V E R F iblicatiën Buitenland Dit blad verschijnt iedere Vrijdag WAARIN OPGENOMEN DE IERSEKSE EN THOOLSE COURANT JU1J 'p .PERFECTA Paasboodschap uitgesproken door Prinses Wilhelmina. No. 16 Vrijdag, 22 April 1949 Twee en Zestigste Jaargang Prijs per kwartaal f 0.95 met 15 ct. disp.-kosten Druk en uitgave Firma J. M. C. Pot Vertegenwoordiger J. Deurloo Hoogstraat 1 Telefoon 16 Postrekening 1043 euwsblad voor Tholen, Poortvliet, Scherpenisse, St Maartensdijk, Stavenisse, St-Annaland, Oud-Vossemeer en St-Philipsland "J. Thoolse brug, die de afgelopen feestdagen het duizenden gemakkelijk heeft gemaakt hun reis zonder hinder te vervolgen. ke Burgemeester van Tholen op Zaterdag 23 April 1949 middags te 12 uur ten oeentehuize aldaar en hoop COMPOST liek verkopen. ehtingen bij de Districts- ichter. ficiële bonnenlijst r het tijdvak van 24 April 7 Mei 4949. der volgende bonnen geeft it op het kopen van dingsmiddelenkaarten 905 Vlees (A, B, B) 100 gram lees. Vlees (A, B)300grain vlees. Vlees (D) 100 gram vlees. Algemeen (A, B, D) 250 ram boter, margarine of vet. Algemeen (A, B) 500 gram oler, margarine of vet. Algemeen (A, B) 200 gram !aas of 250 gram korslloze laas. Algemeen (A, B) 125 gram olfie. Algemeen (A, B) 500gram naasappelen (inleveren uiter- jk 30 April). Algemeen (B) 200 gram aas of 250 gram korstloze aas. Algemeen (D) 250 gram oter, margarine of vet. Algemeen (D) 100 gram laas of 125 gram korstloze aas. Algemeen (D) 1 kg. sinaas- ppelen (inleveren uiterlijk 0 April), bakskaarten 903 [Tabak (QA) 2 rantsoenen fgaretten of kerftabak. Tabak (QC) 2 rantsoenen igaretten of kerftabak, kaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MF, MH 905 (bijz. arbeid, moeders, zieken), dig zijn de bonnen, gemerkt t de letter L. (De letters achter de bonnum mers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen). Bovenstaande honnen kunnen reeds op Vrijdag 22 April worden gebruikt. De bonnen 084, 089, 090, 091, 093, 097, 098 en 099 Algemeen der bonkaarten voor voedings middelen kunnen vernietigd worden. Vleesrantsoen weer 200 gram per week Vooral ook met het oog op de naderende jaarlijkse moeilijke periode in de vleesvoorziening acht de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening het raadzaam met ingang van 22 April het vleesrantsoen weer op 200 gram per week per persoon te brengen, liet ver hoogde rantsoen van 250 grom zal verlaten worden om zo lang mogelijk het basis-rantsoen van 200 sram te kunnen handhaven. Het verkopen beneden de maximumprijs is toegestaan Het Directoraat-Generaal van de Prijzen vestigt er ter weg neming van hier en daar ge bleken misverstand de aandacht op, dat het volstrekt geoorloofd is beneden officieel vastgestelde maximumprijzen te verkopen. Gezien de noodzaak bet kosten- peil van onze productie zoveel mogelijk te verlagen, moet dit veeleer worden toegejuicht, voor zover de aldus tot uiting ko mende concurrentiestrijd binnen redelijke grenzen blijft. Indien door de overheid minimum prijzen officieel mochten zijn goedgekeurd, mag men daar uiteraard niet onder gaan. Prac- tisch komen dergelijke goedge keurde minimumprijzen nauwe lijks voor. Lakken, Vernissen, op alle gebied naar: Adr.de Waal-v. Vliet Potterstraat 58-60 Tel. 1 56, B. o. Zoom De Nederlandse Rundvee- en Varkensstapel in Maart 1949 Voortgaande uitbreiding De uitkomsten van de Vooi- jaarstelling '1949 wijzen op een onverminderde voortgang van de reeds bij de laatste Winter- telling geconstateerde ontplooi ing van de Nederlandse rund vee- en varkensstapel. De totale RUNDVEESTAPEL lag 14 pet hoger dan in Maart 1948, terwijl de uitbreiding te genover December 1948 nog ruim 4 pet bedroeg. Van bete kenis voor de verwachtingen ten aanzien van de verdere ont wikkeling is vooral de sterke toeneming tegenover Maart '48 in de rubriek „drachtig jong vee" (34 pet). Opmerkelijk is ook de nu weer geconstateerde gestadige voor uitgang van de melkveestapel, die met 1.415.200 stukseen sedert 1940 niet meer gekende hoogte bereikte. De toeneming van het aantal melk- enlcalfkoeien, welke ten opzichte van Maart 1948 10 pet bedraagt, komt echter voor de helft op rekening van de oudere leeftijdsklasse. Dit verschijnsel, waarmee vermoe delijk ook de teruggang van het aantal stuks mestvee verband houdt, vindt ongetwijield zijn oorzaak zowel in de aantrekke lijke melkprijsals in de gunstige weersomstandigheden welke de voederpositie hebben verbeterd. De VARKENSSTAPEL nam te genover het voorjaar '1948 met Zondagsdienst Artsen 24 April 1949 4 Voor de gemeenten Tholen, Oud-Vossemeer, Nieuw- 1 Vosmeer en S.t. Philipsland dr. Duinker te Tholen en dr. Vermet te Nieuw-Vosmeer. 1 Corsettenhuis Elastieken kousen en Beukbanden specaal adres voor Maatwerk! M. VAN VELDHOVEN—RAMPART Telefoon 892 - Bergen op Zoom Eerste Paasdag heeft tl. K. II. Prinses Wilhelmina in een uit zending van het Interkerkelijk Overleg Radio aangelegenheden de onderstaande Paasboodschap uitgesproken. De slem, die de luisteraars thans over de gehele wereld horen moeten zij uilsluitend beschouwen als de overbrengster van de boodschap die nu zal volgen eerst in het Nederlands en daarna in het Engels. Op deze Paasmorgen roept Christus allen op, die hunkeren naar opheffing van de ellende en de verwording van de wereld. Niet tot de hoofden, maar tot de harten r cht Hij zich. Christus roept allen op tot het zoeken en vinden van de levende gemeen schap in Hem. Zelf wekt Hij allen op lot het leven en het ademen in de sfeer van zijn liefde en offer, liefde en offerbereidheid voor Hem en tegenover de naaste, waardoor ontstaat de heilige vlam, de onweerstaanbare kracht der genezing van de zieke wereld door naastenliefde in zijn gemeenschap. Hij leidt tot God den Vader. Hij breekt alle vormen terwille van de mens en Hij leidt allen in de enige ware weg. Laten wij ons bezinnen op deze boodschap teneinde de rustige kracht te ontvangen, die van de Herder uitgaat en die ons in staat stelt persoonlijk en gemeenschappelijk de taak te vervullen die Hij ons wil opleggen. Christus help ons door bereid ie worden. Amen. meer dan de helft toe. Eenzelfde ontwikkeling vertoonde het aan tal biggen. Wat de fokzeugen betreft, werd de slerke toene ming, welke in December werd geconstateerd, thans weer over troffen, waarmee zij nu 80 pet hoven het niveau van Maart 1948 zijn komen te liggen. Het aantal mestvarkens, dat t.o.v. December j.l, de normale ont wikkeling vertoonde, welke in hoofdzaak verband houdt met het afgelopen huisslachtingssei- zoen, geeft echter ten opzichte van Maart 1948 eveneens een aanzienlijke stijging te zien (40 pet). De Zomerpostzegels 1949 Van 2 Mei tot en met 30 Juni 1940 zullen bijzondere postze gels voor sociale en culturele doeleinden worden uitgegeven in de frankeerwaarden van resp. 2, 5, 6, 10, en 20 cent, die met toeslagen boven die waarde van resp. 2, 3, 4, 5 en 5 cent zul len worden verkrijgbaar gesteld. Ontwerper, mede van tekst en waardecijfers, is de heer P. Ci troen te Wassenaar. Van de netto-opbrengst is de helft voor sociale, de andere helft voor culturele doeleinden bestemd. Aan ons land, aan Relgië en Luxemburg zijn enkele gebieden van Duitsland toegewezen. De Belgische regering besloot om voorlopig slechts een klein gedeelte over te nemen ter grootte van 20 km2 met een inwonertal van ongeveer 500. Ook Luxemburg schijnt geen prijs te st llen op vergroting met Duits gebied. Dit is mede gedeeld door Karl. Arnold, minister president van Noord Rijnland en Westfalen. Dr. Arnold vertoeft thans te den Haag waar hij een onderhoud had met onze minister van buitenlandse zaken. In Chinahehben de communisten een groot offensiei ingezet tegen de Chinese troepen op de Yanglse-linie. Het Britseoorlogs schip „Amethyst" dat vanuit Nanking onderweg was met voedsel voor de Britse legatie te Sjanghai werd door de com munisten onder vuur genomen en zodanig beschadigd dat het aan de grond moest worden gezet cn door de bemanning 'werd verlaten. Twee andere Engelse oorlogsschepen kregen last om naar het strijdtoneel op te stomen. Van de Engelse bemanning zijn reeds een vijf tigtal doden en gewonden in de strijd gebleven. losse nummers 8 cent Advertentiën per millimeter 10 cent, met een minimum van f 2. De advertenties wor- i gemeten van lijn to lijn. Advertenties onder no. te bevragen bii het bjreaj deze courant 25 cent extra. Losse nummers 8 cent

Ierseksche en Thoolsche Courant | 1949 | | pagina 1