N.V. HOLLAND-ATLAS Schade in Rotterdam zeer omvangrijk OPENING UITGESTELD Ervaren Aulomebielverkoper Mensen vluchtten A'damse spuiten pompen in R'dam GIRO 9575 Voor Amerikanen twee regelingen op komst Enkalon-garenfabriek in Emmen gaat uitbreiden HBU HBU I BRAZILIË CHEF LAATSTE WEEK I AMSTERDAM - HAARLEM - IJMUIDEN - BUSSUM PREUER DE HAAN Het NIEUWE Geneesmiddel RhEÜMASAÏ?..ULTRA 8 DE TELEGRAAF MAANDAG 2 FEBRUARI 1953 (Van onze correspondent) ROTTERDAM, 1 Febr. Vele straten liepen onder water en talrijke daarvan werden zo ondermijnd, dat er, toen de vloed week, grote kraters waren ontstaan, sommige wel van 80 bij 30 meter. Op enkele plaatsen verdween het water zelfs in het geheel niet en moesten de bewoners met roeiboten af en aan worden gevoerd. Om drie uur in de nacht is hier de erfvijand gekomen, aangewak kerd door de gierende storm. In Zuid klonk op dat uur de alarm klok en in voormalig IJselmonde trokken de politiemannen met si renes en luidsprekers de polders in om de bewoners attent ts i ken op het naderende gevaar. In Oost loeiden de sirenes even eens en in de stikdonkere nacht zag men overal vluchtende men sen, vrouwen, mannen en kinde ren. met inderhaast aangetrokken kleding en wat schamel bedde- goed zich beschuttend tegen de gure wind, naar de nog onbe dreigde plaatsen snellen. Paniek was er niet onder deze mensen. Maar wel angst voor nog groter onheil, dat dreigde. In Kra- lingsche Veer vreesde men voor dijKdoorbraak en hier gingen mariniers uit de nabijgelegen ka zerne direct aan het werk om met zakken zand erger te voorkomen. Maar een uur later stroomde het water over de Honingerdijk en liepen de reservoirs van de drink waterleiding aan de Wesserdijk onder, waardoor het drinkwater bedorven werd, terwijl in IJsel monde het water over de Oostdijk de polder binnenstroomde en de dijk in de Bovenstraat ondeugde lij K werd. In allerijl moesten de inwoners de vlucnt nemen. Ze werden mst vracntauto's naar het Feijenoord- stadion gebracht en ook zochten er velen een plaats in de kerk. Overal langs de Nieuwe Maas sloeg inmiddels het water tos. De Oranjeboomstraat op de Linker Maasoever stond geheel blank, zo mede de aangrenzende straten. Op het Noordereiland staken de hui zen troosteloos boven de water spiegel uit. De Wsstzeedijk stond aan de Zuidzijde geheel onder water en gelukkig kon de aan gebrachte stuwdam op de dijk voorkomen, dat het water de stad binnenstroomde. Het park was één groot meer; de verpleegden van het „Parkher- stsllingsoord" moesten in allerijl de vlucht nemen; de matrassen dreven hier in het water; het Maas-station werd overspoeld. Zalmhaven, Westerhaven, Haring vliet enz. zag men niet meer. Metsrshoog stond het water tegen de huizen aan. Goederen, die op de kaden lagen opgeslagen, spoel den weg, kelders liepen onder, grote hoeveelheden goederen wer den vernield. In de Zalmhaven sloegen twee binnenvaartuigen over de kade heen en botsten bijna tegen de gevels der huizen aan. Toen het water zakte, stonden zij op de straat. In het Park sloeg de razende watermassa een gat in het talud langs de Westerlaan en hier werd de hele straat tot aan de huizen toe over een lengte van 80 meter totaal weggeslagen. Lantaarnpalen werden neergesmakt en liggen nu in enorme kraters. De katholieke kerk aan de Westzeedijk is langs het hele front beroofd van het trottoir en de kerkgangers konden slechts door een kleine zij-ingang aan de Van Vollenhovenstraat binnenkomen. In Zuid liep een groot gedeelte van de tunneltraverse onder en de gehele dag is het verkeer hier omgelegd. Ook de straten in de, buurt van het Sandelingplein en de Strevelsweg stonden de hele Zondag onder water, dat niet meer wegkon. Het hoge flatge bouw aan het Zuidpisin stond als een eenzame stenen kolos te mid den van een enorme waterzee. Gelukkig hield de Maastunnel het. Het water is ook daar snel naar de ingangen gelopen, maar men had hier waterweringen aan gebracht, die een catastrophe heb ben voorkomen. De Maasbrug viel tot laat in de middag voor het ver keer uit, waardoor de Maastunnel de enige verbinding tussen rech ter- en linkèr-Maasoever was. De trams konden inmiddels de hele dag de route tussen beide oevers niet rijden, maar omstreeks het middaguur werden bussen ingezet, voor zover zij niet gebruikt wer den voor hulpverlening in gemeen ten in de omgeving, zoals Zuid- land. Ridderkerk en Alhlasserdam. Het stoomgemaal aan de Putsche Bocht werd beschadigd en van de Regentessebrug, die door het water opgelicht werd, werd het mecha nisme ontzet. Om zes uur vanmor gen zat geheel Rotterdam zonder electriciteit en gedurende de hele dag kon geen gebruik gemaakt worden van gas. Talrijke bomen werden ontwor teld en een veewagen, die langs Delfshavensche Schie reed, kwam pardoes in de Schie terecht, waar de wagen kantelde. De drie inzit tenden konden zich in veiligheid brengen. Op verscheidene plaatsen was de hulp van de brandweer nodig en de reservepolitie werd opge roepen. De politiemannen, wier dienst er op zat, konden niet naar huis en zij, die in dienst moesten komen, konden hun posthuizen niet bereiken. Trouwens, de post aan de linker Veerdam moest worden ontruimd, daar er gevaar voor instorting bestond en het bu reau Nassaukade en het bureau van de Rivierpolitie stroomden in de benedengedeelten onder water, waardoor de telefoon-apparatuur ernstig beschadigd werd en er de gehele dag slechts van één lijn gebruik kon worden gemaakt. Troosteloos In de vroege ochtenduren lag de stad er troosteloos bij, terwijl de rivier nog wild kolkte en talrijke vaten zeewaarts werden gestuwd. Overal was het gevaarlijk om te lopen. Steeds weer dreigden er gaten in de grond te vallen, vele straten waren ondermijnd. Rode- Kruiswagens reden af en aan. De schoolgebouwen, waar matrassen en dekens lagen opgeslagen, wer den leeggehaald. De Ahoy-hal werd in gereedheid gebracht voor twee duizend evacué's uit de rand gemeenten en in het Feijenoord- stadion werd het steeds drukker. De telefoons waren op vele plaat sen niet te gebruiken. Ook het Feijenoord-stadion werd od eer. gegeven moment bedreigd, waardoor er reeds evacué's naar andere plaatsen werden overge bracht. In voormalig Hoogvliet is veel vee verdronken. Bij Vlaardingen is een tanker losgeslagen en door de tankolie, die in de rivier te rechtkwam, bestond er gevaar voor brand. Aan de Rotterdamse bevolking is gevraagd de automatische gas- aansluitingen en de gaskranen af te sluiten. Ook is aangeraden om het drinkwater ts koken. Maat- (Van een onzer versLaggevers) AMSTERDAM, 2 Febr. Twee motorspuiten met bijbehorend bedienend personeel zijn door de Amsterdamse brandweer uitge leend aan Rottex-dam. Het ver zoek daartoe dat uitging van het gemeentebestuur van Rotterdam, bereikte de commandant van de Amsterdamse bi-andweer, de heer Schuitemaker, in de prille och tenduren. Onmiddellijk is het gevraagde materieel bemand en wel naar de Maasstad vertrokken, waar het de Rotterdamse bevolking assisteert bij het leegpompen van de onder gelopen kelders der woningen. Inbreker en buit snel gepakt (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 31 Jan. IJverig recherchewerk heeft de Haagse politie snel de hand doen leggen op de 18-jarige los-werkman A. J. K. en de 23-jarige T. R., die be trokken geweest zijn bij een in braak in een groot textielmaga- zijn aan de Boekhorststraat, waar de eerstgenoemde vier dekens van 55 per stuk en een tapijt stal en naar R. overbracht. De 18-jarige was eigenlijk op zoek naar lood, doch zag de kans schoon door een raampje in het magazijn te komen, waar de buit voor verzending gereed lag. De dekens en het tapijt werden bij R. in de Koningstraat aangetrof fen. regelen, die ook in de Meidagen van 1940 moesten worden getrof fen. Maandag zullen de tramverbin dingen tussen Rchter en Linker Maasoever nog niet hersteld wor den. Het slachtoffer in Rotterdam is de 72-jarige weduwe Leentje Vis serde Wolff, die in haar woning aan de Rosestraat door het water is overvallen en de verdrinkings- dood stierf. Een buurman heeft op het rumoer, dat uit de woning kwam, nog een ruit ingeslagen. Doch men kon de vrouw niet meer redden. Het is zeer wel mogelijk, dat er nog meer slachtoffers zijn en de politie acht het niet uitgesloten, dat er in de komende dagen na men van vermisten zullen binnen komen. Het water is Zondagavond niet wederom over de Rotterdamse kaden gekomen en men achtte de toestand thans bevredigend. Het gas brandde Zondagavond nog niet, want door de overstromingen zijn de gasfabrieken Feyenoord en Keilehaven defect geraakt. Men sen, die gashaarden branden zit ten dus in de kou. Vrijwilligers Voor het hoofdbureau van poli tie was het Zondagavond een hele drukte. Vele vrijwilligers meldden zich aan in de vreemdste kledij, dikwijls voorzien van schoppen. Uit Den Haag kwam een hele co lonne vrachtauto's, enige er van volgeladen met jutezakken voor 't maken van zandzakken. In de haven zelf zijn talrijke schepen op drift geraakt en in enige gevallen konden de opva renden van lichters met moeite worden gered. In de Eemhaven te Pernis zijn 42 vrouwen, mannen en kinderen van woonschepen ge haald, omdat er gevaar voor hen bestond. In de Ahoy-hal reden in middels Zondagavond bussen af en aan met evacué's uit Zuidland, Ridderkerk en Alblasserdam. Militaire orders België draalt niet eigen industrie te steunen (Van onze correspondent) BRUSSEL, 31 Jan. Dezer dageix heeft minister Van de Kieft in de Eerste Kamer met zekere voldoening verwezen naar de or ders van de militaire departemen ten bij de Nederlandse industrie. Volgens hem is de critiek onjuist, dat er te weinig van die orders zijn en worden gegeven. Aan de hand van recente be rekeningen van de begrotingen van Oorlog en Marine voor 1952, verkondigde hij, dat van het voor materiële aanschaffingen bestem de deel circa 82 bij de Neder landse industrie is besteed. Het klinkt bijna als een triom fantelijk antwoord aan het adres van dr. H. M. Hirschfeld, die eind December in ons blad aan de overheid de raad gaf de Neder landse industrie nog meer dan tot dusver reeds geschiedde te hel pen, o.m. op grond van deze over weging, dat de goede naam van het Nedei-lands product op de bin nenlandse markt en daardoor op de buitenlandse markt versterkt wordt, wanneer de overheid zo veel mogelijk orders bij de eigen industrie plaatst. In België aarzelt men niet de eigen industrie te steunen. De aankopen van het Belgische leger in de sector kleding en andere uit rusting in 1951 geschiedde voor 2463 millioen franc bij Belgische firma's en voor 48 millioen franc bij Nederlandse firma's, dus voor slechts 2 Over het eerste kwartaal van 1952 was de ver houding voor Nederland iets gun stiger, nl. 3,6 Maar altijd toch nog heel wat minder dan de 18 welke de Nederlandse overheid niet bij de eigen industrie be steedde. Dat er Nederlandse instanties zijn, die het verlangde begrip niet opbrengen, is maar al te zeer ge bleken, toen het Rijksinkoopbu- reau op uitdrukkelijke instructie van het departement van Finan ciën een gedeelte van benodigde brandslangen in België kocht, ter wijl de betrokken Nederlandse industrie voor het benodigde ga ren gehéél werd voorbijgegaan. Het gevolg daarvan is geweest, dat minstens 9 maanden werk voor een zeer groot gedeelte van de bedrijven der Nederlandse ga renspinnerijen verloren gingen, terwijl een aantal arbeiders werk loos werd en door de Staat moest worden onderhouden. „In België gebeurt juist het tegendeel", luidde destijds een klacht uit de gedupeerde Neder landse industrie. Dat deze klacht niet ongegrond was, is ons dezer dagen weer gebleken, toen een Nederlandse firma een opdracht van de Belgische regering voor enkele duizenden meters brand slang niet kreeg toegewezen, om dat zij slechts 3 lager was dan de begunstigde Belgische firma. PAPAGOS BEPLEIT: Nobelprijs voor Truman ATHENE, 31 Jan. De Griek se premier Papagos heeft de commissie voor de Nobelprijs voorgesteld, de volgende prijs voor de vrede toe te kennen aan ex-president Truman. HhLP- Amsterdamse wisselmarkt 30 Jan. 10 58-57 1.077-79 86 91-87.01 73 35-45 3 79IJ-80,', 7.59'.',-601, 31 Jan. 10.56-10.57 1.077- 73.36-73.46 3 80-3 80'i 7.59'i-60'i SCHEEPSTIJDINGEN1 Aa&tckcrk 31/1 v. Rotterdam n. Sydney. Aalsum 31/1 v. Abidjan n. Cassandra. Alamak 2/2 n.m. te Karachi Alcyone 31/1 te Viz-agapatnam. Aldabi 3) 1 te Bahia. Alioth 31/1 400 m ZZW v. L. Palmas. Almkcrk 31 1 te Sydney. Ampenan 31/1 in Golf v. Oman n. Bomb. Ainstelkroon p. 31/1 Oporto n. Livomo, Argos 31/1 te Lisuri v. Khalkls. Armilla 28/1 te Pladjoe. Bantam 31/1 te Cherlbon, Blduk 31/1 te Sabang. Caltex Dcltt 31/1 v. Sidon n. Rotterdam. Chama 4/2 te Curaeao verwacht. Cnrilla 3/2 te Stanlow verwacht. Coryda 9/2 te Curacao verwacht. Elmina 1/2 18 u. te Freetown verwacht. i 31/3 1 31/1 660 1 31/1 210 m ZZO V. Suez. Friesland 4/2 te Belawan verwacht. Haarlem 31/1 te Puerto Limon, Hertor 31/1 te TriBst v. Bari. Indrnpocra 31/1 70 m ZW v. Kp Matapan Joh. v. Oldcnb. pass. 31/1 Ouessanl. Jupiter 31/1 te Catania, Kalimantan 31/1 te Priok v. Soerabaja. Kieldrceht 31/1 140 m W. v. Penang. Langkocas 31/1 v. R'dam n. Hamburg Lindckcrk 31/1 te Khorramshar. Locnerkcrk 31/1 te Cochin. Loosdrccht 31/1 te Bremen. Luna 31/1 te Gibraltar. Maasdam 31/1 v. Cristobal n. Havana. Maashaven 31/1 te Las Palmas. Macoina 31/1 100 m O. v. P. de Galle. Macuba 2/2 te Wellington verwacht. Malca 31/1 te Linhamn. Mirza 31/1 720 m ONO V. Dijbouti. Modjokerto 31/1 v. Suez n. P. Said. N.-A'dam 31/1 v. La Guaira n. Curacao. Nigerstroom 31/1 te Antwerpen. Noordam 31/1 430 m W. v. Landsend. Omala 31/1 pass. Cochin n. Ras Tanura. Ondina 31/1 100 m W. v. Krlstiansand. Polydorus 31/1 v. P Soedan n. Aden. Poseidon 31/1 te Barranqullla. Pr. Fr. Willem p. 31/1 Dover n. Ceuta. Raki 31/1 Daman v. B. Shapour. Rempang 31/1 te Marseille v. Genua. Reyniersz 31/1 v. Menado n. Kv.'andang. Raebiah 31/1 te Calcutta. Roepat 31/1 te New York. Rotula 3/2 te Rotterdam verwacht Rijnland 31/1 v. Montevideo n. Santos. Maracalbo n. P. e Tg Priok v. K 1/1 te Vlaard. Rotterdam n. Curacao. Taria Teiamon 31 /I te F Tjibanljct 31/1 v. Kobe n Nagoya. v. Outhoorn 31/1 v. Kalianget n. Am penan. v. Ricbceck 31/1 v. Soerabaja n. Bule- Vecndam 31/1 V. Rotterdam n. N. York. Waterman 31/1 te Honolulu. Wieldrecht 31/1 te Djeddah. Zijpenberg 31/1 16 u. te Bone. SLEEPBOTEN. N.-Holland 31/1 220 m ZZO v. Suez. Emigrantenvervoer Basrah; 8/2 érïoon 31/1 tl liedam 31/1 V. e Johannesburg Slbajak 29/1 22 u, 3/2 te Papeete Halifax: 5/2 IN VERBAND MET DE NATIONALE RAMP zal de officiële van onze kantoren, magazijnen en werkplaatsen alsmede de receptie, oorspronkelijk vastgesteld op Dinsdag 8 Februari a.s., worden tot nader te bepalen datum. ROTTERDAM Luchtcompressoren Pneumatische werktuigen en Verfspuit-installaties Effectenrechtsherstel Voor overige ef fecten geen terug gave, maar schadevergoeding (Van onze Haagse redactie). N de regeling van het vraagstuk van het Effectenrechtsherstel, 1 die binnenkort verwacht kan worden, zou in de eerste plaats een oplossing nagestreefd worden, voor de tijdens de bezettings jaren in regelmatig beursverkeer verworven Amerikaanse fondsen, die als bevredigend beschouwd kan worden. Voor de Amerikaanse fondsen wordt bij deze regeling een onderscheid gemaakt tussen de effecten die voor en na 1 Januari 1943 zijn verworven. De houders van de geoppo neerde Amerikaanse fondsen, die hun bezit voor deze datum in regelmatig beursverkeer koch ten, zouden als definitieve eige naars dezer stukken worden be schouwd. De houders van geopponeerde Amerikaanse fondsen die hun stukken na deze datum verwier ven, zouden verplicht worden deze aan de vroegere bezitters (de zgn. gedepossedeerden) te rug te geven. Bovendien zouden zij de uit dit fondsenbezit genoten inkomsten moeten afstaan. Zij zouden ech ter een uitkering ontvangen overeenkomende met de tegen woordige koerswaarde der fond sen. welke echter met een be paald bedrag verminderd zou worden. Zijn wij goed ingelicht dan zou deze vermindering 10% van de tegenwoordige waarde bedragen. Ook de geopponeerde effecten van niet-Amerikaanse oorsprong zouden onder de regeling val len. Bij deze fondsen wordt van het standpunt uitgegaan dat de hui dige bezitters hun effecten zou den kunnen behouden. De ge depossedeerden zouden schade loos gesteld worden voor liet verlies der fondsen, die zij als hun eigendom hebben opgeëist. Het ziet er naar uit dat het effectenrechtsherstel binnen korte tijd geliquideerd kan wor den, wanneer althans alle groe pen die bij dit moeilijke vraag stuk zijn geïnteresseerd de ont worpen oplossing zullen aan vaarden. De middelen om een einde te maken aan een probleem dat nu al jaren als een zwaard boven het hoofd van de betrokkenen hangt zullen als volgt verkregen kunnen worden. Het waarborg fonds der effectenbeurs kan een bedrag van meer dan f 17 milli oen ter tafel brengen ter afdoe ning van het Effectenrechtsher stel. Verder beschikt Lippmann Rosenthal (Sarphatistraalover aanzienlijke middelen waartoe de afwikkeling van het bezit aan Duits schatkiistpapier heeft bijgedragen. Ten slotte is er sprake van een bijdrage die de effectenbeurs nog voor dit doel zou willen verstrekken. Aandelen AKU ook Zaterdag gevraagd Op vraag van de arbitrage zijn aandelen AKU in het telefonisch verkeer Zaterdagmorgen in de dollarsfeer tot S 427428 gestegen. In het locale verkeer liep de koers op tot 16714168 tegen een slot- koers op Vrijdag van 163 Yi- Nederland kocht traan van Noorwegen Noorwegen heeft 10.000 ton walvis traan van de productie in het lopen de seizoen voorverkocht aan Neder land, deelt de verkoopraad te Oslo der Noorse walvisvaartmaatschappijen mede. De voorverkoop is geschied tegen een prijs van "0 per ton. Omtrent de voorverkoop der traanproduclie van de Nederl. Mij. voor de Walvisohiv-aa'rt is nog mets bekend. Die van het seizoen 1951/52, groot 15.499 ton, kocht de Neder landse regering voor f 1.255.50 per ton. De prijs die tha'-s voor de Noorse traan is gecontracteerd, komt met ca. f 745 per ton. Red.). GOEDERENMARKTEN NEW YORK Mei T-rpenlUo MARKTBERICHTEN UTRECHT, ^31 Jan. Vee. Aanvoer (w.o. 438 'tbc-vrü): stieren £400—650. kalfvaarzen f 8001 050. pinken 400 575. melkkoeien £8001.075. kalf)« 800—1,100, vare koeien f 550—850: graskalveren, £220340: 732 nucht. k £3543-, 349 schapen. £75—110, f 6595: 116 zeugen, £220—350: ken en geiten, 1035. per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 31 Jan. Pluim vee: aanvoer ea. 13.500 stuks. Prijzen: lichte kippen f 2.05-f2.10, zware soorten 2.10-2.20, tamme konijnen 1 80-1.95, alles per kg lev. gew.; tamme konijnen 4.00- De Enkalongarenfabriek „Bar- germeer" in Emmen, waar nu ruim een jaar lang garens voor dameskousen zijn vervaardigd, zal worden uitgebreid. Dan zal de volledige personeelsstaf uit 1100 personen bestaan, vergeleken bij de 750 man van thans dus een be langrijke vooruitgang. De kinderziekten heeft men tot een minimum kunnen beperken. Zowel op de binnenlandse als op de exportmarkt zijn verheugende klanken over de kwaliteit van het garen vernomen. De beslissing tot uitbreiding werd bespoedigd door een Amerikaans aanbod tot over neming van nominaal 10 mil lioen nieuwe gewone aandelen AKU. De productievergroting zal voornamelijk het gebied van de garens betreffen. Daarioe moeten het spin. en garengebouw wor den uitgebreid. De productie van vezels komt in een geleidelijker tempo in bedrijf. De geïllustreerde' Woningwegwijxer .../Voor- 'i G'oói met' plattegrond der Gooise -'gemeenten wordt op aanvraag gratisen.- zpnder verplichting löftj e ?/ld e. r( d <50 r H CHRjSTIAAN Voor spoed' ge indiensttreding gevraagd GEROUTINEERDE STENOTYPISTE voor Nederlands en Duits. AANKOMENDE BEDIENDE M. of Vr. voor admin. werkzaamheden. Opleiding Mulo. JONGSTE BEDIENDE M. of Vr. Alleen schriftelijke aanbieding onder opgave van leeftijd en verlangd salaris. Gevraagd voor de Noordel. en Zuidel. Provincies VERTEGENWOORDIGERS welke de veehouders bezoeken, voor nieuw artikel tegen veeziekten (o.a. Mond- en klauwzeer) op prov.- basis. Brieven Tg-1017 Bur. De Telegraaf. Het veel besproken boek over de „Asphalt" Jeugd: „KLOP MAAR OP 'N DEUR" door Willard Motley, roodlinnen prachtband MSfft het gouddruk- 581 bladz., BMj'ki Prijs 10.90 Betaalbaar met 1.50 MBaiBrfl méér) Per maand fiPtlMp i^Ifc Betaling: eerste termijn bij xfr aflevering of Franco toezen- B jiw r I?"' d na ontvanSst van dit fc-JaTv Jh i bedrag. Voor rembourszen- KftrTa d'ng wordt f 0.25 extra IDuidelijk opgeven wat men per maand wenst te betalen. BOEKHANDEL G. J. GRAAUW KEIZERSGRACHT 168 AMSTERDAM-CENTR. Tel. 44505 Postgiro 48605 Gem. Giro 2021 IDe IIOLLANDSCHE BANK-UNIE N.V. zoekt voor spoedige uitzending naar B prima bankkundig ondei legde kracht Ials Ider Controle-afdeling I VEREISTEN: Middelbare schoolopleiding en grondige ervaring als intern bankcontroleur. I Eigenhandig geschreven uitvoerige sol licitaties, met recente foto, richten aan de Afd. Personeelzaken der Hoofd- directie, Herengracht 436, A'dam-C. I HOLLANDSCHE BANK-UNIE N.V. AMSTERDAM DEN HAAG ROTTERDAM 17 steens ancre antimagnétique Incabloc U kunt zich op eenNlla waterdicht horloge verlaten Dit waterdicht horloge is pijn lijk nauwkeurig, precies onder 3 atm. beproefd, wat overeen komt met een druk van 30 Mtr onder water. In chroom, met stalen schroef, deksel vanaf 1 62.50. Vraagt Uw horloger steeds een Nila horloge want hij alleen kan de kwaliteit van het door U gekochte uurwerk garan deren. Cm-8457 GROOT AUTOMOBIELBEDRIJF met populaire agentschappen vraagt voor spoedige indienst treding voor personenwagens en trucks, voor A'dam en omstreken. Br. Tg-13556, De Tel. VAKONDERWIJS VOOR DROGISTEN IN APRIL a.s. zullen bij voldoende deelname OVER HET GEHELE LAND VAKCURSUSSEN worden opgericht, ter opleiding voor het VAKDIPLOMA DROGIST ingevolge Vestigingsbesluit Drogisterijbedrijf. Deze cursussen worden reeds sinds 1912 gegeven! Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de STICHTING VAKONDERWIJS VOOR DRO GISTEN, POSTBOX 400, AMSTERDAM. V ACCOUNTANTS BESLIST CHEMISCH REINIGEN REGENJAS f *T5 C01BERTC0STUUM f MANTELCOSTUUM f üea 50 MANTEL of JAS f 4#O Sj JAPON IMO jongere assistenten bij voorkeur met middelbare schoolopleiding- Brieven adresseren MUSEUMPLEIN 1012, Amsterdam-Zuid. N.V. Kledingmagazijnen v/h GEBR. BERVOETS vraagt voor haar filiaal Dordrecht en een harer filialen te Amsterdam een prima etaleur voor Heren- en Jongenskleding en Mode-artikelen. Alleen reflectanten met ruime ervaring en in staat geheel zelfstandig moderns étalages te verzorgen, komen in aanmerking. Sollicitaties, voorl. uitsl. schriftelijk onder vermelding van leeftijd, burgerl. staat, opleiding, vroegere en tegenw. werkkring en verlangd sa laris aan ons hoofdkantoor te Rotterdam, Post bus 142. Combinatie i/ Advertenties Voordelige J Een sprong vooruit in cle therapie van rheumatische aandoeningen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 4