Cadaver-bergen is, naast dijkherstelde belangrijkste opdracht voor de opbouwers nu. van de hand gewezen. Geheel waardeloos zijn de ver dronken dieren nog niet. Er zijn vele boeren geweest, die eigen leven ge waagd hebben, om dat van hun dieren te redden. Zij begaven zich, in de wassende vloed, naar de stallen om het vee los te snijden. Maar een dier zoekt de veiligheid steeds bij de stal waarin het thuishoort. En zo heeft men vele losgesneden dieren gevonden, die geen stap van hun plaats geweken waren en, staan de voor de vol-lopende voedertroggen, verdronken. Het zijn allemaal opbouwtekenen, zelfs dat bergen van het dode vee. In een nieuw drooggevallen land kan men geen dode resten van het verleden gebrui ken. Vandaar, dat de vrouwen van Zeeland ook aan de slag gegaan zijn in hun, door het water toe getakelde huizen. Buiten klotst de zee nog tegen de huismuur, doch binnen worden bezem en dweil gehanteerd om de sporen van het water weg te werken. En om met vuile vensters te zitten, die een doorkijk naar buiten belemmeren: het is niets voor St. Annaland, Poort vliet of Krabbendijke. Er gebeurt zóveel in deze dagen. De Koningin mocht eens langs komen. Of de Prins! Je moet er niet aan denken wat die zouden zeggen als ze vuile vensters zouden zien! Rechts: Al staat het water nog tot aan de huizentoch begint ook daar het herstel. En het is overal in Zeeland gelijk. In St. Annaland bestaat het uit: huis ruim maken en ramen lappen. In Poortvliet noemt men het: schuren Maar het is hetzelfde! Onder links: Tussen Bergen op Zoom en Woensdrecht herstelt men de spoorlijn. Zandtreinen zullen hierover gaan rijden om materialen voor een nieuwe dijk aan te voeren. Onder rechts: Tanken in open waierEen beelddat men van tijd tot tijd aantreft op wat eigenlijk onze rijkswegenzijn.

Watersnood documentatie 1953 - krantenknipsels | 1953 | | pagina 17