Ontroerende kerkdienst in Zierikzee Dankbaar (Van onze correspondent). Met een ontroerende interkerkelijke samenkomst in de Grote Kerk, die door honderden inwoners en vreemdelingen werd bezocht, heeft Zierikzee Zater dagavond uitdrukking gegeven aan de innige dankbaarheid voor het sluiten van het laatste stroomgat bij Ouwer- kerk. Het kerkgebouw was overvol. Zelfs de paden waren geheel gevuld en tientallen mensen moesten genoegen nemen met een staanplaats in het voor portaal. Pastoor J. Dekker van de plaatse lijke parochie herinnerde na voorlezing van Psalm 103 aan de veelbewogen historie van bet eiland. Hij bracht hul de aan het technisch vernuft der inge nieurs en aan allen, die hulp boden. Luitenant Gelderman van het Leger des Heils-korps achtte de dijksluiting een zaak, waarvoor veel gebeden is. Spreker waarschuwde er voor bij het verglijden van de tijd nimmer de ont vangen weldaden te vergeten. Ds. IJ. J. Tiemersma, Geref. predi kant, herinnerde aan het „Och Heer, erbarm U over ons", dat in hetzelfde gebouw werd gebeden -op de nationale rouwdag, acht maanden geleden. De sluiting van het laatste dijkgat toont aan, dat God. geen eeuwige verwoesting wenst en niet aldus wil twisten met Zijn kinderen. Vanzelfsprekend is dit niet, maar in Christus heerlijk waar. „Hij deed de deur dicht bij Ouwer- kerk," aldus dis. Tiemersma, „omdat Hij barmhartig en goedertieren is." Ds. J. van Royen, Hervormd predi kant, had de vreugde in het land gezien en was ontroerd door een vlag aan de St. Laurenstoren te Rotterdam. En een vlag aan een eenvoudig huisje in Bra bant, waar aan de stok er van een bosje bloemen was gebonden. Ds. J. P. van Roon, eveneens Her vormd predikant te Zierikzee, stelde menselijke getallen en maten tegen over de oneindigheid van de afstand tussen hemel en aarde en wees er op hoe groot de goedertierenheid Gods is, Die de dijken weer heelde om Neder land te vormen tot een godvrezende natie. Ds. M. v. d. Klis, Chr. Geref. predi kant wees op de weldaden van God, Die Zijn liefdevol vaderhart toonde na maanden van zware beproeving. Na het dankgebed zongen de aan wezigen staande het: „Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heren hand". De N.C.R.V. maakte bandopnamen van deze dienst, die in een Zondag- morgen-programma werden uitgezon den. .U Vrijdagavond, kort voor mid-j dernacht, het laatste gat gedicht is van de talloze gaten die tijdens de vreselijke stormramp van Februari geslagen zijn, past een woord van grote dankbaarheid ever het feit dat dit dijkherstel zo voorspoedig mocht slagen. Een gelukkige samenwerking van een reeks van factoren greep nier plaats. De grote energie van allen die bij dit dijkherstel op hun post stonden en bij dag en nacht tot werken bereid waren, de kunde van Waterstaat, de fantastische mogelijkheden der techniek en het gunstige weer, hadden Na het zo meesterlijk slagen van de operatie „Viermaal Phoenix" maakte de K.L.M. Zaterdagmorgen deze lucht foto van het thans gedichte stroomgat bij Ouwerkerk. s tot gevolg dat, nog voor de eerste grote najaarsstormen gekomen zijn, de dijken van het geteisterde gebied zijn ge sloten. Dankbaarheid tot God moet de boventoon voeren, nu Hij net werk van mensen aanvankelijk zo wilde zege nen, dat daardoor het voortgaand her stel van het rampgebied mogelijk wordt. Mogen een volgend jaar de provin cies Zuid-Holland, Zeeland en Noord- Brabant weer het beeld vertonen waarvan de dichter in de tweede helft van Psalm 65 zo treffend zingt. (Reeds in een gedeelte van vorige edities geplaatst.).

Watersnood documentatie 1953 - krantenknipsels | 1953 | | pagina 44