Februari 1953 Hendrik Ido Ambacht: bij het aanstormen van de nat eren wordt met man en macht Goudeiaks boeren brengen hun kostbaarst bezit, hel vee, langs de afgebrokkelde dijk gewerkt om het huisraad in veiligheid te brengen. in veiligheid. Ziehier het puntwaar Zuid-Holland, is gered. Was deze dijk bij Nieuwer kerk aan de IJsél doorgebroken, dan was een groot deel van de „randstad Holland" tot Utrecht ondergelopen. Dordrecht, stad op een waterkering, die het op het nippertje hield. Gedurende enkele ut en was in vele straten een boot hel.enig bruikbare vervoermiddel. H De vlucht uit de Krimpenerwaatd, die ontruimd moest worden. Boeren drijven hlCn vee bij de Tolwijkersluis bij Gouda uit hot bedre^tfUdg'èbted. AU door een aardbeving getroffen: de Brielselaan\op het middaguur, toen het ergste voorbij was. De Oranjebohmstraat te Rotterdam stond onder water. Een auto bestuurder dacht, dat hel trottoir veiliger was dan de rijweg. Zijn wagen zakte echter door de tegels, die door het water waren ondermijnd. Ook Den Haag merkte iets van de stormkracht: deze gekapseisde woon schuit aan de Soestdijkse Kade levert het bewijs. Rotterdams trotse parkanders verscholen achter een veilig schijnende heuvel, leek na de vloed een kleine binnenzee. Het wegdek aan de Parklaan te Rotterdam was dermate vernield, dat elk verkeer er onmogelijk was. Zo spoelde het water over de Honingerdijk te Rotterdam de polder in. Ook hier werd een groot gevaar bezworen. de Zalmhoven te Rotterdam bleken ,u eeschepen op de kade terecht. gekomen te zijn, toen het water was gezakt.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2