Kommandant Francois opnieuw voor rechter Water stroomt over Ecuador Storm slingert carferry tegen Oostends staketsel Overval op juwelier: tien jaar opsluiting Deense boot op Noordzee gezonken: 5 doden en 3 vermisten Postwagen overvallen: 1,5 min weg Cafémoord in teken Albanese erekode Mijn gestolen motor in Jordanië teruggevonden Stak man brand aan waarin hij omkwam? Nederlanders kopen minderwaardige vis in Zeebrugge op HET WEER Deense boot op Noordzee gezonken: Vordering van weduwe journalist afgewezen 10 Woensdag 2 februari 1983 DS Klacht hotelhouder Vrancken krijgt gevolg BRUSSEL Rijkswachtkommandant Léon Frangois, opnieuw beschuldigd van illegale drughandel, maar ook van machtsmisbruik en provocatie wordt nogmaals voor de korrektionele rechtbank gedaagd. Zo besliste de Raad kamer te Brussel. Met Frangois zullen de rijkswachtofficie ren Léon Monsieur en Jacques Theeten terechtstaan. Dit alles is het gevolg van een klacht van Jean Vrancken, een hotelier uit Tongeren die jarenlang te lijden had van de avonturen van rijkswachters op jacht naar internationale drughandelaars. Door wie ze uiteindelijk werden beetge nomen. Tijdens een forse zuidwesterstorm voer de Britse carferry „Horsa" in de havengeul van Oostende tegen het westerstaketsel dat, zoals de foto toont, zwaar werd beschadigd. (foto JJ. Soenen) Bevolking door honger bedreigd BRUSSEL OOSTENDE, LEUVEN - In de nacht van maandag op dinsdag waaide een zware zuidwestenstorm over ons land. Persoonlijke ongevallen bleven uit, maar de materiële schade is niet gering. In de havengeul van Oostende werd een Britse carferry tegen het westerstaket sel geslingerd met miljoenenschade aan staketsel en schip voor gevolg. Elders bleef de averij beperkt tot beschadigde daken en auto's. Rond 1 u. 30 maandagnacht voer de Britse carferry „Horsa" bij windkracht tien tegen het westerstaketsel in de havengeul van Oostende. Door de slag wer den 18 houten gebinten kom pleet weggerukt. De schade be loopt zeker 8 miljoen fr. Ook de Britse carferry, geladen met op leggers en vrachtwagens, liep schade op. Het vaartuig kon achteraf evenwel op eigen kracht de haven binnenvaren. Het herstel van het westersta ketsel zou zeker twee maanden duren. Zolang zal het staketsel, dat samen met het oosterstaket sel de toegang tot de handels- en vissershaven van Oostende af sluit, als wandeldek gesloten blijven. Ook de cafetana aan het uiteinde van het staketsel (pier) gaat dicht: ze is immers onbe reikbaar De zeehengelaars, die vanop het staketsel hun sport beoefenen, moeten voorlopig er- drie bomen om. De brandweer van Zaventem diende uit te ruk ken omdat er in een paar stra ten wateroverlast ontstond ten gevolge van verstopte riolerin gen. In Leuven werden een paar geparkeerde auto's beschadigd door neerdonderende brokstuk ken van een schoorsteen of door losgerukte verkeersborden. In de streek van Tienen werden reklameborden losgerukt Treinverkeer Dinsdagnamiddag omstreeks 15 u. 30 raakte het treinverkeer in de knoei op de lijn 36 Brussel- Luik tussen Tienen en Leuven. Te Vertrijk (Boutersem) is ver moedelijk door de wind een sto ring in de bovenleiding richting Brussel ontstaan, waardoor het treinverkeer op het betrokken SDOor aanvankelijk onderbro- Vrij fris Vrij straffe en aan de kust straffe wind met windstoten uit noord tot noord-west. Veranderlijk en vrij fris weer en afwisselend opkla ringen en zwaarbewolkte perioden. Sneeuwvlagen op de hoogten. Elders regen of smeltende sneeuw. Maxi mumtemperatuur van 3 gra den aan de kust tot 0 graad in Hoog-België en minimum van 0 graad aan de kust tot -5 in Hoog-België. Donder dag, vrijdag, zaterdag en zondag vrij koud weer met winterse buien afwisselend met opklaringen. LUCHTGESTELDHEID De stormdepressie met mid delpunt over de Noordzee ver plaatst zich naar Denemarken Zij zendt labiele poollucht naar onze streken. In die toestand zal in de komende dagen weinig verandering intreden. TEMPERATUREN OM 13 U. Oslo -8, Glasgow 4. Reykjavik -6, Brussel 8, Zurich 11. Parijs 7. Barcelona 17, Malaga 17, Madei ra 17, Wenen 8, Warschau 1, Dubrovnik 11, Milaan 9, Palermo 16, Istanboel 7, Tel Aviv 18, Al giers 21, Stockholm l, Londen 7, Kopenhagen 6, Luxemburg 6, Genève 8, Bordeaux 13, Madrid 10, Gibraltar 17, Lissabon 12, Salzburg 8, Boedapest 5, Boeka rest 6, Venetië 4, Malta 14, Adana l5,Teneriffe22,Tunis 17, Helsin ki -11, Dublin 4, Amsterdam 7, Bern 9, Brest 8, Nice 14, Palma 17, Azoren 17, Berlijn 12, Praag 9, Belgrado 9, Sofia 2, Rome 15, Athene 6, Moskou 0, Rabat 15, Kaïro 19. WAARNEMINGEN Luchtdruk: 744,6 mm of 992,7 mb. Temperatuur: 9 graden, maxi mum 10,4 graden, minimum 3 graden De barometer daalt. Windrichting: Z.-ZW. Windsnelheid: 14 m/sek Weder: regen. Vochtigheidsgraad: 98 Neerslag: 8 mm. ASSISENHOF EFEMERIDEN Antwerpen: hoogwater om 6 u. 48 en om 19 u. 14. laagwater om l u.37 en om 14 a 09. Oostende: hoogwater om 4 a 05 en om 16 u. 41, laagwater om 11 u. 06 en om 23 u. 10. De zon komt op om 8 u. 19 en gaat onder om 17 u. 35. De maan komt op om 23 u. 37 en gaat onder om 10 u.49. COMPUTERANALYSE KU LEUVEN Tot de 9de februari wordt het slecht weer: weinig zon, veel wind en bijna elke dag regen, maar het wordt wel erg zacht. Van de iste tot de 3de laat de zon zich nog af en toe zien bij een krachtige zuidwestenwind, maar van de 4de tot de 9de blijft het meestal overtrokken met een krachtige zuidwestenwind, met mogelijk één of twee dagen storm. De temperatuur zal de eerste drie dagen tussen 12 gr overdag en +6 gr 's nachts schommelen, maar zal de vol gende zes dagen wat dalen: van 8 gr overdag tot +2 gr 's nachts. DEN HELDER (belga) De Deense schoener „Activ" is dins dagmiddag op de Noordzee 22 mijl ten noordwesten van Den Helder gezonken. De Ne derlandse marinevoorlichtings dienst deelde dit mee. De schoener zonk in zwaar weer (windkracht 9-10). Twee he likopters en een „Atlantic" van de marine begaven zich op weg, alsmede het fregat H.M. Evert- sen. Ook voer een reddingsboot uit Den Helder uit. Later deelde de marinevoor lichtingsdienst mee dat zeker vijf van de acht opvarenden zijn verdronken. De andere drie op varenden worden nog vermist. Eén lijk werd inmiddels gebor gen. Jean Vrancken is méér dan een hotelier Hij is een Limburgs monument Tijdens de jongste wereldoorlog stond hij aktief in het Verzet, had hij heel wat moeilijkheden met de Duitse be zetter en werd hij achteraf een bekende figuur van verzets groepen en vaderlandslievende organizaties. Toen enkele jaren geleden in Duitsland het proces werd gevoerd tegen de gewezen SS-officier Kurt Asche was hij een van de weinige Belgen die in Kiel met de Joden kwam beto gen tegen de vroegere oorlogs misdaden en het neofascisme Ook tijdens het proces tegen kommandant Frangois kwam Vrancken naar Brussel om voor de rechtbank te protesteren te gen de drijverijen van sommige rijkswachtofficieren die van hun onderzoek tegen interna tionale drughandelaars mis bruik maakten van zijn zaak en van zijn goede trouw. Vrancken John Hermans was van 1972 tot 1976 hoofdredakteur en van 1978 tot 1981 redakteur-bedien- de bij het Nieuwsblad van de Kust. In het vooruitzicht van een opslorping door Roularta-Roe- selare werd hij op 24 april 1981 ontslagen met een vooropzeg- periode van dne maanden tot einde juli. Op l juli reeds kocht Roularta de titel van Het Nieuwsblad van de Kust. Hermans overleed op 10 juli 1981, amper tien dagen na het opslorpen van zijn blad Zijn weduwe liet gelden dat door on derbetaling haar pensioenrech ten zijn aangetast, dat haar echtgenoot tussen 1972 en 1976 als hoofdredakteur te weinig werd uitbetaald en dat ook het loonschema niet werd gerspek- teerd in de tweede periode van tewerkstelling van Hermans tussen 1978 en 1981. Hermans heeft zelf nooit aan die klachtenbundel gewerkt, hij overleed (55 jaar oud) nog vóór het dossier bij de rechtbank kon worden neergelegd. Madeleine Rooms, zijn weduwe, bracht de zaak tot voor de arbeidsrecht bank. Volgens Prosper Vanden- berghe, de uitgever van het Nieuwsblad van de Kust, is Her mans in de tweede periode van zijn tewerkstelling nooit met een voltijdse betrekking in dienst geweest. „Hermans moest alleen presteren van de maan dagmiddag tot de donderdag middag in een halftijdse betrek king" zo pleitte de advokaat van Vandenberghe. Hermans werd ook nog „verweten" (alleszins voor de eerste periode van zijn tewerkstelling bij het Oostendse weekblad) geen enkele verzoe- KATMANDOE (upi) - De dappere Vlaamse wereldrei ziger Marcel Lievens (33) kon dinsdag zijn ogen niet gelo ven toen hij in Katmandoe (Nepal) bericht kreeg dat zijn in oktober 1982 in Amman (Jordanié) gestolen BMW-mo tor terecht is. De Jordaanse politie vond hem en stuurde hem terug naar België. Des tijds had Lievens van koning Hoessein van Jordanië op het koninklijk paleis een ver- vangmotor gekregen, een Honda, zodat de avonturier zijn reis kon voortzetten. Lievens was weer in Nepal na vijf jaar omzwerving en 300.000 kilometer door de hele wereld. Gp de Honda-motor staat geschreven „Van ergens naar nergens" (from some where to nowhere). Nu ga ik over de Himalayaketen en via de Transsiberische route werd dan wandelen gestuurd met de opmerking dat zijn geval ter zake van geen belang was. Vandaag wordt het anders, de raadkamer besliste dat de kor rektionele rechtbank op basis van Vranckens klachten een proces moet beginnen. Val Samen met het Bureau voor Kriminele Informatie (BIC) en de lokale rijkswacht besloot de Nationale Drugbrigade (NDB) van kommandant Frangois in juni 1977 vijf Molukkers, ver dacht van internationale drug smokkel, in de val te lokken. Daartoe werd ook een beroep gedaan op de Franse zigeuner Jean Touboul (53) die tegelijk als element van de onderwereld en als tipgever van Frangois als lokaas zou dienen. Touboul kwam trouwens ter sprake tij dens het recent Frangois-proces in Brussel, hij was de geheimzm- RECHTBANK BRUGGE ningsprocedure te hebben inge roepen: „Dat alleen al maakt de klacht van zijn erfgenamen on ontvankelijk en ongegrond" zei mr Soete Rouwdrukwerk Als tegeneis legde mr Soete bij de arbeidsrechtbank een re kening van 6.143 fr. voor voor rouwdrukwerk door Vanden berghe geleverd na het overlij den van zijn redakteur Ook die tegeneis wees de rechtbank als onontvankelijk af, omdat die met de grond van de zaak niets te maken heeft. De arbeidsrechtbank van Oostende zegt ten slotte dat ze geen kennis kan nemen van de vorderingen ingediend door de weduwe Rooms (dat waren drie provisies van telkens 150000 fr voor onderbetaling van loon, voor pensioenrechten en voor vooropzeg), omdat het hele bun del als ontonvankelijk werd af gewezen. Er werd ook nog ge steld door de aanleggers dat Hermans bij het Nieuwsblad van de Kust slechts 24.000 fr. per maand en 3.000 fr. kosten en ver plaatsingsvergoeding genoot „Terwijl het minimumloon van een beroepsjournalist van deze kategorie ten minste 500.000 fr. per jaar bedraagt" De advokaat van de weduwe Hermans-Rooms onderzoekt nu de mogelijkheid om „eventueel in een ander rechtsgebied" zoals de rechter in Oostende sugge reert, de zaak in verzoening te gen Roularta-Roeselare te her nemen (ads) naar huis." Aldus Lievens aan een UPI-verslaggever. Gemakkelijker gezegd dan gedaan, want de Vlaming zal door verboden Tibet moeten rijden en door niet zo gast vrije streken van de Sovjet unie en China Lievens begon aan zijn we reldreis in 1977. Hij reed door Europa, Afrika, Amerika Aus tralië en Azië. „Ik wist niet wat ik zag in Nepal na vijf jaar", vertelde hij, „ik geraakte gisteren zo waar vast in een verkeersop stopping in Katmandoe Al die wagens en al die winkels, het zal wel weer ten goede komen aan de multinatio nals". Door de UPI-verslaggever wordt Marcel Lievens be schreven als „a short and stocky Belgian" (een korte, ge drongen Belg)_ nige figuur die het klaar speel de de drugbrigade van Frangois anderhalf miljoen af te pingelen tegen de levering van slechte cocaïne. Touboul installeerde zich op kosten van de Hasseltse rijks wacht in het hotel van Jean Vrancken die met de hele zaak niets te maken had en de vijf Molukkers liepen in de val, ze werden als drughande laars opgepakt. Tijdens het pro ces tegen de Molukkers vertelde hotelier Jean Vrancken eerlijk dat de rijkswacht van Hasselt met medewerking van Touboul de Molukkers in het ootje nam en dat er in feite provocatie was geweest De wet bepaalt dat in geval van uitdaging en provoca tie de schuldige (smokkelaars) niet kan worden veroordeeld. Om dat te voorkomen getuig den rijkswachters dat er géén provocatie was, dat Jean Vran cken ook een smokkelaar was. dat zijn hotel een vergader plaats was voor pooiers, smok kelaars en andere mensen van de onderwereld, dat hijzelf een fantast en een leugenaar was. Vrancken nam dat niet diende een klacht in wegens smaad- maar werd weer wandelen ge stuurd. Dubieus Tijdens het proces Frangois werd het duidelijk dat sommige metodes van bepaalde rijks wachters inderdaad dubieus waren en ging men de klachten van Hotelier Vrancken nauwge zet en ernstig onderzoeken. Vrancken die jaren lang, naar hij zegt door de rijkswacht werd gepest die volgens berichten in Het Laatste Nieuws als „trafi kant" in de computer van de rijkswacht gesignaleerd werd boekt thans een eerste overwin ning: de zaak zal openbaar en ten volle behandeld worden voor de korrektionele recht bank te Brussel Naar verluidt zullen niet alleen Frangois, Monsieur en Theeten ter verant woording worden geroepen maar ook Francis Eaton, gewe zen agent van de DEA (de Ame rikaanse antidrugbrigade in België), de onderofficieren van de rijkswacht Cammerman, Everaert en Mahaut en de gewe zen BIC-inspekteurs Clonen en Declercq. De meesten van hen stonden al terecht tijdens het eerste proces-Frangois. QUITO (reuter, efe) Als gevolg van de jongste stort regens en overstromingen die er het gevolg van zijn, staat een derde van het Ecuadoriaanse grondgebied onder water, worden 200 000 Ecuadorianen door honger bedreigd. In verscheidene provincies werd grote water schade aangericht. De stof felijke schade wordt op dit ogenblik op meer dan 180 miljoen dollar geschat, zo is dinsdag in Quito uit rege ringskringen vernomen. Meer dan een miljoen men sen, een achtste van de totale bevolking loopt de kans getrof fen te worden door een epide- Zaventem ook open bij mist BRUSSEL (belga) - Herman De Croo, minister van Verkeers wezen en van PTT deelt mee dat de luchthaven van Zaventem vanaf 1 februari opengesteld is voor automatische landingen bij mist. Dat betekent dat vliegtuigen die uitgerust zijn met de gepaste boordinstrumenten voortaan op de baan 25L kunnen landen volgens de ILS-normen van ka tegorie 3. ZEEBRUGGE - Een paar visgroothandelaars uit Bres- kens maakten er een ge woonte van „minderwaardi ge" vis te komen opkopen in Zeebrugge. Het gaat om vis soorten die aan de kust (mis schien ten onrechte) als min derwaardig worden be schouwd en niet gegeerd: magere schol, pladijs en wij- ASSISENHOF BRABANT BRUSSEL Een Albanees die beledigd werd moet zich wre ken. Dat is een morele plicht. Zef Balaj had tijdens de caféruzie zijn landgenoot Kuraj beledigd. En het is dus normaal dat Kuraj gewapend rondliep. Met deze woorden typeerde een getuige het Albanese wereldje in Brus- seL Balaj staat terecht voor het assisenhof van Brabant omdat hij zijn kaartvriend Balaj met twee kogels doodschoot. Het ge beurde in een Schaarbeeks café De psychiaters verklaarden dat de beschuldigde Kuraj zwakzinnig noch krankzinnig is. Zijn persoonlijkheid noemden ze eerder evenwichtig Hij han delde om twee drijfveren: hij kon niet dulden dat zijn moeder door Balaj werd beledigd en daarenboven had hij schrik van de gemakkelijk opvliegende Ba laj. Oog in oog met deze man was hij zich ervan bewust dat één van de twee moest sterven. tingen. Op zichzelf zeer ge zonde voeding maar weinig of nooit geserveerd in de visrestaurants en eethuisjes van de kust en waarvoor ook in het binnenland minder vraag bestaat. Zeebrugge is niet de grootste vissershaven van de kust (dat is nog altijd Oostende). Zeebrugge voert mindere hoeveelheden aan dan Oostende maar heeft een beter kwaliteitsgehalte dan de twee andere vissershavens Oostende en Nieuwpoort Gemijnde en door de rijksvee artsen gekeurde vis die geen koper vindt op de binnenlandse markt wordt in de drie vissers havens opgekocht en verwerkt (gemalen) voor dierenvoeding, Een verliespost eigenlijk voor reders en vissers die voor die afgevoerde vis amper enkele frank per kilo uitbetaald krij gen. Sedert de devaluatie van de Belgische frank zien nuchtere Nederlandse groothandelaars er brood In die visoverschotten te komen opkopen tegen meer normale prijzen die om de der tig fr. de kilo lopen. Voorlopig beperkten ze hun aktie tot Zee brugge „En dat is een goede zaak voor onze plaatselijke vis serij die dat extra steuntje best kunnen gebruiken", zegt men in Zeebrugge. „Ondertussen blijven onze zeevissers zich met uiterste zorg toeleggen op de verdere vangst van fijne zeevis. Vooral tong, kabeljauw en kreeftachtigen hebben hier een goede markt. Garnaal en zeekreeftjes onder meer vinden altijd afnemers te gen redelijke (soms zeer hoge) prijzen. Dat we nu ook de .min derwaardige" soorten allemaal aan onze noorderburen kwijt kunnen, blijkt een zeer goede zaak te zijn." (ADS) ANTWERPEN ANTWERPEN - De Turkse Cyprioot Ali Mehmet Ahmet (44) is schuldig aan diefstal met be dreiging en geweld ten nadele van juwelier Eric Vereist (38). Maar hij is niet schuldig aan doodslag op deze Antwerpse ju welier. Hij werd veroordeeld tot tien jaar opsluiting, de maxima le straf die de Openbare Aan klager had gevorderd. Dit von nis viel voor het hof van assisen van Antwerpen. De tweede me dedader had reeds eerder in zijn cel een einde aan zijn leven gemaakt LUIK (belga) Drie gewapen de en gemaskerde onbekenden hebben dinsdagochtend om streeks 5 u. een overval ge pleegd op een postwagen te Bey- ne—Heusay (provincie Luik) Het voertuig stond geparkeerd voor het postkantoor in de rue Albert ler. Een postbediende die enkele meppen kreeg en daarbij ernstige verwondingen opliep, moest naar het ziekenhuis wor den overgebracht. De overvallers zijn met de postwagen gevlucht waarin 1,5 miljoen stak. De auto werd kort daarna leeg teruggevonden. Vlaamse wereldreiziger in Nepal: IBM -vorser ontwikkelt supergeleidende transistor YORKTOWN HEIGHTS, NEW YORK - Het centrum voor fundamenteel onderzoek van IBM ontwikkelde een nïeuwsoortig supergeleidend element met werkingseigen schappen die gelijkaardig zijn aan deze van de halfgelei- dende transistor, maar dat op totaal verschillende natuur kundige eigenschappen steunt. Door de ontdekker, de IBM-vorser Sadeg Faris, werd het „quiteron" genoemd. Net zoals de halfgeleidende riaal die van elkaar worden ge- transistor kan de quiteron bin nenkomende signalen verster ken en omzetten en hij kan ook snel schakelen. Het is de eerste komponent die tegelijkertijd kan versterken en schakelen, zodat hij zal kunnen worden ingezet in analoge en digitale schakelingen. Quiterons net als de reeds enige tijd bekende Josephson- schakelingen zijn cryogene elementen, d.wz elementen waarin de supergeleiding wordt gebruikt, een verschijnsel waar bij bepaalde metalen bij een temperatuur van het bijna abso lute nulpunt (minus 273° C) alle elektrische weerstand verliezen. De quiteron bestaat uit twee tunnel-schakelingen die wor den gevormd door dne dunne lagen van supergeleidend mate- scheiden door even dunne la gen van isolerend materiaal. Zulke strukturen werden al in het verleden bestudeerd, maar het quiteron is de eerste die gebruik maakt van het ver schijnsel van de niet-evenwich- tige supergeleiding bekend als de „zware -QUasipartikel-Injek- tie Tunneleffekt" waar de naam werd van afgeleid. De schakelsnelheid van het element is kleiner dan 300 pico- sekonden (biljoenste sekonde). De zijdelingse afmetingen zul len tot 0,1 mikrometer kunnen worden teruggebracht, zodat men een hoge schakeldichtheid zal kunnen bekomen. Vooraleer deze „supergelei dende transistor" voor het dage lijkse gebruik zal geschikt zijn, is er nog veel onderzoek nodig. mie, zo verklaarde regerings woordvoerder Ernesto Alban op grond van een officieel verslag over de toestand De Ecuadoriaanse regering zal deze week bij de Interameri- kaanse Ontwikkelingsbank (IDB) een lening ten belope van 100.000 dollar aanvragen om de grootste nood te kunnen leni gen in de ergst getroffen kust vlakten, een gebied van zowat 80.000 vierkante kilometer. Veer tigduizend geteisterde gezinnen uit het Ecuadoriaanse kustge bied behoeven de drie eerstko mende maanden voedselhulp. In overheidskringen wordt het aantal geteisterden ten slot te op een half miljoen mensen geraamd en is 220.000 ha grond door de huidige watersnood on bruikbaar geworden. Volgens de Ecuadoriaanse weerkundige dienst zouden de stortregens de komende weken geleidelijk in kracht verminderen, maar kun nen de getijden aan de kust nog schade aanrichten. STEENOKKERZEEL - In een volledig uitgebrand huis aan de Breemstraat te Perk (Steenokkerzeel) vond de brandweer van Vilvoorde na het blussen van de laatste vlammen, maandagavond het verkoolde lichaam van de 52-jarige René Maenhout. Volgens verklaringen van buren en ook na een onderzoek door deskundigen, wordt aange nomen dat de omgekomen man zelf de brand in zijn wo ning had gesticht. René Maenhout en zijn echt- weer De spuitgasten konden genote waren volgens omwo nenden reeds geruime tijd uit elkaar gegaan. Maandag zou de vrouw enkele meubelen uit de woning aan de Breemstraat hebben weggehaald en Maen hout zou dit als teken van een volledige echtbreuk beschouwd hebben. In een depressieve bui had hij in de buurt verteld een einde aan zijn leven te zullen maken. geiib auuerb uun nengeis uit werpen. Aan de Bakkerstraat te Den- derhoutem kwam een door een felle windstoot ontwortelde boom op een bestelwagen en een huis terecht De bestelwa gen van Linda Cossijns uit Den derleeuw werd erg toegetakeld Het huis van Jozef Triest werd zwaar beschadigd. De brandweerkorpsen van Overijse, Zaventem, Leuven en Tienen hebben heel wat oproe pen gehad ten gevolge van het stormweer. Te Overijse waaiden ken werd en nadien vertraagd verliep. Vanuit Leuven kon het euvel relatief snel worden ver holpen. De omnibustreinen die nen in beide richtingen afge schaft zodat 1 spoor beurtelings kon worden gebruikt door di- rekte treinen Een aantal van die treinen liep 15 a 30 minuten vertraging op. De omnibustrei nen tussen Tienen en Leuven werden vervangen door bussen Rond 17 a 10 was de stroomon- derbreking hersteld en werd het treinverkeer normaal (ADS, HDW en RP1 groot brandalarm gegeven in de Breemstraat. Een korte doch "he vige brand vernielde de woning in een minimum van tijd en dat ondanks een uitgebreide inter ventie van de Vilvoordse brand- wel een garage achter het huis vrijwaren In die werkplaats be oefende Maenhout vroeger zijn beroep: het slopen van oude voertuigen. Zijn verkoolde lichaam werd gevonden aan de achterzijde van de woning. Het feit dat men niet dadelijk een natuurlijke brandoorzaak kon vinden, be vestigt het vermoeden dat Maenhout de brand zelf heeft ™leJl aangestoken. Het parket stelde o <rof"M7or. «r. o dezelfde avond ter plaatse een onderzoek in. Bij de brand werd ook een aanpalend huis licht bescha digd. (HDK.RU Vrij fris Vrij straffe en aan de kust straffe wind met windstoten uit noord tot noord-west. Veranderlijk en vrij fris weer en afwisselend opkla ringen en zwaarbewolkte perioden. Sneeuwvlagen op de hoogten. Elders regen of smeltende sneeuw. Maxi mumtemperatuur van 3 gra den aan de kust tot 0 graad in Hoog-België en minimum van 0 graad aan de kust tot -5 in Hoog-België. Donder dag, vrijdag, zaterdag en zondag vrij koud weer met winterse buien afwisselend met opklaringen. LUCHTGESTELDHEID De stormdepressie met mid delpunt over de Noordzee ver plaatst zich naar Denemarken Zij zendt labiele poollucht naar onze streken. In die toestand zal in de komende dagen weinig verandering intreden. TEMPERATUREN OM 13 U. Oslo -8, Glasgow 4. Reykjavik -6, Brussel 8, Zurich 11. Parijs 7, Barcelona 17, Malaga 17. Madei ra 17, Wenen 8, Warschau l. Dubrovnik 11, Milaan 9, Palermo 16, Istanboel 7, Tel Aviv 18, Al giers 21, Stockholm l, Londen 7, Kopenhagen 6, Luxemburg 6, Genève 8, Bordeaux 13, Madrid 10, Gibraltar 17, Ussabon 12, EFEMERIDEN Antwerpen: hoogwater om 6 u. 48 en om 19 u. 14. laagwater om l u.37 en om 14 u.09. Oostende: hoogwater om 4 U-05 en om 16 u. 41, laagwater om ll u. 06 en om 23 u. 10. De zon komt op om 8 u. 19 en gaat onder om 17 u. 35. De maan komt op om 23 u. 37 en gaat onder om 10 u.49. COMPUTERANALYSE KU LEUVEN Tot de 9de februari wordt het slecht weer: weinig zon, veel wind en bijna elke dag regen, maar het wordt wel erg zacht. Van de lste tot de 3de laat de zon zich nog af en toe zien bij een krachtige zuidwestenwind, maar van de 4de tot de 9de blijft het meestal overtrokken met een krachtige zuidwestenwind, met mogelijk één of twee dagen storm. De temperatuur zal de eerste drie dagen tussen 12 gr overdag en +6 gr 's nachts schommelen, maar zal de vol gende zes dagen wat dalen: van 8 gr overdag tot +2 gr 's nachts. Sadeg M Faris van het IBM-centrum voor fundamentele research te Yorktown Heights nabij New York verklaart de werking van zijn supergeleidende transistor, de quiteron. (a) OOSTENDE De arbeidsrechtbank van Brugge (afde ling Oostende) wees de vordering van Madeleine Rooms (weduwe John Hermans) als onontvankelijk af. Mevrouw Rooms dagvaardde een verkeerde rechtspersoon zegt de rechtbank, want Roularta-Roeselare is nu eigenaar van het weekblad, waarvoor Hermans heeft gewerkt en waar hij onderbetaald zou zijn geweest. „De gehele KAO moet worden gerespekteerd, ook de bepaling waarin vermeld staat dat vooraf een verzoeningsprocedure moet onderno men worden wat niet is gebeurd", zegt het vonnis.

Watersnood documentatie 1953 - krantenknipsels | 1983 | | pagina 14