Historisch uur voor Duiveland laatste gat Het Dijken dicht, vlaggen uit Koningin en Prins naar Ouwerkerk? Radioreportages uit f Ouwerkerlc De samenwerkende omroep verenigingen AVRO, KRO, NCRV, VARA, VPRO en Wereld omroep zullen vanavond en mor genavond reportages brengen van het dichten van het laatste gat bij Ouwerkerk op Schouwen- Duiveland. Er is toestemming ontvangen van de minister om zo nodig Vrijdagavond na 24 uur met de reportages door te gaan als het gat niet voor de gewone tijd van zendersluiting mocht zijn gesloten. De mogelijkheid bestaat, dat konin gin Juliiana en prins Bernhard van avond of vannacht aanwezig zullen zijn bij de sluiting van het gat bij Ouwer kerk. De Koningin en de Prins zullen zich eventueel met het m.s. „Breezand" van de Rijkswaterstaat naar Ouwer kerk begeven. Het voornemen bestaat, dat, indien de poging tot slui ting van het laatste stroom- gat bij Ouwerkerk heden avond een gunstig resultaat heeft, van de Rijksgebouwen Zaterdag a.s. de vlag zal wor den uitgestoken. V Nog weinige uren en het water van de brede Ooster- Schelde wordt een halt toege roepen. Gistermorgen is de tweede van de vier Phoenix- caissons geplaatst. Het werk had een vlot verloop. Heden ochtend wordt de derde drij vende bunker in het sluitgat voor Ouwerkerk geplaatst en vanavond de verwachting is omstreeks negen a tien uur wordt de laatste caisson aangebracht. Schouwen-Dui- veland beleeft thans histori sche uren. Luchtfoto KLM

Watersnood documentatie 1953 - krantenknipsels | 1953 | | pagina 41