Nationaal Rampenfonds Giro 9575 Februari 1953 8 Stavenisse, mei Oude T on ge het zwaarst, beproefd. De foto rechts toont een gedeelte van het dorp, dat door een enorme vloedgolf in een ruïne werd herschapen. Links: Ook in de omgeving van 't kerkje zijn vele huizen volkomen vernield. Driehonderd mensen vonden hier de dood. Hulp in natura voor de slachtoffers; de Utrechtse Padvinderij haalt het met zoveel gulheid ter beschikking gestelde materiaal af. Ruim een meter hoog stroomde, toen deze foto werd gemaakt, het water door Raarnsdonkveer. Tegen de huizen rechts een hooi berg, door de stroom meegesleurd. Puin als na een bombardement: ziehier wal overbleef ran het Zuidergedeelte van de eens zo trotse boule vard in Scheveningen. Het herstel zal geruime tijd vorderen. Wankele stappen naar de veiligheid. „Ik durf niet", was het enige, dat dit jongetje zei. Slapen, eindelijk slapen, na drie angstige dagen en twee angstige nach ten op het dakvan_ecn boerderij. Dit kleine meisje heeft eindelijk rust gevon'den op een stapel goederen, ergens op de wallekant. Duizenden stuks vee uit het overstroomde gebied zijn in de Utrechtse Veemarkthallen in veiligheid gebracht. Ze zullen daar blijven tot alle gevaar geweken is. Ilier baande het water uil hel Abcoudermeer zich een weg door de vei binding met Amsterdam. Maar dut was maar een onbelangrijk incident "s-Gravendeel; rubberboten brengen moeizaam uitkomst. Niet alleen om mensen in veiligheid te brengen, maar ook om dieren te redden, spande ieder zijn uiterste klachten in. Het reddingswerk in beeld. Politiemannen fungeren als bootslieden. Op pantoffels gevlucht! Een inwoonster van Stellendam, per botter heelhuids maar nog ten zeerste onder de indruk in Scheveningen aangekomen, wordt van boord geholpen.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 3