Toch devaluatie en wel met 30 procent )e opening van de Staten-Generaal n L'. Dit blad verschijnt iedere Vrijdag WAARIN OPGENOMEN DE IERSEKSE EN THOOLSE COURANT TTING Kantonrechter te Tholen op Vrijdag 16 September 1949 211 Officieële Bonnen lijst Mislukte overval in de Hollarepolder No. 38 Vrijdag, 23 September 1949 Drie en Zestigste Jaargang eft met het oude ceremonieel Dinsdag plaats gehad Si: URANT Prijs per kwartaal f 0.95 met 15 ct. disp.-kosten Druk en uitgave Firma J. M. C. Pot Vertegenwoordiger J. Deurloo Hoogstraat I Telefoon 16 Postrekening 1043 euwsblad voor Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, St Maartensdijk, Stavenisse, St-Annaland, Oud-Vossemeer en St-Philipsland der de toejuichingen van een zendkoppige menigte die esteld stond langs de weg de gouden koets met een ilterend gevolg volgde be- Koningin Juliana verge- 1 van Prins Bern hard zich ir de Ridderzaal, die behalve leden van de eerste en ede kamer, tal van genodig- bevalte. Indische delegatie die deel- rnt aan de R.T.C. had plaats omen rechts en links van de ion. M. Koningin Juliapa sprak Troonrede uit. Hierin kwam r voren dat wij thans een lende begroting hebben, rnaast is de nadruk gelegd de internationale bindingen financieel zware lasleti op ons volk leggen, terwijl het Indonesische probleem nog altijd zorg wekt. Buitenlandse financiële hulp is onontbeerlijk. De nadruk viel ook op verdere induslrialisatie en op de sterke bevolkingsaan was. Het landbouwbeleid zal zijn gericht op verhoogde gerichte productie en het vérzekeren van de bestaansmogelijkheid van de boerenstand. In het kort, deze Troonrede vloeit niet over van optimisme, er is een zekere tendenz uit te horen die ons een beeld van de toestand geeft dat wij hard zullen moeten werken, waarbij wij ons geplaatst zien voor schier onoplosbare problemen. Zondagsdienst Artsen 25 Sept. 1949 Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw- Vosmeer en St. P.iilipsland dr. Looysen te Tholen en dr. Reces te Oud-Vossemeer J te Poortvliet had op de uu|iibare weg met zijn rijwiel ijes gereden, wat het ver- r en zichzelf in gevaarbracht. was niet verschenen Getuige htrneester Groenendijk hield i aan zijn procesverbaal en lachte werd bij verstek ver- leeld tot een boete van f 10 5 Gjdagen overeenkomstig de de, zaak tegen L W te Scher- isseo ver treding vestigingswet d voor onbepaalde tijd ;esteld. te Stavenisse had niet op zijn kind pokken in laten in. Verdachte had geen .vaar maar had het vergeten, een eis van f 10 boete subs lagen was de boete f7,50 s 5 dagen. F te St Phiiipsland had de itwet overtreden. Na een eis f20 boete subs 10 dagen ig hij een boete van f 10 6 dagen. W te St Maartensdijk had een aanhangwagen gereden lier nummerbord iachle gaf dit toe hij had i wagen van een ander 'uikt en het nummer er met opgeschreven. De eis was boete of 3 dagen en de iraak was overeenkomstig is ilfde verdachte had gereden e openbare weg met meer 2 wagens achter elkaar er vergunning. Dit zijn 2 tredingen is voor beide was f 20 subs gen Het vonnis luidde voor j'le feit f5 subs 3 dagen en oor het 2e feit f7,50 boete 5 dagen te Tholen had op de Kerk- weg te Stavenisse aan de linker kant van de straat achteruit- gereden Overeenkomstig de eis kreeg hij een boete van f5 subs 3 dagen Nu kwam de aangehoudeu zaak legen M B te Poortvliet Ver dediger Mr A J van der Hoeven Nadat de ambtenaar van het O M een hechtenis had geeist van 14 dagen met intrekking van het rijbewijs voor de tijd van 1 jaar hield de verdediger zijn pleidooi, waarin hij er vooral op wees dat geen enkele getuige dranklucht bij verdachle heeft waargenomen. Nadat door de kantonrechter nog enkele vragen aan verdachte zijn gesteld deed hij uitspraak in deze zaak en veroordeelde verdachte tot het betalen van een boete van f 50 subs 30 dagen en achtte nog geen termen aanwezig om tot intrekking van liet rijbewijs over te gaan. J van 't H te StAnnaland had gereden met aanhangwagen zonder vergunning Als gemach tigde trad op Mr A J van der Hoeven Na een eis van f 15 boete subs '10 dagen was de uitspraak 110 boete subs 0 dagen M L G te Scherpenisse had zijn oudste zoon 1 dag uit school thuis gehouden, dit kostte hem een boete van f5 subs 3 dagen M B te Bergen' op Zoom bad te Scherpenisse een verkeersover treding begaan. Na een eis van f 40 subs 25 dagen kre$g hij een boete van f 20 subs lp dagen F V te Ond-Vossemeor had volgens de dagvaardiging zijn docliler 1 dag uit school thuis gehouden Verdachte zeide dat de dagvaar- In de vergadering van de Tweede Kamer der Staten Generaal heeft de Minister van financiën Dinsdag een verklaring afgelegd over de komende devaluatie van de gulden Engeland devalueert met 30 procent, ondanks de verklaringen van Minister Cripps dat er van devaluatie geen sprake zou zijn Minister Lieftinck deelt mede dat de gulden met 30.5 procent wordt gedevalueerd. De meeste Europese landen volgen dit voorbeeld. Alleen België stelt dit cijfer op 12.3%. Zwitserland devalueert niet. Te vrezen is' dat de devaluatie als zij zal zijn uitgewerkt zal moeten leiden naar het duurder worden van het leven, met al de gevolgen van dien. Alle landen moeten exporteren willen zij het hoofd boven water houden en er zijn niet veel landen die vlot al hetgeen de landen met een ver minderde geldswaarde kwijt willen, zullen kunnen opnemen. Wij dienen af te wachten hoe de uitkomst zal zijn. diging niet juist was want zij was maar alleen in de voor middag thuis gebleven, omdat zijn vrouw naar een dokter in Breda moest De kantonrechter wees hem er op dat tegen het hoofd der school gezegd was dat zijn vrouw voor zaken naar Breda moest en daar mag geen verlof voor gegeven worden Verdachte zeide toen later nog de schikking niet betaald te hebben, omdat de dagvaardiging niet juist was. De kantonrechter wees hem et- op dat verdachte weer op een leugen wordt betrapt, want de dagvaardiging wordt eerst klaar gemaakt als de beschikking niet is betaald Hoewel de schikking f 10 was eiste de ambtenaar nu een boete van f 12 subs 6 dagen en hij werd overeenkomstig deze eis veroordeeld S de K te Poortvliet had met een hooivork op de fiets gereden zonder dat deze punten be schermd waren. Verdachte bekende het feit maar wist niet dat dit nodig was. Hij reed met de punten naar beneden dus met de stok naar voren en had het beter gevonden als bem een waar schuwing was gegeven De eis was f 6 boete subs Bdagen en de uitspraak f 2 subs 2 dagen A F te St Phiiipsland had zonder vergunning gevist Overeenkomstig de eis kreeg liij een boete van f5 subs 3 dagen met teruggave van het inbeslaggenomen net. J P van P te Poortvliet had in zijn vrachtwagen mensen ver voerd terwijl dit niet mag. Verdachte bekende dit, maar het was familie en wist niet dat dit niet mocht. Na een eis van f10 boete subs. G dagen was de uitspraak f5 boete subs 3 dagen. P A E te Tholen had met een aanhangwagen gereden zonder vergunning Verdachte bekende het feit, maar had dit gedaan, omdat bij op de andere aan hangwagen vergunning had ge had en toen gevraagd had deze over te laten schrijven, deze vergunning niet terug had gekregen, omdat men beweerde dat hij teveel tonnage had, het geen niet waar is. Hij heeft nog twee vergunningen, maar durft deze niet over te laten ven schrij- De eis was f 30 boete subs 15 dagen en de uitspraak f 12 boete subs 6 dagen Nu kwamen de overtredingen van de runderliorzel bestrijding, L J V Ie Stavenisse' had zijn beesten tweemaal behandeld en dit is volgens de voorschriften voldoende maar later is geble ken dat het bij enkele niet vol doende was. M A G te OudVossemeer had zijn vee ook tweemaal behaald maar dit was bij enkele ook niet voldoende gebleken. H G B te Poortvliet had zijn vee maar eenmaal behandeld Gebr v N te Poortvliet hadden hun vee ook tweemaal behan deld en toen de veearts op 18 Juni kwam voorinspuiten tegen mond en klauwzeer wees hij hun er op- dat er enkele bij waren die rudhorzelbulten had den-, maar toen was liet een dag te laat, want 17 Juni was het door de politie geconsta teerd C P d R te Poortvliet had ook zijn vee tweemaal behandeld, maar hefwas ook later gebleken dal bij twee stuks het niet voldoende was geweest Deze verdachte weet dit aan het feit dat deze twee erg mond en klauwzeer hebben gehad en dat daardoor deze larven later zich hebben ontwikkeld De ambtenaar van het O M wees er op welk gevaar deze horzel voor het vee is eiste te gen I- J V M A G en C P d R een boete van f 15 subs 10 da gen, tegen II C B een boete van f 20 subs 10 dagen en te gen Gebr van N 2 boeten elk van f 8 subs 2X8 dagen De vonnissen waren L J V M A G G P d R f 7.50 boete subs 5 dagen II G B een boete van f 12.50 subs 8 dagen en Gebr van N 2 boeten van f' 5 subs 2X8 dagen J v d V te Tholen had met zijn auto een aanrijding veroor zaakt De eis was een boete van f 25 subs 15 dagen en de uit spraak f 12.50 subs 8 dagen L v B en M v B te St—Phiiips land hadden met verboden vis tuig gevist. Dit kostte na een eis van 2X625 subs 2X20 dagen een boete van 2Xf 10 subs 2X8 dagen en verbeurdverkla ring van het in beslaggenomen vistuig II J li te Tholen had de leer plichtwet overtreden Eis f 10 subs 0 dagen uitspraak f 5 subs 3 dagen L Q te StPhilipslanland moet voor eenzelfde overtreding te recht staan eis was f 0 subs 3 dagen, Uiispraak f 4 subs 2 dagen. voor het tijdvak van 25 Sep tember t/m 8 October 1949 Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van Voedingsmiddelen kaar ten 909 321 Viees (A. B. D.) 100 gram vlees 322 Vlees (A. B.) 300 gr. vlees 323 Vlees (D) 100 gr. vlees 324 Algemeen (A.B.D.) 250gram rijst. 320 Algemeen (A. B.) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 334 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas (De letters achter de bonnum mers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen.) Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZE, MD, ME, MH 911 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter A. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 Sept. wor den gebruikt. De niet-aangewezen bonnen 304, 305, 308, 309, 310,311,313, 315, 310, 317, 318, en 319 kunnen worden vernieiigd. (Zie 3e pagina)

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 1