„DE DUIF" Bergen-op-Zoom Modehuis Buitenland Publicatiën 40-jarig bestaan van Vrederust. SPORT PLAATSELIJK NIEUW wol, die bleek afkomstig Ie zijn van een deken, te duur verkocht. Zij kreeg een boete van f 40. J. J. S. te Oud Vossemeer had advocaat te duur verkocht. Hij kreeg een boete van f 40. P. v. G. te Bergen op Zoom had geen prijsaanduiding op zijn waren en kreeg een boete van t 15, evenals C. ,1. Z. te Tholen ook een boete van f 15 20 Mui 1904 werd op initatief van da J. H. Donnar te Niouw- dorp en ds N.M. de Ligt te Middelburg bet initiatief geno men tot oprichting van de vereniging tol Christelijke ver zorging van Krankzinnigen in Zeeland Vijfjaren later kon de inrich ting „Vrederust" met vier pa viljoens in gebruik worden ge nomen. Men had toen de be schikking over 100 11.A. grond waarna later nog 100 II.A. werd bijgekochl. Het aantal patiënten is sedert 1940 van 900 tot 800 terugge lopen, daar een der paviljoens leegstaat uit gebrek aan ver pleegsters. De oorlog kwam de Stichting duur te staan er was een oor logsschade van f750.000. De pat:enten verrichten er arbeid tietzij in de tuinen de hossen, op tiet weiland en in de boomgaarden en de verschillende werkplaatsen. Dat liet werk zegenrijk is blijkt wel hieruit dat van de opgenome patiënten er veertig procent genezen naar huis gaat. liet bestuur zou gaarne zien dat men in Zeeland wat meer belangstelling gaat tonen voor dit werk, daar de Stichting geen reserves heeft en met tekorten heeft te kampen. Voorzitter is tegenwoordig ds .1. de Vries te Croes, terwijl ds J. F. van den Berg als predi kant aan „Vrederustisverbonden Herbeplanting Schouwen Duiveland en Tholen. Te Tholen en Zierikzee wer den Dinsdag 26 April jl. be sprekingen gevoerd tussen ver schillende instanties voor het vaststellen van richtlijnen voor het opmaken van een herbe- plantingsplan voor de eilanden SchouwenjDuivelend en Tholen. Op deze bijeenkomsten, die onder auspiciën stonden van de Commissie van Overleg van Landschapsherstel (Cl.O.L. deelde Ir. S. Herweijer mede, dat Schouwen-Duivelanden Tho len herbeplant moeien worden. Dit zal echter veel geld kosten Hij deelde voorts mede, dat er een subsidieregeling is ontwor pen. De G.C.L. vergoedt namelijk 70% van de kosten, terwijl hij belanghebbende op wekte hun volle medewerking te verlenen. Voor de landbou wers is liet van groot belang dat de plannen doorgevoerd worden. Van de zijde der land bouwers bleek er dan ook wel animo te bestaan, terwijl men verwacht dat de Stichting Gemeenschapebelang Tholen medewerking zal verlenen. Op Tholen komt de herbeplan ting vooral neer op dijkbeplan- tingen, welke ook productief zijn. Voorts |verwacht men dat de bewoners der genoemde eilanden, verder initatief zullen ontplooien tot het wel slagen van het herbeplantings- plan. Oud-gouverneur in hongerstaking D oud-gouvei neur an Suma- tra's Oostkust, jhr. D. G. G. M. M. van Suchtelen, lunfi in een telegram aan de Koningin mede gedeeld, dal hij met ingang van 30 April in hongerstaking zal gaan „net zolang tot een radi cale wijziging in liet Indische beleid zal worden ingeluid, ge paard aan aftreden van de hoofd schuldigen" De heer Van Such telen zegt „diep beschaamd" te zijn „over het slingerende karak terloze onbekwame Indische be leid van het Nederlandse kabi net, dat, inplaats van krachtig, zelfbewust op te treden, de guerrilla tracht af te kopen, middels de capitulatie aan de Kremlin- levens dollar- en ster- lingsatelliet Soekarno Rijksdiensten op Nationale Feestdag 's middags gesloten. In afwijking van hetgeen eerder is vermeld, is thans bepaald, dat op de Nationale Feestdag 5 Mei de Rijksdiensten gesloten zul len zijn van 1 uur des middags af De minister van financiën heeft bepaald, dat de beurzen voor geld en fondsenhandel gesloten zullen zijn. Tholen Op Dinsdag 3 Mei wordt door het tiental van de Thoolse damclub een promotie wedstrijd gespeeld tegen Mid delburg 2. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de bovenzaal van Hotel Engelvaart Afhalen bonkaarten 909 Poortvliet Maandag 2 Mei 1949 Oud Vossemeer Dinsdag 3 Mei St.Annaland Woensdag 4 Mei Stavenisse Vrijdag 6 Mei Kerknieuws Einde der distributie. Verwacht mag worden dat de vleesdistributie dit najaar zal eindigen, terwijl ook die van textiel in afzienbare tijd een einde zal nemen. Bovendien streeft men naar opheffing van andere artikelen die thans alleen nog op de bonnen veikrijgbaar zlin. Tholen. Ds. H. van Leeuwen pred. der Chr. Oeref. Kerk alhier ontving een beroep naar s Gravenzande. Scherpenisse. De Paascollecte in de Ned. Herv. Kerk alhier heeft ruim f121.— opgebracht. THOLEN Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam 3 uur ds. v. d Wiel. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 3 uur ds. Swierts te Enkhuizen. Ger Gem voorm. 10 uur nam. 2.30 en's avonds 6.30 leesdienst. Chr. Ger. Kerk voorm. 10 uur en s'avonds 6.30 ds. van Leeuwen en nam. 2.30 leesdienst. Ned. Prot. Bond geen dienst. POORTVLIET. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur ds. Koreman en nam. 2.30 lees dienst. Ger. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. v. d. Stoel te Bergen op Zoom. Ger. Gem. voorm. 9.30 en nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. SCHERPENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur leesdienst en nam. 2.30 ds. Ko reman. Bed. H. Doop. Ger. Gem. voorm. 9.30 nam. 2 uur en 's avonds 6 uur leeskerk ST. MAARTENSDIJK. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. de Bres. Nam. Bed. H. Doop. Oud Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 'savonds 6uurds. de Gruiter te Oostburg. Ger. Gem. voorm. 9.30, nam. 2 en 's avonds 6 uur leesdienst. Rehoboth nam. 6.45 ds. van Voort- huijsen te Breda. STAVENISSE Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. Korevaer te Gouda Oud Ger. Gem. voorm. 9.30 nam en 's avonds 6 uur leesdienst. ST. ANNALAND Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 dhr Begeer te Tilburg Geref Gem9.30 nam. 2en 's avonds 6 uur leeskerk. Woensdag 4 Mei nam. 6.30 dhr. Wijting te Amersfoort OUD-VOSSEMEER Ned. Herv Kerk voorm. 10 uur en nam. 2.30 ds. van Putte. Ger. Kerk voorm 10 uur en nam. 2.30 dr. Veltenaar. Chr Ger Kerk voorm. 10 uur en 'savonds 6.30 leesdienst en nam. 2.30 ds. van Leeuwen. ST. PHILIPSLAND. Ned Herv. Kerk voorm 10 uur, nam. 2.30 ds. de Lint. Nam. Bed, H. Doop. Woensdag 4 Mei des nam. 7.30 ds. de Lint (Dodenherdenkingsdienst) Koning Leopold van België heeft te kennen gegeven dat hij het wenselijk acht dat er een einde komt aan het regentschap zodat hij naar België kan terug keren om zijn plaats als regerend vorst te kunnen hernemen. Maandag hebben te dien aan zien te Bern op de Belgische legatie besprekingen plaats ge had tussen de Koning, de prins Regent en minister Spaak. Het onderhoudtussen de twee broeders heeft vier en een half uur ge duurd, waarbij de koning de wenselijkheid naar voren bracht dat een en ander voor de ver kiezingen zou moeten zijn op gelost. Over hetgeen er verder besproken is tast men in het duister, Men schijnt in socialistische kringen niet gerust te zijn. Het socialistische blad „Le Peuple" laat horen dat, mochten de raad gevers van Koning Leopold deze er toe overhalen een onltgale weg in te slaan het zou kunnen gebeuren door het uit breken van stakingen, het eco nomische leven wordt stilgelegd. Moskouschijnt toenadering tot de Westelijke mogendheden te zoeken, waarbij dan allereerst de blokkade van Berlijn zou worden geregeld. Men kan er uit afleiden dat wat de blokkade betreft de tegenpartij van Moskou het heeft gewonnen, hetgeen niet wil zeggen dat Moskou trachten wil de vorming van een West- Duitse Republiek, die verhelde rend zou werken op de inter nationale toestand inzake Duits land, te bevorderen. Het schijnt op een einde te lopen met de Nationalistische regering in China. Er zijn communistische troepen res doorgedrongen in de voorsted van Sjhanhai, waar ook Ma; schalk Tsjang Kai Sjek is aa gekomen die een oproep tot Chinezen heeft gericht en opwekt tot voortzetten van strijd tegen de communistf waarin hij voorts zegt dat birui drie jaar de eindoverwinning zijn behaald. Burgemeester en Wethoudi ,0 van Tholen maken hekeif"; dat op Vrijdag 6 Mei en Zate dag 7 Mei a.s. privaaltonn door de Reinigingsdienst zuil worden opgehaald inplaats \- op Donderdag 5 Mei a.s. Het ophalen van huisvuil op Mei a.s. komt dan te vervalli Tholen, April 1949. 4 a 11,0 THOLEN Tot onderwijzeres aan de kif terschool te Stavenisse is lj}1 noemd mej. Jo v. As Pd Scherpenisse. Aan onze burgemeester A. J. van der Hoeven is ziekteverlof verleend van dagen, met ingang van 25 dezi Chr. U.L.O. school te Tholt Zaterdag jl. werd te Tholen initiatief van het voorlo|e' comité bestaande uit ds. B A. v. d. Wiel Ned. Herv. pi dikant, ds. H. van Leeuw Chr. Geref. pred. en de her Boender en Dijkslag, in de Cl31 school on der leiding van heer |Breas uit St. Annala a een vergadering belegd van[ Vereniging tot Stichting v een Chr. U. L. O.-school Tholen Men was eenstemmig van n; ning, dat thans de tijd is aa gebroken om de reeds ontw pe'n plannen te verwezenlijk Een voorstel tot wijziging d in 19iG opgestelde statuten we na bespreking aangenom; Tengevolge van deze wijzigii zal het bestuur thans bestaj0' uit 15 personen. Tot bestuursleden werden gel; zen ds. Joh. de Bres, Ned. lief predikant te St. Maartensd ds. van Griethuijzen Ned. He predikant te St. Annaland, n J.J. Versluijs uit Oud-Vossem en de heren Breas te St. Ann f land, M. Verkammen en Bol Tholen, Koopman en Bentsch Knook te St. Maartensdijk. C "Kalle le St. Annaland, Bol; te Scherpenisse, Boender Tholen, Hollebrands te Pooi vliet, Th. Dijkslag en v. Berge uit Tholen. De bestuui plaats der Oud-Geref-Gemeei kou niet bezet worden. In li bestuur hebben zitting zev leden van de Ned. Herv. Kei 4 van de Geref. Gemeente van de Geref. Kerk, 1 van Ghr. Geref. Kerk en l van Oud Geref. Gemeente. Naar wij vernemen zal iï ingang van 1 September 8 wegens het bereiken van pensioengerechtige leeftijd heer M. G. van der Stel directeur van het kante Tholen der Rotterdamse Bai zijn ontslag nemen. In diens plaats is met di datum als zodanig benoemd heer M. J. van der Stol, jongste zoon van de vertrekkeu directeur, wiens grootvac jaren geleden directeur de; instelling was, zodat deze func in het derde geslacht door familie van der Stel wordt kleed. Morgen verjaart de he Chr. de Korte,' die evenals on Koningin zijn veertigste ve jaardag viert, hij is de enig inwoner onzer gemeente op 30 April 1909 is geboren

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 2