Februari 1953 .Gouderaks boeren brengen hun kostbaarst bezit., hel veelangs de afgebrokkelde dijk in veiligheid. Ziehier het punt, waar Zuid-Holland is gered. Was deze dijk bij N ieuwerk.erk aan de IJsel doorgebroken, dan was een groot deel van de „randstad Holland" tot Utrecht ondergelopen. Het wegdek aan de Parklaan te Rotterdam was dermate vernielddat elk verkeer er onmogelijk was. De Oranjeboomstraat te Rotterdam stond, onder water. Een auto bestuurder dacht, dat het trottoir veiliger was dan de rijweg. Zijn wagen zakte echter door de tegelsdie door het water waren ondermijnd. In de Zalmhaven te Rotterdam bleken twee schepen op de kade terecht gekomen te zijn, toen het water was gezakt. Hendrik Ido Ambacht: bij het aanstormen van de wateren wordt met man en macht gewerkt om het huisraad in veiligheid te brengen Dordrechtstad op een waterkering, die het op het nippertje hield. Gedurende enkele uren was in vele straten een boot het enig bruikbare vervoermiddel. Rotterdams trotse park, anders verscholen achter een veilig schijnende heuvel, leek na de vloed een kleine binnenzee. De vlucht uit de Krimpenerwaard, die ontruimd moest worden. Boeren drijven hun vee bij de Tolwijkersluis •X bij Genu da uit ii^ dreigde gebied. Als door een aardbeving getroffende Bnelselaan op het middaguur, toen het ergste voorbij was. Zo spoelde het water over de Honingerdijk te Rotterdam, de polder in. Ook Den Haag mer.ktei.ets vatj. de stormkracht: deze gekapseisde woon- Ook hier werd een groot gevaar bezworen, schuit aan de Soestdijks'e Kade levert het bewijs.

Watersnood documentatie 1953 - kranten | 1953 | | pagina 2