MANTELS Buitenland Scheermesjes Abonnee in 't gebruik veeï langer mee! MANTELCOSTUUMS Burgerlijke Stand Bruggetje 'k Zal gedenken Coöp. Boerenleenbank te Tholen Chique Japonnen, Blouses, Rol<ken, Pullovers Bosstraat 27 - Telefoon 769 - Bergen op Zoom Reparaties, veranderenen sluitend maken 2e en 3e bespuiting met een zwa- velpreparaat uit te voeren. Goede zwavelpreparaten zijn Califor- nische pap en spuitzwavel. Voor de tweede bespuiting dient men 2 Califomische pap of 1 spuitzwavel en voor de derde be spuiting 1 Califomische pap of Vz spuitzwavel te gebruiken. De meest gunstige resultaten worden echter bereikt met de z.g. organische kwikpreparaten, om dat zij een goede fungicidé wer king bezitten en voor de bloei verspoten geen beschadiging veroorzaken. Voor de eerste be spuiting is 0.2 voor de tweede en derde bespuiting is 0.15 de gewenste sterkte. In de Koningskwestie in België is een wending gekomen die niemand verwacht heeft. De Regent Prins Karei heeft de anti-Leopold zijnde minister van oorlog Devèze tot kabinetsfor mateur benoemd. Van een meegaan met de katho lieken schijnt geen sprake en de Koningsgezinder) spreken over een dolkstoot in de rug die Prins Karei zijn broeder heeft toegebracht. Minister Devóze sprak zich nogal sterk uit„Indien gekpzen moet worden tussen het vreselijke avontuur waarin de G.V.P. België wil storten en ontbinding van ■de Kamers, zal ik mij uitspreken voor het laatste", aldus de mi nister. In verband met de criliek die men uitoefent op de houding van de Prins regent zeide minis ter Devèze: „De Prins Regent is boven elke eritiek verheven. Hij is het wettige hoofd van de slaat en het is zijn plicht die gene te heiasten met dé vorming van een nieuwe regering, die hij daartoe geschikt acht. Hij heeft daarbij niet één enkele partij zelfs indien deze de meerderheid heeft, te raadple gen." A. F. Hanssensf Na een korte ongesteldheid overleed alhier in de ouderdom van 74 jaar, de heer A. F. Hanssens, oud burgemeester onzer gemeente. In 1898 werd de overledene benoemd tot secretaris van Stavenisse en werd in 1904 tevens ambtenaar van de bur- gelijke stand. 15 Mei 1915 werd de heer- Hanssens benoemd tot burge meester welke ambt hij tot 31 juli 1940 bekleedde. Ter gelegenheid van het Ko ninklijk bezoek in 1924 werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. IJe overledene bekleedde lal van andere luncties en was op administratief gebied de vraag baak voor velen. •Onder grote belangstelling had Dinsdag de teraardebestelling plaats. Aan de groeve werd het woord gevoerd door Ds. Etikelaar, voorts voerde de heer A. G. van Üsseldijk liet woord, waarna de heer W. Hanssens, oudste zoon van de overledene een woord van dank sprak voor de betoonde .belangstelling aan zijn vader bewezen. Het muziekgezelschap „Eendracht" krijgt hulp. Wij gaan terug tot 1921, toen „Eendracht" op 4 April onder voorzitterschap van de heer A. G. Steendijk werd opgericht. Zoals gewoonlijk het geval is, had het gezelschap goede en minder goede tijden, doch onder goede leiding wist het gezelschap steeds de tegenslagen te boven te 'komen. Toen kwam de ramp in 1943, toen de N.S.B. kwam en de eigendommen van „Een dracht" stal. Na de bevrijding werden pogin gen aangewend om althans ver goeding voor het geroofde te krijgen, doch helaas lukte dit niet en zo moest Scherpenisse het tot nu toe zonder muziek gezelschap stellen. Eu wat is een plattelandsge meente nu zonder muziekgezel schap.' Herhaaldelijk doet. dit gemis zich voelen, een Dorps gemeenschap kan niet zonder een muziekvereniging en dit is gelukkig begrepen. Burgemees ter Bouwense die veel voelt voor een hechte Dorpsgemeen schap zette zijn schouders er onder en „Eendracht" zal zijn instrumenten krijgen, want de tot dit doel met Pasen te hou den Bazar moet en zal wel slagen om de vereniging aan instrumenten te helpen. Eu als nu Zaterdag voor Paschen het herboren gezelschap een 'muzikale wandeling door de gemeente zal maken, dan twijfelen wij niet of de inwoners van Scherpenisse zullen niet afzijdig blijven en door druk bezoek aan de Bazar die Zaterdag a.s. te 15 uur haar deuren opent eii Paasmaandag om 14 uur geopend wordt, het mogelijk maken dat „hun" mu ziekgezelschap straks weer een waardige plaats zal kunnen innemen onder hun zusterver enigingen in ons eiland. Gem. THOLEN van 24—31 Mrt. Geboren: Calharina Maria Hen- el rica, d. v. G. P. Wijnbeek en van J. M. Hou te kamer. VERWERK EENS KAAS IN HET MIDDAGMAAL In tegenstelling tot Zuidelijker landen, waar kaas dikwijls in de warme maaltijden gebruikt wordt, blijft in Nederland het kaasge- bruik vrijwel beperkt tot de brood maaltijd. Een enkele keer wordt er eens macaroni met geraspte kaas gegeten, maar daarmede zijn wij in ons, om zijn kaassoor ten beroemde, land dan ook ge woonlijk aan het eind van ons keukenlatijn. Er zijn echter nog zoveel moge lijkheden meef. We denken daar bij speciaal aan de warme maal tijd. Kaas is n.1. rijk aan eiwit, zodat ze, wat voedingswaarde be treft, in de plaats van vlees cf vis gegeven kan worden. 75 gram kaas bevat ongeveer evenveel eiwit als 100 gram vlees. Bovendien komt in kaas een grote hoeveelheid kalk- en fosfor- zouten voor en levert ze ons de vitamines A en D. Al deze stoffen zijn vooral voor de opgroeiende jeugd maar toch ook voor vol wassenen van groot belang. Doch het is niet alleen de voe dingswaarde, het is ook de smaak van de kaas, die het bij de warme maaltijden goed doet. Uit de volgende recepten moge blijken, hoe men op een eenvou dige manier variatie in zijn maal tijden kan brengen mèt kaas. 4 dikke plakken kaas van 50 a 75 gram elk, 25 g (3 eetlepels) bloem, V2 dl melk of water, wat boter of margarine, zout en peper. Van de bloem met de melk of het water een gelijkmatig beslag maken. Er wat zout en desge wenst peper aan toevoegen. De kaasplakken door het beslag wen telen. In de koekepan wat boter of margarine heet laten worden en hierin de plakken snel aan beide zijden bruin bakken. De kaas zo warm mogelijk op dienen. Stamppot rauwe raapstelen met kaas. IV2 kg aardappelen, 400 gram raapstelen, melk, nootmuscaat, zout, boter of margarine, 200 g kaas. De aardappelen schillen en in weinig water met zout gaar koken. De raapstelen schoonmaken (de worteltjes eraf snijden), wassen, goed laten uitlekken en fijnsnij den. Van de aardappelen met wat melk', nootmuscaat, (zout), boter of margarine of vet een luchtige, droge aardappelpureé maken. De raapstelen door het gerecht men gen en de stamppot goed verhit ten, doch niet langer dan nodig is om 't gerecht flink heet te maken, daar anders, de groente gaar wordt en te Veel vocht loslaat. De kaas in kleine blokjes snijden en van het vuur af door de stamppot mengen. gaan Corsetten Buikbanden Elastieken kousen Breukbanden met of zonder ziekenfonds vergoeding. Uit voorraad leverbaar. Drogisterij W. TANGE, Tholen. Twee boeken waard om gelezen te wordent Pearf S. Buck, Pioenroos geb. f 4.50. De Triologie van Sigrid Urulstet Kristin, Lavrans- dochter: „De bruidskrans" „Vrouw", „Het Kruis", 3 delen in één pracht band 1259 pagina's t 10.50 Voorradig bij Firma .1. M. G. POT, Boekhandel, Tholen. 11. H. Landbouwers Te koop een partij straat keien 120 M2 plm P. de Leeuw Handelsagent G 86 Halsteren. Voor vreemde postzegelverzamelaars Wij kunnen aanbieden een ui in e sortering vreemde postzegels los; tegen uit zonderlijk lage prijs. FIRMA J. M. C. POT Tholen Aanmelding leerlingen voor de Landbouwschool te Scherpenisse Jongens, die de 7e klas hebben doorlopen, en de lessen aan bovengenoemde school willen volgen, moe ten zich aanmelden vóór 15 April a.s. bij het Hoofd der School H. EGKHART te St. Maartensdijk is de titel van liet 208 bladzijden bevattende boek waarin de ruim 80 jarige JOH. DE HEER zijn leven beeft beschreven. Prijs gebonden f 3.90, ver krijgbaar bij FIRMA J. M. G. POT Boekhandel Tholen Algemene Vergadering op Zaterdag 8 April 3 uur n.m. in de zaal van Mevr, Wed. Hoek HET BESTUUR WORDT^U GEPRESENTEERD DOOR. Een keurcollectie in diverse modetinten en maten in prima coupe en afwerking, vanaf I \J in verschillende stofdessins en modellen Komt U deze modellen eens aanpassen het verplicht U tot niets! t.o. de Kaa Bee bazar Tandheelkundige Inrichting ENGELMAN GEVESTIGD 1872 SpreekurenBERGEN OP ZOOM Stationstraat 42A Donderdag 1012 Vaste en uitneemhare plastic gebitten Geheel gebit vanaf f 45.— met garantie - van direct na het trekken geplaatste en niet meer passende Amerikaanse plastic gebitten. Pijnloze behandeling Correspondentie en gratis inlichtingen: Woonhuis Antwerpseweg 431, Bergen op Zoom - Telefoon 728 BEKENDMAKING Wij delen mede dat wij vanaf Maandags 1/m Zater dags te Tholen gevestigd zijn in Hotel „Zeeland". Wij zijn overal aan buis te ontbieden. UIT VOORRAAD LEVERBAAR Volop nieuwe naaimachines, ook ge bruikte, alles onder garantie, zowel Huishoud, Ambacht,Industrie. Ook voor ombouwing en reparaties is ons adres overal bekend, alles onder garantie. C. C. BRENTJENS, Naaimachinehandel SINT ANNASTRAAT 4 BREDA Boodschappen voor nieuwe, 2de hands én alle Tepa- ties in hotel „Zeeland" en bij onze agentschappen H. Vonk, Achterstraat B 370 Oud Vossemeer, P. A. Engeivaart, Markt, Tholen. Roxy Theater Vanaf Vrijdag 31 Maart t.m. Maandag 3 April Louis Gr veure - Camilla Horn - Heinz Rühmann - Theo Ling in een film vol lichte muziek en humor EIN WALZER FUR DICH (Balnacht in Palamo) Een filmoperette uit het land der fantai Toeging alle leeftijden. Dinsdag 4 en Woensdag 5 April (dus slechts twee dage Merle Oberon - George Brent - Pat O'Brien Tot wedsrziens (Tili we meet again) Een romantisch en boeiend filmwe Toegang 18 jaar. LET OP: Witte Donderdag 6 April en Goede Vrijdag 7 Ap geen voorstellingen. Vanaf Zaterdag 8 April een geweldig Paasprogram: Errol Flynn in: De nieuwe avonturen van Don Ju: in prachtig technicolor. Aanvang Vrijdag en Maandag 8 uur. Zaterdag 7 en 9 u Zondag 4, 6.30 en 9 uur.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1950 | | pagina 4