Plaatselijk Nieuws Buitenland PERFECTA an en het bos de verlossende ontdek king. De kleine „globbetrotter" bleek de ontberingen, zowel die van de honger als die van weer en wind, goed doorstaan te hebben. Kerknieuws THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Lint en nam. 3 uur ds. Brons. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. Brinkman te Wassenaar. Geref. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 uur ds. Ligtendag te Middelburg. Chr Ger Kerk voorm. 10 uur 2.30 en 's avonds 6.30 leeskerk Dinsdag 21 Febr. nam. 7 uur ds. Laman te Rotterdam. Ned. Prot. Bond geen dienst. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. Enkelaar. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. de Brnin van Krabbendijke. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam 2 en 's avonds 6 uur leesdienst SCHERPENlSSh Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6.30 ds. Brons Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam, en 's avonds 6 uur leesdienst ST. JV1AARTENSDIIK Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leesdienst en nam. 2 uur ds. de Bres. Rehobothnam. 7 uur ds.S wijnen- burg te Leiden. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 en nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. v STAVENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Enkelaar en nam. 6 uua leesdienst. Ger. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst, ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Bres en nam. 2.30 lees dienst. Ger. Gem. voorm, 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. van Putten. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Allaard te Baarn. Chr. Ger. Gem. voorm. 10, nam. J 2.30 en 's avonds 6.30 leesdienst tje ;e li v: krai he ps ïclu ij ne ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. de Lint. SPORT im teru lere w< >ui)l le la dui viel aadTholen. Als de weeromstandig- v« heden wat gunstiger worden rboidan bestaat de kans dat deze ;eviiiveek in ons eiland de voetbal itte iveer zal rollen. Tholense Boys oet naar W. Tl. S. van St. zagdAnnaland, wat gezien de huidige hij 1 iamenstelling van hel elftal een stur iware opgave om te winnen iem lalzijn. =f ai Tholense Boys 2 ontvangt hijnl imerdiek 2, dit zal een over- zingvinning voor Tholense Boys ene noelen zijn wil zij haar kampi- aalv lenskansen behouden, noet imerdiek 3 moet naar S.V.O. 2 :ien m dit wordt een overwinning veg 'oor de thuisclub. Smerdiek 1 een lat vrij was moet voor de be- jxd c ier spelen thuis tegen Dinteloord ïd ze f- Komt Dinteloord volledig stfiaar St-Maartensdijk dan ge- liet n oven wij dat het de over at v(Vinning mee naar huis neemt, o, dc >n, n Go heb Kenc zal =gga< :d s THOLEN Vrijdagavond jl. hield de G.V. -Olympia" in de zaal van Mw. iVed. M. J. Hoek haar winter- rvol; litvoering. Onder de belangstellenden merkten wij op de heer Lem mers, voorzitter van de turn kring Z.E.B.R.A. De zaal was geheel bezet, toen de heer W. Gornelisse, voor zitter van „Olympia" met een welkomstwoord de bijeenkomst opende, waarbij hij in 't bij zonder de heer Lemmers, mevr. A. Jekel—Laban en de heer Amsing ereleden van „Olympia" welkom heette. Namens de Turnkring Zeeland West Brabant reikte de Kring- voorzitter aan de heer Amsing met een hartelijke toespraak het Erediploma van de Kring uit, in verband met zijn aftre den als voorzitter, een functie die hij ruim 30 jaar heeft be kleed. Hierna werd een aanvang ge maakt met de afwerking van het programma. Het bleek dat „Olympia" onder leiding van de hh. C. Bijl en W. Cornelisse goed vooruit is gegaan. Een herenafdeling die er zijn mag, een damesafdeling die en door haar quantiteit als door haar kwaliteit,zoalsonlangs bij de wedstrijden is gebleken, op hoog peil staat, de jonger.s- en meisjesafdelingen in nume riek groot getal, voerden de oefeningen correct uit, waardoor de bewijzen van bijval van het talrijke publiek niet uitbleven. Vooral liet optreden van de damesafdeling was voor vereni ging en directeur een succes. De sketch tussen de bedrijven door gegeven door de dames M. van der Hoeven en J. Moe- liker ontlokte de aanwezigen een gulle lach en gaf de 2 da mes een hartelijk applaus. Ondertussen had de voorzitter nog gelegenheid om Mr. van der Hoeven die de uitvoering bezocht, hartelijk welkom te hbten. De voorzitter dankte allen di£ medegewerkt hadden aan het slagen van de avond, waarna men nog geruime tijd gezellig hijeen bleef. DAMMEN M. Schot—C. de Korte 1—1 D. de Vos—P. Blaas 0—2. M. MeermanG. de Korte 0—2 M. Schot—P. Nieuwenliuijzen 0—2. In plaats van de heer L W. Blaas is thans benoemd tot controleur voor de vermake lijkheidsbelasliDg de heer D.de Vos. Woensdagavond had de coop. Boerenleenbank alhier een filmavond georganiseerd voor leden en belangstellenden. De voorzitter de heer D. H. van de Velde opende deze bijeenkomst en sprak er zijn spijt over uit dat zo weinig leden gehoord aan de uitnodi ging hadden gegeven. Het was nu juist een iilm voor de boe ren en die waren er niet. Vertoond zou worden de jubileumiilm van de Coöp Centrale Raifeissenbank geti teld Hetgeld van de boer. De heer Vroon die de film draaide gaf eerst een korte uiteenzetting van deze film en wees vooral op het grote werk dat de boerenleenbanken in ons land voor het platteland hebben gedaan. Er werd eerst een humoristisch filmpje ver toond en toen de grote film. Na de pauze werden nog vertoond een film van de Noord Ooslpolder en een over de verzorging van fruit. De voorzitter dankte aan het slot van deze mooie avond de heer Vroon. POORTVLIET. De afd. Poortvliet van „Het groene kruis" hield onder voor zitterschap van de heer B. J. van Oeveren, in de zaal van A. Kesteloo haar jaarvergade ring. De voorzitter opende de bijeen komst en drukte zijn spijt uit dat van de 374 leden slechts 34 aanwezig waren. Spr. riep dr. Kugel een bizonder woord van welkom toe. De notulen werden goedgekeurd, terwijl verslag werd uitgebracht. De wijkzuster legde in totaal 2520 bezoeken af, dat is 812 meer dan het jaar daaraan voorafgaand. Zuster Slager kreeg dan ook een bijzonder woord van waardering voor hetgeen zij gedaan heeft in het belang der zieken. Uit het uitgebraohle verslag bleek de financiële toestand be vredigend. Dr. Kugel merkte op dat be treffende t.b.c.gevallen in Poort vliet geen reden tot klagen is, beoordeeld naar andere gemeen ten. Uit de rekening van de pen ningmeester bleek dat er een batig saldo is van t 30.58. Waar dr. Kugel geen bestuurs functie in de vereniging mag bekleden werd de heer A. J. Elenbaas gekozen, die zijn be noeming aannam. Na nog enige interne zaken, waarbij de begroting werd vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op f 3601.werd de vergade ring gesloten. De afd. Poortvliet van de Chr. Ned. Landarb.hond hield in de zaal van W. J. Guuter onder voorzitterschap van de heer S. W. Quist een vergade ring. Na een woord van welkom werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Hel batig kassaldo wees een bedrag van f 41.47 aan. Als bestuursleden werden ge kozen de hh. H. van Dijke, aftr. en Corn. Slootmaker, die hun benoeming aannamen. Tot bode werd benoemd J. Boer. De voorzitter deelde mede dat de wachtgeldregeliug waarschij n- lijk 1 Juni a.s. zal ingaan. Als commissie tot nazien der reke ning werden aangewezen C. van Tiggele en W. Quist. Na nog enige besprekingen werd de vergadering gesloten. De heer H. v. d. Slikke maakte een windbuks schoon, toen een schot afging, waardoor hij een kogeltje in zijn hand kreeg. Hij moest zich naar Bergen op Zoom begeven, waar het kogel tje in het Alg. burger zieken huis werd verwijderd. Alhier werd door het ge meentebestuur aanbesteed de verbouw van de bovenverdie ping van het gemeentehuis. Ingeschreven werd voor metsel werk: W. J. Gunter f 1264, H. Overbeeke f 1379.20, Joh. Krijger f 1231.90. Voor timmer werk Jac. Elenbaas f 1185, Abr. Nortier i 1150. Voor smidswerk Gebr. Gebraad f 405, Jac. Kesteloo f392. Voor schilder werk J. M. Oudesluijs f 950, E. Endhoven f 990, A. C. Sakko f723. Voor electriciteitJoh.de Graaf f155. Aan de laagste inschrijver is hef werk gegund. SCHERPENISSE. Geslaagden. Bij het te Breda gehouden examen van E.N.S.A.I.D. slaag den Dinsdag 14 Febr. ji. voor costumière mfej. Corrie Andriesse en mej. Betsie de Jager uit Scherpenisse; voor lingerie slaag den mej. Jo van Bezooijen en mej. Jannie Zandee, eveneens uit Scherpenisse. ST. MAARTENSDIJK De beer M. T. Klaassen, dienst- geleider bij de Belastingen al hier is hij bevordering overge plaatst naar het kantoor der Directe Belastingen. Invoer en Accijnzen te Vlissingen. Mej. J. Jasperse ld. is met ingang van 1 Maart benoemd tot hulp in Kleuterschool alhier. De biljartclub V.O.G. alhier heeft in Tholen „Steeds Beter" met 344409 verslagen. Het hoogste gemiddelde behaalde de heer C. Zwagemaker van V.O.G met 5. Ook de hoogste serie werd door deze biljarter ge maakt, nl. met 27 caramboles. STAVENISSE De meisjesvereniging „Ora et Labora" alhier hield ter gele genheid van haar 11-jarig be staan een vergadering. Ds. En- Corsettenhuis Wij leveren op ad vies van H.H. Doc toren Breukban den, Elastieken kousen enz. enz. speciaal adres voor Maatwerk! M. VAN VELDHOVEN—RAMPART Telefoon 892 - Bergen op Zoom keiaar sprak een openingswoord naar aanleiding van een ge deelte uit Exodus. Vervolgens werd een leerzame inleiding gehouden door mej. N. Smits. De secretaresse en penningmeesteresse brachten haar jaarverslagen uit en brach ten een rijmwaterval. Er werd tenslolte een aardig programma van declamatie, zang enz. afge werkt, waarna ds. Enkelaar sloot. ST. ANNALAND. Een windbuks kan een gevaar lijk wapen zijn. Doch nls ze in handen komt van de jeugd wordt het ook een schadelijk wapen als de straatlantaarns als mikpunt worden gekozen zoals vorige week hier geschiedde, waar straatjongens een viertal lantaarns vernielden. Het zal een dure grap voor de ouders worden. Onder voorzitterschap van de heer J. Gunst vergaderden in hotel Boogaard de leden van de Weegbrugvereniging „De Concurrent". De voorzitter wees op de belangrijkste gebeurtenis voor de vereniging dit jaar het 45-jarig jubileum van de weger, de heer Cl. v. Dussen. Spr. dankte de heer van Dussen voor wat hij voor de vereniging heeft gedaan. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat er 10.856.336 kg. stukgoed was gewogen, 33 sluks vee en 7 aulo's. Het financieel verslag van de penningmeester wees een balig saldo aan van f '1070.08. Besloten werd het loon van de weger op f 500 te bepalen en henr in verband met zijn jubi leum een gratificatie vau f 400 te geven. Op verzoek van de heer van Dussen, die ais weger werd herbenoemd, zal men uit zien naar een hulpweger, die later de plaats van hem kan overnemen. Als bestuursleden werden herkozen de heren J. Moerland en J. Kodde Bzn. De zangvereniging V.Z.O.S. heeft haar jaarlijkse feestavond gehouden. De jaarverslagen werden goed gekeurd. Uit het financieel over zicht bleek, dat er een nadelig saldo was van f 195,74. Onder leiding vau de nieuwe directeur werden een viertal liederen op voortreffelijke wijze gezongen. Het toneelstukje „Het Jassen- mysterie" had groot succes. Nadat in de pauze een verloling was gehouden, tradeen kwartet op, dat veel bijval oogstte. Tot slot werd het toneelstukje „Het Nichtje van de Overste" opgevoerd, Nadat de heer Stols nog een opwekkend woord had gesproken, sloot de heer Koets- dijk met dankgebed. OUD-VOSSEMEER Op 14 Februari herdacht de Rederijkerskamer „Eendracht" haar 80 jarig bestaan in Hótel Lagaaij voor leden en hun dames. De Voorzitter D. J. Ampt riep allen een hartelijk welkom ioe, waarna de secretaris llage een overzicht gaf van het verleden tot het heden der vereniging. De avond werd opgeluisterd door toneel en muziek. Daar de Voorzitter voor het laatst aan wezig was, werd hij gehuldigd. De Heer Hage dankt deze voor het vele werk wat de Heer Ampt voor Eendracht heeft gedaan 58 jaar lid, 43 jaar aar bestuurslid, waarvan 15 jaar voorzitter. Ais hulde blijk bood de ^Secretaris een rust stoel aan. Het oudste dames lid Mevr. C. A. M. Ampt werd niet vergeten en werd een keurige fruitmand aangebodenr Aan hel einde dankte de Heee Hage allen voor le prettigd avond die zeer bijzonder geslaagr mag heten alsmede het Bestuu. van Oud-Vosmeers Muziek Vereniging, De Eendrachtruilers en Jan Lagaaij voor de prach tige bloemen die werden aan geboden. Met voldoening kan Eendracht opbaar 80 jarig be staan terugzien. De zaal was voor deze gelegenheid schitte rend versierd. Toeslag op slachtvarkens thans geheel vervallen. Op de prijs van varkensvlees werd sedert 5 December 1949 nog een geringe subsidie voor de consument verleend, in ver band met de geleidelijke over gang van 21 November 1949 tot 13 Februari 1950 van de basis prijs voor de varkenshouders voor haconvarkens voor 1949 ad f 2.05 per kg. naar die voor 1950 ad f 1.85 per kg. koud gewicht welke prijs per '12 Februari in verband met de verhoging van de lonen f 1.86 bedraagt verminderde deze toeslag geleidelijk. Nu met ingang van 13 Februari 1950 de basisprijs voor hacon varkens hetzelfde peil bereikt heeft als de inkoopprijs voor de slager, is de nog verleende subsidie automatisch tot nul teruggebracht. Blijkens de Nederlandse Staats courant no. 31 van 13 Februari 1950 is de Beschikking Toeslag Slachtvarkens dan ook inge trokken. 12 Maart volksraadpleging in België- De prins regent heeft Zaterdag morgen het wetsvoorstel tot het houden vaneen volksraadpleging over de terugkeer van koning Leopold naar België bekrachtigd. De volksraadpleging zal gehou den worden op '12 Maart. In Engeland trekt men op ten strijd voor de verovering van zetels in het Parlement. Churchill trekt ook weer het land door en sprak te Edin- burgh. Hij zeide dat als hij herkozen zou worden en de verkiezing voor zijn partij zo gunstig zouden verlopen dat hij weer Eerste minister zou worden, persoonlijk bij maarschalk Stalin pogingen zou aanwenden om een eind te maken aan de „koude oorlog". Hij toont zicb meer optimistisch dan President Truman, die de Russische beloften niet meer vertrouwt. Deze liet dit duidelijk uitkomen bij een onderhoud dat hij met een vertegenwoordiger der re dactie van het grote New Yoikse blad New York Times had. Truman gaf aan de correspont dent van het blad als zijn mening te kennen dat hij geen hoop heeft dat de Russen zich aan enig accoord zuilen houden welk de Ver. Staten wenselijk zullen achten. Trouwens bij al wat zich in het verre oosten afspeelt en de Russische penetratie in dit deel van de wereld, doen het pessimisme van Truman wel begrijpen. De Sovjets hebben een dertigjarig vriendschaps verdrag met de nieuwe Chinese Regering gesloten' Doch de bizonderheden van dit verdrag zijn niet bekend. Te Londen meent men dat er thans een grote beweging komen zal om Azië voor het com munisme te winnen.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1950 | | pagina 3