VER NEDERLAND door GO VERBURG verschijnt begin April. Omvang 224 biz., 16 pag. foto's uit de Rampgebieden. Gevat in stofom slag. Linnen band. Prijs f4.90. Een felbewogen boek over de grootste natuurramp die land en volk sinds mensenheugenis trof liet geeft de reële, beklemmende be schrijving van de ongelijke strijd, die vele duizenden Nederlanders hadden te voeren tegen de overmachtige ele menten. Het verhaalt over hen, die ineens uitrezen boven de middelmaat door een verbluffende heldenmoed -.. y... '-vV*-r r., ,1 aan de dag te leggen bij het redden van mensen en dieren. Het geeft begrip voor de diepe treurnis van hen die slechts eigen lev en konden redden! En het laat zien op welk een over tuigende wijze een klein land groot kan zijn door zijn daden. Over de felbewogen tragiek schijnt de glans van de spontane hulpvaardigheid en opofferingsgezindheid van een volk, dat opgeschrikt uit zijn rust, als één man de strijd heeft aan gebonden tegen de gevolgen van een genadeloze storm. Dit boek voert U door de getroffen gebieden en het laat U nader kennis maken met hen, voor wie ook U met liefde Uw offer bracht. Het blijft niet uitsluitend stilstaan bij de ravage, de puin hopen en het verdronken land, maar het maakt zich in het laatste hoofdstuk op treffende wijze vertolker van de moed voor de toekomst die weer leeft in veler hart, overeenkomstig het devies van de Zeeuwen dat thans iedere Nederlander bezielt: Luctor et emergo - Ik worstel en kom boven Nu bestellen betekent dat U begin April Uw exemplaar thuis krijgt. G. F. CALLENBACH N.V. - N IJ K E R K

Watersnood documentatie 1953 - krantenknipsels | 1953 | | pagina 2