DERTIG TON GESCHENK GOEDEREN UIT V.S. Overgedragen aan Rode Kruis :SIP: J?,' i <-.y ^T' G4T UV DE DIJK BIJ iSinDe Westerdam in Rotterdam Straf: 100 gulden in Rampenfonds „VEEL EN GOED WERK GEDAAN V - BRUINISSE GESTOPT Oostenrijkse Rode Kruis vertrok WxMiiMg ■Ü8^»SSaAiiM^:'i: Het eerste gat In de oude dijk, de Slaperdijk, tussen Bruinisse en Ooster- land, die doorbrak op Zondagavond 1 Februari, 's avonds 5 uur, waardoor de Bruinisserpolder werd geïnundeerd, is dicht. Nog zes andere gaten in deze dijk moeten worden gedicht eer be gonnen kan worden met het droog- malen van de polder Bruinisse. In de buitendijk zijn geen gaten. Nu het water in de ramp- H gebieden zakt, wordt pas 1 goed duidelijk, welk een ont- zettende ravage door het 1 water werd aangericht. Een j garagebedrijf op Overflakkee waarvan maar zeer weinig 1 overeind is blijven staan. IÉ (Van een onzer verslaggevers). „Uit alle delen van de Verenigde Staten stroomden de pakken en pakjes naar de kantoren van de Holland-Amerika Lijn. We hebben ze maar ingeladen zoals ze van het dok afkwamen, ondanks de havenstakingen in New York. Het was overstelpend. Cheques wer den met zakken vol aangevoerd." Voor de politierechter te 's-Graven- hage stond Maandag terecht een 36-ja- rdge hoofdcommies aan een van de de partementen. Hem was ten laste ge legd, dat hij op 6 Februari in de Hout- rusthallen in Den Haag, toen hij bezig was stapels goederen te sorteren, be stemd voor de slachtoffers van de wa tersnood, daar een paar wollen hand schoenen had weggenomen. Bij de behandeling bleek, dat ver dachte bezig was met een stapel „waar deloos goed". Hij vond hier een paar wollen handschoenen, die hij meende wel te kunnen gebruiken. Hij had ech ter tevoren van zichzelf een paar leren wanten op de goede stapel gelegd, om dat hij meende, dat deze meer geschikt waren dan de in niet al te beste staat verkerende wollen handschoenen. Ver der bleek, dat de hoofdcommies hele stapels goed voor de slachtoffers van de nationale ramp beschikbaar had gesteld. De politierechter veroordeelde ver dachte tot een maand voorwaardelijk met de bijzondere bepaling, dat hij bin nen drie maanden honderd gulden zal storten in het Rampenfonds. De politierechter veroordeelde M. R. en M. C. O. ieder tot zes maanden met bevel tot gevangenhouding. Zij hadden in de avond van 1 Februari een hoe veelheid kabel van het strand gestolen, die door de stroom was blootgewoeld. Dit vertelde de enthousiaste kapitein R. Brands van de „Westerdam", die Maandagavond om kwart voor acht aan de Wilhelminakade meerde. Het was overvol in de kapiteinshut, waar vele functionarissen van het Rode Kruis en het Nationaal Rampenfonds zich ver drongen om hun dank uit te spreken. De „Westerdam" heeft 30 ton ge schenkgoederen van de Amerikaanse bevolking aan boord, o.m. een ambu lance-auto, die persoonlijk aan H.M. de Koningin zal worden aangeboden. De goederen, die hoofdzakelijk uit kleding bestaan, werden vanmorgen uitgeladen •en overgedragen aan het Nederlandse Rode Kruis. Bij de aankomst waren aanwezig de heren N. Lancaster, Amerikaans con sul te Rotterdam, en Bell, vertegen woordiger van de Usis te Den Haag. Het Nederlandse Rode Kruis was ver tegenwoordigd door de voorzitter, ir. F. C. C. baron van Tuyll van Zuylen, en voor het Nationaal Rampenfonds was aanwezig prof. P. R. Michael. Ten slotte deelde de kapitein van de „Westerdam" nog mede, dat de „Veen- dam" 200 ton geschenkgoederen naar Nederland zal vervoeren. (Van onze Haagse redacteur) De Oostenrijkse Rode-Kruiscolonne, die in de rampgebieden prachtig werk gedaan heeft, is naar huis teruggekeerd nadat gistermorgen in Den Haag offi cieel afscheid was genomen. Tegen elf uur arriveerde de colonne met de lange rij ambulancewagens voor het gebouw van het hoofdbestuur van het Neder landse Rode Kruis aan de Prinsesse- gracht, waar de Oostenrijkse gezant, de heer R. Seemann, de voorzitter van het Rode Kruis, ir. baron F. C. C. van Tuyll van Zuylen en vertegenwoordigers van de ministeries van Buitenlandse Zaken en van Sociale Zaken en Volksgezond heid ter begroeting aanwezig waren. Namens de Nederlandse regering sprak dr. P. L. Stal, plaatsvervangend hoofd inspecteur van de Volksgezondheid. Hij vertolkte de grote dankbaarheid van de regering voor het feit, dat het Oos tenrijkse Rode Kruis te hulp snelde, toen de nood op het hoogst was, „U hebt hier veel veel en goed werk ge daan en Nederland is u daar buitenge woon dankbaar voor", aldus dr. Stal. Na de begroeting begaven de leiders van de Oostenrijkse colonne zich met bestuursleden en directie van het Rode Kruis naar binnen voor een korte af scheidsbijeenkomst. Alvorens de te rugreis naar Oostenrijk te aanvaarden werd nog een rondrit door Den Haag gemaakt.

Watersnood documentatie 1953 - krantenknipsels | 1953 | | pagina 6