Berini Rijwielmotor Roxy Theater Goede Kinderboeken Boekbespreking Burgerlijke Stand Corpscommandant, opperwachtmees ter M Evertsegaat 1 Januari a.s. de dienst verlaten vindt U bij Firma J. M. C. Pot Boekhandel - Tholen Huishoudster C. DE LEEUW, MIDDELBURG Telef. 2933, na 6 uur 3204 ROXY THEATER MARIANDEL In kantoorboeken De Wessel-serie ng voor de teelt van vroege aard appelen, die voor een nader te bepalen datum gerooid zullen worden, dat zou voor het eiland Tholen alle aldaar gelegen ge meenten zijn. Uitslag competitie Thoolse Damclub. P. KorsmanC. de Korle 20 P. NieuwenhuijzcnD. de Vos 2—0. M. MeermanM. Kors man 0—2. S. SchotP. Jansen 0-2 Benoemd tot werkman van de reinigingsdienst de heer M. de Laater Abrz. POORTVLIET In het tijdvak van 19 Sep'. t/ui 19 Dec. jl werden alhier voor de C. S. M. te Steenbergen 3.278.904 K,G. suikerbieten af geleverd. SCHERPENISSE De Zondagschool alhier vierde het Kerstfeest in .de Ned. Herv Kerk. Ds Brons had voor deze avond de leiding op zich ge nomen. Vele ouders en belang stellenden vierden dit Kerstfeest mee. Alhier is opgericht een post duivenvereniging voor Zaterdag vliegers. De Vereniging draagt de naam „De Reisduif" OUD-VOSSEMEER Dezer dagen slaagde te Vare kamp Bilthoven voor het al daar gehouden examen kader opleiding M. de Witle wacht meester le klasse Rijkspolitie nadat hij hiervoor gedurende een half jaar de cursus had gevolgd. Oud-Vossemeei's Muziek vereniging hield op Zaterdag 24 Maandag 26 en Dinsdag 27 December in de Openbare School een bazar, waarvan naar wij vernemen de bruto op brengst bijna f2000.beliep. ST MAARTENSDIJK f3199.88 is de niet onbelang rijke soul die het damescomité ten bate \an de kleuterschool met ds gehouden bazaar heeft bijeengebracht, welk bedrag inmiddels, aan het Nutsbestuur is overgedragen. Uitdrukkelijk is bepaald dat gelden dienen te worden ge bruikt voor modernisering en restauratie van het schoolge bouw iu de eerste plaats voor het aanbrengen van een naad loze vloer. ST. ANNALAND De lieer C van Dussen die 77 jaar is, is reeds 45 jaar als weger bij de weegbrug „de Concurrent" in dienst Alhier is een vergadering gehouden onder voorzitlerschap van de heer C. Goedegebuure om tot oprichting le komen van een Chr Kleuterschool De h.h. Chr Kalle le St. Annaland en C. Boender le Tholen gaven nadere inlichtingen waarna men besloot een Ver. voor Chr. Kleuteronderwijs op te richten tot bestuursleden werden be noemd de h.h. G. J. Breas, J. van Luijk, A. A. van Luijk, Chr Kalle en M. van Dijke. Overste de Freyler comman dant Steun Wettig Gezag in Zeeland heeft alhier tien vrij willigers van Steun Wettig Ge zag officieel geïnstalleerd In een korle toespraak zei Overste de Feyter dat tien man te weinig zijn voor St. Annaland. Er zijn er mindetis 100 nodig. De nieuwe e vrijwilligers besloten elke Zat rdagmorgen te oefenen met als instructeur adjudant J. Slager. De manschappen ziju reeds van uniformen vo r- zien. Na de installatie werden enkele militaire filmsvertoond. Velen onzer zullen zich nog herinneren de oorlog tussen Engeland en Transvaal 50 jaren geleden. De bekende schrijver L. Penning beschreef de stiijd tussen het machtige Engeland en de Boe renrepublieken op een wijze die zijn geestesproducten door duizenden deed kopen. Thans na 50 jaren geeft de uitgeefster Firma Da. Riviere en Voorhoeve te Zwolle de werken van Penning t.w. de Leeuw van Modderspruit, De field van Spionkop, De Verken ners van Generaal de Wet, De overwinnaar van Nooitge- daebt, De kolonist van Zuid- West Afrika, onder de naam van Wesselscrie opnieuw uit. Wij ontmoeten er in vele be kenden uit die reuzenstrijd. In dezelfde serie verscheen van de bekende schrijver Harry Mocfie „De Zeearend", dat .de lezer van het begin tot einde boeit door de avonturen die hij tengevolge van een schipbreuk op woeste kusten geworpen, beleeft. GEM THOLEN van 24—31 Dec Geb. Adriaan Marinus zoon van Joh A van Luijk en van H J Over-beeke Gehuwd Koinelis Willem Quist oud 35 jaren en Geerlruida Perestnm oud 23 jaar. Rantsoen van 125 gram koffie per 6 weken. De regeling heeft besloten de nog aanwezige voorraden kofile normaal te blijven distribueren doch met een vermindering van bet rantsoen, dat voortaan per zes weken 125 gram zal bedra gen. De eerstvolgende koffiebon, welke op 20 Januari 1950 zal norden aangewezen zal dus recht geven op 125 gram kof fie. Deze bon zal dienen voor 'n periode van zes weken. ledereen zingt iedereen fluit het lied „MARIANDEL" Referendaris Geiger is sinds enige jaren gepensionneerd. Zijn getrouwe assistent Lechnerweet, dal zijn haas er onder lijdt, dat hij geen wetk meer heeft en haalt geregeld oude dossiers uit het Departement. De Referen daris deukt, dat zijn opvolger zijn adviezen nodig heeft, en „helpt"' hem dus. Door één van de dossiers komt Referendaris Geiger te weten, dat hij in Spits aan de Donau een dochter heelt. Lecbner en hij vertrekken naar Spits. De dochter is inmiddels 17 jaar oud haar moeder werkt in het hotel „De Blauwe Gans". Zij is gedurende de lange jaren, nadat zij nooit meer iets van Geiger gehoord heeft, onverschillig te genover hem geworden. De Burgemeester wil met baar trouwen, ecliter voelt zij nu niets meer voor een huwelijk Dit alles deelt zij Geiger mede, wanneer Zij hem "in Spits terug ziel. Geiger echter wil haar en zijn dochler terug winnen. Uit haar papieren blijkt, dat zij geen Oostenrijkse is en nadat Geiger haar voortdurend over „goed maken" gesproken heeft gaat zij in op een schijn hu welijk met hem, teneinde de Oostenrijkse nationaliteit Ie verkrijgen. Gieger woidt herbenoemd in zijn oude functie op het Departement in Wenen. Zijn „vrouw" vraagt buiten haar schijn huwelijk naturalisatie aan, en opnieuw komt haar dossier in Geiger's handen. Geiger draagt er zorg voor, dat de officiële weg zeer lang duurt en na een jaar komt zij dus bij hem terecht om over haar naturalisatie te spreken, Geduieude al deze tijd was zij in Wenen. Nu zegt Geiger haar dat hij haar dossier onmiddellijk heeft verbrand, leneinde haar „valsheid in geschrifte" te ver nietigen. Zij gaan samen terug naar Spits en hier begrijpt zij, dat Geiger werkelijk van haar houdt en dat het geluk tot haar terug is gekomen. SPORT Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield op 23 en 24 December een tentoonstelling in de zaal van dhr D. A. van Driel Oude doffers Klasse I, C.Ampt 1, Vermeij 2, D. van Drie 3, A, Rijnberg 4, A. van Daalen 5, 7, 10, P. Klippel G. Hoek 8 A. Douw 9, K. Klippel 11 Dofiers, klasse 2 M. Boot 1, Perdaems Nw. Vos meer 2. J. B. Tholenaar 3, Jac Boogaar! 4, B, A. de Wit Nw Vosmeer 5. Gehrs Klippel 6, 9. L. van Driel 7, P. van Loen- hout Nw Vossemeer 8 en A. van Treijen 10 Oude duivinnen, klasse I Gebr Klippel 1, A, van Daalen 2, P. Kooien 3, J. Tholenaar 4, en 5, de lieer Tholen 6, M, Perdaems Nw Vossemeer 7, P. Klippel 8 Oude duivinnen Klasse II P. J.uijsterburg 1, 2, P. Klippel 3, M. Boot 4, A. Rijnberg 5, D. van Driel 6, J, Vermeij 7, 8 Late Doifers B de Wit Nw Vossemeer I, A. Loenhout2 Late Duivinnen C. van Tilbeurgh 1, 3. C. Aar den 2 Jonge duiven klasse I J. Geuze 1, 8. J. Tholenaar 2, L. van Driel 3, D van Driel 4, M van de Zande 5, P Kooien 6 G van Tilbeurgh 7, L Janse Tholen 9, A van Treijen '10 Jonge duiven klasse II D de Wit Nw Vossemeer 1, A Rijnberg 2, P van Loenhout 3. G Hoek 4, A Akkerman 5, de Heer Tholen 6, P Kooien Nw Vossemeer 7, A Douw 8, G Lanooij 9, 10, A van Daalen 11 Jonge Doffers D van Driel I, 2. M Boot 3,4, L Janse 5, G Havermans J Tholenaar 7, 9, 10 G Ampt8 M van de Zande 11 Op zijn verzoek is met ingang van 1 Januari 1950 aan opper wachtmeester M. Evertse te Tholen eervol ontslag verleend Zaterdagmiddag 3 uur hoopt de opperwachtmeester M. Evertse afscheid te nemen van de Groep Tholen van de Rijkspolitie. Hij diende de politie ongeveer 30 jaar en staat bekend als een welwillend ambtenaar. FIRMA B S NELISSE—Schot Hoogstraat 50 Tholen wensen cliêntele, vrienden en bekenden een Gelukig Nieuwjaar JJ. v. d. ZANDE I. A. v. d. ZANDE. Elenbaas Oudel.slraat 23 Gelukkig Nieuwjaar E. v. RIJSSEL Slijterij Sloofslraal C Gelukkig Nieuwjaar A. ENGELVAART J J. ENGELVAART-Bal Schildersbedrijf Stoofstraat 9-11 Gelukkig Nieuwjaar M. BAKKER M. BAKKER-de Jonge Hoogstraat 5 G.N. J. G. DORST J, K. DORST-v. d. Slikke Oudel. poort 23 G.N. J. NELlSSËTMTnnes Groenten- en Fruithandel Dalemsestr. 7 G.N. J. C. MELSË M. H, MELSE-v. d. Berge Brugstraat 27 G.N. A.SCHOT Melkhandel Venkelstraat 15 G.N P. de Zeeuw, Michiel Adrz, de Ruyier De vier Heemskinderen. De overwintering op Nova Zemhla, gebonden 12 25 Roggeveen's beroemde serie geb. f 0.95 W. G. vd Hulst, Thijs en Tor geb. f 1. en lal van anderen Voorts een grote sortering JONGENS en MEISJESBOEKEN van goede schrijvers Voor net uitgevoerde drukwerken naar J. M. C. POT Iloogstr. Tholen gevraagd bij man alleen adres Verwest Beurtschip- der Scharendijke. ontworpen door de D. K. constructeurs k cmt binnenkort Wij hebben een demonstratie motortje KOMT DIT ZIEN EN PROEFRIJDEN!!! Het is de mooiste en doelmatigste wat tot dusver werd gemaakt PRIJS f 239Nu bestellen straks rijden 1 Door geheel Zeeland agenten gevraagd brengt deze week een speciaal nieuwjaars- programma met de overbekende film met Paul llörbiger,' Maria Andergast, Hans Moser Heel Nederland zingt en fluit thans het bekende liedje MAR1ANDEI,. Mariandel is de grootste succesfilm van het laatste jaar. Aanvang Vrijdag 8 uur. Zalerdng 7 uur (Dit om een ieder op oudejaar in de ge legenheid te stellen deze film te zien). Zondag (Nieuwjaarsdag) VIER voorstel lingen 3, 5, 7 en 9 uur. Toegang 18jaar. Voorziet U tijdig van plaatsen. vindt U bij ons velerlei soorten. Tabellarische zowel als gewone liniaturen Aanbevelend, Firma J. M. C. POT, THOLEN Het Besluur van de Ned. Herv. Zondagschool betuigt hartelijk dank aan allen, die door geldelijke bijdra gen, persoonlijke hulp of op andere wijze hebben medegewerkt tot het wel slagen van het Kerstfeest op 26 December j.l. Tholen, 27 December 1949 L. PENNING Ter gelegenheid van het herdenkingsfeit, dat 50 jaar geleden de Boeren in Zuid-Afrika hun heidenstrijd streden, verschijnt binnenkort opnieuw de beroemde Wessel-serie, in moderne uitvoering, voorzien van stofomslagen. Ook de tekst is herzien en gemoderniseerd door de kleinzoon van de auteur. Wederom zullen tallozen met geestdrift grijpen naar deze vijf boeiende verhalen. De jeugd verslindt ze en de vaders beleven weer hun jongensjaren De Leeuw van Modderspruit De Held van Spionkop De Verkenner van Christiaan de Wet De Overwinnaar van Nooitgedacht De Kolonist van Zuid-West Afrika Tintelend van leven en frisse humor, spreken deze verhalen tot oud en jong. Namen als Koos de la Rey, Jopie Fourie, Chr. de Wer, gaan weer leven. Daarom zullen altijd weet opgroeiende geslachten gepakt worden door de verteltrant van „Oubaas"' Penning, want Penning en de Boeren zijn saamgegroeid Prijs slechts f 2.90 per deel Fraai en slok gebonden, formaat 14'/? x 21cm Reeds nu kan men deze boeken bij ons be stellen. Zeer aanbevelenswaardige lectuur, óok voor Jongelingsverenigingen FIRMA J. M. C. PO'f, Boekhandel, Tholen

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 3