Overzicht van de grote zaal van de K.R.O.-studio gedurende de ruitzendingWim Quint spreekt met de afgevaardigden van het restauratiepersoneel van het Centraal Station in Amsterdam. Rechts het Matrozenkoor en Theo van Elferen. In het midden het orkest De Zaaiers. Televisielampen en -camera's zijn duidelijk zichtbaar. Bitibiji e belangrijke, eenvoudig niet meer te missen functie, die de radio en daarnaast ook de tele visie en de film in onze samenleving zijn gaan innemen, is nog eens weer duidelijk tot uiting ge komen in de laatste weken. De zenders van de omroep gaven berichten en waarschuwingen door. Hierdoor en door de voortreffelijke samenwerking van politie-, leger- en amateurradiodeskundigen zijn ongetwijfeld tal van mensenlevens gered. Onmiddellijk na het bekend worden van de over- stromingscatastrophe waren de verslaggevers op weg om Nederland in woord en klank een schrij- Links: Televisiecameraman Tim richt zijn wapen op de geweldige thermometer die het totaal bedrag van de ontvangsten aanwijst. Midden: „Ook de kinderen willen in deze hulpactie graag haantje de voorste spelen en daadwerkelijk meehelpen," zegt Wim Quint. Hier ontvangt hij van drie kinderen namens het Zondagjeugdhalfuur van de V.P.R.O. f 100,48. Rechts: Schipper van der Harst uit Scheveningen spreekt over de gaten in de dijken, de verzonken boerderijen en de mensen en dieren in doodsnood. Vroeger ivaren er houten schepen en ijzeren mannen," zegt hij, „nu misschien ook wel eens ijzeren schepen en houten mannenmaar in die overstromingsnood had je niets aan houten mannen en ijzeren mannen, die moesten van staal zijn. We hebben alleen maar ons best gedaan."

Watersnood documentatie 1953 - krantenknipsels | 1953 | | pagina 22