Herdenkingen op Schouwen-Duiveiand Rectificatie Herdenking watersnoodramp 1953 heeft een nationaal en regionaal karakter Westhoveloop ONS EILAND VAN DONDERDAG 21 JANUAR11993 Nieuwerkerk Bruinisse Westerschouwen Zierikzee Televisie SCHOUWEN-DUIVELAND - De nationale herdenking in Duiveland van de watersnood ramp van 1 februari 1953 is het hoogtepunt van de diverse her denkingsbijeenkomsten van deze dag. Immers Koningin Beatrix heeft te kennen gege ven in Zeeland de ramp die Zuid-West Nederland veertig jaar geleden trof te willen her denken. Voor alle nabestaan den en iedereen die behoefte heeft in de eigen woonomge ving stil te staan bij de ver schrikkelijke gebeurtenissen van die fatale 1ste februari, zijn er op diverse plaatsen her denkingsbijeenkomsten en -kerkdiensten. Per gemeente geven wij een overzicht van deze plechtigheden. In de Nederlands Hervormde kerk van Nieuwerkerk is een herdenkingsdienst voor de ei gen bevolking van Duiveland en eventuele familie van elders. Reservering van plaatsen is hier niet mogelijk. Burgemees ter A. Bergshoeff verwelkomt de aanwezigen; een korte over denkingsrede wordt uitgespro ken door ds. H.A. Klip. Mede werking verlenen het koor V.Z.O.S. uit Oosterland, me vrouw A.F. van de Zande- Vleugels Schutter en mevrouw N. van de Brüinhorst. Zij ver- DOMBURG - Ateletiekvereni- ging Dynamo Middelburg houdt zaterdag 23 januari de Westhoveloop door het bos- en duingebied van Domburg. Inschrijving en start zijn bij kasteel Westhove. De start is om 14.00 uur en de atleten kunnen kiezen uit de afstanden 3.5, 9 en 15 kilometer. GOES - In het artikel over Ter Welle is een verkeerd telefoonnummer vermeld. Het telefoonnummer van Ter Welle is: 01100-21144. zorgen een inleiding en voor dracht. In het kerkgebouw van de Her vormde Gemeente is om 19.30 uur een herdenkingsbijeen komst. Hier spreekt burge meester A. Vogelaar een woord van welkom. Mevrouw P.C. Schraver-Beekman bespeelt het orgel, declamatie door de heer L.S. Abrahamse en me vrouw H. Okkerse-Kik. Ds. H.W. van den Brink spreekt de herdenkingsrede uit. Na een samenzang wordt deze bijeen komst besloten door het oudste raadslid van de gemeente, de heer L.J. van den Bos. In de gemeente Westerschou wen begint de herdenking met een dienst om 10.00 uur in de kerk van de Nederlands Her vormde Gemeente in Seroos- kerke. Ook hier begint de dienst met een woord van de burgemeester. Declamatie en zang komen van mevrouw E. Vos-Simons. Een inwoner van Noordwelle en een leerling van de basisschool in Serooskerke voeren het woord. Muzikale begeleiding wordt verzorgd door de heer W. Boer. Voorafgaand aan de kerkdienst legt het gemeentebestuur om 9.30 uur een krans bij het mo nument op de begraafplaats in Burgh waar de slachtoffers van Burghsluis zijn begraven. Bij het monument bij de kerk in Serooskerke wordt eveneens een krans gelegd. Het gemeentebestuur nodigt de bevolking uit de herdenkings dienst en de kranslegging bij te wonen. Als er in het kerkge bouw onvoldoende plaats is dan kan de bijeenkomst ook gevolgd worden via een spe ciaal daarvoor aangebracht TV-circuit in het Dorpshuis. Zierikzee herdenkt de ramp, waarbij 25 inwoners om het leven kwamen, op uitgebreide wijze. Het gemeentebestuur legt 1 februari om 10.30 uur een krans bij het beeldje van Ad Braat bij de Zuidhaven poort. Van alle scholen in Zie rikzee zijn hierbij drie leerlin gen aanwezig. Lydia Mol-Sipman heeft een watersnood-wandeling door Zierikzee uitgezet. Van deze route is een folder uitgegeven die ook bij de tentoonstelling in de Vierschaar van het stad huis verkrijgbaar is. Herken ningspunten in de route zijn gevelstenen bij dé Lutherse Kerk, de Vismarkt en het Vrije en de steunpalen voor de vloedplanken aan de Nieuwe Haven. Speciaal voor de inwo ners van Zierikzee is er een herdenking om 20.00 uur in de Nieuwe Kerk. Sprekers zijn burgemeester mr. J.J.P.M. As- selbergs en Hervormd emeritus predikant J.P. van Roon. Hij preekte samen met ds. M.v.d. Klis op de zondag na de ramp, 8 februari, voor de protestantse kerkgenootschappen in de Nieuwe Kerk. Medewerking verlenen een koor samengsteld uit leden van 'Cantare' en het Gereformeerd Kerkkoor onder leiding van Mar van der Veer. De koninklijke harmonie 'Kunst Eer' onder leiding van G. Jordans speelt enkele werken en mevrouw J.A. van Kooten verzorgt drie declama ties. In verschillende TV- program ma's wordt de komende weken aandacht besteed aan de ramp van 1953. De nationale herden king in de gemeente Duiveland wordt rechtstreeks uitgezon den. De TROS besteedt op maandag 25 januari om 22.15 uur op Nederland 2 in een 'Actua Special' aandacht aan de ramp. De KRO zendt op vrijdag 29 januari om 23.15 uur op Nederland 1 een themapro gramma uit. De noodzender die in een expositie in het Stad huismuseum te zien is, is voor dit programma gefilmd. Deze zender is tijdens de ramp ge bouwd door de heren Hossfelt en Koopman en is tot in Italië te horen geweest.

Watersnood documentatie 1953 - krantenknipsels | 1993 | | pagina 10