Plaatselijk Nieuws Firma I. M. C. POT, Drukkerij - Tholen Burgerlijke Stand >he lei] dij ali 'e i: lei Vi ?e(v; lei d d ei n eei aa m' en ie ins •aa Irefi fa Va ia ee do' teurs bezig waren een z.g. cen- ler loc. installatie te bouwen. Deze installatie had vlam gevat, vermoedelijk doordat men bij de arbeid een straalkachel ge bruikt had. Het vuur was men vrij spoedig meester, doch de massa water die naar binnen werd gespoten, veroorzaakte grote waterschade in de een verdieping lager opgestelde ver deelkasten. Aanvankelijk was daardoor het telefoonverkeer zowel locaal als interlocaal lamgelegd doch nog in de loop van de middag kon het telefoonverkeer gedeeltelijk worden hersteld. De storing is opgehevan en de telefoonge sprekken worden weder normaal afgewikkeld. THOLEN Tholen, 1 Februari. Heden slaagde aan de Gemeen telijke Universiteit te Amster dam voor bet artsexamen, de heer N. W. Duinker, geboortig van Tholen. Vrijdag werd indeChr. school op Gereformeerde Grondslag alhier de jaarlijkse ouderavond gehouden. Het hoofd der school, de heer J. L. Geluk, sprak over de taak der ouders en opvoe ders gezien in het licht van de Heilige Schrift, in verband met de ernst der tijden. Na de pauze sprak de heer Burger, onder wijzer, naar aanleiding van Gen. 11. Na een kort dankwoord van de voorzitter, sloot de heer Geluk met dankzegging. Voor de aanvang van deze bij eenkomst was er gelegenheid het werk der leerlingen te be zichtigen. De aangekondigde ontwikke lingsmiddag van de Landbouw Jongeren Gemeenschap alhier is Zaterdag niet doorgegaan. Voorlopig is de datum vastge steld op Zaterdag 18 dezer. De heer Joh. van Luijk alhier is benoemd tot tijdelijk leraar bouwkunde aan de Nijverheids dagschool te Katwijk. Vrijdag 27 Januari jl. hield ons Nutsdepartement een bij eenkomst. De voorzitter dr. P. J. Duinker, opende met een woord van welkom, waarin hij in het bijzonder betrok de heer A. F. J. Portielje, die als spreker zou optreden. Nadat een tweetal nieuwe leden e was geballoteerd, ving de heer Portielje, directeur van „Artis" te Amsterdam aan met zijn causerie „omgang met dieren". Van het begin tot het einde wist spreker de aanwezigen te boeien en vertelde veel wetens waardigs over de reactie van allerlei dieren in hun omgang met de mens. Na de pauze vertoonde spreker verder de serie lantaarnplaatjes 'ieverduidelijkten hetgeen dbr. Portielje nog meer wist naar oren te brengen. Door belangstellenden werden ragen gesteld, Het was al zeer laat toen spre- ier zijn wel leerzame causerie indigde en het woord van dank an de voorzitteren de bewijzen ran bijvalderaanwezigen brach ten tot uiting dat men tevreden ivas over hetgeen de heer Por- Jelje ons had verteld» Vrijdag 10 Februari hoopt .Olympia" weer haar jaarlijkse •li litvoering te geven en wij wil- en voor deze gelegenheid weer lens wijzen op het grote nut ^jan lichaamsoefeningen. uiVe hebben weer eens kunnen a [enieten van de nationale sport- il leoefening, het schaatsenrijden; ]iloor oud en jong beoefend, naar nu dit weer voorbij is, vat blijft er dan weer oyot jMg iet beoefenen van gezónde lichaamsontwikkeling. Helaas maar zeer weinig. En toch is deze gelegenheid er. Jongens en meisjes, en vooral de rijpere jeugd, komt '10 Febr. eens naar onze uitvoering. We laten u dan eens zien wat er in „Olympia" beoefend wordt. Maar ook ouderen en vooral ouders, ook u verwachten wij. Wij verschaffen u graag alle mogelijke inlichtingen. De heer C. G. Boender al hier is benoemd tot onderwijzer aan een Chr. school te Scheve- ningen. POORTVLIET. O verbruggin gsrëgelin g. Gedurende de week van 23 Ja- tot en met 28 Januari 1949 waren 59 personen in de over- bruggingsrregeling (vorstverlet) opgenomen. Vrijdagavond hield de zo welbekende heer G. Hoek (de man van de Fam. competitie te Bergen op Zoom) in de Gereformeerde kerk te Bergen op Zoom een lezing voor de jeugdeeotrale, over zijn reis naar Afrika. Ds. v. d, Stoel verwelkomde de belangstellenden in het jeugdwerk maar in het bijzon der dhr Hoek en vroeg aan dhr Hoek of het niet mogelijk zou zijn ook eens een steravond in Bergen op Zoom te geven. Dit is volgens dhr Hoek te regelen door dhr Bodegraven maar beloofde er met betrok kene er over te spreken en hem er dan op te vyijzen dat hier in de Westhoek van Noord- Brabant ook nog heel wat Pro testanten wonen. Hierna sprak hij over zijn reis door de lucht naar Afrika 10.000 KM. lang is deze vlucht. Hij gaf een overzichr hoe het leven is in Afrika, als Neder lander voel je het, hier ben ik bij een volk dat ons zo nabij is, maar men moet niet de boer verwachten, waarvan we in boeken gelezen hebben, op een paard een grote hoed op, en een mauser voor op zadel. Het paard wordt nog gebruikt maar vele boeren hebben nu auto's. Hij bezocht nog een oude boer die bewoonde een mooie grote woning, was on geveer f3000.000 rijk, droeg een kaal costuum en een hoed met vlekken. Moeder de vrouw was binnen met een dochter druk bozig om een japon te herstellen. Wat of de Godsdienst betrefl houden ze vast aan de traditie maar in het dagelijks leven is dit niet zo merkbaar. De kan toormensen uit Johannisburg gaan Zaterdagmiddag met hun kar de stad uit en gaan in de regel in een picnichuisje het weekend door brengen. Van kerkgaan dus niet veel sprake. Afrika is een land waar twee stromingen zijn, de oude ge dachte dat de zwart gekleurde steeds het zware werk moet doen, en de blanke het verstands werk. Smuts wil met zijn vol gelingen zoeken naar gelijk stelling, maar ook de vakorga nisaties werken dat tegen. Je ziet de Batakkers stenen dragen bij een woningbouw, maar boven aan de ladder staat een blanke, goede bouwstof voor het communisme. Spr. had het ook over de emi- gratiemogelijkheden, die zijn er inderdaad maar uitsluitend voorgoad geschoolde vakmensen andere krachten zijn er over vloedig. Ds. v. d. Stoel dankte dhr. Hoek voor zijn interessante lezing en sloot deze geanimeerde ver gadering. De Coöp. Kolenvereniging W. A. hield in de zaal van WGunter haar jaarvergadering. De heer D. Quist, voorzitter opende de bijeenkomst met een woord van welkom. Hij deelde mede dat de vereniging gunstig had gewerkt. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. De {KM* Jansen, boekhouder legde rekening en verantwoording af de kas had een batig saldo van f 1366. Het bezit der vereniging bleek f 3159.50 te bedragen. Hierna werd het jaarverslag uitgebracht. Als bestuursleden werden de aftr. hh. P. J. van Houdt en en P. J. Vroegop herkozen, zij namen hun herbenoeming aan. Als plv. bestuursleden werden herbenoemd de hh A van Burgen A. Murre. G. M. Geuze en C. P. Bijl werden aangewezen als commissie tothe nazien van de rekening over 1950. De voorzitter deed nog enige mededelingen en stelde voor hel salaris van de boekhouder voor 1950 vast te stellen op f 500. Na no8 een mededeling omtrent in hdt aanpak aanwezig kolen- grii werd de vergadering ge sloten. Het ondersteuningsfonds hield in de zaal van de heer J. de Graaf haar alg. jaarver gadering onder voorzitterschap van de heer J. Deurloo die de bijeenkomst met een woord van welkom opende. De notulen werden na lezing goedgekeurd, waarna uit het door de penning meester uitgebrachte verslag bleek dat het batig saldo f 15.99 bedraagt, de bezittingen der vereniging bedragen f 3547.10. Enige biggen werden opgeno men, een varken van Wed. J. Geuze ter waarde van f 61 moest worden vergoed. De aftr. bestuursleden Joh. Monteau en Joh. v. d. Hoven werden herkozen, terwijl in de plaats van D. Quist die wegens hoge leeftijd zijn functie neer legde, werd gekozen L. Mol, allen namen hun benoeming aan. Besloten werd op het voorstel van de Heer H. Overbeeke om het scheidende bestuurslid dat 15 jaren die functie had waar genomen een souvenir aan te bieden. Dhr Quist sprak zijn dank uitvoor het stoeds in hem gestelde ver trouwen, doch wenste, daar hij drie jaar geleden reeds een souverine had ontvangen, toen hij aftrad als penningmeester, dit thans niet te ontvangen. Hij sprak enige woorden en hoopte dat de vereniging mocht bloeien en hoopt zelf nog lang rustend lid te mogen zijn. De voorzitter richtte nog enige woorden van dank tot de heer Quist, waarna de vergadering werd gesloten. Dezer dagen werd een vriend schappelijke wedstrijd biljarten gespeeld lussen O.B.K. i en de Vriendschap I. De Vriendschap I won een mooie beker. SCHERPENISSE. Het zoontje van de heer P. Jagt kwaro bij het schaatsenrijden te vallen en kwam zo onge lukkig terecht, dat het zijn pols brak. Laagste inschrijver. Bij de te Krabbendijke gehouden aanbesteding voorde bouw van een woonhuis voor de heer Th. Vogelaar was de heer Joh. van Gorsel uit Scherpenisse de laagste inschrijver met de som van f 10.900. De hqogste in schrijver was de heer Buteijn uit Krabbendijke met f 11.750. ST. MAARTENSDIJK Bij het schaatsenrijden kwamen de heer A. P. eu het dochtertje van de fam. A. 11. alhier zo danig te vallen dat zij hun polsen braken. Nadat zij in het ziekenhuis te Bergen op Zoom waren verbonden konden zij weer huiswaarts keren. ST. ANNALAND. Zaterdag werd alhier een turf raap-wedstrijd gehouden. De uitslag is: Abr. Ridderhof le prijs; M. v. d. Boogaart 2e prijs; Joh. den Engelsman 3e prijs. Op de ijsbaan alhier werd een collecte gehouden voor de schoolkinderen die ruim f 44 opbracht. Bij de alhier gehouden hard rijderij op de schaats over 350 meter behaalde C. Goedegebuure Pzn. de eerste prijs, M. Moer land, C. van Dijke, C. Goede gebuure, A. Burgers en Th. Overbeekebehaalden de volgende prijzen. Van de ringrijderij luiden de uitslagen; le prijs I. Hage, 2e pr. A. Rid derhof, 3e pr A. A. Goedege buure Lzn., 4e pr A. Burgers en 5e pr. M. v. d. Boogaard. OUD VOSSEMEER Dhr J. M. van den Houten alhier slaagde dezer dagen voor radio monteur. Dezer dagen organiseerde de voetbalvereniging „S.V.O." een feestavond in de zaal van de heer P, van Driel. Opgevoerd werd een drama in drie be drijven: „Als de storm begon". Na afloop daarvan volgde nog een gezellig bal. Kerknieuws Maandagmiddag - werd in de consistorie van de Geref. Kerk te Goes een vergadering ge houden van vertegenwoordigers van de Geref. diaconieën in Zeeland. De vergadering was belegd ter bespreking van de plannen tot stichting van een interkerkelijk protestants sana torium in het zuiden. De voorzitter de heerJ. Brouwer wees op het grote belang van deze zaak welke naar vermogen moet worden gesteund. Als commissarissen voor de Geref Kerken zijn voor deze stichting benoemd voor de classis Axel dr. K. Boor, classis Zierikzee J. v. d. Doei, Classis Tholen rar. J. J. Versluijs (e Oud-Vossemeer, classis Goes A. de Lange, Classis Middelburg ds. P. van Til. Voor de provinciale diaconale- conferentie werden aangewezen dr. A. H. Vonk te Middelburg en G. de Dreu Kloetinge. Ds. van Til beantwoordde enkele vragen over de stand van zaken bij de stichting. Besloten werd de diaconale conferentie in Juni te houden, waarbij de morgen- vergadering speciaal gewijd zal worden aan de bespreking van de sanatoriumplannen. Beroepen bij de Ned. Herv. Kerk te St. Annaland (loez.) ds. Joh. Verwelius te Hei- en Boeikoop THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. v. d. Wiel. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 3 uur cand. Brugman. Geref. Gem. voorm. 10 uur, nam 2.30 en 's avonds 6.30 uur leeskerk. Chr Ger Kerk voorm. 10 uur 2.30 en 's avonds 6.30 leeskerk Dinsdag 7 Febr. nam. 7 uur ds. Albers em. pred. te Vlaar- dingen. Ned. Prot. Bond geen dienst POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdiensten nam. 2.30 ds. van Putten Bed. H. Doop. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Bouman (e Leiden. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Brons Voorm. Bed. H. Avondmaal en nam. Dankzegging. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam, 2 en 's avonds 6 uur leesdienst Woensdag 8 Febr. nam. 6.30 ds. de Wit. ST. MAARTENSDIJK Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leesdienst en nam. 2 uur ds. de Bres. Rehoboth nam. 7 uurds. Mantz te Rotterdam, Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 en nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst STAVEN1SSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Enkelaar. Ger. Gem. voorm. 9,30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst, ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Bres (Bed. H. Doop) en nam. 2.30 leesdienst. Ger. Gem. voorm, 9,30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6.30 ds. van Putten. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. Bakker te Laren Chr. Ger. Gem. voorm. 10, nam. 2.30 en s' avonds 6.30 leesdienst ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10uur en nam. 2.30 ds. de Lint. Voorm. Bed. II. Avondmaal en nam. Dankzegging. Voor de levering van Uw drukwerk zowel voor familiedrukwerk als voor zakelijk ge bruik houden wij ons aanbevolen. GEM. POORTVLIET over Januari. Geboren Pieler Jaeobus, z. v. Pieter Jan Hage en van Neeitje Adriana Kleppe. Izak, z. v. Adriaau Cornelis Jeroense en van Gornelia Johauna Geuze. Albertus Willem, z. v. Sander Adrianus de Haas en van Anna Christina Verton. Krijna Jo-> hanna, d. v. Johannis Huibregt van Dijke en van Elizabeth Gornelia Rijsteubii. Jacqueline Yvonne, d. v. Leonardus Lam- bertus Brens en van Geertje Klomp. Huwelijken JanCornelis Potter 40 jaar en Elena Hendrika Vroegop 33 jaar. Overlijden Jannetje Uijl 81 jaar, weduwe vap Wouter Bolier. Vertrokken personen Simon de Klerk naar Zaamslag. Gemeente THOLEN van 26 Jan.2 Febr. 1950 Geboren: Catharina Wilhel- mina, dv. M. M. van Dijke en M. J. de Jonge. Marinus, Huber- tus, Petrus Maria, zv, A. L. G. Brooijmans en H. G. P. M. de Wit. Vliegtuig K. L. M. in zee gestort. Het vliegtuig PH-THEU, een Dakota der K.N.L. die post en vracht vervoerde naar Londen is 40 K.M. uit de Ned. kust brandend in zee gestort. De reddingsboot de President Jan Leis is uitgevaren, doch heeft van het verongelukte vliegtuig niets meer kunnen ontdekken. Men kan aannemen dat de uit 7 leden bestaande bemanning is omgekomen.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1950 | | pagina 3