eerste maatregelen, die de dienst Be plantingen nam, was alle parken te slui ten wegens de gevaren van neerwaaiende takken. 1-Iet noodweer eiste één zwaar gewon de. Een meisje, dat Zaterdagavond om half twaalf stond te schuilen óp de hoek van de Apollolaan en de Beethovenslraat, werd getroffen door de onder de druk van de bulderende wind instortende muur van een villa, die door de Duitsers tijdens de oorlog in brand was gestoken. Zij werd met ernstige inwendige kneuzingen in een ziekenhuis opgeno men. Honderden dakpannen woeien van de daken in alle delen van de stad. Schoor stenen en gevelbrokken bezweken onder het geweld van de storm. Slechts wei gen hadden zich op straat gewaagd en aan deze omstandigheid is het te danken, dat verder niemand door neervallend ge steente of glas van verbrijzelde ruiten werd getroffen. Hier en daar braken bomen af, die in hun val de bovenleidingen van het tram net doorbraken. De grootste stagnatie deed zich ten gevolge hiervan voor in de Spaarndammerbuurl, waar het verkeer geruime tijd met bussen moest worden onderhouden. De rijkspolitie te water kwam vaartuigen en personeel te kort om alle losgeslagen woonboten weer te verankeren. In de Coenhaven werd een Grieks schip van zijn trossen losgeslagen. In het Johan van Hasseltkanaal brak oen drij vende kraan los, die echter weer kon worden vastgemaakt. Inmiddels meldden zich op de politie- bureaux en bij het Rode Kruis honder den vrijwilligers aan om naar de nood ge bieden 'te trekken. Sommigen reden met vrachtauto's voor, anderen kwamen te voet met laarzen en schoppen in de hand. Onmiddellijk werd een actie georgani seerd om daklozen tijdelijk op le nemen. Het secretariaat is ondergebracht bij de heer J. W. Damman, Cornells Drebbel- straat 22, tel. 55900. Via de radio-distributie van de plaatse lijke telefoondienst werd 'n oproep uitge zonden, bestemd voor de Spaarndammer- buurt en omstreken om goederen voor de noodgebieden te brengen naar het ge bouw van het wijkcentrum in de Zaan- straat. Bewoners van de Watergraafsmeer werden voor dit dool verwezen naar het Meerhuis op de Brink. kers op het stille strand door het water -rnstig zijn ondermijnd en gevaar ople- eren. In de middag heeft de burgemees ter van Rijswijk vrijwilligers gevraagd om te gaan werken aan de zeewering bij 's Gravenzande. Om ongeveer half vijf wag de toestand hier uiterst gevaar lijk. De afdeling Den Haag van het veteranenlegioen gaf de leden opdracht dich te verzamelen voor het Vredespa leis, De mannen moesten aantreden in werkpakken en zoveel mogelijk met schoppen. Ze worden met auto's'naar de noodgebieden vervoerd. Jn het Westland sneuvelden vele kas- n. De schade valt nog niet op te no men, omdat vele gewassen de ondergang met de kassen delen. Wassenaar, Leid- sendam, Voorburg en Rijswijk hadden betrekkelijk weinig schade. Ook hier ging liet om lekkende daken, wegge waaide goten, volgelopen kelders enzo voort. (Van onze correspondent) APELDOORN, 1. Febr. Het echtpaar F. uit Deventer is door de Apeldoornse recherche gearresteerd wegens oplichting van de 74-jarige Apeldoorner Iv. tot een bedrag van ruim 50.000. Reeds in 1942 kreeg K. geregeld be zoek van F. of diens vrouw, die hem steeds weer opnieuw onder allerlei voor wendsels geld afhandig wisten te maken, De ene keer was het een voorschot voor de vernieuwing van een ventvergunning, dan weer gaf de bejaarde heer geld voor een of ander handeltje. Zo nu en dan gaf het echtpaar wel eens wat geld terug, maar dit deed men dan alleen om liét vertrouwen van K, te blijven genieten. Allengs steeg het geleende bedrag tot ruim 50,000, totdat K. ten einde raad aangifte deed bij de politie, die het echt paar F. in arrest stelde. Van het geld, dat onder allerlei valse voorwendselen is verkregen, is niets meer over. F. en zijn echtgenote zijn overgebracht naar het huis van bewaring te Zutphen, waar ze Zaterdag zullen worden voorgeleid voor de officier van Justitie. Prof. dr Alphons Mulders hartelijk gehuldigd NIJMEGEN, .1 Febr- Prof. dr Alphons Mulders, hoogleraar in de inis- siologie, de fundamentele en Oosterse theologie aan de Nijmeegse Universiteit, is Zaterdagmiddag gehuldigd lor gele genheid van zijn zestigste verjaardag. Van vele zijden uit. wetenschappelijke en vooral missiekringen mocht hij vele blij- ken van medeleven ondervindon. Onder de vele telegrammen met gelukwensen waren felicitaties van kardinaal De Jong en in gr J. W. M. Baeten, bisschop van Breda. Met felicitatieregïster werd onder meer getekend door prof. dr R. Post. voorzit ter van de raad van bestuur der Sint Radboudstichling. dr J. P. A. Hoefnagels, lid van het college van curatoren en pater Gregorïus OFM. voorzitter van het Missiologïsch Congres, dat om de twee jaren wordt gehouden. De druk bezochte receptie, waarop bijna alle professoren der Nijmeegse Al ma Mater verschenen met de rector-mag- nificus prof. mr Ch. Petit, kreeg haat' hoogtepunt in de aanbieding van een standaardwerk over de missie-arbeid ge titeld „Scientia Missionum Ancilla", (we tenschap, dienares der mjssje). Aan dit boek hebben', twintig' geleerden uit Europa. Amerika, Azië eii Afrika mede gewerkt. Prof. dr J. Wils. hoogleraar in de algemene taalwetenschap te Nijmegen bood het geschenk aan. Mgr LEVEN S.V.D. overleden STEYL, 1 Febr. (KNP) In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is in het missie huis alhier plotseling overleden mgr I-Ien- ricus Leven S.V.D.de vroegere aposto lische vicaris van de kleine Soenda- eilan den. Mgr Leven is 70 jaar geworden. Hij verbleef sinds eind 1951. in Nederland. Eén dode, twee gewonden WASSENAAR, 1 Febr. Op de rijks straatweg ter hoogte van de Rust- en Vreugdelaan in Wassenaar heeft zioh Vrijdag omstreeks half zes een ern stig verkeersongeval voorgedaan. Een auto botste tegen een uit tegenoverge stelde richting naderende wagen. De bot sing was zo hevig, dat de uit Den Haag komende auto vrijwel totaal werd ver nield. Een inzittende van deze auto werd op slag gedood. Een mede-passagier en een inzittende van de andere auto wer den gewond en naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht. V ASS AGIERSSCJ4 IC PEN BLOEMFONTEIN, p, 31 St Helena n. Durban. JOIIAN VAN OLDENBARNKVBLT. p. 31 Oucssanl. n. Djakarta, MAASDAM. 30 v. Christobal n. Havana. NIEUW AMSTERDAM, 31 te Curasao VEENDAM. 31 v. R'ciam n. New York. WATERMAN. 31 v. Honolulu n. Poesan. WESTERDAM. p. 31 Cape Race n. New- York ZUIDERKRUIS, 31 dwars St Helena n. Las Palnias. AGATHA. 31 te Saigon. AAGTEDIJK. 31 v. Trinidad n. B.Aires. ALCYONE. 31 te Vlzaga- patam ALDABI. 31'ie Bahia. ALKAID, p. 31 Burling n. Pto Alegre. ALMDIJK, 31 te Syd ney. AMOR, 31 le Algiers. AMPENAN, p. 31 Kaap Kal hat n. Bombay. ANNENKERK, p. 31 Oporto n. Genua. AGAMEMNON, p. 30 Kaap Halteras n Haiti. AMSTELDI.ÏK, 31 le Houston. AMSTELVEEN, 31 dwars Astoria n. Tacoma. ARMILLA, p. 31 Singapore n. Llen- Cliien ALPIIARD, 30 v. Bremen n. Antw. AMSTELVAART. p. 31 Port Soudan n. Dji bouti. BANTAM. 31 te Cheribon. BOSKOOP, p. 81 Sombrero n. Antw. BREDA, p 31 Dun- geness n. Trinidad- CALTEX NEDERLAND, p. 30 Malta n. Sidon. CALTEX UTRECHT, 30 v. Sidon n. R'dam. CERAM, 31 te Damman. CORILLA, p. 31 Fmisterre n. Heysham. DRENTE. 31 le Belawan. FRIESLAND, 31 Colombo n Djakarta. GAROET, 31 te Bela wan GROOTEKERK, 31 te Lorènzo Marques. HELICON. i>. 30 Kaap I-lat tores n. Curacao. HOOGKERK, 31 t.e Antw. HAULERWIJK, 31 te Genua, ILIAS, p. 31 Ouessant n. Savona. LISETA. 31 te Tjilatjap. LEKHAVEN, 31 te Genua. LINGE, 31 te Las Palnias. LAREN- BERG. p. 31 Ouessant n. R'dam, LIMBURG, 3.1. te Bahrein. LIEVE VROUWEKERK, 31 v. Suez n. Aden. LISSEKERK, 31 te Suez. MA- COMA, 30 v. Colombo n. Pladjoo. MALVINA, 31 te Miri. MANOERAN. 30 v. Tand jong Pan- dang n. Akyab. MELISKERK, p. 31 Mlniool n. Aden. METULA. 30 v. Poeloe Boekon n. Sydney MALlflA, 30 v. Stockholm n. Llm- liamn. MOLENKNRK. p. 31 Kaap Verde n. Antw. MAAS. 31 te Beyrouth. MAASKERK, 81 te Luanda. MAASLAND, p. 31 Dungeness n. Las Palmas. NESTOR, 31 te Dcmerara. NIEUW HOLLAND, 31 le Djakarta. NERO, P. 31 Dungem-ss n. Tanger. POLYPHEMUS, 30 v. Singapore n. Djakarta. PRINS JOHAN willkm Kü iso. 80 v. si John 11. Hamburg.. PRINS ERED. HENDRIK. 30 te Valencia. RITA, 30 v. Pladjoo n Bangkok. REMPANG, 31 re Marseille. ROEPAT 31 te New York. RAKI, 31 te Damman. RADJA, 31 le Bitung. STRAAT SOENDA. 30 v. Mombassa n. Mauri tius. SAPAROEA. 31 te Lagos. TARAKAN, 31 Duossant n. Genua. VRIJBURGH. 31 te Casa- blanca. WELTEVREDEN, 31 te Cheribon. ZIJPENBERG. 31 te Bona. ARENDSDIJK. 20 B.Aires New York. ALMDIJK. 31 te Antw. ANDIJK. 31 to Bremen. ANTONIA, 30 le Singapore. BREDA. p. 31 Dungenes3 n. Trinidad. BENNEKOM. 30 te. Taicahuano. CORILLA, 3 Febr. te lleyshamn vcrw. CAL TEX DELFT 31 v. Sidon n. R'dam. DIDO, p. 30 Kaap St Vincent n. Bordeaux. ETREMA. 0 Febr. le Rangoon vcrw. FLEVO. 30 v. Ha vre n. Bilbao. GOOTE. p 31 Finisterre n. R'dam. HECTOR. 31 te Triöst. HYDRA. 30 v. Paramaribo n. San Felix. HERMES. 30 te Antw. ILOS. 30 te Gonalves. LOOSDRECHT, 31 te Bremen. LOENERKERK. 31 te Cochin. MIDAS. 31 te Gibraltar. M.ODJOKERTO, 1 Febr. v. Port Said n, R'dam. MACUBA, 1 Febr. te Wellington. MENTOR, p 31 Dun geness li. Lissabon. MERWEDE, 30 v. Wil mington n. Savannah. ORION. 31 te Bremen. RAFAELA, 20 te Port Swettenham. RIJN LAND. 30 v MONTEVIDEO n. Santos. STAD DORDRECHT 5 Febr. le Vlaardingeii vcrw.. STAD LEIDEN, p. 31 Dover n. Golf van Me xico. TIBA, 1 Febr. le Antw TOMINI, 31 le Panaroekan. TELAMON. 31 te Pto Cabello. TITUS, 80 v. O ran li. Malta. WJEBOLD BOI-I- MER, 29 te Agadir. WIELDRECHT, 31 tc Djeddah. DEN BOSCH. 81 Jan. Pluimveemarkt Aanvoer circa 13.500 stuks. Prijzen: lichte kip- 2 05-2.10 per kg lev. gew, zware soor- 2.10-2.20 per kg lev. gew.. tamme ko nijnen van 1.80-1.95 per kg lev. gew., tamme konijnen van 4-7.60 per stuk. UTRECHT, 31 Jan. Veemarkt Aanvoer in totaal 2550: 969 runderen, waaronder 438 tbc-vrü. 95 graskalvoren, 732 nuchtere kalve ren, 349 schapen en lammeren, 264 zeugen, 116 varkens, 25 bokken en geiten, prijzen varieerden voor: Stieren van 400650, kallvaarzen van 800—1050, pinken van 400—575. melkkoeien 800—1075, kalfkoeien S001100, vare koeien 550—850, graskalveren 220—340, nuchtere kalveren 36—43, schapen leren 220250. AMSTERDAM. 31 .Tan. Oom. Universiteit Candidaat economie D .T. Dekker, Haarlem: L. P. de Jong, G. J. Jansen, Th. Beels, Am sterdam; cand, psych. G. I-I. Nevenzeel, Am sterdam. Bevorderd tot doctor in de godge leerdheid op proefschrift getiteld: „De op legging der handen", ds P. A. Eldorenbosch, predikant te Voorburg. GRONINGEN, 31 Jan. Rijksuniversiteit. Gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte A. Sassen, geboren te Ter Apei, op het proefschrift „Het Drents van ruïne". UTRECHT, 31 Jan. Rijksuniversiteit. Candidaat rechten: mej. F. J. de Gier. Zun- doi't; J. Th, Knpelle, Hilversum: doctoraal geneeskunde: H. C. P. Bloembergen. Biltlio- G, I-I. Hispon. Utrecht; B. E. A. M. Jans- s, Moergestel; P. J. der Kinderen, Utrecht: W. F. M. van Laarhoven, Eindhoven; M. C. M. Schollen, Tilburg, C. J. M. sns, Gilzc; A. M. Smeets, Meersen: G. Th. M. van Soest, Venlo; W. II. J. Verder, VleutenJ. Zuyd.erduyn, Woerden: doet vee artsenijkunde: U. Jlaije, Amsterdam; J. Ho- ing. Zutphen: S. Piersma. St Jacobiparochie: K. G. Robjjns. Apeldoorn: J. H. Santcma, Tzummarum; F. v. d. Veen, Blankenham; J. Wichers. Burger (Dr.); candidaat genees kunde: F'. A, Schoenmaker, Kockengen, PROFESSOR Chernov en z'n vrouw, Anna Petrovna, kwamen dezelfde avond. Hij was een oud man, gerimpeld en verschrompeld, en toch vol energie en levenslust. Anna Petrovna, die klein, oud en armoedig gekleed was, glimlachte, 'n eeuwige, onveranderlijke aandoenlijke glimlach. Hun bezittingen waren heel ongewoon: ze hadden drie microscopen meegebracht en 'n klein koffertje met de rest van hun. bezittingen, voor het me rendeel bestaande uit handschriften van de professor. Een tweede paar schoenen bezaten ze niet en ook geen andere kle ren. De kleren, die ze aan hadden, waren klaarblijkelijk de enige, die ze hadden, zodat ze op die planten leken, die 'l hele jaar door hetzelfde blijven, niet fris, niet bloesemend, maar altijd grijs in plaats van groen en stekelig. De microscopen hadden elk hun eigen naam. De grootste was Anatole: de tweede Albert, en de derde, de baby van de microscopenfami- lie, Vania. Professor Chernov was een geleerde van naam op het gebied der geologie. Onderworpen aan de algemene wet, dat noch zuivere kunst noch belangeloos onderzoek op het gebied der wetenschap hun adepten een ruim levensonderhoud verschaffen, was hij thans arm en nood lijdend na tientallen jaren van Ingespan nen werk. Maar tot op zekere hoogte was het z'n eigen schuld geweest. Zoals zoveel andere Russen met talent had hij op het hoogtepunt van zijn succes zijn wetenschappelijk werk opzij gezet en was dingen gaan schrijven, waarin hij niet'opgeleid was en waarvan hij niet genoeg wist. Aldus had professor Cher nov de laatste vijftien jaar besteed aan het nastreven van een drievoudig doel: het uitroeien van alle menselijke voor oordelen; het scheppen van een algemene eredienst van het „Absolute": 't streven om de mensheid ertoe te brengen zijn nieuwe en gelukkige leer te volgen. DU alles in acht delen, 1-Iij had vreemde gewoonten, dacht al tijd in het Frans, sprak Russisch, las Duits en schreef Engels. I-Iij had er ook een verklaring voor. I-I ij beweerde, dat Engels schrijven minder ruimte vraagt én dus papier en Inkt uitspaart, dat de ÜüitEe, wetenschappelijke werken de meeste details geven over ieder vraag stuk, dat denken in het Frans de geest meer sterkt dan denken in welke andere taal ook, maar dat Russisch de enige taal is om in te spreken. In het Russisch kon je iedereen van alles overtuigen. I-Iet is 'een krachtige, welsprekende taal. Maar hoe redelijk ook, die gewoonte maakte, dat hij niet zijn werk maar langzaam opschoot, Bovendien waren er te veel menselijke vooroordelen en superstities. Z'n wetenschappelijke methode om ieder afzonderlijk geval te onderzoeken, in details te beschrijven en de geschiedenis der practische toepassingen na te gaan had hem te ver gevoerd. Een belangrijk deel van zijn taak, de propaganda, was door Anna Petrovna lei band genomen: zes uur per dag moest ze brieven schrijven met de hand, want een schrijfmachine kon er niet op ov schieten (ze schreef, klein, net jes en precies) en de professor teken de ze alleen maar. Die brieven wer den gericht aan al len, die invloed hadden of konden krijgen, In het bij zonder op de jeugd. Hij schreef naar Beiiito Mus solini, die de professor jaren geleden ge kend had. toen de grote man nog een klein journalistje was, aan de AMVJ, aan de organisatie der Padvinders, aan de leiders van de Komsomol, aan de Grieks- Orthodoxe kloosters op de berg Athos. Terwijl Benito Mussolini het te druk had om ooit te antwoorden, bleken verschil lende oadvinders enthousiast, bereid om eerlijk en volledig de partij van het Ab solute Ie kiezen. Het Ueger des Heils ant woordde, dat ze al hun uiterste best deden. De hoge. wetenschappelijke betekenis van de vroegere werken van de professor gaf hem het recht om zich tot zijn collega's over heel de wereld te wenden. Zo had professor Chernov onlangs een brief vavj sir David Parsons gekregen Ze hadden elkaar jaren geleden ontmoet, zelfs in de één of andere wetenschappe lijke instelling samen gewerkt. Nu dank- David hem vriendelijk voor zijn brief en schreef, dat het werkelijk prach tig zou zijn. wanneer professor Chernov de mensheid volledig van al haar bijge loof en vooroordeel zou weten te verlos sen en rijp te maken voor zuiverheid, eerlijkheid en schoonheid. Hij wenste professor Chernov succes, maar, wat hem betrof, was hij niet in staat om persoon lijk een aandeel in dit werk te nemen, daar zijn tijd volledig door andere dingen in beslag genomen werd. In het naschrift vroeg hij, of professor Chernov nog iets nieuws geschreven had op het gebied der geologie en, zo ja, waar die laatste wer ken dan te krijgen waren. Het was duide lijk. dat air David het dringende van de zaak niet inzag. De geologie kon wach ten. Dus was het enige concrete resultaat van professors pogingen om de mens heid te overtuigen, dat de kinderen uit rle bu-urt de meest onverwachte, buiten landse postzegels kregen voor hun col lecties. Die boeken in wording vormden de enige en onuitputtelijke gesprekstof van het huis Chernov. Maar over hun voor naamste zorg, wat hun geheel in beslag nam, spraken ze nooit. Dat was geld. Ze hadden nauwelijks genoeg om nog zes maanden heel sobertjes te kunnen leven. Daarna wachtte hun een donkere en drei gende toekomst. Geruime tijd al lag Anna Petrovna nachten achtereen wakker, geplaagd door gedachten aan hun armoede, hun eenzaamheid en hun oude dag. Ze waren arm in ieder opzicht: zon der een goede ge zondheid. zonder hoop, zonder vrienden, zonder kinderen, zonder bezit, zonder bescherming. Niets. Enkel maar twee oude en hulpeloze mensjes. Hun leven was nu nog slechts één ner veuze spanning. Anna Petrovna leefde uitsluitend voor haar man. Hij leefde voor zijn zanding. De spanning gebro ken ze zou sterven, terugkeren tot het niets, want er was geen God, geen eeuwig leven voor Anna Petrovna. Lang geleden had ze opgehouden in zijn be staan te geloven. Maar Christus, die beminde ze vurig. Hoe ze van Hem hield! Hoe ze Hem be greep! Zijn goedheid! Zijn medelijden met de kinderen! Zijn bereidheid om voor allen te sterven, om Ieders last zelf op zich te nemen en zo de wereld te brengen tot zijn ideaal van vrede en harmonie, om iedereen te helpen, overal Professor Chernov, een wijs man en in alles en t,en koste van alles! Hij geloofde zelf niet in de mensheid. „Dè armen zult ge altijd bij u hebben". I-Iij vertrouwde niet op het fatsoen van dè mensen om hun armen te voeden. Iloe gelukkig voor Hem, dat Hij leefde in een tijd. waarin Hij volgelingen vond! Nu zou I-Iij alleen maar uitgelachen wor den. Maar zij, Anna Petrovna, voelde zich zeer aan Ilem verwant. Ze kwamen naar Tientsin, geheel ge schokt en aangegrepen door wat ze be leefd en gezien hadden bij de verove ring van Peking. Maar de sympathieke sfeer van het pension gaf de nieuwko mers nieuwe kracht. Ze werden in de Familie opgenomen en voelden er zich van de eerste dag af thuis. Al dadelijk werden ze, ais gasten, op het avond eten genodigd. Oma sneed het brood- moeder schonk thee en eindeloze ge sprekken gaven de avond kleur. Mevrouw Parrjsh kwam naar hene den en gluurde door de gordijnen van de deur. Daar ze zich niet helemaal zeker van zichzelf voelde, ging ze tot het andere uiterste over en werd al te zeer dame. Met haar kin in de hoogte, ofschoon niet al te vast op haar voeten, kwam ze de kamer binnen. Ze werd naar behoren aan de nieuwe pensiongasten voorgesteld en het gesprek werd in K-' Engels voortgezet. Met de uiterste waardigheid en als een waardig en elegant besluit van het ge sprek over oorlogen, vroeg ze, of de professor en diens vrouw misschien 'n glas whiskey-and-soda wilden drinken Tiet hinderde haar niet weinig, dat ze weigerden, „Niemand drinkt hier in dit huis," ze onverwacht. „En u, oma, hebt m'n sleutels natuurlijk weer gestolen." Lida. lachziek, giebelde. Peter fronste de wenkbrauwen. Maar de ouderen, voor wie goede manieren het over-het-hoofd- zien betekenden van de tekortkomingen van hun evenmens, keken alsof wat me vrouw Parrish zei de natuurlijkste zaak van de wereld was. Om ieders gevoelen te ontzien begon professor Chernov eindelijk maar 'n gesprek over 'n onderwerp al even be langrijk voor het aanwezige gezelschap, over 'het feit namelijk, dat Frankrijk langzaam aan zijn internationale invloed en betekenis aan 't verliezen was. Met ouderwetse hoffelijkheid richtte hij zich tot mevrouw Parrish, haar herhaaldelijk om haar mening vragend. Ze deed haar best, maar slaagde er nochtans geen enkele keer in om 'n behoorlijk antwoord te vinden. De oude professor had haar geheel voor zich ingenomen. (Wordt vervolgd KATHOLIEKE VOLKSUNIVERSITEIT AMSTERDAM, 1 Febr. Hot programma in de Katholieke Volksuniversiteit voor de week van 2 tot 9 Februari luidt: Maandag 2 Febr Van Eeghenstraat 90, „Theologie", docent dr A. Arts O. Carm acht uur: Dins dag 3 Febr., Universiteit Oudenianhuispoort, „Inleid. Thoniist. Wijsbegeerte", docent drs L. J. Vlsmans O.P., acht uur; Woensdag 4 Febr Beurs Damrak, „Geloof en Zeden", docent dr A. J. Nieuwonhuis O.P.. acht uur: Donderdag 5 Febr., R.K. Lyceum voor meis jes. „De Symphonic", docent Wouter Paap. acht uur; Vrijdag 6 Febr., Beurs Damrak, „De Carieatuur", docent drs H. L. Prenen, acht uur; Maannag 9 Febr.. Universiteit OudemanluiiKpoort, „Wenen en grenzen van de menselijke vrijheid", doeent drs J. H. A. Hollak, acht uur. LANDBOUW ATT ACHé NABIJE OOSTEN DEN HAAG. 1 Febr. Met als standplaats Beyrouth Is de hoofdambtenaar bij liet mi nisterie van Landbouw. Visserij en Voedsel voorziening, ir J. F. Jansen, benoemd tot landbouwattaché voor dc landen Egypte. Jor danië, Libanon, Syrië, Tui'küo r-n Irak, De lieer Jansen zal omstreeks 20 Februari uit Nederland vertrekken, KNSM 9 PERCENT DIVIDEND AMSTERDAM, '1 Feb) Aan de op 27 Februari le houden jaarlijkse algemene ver gadering van aandeelhouders der Koninklijke Nedcrlandsehe Stoomboot Maatschappij zal worden voorgesteld uit de winst over 1952 een dividend van 9 pereent in contanten (onv.) op de gewone aandelen uit te keren. Wolnoteringen Febr. Maart Mei Omzet Uoitbaix, Amsterdamse wisselmarkt AMSTERDAM. 31 Jan. Londen contant 10.56-10.57; 1 maands 10,55',-:. IV» maands 10.64Vi. 2 maands 10.5414. 2',maands lü.54'4. 3 maands 10.54, 4 maands 10.5214, 5 maands 10.52. Parijs contant 1.0770-1.0790: 1 maands 1.0740, 2 maands 1.0685. 3 maands 1.0650 nominaal, 5 maands 1,0550. 6 maands .1.0515. Cruzeiro: 1 maands 20.17%. Zurich contant. 86.88-86.9S; Vè maands 86.94, Stockholm contant 73.36-73.46; 1 maande 73.41, 3 maands 73.37. 6 maands 73.39. Vrije dollar contant 3,80-3.80',iimaands 3.8044, 1 maands 3.80<i/io. 1 maands 3.80(4 2 maands 3.8014 3 maands 3.805/uj; 4 maands 8.80% f 6 maands 3,80r,/jo. Brussel contant. 7.59 V'j-7.60%1 maands 7.501X'/z maands 7.59V4 2 maands 7.59V4. 2% maands 7-59U; 3 maands 7.5914; 4 maands 7.59; 5 maands 7.57%; 6 maands 7.57.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2