Publicatiën Plaatselijk Nieuws Loop der bevolking over 1949 Borg de Inspecteur van d Volksgezondheid, daarom wile hij dit nogmaals in bespreking brengen. Burg. en weth. stellen voor alsnog toe te treden. De heer van Ast heeft het stuk niet meer in kunnen zien, maar de collega's zullen wel voldoende op de hoogte zijn waar het om gaat. ï)e voorzitter antwoordt dat het sluk er niet was, maar het is toch Zaterdagavond terug ge komen als de heer van Ast even gevraagd had; dan hadt hij dit wel laten brengen. De heer Vroegop verklaart zich niet tegen schooltandverzorging al moet door de gemeente een geldelijk offer gebracht worden dat is ook goed, maar hij heeft gelezen dat die commissie zal bestaan uit burgemeesters, se cretarissen en wethoudsrs en dat vind niet goed, hij zou graag zien dat er gemeente raadsleden zitting in kregen. De voorzitter antwoordt dat deze middag dat onderwerp behandeld word in een verga dering en zal dit naar voren brengen. De heer de Graaf zou graag eerst de kosten weten. Wethouder Krijger zegt dat er steeds geklaagd wordt dat er niets voorde middenstand wordt gedaan en deze kan zich niet verzekeren, dus laten wij dan voor hen een offer brengen. Hij is er ook voor om raadsle den in die commissie te nemen De heer van Houdt is bang dat het in de toekomst duurder zal worden. De heer van Ast vraagt of dit nu op verzoek is van Dr van de Borg of nog van de B.S. en O De voorzitter antwoordt dat dit op verzoek van is van Dr. van de Borg. Dat dit gekomen is van de B.S. en O. is maar een toevalligheid, doordat de bur gemeester van Stavenisse met hem in contact was gekomen. Ook is dit gedaan omdat in alle delen van Zeeland het op deze manier tot sland is geko men. Het Eiland Tholen is de laatste en daar heeft men bezwaren. De heer van Ast spijt het dat het niet dadelijk van Dr van de Borg is gekomen. Hij gelooft dat het dan unaniem aangenomen ivas geworden. De B.S. en O. bestaat voor 2 derde uit men sen die door de raad benoemd worden en wat zal dit in de toekomst worden. Men zal trachten van deze vereniging een overkoepelingsorgaan te maken voor de raad en dat is zijn grootste grief. De heer de Graaf vraagt nog maals naar de kosten. De voorzitter antwoordt dat deze de vorige maal reeds zijn voor gelezen en hel stuk heeft ter inzage gelegen. De heer van Ast zegt voor schooltandverzorging te zijn en acht hel goed dat dit gedaan wordt, want de kinderen wordt dan veel leed gespaard. Het voorstel in stemming ge bracht wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen de heren van Houdt en de Graaf. De notulen van de vorige ver gadering worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. De heer Krijger verlaat de vergadering. De voorzitter deelt mede dat de eerste akten van de verkoop van grond aan de gemeenle zijn gepasseerd en de andere volgen spoedig. Dat aan de onderwijzer Steke- tee voor 3 maanden door burg en weth. de toegang tot de schooi is ontzegd en dat tot tijdelijk onderwijzer is be noemd de heer J. D. v. Male te Vlissingen. Wat betreft de vraag van de heer de Graaf over de riolering bij Murre, daarover is hij reeds door Deurloo volledig ingelicht Daar zal verbetering in gebracht moeten worden door het leggen van grotere buizen. Ingekomen stukken Van de heren van de woon ruimtecommissie dat zij hun herbenoeming aannemen. Mededeling dat een patiënt in Vrederult is opgenomen en dat de fa n,u t ltrtid is voor 150 de helft van de kosten bij te dragen. Van het Ministerie van Wederopbouw een plan om bij de bouw van de 2 woningen tevens een stratenplan le maken, zodat deze kosten dan niet alleen drukken op deze 2 wo ningen, maar op de 20 woningen die daar gebouwd kunnen worden. Met alg. stemmen wordt dit goedgevouden. Van hetzelfde ministerie dat de huur van de 2 woningen f 4.92 per week zal zijn. Proces verbaal van kasopname bij de gemeente ontvanger, de leges kas ter secretarie, bij de secretaris ontvanger van het burg. armbestuur en van de landarbeiderssüchliug. Van Ged. Staten dat voor 1950 250 M3 bouwvolume is toege wezen. Getracht zal worden er nog wat bij te krijgen. Van de vakgroep van assuran tieagenten om te verbieden dat gemeente-ambtenaren agent van een assurantie Mij zijn. Op voorstel van burg. en weth. wordt dit stuk voor kennisge ving aangenomen. Van de Ver. Koningin Wilhel- mina fonds tot bestrijding van kanker een verzoek om een bijdrage van 1/3 cent per in woner. Burg. en weth. stellen voor een subsidie te geven van f 10 per jaar, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. Van Ged. staten dat liet salaris van de gemeente arts niet ho ger mag zijn dan f405 per jaar. Daar dit nog niet nader door burg. en weth, is behandeld wordt het aangehouden. Een verzoek van de Ver. B. S, en O. om een bijdrage van 2 cent per inwoner. De meerderheid van burg. en weth. stellen voor afwijzend te beschikken, waartoe met alg. stemmen besloten wordt. Van de P.Z.E.M. een schrijven betreffende het leggen van een hoofdkabel ten behoe/e van de nieuwe zijstraat. Zij vragen of daar tevens bijgelegd kan wor den een kabel voor de straat verlichting en het plaatsen van lantaarns. De kosten zijn 90 cent per meter voor de kabel en f 160 per lantaarn. Burg. en weth. wilden hier de mening van de raad over horen. Alle heren zijn er voor dat er een lanlaarnbijkomt, dat burg. en weth. dit knnnen berichten aan de P.Z.E.M. Een verzoek van het bestuur van de Chr. school om een bij drage van f 175 voor verbetering glas in de ramen. De voorzitter zegt dat wanneer dit nog noodglas is, men nog vergoeding krijgt. Hij zal daar het bestuur op wijzen. De heer Vroegop vraagt of het glas dat er uit komt dan aan de gemeente komt, want dat hoort toch zo. De voorzitter antwoordt dat dit zo is, maar gelooft niet dat dit glas er heel uil zal komen. Met alg. stemmen wordt goed gevondendeze bijdrage te geven. Op voorstel van burg. en weth. wordt de rekening courant overeenkomst met de bank van Ned. gemeenten voor 1950 op nieuw aangegaan met een cre- diet van f 10.000. Burg. en weth. stellen voor de waarborgsom voor de Fraude- onderlinge opnieuw vast te stellen op f 6000. De heren van Houdt en van Ast wensen aangetekend te zien dal zij daar tegen zijn. Burg. en weth. stellen voor de voormalige secretarie in te richten voor de districtsopzich ter de heer J. Blaas en daar voor aan de Centrale een huur te vragen van f 5 per week. Met alg. stemmen wordt dit goedgevonden. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden be- en herbenoemd de heren S. A. de Haas. J. Looy- enga, J. A. Kesteoo,, W. Kur- viuk, A. W. Nortier. Aangeboden worden de rekenin gen van de gemeente en het burg. armbestuur over 1948, Zij worden in handen gesteld van de raadscommissie om na te zien. De voorzitter zegt da't in de tekening van de verbou wing de wijzigingen die de vo rige maal naar voren zijn aan gebracht en tevens is de begroting er ook bij. Met alg. stemmen wordt beslo ten het werk zo uit te doen voeren en het publiek aan te laten besteden onder ambachts lieden Ier plaatse. Nadat bij de rondvraag nog enkele vragen door de voorzitter zijn beantwoord dankt hij de leden voor de prettige samen werking en wenst hun een gelukkig uiteinde en een geluk kig nieuwjaar toe en hoopt dat in het nieuwe jaar er dezelfde prettige samenwerking mag wezen. Wethouder van derSlikke dankt namens de leden de voorzitter voor de gesproken woorden en wenst hem ook een zalig uit einde en eeu gelukkig nieuw jaar toe. De voorzitter sluit de vergade ring op de gebruikelijke wijze. Belanghebbenden worden et aan herinnerd, dat de termijn voor de betaling der straalbelasting over 1949 per 31 December 1949 is verstreken. De gemeenle-ontvanger van Tholen. ST. PHILIPSLAND De heer M. Manneke heeft Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ontslag gevraagd als ambtenaar ds. de Lint en nam. 2.30 lees- hij de C.C.D. dienst. Kerknieuws THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. v. d. Wiel en nam. 3 uur ds. van Putten. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. Wassink te Doetinhem. Goref. Gem. voorm. 10 uur, nam, 2.30 en 's avonds 6.30 uur lees- dienst. Chr Ger Kerk voorm. 10 uur 2.30 en 's avonds 6.30 leesdienst Ned. Prot. Bond geen dienst. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. J. Brons Bed. H. Doop en nam. 2.30 leesdienst. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.3J ds. Arntzen te Anna- Jacobapolder. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst Ned. Herv. Kerk Maandag 9 Jan. nam. 6.30 dhr T. Wakker te Urk. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. Brons Ger. Gem voorm. 10 uur, nam, 2 en 's avonds 6 uur leesdienst ST. MAARTENSD1IK Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. de Bres. Nam. Bed. H. Doop. Rehoboth nam. 7 uur ds. Engelse te Rilland Bath Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 en nam. 2 en *s avonds 6 uur leesdienst. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur lees dienst en nam. 6 uur ds. v. d' Wiel. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst, ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. '10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. de Lint Ger, Gem. voorm, 9,30, nam. 2 en *s avonds 0 uur leesdienst OUD-VOSSEMEER Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6.30 ds. van Putten' Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 cand. Wind te Baarn Chr. Ger. Gem. geen opgaaf ontvanSen' THOLEN Vrijdag jl. hield ,,Concordia" in de zaal van wed. M. J. Hoek zijn winteruitvoering. De zaal wa s flink bezet toen de voor zitter met een woord van wel kom de aanwezigen begroette. Zoals het programma vermeldde was het een bonte mengeling van muziek, zang, voordracht humor en conférence. Menige gulle lach weerklonk en het applaus beloonde hen die hun krachten hieraan gaven. VVij kunnen ze allen niet per soonlijk noemen, doch hetgeen ten gehore werd gebracht was af, terwijl de directeur, de heer A. Verswij veren, tevreden kan zijn over de muzikale prestaties van de muzikanten. De heer J. H. Bal, die als conferencier het ten gehore gebrachte over brugde, viel herhaaldelijk een hartelijk applaus ten deel. Het woord van dank aan het einde der bijeenkomst door de voorzitter aan allen die mede werkten aan het welslagen van de avond inzonderheid aan de conferencier en de heer M. van der Stel, die het programma samengesteld had. Een gezellig bal besloot de avond. -■ Vorige week vergaderden alhier de op de eilanden Tholen en Sl. Philipsland wonende leden van de Algemene Nederlandse Bond van Gepensionneerden, Na opening door de waarnemend voorzitter, de heer J. G. Wul- lenberg, werden de overleden leden van de afdeling herdacht alsmede de met Kerstmis over leden algemeen secretaris van de Bond. De secretaris gaf een overzicht van de groei der afd Zeeland, gedurende 't laatste anderhalf jaar. Het aantal leden is meer dan verdubbeld, zodat het aantal leden in Zeeland thans de 800 heeft overschreden Na uitvoerige bespreking werd besloten, dat de leden op Tho len en St. Philipsland zich 1 Januari 1950 zullen aansluiten bij de reeds bestaande afdeling Bergen op Zoom. Hierdoor is de splitsing van afdeling Zee land thans geheel voltooid. De heer G. rle Noo, lid van het hoofdbestuur, gaf een beschou wing over de huidige stand van zaken, betreffende de pen- sioenaangelegenheden. Na be spreking van enige door de aanwezigen gestelde vragen sloot de voorzitter de vergadering. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van het ge- meentebestuurde nog resterende boomgaard aan de Singel uit te geven voor volkstuintjes. ST. MAARTENSDIJK De postduivenvereniging „De Zwaluw" alhier hield haar jaar vergadering. Er werd besloten Zaterdag 14 Januari een post- duivenlenloonslelling te houden bij de heer J. Janse, waarbij keurmeester zal zijn de heer J. B. Stoks. Als bestuursleden werden gekozen de heren P. M. Koopman, ie voorzitter, L. Hey- boer, 2e voorzitter, P. Z. v. Beveren, le secretaris, C. An- driesse, 2e secretaris, A. D. v. d. Hliee, penningmeester en A. L. v. d. Bhee en A. v. d. Werf, leden. Vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting reed de heer A. C. Steenclijk, dierenarts alhier, met zijn auto van de dijk. Het ongeval is goed afgelopen, De auto werd licht beschadigd. ST. ANNALAND De wachtmeester le kl. der Rijkspolitie de heer A. de Muijnck, slaagde dezer dagen bij het te VarekampBilthoveu gehouden examen kaderoplei- ding. OUD-VOSSEMEER Wielerronde. De jaarlijkse wielerronde van OudVossemeer zal dit jaar verreden worden op Zaterdag 29 Juli. Dinsdagnacht reed een Belgische personenauto in de Goentjesweg ter hoogte van de Gar.kelweg in de sloot. In beschonken toestand kwamen 2 personen, overigens ongedeerd uit de wagen gekrabbeld. Enige tijd hierna werd de wa gen met een takel uit de sloot gehaald, waarna de tocht werd voortgezet. Tegenover een bevolkings cijfer per 1 Januari 1949 van 2189 bedroeg dit per 31 Dec. 49 2237. Het aantal overlijdens was zeer laag over '1949, nl. 11. De Rederijkerskamer „Een dracht" gaf WoensdagenDonder- dagavond in de zaal van de heer Lagaay haar jaarlijks uitvoering. Nadat de secretaris, der ver eniging zijn welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen had gericht werd een aanvang gemaakt met het toneelstuk Mill zoekt verstrooïng. Hoofdpersonen waren Harold Selman (dhr. A. van Engelen) en Mill Selman (mevr. J. Boot Ampt, voorts Ann Jenkins) mevr G. Geluk—Quist, in Jim Sullivan (dhr A. Douw) Dr. J. Barcet (dhr. A. Ridderhot) Gonny (mej. T. van Poortvliet) en de dames fo Hage en N. Douw, Voorts traden nog op de hh. P. Douw en Engelvaart. Alle spelers toonden zich rolvast en menige gulle lach weerklonk tijdens het spel. Na de opvoering van het stuk dankte dhr Hage de spelers voor alles wat ze gedaan hadden om deze uitvoering weer moge lijk te maken, inzonderheid de getrouwde dames, voor wie het niet gemakkelijk was steeds de nodige lijd vrij te houden. Dit was vooral geval met Mevr. Boot, die te St. Annaland woon achtig is. Kan het anders dan dat na dit keurig opgevoerd stuk de stemt ming, gedurende het bal da- daarna volgde, puik was. ANNA JACOBAPOLDER Het 3 jarig zoontje van de heer Q. stak plotseling de weg over en werd gegrepen door een auto, bestuurd door de heer C. B. uit Ouwerkerk. Hetvenlje werd met een gebroken boven been naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom vervoerd. Gemeente THOLEN Loop der bevolking over '1949 Het zielental der gemeente Tholen nam in het afgelopeu jaar af met 13 personen. Op 31 December 1948 bedroeg hel aantal ingezetenen 3290 (1598 mannen en 1692 vrouwen) Dit aantal vermeerderde door geboorte met 79 1,47 mannen en 32 vrouwen) en door ves tiging met 73 (34 m. en 39 vr.) Hel verminderde door overlijden met 35 (12 m en '23 vr) en door vertrek met '130 (65 m en 65 vr) Op 31 Dec. jl. bedroeg het inwonertal dus 3277 (1602 m en 1675 vr.)

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 7