DANSLES modern drukwerk Leest de lhoolse CourantRrma j. m. c. pot „THE GREEN YEARS"' Erres wringer I Roxy Theater Xnjyo/t 58'6° meisje Afkondiging prijsstop NIEUWE CURSUS DANSLES Aanvang Zaterdag 1 October Beginners van 7 tot 9 uur. Gevorderden van 9 tot II uur. Gelieve zich op te geven voor 29 Sept. bij de heer J. van Boven, „Hof van Holland" Tholen A. VAN ZUNDERT. brengt vanaf Vrijdag 23 t.e.m. Maandag 26 Sept' Metro Goldwvn Mayer's verfilming van (Robert Shannon's jonge jaren) mei Charles Coburn - Tom Drake - Beverly Tylere.v.a. Deze film is de geschiedenis van Robie's zware jeugd en van de hardnekkige strijd alle elementen Een boeiend en pakkend filmwerk. Toegang 14jaar 0p X/OC« TE KOOP van liquiderende vereniging 9 MERKBRANDKASTEN Brieven onder no. 1705 Bureau v. d. Blad. Gevraagd een ilink en net Mevrouw v. d. Peijl. „Gizelina" Postweg Tbolen Glas - Verf Behang - Glas in lood Glas slijpen en verzilveren - Zandstralen van ALLE VOORKOMENDE WERKEN De stalen, onverslijtbare, roest vrije wringer met prima rubber rollen. Pas verlaagde prijs f 56.75 RADIO CRUSIO Antwerpsestr 14 - Grote Markt 36 Telefoon 758 Bergen op Zoom Wordt door ons aangenomen en des gewenst in diverse kleuren uitgevoerd Aan Uw familie-drukwerk wordt door ons de grootste zorg besteedt, terwij onze nieuwe letter een verfraaiing bete kent van al Uw drukwerken Voor GOED DRUKWERK dus naar 1 1 Voor GOED DRUKWERK dus naar Bruggetjes Te koop 60 Kilo prima witte bonen Te bevragen Singel 5, Tholen Meisjes die willen meehel pen aan bet vervaardigen van handwerken voor de te houden bazar van de Algemene Kleuterschool kunnen zich melden Maan dag 26 Sept 's avonds 7'/i uur aan de Alg. Kleuter school in het Kaaibosje Het Damescomité SCHERPENISSE Ds Koreman heeft Zondagmiddag afscheid genomen van de Ned Herv Gem alhier Afscheids tekst had hij gekozen Hebreen 11 28 en 29 „Daarom, alzo wij een onbeweeglijk koninkrijk ontvan gen, laat ons de genade vast houden door de welke wij wel behagelijk God mogen dienen, met eerbied en Godvruchtigheid Want onze God is een verte rend vuur" In zijn predikatie legde Ds Koreman de nadruk op het vasthouden van de ge nade Gods die in de doop is geschonken In zijn afscheidsrede zeide hij verheugd te zijn dat Ds Brons de toezegging van beroep had aangenomen Aan de kerkeraad bracht hij dank voor de vriend schappelijke en broederlijke lief de die hij ondervonden had Hij hoopte dat de-kerkeraad met zijn opvolger op dezelfde wijze moge arbeiden Vervolgens richtte hij zich lot de consulent Ds van Putten die reeds zo spoedig tot tiet consu lentschap werd geroepen Hij hoopte echter dat dit van korte duur mocht zijn in liet belang der gemeente De Heere zegent U in uw arbeid Tot de ringeollega's zeide hij dat hij altijd prettig met hen had samengewerkt en bracht hen hiervoor zijn dank over. De burgemeester bracht hij dank voor zijn aanwezigheid op deze middag wat bewees dat er ook een band bestaat tussen Kerk en gemeente Na dank gebracht te hebben aan de Kerkvoogden en Nota belen voor de prettige samen werking en de organist, orgel trapper en koster richtte hij zich lot degemeente Hij zeide dat hij geen persoonlijk afscheid kon nemen wat hem zeer speet Familie omstandigheden waren hiervan de grootste oorzaak De sterke handen die zijn gelegd worden thans verbroken We scheiden wel maar vriendschap blijft De gemeente die mij zeer dier baar is zal ik nimmer vergeten Tot slot bracht hij ook nog daDk aan de vrienden buiten deze gemeente die bij zijn af scheid tegenwoordig wilde zijn Hierna richtte Ds van Putten zich tot de scheidende leraar Ook Ds de Lint sprak een af scheidswoord Namens de Kerk voogdij sprak de President Kerkvoogd dhr J N Oudesluijs en namens de Kerkeraad dhr J M Muller Dhr Muller verzocht de gemeente Ds en mevr Kore man Ps 1214 toe te zingen Ds Koreman bracht dank aan alle sprekers en de gemeente „Uit de grond van mijn hart dank ik voor de vriendenlijke woorden Jen het toezingen van Ps 121:4 Wederkerig wens ik U hetzelfde toe Na de dienst namen velen nog persoonlijk afscheid van Ds en Mevr Kore man Onder de talrijke aanwe zigen in de volle kerk bevon den zich naast vorengenoemde ook Ds van der Wiel uit Tho len Ds Steenbeek uit Amers foort, de burgemeester en be langstellenden uit Tholen, St Maartensdijk en Stavenisse St. Maartensdijk Donderdagavond 7 uur kwam de gemeenteraad in voltallige vergadering hijeen. Na een uur in besloten zitting hijeen te zijn geweest ter be spreking van het voorstel inza ke het schilderen der gemeen tewoningen werd met algemene stemmen het voorstel van B. en W. aanvaard het buitenwerks schilderen van 64 gemeentewo ningen te doen plaats hebben in 195Ü. De aanbesteding van het werk zal moeten geschieden vóór 15 Mei a.s.. De gemeente raad besloot de gunning aan zich te houden. In het bestek was niet opgeno men het doen verven der blinden daar vele blinden in een zeer slechte toestand verkeerden en liet nieuw doen maken van blinden te veel kosten met zich zou brengen. De gemeenteraad zal nu nader moeten beslissen hoe het met die blinden moet alle blinden verwijderen of aanschaffing van nieuwe blinden waar die noodzakelijk mochten zijn. In verhand met een schrijven van de Minister van Wederop bouw en de Centrale dienst van Bouw en Woningtoezicht te Zierikzee werd besloten met de stem van de Heer Koopman tegen met ingang van 1 October 1949 de overdracht van deweder opbouw-werkzaamheden van de Minister van Wederopbouw te aanvaarden. Men meent dat een redelijke vergoeding aan wijsbare extra-kosten van het Rijk zal worden verkregen, terwijl de gemeente haar auto nome bevoegdheden, welke haar ten dele waren ontnomen, op dit punt zal herkrijgen. In verband met een schrijven van het Verbond voor veilig verkeer werd met algemene stemmen besloten ter zake geen gelden op de begroting 1950 beschikbaar te stellen. Op een verzoek van de bouw- kas N./N Rohijp voor 857„ garant te willen zijn voor de bouwkosten van woning en winkel ten behoeve van de Heer P. W. Priem werd met alge mene stemmen afwijzend be schikt daar de gemeente de garantie niet aandurft. Op zijn verzoek zal Mart van de Rhee worden geplaatst op de lijst ter verkrijging van land in pacht. Een ontwerp regeling tot ge meenschappelijke samen werking- met betrekking tot het brand weerwezen der gemeenten Sint Maartensdijk Scherpenisse Sta venisse en Sint Annaland werd met algemene stemmen aan vaard. De Heer op de Brouw infor meerde naar de verhuring van liet terrein der gedempte Klei ne Kade voor opslagplaats sui kerbieten. De Voorz. deelde mede dat de verhuring plaats gehad tegen F. 0.90 per vierkante Meter. Elke fabriek moest 300 M2 garanderen. Met deze rege ling is men accoord gegaan. De Heer Geluk vestigde de aandacht op de straatkeien die op de Oostvest waren gebracht en vroeg of die niet konden worden opgeruimd. De Voorzit ter deelde mede dat hiermede een paar dagen geleden een begin was gemaakt. Hierna sluiting der vergadering. ST. PHILIPSLAND Bij de te Halsteren gehouden aanbesteding van de bouw van drie woningwetwoningen was de heer G A Capelle de laagste inschrijver met de som van f28.467 De heer J Everaers alhier behaaldedezer dagen het diploma Brood- en Banketbakkersgezel- Het Directoraat-Generaal van de Prijzen deelt mede, dat in de Nederlandse Staatscourant van 20 dezer de beschikking Prijsstop 1949 ondertekend door de Ministers van Economische Zaken van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en van Verkeer en Waterstaat is ge publiceerd. Op grond van deze beschikking is het niet geoor loofd de prijzen van goederen en diensten, waarvoor de prijsbeheersing was opgeheven, hoven het niveau dat op 17 Septemberalgemeen gebruikelijk was. Dit wil dus zeggen dat degenen die goederen verkopen of te koop aanbieden, geen hogere prijzen mogen berekenen, dan zij op 17 September deden Degenen, die afgaande op ge ruchten over devaluatie, hun prijzen reeds hebben verhoogd, zullen deze dienovereenkomstig moeten verlagen. Voor de niet in prijs vrijgelaten goederen blijven uiteraard de bestaande voorschriften van kracht. De controle op de prijzen zal over het gestelde gebied voorlopig worden verscherpt. Kerknieuws Scherpenisse. De collecte ge houden voor het restauratiefonds heeft opgebracht ruim f250. THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. van Griethuijsen en nam- 6 uur ds. de Lint. Ger. Kerk voorm. 10 en nam. 5 uur ds- Stam te Goes. Ger. Gem. voorm. 10 uur, nam. 2.30 en 's avonds 6.30 leesdienst. Chr- Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam- 2.30 en s'avonds 6.30 lees dienst. Ned. Prot. Bond nam. 5 uur ds. N. v. d. Heijden POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 uur en nam. 2 uur geen opgaaf ont vangen. Ger. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur ds. Lanning te Fijnaart. Ger. Gem. voorm. 9.30 en nam. 2 en 's avonds 6 uur leeskerk. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. van Putten. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 6 uur leesdienst. ST. MAARTENSDIIK. Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 en nam. 2 uur de heer Begeer te Tilburg. Extra collecte. Oud. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam 2 en 'savonds 6 uur leeskerk. Vrijdag 23 Sept. 's avonds 7 uur ds. v. d. Poel te Giessendam. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Rehoboth nam. 7 uur ds. Sierag te Hillegersberg. STAVENISSE Ned Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. de Lint (Bed H. Avondmaal) en en nam. 6 uur leesdienst. Geref.Gem. voorm. 9.30 nam 2 uur en 'savonds 6 uur ds. v- d. Poel te Giessendam. ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 9.30 leesdienst en nam. 2 uur ds. van Griethuijsen Geref Gem voorm. 9.30 nam. 2 en s avonds 6 uur leesdienst. OUD-VOSSEMEER Ned. Herv Kerk voorrr. 10 uur en nam. 6.30 ds. van Putten. Extra collecte Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. v. d. Stoel te Bergen op Zoom. Chr. Ger. Gem. voorm. 10 uur en en nam. 2.30 en 'savonds 6.30 leesdienst. ST. PHILIPSLAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2'30 ds- de Lint. Bed. H. Avondmaal SPORT Tholen Wedvlucht van Neuf- villes. Met 150 duiven in con- cours hield de PV „De Trouw Duif" alhier Zaterdag 17 Sept. een wedvlucht van Neufvillei De duiven werden gelost oc 11 ."45 uur en hadden met Westei wind lil KM te vliegen. I) eerste duif kwam binnen oc 1.22.36 uur en de laatste or 1.38.26 uur. De prijzen werden als volg behaald: L Soomers 1 11 22 en 25. i Wagemaker 2 3 4 6 24 26 21 31 37 40 en 49. F Nijs 5 10 en 2 A de Jonge 7 V Laban 8 en 1 D Burgers 9 17 18 34 en 51 J Deurloo 12 M Tazelaar 13 en 41 M Moeliker 14 16 20 35 en 4' D Jansen 15 en 30 J de Boe 23 Gebr Pleune 27 en 30 G di Kok 29 F Steketee 32 38 3! 41 en 47 B Suurlapd 33 44 en 45 C Coomans 43 C Soomers -Ü Oud-Vossemeer. De uitslag va de door S V O I tegen Stan aardbuiten gespeelde wedstriji was gelijk spel 00 Tholen. Zaterdag jl speeldi Tholense Boys te St.Annalani tegen W H S voor het nedei laagtournooi. Tholense Boys wist té winnen van W H S 2 me 4—2, terwijl het eerste ellta van Tholense Boys gelijk speeldi tegen W H S 1 33, na star schoppen werd door Tholensi Boys gewonnen. Naar men om mededeelde hebben beide el tallen nu de tweede prijs in di tournooi. Zo begint dan a.s. Zaterda de Tholense competitie en ho de uitslag van de wedstrijdei zal wezen is moeilijk te vooi spellen. Gezien de prestatie: van de zomer, dan zou Tholense Boys thuis tegen W II S van St. Annaland wel een kan: liebben om de eersle punten binnen te halen. Smerdiet ontvangt Vrederust thuis wal geen gemakkelijke partij za geven, maar gelooft wel dal Srnerdiek ook hier met de winsl zal gaan slepen. In afdeling B kan Tholense Boys het tegen W H S 2 we. tot een gelijk spel brengen. S V O 2 zal wel te sterk zij voor Srnerdiek 3 en wat betrefl N V S 2—Srnerdiek 2 daar niets van te zeggen omdat w niet weten wat N V S 2 vat (Nieuw Vosmeer is. Voor de volgende week zij vastgesteld. Vrederust-Tholensf Boys, VV H SSrnerdiek i afd B Srnerdiek 2—W H "S Tholense Boys 2—Srnerdiek N V S 2—S V O 2. Tholen. Korfbal. Zaterdag jl. speelde Eendrachl te Middelburg tegen Swift II. Eindstand 22. Zaterdag a.s. wordt gespeeld Eendracht—Swift II.

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 4