Dank voor geslaagde dijk- dichting HERINNERINGSPLAQUETTES UITGEREIKT Bijzondere plechtigheid te Zierïkzee DONDERDAG 3 DECEMBER 1953 (Van onze correspondent) Op een Woensdagmiddag in de Concertzaal te Zierikzee belegde bijeenkomst hebben de gezamenlijke polderbesturen van Schouwen- Duiveland uiting willen geven aan de dankbaarheid voor de geslaag de dijkdichting door uitreiking van een herinneringsplaquette aan niet minder dan 250 personen onder wie de minister van Verkeer en Waterstaat mr. J. Algera. De voorzitter van het Waterschap Schouwen, de heer J. Klompe, richtte zich met een persoonlijk woord tot de minister, de commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, de hoofdingenieur-directeur van de Zuiderzeewerken, ir- J. F. R. van de Wal, het hoofd van de Dienst Dijk herstel, ir. F- J. B. Geersen, gezamen lijk tot de talrijke ingenieurs, aanne mers en vinkbazen als vertegenwoor digers van alle werkers van hoofd en hand, die medewerkten bij de tot standkoming van de enorme dijkpro- jecten, hen daarbij de toegedachte pla quette overhandigend. Minister Algera trok in een dank woord een vergelijking tussen de toe stand van toen en nu. De toestand, al dus de minister, is in menig opzicht slechter geworden sinds 1 Februari, daar de eb- en vloedwerking na de ramp nog talrijke verwoestingen heeft teweeg gebracht. De minister wilde hierop de nadruk leggen, omdat zijns inzien-s het Nederlandse volk in dit opzicht niet altijd het inzicht heeft als wel wenselijk zou zijn. Door een juist begrip en wederzijdse krachtsinspan ning zal het echter mogelijk zijn over de calamiteit van de verwoestingen in de polders de baas te worden. Wat beti-eft de in ontvangst genomen plaquette, wilde hij het persoonlijk ele ment wat op de achtergrond dringen en het zo opvatten dat de dank aan hem de dank aan allen impliceert die werkzaam zijn op het Departement en die medegewerkt hebben aan de vol- tooing van het project. Dank aan God Bovenal wilde de minister echter dank brengen aan God voor de grote zegeningen die wij uit Zijn hand moch ten ontvangen. Wat de toekomst aan gaat, deed de bewindsman de belofte, dat regering en volk in onverbrekelij ke samenwerking alles zullen doen om de oude luister van Schouwen Duive- land weer te herstellen. De commissaris der Koningin bracht namens het college van Gedeputeerde Staten dank uit aan minister Algera, aan de autoriteiten voor -het verlenen van bijstand in de moeilijke uren van de ramp en aan de ingenieurs van de Dienst Dijkherstel. Te voren had de heer Klompe in grote trekken de geschiedenis van de ramp op het eiland en het dijkiherstel- wenk geschetst, daarbij dank brengend aan de regering. Spreker achtte de bh herhaling be toonde belangstelling van de zijde van het Vorstenhuis een belangrijke stimu lans om verder te gaan op de weg van het herstel. ,,Bij Schelphoek zal een oppervlakte van 300 hectare cultuurgrond verloren gaan", aldus spreker. Wij hopen dat door waakzaamheid nog niet meer te loor zal gaan. Ten slotte wees de dijkgraaf er op hoe er jaren nodig zullen zijn" om het herstelwerk in zijn geheel te voltooien. De voorzitter van de kring Schou wen Duiveland van de Zeeuwse Land- bouwmaatschappij, de heer A. Geluk, dankte namens alle agrariërs op het eiland voor de voortvarende wijze waarop het dijkherstel werd uitge voerd. Ziende in de toekomst konden naar mening van spreker de millioe- nen die in het eiland worden geïn vesteerd volledig verantwoord worden geacht, mits de zeedijken hoog genoeg werden gemaakt om veiligheid voor de bewoners te waarborgen. De heer Geluk stelde primair het sluiten van de zee-armen en het tot stand brengen van een rechtstreekse verbinding van het geïsoleerde eiland met de rest van Nederland.

Watersnood documentatie 1953 - krantenknipsels | 1953 | | pagina 47